Petőfi Népe, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-12 / 211. szám

Röplabda A hét végi mérkőzések meglepetését a Mezőfi SE hazai pályán elszenvedett veresége okozta. Persze a másik találkozón elért so­vány 3:2-es győzelme sem igazol valami biztató for­mát. Ezzel szemben a Vo­lán SC rutinos játékkal, könnyedén fektette kétváll- ra a martfűi csapatot. A Bajai Fehérneműgyár ko­moly ellenfélre talált a Testvériségben és így szín­vonalas, tetszetős játék alakult ki. A mélykúti együttesről viszont már kö­zel sem mondható el olyan mértékű_ lelkesedés és küz­dő szándék, mint amilyent elvártunk tőlük a megye női röplabda sportjának A mélykútiak ezen a ta­lálkozón már jobban ját­szottak, mint az előző na­pi egri mérkőzésen, azon­ban ez nem volt elegendő a győzelemhez. A jó for­mában levő Tűzálló bizto­san nyerte a találkozót. Kitűntek: Seresné, Gábor- né illetve Dömötörné, Rasz- tik. Salgótarjáni ZIM—Mezőfi SE 3:1 (10, —12, 13, 9) NB Il-es férfi mérkőzés, Kecskemét, 200 néző, ve­zette : Tarr, Mészáros. Mezőfi SE: Baráth, Kecs­keméti, Vári — Fürjes, Farkas T., Pataki. Csere: Hollósi, Kullai. Edző: Ga­lamb István. .•X­\ . ju 1'! s*r~ ÉHÉÉ Egy szép sáncolás a Volán—Martfű mérkőzésen. Nagy és Domokos közös erővel hárítja a leütést. képviseletében. Egerben is, akárcsak a fővárosban, ki­ütéses vereséget szenved­tek. Egri Dózsa—Mélykút 3:0 (10, 7, 8) NB Il-es női mérkőzés; Eger, 100 néző, vezette: Gallai. 1 Mélykút: Szabó,' Soós, Dö mötörné — Rasztik, Kudli- man, Lipka. Csere: Hor­váth, Kiss. Edző: Budai Géza. A mélykútiak csak az első játszmában voltak egyenrangú ellenfelek. A kitűnően játszó egri együt­tes megérdemelt győzelmet aratott a visszaeső formá­ban levő vendégcsapattal szemben. Kitűntek: Holló, Pál illetve Dömötörné, K. Tűzálló—Mélykút 3:0 (9, 10, 12) Budapest, 100 néző, ve­zette: Zalai. Izgalmas, de alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A hazai csapat csak a 2. szettben nyújtott elfogad­ható teljesítményt. A ké­sőbbiek során súlyos hibá­kat vétettek. Kitűntek: Szedlák, Bokros, Kádár il­letve Kullai (a mezőny leg­jobbja), Vári. • Mezőfi SE—Salgótarjáni Bányagépgyár 3:2 <11.-9, —13, —10, 12) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Nagy S. Az első két játszmában biztosan nyert a Mezőfi SE, bár akkor sem játszott jól. A kiesés ellen harcoló vendégek a 3—4. szettben ügyesen kihasználták a ha­zaiak megingását és egyen­lítettek. A döntő játszmá­ban nagy küzdelem ala­kult ki, amelyből végül is a hazaiak kerültek ki győz­Harmincadszor a csehszlovákok ellen A magyar labdarúgó-váloga­tott vasárnap Prágában régi ellenfelével, Csehszlovákia csa­patával találkozik. A két ország labdarúgói több mint hat és fél évtizede mér­kőznek egymással, s ezek a 90 percek mindig az európai labdarúgás kiemelkedő esemé­nyei közé tartoztak. 1903. áp­rilis 5-én, Budapesten került sor az első Magyarország— Csehország mérkőzésre (a ma­gyar csapat 2:l-re nyert), Eddig 29 hivatalos Magyaror­szág—Csehszlovákia mérkőzést bonyolítottak le, játszottak már világbajnoki negyeddöntő­ben (1962. Chile), de világbaj­noki selejtezőt az idén vívnak először. A magyarok szerepeltek eredményesebben. 