Petőfi Népe, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-16 / 214. szám

Egy szerencsés gól döntött EISK.UNHA1.ASI MEDOSZ—KUN BÉLA SE 1:0 (1:0) Kiskunhalas. 600 néző, ve­zette: Mézes: Kiskunhalasi MEDOSZ: Szalontai — Juhász, Tóth III., Lipák (Kiss R.) — Vass, Tóth I. — Csanádi. Mészá­ros II., Csányi I., Kocsis, Csáki (Varjasi). Edző Virágh István. Kun Béla SE: Hluchány ■— Kromfeld, Takács I., Pá- vel — Szarka. Makai — Jankuly, Karsai (Varga), Miksztai, Kovács, Rigó (Kő­vágó). Edző: Kanyó János. Kezdés után már az első percben meleg helyzet adó­dott a Kun Béla SE kapuja előtt. Tóth L szabadrúgás­ból Kocsishoz adta a labdát, aki Csákihoz fejelte, de a szélső a lövés előtt elcsú­szott. Nagyon beszorult a Kun Béla SE, de a nyurga Takáccsal az élen a véde­lem minden támadást visz- szavert. Mintegy tízperces hazai nyomás után kiegyen­lítettebb lett a játék, sőt a vendégek támadtak valami­vel többet. A másik oldalon Makai kézzel ütötte el a labdát Kocsis elől. A 30. percben Makai bal oldali szögletrú­gása után kavarodás támadt a MEDOSZ kapuja előtt, és csak nagy üggyel-bajjal tud­ták felszabadítani a kaput. A MEDOSZ a 31. percben Szerezte meg a vezetést. Csa­nádi remek elfutás után nagy erővel a kapu elé lőt­te a labdát. A védők rövi­den szabadítottak fel és a szemfüles Csáki a fekvő ka­pus fölött a hálóba emelte a labdát. 1:0. A gól után még élénkebb lett a játék. A Kun Béla SE nagy erővel rohamozott. Előbb Szarka távoli lövését védte Szalontai. majd a ka­pura törő Kovács elől mesz- szire kifutva mentett A szünet után nagy volt a Kun Béla SE fölénye. A MEDOSZ szívósan védeke­zett. Szorosan fogtak embert és így a félegyházi csatárok csak távoli lövésekhez ju­tottak. Az 52. percben Jan­kuly mégis egyedül tört ka­pura, megkerülte az elcsúszó Lipákot, és kapura lőtt. A gólba tartó labdát Vass szögletre vágta. A 75. perc­ben Kovács már csak a ka­pussal állt szemben, de mel­lé csúsztatta a labdát A má­sik oldalon Csanádi sem bi­zonyult ügyesebbnek, mert ő is már csak a kapussal állt szemben, de Hluchányba vágta a labdát. A MEDOSZ megérdemel­ten nyerte a mérkőzést A két bajnoki pontra most nagy szüksége van a kis­kunhalasi csapatnak. Kitűn­tek: Juhász. Vass, Tóth I., Kocsis, illetve Takács, Szarka, Jankuly. Hullámvölgyben Soltvadkert MAFC—SOLT VADKERT 1:0 (1:0) néző, Soltvadkert, 1000 vezette: Fehér M. Soltvadkert: Malyer — Frittman. Mészáros. Dob- szai — Szerényi, Meskó — Tumbász, Tóth B. FáJbián, Gusztos. Tas nádi. Edző: Várhegyi Ferenc. Ügy indult a mérkőzés, hogy a Soltvadkert rácáfol az utóbbi két hétben mu­tatott gyengébb teljesítmé­nyére. Már az első percben Fábián lövése csak centi­méterekkel ment a kapu mellé. A következő táma­dás végén Tumbász hibá­zott nagy helyzetben. Szin­te egy kapura játszott a Soltvadkert és a védők is Fölényes győzelem BAJAI VASAS MTE—BONYHÁDI VASAS 6:0 (2:0) néző, vezette: Baja. 800 Ignácz. Bajai Vasas MTE: Kiss — Brisztovics, Rizsányi, Visz- Imeg — Márton, Miklós — Szabó D„ Bartulov, Márity, B. Szabó. Borkovics (Ónodi). Edző: Szentannai József. Hazai kezdés után válta­kozó támadások jellemezték B találkozó első perceit. Az MTE fokozatosan átvette a jjáték irányítását és nagy nyomást gyakorolt a vendé­gek kapujára. A 13. perc­ben Márton szépen ívelt be­adását Bartulov fejelte a hálóba. 1:0. A gól megza­varta a bonyhádiakat, s a Eo. percben Márity beadása Mezőről pattant a hálóba (öngól). 