Petőfi Népe, 1969. augusztus (24. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-22 / 193. szám

Sikeres veit a Petőfi Népe Kupa ököivívéverseiiv A pontversenyt a Fémmunkás nyerte alkotmányunk ün- nitz (Kun Béla se), 2. Ke­Meglepetések a megyei I. osztályban ÉSZAKI CSOPORT népén befejeződött az első­ízben kiírt Petőfi Népe Ku­pa ökölvívó-verseny. A döntő napján megtelt a 6zovjet-terem, s a közön­ség csaknem minden Ö6Z- szecsapáson színvonalas küzdelemnek lehetett ta­núja. A mérkőzéseket fel­váltva vezette Neumann Károly és Zádori István. Érdekesen alakult a pont­verseny. A Kecskeméti Fémmunkás, amely a ver­seny esélyese volt, nagy küzdelmet vívott a félegy­házi Kun Béla SE csapa­tával, végül is mind a fia­talok (serdülőket és ifjúsá­giakat egy pontverseny ke­retében értékelte a rende­zőség a kiírás értelmében), mind pedig a felnőttek pontversenyét a Kecskemé­ti Fémmunkás nyerte meg. Ennek alapján a Petőfi Népe szerkesztősége által alapított trófeát egy évig a Fémmunkás őrzi. A leg­eredményesebb edző részé­re kiírt díjat Csenki Fe­renc, a Fémmunkás szak­vezetője kapta. A VERSENY rendezősé­ge még két díjat ítélt oda a legtechnikásabb ifjúsági és felnőtt versenyző részé­re. Lakatos, a Fémmunkás légsúlyú ifjúsági, Lökös, a Pécsi VSK pehelysúlyú felnőtt versenyzője nyerte az értékes díjakat. - 1 Dicséret illeti a verseny rendezőit. A nagyszámú versenyző ellenére zökke­nőmentesen bonyolította le a küzdelemsorozatot. A győztesek bajnoki szalag­gal ellátott érmeket és ér­tékes tiszteletdíjakat, a he­lyezettek pedig érmet kap­tak. Nagy közönségsikert aratott a verseny során Lakatos, Erdős. Apró, Zsik- la a Fémmunkás ifjúsági gárdájából, a Kun BélaSE- ből pedig Borbély öiklözése váltott ki osztatlan elisme­rést. A felnőtték mezőnyé­ben Tímár, Kézai. ördögh. Király, a Kun Béla SE-ből Péntek, Vígh I.. a Fém­munkás csapatából aratott megérdemelt közönségsi­kert. EREDMÉNYEK: Serdülők: (Papírsúlytól felfelé) Szíj jártó (Fémmun­kás). Gondi (Kun Béla SE), Laczi (Fémmunkás), Tán- czos (Szegedi Dózsa), Ke­mény (Fémmunkás), Micso- nai (Fémmunkás), Dorogi (Fémmunkás). Ifjúságiak: Légsúly: 1. Lakatos (K. Fémmunkás), 2. Róka (K. Fémmunkás). 3. Török (Kun Béla SE). Harmatsúly: 1. Ács-Sánta (Szegedi Dózsa). Pehelysúly: 1. Asztalos (K. Fémmunkás). Könnyűsúly: 1. Erdős (K. Fémmunkás), 2. Prágai (Sz. Dózsa). 3. Bodor (Kun Béla SE). Kis- váltósúly: 1. Borbély (Kun Béla SE), 2. Veres (Kun Béla SE), 3. Kovács (K. Fémmunkás). Váltósúly: 1. Apró (Fémmunkás). 2. Fi- csor (Kun Béla SE), 3. Márkus (Sz. Dózsa). Nagy­váltósúly: 1. Zsikla (K. Fémmunkás). 2. Batyik (Sz. Dózsa). Középsly: 1. Pintér (Kun Béla SE). Félnehéz­súly: 1. Horváth (Kun Bé­la SE). Nehézsúly: 1. Buch­seru (Kun Béla SE). Felnőttek: Papírsúly: 1. Kiss (Bpí Építőik). Egy in­duló. Légsúly: 1. Tímár (Kun Béla SE). 