29 találkozó­ból 16-ot megnyertek, 7 vég­ződött döntetlen eredménnyel és 6 esetben a csehszlovákok bizonyultak jobbnak. Az ösz- szesített gólarány 70:44 a ma- sazar csanat Javára. A magyar labdarúgó-váloga­tott eddigi hivatalos mérkőzé­sén (245 győzelem, 86 döntet­len, 105 vereség, 1187 adott és 716 kapott gól) 534 játékos sze­repelt. A Prágába utazó 16 labdarúgó közül csak Kelemen és Nagy L. nem kapott helyet eddig az A-válogatottban. A további 14 játékos közül válo­gatottság tekintetében Göröcs János a rangelső, Prágában 58. fellépése következik. A játékosok eddigi váloga­tottsága : Göröcs 57, Mészöly 53, Bene 33, Szentmihályi 27, Ihász 22, Káposzta 17, Szűcs 11, Tamás 7, Páncsics, Dunai II., Zámbó és Puskás 3—3, Fazekas 2, Ju­hász 1. Nagy kérdés, hogy a két ré-. gi ellenfél tizenharmadik prá­gai mérkőzésén melyik válo­gatott számára lesz valóban balszerencsés a 13-as szám. tesen. Kitűntek: Pálíalvi, Trajbiár. Kecskeméti Volán SC— Martfű 3:0 (14, 9, 7) NB II-es férfi mérkőzés, Kecskemét, 300 néző, ve- vezette: Nagy S. K. Volán SC: Tövis, Dunszt, Bartha — Matzák, Domokos, Nagy I. Csere: Pápai, Asztalos, Mizsei, Sá­fár, Hegedűs, Molnár. Ed­ző: Dunszt Ferenc. Könnyedén, szellemes já­tékkal nyerte a Volán SC ezt a sportszerű mérkőzést. Az újoncok valamennyien jól megálltak helyüket. Ki­tűntek: Nagy I., Bartha, Mizsei illetve Kovács Strass zer. Bajai Fehérneműgyár— Testvériség 3:1 (11, —2, 7, 10) NB Il-es férfi mérkőzés, Baja, vezette: Kotka. Bajai Fehérneműgyár: Piukovics, Ottenthál, Ko­vács J. — Tüske dr., Stark, Jäger. Csere: Bodrogi, Ko­vács. Edző: Kovács István. Jóiramú mérkőzést ví­vott egymással a két csa­pat. A jó játékerőt képvi­selő Testvériség nagy erő- bedobásra késztette a Fe­hérneműgyár együttesét Kitűntek: Piukovics, Ko­vács J., Tüske dr. illetve Varga, Paulik. A Kinizsi SE—Szombat- helyi Haladás mérkőzés el­maradt Négyszáz résztvevő a vasipari dolgozik megyei sportnapján Kellemes időben, szín­pompás felvonulással kez­dődött szombaton reggel a megye vasipari dolgozóinak sporttalálkozója Kecskemé­ten, a Széktói Stadionban. A népes sportverseny tiszte­letére zászlódíszbe öltözött lelátók és a különféle üze­mek képviseletében felsora­kozott dolgozók ünnepélyes­sé varázsolták a hangulatot. Az időjárás sem fukarkodott. Szabó Gyula homloka ugyancsak verejtékezett, mi­re egy kört „leírt” a felvo­nulók élén, a szakszerveze­tek megyei tanácsa képvi­seletében. A zöld pázsitos pálya közepén felsorakozott versenyzőket Kovács Pál, a szakszervezetek megyei ta­nácsának tagja köszöntötte és megnyitotta a vetélkedőt. A mintegy négyszáz vas­ipari dolgozó atlétikában, kispályás labdarúgásban, női. férfi kézilabdában és röplabdában, valamint lö­vészetben és tekében lépett pályára, hogy összemérje erejét és tudását. A vetélke­dő várakozáson felül sike­rült. Nemcsak szép egyéni, hanem jó esapatteljesütmé-, nyék is születtek. Eredmények: Férfiak, 100 m (17 indu­ló): 1. Ficsor (Kkfélegyh. Vegyipari Gépgyár) 11;9, 2. Kollár (Baja, Ganz Vili. Mű­vek) 12,8, 3. Gazsó (Baja, Kismotor). 