2:0. Ezután vezetett ellentámadásokat a vendég­csapat is, de nem volt ben­nük átütő erő. Kiss kapus­nak csak a 42. percben akadt komolyabb dolga, de helyén volt. Szünet után nagy erővel rohamozott az MTE. A 46. percben B. Szabó fejesét csak nagy üggyel-bajjal tudta hárítani a vendégek kapusa. Az 52. percben Má­rity jó labdával indította Bartulovot. aki remek egyé­ni akció után a vetődő ka­pus mellett a hálóba lőtt. 3:0. Közben támadtak a bonyhádiak is. de nem ju­tottak a 16-oson belül, vé­delmük pedig kétségbeeset­ten védekezett. A 67. perc­ben Márityot szabálytalanul választották el a labdától a büntetőterületen belül. A 11-est Bartulov értékesítet­te. 4:0. öt perccel később is­mét bajai gólnak tapsolha­tott a lelkes közönség. B. Szabó tisztára játszotta ma­gát és mintegy 20 méterről Jött a bal alsó sarokba. _5;0. Egy perccel később újabb lehetőséget hagyott ki a ba­jai csatár; közelről a kapus kezébe lőtt. A 80 percben B. Szabó egyéni akcióból ál­lította be a végeredményt. 6:0. Nyilatkozat: Szentannai József: Véle­ményem szerint ebben az osztályban nem lett volna ellenfelünk egyik csapat sem — a mai játék alapján. A játékosok kitűnően teljesí­tették a feladatukat, ezért valamennyit dicséret illet. a MAFC térfelére húzód­tak. Ez bosszulta meg ma­gát, mert a 11. percben a MAFC váratlanul megsze­rezte a vezetést, sőt mint később kiderült, a védelem könnyelműsködése miatt a két pont is elúszott Egy hosszú labdával Pintér le­futotta a védőket. Átívelt a jobb oldalra, ahol Ju­hász lekezelte, és Malyer mellett a hálóba vágta. 1:0. A gól idegessé tette az amúgy is gyenge formában levő vadkerti csatárokat, és sorra hagyták ki a jobb­nál jobb helyzeteket. A szünet után sem vál­tozott a játék képe. A Solt­vadkert támadott, a MAFC' pedig minden emberével védekezett. Jellemző, a ha­zai csatárok tehetetlenségé­re, hogy Tasnádi még az üres kapuba sem tudta be­rúgni a labdát. A MAFC jól szervezte meg a véde­kezést. és szerencséjük is volt. A győzelmet is meg­érdemelték. Ennyi helyze­tet — mint a Soltvadkert — nem lehet büntetlenül kihagyni. A helyzetek alap­ján a hazaiaknak négy. öt góllal kellett volna győzni. A sorozatos vereség elgon­dolkoztató. s az edző sze­rint ebben az is közreját­szik, hogy a játékosok a most folyó szüretek miatt nem járnak edzésekre. Bőt a mérkőzésekre is alig le­het összeszedni a csapatot. Kiegyenlített játékból vesztett mérkőzés 1. SZ. ÉPFU—KALOCSAI VTSK 3:1 (0:0) Budapest, 300 néző, ve­zette: Bányai. Kalocsai VTSK: Nizner — Kollár. Pécsi. Bálint — Pétiké. Tamás (Miskei) — Nyitrai, Farkas II.. Vatai, Bende (Débics), Farkas I. Edző; Molnár II. Ferenc. Az első percekben csak a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól. Far­kas I. lövése a kapus válla és a kapufa közé szorult. A VTSK ügyesen és jól szőt­te támadásait a salakos pá­lyán. A 12. percben Nyit­rai kapott jó labdát, és gólt lőtt. de a játékvezető le­fújta az akciót. A 14. perc­ben ismét Nyitrai előtt volt lehetőség a góllövésre, de fejesét a kapus ártal­matlanná tette. Egy ellen- támadás során pedig Niz­ner jeleskedett: bravúrosan hárított egy nagy lövést. A gyors Ny.itra.it a játékveze­tő többször is megállította les címén. A második félidő elején csökkent az iram. A 65. percben Kozalics ellökte Pécsit és a tehetetlen Niz­ner mellett a hálóba lőtt. 1:0. Még ugyanebben a percben Nyitrai viharzott el és beadását Farkas I. a hálóba lőtte. 