2. Orbán (K. Fémmunkás). 3. Kérdő (Kun Béla SE). Orbán ve­reséget szenvedett Tímár­tól, aki ellen Kérdő a dön­tőben feladta a mérkőzést. Harmatsúly: 1. Péntek (K. Fémmunkás), 2. Balasi (Kun Béla SE), 3. Sitkéi (Sz. Dózsa). A döntőben Balasit sérülés miatt lelép­tették Péntek ellen. Balasi jobb volt! Pehelysúly: I. Lökös (PVSK), 2. Völgyi (Fémmunkás). 3. Koczó (Bp. Építők). Kömnyűsúly: 1. Flórián (Fémmunkás), 2. Oláh (Fémmunkás), 3. Far­kas (Bp. Építők). Kisváltó- súly: 1. Vigh I. (Fémmun­kás), 2. Kozák (Kun Béla SE), 3. Samulka (Bp. Épí­tők). Kozák ellen Vigh I. döntő fölénnyel nyert. Váltósúly: 1. Kézad (Kun Béla SE). 2. Tóth (Bp. Épí­tők), 3. László (Fémmun­kás). Kézai nehéz harc árán győzte le Tóthot. Nagyváltósúly: 1. ördögh (Kun Béla SE), 2. Karin (Fémmunkás). 3. Hochhof- fer (Bp. Építők). Közép­súly: 1. Király (Kun Béla SE). 2. Tímár (Sz. Dózsa), 3. Batyik (Sz. Dózsa). Fél­nehézsúly:, 1. Kiss . .(Fém­munkás), 2.' Németh (Kun Béla SE), 3. Deák (Sz. Dó­zsa). Nehézsúly: 1. Kárpáti (Bp. Építők), 2. K. Far (Bp. Építők). A PONTVERSENY vég­eredménye: Serdülők és if­júságiak együtt: 1. K. Fémmunkás 61. 2. Kun B. SE 46, 3. Szegedi Dózsa 16. Felnőttek: 1. K. Fémmun­kás 39, 2. Kun Béla SE 30, 3—4. Szegedi Dózsa. Bp. Építők 21—21 pont. Kecskemét. 200 néző, ve­zette: Rozsnyai. K. Dózsa: Kőrös — Tor- dasi. Határ. Kerpesits — Uzsoki II., Laczi II. — Kö­ves, Boros Vékony. Csordás, Rozgonyi. Nagyváradi AC: Bila — Papp, Zilahi, Ónodi — Ju­hász, Molnár — Kovács II., Sárvári, Bodola, Serfőző, Kocsis. A tv-közvetítés miatt csak kevesen látták a mérkőzést, de akik kijöttek, nem bán­ták meg. A negyvenes évek legjobb nagyváradi labda­rúgói ugyan deres fejjel, de még mindig csodálatos tu­dással kergették a labdát. Élvezetes mérkőzést vívott a két csapat, a korban lénye- gésen fiatalabb kecskeméti öregfiúk jobban kihasznál­ták helyzeteiket és biztosan győztek. A szünet után sok nagyváradi gólhelyzet ma­radt ki, ezért lett ilyen nagyarányú a Dózsa-győze- lem. A kecskeméti csapat­ban játszott még Czéh I., Kastyák. Nagy M. és Somo­Kunszentmiklósi VÄV— Klapka SE 5:1 (4:1) Kunszentmiklós, 400 né­ző, vezette: Gerőházi. Néhány perces kiegyen­lített játék után a Klapka SE szerezte meg a veze­tést a 7. percben Mezei góljával. 0:1. A gyors gól nem törte le a hazai csa­patot. Nagy iramot diktál­tak, és Szabó L., valamint Teleki vezérletével egymás után gördültek a veszé­lyes támadások. A 12. percben Szabó L. fejesgól­lal egyenlített. 1:1. A 25. percben Teleki—Szabó ado­gatás után ismét Szabó L. lőtt gólt. 2:1. A 35. perc­ben Patai labdáját Bálint vágta a hálóba. 3:1. A 40. percben a mérkőzés leg­szebb akciója végén Patai vplt a gólszerző. 