Petőfi Népe, 1969. augusztus (24. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-13 / 186. szám

Jói rajtolt a Dózsa az MB 11 ben Vasárnap: K. Dózsa—Győri Dózsa Tömörül az élmezőny Déli csoportjában MEGKEZDŐDÖTT a baj­noki pontokért folyó küzde­lem az NB I. B-ben is. Az őszi forduló első mérkőzé­sén a Kecskeméti Dózsa Várpalotáról a Bányász ott­honából elhozta az egyik pontot. A 0:0-ás eredmény tulajdonképpen jónak mondható, hiszen idegenben minden pontnak nagyobb az értéke. A várpalotaiak az NB I. B élvonalába tartoz­nak, s eddig kevés csapat mondhatja el magáról, hogy onnan pontot hozott el. Nos, a Kecskeméti Dózsa ezzel dicsekedhet. S ha mindeh­hez még azt is hozzátesz- szük, hogy a mutatott játék, s a kialakult helyzetek alap­ján a kecskemétieknek meg kellett volna nyerniök a mérkőzést, akkor értékelhet­jük igazán az ott lezajlott kilencven percet . BEHARANGOZÓ cik­künkben a Dózsa vezetőivel együtt mi is bizakodva te­kintettünk a várpalotai mér­kőzés elé. A csapat becsü­letesen készült fel az őszi szezonra, s ennek hatásában bizakodtunk. Ez a bizakodás azonban nem terjedt túl azon, hogy az egyik pontot — úgy véltük — elhozhatja a Dózsa Várpalotáról. Fe­gyelmezett csapatjátékot nyújtottak a lila-fehérek, s ennek volt köszönhető, l)Ogy bár voltak nehéz szakaszai á mérkőzésnek., mégis sók­kal több gólhelyzet adódott a Dózsa-csatárok előtt, s ha c?ak egy kicsit jobban megy a kapura lövés, akkor akár két góllal is megterhelhet­ték volna az ellenfél — szin­tén nagyon jól őrzött — há­lóját. Amint várható volt, a Dózsa csapatának hátsó alakzata megállja a helyét. Ez így is történt. Fajték a legnehezebb pillanatokban is vissza tudták verni a ha­zai kezdeményezéseket. A középpályás játékosok na­gyon jól kezdtek. Lutz saj­nálatos sérülése azonban kissé megzavarta a csapat­játékot. Később Diószegi ve­zényletével újra magára ta­lált ez a csapatrész. A csa­társorról is jót mondhatunk el. Keményen harcoltak a csatárok, hátul is segítettek, amikor erre szükség volt. Egy hibája azonban kiütkö­zött ennek a sornak: a leg­jobb helyzeteket is képesek kihasználatlanul hagyni. VASÁRNAP a Széktói Stadionban játszik a K. Dó­zsa a Győri Dózsával. A két csapat között — a helyezés alapján — nagy különbség van. A győrieket azonban a kiesés „réme” hajtja. A kecskeméti csapatnak egy pillanatra sem szabad lebe­A siketek világjátékain magyar siker született a 100 méteres síkfutásban. Földe- si József szerezte meg a győzelmet 11.1 mp-es ered­ménnyel az amerikai Wright (11.2 mp) és a szovjet Mag- nickij (11.3 mp) előtt. A 200 méteres hátúszás­ban Panyu Béla 3. helyezést ért el, 2:42.3 perces ered­ménnyel. Ebben a számban Marchevsky (NDK) győzött 2:39.2 perccel. Asztaliteniszben a magyar férficsapat 5:0-ra győzött Svédország ellen. A nőknél: Magyarország—Románia 3:0. csülni ellenfelét, mert az megbosszulhatja magát. A győriek egyébként is jól raj­toltak, amit igazol a Bp. Spartacus biztos legyőzése is. Az NB Xl.