Petőfi Népe, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-10 / 131. szám

Jól játszott a megfiatalított MTE BAJAI VASAS MTE—LABODI MEDOSZ 3:0 (1:0) Bajai Vasas MTE: Kiss — Molnár, Márton, Rizsányi — Brisztovics. Ónodi — Morócz, Borkovics, Bartko- vics, Bartulov. Márity, B. Szabó. Edző: Szentannai József. Erős szélben a Bajai MTE támadásaival kezdődött a mérkőzés. Az első negyed­órában többnyire a lábodi- ak térfelén folyt a játék és a 10. percben a vezetést is megszerezte a bajai csapat. Borkovics beadását B. Sza­bó 6 méterről védhetetle- nül fejelte a hálóba. 1:0. A 20. percben Borkovics 20 méterről csak centiméterek­kel lőtt a kapu fölé. Ezután a lábodiak vették át a játék irányítását. Mintegy 10 per­cen át nagy erővel roha­moztak és Kiss kétszer is csak nagy szerencsével há­rított. A 35. percben Márity lövését szögletre ütötte a lábodi kapus, majd a félidő végéig a bajai csapat volt mezőnyfölényben. A szünet után ismét a ba­jai csapat támadott. Az 57. percben Márity 10 méterről teljesen tisztán állva a ka­pu mellé lőtt. Ezután ismét a Lábod vezetett támadáso­kat, de Brisztovics és Rizsá­nyi a védelem élén mindig hárítani tudott. A 80. perc­ben Borkovics szabadrúgást ívelt a kapu elé és Márity a hálóba fejelt. 2:0. A 87. percben Bartulov indult meg a labdával. Kicselezte a védőket és 8 méterről a vetődő kapus mellett a há­lóba lőtt. 3:0. Végre jól játszott a bajai csapat, úgy látszik, kezd összekovácsolódni az együt­tes. Egyénileg Ónodi, Brisz­tovics, Bartulov és Borko­vics játékát lehet kiemelni, de a fiatalok mind jól ját­szottak. Két gól szögletből FÉMMUNKÁS SE—SZENTESI VÍZMŰ 3:0 (3:0) nezo, Városi pálya, 200 vezette: Stefancsik. Fémmunkás: Bende I. — Palincsár, Farkas I. (Bakó), ölvedi — Nagy, Virágh — Nehéz, de megérdemelt győzelem KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ —MAFC 1:0 (1:») Kiskőrös, 800 néző, vezet­te: Kacsányi. Kiskőrös: Ba — Pola­reczki, Obomyik, Balogh —• Zsíros, Pecznyik (Palus- ka II.) — Bartek, Rotschild, Markó, Bohács, Vén. Ed­ző: Biácsi Sándor. Változatos, jó iramú mérkőzésen győzött a kis­kőrösi csapat. A mérkőzés elején a széllel szemben játszó kiskőrösiek támad­tak, gólhelyzet azonban csak a 18. percben adódott, először. Márkó indításával Bohács futott el, lövése a kapu fölé szállt. A 20. percben vezetést szerzett a Kiskőrös, mint később ki­derült, ez egyben a győzel­met is jelentette. Bohács a kaputól 20 méterre várat­lanul lövésre szánta el ma­gát, és a kapus hiába vető­dött, csak érinteni tudta a labdát, és az a bal alsó sarokba jutott. 1:0. A gól meghozta a kiskőrösiek tá­madó kedvét. Hosszú időre beszorult a MAFC. A 35. percben szabálytalankodott a kiskőrösi védelem. A 25 méterről küldött szabadrú­gást Ba remek vetődéssel ütötte ki. A szünet után mindenki azt várta, hogy az erős széltől támogatott Kiskőrös újabb gólokat rúg. Ehe­lyett a MAFC támadott, és a kiskőrösiek védekezésre kényszerültek. Obomyik vezérletével a védők kitet­tek magukért. A 60. perc­ben Bohács lövése a kapu mellé szállt. A 65. percben Márkó tört kapura, de ő is célt tévesztett. A 85. perc­ben bebiztosíthatták volna a hazaiak a győzelmet. Bo- hácstól a teljesen tisztán álló Paluska II. kapta a labdát, de 10 méterről most is mellé gurított. A MAFC támadásaival ért véget a mérkőzés. A kiskőrösi csa­pat nagy lelkesedéssel ját­szott, és a győzelmet fel­tétlenül megérdemelte. Jók: Polareczkl, Rotschild, Obor- nyik, illetve: Kása, Sze­derkényi. Pontok idegenből KUN BÉLA SE—HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI MEDOSZ 1K) (0:0) ben Varga 5 méterről lőtt mellé, majd a 66. percben Tóth a kapufát találta el. Két perccel később Varga kapott jó labdát. Kapura tört, de a 11-es táján fel­lökték. A játékvezető ez­úttal sem ítélt büntetőt. Ezt követően néhány perc­re felélénkült a hazaiak já­téka. Néhány szögletet har­coltak ki. Veszélyes helyze­tek alakultak a Kun Béla SE kapuja előtt. Takács I. kétszer is a gólvonalról rúgta ki a labdát. A 86. percben a vendégek sze­rezték meg a két pontot jelentő gólt. A kitörő Varga elől Bánfi kézzel ütötte el a labdát a büntetőterületen belül. A 11-est Tóth he­lyezte a hálóba. 