4:1, Szünet után is a Kun­szentmiklós irányította a játékot, a 60. percben Bé­na—Patai volt a labda út­ja, majd Bálint kapta, és beállította a végered­ményt. 5:1. A végig színvonalas, és nagyon sportszerű mérkő­zésen Gerőházi játékvezető mintaszerűen bíráskodott. Kitűntek: Szabó L. (a me­zőny legjobbja), Bálint, Balogh, illetve: Mezei, őr­ző. Kiskunfélegyházi Vasutas— Helvécia 2:1 (1:1) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Szabó I, A Helvécia csak az el­ső félidőben volt egyenlő ellenfele a Vasutasnak. A szünet után nagy fölénybe került a hazai csapat, de csatáraik alig tudták kjr használni a helyzeteket. Góllövők: Csanádi, Pong- rácz (öngól), illetve: Né­meth. Jók: Tóth I., Tóth II., Kutasi, illetve: Pong- rácz, Mészáros, Varga. gyi is. A Nagyváradi AC- ban pedig Mélán, Vlád, Tu- dosze és Bodó is helyet ka­pott. Góllövők: Csordás 2, Vékony 2, Boros. Köves, il­letve: Vlád, Tudosze. A Fémmunkás ökölvívói szombaton délután fél 6 órakor nemzetközi ökölví­vó-mérkőzést vívnak a len­gyelországi Elblang Start csapatával. Nemrég a Fémmunkás járt Lengyelországban, s Elblang városában szere­pelt a kitűnő lengyel ököl­vívók ellen, s mindkétszer nagyon szoros volt az ered­mény. A szombati vissza­vágó is nagyszerű összecsa­pást ígér, tehát érdemes lesz megnézni. Kiskunmajsa—Lajosmizsc 1:0 (0:0) Kiskunmajsa, 300 néző, vezette: Hamvas. A Kiskunmajsa támadá­saival kezdődött a mérkő­zés. Később mindkét kapu előtt számtalan helyzet adódott. A csatárok azon­ban sorra hibáztak a leg­biztosabb gólhelyzetben is. A szünet után fölénybe ke­rült a Kiskunmajsa, de a győztes gól csak a 80. percben esett Nyerges lö­véséből. Kitűnt: Balogh, Fekete. A Lajosmizse jól védekezett, de név szerint senkit sem lehet kiemelni, Ifjúsági eredmény: 5:4 Kiskunmajsa javára. Radnóti SE—Kiskőrös 6:0 (3:0) Kiskőrös, 100 néző, ve­zette: Tóth. A Radnóti lényegesen jobb csapatnak bizonyult, mint a Kiskőrösi Sparta­cus. A kiskőrösiek úgy lát­szik, már feladták, mert erősen megfiatalított csa­pattal álltak ki. Góllövők: Bugán 2, Dobszai II., Ba­logh, Mészáros, Páncsics. Jók: Dobszai II., Tóth, Ta- mon. Tiszakécske—Kecskeméti Volán 1:0 (1:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Deme. A Volán szinte az egész mérkőzést végigtámadta, de tehetetlen csatárai nem tudták bevenni a tisza- kécskeiek jól őrzött háló­ját. A szórványos ellentá­madások mindig veszélye­sek voltak, s egy ilyenből született a Tiszakécske győztes gólja. Góllövő: Rusvai. Jók: Zoboki, Sza­bó, illetve: Farkas, Kun. Ifjúsági eredmény: 1:0 Tiszakécske javára. Alpár—Egyetértés 2:1 (1:0) Kecskemét, 400 néző, ve­zette : Tóth F. Nagy iramú, izgalmas mérkőzést vívott a két csa­pat. Az Egyetértés volt fölényben, de az Álpár ki­tűnően védekezett. Góllö­vők: Szabó 2, illetve Tor­mási. Jók: Szabó, illetve: Kovács I., Bállá. Ifjúsági eredmény: 7:1 az Egyetértés javára. Mezőfi SE—Szánk 10:1 (4:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Dobra. Az első 20 percben jól védekeztek a vendégek. A 24. percben Józsa szerezte meg a vezetést. 