-ben is megkez­dődik a küzdelem a bajno­ki pontokért. A KTE Szol­nokon a MÁV ellen kezdi meg az őszi szezont, míg a Félegyházi Vasas otthon fo­gadja a bajnokjelölt Debre­ceni VSC-t. Mindkét talál­kozón döntetlen körüli ered­ményt Várhatunk. M. I. Gólok és góllövők Nagyon kevés — mind­össze 55 — gól esett a me­gyei labdarúgó-bajnokság őszi második fordulójában. Most is, mint már annyi­szor, az Északi csoport csapatai jártak elől az eredményességben. Északon 31, Délen 24 gól esett, s ha ez utóbbihoz hozzátesszük, hogy ebből a 24-ből tízet a Gábor Áron SE, négyet pe­dig a Császártöltés ért el, tehát a többi 14 csapatra mindössze 10 gól maradt* akkor nem túlságosan vi­gasztaló a kép. A héten a leggyakoribb eredmény a 2:1 volt, tehát négy mér­kőzés zárult ilyen állással. Harcim mérkőzés 1:1 i ará­nyú döntetlennel ért véget. A góllövőlista állása: (Csak a 4, vagy ennél több gólt elért játékosok nevét tüntetjük fel.) Északi csoport: 22 gólos: Bravik (Mezőfi SE), 18 gó­los Szabó II. (Alpár), 17 gólos: Sebők (Dózsa), 16 gólos: Bánhídi (Dózsa), 15 gólos: Bálint (Kunszent­miklós), Kis juhász II. (La- josmizse), 13 gólos: Linka (Dózsa), 11 gólos: Papp II. (Szánk), 9 gólos: Porhanda (Dózsa), Tormási (K. MÁV), 8 gólos: Mezei (Klapka), Kiss (Egyetértés), Józsa (Mezőfi SE), Kraíovill (Kkfházi Vasutas), 7 gólos: Tóth (Tiszakécske), Peller (Dózsa), Siffter, Magyar (Egyetértés), Lengyel (Al­pár), Zsákai (Volán), 6 gó­los: Besír (Alpár), Szóráth (Mezőfi SE), Kozma (Kis­kunma jsá), Endre II. (Vo­lán), 5 gólos: Komáromi (Kiskunhalas), Kiss II., Padlás (Dózsa), Kovács II., Tormási (Egyetértés), Dig- ner (Kiskőrös), Mezőfi (Kis­kunmajsa). 4 gólos: Rusvai (Tiszakécske), Antal, Amb­rus, őrző (Klapka SE), Szabó (Kunszentmiklós), Pasek (Dózsa), Nagy (Szánk), Kocsis I. (Lajos- mizse), Magó, Mészáros (Helvécia), Sashegyi (Rad­nóti SE), Bella, Tritont (Mezőfi SE), Virágh II. (K. MÁV), Keresztes (Kiskő­rös), Vadkerti (Kkfházi Vasutas). Déli csoport: 15 gólos: Pintér (Jánoshalma), 13 gó- ; los: Füredi (Tompa), Cser- , mák (Jánoshalma), 11 gó- ' los: Oláh (Gábor A. SE), , Gulyás (Katymár), Horváth < (Csávoly), 10 gólos: Szeitz \ (Császártöltés). 9 gólos: , Hajzcr (Császártöltés), — < Adám (Jánoshalma). 8 gó- \ los: Bujdosó (Gábor A. SE), Nagy (SzMnuely SE), Jaku- ; bács (Császártöltés). 7 gó- , los: Péter, Sipöcz (Vaskút), - Maráczi (Jánoshalma). 6 ' gólos: Faddl (Gábor A. SE), Dikán (Baja), Horváth, var­ga (Szamuely SE), Tényi (Gara), Szabó (Kecel), Ba­gó (Hajós), Állaga (Katy­már). "5 gólos: Karsai (Gá­bor A. SE), Harnos (Bács­almás), Szabó (Baja), Le- bényi (Kecel), Simity H. (Tompa), Dobler (Vaskút). 4 gólos: Balogh (Gábor A. SEp, Gyenis, Márton, Bar- ta (Baja), Vajas (Szamuely SE), Takács, Salamon (Ga­ra), Hauk, Kábái II. (Tom­pa), Angeli (Császártöltés), Prikidánovitts (Katymár), Urbán (Vaskút), Kisa (Já­noshalma), Acs, Tóth II. (Szakmár). ÉSZAKI CSOPORT Helvécia—Alpár 2:1 (0:1) Ballcezög, 200 néző, ve­zette: Tóth. Az alpári csapat kezdett jobban és Szabó már a 2. percben lőtt gólt. 0:1. Ké­sőbb kiegyenlítődtek az erőviszonyok, s a 14. perc­ben Varga, majd a 25. perc­ben Szepesi hibázott nagy helyzetben. A szünet után a helvéciai csapat harcolt ki mezőnyfölényt. Az 57. percben Mócza a kapufát találta el. A 72. percben egyenlített a Helvécia. Pongrácz hatalmas szabad­rúgása jutott a hálóba. 