Petőfi Népe, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-25 / 144. szám

Jól helyt állt Lengyelországban a Kecskeméti Fémmunkás HSE NB I-es ölíölvivócsa­izofi SE és a Szamuely SE a tavaszi első Lapunkban hírt adtunk arról, hogy a K. Fémmun­kás ökölvívócsapata június 11-én két mérkőzésből álló lengyelországi túrára uta­zott. Mindkét mérkőzésre Elblangban a Balti-tenger partján fekvő százezer la­kosú nagyvárosban került sor. A Fémmunkás ellenfe­le a lengyel NB I B má­sodik helyén álló Start csa­pata lett. A mérkőzés színhelye egy park közepén lévő három­ezer néző befogadására al­kalmas fedett sportcsarnok volt. Az első összecsapásra ünnepélyes keretek között, zsúfolt nézőtér előtt került sor. Kölcsönös üdvözlések, virág, zászló és jelvény­csere után nagy hőségben lépett szorítóba az első pár. Orbán névén a Fémmun­kás jutott vezetéshez, utá­na még Görög és a két Vígh fivér aratott biztos győzelmet. Mindez azonban csak szorossá tette a mér­kőzést, amelyet nagy küz­delem után a Start 12:8 arányban nyert meg. A mérkőzéseket felváltva ve­zették lengyel és magyar bírák, magyar részről Neu­mann és Katona. Megjegyezzük, hogy meg­lehetősen vitatható volt László és a Szegedről köl­csön kapott Tímár veresé­ge, akik szintén nagyon jól helytálltak mérkőzésükön. Azt is elmondhatjuk, hogy a kecskeméti fiúk a hosszú és fárasztó autóbuszutazás miatt még nem voltak tel­jesen pihentek, nomeg szá­mukra szokatlan volt a nagy hőség — legalább 40 fokos volt a terem hőmér­séklete —, valamint a több ezres közönség harsány biztatása is egyesekre bé­ri ítólag hatott. A vereség nem törte le a fiúkat és fogadkoztak, hogy a három nappal ké­sőbb sorra kerülő hivatalos visszavágón — okulva az első mérkőzés tapasztala­tain — mindenki jobban igyekszik majd. Sajnos, Vígh T. és Marosi sérülés miatt nem indulhatott ezen a találkozón. A második mérkőzés szép kecskeméti sikerrel zárult. Orbán most is jól kezdett, győzelmet aratott. Utána győzött Görög, Sitkéi (sze­gedi kői csönversen yző) Vígh TI., Tímár (szegedi) és Szabari. A visszavágó tehát siker­rel zárult. Az ezúttal 1500 főnyi közönség melegen megtapsolta győzelme után a kecskeméti öklözőket. A 12:8-as eredmény valóban dicséretet érdemel, hiszen az elmúlt évben Elblang­ban járt Gyöngyösi Zalka NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. Szarvas 15 8 6 1 19:7 22 2. Bcs. A. 15 8 5 2 19:8 21 3. Bcs. VT. 14 6 6 2 22:16 18 4. Sarkad 14 7 3 4 18:10 17 5. Szalvai 15 6 5 4 27:16 17 6. Hmvhely. 15 6 4 5 16:14 16 7. Szentes 15 7 2 6 20:24 16 8. Kun B. 15 7 1 7 23:17 16 9. Orosháza 15 5 4 6 16:16 14 10. Mezőhe. 15 5 4 6 19:21 14 ll. Kossuth 15 5 4 6 13:16 14 12. SZAK 15 3 7 5 19:21 13 13. Kkhalas 15 6 1 8 17:21 13 14. TiszafÖl. 15 4 4 7 11:18 12 15. Fémműn. 15 4 1 10 11:28 9 16. Mezőber. 