400 m (34. indu­ló) : 1. Fäcsor (Kkfh. Vegy­ipari Gépgyár) 53,2, 2. Bar- ta (Baja, Ganz Vili. Művek) 55,2, 3. Börönte (Kecsk. Re­szelőgyár) 58,3. Magasugrás (14 induló): 1. Ficsor GKkfh. Vegyipari Gépgyár) 1Í0, 2. Déri (Baja. Kismotor) 165, 3. Gyurkity (Baja, Kismo­tor) 165. Távolugrás (12 in­duló): 1. Ficsor (Kkfh. Vegyipari Gépgyár) 570. 2. Csordás (Baja. Ganz Vili. Művek) 550. 3. Swarcz (Ba­ja, Kismotor) 535. Súlylö­kés (19 induló): 1. Uracs (Baja, Ganz Vili. Művek) 10,71, 2. Lénárt (Kmét. ZIM) 10,35, 3. Fricska (Kkfh Műanyag) 9,39. Gránátdo­bás (24 induló): 1. Kácser (Baja, Kismotor) 59,60, 2. Bene (Kmét ZIM) 55,68, 3. Fricska (Kkhf. Műanyag) Kézilabda Vereség mindenütt Híradástechnika— Kiskunhalasi MÁV 11:8 (6:4) NB 1. B női. Kiskunha­las, vezette; Csete. Kincses. H. MÁV: Bálint — Vas®. Erdész. Kiss — Riegler, Prikidánovics. Csontos. Cse­re: Herodek. Csendes. Hor­váth. Szűcs. Edző: Horváth István. A szombaton délután le­játszott mérkőzésen izga­lomban nem volt hiány. Először a halasi lányok, irányították a játékot. Pri­kidánovics nyitotta meg a gólok sorát és a félidő előtt 4:2 arányban vezettek. A bajnokjelölt pesti csapat csak vergődött, és csak já­tékvezetői segítséggel tud­tak felzárkózni. Egymás után ítélték a heteseket a halasiak ellen. A furcsa íté­letek miatt bizony majd­nem botrány tört ki. és percekig állt a játék. A fél­időben a budapestiek ve­zettek. a szünet után pedig a MÁV egyenlített, majd 8—6 arányú vezetésre is szert tett. Ezután ismét a játékvezetők léntek közbe, és sorozatos büntetőkkel} a bainokjelöltet hozták ki győztesnek. Érthetetlen — vagy ta­lán nagyon is érthető — a kézilabda-szövetségnek az az intézkedése, hogy buda­pesti csapat vidéken csak budapesti játékvezetővel játszik, akik pedig minden­nek mondhatók, csak sem­legesnek nem. Mindez csak tovább élezi a Budapest és vidék között fennálló ellen­téteket. pedig semlege« já­tékvezető kiküldésével el­kerülhetnék a gyanúsítást is. Góllövők: Prikidánovics 3. Erdész. Csontos 2—2. Tipográfia—Kiskőrösi VM 9:8 (2:3) NB II. Kiskőrös. 200 né­ző. vezette: Bamai. Kiskőrös: Csirke —Mar- tinovits, Laukó. Martino- vitsné — Szabadi. Gyenizse. Kiss. Csere; Szenta. Tapodi. Domonyi. Edző: Martino- vits László. Az első gólt Martinovits érte el átlövésből. Az egyenlítés után Gyenizse szélről volt eredményes, s újabb egyenlő állás után Domonyi szabaddobásból vágta hálóba a labdát. A szünet ütán balszerfencsés gólokat kapott a Kiskőrös. 9:6-os állásnál emberfogás­ra tértek át és nagy lelke­sedéssel két gólt lőttek, de kiegyenlíteniük máa* nem sikerült. Javuló formát mu­tatott a Kiskőrös, különö­sen a fiatal kapusok di- csérhetők. Góllövők; Domo­nyi. Gyenizse 3—3. Ganz-MÁVAG— Kecskeméti FGT 14:12 (12:7) NB II. férfi. Kecskemét, vezette: Mártha. Szerdán délután Kecske­méten a városi pályán ját­szották az elmaradt mérkő­zést. Sajnos, ezúttal nem szerepelhettek az eredeti időpontnál később igazolt játékosok, így az FGT Tóth T. és Gyovai II. nélkül állt fel. Az elején a kecskemé­tiek rosszul védekeztek, és minden labdát ellőttek. Már 6:0 arányban vezetett a MÁVAG. amikor először sikerült hálóba találni. Fél­időig a budapestiek tartot­ták 5—6 gólos előnyüket. A szünet után az FGT úgy játszott, mintha