1:1. Továbbra is a hazai csapat támadott és a 85. percben Németh F. fejesgóljával a győzelmet is megszerezték. A helvéciai csapat jelesre vizsgázott lelkesedésből és így a győzelmet megérde­melték. Ifjúsági eredmény: 4:1. Alpár javára. Kiskunmajsa—Radnóti SE 2:1 (2:1) Kiskunmajsa. 200 néző. vezette: Csapó. A Radnóti SE támadásai­val kezdődött a mérkőzés, a vezetést mégis a kiskun- majsai csapat szerezte meg. A hazaiak szabadrúgáshoz jutottak és Mezőfi lövését! a szabadszállási kapus el­nézte. 1:0. A gólra heves támadásokkal válaszolt a Radnóti SE. Szöglethez ju­tottak és ebből Gugán egyenlített. 1:1. A 40. perc- ben a szabadszállási védők a 16-oson belül szabályta­lankodtak. A megítélt bün­tetőt Mezőfi értékesítette. 2:1. A szünet után a ven­dégcsapat nagy erővel küz­dött az egyenlítésért, de a jól záró és lelkesen küzdő kiskunmajsai védelmet nem tudták áttörni. Mezőfi SE—Lajosmizse 7:0 (3:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Király S. A Mezőfi SE végiig nyo­masztó mezőnyfölényben játszott és a gólhelyzeteit is is jól használta ki. A má­sodik félidőre a lajosmi- zseiek elkészültek erejükkel és a Mezőfi SE akár két­számjegyű győzelmet is arathatott volna. Az első gólt a 19. percben Trifont lőtte, a másodikat a 25. perc- benben Szóráth átadásából Bravik szerezte. A 37. perc­ben Bravik egyéni játék után 3:0-ra növelte a Me­zőfi SE vezetését Az 54. percben Papp—Magó össz- játék után az utóbbi érté­kesítette a helyzetét. A 67. és a 72. percben Kállai két nagy lövése akadt meg a hálóban. Végül a 87. perc­ben Bravik állította be a végeredményt. Kitűnt: Szó­ráth, Szabó E., Bravik, Mé­hes. illetve: Kisjuhász I.. Kislőrinc, K. Egyetértés—K. Dózsa II. 4:2 (2:1) Kecskemét, 300 néző, ve­zette: Vereb. A jó iramú és végig iz­galmas mérkőzésen várat­lanul. de megérdemelten győzött az Egyetértés. Kitű­nően védekeztek és gyors ellentámadásaik mindig gól­veszélyt jelentettek. Góllö­vők: Kiss 2, Siffter. Bozó- ki. illetve: Peller, Sebők. Ifjúsági eredmény: 3:2 a K. Dózsa javára. Kecskeméti Volán— Kunszentmiklós 2:1 (2:1) Kunszentmiklós. 400 né­ző. vezette: Keresztes. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. Sorra hagy­ták ki a helyzeteket a kun- szentmiklósiak, s végül a Volán rúgott gólt. A 18. percben szabadrúgásból a lepattanó labdát Endre II. juttatta a hálóba. 1:0. A 30. percben szinte pontosan megismétlődött az előbbi jelenet. Ezúttal is Endre II. volt eredményes. 2:0. A két bekapott gól után is válto­zatlanul a Kunszentmiklós volt mezőnyfölényben. A 40. percben egy gyors tá­madás végén Bálint szépí­tett. 2:1. A szünet után a Volán néha kilenc-tíz emberrel is védekezett és sikerült is tartaniuk az eredményt, mert a kunszentmiklósi csa­tárok egy szezonra való gólhelyzetet hagytak ki­használatlanul. A Volán ra. gyogóan védő kapusának. Rácznak, nem lehetett gólt lőni. Kitűnt: Rácz, a me­zőny legjobbja. Farkas, Vu- jovits. Kovács, illetve: Hu­szár. Bálint, Balogh. Ifjú­sági eredmény: 6:1 Kun­szentmiklós javára. Kiskunfélegyházi Vasutas— Szánk 1:1 (0:1) Kiskunfélegyháza. 300 né­ző. vezette: Bogdán. Alacsony színvonalú mér­kőzés. Az első félidőben kiegyenlített küzdelem so­rán Kohajda öngóljával a szankiak szerezték meg a vezetést. A szünet után Pa- rádi egyenlített. A szanki csapatból Tóth és Papp I. a második félidőben a ki­állítás sorsára jutott Ki­tűnt: Kutasi, Cseniki, illetve Papp II„ Fekete. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Kiskunfél­egyházi Vasutas javára. Kiskőrösi Spartacus— Tiszakécske 3:1 (1:1) Kiskőrös, 300 néző, ve­zette: Öze. A tiszakécsked csapat kis­sé elbizakodottan lépett pá­lyára. Erre, mint kiderült, semmi okuk nem volt, mert a Kiskőrösi Spartacus nem­csak lelkesen, hanem jól is játszott és a helyzetek alapján talán még nagyobb arányban is győzhettek vol­na. Góllövők: Digner, Már- kó. Balogh, illetve: Váczi. Kitűnt: Balogh. Gombár, Márkó. Kecskeméti MÁV— Klapka SE 1:1 A mérkőzésről részletes tudósítást nem kaptunk, a góllövők neveit később kö­zöljük. DÉLI CSOPORT Jánoshalma—Tompa 1:1 (1:1) Tompa, 1200 néző. vezet­te: Tegzes. Jánoshalma: Németh I. — Ságodi, Kovács, Fenyvesi IV.. — Németh II., Fenyve­si III. — Pintér. Csermák, Nagy (Adám a 46. percben), Maráczi, Tóth. Edző: Mra- zek Tibor. Tompa: Bakonyi — Bu- bori, Simity II.. Rutai — Bartha, Framciskovics — Budincsevics, Kábái II.. Fü­redi, Simity I.. Hauk. Ed­ző: Simity János. A mérkőzés első negyed­órájában a Jánoshalma irá­nyította a játékot, s a ven­a megyei bajnokság dégcsapat a 14. percben a vezetést is megszerezte. Né­meth II. 17 méterről hatal­mas lövéssel juttatta a lab­dát a hálóba. 1:0. A gól után kiegyenlítettebb lett a játék, s mindkét kapu gyakran került veszélybe. A tompái csapat a 35. percben egyenlített. Egy gyors tá­madás végén Füredi kapta a labdát és a kiinduló ka­pus mellett a jobb alsó sa­rokba helyezte. 1:1. A szünet után nagy küz­delem alakult ki a győztes gólért. A védelem mind­két oldalon nagyszerűen zárt. s ebben a félidőben mindössze egyetlen nagy helyzet adódott. A 80. perc­ben Csermák kapott nagy­szerű labdát, de fejese a kapufáról pattant vissza és a tompái védők felszaba­dítottak. A két csapat te­hát végig nagy küzdelmet vívott és a döntetlen ered mény igazságos. Kitűnt: Németh I.. Fenyvesi III., Tóth, Illetve: Kábái II., Füredi. Budincsevics. Si­mity II. Ifjúsági eredmény: 2:0 Jánoshalma javára. Vaskút—Csávoly 1:1 (1:1) Vaskút, 200 néző. vezette: Turcsányi. A vezetést a csávolyi csapat szerezte meg. A 9. percben egy szén bal oldató támadás végén Harváh lőtt a hálóba. 1:0. A gólt soro­zatos vaskúti rohamok kö­vették. Az egyenlítés csak a 43. percben sikerült, ami­kor Sipőcz átadását Péter lőtte a csávolyi kapuba. 1:1. A szünet után változatos volt a játék. Mindkét csa­pat sok helyzetet hagyott ki, s az eredmény már nem változott. Jóik: Varga, Ma­tus, Urbán, illetve: Hor­váth, Mándity. Ifjúsági eredmény: 6:0 Vaskút ja­vára. Gara—Mélykút 2:0 (1:0) Gara. 300 néző. vezette: Kemény. A garai csapat végig tá­madta a mérkőzést, s a mélykútiak erejéből csak szórványos és erőtlen ellen- támadásokra tellett. A ve­zetést az első félidőben Té- nyi szerezte meg a hazaiak­nak. 1:0. Az 51. percben Salamon lövése talált utat a mélykútiak hálójába. 