15 2 3 10 10:27 7 Megjegyzés: A Sarkad—Bé­késcsabai VTSK íélbeszakadt mérkőzés eredményét nem számítottól: be. pat két ízben is csak 10:10- es döntetlent tudott kihar­colni. Az Elblangi Start csapa­ta augusztusban viszonozza a Fémmunkás látogatását. Az első mérkőzésre augusz­tus 23-án Kecskeméten, a másodikra Szegeden kerül sor néhány nappal később. Éppen ezért Ijaptak helyet szegedi ökölvívók is a Len­gyelországban járt csapat­NB m. KÖZÉPCSOPORT 1. Középít. is n 2 2 24:12 24 2. M. Kábel 15 8 4 3 26:16 20 3. Kiskörös 15 8 3 4 21:14 19 4. V. Láng 15 7 5 3 26:19 19 5. m. kér. 15 6 6 3 19:13 18 6. Soltvadk. 15 5 7 3 17:12 17 7. Ganz Vili. 15 6 5 4 23:17 17 8. Ercsi 15 6 4 5 16:17 16 9. MAFC 15 5 5 5 15:14 15 10. Kalocsa 15 3 7 5 16:16 13 11. Elekt. 15 4 4 7 15:20 12 12. Dújv. Ep. 15 3 6 6 19:30 12 13. 1. sz. ÉP. 15 4 2 9 20:27 10 14. MA VAUT 14 2 6 6 9:14 10 15. Bp. Ve. 14 2 5 7 13:23 9 16. Nagytét. 15 2 3 10 6:21 7 Megjegyzés; : A MA VAUT Vo­Ián—Bp. Vegyiművek félbe­szakadt mérkőzést június 39-én f**sszák te. ÉSZAKI CSOPORT Tiszakécske—Kiskőrösi Spartacus 2:0 (0:0) Tiszakécske, 300 néző, ve­zette: Horváth. Nagy iramban kezdett a tiszskécskei csapat, de ka­pufán, mellé- és fölélö- véseken kívül más nem történt az első félidőben. Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye. Tóth az 53. percben egy kapu előt­ti kavarodásból megsze­rezte a vezetést 1:0. A vég­eredményt Szőke állította , be a 75. percben, 20 mé­1. P. BTC 15 12 3 — 28:7 27 2. Pécsi V. 15 10 1 4 28:16 21 3. Barcs 14 7 4 3 20:17 18 4. Lábod 15 8 fi 6 26:19 17 5. Mohács 15 6 4 5 19:20 16 6. Baja 15 7 2 6 16:18 16 7. Dújv. P. 15 6 3 6 16:17 15 8. Bonyhád 15 5 5 5 16:20 15 9. Nagymá. 15 6 o 7 25:27 14 10. PEAC 15 5 3 7 25:24 13 11. Db. VSE 15 6 1 8 18:22 13 12. Pécsi P. 15 4 4 7 17:17 12 13. Db. SZSK 14 4 3 7 11:13 11 14. Steinmetz 15 3 5 7 19:25 11 15. Sárbog. 15 2 6 7 6:17 10 16. Kapv. V. 15 3 3 9 14:25 9 Megjegyzés; A Dombóvári SZSK—Barcs félbeszakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be. térről védhetetlen gólt lőtt 2:0. Jók: Szőke, Balia II., Miklós, illetve: Somogyi, Markó. Ifjúsági eredmény: 1:0 Tiszakécske javára. Mezőfi SE—Lajosmizse 3:0 (1:0) Lajosmizse, 200 néző, ve­zette: Tóth L. Sáros, mély talajú pá­lyán végig szakadó eső­ben játszották a mérkő­zést. A vihar miatt kétszer félbe is szakadt a találko­zó. Az első félidőben ki­egyenlített játék folyt, míg a második 45 percben a vendégek voltak döntő fö­lényben. Győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. A 22. percben Szóráth buk­tatásáért megítélt szabad­rúgást Józsa Bravik elé tálalta, aki biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A 62. percben Gubacsi átadását Józsa ka­pásból vágta a kapuba 2:0. (Szép csatárteljesít­mény). A 76. percben Szó­ráth egyéni akcióból be­állította a végeredményt. 