1:0. A 32. A Fémmunkás vezetőitől azt is megtudtuk, hogy a lengyel csapat másodszor is találkozik majd a Fém­munkás együttesével, erre azonban nem Kecskeméten, hanem Balatonalmádiban, az ottani szabadtéri színpa­don kerül sor majd augusz­tus 27-én. A Fémmunkás várható összeállítása a következő lesz: Orbán, Péntek, Görög, Flórián, Vígh I., Vígh IL, László, Karip, Kiss és Kár­páti, (Ez utóbbi a Bp. Épí­tők kölcsönversenyzője.) percben Szóráth átadását Józsa lőtte be. 2:0. A 37. percben ismét Józsa lőtt a a hálóba. 3:0. A 42. perc­ben Szóráth 18 méterről a felső sarokba vágta a lab­dát. 4:0. Az 50. percben Szóráth labdáját ismét Jó­zsa továbbította a hálóba. 5:0, az 59. percben szépí­tettek a vendégek Fekete I. góljával. 5:1. A 60. perc­ben Bravik futott el, és néhány csel után a hosz- szú sarokba lőtt. 6:1. A 65, percben Józsa átadását Szóráth 20 méterről vágta a léc alá. 7:1. A T4. perc­ben Bravik lőtt gólt. 8:1. A 79. percben és a 84. percben Józsa újabb két góljával 10:1 lett a vég­eredmény. Jók: Józsa (a mezőny legjobbja), Kállai, Szóráth, Papp, illetve: Sz. Papp, Fekete I. A Kecskeméti Dózsa n.— Kecskeméti MÁV 3:1 (1:0) Kecskemét, vezette: Hor­váth. DÉLI CSOPORT Tompa—Szakmár 1:1 (1:0) Tompa, 600 néző, vezet­te: Simovics. A Tompa nagy fölény­ben volt, s végig szinte egy kapura játszottak. A Szakmár lelkesen védeke­zett, és egy szerencsés gól­lal megszerezték az egyik pontot. Góllövők: Füredi, illetve Szabadi. Kitűnt: Budincsevics, Barta (a me­zőny legjobbja), Kábái II., illetve: Vörös, Tóth. Ifjúsági eredmény: 1:1. Jánoshalma—Vaskút 1:0 (0:0) Vaskút, 400 néző, vezet­te: Horváth. Vaskúton a nagyszámú jánoshalmi szurkolósereg lelkes biztatása közben kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben inkább küz­delem folyt, mint játék, s közben a Vaskút volt eny­he mezőnyfölényben. A szünet után fokozódott az iram, és most a vendég­csapat támadott többet. A 60. percben a kaputól mintegy 20 méterrel Feny­vesi lövésre szánta el ma­gát, és a jól eltalált labda a hálóba vágódott. 1:0 (a gól előtt a vaskútiak ke- zezést vitattak, de a já­tékvezető határozottan megadta a gólt). Ezután a Vaskút nagy erővel küz­dött az egyenlítésért, de az eredmény már nem vál­tozott. A játék képe alap­ján a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Németh, Kovács, Fenyvesi, illetőleg: Már­ton, Matus, Gyurai. Ifjúsági eredmény: 6:2 a Vaskút javára. Bajai Bácska Posztó — Kiskunhalasi MÁV 6:3 (1:1) Baja, 100 néző, vezette: Turcsányi. Az első félidő mezőny­játékkal telt el. A szünet után a Bácska nagy fö­lénybe került, és