kicserélték volna. Egymás után lőtték a gólokat, és már majd­nem kiegyenlítettek, ami­kor a játékvezető kiállítá­sokkal törte meg a kecs­keméti csapat lendületét. Egygólos hátránynál Lu­kács büntetőt hibázott, az­tán a játékvezető ismeret­len okból nem adott meg egy FGT-gólt. a másikba pedig belefütyült, végül az utolsó percben a MÁVAG bebiztosította a győzelmét. Semleges játékvezetővel ezt a mérkőzést sem nyerte volna meg a budapesti csa­pat. bár azt is hozzá kell tennünk, hogy nem min­den a játékvezetőn múlott. Góllövők: Kolarovszki 3, Sántha 3. Szabó 2. A megyei bajnokság eredményei: Nők: Kiskőrösi VM II.— Dunapataj 3:12. Kiskun- majsa—Orgovány 6:14, KTE—Kiskunhalasi MÁV II. 10:8. Bajai Bácska Posz­tó-Kalocsai VTSK 12:5. BRG—Kiskunfélegyházi Műanyag 10:11! Férfiak: Gábor Á. SE— Dunapataj 21:12. Bajai FVT—Kiskunhalasi Sparta­cus elmaradt. Jánoshalma —Csávoly 27:14. Solt—Ki­nizsi SE 19:31. a Kalocsai ÉPGÉP—Kiskunmajsa mér­kőzésen a majsai csapat nem jelent meg. Megyei II. o. női: Laki­telek—Kerekegyháza 11:11, Kecskeméti Építők—Kis­kunhalasi MÁV ifj. 10:2, Fülöpszállás—KTE II. 7:14. Bugac—Tiszakécske 6:15. 51,44. 4x100 m váltó (7 csa­pat) : 1. Baja. Ganz Vili. 50,0, 2. Baja, Kismotor 50,4, 3. ■Kkfh. Vegyip. 51,0. Teke (5 ;<csapat): 1. Kmét. ZIM 816, 2. Baja. Kismotor 809, 3. Baja, Ganz Vili. 710. Egyé­niben (30 induló): 1. Vuko- va (Baja, Kismotor) 160, 2. Csicskó (Baja. Ganz Vili.) 158, 3. Reszkity (Baja, Kis­motor) 152. Lövészet, kis­öbű sportpuskával (5 csa­pat): 1. Kmét. ZIM 807 köregység (Berente, Bene, Hévízi. Kiss. Horváth), 2. Kkhalasi Ganz-MÁVAG 737, 3. Baja, Ganz Vili. 596, Egyéniben (26 induló): L Ihász (Kkhalas. Ganz-MÁ­VAG) 202, 2. Schmidtmeisz- ter (Baja, Ganz Vili.) 201, 3. Ifj. Börcsök (Kkhalas, Ganz- Vill.) 200. Kispályás labda­rúgásban (10 csapat): 1. Ba­ja (Ganz Vili.). 2. Kecske­mét (Reszelőgyár), 3. Baja (Kismotor). Kézilabda ' (5 csapat) :1. Kkhalas (Ganz- MÁVAG), 2. Baja (Kismo­tor), 3. Kkfélegyh. (Mű­anyag.). Röplabda (4 csa­pat): 1. Kkfélegyh. (Vegy­ip.). 2. Kmét. (ZIM), 3. Ba­ja (Kismotor). Nők: 100 m. (12-induló): 1. Iványi (Kkfh. Vegyip.) 14, l’, 2. Szekeres (Baja, Kismotor) 14,3, 3. Varga (BRG) 14,8. 200 m. (5 induló): 1. Varga (BRG) 31,1, 2. Janotka (Ba­ja, Kismotor) 34,0. 3. Haja- gos (Kkfh. Vegyip.) 35,5. Magasugrás (4 induló): 1. Pestanics (Baja, Kismotor) 125, 2. Csekő (BRG) 120. 3. Márki (Baja, Kismotor) 120. Távolugrás (9 induló): 1. Kovács (Kkfh. Vegyip.) 438, 2. Pestanics (Baja, Kismo­tor) 420, 3. Darányi (Kkfh. Műanyag) 401. Súlylökés (10 induló): 1. Schultein (Baja, Ganz Vili.) 11.22, 2. Szeke­res (Baja, Kismotor) 10,04, 3. Szőnyi (Baja Kismotor) 7,66. 4x100 m. váltó (3 csapat): 1. Kkfh. (Vegyip.) 61,8, 2. Baja (Kismotor) 65,9. 3. Kkfh. (Műanyag) 66,2. Lövészet (1 csapat indult): 1. Kkfh. (Vegyip.) 189. Egyéniben ha. tan indultak: 1. Rádi (Kkfh. Vegyip.) 86, 2. Farkas (Kkfh. Műanyag.) 68, 3. Tarjányiné (Kkfh. Vegyip.) 33. Kézilab­da: 1. BRG. Kecskemét, 2. Kismotor, Baja. Röplabda: 1. ZIM, Kecskemét, 2. Kis­motor. Baja. A Kecskeméti Építők—Kisk unhalasi MÄV megyei H. o. mérkőzésen Horváth (Építők) volt a legeredményesebb.