3:0. Jók: Szóráth (a me­zőny legjobbja), Józsa, Gu­bacsi, illetve . Kislőrinc, Kisjuhás z. Kecskeméti MÁV—Klapka SE 3:1 (3:0) Izsák, 300 néző, vezet­te: Hamvas. Az első 20 percben a hazaiak támadtak, de a MÁV-védelem hárított. Karácsonyi bravúros védés­sel őrizte hálóját. Később a vendégek harcoltak ki fölényt és ügyes csatárjá­tékkal megérdemelten nyer­ték a mérkőzést. A MÁV Szabó révén kihagyott egy 11-est. Góllövők: Varga, Kávai, Tormási, illetve: őrző. Jók: Karácsonyi (a mezőny legjobbja), Kovács, Kállai n,, illetve: őrző: Alpár—Helvécia 5:0 (3d)) Alpár, 300 néző, vezet­te: Vágó. A hazai együttes végig kezében tartotta a játék irányítását és biztos győ­zelmet aratott. A vendég­csapat sportszerűen és lel­kesen játszott. Nagyobb arányú vereségét kitűnő kapusuk akadályozta meg. GöUövők: Kamasz II. 2, Lengyel, Besir, Koós. Jók: Kása, Koós, illetve: Mé­száros és Pongrácz, Ifjúsági eredmény: 3:0 Alpár javára. Kecskeméti Volán SC— Kunszentmiklós 1:1 (1:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Fekete J. Két ellentétes félidő után igazságos döntetlen született. Az első 45 perc­ben a hazaiak játszottak jobban. A 12. percben a kitörő Farkast felvágták a büntetőterületen belül. A 11-est Endre II. értékesí­tette. 1:0. Szünet után a jobb erőnléttel bíró vendé­gek irányították a játékot és Érti góljával a 82. perc­ben az egyenlítést is meg­szerezték. Jók: Kun, Dóm­ján, Farkas, illetve: Érti, Huszár, Bálint. Ifjúsági eredmény: 5:0 Kunszentmiklós javára. Radnóti SE—Kiskunmajsa 4:1 (2:0) Szabadszállás, 200 néző, vezette: Dobra. A Radnóti SE kezdemé­nyezett többet és a 15., va­lamint a 30. percben Fa- ulhábel góljaival 2:0-ra vezetett. A 46. percben Páncsics volt eredményes. 3:0. A 65. percben Luczek szépített szabadrúgásból. 3:1. A 80. percben Pán­csics állította be a vég­eredményt. 4:1. Jók: Mé­száros Á., Faulhábel, Tóth, illetve: Fekete, Luczek. Kecskeméti Dózsa H.— Kecskeméti Egyetértés 5:3 (3:2) Kecskemét, vezette: Bay. Az Egyetértés már 2:0-ra vezetett, amikor erősített a Dózsa II. és sikerült meg­fordítani az eredményt. Góllövők: Sebők 3, Bán- hidi, Gyifkó, illetve: Var­ga 2, Tormási. Jók: Win­ter, Peiler, Sebők, illetve: Balia, Sifter, Varga. Ifjúsági eredmény: 4rl a Kecskeméti Dózsa javára, vára. A Szánk—Kiskunfélegy­házi Vasutas mérkőzés a vihar miatt elmaradt. DÉLI CSOPORT Gara—Mélykút ÍJ (1:0) Mélykút, 200 néző, ve­zette: Balassa. Élénk iramú mérkőzésen a mélykútiak játszottak fö­lényben, a 43. percben mégis a vendégek szerez­tek vezetést. Salamon csa­vart szöglete a hálóban kötött ki. 1:0. Szünet utón a 67. percben góllá érett a hazaiak fölénye. Bényi I. lövésével 1 :l-re alakult a találkozó állása. A 75. percben Figura és Babity a kiállítás sorsára került. Jók: Fulch, Molnár, il­letve: Bényi I., Bényi