1:1. A VTSK nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek. A 70. perc­ben Kozalics betört a 16-oson belülre és nagy gólt lőtt. 2:1. Ettől kezdve a kalocsai együttes elkese­redetten támadott az egyen­lítés megszerzéséért. A 82. percben Farkas I-nek adó­dott helyzete, de nem hasz­nálta ki. Három perccel később 11-eshez jutották a hazaiak. A büntetőt a kö­zéphátvéd helyezte a ka­puba. 3:1. Kitűntek: Pécsi, ! Pétiké. Tamás. Farkas II, 1 A 4. percben már 2:0-ra vezetettek a vendégek Debreceni VSC—KTE 2:1 (2:1) Kecskemét, 1500 néző, vezette: Pusztai. DVSC: Szabó II. — Sza­bó I., Vachter, L&pőlk — Vaczlavik, NagyfkaposS •— Mezei,. Vasvári (Rozigonyi), (Potyók), Andorkó, Dóczé, Ráczi. Edző: Nagyszalóki András. KTEs Molnár — Gudri- cza, Pavlovi«», Suhajda dr. — Beregi, Francziká — Má- nyoki, Kiss, Szappanos (Barta I.), Szőczey, ParácE. Edző: Vass János. Á vendégcsapat kezdte a játékot, s alig ért az óra­mutató a második perc vé­gére, máris megszerezte a vezetést Mezed középen tört Molnár kapujára. A kecskeméti védők gyámol­talanul igyekeztek közbe­avatkozni. A gyors szélső o kimozduló Molnár mellett a hálóba lőtte a labdát. Irt. A 4. percben újabb gólt ért el a vasutas csapat Dóczé a KTE térfélének közepésről indult eL Pavlo- vics nem tudta feltartóz­tatni, s a csatár a tehetet­len Molnár mellett a háló­ba lőtt 2:0. A két gyors gól megza­varta a hazai együttest A nagy kapkodásban például Szőczey saját játékostársát, Beregit rúgta meg: Az első veszélyes kecskeméti táma­dást a 1L percben láttuk. Kiss jól adott középre, de Vachter az utolsó pillanat­ban mentett A 14. percben Beregi adott jó labdát Parádinak. A szélső kapura tört, s már a 16-oson belül járt, ami­kor Vachter a földre rán­totta. A megítélt 11-est Beregi biztosan értékesí­tette. 2:1. Ezután támadásban ma­radt a KTE, de sok volt a rossz átadás. A hátsó alakzatok rendszerint ma­gas labdáikkal igyekeztek helyzetbe hozni az elöl le­vőket. A védők előnyösebb helyzetben voltak, minden esetben hárítani tudtak. Egy ízben Mezei, majd az ellentámadás során Parádi lőtt lesről a hálóba. A 25. percben csattant fel az első nyíltszíni taps, amikor Szappanos hanyattvetődve, alig lőtt Szabó II. kapuja mellé. A 37. percben újabb egyenlítési alkalmat sza­lasztott el a KTE. Parádi beadása nyomán Kiss és Szappanos zavarták egy­mást, így nem sikerült egyiküknek sem a hálóba lőni. Szünet után esett a já­ték irama. A játékvezető­nek sokszor kellett sürget­ni a debreceni játékosokat, mert túlságosan lassan vé­gezték el a partdobásoikat. láthatóan húzták az időt, s az eredmény tartására tö­rekedtek. Az 51. percben Szappanos előtt alakult ki gólhelyzet, de labdakezelé- sí hiiba miatt nem tudta értékesíteni. A következő perében Szőczey lövése de a kapufa menteit Ez nagy balszerencse volt. A 75, perében Barta I. A LABDARUGÓ NB I B. ALI^ASA L Videoton 23 ö 1 5 66:28 35 2. V árpái. 23 12 4 7 38:25 28 3. OroszL 23 11 6 6 40:29 28 4. SZEOL 23 11 6 6 45:33 28 5. ZTE 23 10 7 6 38:23 27 6. Kecském. 23 10 7 6 28:18 27 7. Pécsi B. 23 11 5 7 29:28 27 8. Békéscs. 23 11 4 8 38:30 26 9. Bp. Sp. 23 7 9 7 36:31 23 10. MA VÁG 23 9 5 9 24:25 23 TL SZMTE 23 7 7 9 26:36 21 12. Szállítók 23 6 8 9 32:35 20 13. BKV Elő. 23 6 8 9 18:24 20 14. Ózd 23 6 6 11 25:34 18 15. Szfv. M. 23 7 4 12 21:32 18 16. Győri D. 23 5 7 11 19:35 17 17. Miskolc 23 4 6 13 18:42 14 IS. Nagybát. 23 5 4 14 15:48 14 BKV Előre—Várpalota 1:0 Pécsi Bányász—: ZTE 1:1 Bp. Spartacus— MVSC 4:2 Szállítók—Békéscsaba 0:0 Szfv. MÁV­■Nagybátony 4:0 Szegedi EOL—Szóin. MTE 4:1 Videoton—G.