ebben a játékrészben öt gólt lőttek a bajai csatárok. Két fe­lesleges szabálytalanság történt közben a 16-oson belül, és ebből kétszer is büntetőhöz jutott a MÁV. Góllövők: Dikán 3, Bar- tha 2, Boros, illetve: Ko­vács 2 (mindkettőt 11-es- ből), Gyugel. Kitűntek: Dikán, Dorkó, Baity, illet- ve: Gyugel. Hajós—Gara 5:1 (2:1) Gara, 100 néző, vezette: Daubner. A rosszul védekező és gyenge napot kifogó ga- raiakkal szemben a Hajós megérdemelten győzött még ilyen arányban is. Góllö­vők: Huber 2, Hearsch 2, Bagó, illetve: Tényi. Jók: Bagó, Hearsch, Sipos. A garai csapatban nem akadt említésre méltó teljesít­mény. Ifjúsági eredmény: 4:1 Gará javára. Gábor Áron SE—Szamuely SE 0:0 Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Ződi. A déli csoport rangadó­ja végig nagy iramú és változatos küzdelmet ho­zott. Mindkét félidőben a Gábor Á. SE támadott többet, és a Szamuely SE gyakran 7—8 emberrel is védekezett, de a kalocsai­ak gyors ellentámadásai is veszélyesek voltak. Vé­gül gól nélküli döntetlen­nel ért véget a találkozó, de a játék alapján a Gá­bor Á. SE sokkal közelebb volt a győzelemhez. Ki­tűntek: Zsemberi, Kovács, Oláh, illetve: Bodor, Ispa- novits. Katymár—Császártöltés 2:2 (2:0) Császártöltés, 300 néző, vezette: Varga. A Katymár az első fél­időben 2:0-s vezetésre tett szert, majd a második fél­időben tíz emberrel véde­kezett, a Császártöltés csak egyenlíteni tudott. Góllö­vők: Állaga 2, illetve: Ja- kubács 2. Ifjúsági eredmény: 2:2. Bácsalmás—Mélykút 3:3 A mérkőzésről részletes tudósítást nem kaptunk. A Kecel—Csávoly mér­kőzés elmaradt, mert a Csávoly nem érkezett meg. A MEGYEI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. Mezőfi 17 13 4 — 62:7 30 2. Egyetért. 17 11 3 3 37:14 25 3. Ksztmik. 18 10 5 3 39:15 25 4. Alpár 18 9 6 3 42:27 24 5. Radnóti 18 7 6 5 34:23 20 6. Volán 18 7 4 7 19:19 18 7. Tiszáké. 18 7 4 7 24:26 18 8. K. MÁV 17 5 6 6 26:30 16 9. Kmajsa 18 6 4 8 20:26 16 10. Szánk 18 5 6 7 25:38 16 U. Lajosml. 18 7 — 11 31:44 14 12. Helvécia 18 5 4 9 18:43 H 13. Klapka 18 5 3 10 27:36 13 14. Kfh. Vas. 17 2 5 10 21:46 9 15. Kiskör. 18 3 2 13 14:45 9 K. Dózsa II.* 19 17 2 103:21 23 Két bOntetőpont levonva. DELI CSOPORT 1. Szamuely 19 13 4 2 40:13 30 2. Jánosh, 19 12 3 4 66:20 27 3. Császárt. 18 11 4 3 44:21 26 4. Gábor A. 18 11 3 4 44:17 25 5. Bajai B. 1!) 9 6 4 37:18 25 6. Tompa 19 7 9 3 33:15 23 7. Bácsalm. 19 7 6 5 24:32 20 8. Vaskút 19 8 3 8 29:26 19 9. Hajós 19 4 9 6 26:36 17 10. Csávoly 18 6 4 8 29:32 16 41, Gara 19 6 3 10 25:56 15 12. Kh. MÁV 19 4 6 9 22:40 14 13. Katymár 19 5 3 11 33:57 14 14. Szakmár 19 4 5 10 18:33 1 15. Kecel u 3 7 9 16:45 11 1«, Mélykút 19 1 5 13 13:38 7 Győztek a Dózsa-öregfiúk KECSKEMÉTI DÓZSA ÖREGFIÜK—NAGYVÁRADI AC ÖREGFIÜK 6:2 (3:1) Lengyel ökölvívók Kecskeméten