II., Illés, Bondor, Szabó II. Ifjúsági eredmény: 13) Mélykút javára. Szakmar—Kiskunhalasi MÁV 1:0 (1:0) Sza k már, 300 néző, ve­zette : Vékony. A szakmának léptek fel támadólag és a 28. perc­ben gólt szereztek Tóth II. révén, aki egy kipattanó labdát helyezett a vendé­gek hálójába. A mérkőzés további részében is a ha­zaiak maradtak támadás­ban, de sorra kihagyták a helyzeteket. Jók: Ferenc (a mezőny legjobbja), Tóth I., Vörös, illetve: Tóth. Ifjúsági eredmény: 5:0 Szakmár javára. Császártöltés—Kecel 6:0 (2:0) Császártöltés, 500 néző, vezette: Király. A hazai csapat az első perctől kezdve döntő fö­lényben játszott és tetszés szerint érte el góljait. Gól­lövők: Szeicz 3, Hajzer, Jakubács, Walter. Jók: Walter, Jakubács, illetve: Kiss. f Ifjúsági eredmény: 2:1 Császártöltés javára. Szamuely SE—Bácsalmás 5:0 (1:0) Kalocsa, 300 néző, vezet­te: Boronkai. A minden csapatrészében jobb Szamuly SE nagyobb arányú győzelmet is elér­hetett volna. A 11. percben Nagy kapásból megszerezte a vezetést. l.:0. Szünet után ismét Nagy volt ered­ményes. 2:0. Az 52. perc­ben Szabó értékesített egy 11-est. 3:0. A találkozó hát­ralevő részében Baksa és Varga góljaival 5:0 arány­ban alakult az eredmény a Szamuely SE javára. Jági­tyot a 85. percben kiáliítoi- ta a játékvezető. Jók: Bu- csi, Kaiser, Nagy, Varga, il­letve: Bédics, Markó. Csávoly—Vaskút 33) (23)) Csávoly, 300 néző, vezet­te: Virág. A vaskútiak kezdtek job­ban, és a 6. percben kapu­fát lőttek. A Csávoly las­san magára talált, és Hor­váth révén a 35., 42. és a 75. percben 3:0-ra nyerte a mérkőzést Jók: Szabó, Ke- szi II., Putnik, illetve: Si- pőcz, Csőzik. Ifjúsági eredmény: 10:0 Vaskút javára. Jánoshalma—Tompa 0:0 Jánoshalma, 1400 néző, vezette: Gerőházi. A felázott rossz talajú pályán a Jánoshalma tá­madott, a tompaiak pedig 8—9 játékossal védekeztek. A vendégek hálóját a kitű­nően védő kapus mentette meg. Jók: Kovács, Fenyve­si III., Fenyvesi IV„ illet­ve: Bakonyi, Simity II., Fö­di. Ifjúsági eredmény: 123) a Jánoshalma javára. Bajai Bácska Posztó- Hajós 2 £2 (13)) Hajós, 500 néző, vezettem Gyökér. Az első félidő kiegyensú­lyozott játékot hozott. A 40. percben Majdanits ön­góljával a Bácska jutott ve­zetéshez. 1:0. Szünet után a Hajós Németh góljaival 2li­es vezetésre tett szert A 89. percben Dikán révén egyenlített a vendégcsapat. 2:2. Jók: Gyenis, Dikán, Márton, illetve: Németh (a mezőny legjobbja), Majda­nits, Hubert Ifjúsági eredmény: 5:0 a Bajai Bácska Posztó javá­ra. Gábor A. SE—Katymár 4:3 (4:1) Katymár, 500 néző, ve­zette: Csipák. A vendégek az első félidő­ben nagy meglepetést okoz­tak 4:l-es vezetésükkel. Szünet után a hazai csapat támadott többet de két ka­pufán kívül csak szépíteni tudtak az eredményen. Gól­lövők: Hajós 2, Bujdosó 2. illetve: Alaga 2, Frikidáno- vity. Jók: Bujdosó, Hajós, illetve: Patarcsity II., Aia- ga, Mamuzsity. A MEGYEI labdarúgó-bajnokság Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. Mezőfi 14 11 3 _ 4 3:4 25 2. Egyetért. 