2:0. A mérkőzés végéig nagy fölényben volt a Gara, de a kialakult helyzeteket a csa­tárok sorra elhibázták. Ki­tűnt: Balogh (a mezőny leg­jobbja), Molnár. Tényi. If­júsági eredmény: 2:2. Gábor Áron SE—Katymár 10:0 (6:0) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Gerőházi. A halasi csapat nagy fö­lényben volt és a kapkod­va, rosszul védekező katy- máriakmak szinte tetszés szerint rúgták a gólokat. A győztes csapat minden tag­ját dicséret illeti a lelkes és jó játékért. Góllövők: Oláh 4, Faddi 3. Balogh 2. Bujdosó. Kiskunhalasi MÁV— Szakmár 2:0 (0:0) Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Daubner. Nagy iramú, érdekes mér­kőzés volt, A Szakmár hosz- szú ideig jól tartotta ma­gát, végül az 52. percben hibáztak a védők és Las­kovics beadását Tóth I. a hálóba vágta. A második gól szögletből esett. A be­ívelt labdát Gémesi közel­ről helyezte a hálóba. A mérkőzés vége felé eldur­vult a játék és a szabály­talanságból mindkét csapat kivette a részét. Kitűnt: Gyetvai. Savanya, Sárkány. Bányai, illetve: Szabadi. András és Ács. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Kiskunhalasi MÁV javára. Bácsalmás—Szamuely SE 1:1 (1:0) Bácsalmás, 400 néző, ve­zette: Bálint. A rangadó nagyiramú já­tékot hozott. Először a bácsalmási csapat táma­dott többet és gólveszélye­sen. A 24. percben Rácz dr. a hálóba lőtte a lab­dát, de a játékvezető ér­vénytelenítette a gólt. A 27. percben újból Rácz dr. volt eredményes, s ezt a gólt már a játékvezető is megadta. A második félidő közepéig a Bácsalmás tá­madott többet, de újabb gólt nem sikerült lőniük. A végén jól hajrázott a Szamuely SE és a 90. perc­ben Kiss 30 méterről kül­dött nagyerejű lövéssel ki­egyenlített. Császártöltés—Kecel 4:0 (2:0) Kecel, 300 néző, vezette: Besenyi. Az érdekes, változatos mérkőzésen a minden ré­szében jobb császártöltési csapat sokat támadott és szép gólokat lőtt. A keceli együttes még nagyon idény- eleji formában van. Góllö­vők: Walter, Rausch, Ja- kubács, Györgye. Kitűnt. Walter, Rausch, Lei, illet­ve: Csillaghegyi, Ferró II., Raffai. Bajai Bácska Posztó- Hajós 0:0 Baja, 200 néző, vezette: Kalmár. Alacsony színvonalú mér­kőzés. Mindkét csapat na­gyon gyengén játszott, s igyekeztek minél messzebb kerülni a kapuktól. Emlí­tésre méltó teljesítményt nem láttunk. Ifjúsági eredmény: 11:0 a Bajai Bácska Posztó ja­vára. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG allasa ÉSZAKI CSÓPORT 1. Mezőfi 15 12 3 — 50:4 27 2. Egyetért. 15 10 3 2 33:10 23 3. Ksztmik. 16 8 5 3 30:14 21 4. Alpár 16 8 5 3 38:24 21 5. Radnóti 16 6 5 5 25:20 17 6. K. Volán 16 6 4 6 18:18 16 7. Szánk 16 5 6 5 24:27 16 8. T.kécske 16 6 3 7 21:24 15 9. K. MÁV 16 5 5 6 23:27 15 10. Kkmajsa 16 5 4 7 19:25 14 11. Lajosmi. 16 7 — 9 29:40 14 12. Klapka 16 5 2 9 24:29 12 13. Helvécia 16 4 4 8 16:41 12 14. Kkőr. Sp. 16 3 2 11 14:35 8 15. Kfh. V. 16 1 5 10 19:45 7 16. K. Dó. II. 17 15 — 2 89:21 28 DELI CSOPORT 1. Szamuely 17 12 3 2 36:13 27 2. J.halma 17 10 3 4 61:19 23 3. B. B. P. 17 8 6 3 30:11 23 4. Gábor Á. 16 11 1 4 44:17 23 5. Császárt. 16 10 3 3 39:18 23 6. Tompa J7 6 8 3 31:14 20 7. Vaskút 17 8 3 6 29:21 19 8. Bácsalm. 17 7 5 5 20:26 19 9. Gara '17 6 3 8 24:43 15 10. Csávoly 17 5 4 8 21:32 14 11. Hajós 17 3 8 6 17:31 14 12. Kh. MÁV 17 4 5 8 15:30 13 13. Szakmár 17 4 4 9 16:29 12 14. Katymár 17 4 2 11 28:54 10 15. Kecel 17 2 6 9 16:45 10 16. Mélykút 17 1 4 12 10:34 6 Az elmaradt Császártöltés— Gábor A. SE mérkőzést aug. 27-én játsszák le.