-MA VÁG 5:1 Győri Dózsa—Ózd 1:1 Mezőberényl Spartacus— K Fémmunkás 3:1 (1:0) A mérkőzésről lapunk szerdai számában közlünk bővebb tudósítást. Totónyeremények Az OTP hétfő esti hiva­talos közlése szerint a 37; heti, szeptember 14-i já­tékhéten rengeteg volt a szelvény és a találat Az értékelés folyamatban van, a hivatalos tájékoztatót csak kedden adják ki. Hivatalos totóeredményefc x 1 1 2 x 2 1 félbeszakadt llxxllll Az Esti Hírlap közli: A totó e heti szelvényei között 7 darab 13+1 talá- latos szelvény akadt. Ezek­re egyenként 195 859 forin­tot fizetnek. A 13-ások szá­ma 16 (48 220 forint), a 361 darab 12 találatosért 1425 forintot fizetnek, a 4560 da­jött be Szappanos helyett Ez sem segített Jobbára a DVSC térfelén folyt a já­ték, a vasutasok jól ado­gattak, tartották a labdát A KTE-csatárok nem tud­tak Jáfoontalkozni a kapu előtt, s így vereséggé! volt kénytelen a lila-fehér gár­da levonulni a Széktói Sta­dion gyepéről. A KTE a két nagyon gyorsan bekapott gól után némileg összeszedte magát, időnként Jói harcolt a csa­pat, de ez nem bizonytűt elegendőnek ahhoz, hogy legalább kiegyenlítsen. Á vendégektől többet vár­tunk. Legjobbjaik: Szabó II,- Szabó L* Vachter,' Nagykaposi, Mezrt és An- doTfkó, a KTE-bŐl GudrH cza, Beregi, Franczkó, Kiss és Szőczey dicsérhető; Pusztai nagyon jól vezet-J te a mérkőzést. Vass János a KTE áj edzije A Kecskeméti TE elnöksé­ge ismét foglalkozott az NB Il-es labdarúgócsapat sze­replésével, s a jövő szem­pontjából fontos döntéseket hozott. Vass Jánost, a KTE volt kitűnő játékosát bízta meg azzal, hogy a jövőben irá­nyítsa a labdarúgócsapat fel­készülését, vezesse edzéseit. Vass János ezt a megbízást elvállalta, s már a DVSC el­leni mérkőzésen ő ült a „kispadon”. Leaner Gyula tovStíbra is a KTE edzője marad. Az ő feladata lesz, hogy a máso­dik csapat, valamint az if­júságiak edzéseit vezesse. A hír nem igényel külö­nösebb kommentárt. Az új edző — aki immár ebben a. bajnoki évben a KTE-nél harmadik — igen nehéz fel­adatra vállalkozott, amikor a kieső zónába tartozó csa­pathoz szerződött. A. célja nem lehet más. mint az, hogy megkísérelje kihúzni a KTE kátyúba merülő szeke­rét. Vajon sikerül-e? Ha a csapat összefog és egy kicsit a szerencse is mellé szegül, akkor még nincs minden veszve! Kíváncsian várjuk az új edző intézkedéseit. Sikerül-e önbizalmat önteni a sok bal­siker után a játékosokba? Több munkára tudja-e ösz­tönözni azokat, akik eddig erre nem voltak hajlandók? Eredményes munkát kívá­nunk! NB n. KELETI CSOPORT 1. DVSC 20 13 5 2 34:10 31 2. Jászber. 20 13 2 5 34:27 28 3. Sz. MÁV 20 10 6 4 31:18 26 4. Pénzű. 20 8 8 4 26:17 24 5. Budafok 20 8 6 6 35:21 22 6. KISTEXT 20 9 4 7 30:25 22 7. Gyula 20 7 7 6 24:23 21 8. Kfháza 20 8 4 8 27:33 20 9. Bocskai 20 6 7 7 33:37.19 10. Cegléd 20 7 4 9 35:32 18 11. SZVSE 20 6 6 8 23:23 18 12. MGM D. 20 5 8 7 14:17 18 13. Sz. Dózsa 20 5 5 10 22:27 15 14. KTE 20 4 6 10 20:32 14 15. K. TűZcB, 20 3 7 10 17:30 13 16. M.-koVh. 20 4 3 13 14:47 11 A forduló eredményei: K. Tűzálló—SZVSE 4:1, Budafok— Szegedi Dózsa 3:3, Gyula­rab 11 találatois értéke 113 I mgm P,ebr.?ce? 1:0> szolnoki MÁV—Pénzügyőr 0:0, Bocskai forint. A 10 találatosok szá­31633 rn forma. i 3E—Mezőkovácsháza 0:0, Jáisz- ffaeréoy—KISTEXI teL mar átszállt a kapus fölött, Ez volt az utolsó alkalom az egyenlítésre. Szőczei be­adása elsüvített Mányoki feje mellett. Ha eléri, egy ponttal többje van a KTE-nek, •k