14 10 2 2 31:8 22 3. Ksztmik. 14 8 4 2 28:11 20 4. Alpár 14 8 4 2 35:20 20 5. Radnóti 14 6 4 4 23:17 16 6. Lajosmi. 14 7 — 7 27:30 14 7. Szánk 13 5 3 5 19:22 13 8. Tiszáké. 14 5 3 6 16:20 13 9. Kkmajsa 14 4 4 6 16:19 12 10. K. Volán 14 4 4 6 13:17 12 11. K. MÁV 14 4 4 6 19:24 12 12. Helvécia 14 3 4 7 13:36 10 13. Klapka 14 4 1 9 18:27 9 14. Kkőr. Sp. 14 2 2 10 11:31 6 15. Kfh. V. 13 1 2 10 14:40 4 K. Dózsa II.» 15 14 — 1 83:16 26 ♦Két büntetőpont levonva. A DÉLI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Szamuely 15 11 2 2 30 :11 24 2. Baja 15 8 5 2 30:10 21 3. Gábor A. 15 10 1 4 34:17 21 4. Császárt. 15 9 3 3 35:18 21 5. Jánosh. 15 9 2 4 51:17 20 6. Tompa 15 6 6 3 29:12 18 7. Bácsalm. 15 7 4 4 18:21 18 8. Vaskút 15 7 3 5 26:20 16 9. Gara 15 5 3 7 21:34 13 10. Hajós 15 3 6 6 16:30 12 11. Kh. MÁV 15 3 5 7 13:26 11 12. Csávoly 15 4 3 8 16:30 11 13. Szakmár 15 3 4 8 15:27 10 14. Kecel 15 2 6 7 15:36 10 15. Katymár 15 3 2 10 24:44 8 16. Mélykút 15 1 1 10 10:30 6 ban. M. L Gólok és gól lövők Bravik (Mezőfi SE) a tavaszi „gólkirály” Egyetlen mérkőzés kivételével a megyei labdarúgó-baj­nokság L osztályában befejeződött a küzdelem. A vasárnap sorrakerülő elmaradt mérkőzés már nem sokat változtat a tavaszi góllövőlistán, így most valamennyi gólszerző nevét közöljük. Északi csoport: 18 gólos: Bravik (Mezőfi SE), 17 gólos: Szabó II. (Alpár), 15 gólos: Bánhídi (Dózsa), 14 gólps: Ba­lint (Kunszentmiklós), Sebök (Dózsa), Kisjuhász II. (Lajos­mizse), 10 gólos: Papp IL (Szánk), 9 golos: Porbanda (Dó­zsa), 8 gólos: Józsa (Mezőfi SE), Tormási (K. MÁV), Kra- tovill (Kih. Vasutas), 7 gólos: Magyar (Egyetértés), Lengyel (Alpár), Zsákai (Volán), 6 gólos: Mezei (Klapka), Peiler (Dó­zsa), Sifter (Egyetértés), Besír (Alpár), Szóráth (Mezőfi SE), 5 gólos: Tóth (Tiszakécske), Kiss II., Padlás (Dózsa), Ko­vács IL, Kiss (Egyetértés), Kozma (Kiskunmajsa), 4 gólos: Komáromi, Szabó L. (Kunszentmiklós), Pasek (Dózsa), Tor­mási (Egyetértés), Kocsis L (Lajosmizse), Mészáros, Magó (Helvécia), Sashegyi (Radnóti), Bella (Mezőfi SE), Digner, Keresztes (Kiskőrös), 3 gólos: Rusvai (Tiszakécske), Antal, Ambrus, Őrző (Klapka), Kasza (Dózsa), Bállá (Egyetértés), Oláh, Nagy, (Lajosmizse), Tamon (Radnóti), Tritont (Mezőfi), Mezős, Ruskó (Kiskunmajsa), Vadkerti (Kfh. Vasutas). 2 gó­los: Szitár (Tiszakécske), Czéh IL, Losonczi, Gyifkó (Dózsa), Magyarvári, Varga (Egyetértés), Nagy, Molnár (Szánk), Ka­masz II, (Alpár), Taál, Pongrácz (Helvécia), Gács, Dobszai IL, Faulhaber, Páncsics (Radnóti SE), Ócskái (Mezőfi SE), Szabó, Kállai, Virág, Varga (K. MÁV), Balázs (Kiskörös), Bozsu, Endre II. (Volán), Fekete (Kfh. Vasutas), 1 gólos: Turcsányi, Gyenes, Nagy, Szőke (Tiszakécske), Kiss, Balog, Túra, Liszkai (Klapka), Teleki, Balog, Kiss IL, Mózes, Érti (Kunszentmiklós) Rigó, Kisjuhász (Dózsa), Csányi, Papp I., Fekete (Szánk), Jászgulyás, Danics, Kugler, Kislőrinc (La­josmizse), Bodor, Koós (Alpár), Potási, Varga, Németh F. (Helvécia), Szombati, Németh U., Gyuris, Bugács, Mészáros A., Balogh, Tóth (Radnóti SE), Vass, Magó (Mezőfi), Bog- dány II., Jager, Kávai (MÁV), Márkó (Kiskőrös), Kurucsaí, Hornyák, Nyerges, Szatmári, Luczek (Kiskunmajsa), Dóm­ján, Farkas (Volán), Parádi (Kfh. Vasutas). — öngólosok: Matuz, Antal (Tiszakécske), Kávai, Karácsonyt (K. MÍS* I, Oláh (K. Dózsa), Kiss, Bakonyi (Klapka), Dobó (Helvécia), Papp I. (Szánk), Kisjuhász L (Lajosmizse), Farkas (Volán). Déli csoport: 13 gólos: Pintér (Jánoshalma), 11 gólos: Füredi (Tompa), Gulyás (Katymár), 10 gólos: Szeitz (Csá­szártöltés), 9^gólos: Hajzer (Császártöltés), Csermák, Adám (Jánoshalma), 8 gólos: Nagy (Szamuely), 7 gólos: Oláh, Buj­dosó (Gábor A.), Jakubács (Császártöltés), Horvátb (Csá­voly), 6 gólos: Dikán (Baja), Varga (Szamuely), Szabó (Ke­cel), Sipocz, Péter (Vaskút), 5 gólos: Karsai (Gábor A.), Harnos (B.almás), Szabó (Baja), Tényi (Gara), Lcbényi (Ke­cel), Bagó (Hajós), Állaga (Katymar), Dobler (Vaskút). 4 gólos: Márton, Bartha, Gyenizs (Baja), Horvátb (Szamuely), Takács (Gara), Kábái II-, Hauk, Simity J„ (Tompa), Angeli (Cs.töltés), Prikidanovits (Katymár), Kisa (Jánoshalma), Acs, Tóth U. (Szakmár), 3 gólos: Faddi (Gábor Áron), Bédics L, Bédics H. (Bácsalmás), Jakab, Salamon (Gara), Urbán (Vas­kút), Czóbor (Csávoly), Fenyvesi K. (Jánoshalma), Gödé (Szakmár), Bényi L (Mélykút), Gyugel U., Lórik (H. MÁV). 2 gólos: Kaszás, Balogh, Kocsis, Hajós, (Gábor Áron), dr. Sövény (Bácsalmás), Bajai, Boros (Baja), Szabó, Ispanovics, Kamler, Vajas (Szamuely SE), Szűcs (Gara), Budincsevics (Tompa), Walter, Rausch (Cs.töltés), Bóner, Dobler, Wied- ner, Németh (Hajós), Mák (Katymár), Csőzik, Kulisics (Vas­kút) Füle, Földvári (Csávoly), Tóth, Németh II. (Jánoshal­ma), Binszki (Mélykút), Kovács, Máté, Tóth L (HL MÁV). 1 gólos: Magó, Kiricsik, Fokai, Jágity, Schaffer (Bácsalmás), Pólyák (Baja), Kiss, Baksa (Szamuely), Fulcz, Babity (Ga­ra), Ferró L, Csillaghegyi, Kiss, Kornóczi (Kecel), Francis- kovics, Barta, Födi, Simity IL (Tompa), Matus (Császártöl­tés), Hear, Sípos, Hám (Hajós), Vujkov, Besir (Katymar), Márton (Vaskút), Mándity, Keszi IL (Csávoly), Fenyvesi L. (Jánoshalma), Ferencz, Szabadi HL, András, Rózsaiíerti (Szakmár), Horváth H., Bondor, Figura, Rajcsányl (Mélykút), Tóth IL (H. MÁV). — öngölosok: Bédics (Baja), Csányi (két öngól) (Hajós), Ezsl, Nincsevics (Bácsalmás), Szabadi (Szak­már), Bényi IL (Mélykút), Kecskés (Kecel), Majdanits (Ha­jós). Nb ín. DÉLNYUGATI CSOPORT