1:0. A gól után a vendégek támadtak többet, de az eredmény már nem változott. Jók: Takács I. (a mezőny legjobbja), László, Szável, Varga, il­letve Szilágyi. Bakos, Vass (Fábián), Kol- tai, Bende II., Szabó. Edző: Mikus Mihály. A Városi pálya egyéb­ként is közismerten rossz talaját ezúttal az eső tette még alkalmatlanabbá a já­tékra. A szentesiek vezet­ték az első rohamokat és a 3. percben védelmi hibából majdnem gólt kapott a Fémmunkás. Később ki­egyenlített lett a játék, sőt valamivel a kecskeméti csa­pat támadott többet. A 14. percben Bende II. előtt üres volt a kapu, de így sem tudott betalálni. A 15. percben szöglethez jutott a Fémmunkás. Virágh szé­pen ívelt középre és Bakos befejelte 1:0. A gól után is a kecskeméti csapat ma­radt támadásban. A 19. percben újabb szöglethez jutottak, amit ismét Virágh végzett el, s ezúttal Koltai fejéről vágódott a kapuba a labda. 2:0. A 20. percben Szabó átcselezte magát a védőkön, de gyengén lőtt és a labda elakadt egy víz­tócsában. Rövid mezőnyjá­ték után ismét Szabó ka­pott jó labdát. Lefutotta a védőket, s előbb a kiinduló kapusba lőtt, majd az újra hozzá pattanó labdát már a hálóba helyezte. 3:0. A szünet után még 10 percen át a Fémmunkás irányított, majd feljött a szentesi csapat és a 62. percben csak a kapufa mentette meg a kecskemé­tiekéi a góltól. A Fémmunkás az első félidőben mutatott játék alapján megérdemelte a győzelmet, s a csapat végre biztatóan játszott. Jók: Pa­lincsár, Nagy, Virágh, Kol­tai, illetve Molnár és Vi­rágh. Kosárlabda Pécsi VSK—Bajai Bácska Posztó 75:70 (36:32) NB I. férfi, Pécs, vezet­te: Gyimesi, Mercz. Baja: Kovács (12), Iko- tity (6) — Baumert (9) — Karácsonyi (2), Rátvay (27). Csere: Iván (10), Bras­sói (4), Vörös, Kancsár. Edző: Tax Imre. Az első félidőben szoros volt a mérkőzés. Negyed­óráig fej fej mellett halad­tak a csapatok. Ekkor már Kovácsnak — akit Mercz játkvezető különösen kitün­tetett „kegyeivel”, már négy személyi hibája volt, de Rátvay is három hibá­val állt. A félidő végéig négy ponttal húztak el a pécsiek. Hasonló folytatás volt a második félidőben. Kovács már a 4. percben megkapta az ötödik bünte­tőjét és ki kellett állnia. Csúnya jelenetek követték egymást, amelynek fősze­replője rendszerint Mercz játékvezető volt. Végül a PVSK nyert öt ponttal, de ennek a mérkőzésnek ke­vés köze volt a kosárlab­dázáshoz. A bajai csapat­ból Rátvay, Baumert és Iván játszott jól. A PVSK legjobbjai: Rapp 19, Pál- völgyi 17, Erdősi 12, Dom­bos 11. Junior mérkőzés 67:45 a Bajai Bácska Posz­tó javára. Veszprémi Vegyész— Kecskeméti Petőfi 64:61 (34:31) NB I. férfi, Veszprém, vezette: Mészáros, Mogyo­rósi. K. Petőfi: Tóth (6), Csá- nyi (4) — Beóka (14) — Szabó (12), Vasvári (9). Csere: Farkas 10), Kovács (6), Nagy, Mester, Virágh, Ruszkai, Csikai. Edző: Gu- óth Iván. Az első félidő közepén a Veszprém 10 ponttal ve­zetett. A Petőfi még egyen­líteni tudott, de a szünet előtt újból a hazai csapat húzott el. A második fél­Cttörőolimpia Kedden este 7 órakor Kecskeméten a Tanács­köztársasági emlékmű 1 előtt ünnepélyesen nyit- ; ják meg az V. nyári < úttörőolimpia területi döntőit. A versenyzők felvonulása után Pap István, a szervező bízott- \ ság elnöke nyitja meg ; az olimpiát, majd Reile Géza, a városi tanács vb-elnöke mond üd- ; vözlő beszédet. Az olim­pia részletes program­ját lapunk szerdai szá­mában közöljük. A K. Dózsa—TFSE mér­kőzésen Szentannai dob kosárra. Sok kihagyott helyzet M. KABEL—KALOCSAI VTSK (2:0 (2:0) Kalocsa, 600 néző, vezet­te: Balogh Zs. Kalocsai VTSK: Nizner Kollár, Pécsi, Miskei — Ma­tos, Farkas I. — Nyitrai, Németh (Bálint), Pétiké, Farkas II., Débics (Bende). Hódmezővásárhely, 400 néző, vezette: Walfisch. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld, Takács I., László — Tóth, Szável — Takács II., Karsai, Varga, Szarka, Miksztai. Edző: Ta­kács István. Az első félidőt a szél ál­tal támogatott hazaiak vé­gigtámadták, de a jól záró Kun Béla SE-védelemnek sikerült megőriznie kapu­ját. A játékidőnek ebben a részében csak szórványos elfutásokkal kísérleteztek a félegyházi csatárok. Elő­ször Szarka lövése kerülte el a hálót, majd Tóth tört ki a védők közül, de a 16- oson belül visszarántották. A játékvezető sípja néma maradt. Fordulás után a vendé­geket segítette a szél. Be­szorult a MEDOSZ, de a támadások csak nem akar­tak góllá érni. Az 52. perc­Értékes siker SOLT VADKERTI TE—NAGYTÉTÉNY 2:0 (1:0) Nagytétény, 400 néző. ve­zette: Urbán. Soltvadkert: Mayer — Frittmann, Mészáros, Dob- szai — Filus, Meskó — Fá­bián, Tóth B., Bezsenyi, Gusztos (Tumbász), Bozóki. Edző: Várhegyi Ferenc. Soltvadkerti rohamokkal telt el az első negyedóra. A 13. percben sikerült a ve­zetést is megszerezniük. Gusztos ívelt a kapu elé és a jó ütemben érkező Tóth B. felugorva a hálóba fe­jelte a labdát. 1:0. A gól után változatos volt a já­ték. A soltvadkertiek tá­madtak többet, s a hazai csapat sokat körülményes- kedett. A 27. percben a sze­rencse mentette meg a vad­kerti kaput. Vargát négy­méteres lesről engedte ei a játékvezető, aiki azonban a kifutó Mayerba lőtte a lab­dát A szünetig a Soltvad­kert volt fölényben. A második félidőben ki­egyenlítettebb lett a játék. Sőt mintegy 10 percen át a nagytétényiek voltak fö­lényben. Nagy nyomás ne­hezedett Mayer kapujára és kétszer is bravúrosan vé­dett. A 77. percben Tum­bász ügyesen cselezett. Elő­ször a középhátvéd mellett ment el, majd elhúzta a labdát a kifutó kapus mel­lett is és besétált vele a hálóba. 2:0. A soltvadkerti csapat a tudása legjavát adta, és így szerezték meg a rendkívül értékes két pontot Edző: Molnár II. Ferenc. A VTSK erős szél ellené­ben kezdett. A második percben a hazaiaknak adó­dott helyzetük, de Németh L. kivárt á 11. percben Pé­tiké került hasonló helyzet­be, de az ő átemelése sem sikerült. A sok kihagyott gólhelyzettel szemben Pin­tér kihasználta a kalocsai védelem megingását és meg­szerezte a vendégeknek a vezetést 1:0. Nagy lendület­tel kezdett újra a VTSK. Nyitrai előtt nyílt gólszer­zési lehetőség, de az oldal­hálót találta el. A 24. perc­ben ismét a vendégcsapat rúgott gólt. Pécsi haza akar­ta adni a labdát, de Pintér megszerezte és a kapujából kimozduló Ninzer mellett a hálóba lőtt 2:0. A második félidő elején nagyon igyekezett a hazai együttes, de az M. Kábel ügyesen tartotta a labdát. A VTSK csak az utolsó 10 percben lángolt fel ismét. Az egyenlítés már nem si­került. A kalocsai csapat a második félidőben még há­rom biztos gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Jók: Pintér, illetve Pécsi. időben előbb egyenlített a Petőfi, majd felváltva ve­zettek a csapatok. Az utol­só öt percben hat pont volt az előny a Petőfi javára, de a végén a veszprémiek jól hajráztak és a maguk javára fordították az ered­ményt Kitűnt: Tóth, Beó­ka, Szabó, illetve: Fülöp 17, Koncz 1L TFSE—Kecskeméti Dózsa 29:20 (13:11) NB L női, Kecskemét, 100 néző, vezette: Welkei, LehoczkL K. Dózsa: Magyar (3), D. Kovács (2) — Szelei — Szabó E., Holmanné (4), Csere: Szentannai (4), Kiss (4), Domokos (2), Nemes (1) . Szabó V„ Bajtai, Cen- ki. Edző: Adamik Ferenc, A viharos szélben nem alakulhatott ki jó játék, A rossz időjárás elsősorban a kecskemétieknek volt ked­vezőtlen, hiszen a Dózsa pontjait általában távoli dobásokkal szerzi. Erre pe­dig ezúttal nem volt lehe­tőség. A kecskeméti lányok annyira zavarba jöttek, hogy holtbiztos ziccerekét sem tudták a kosárba jut-, tatni. Hiába voltak fö­lényben az első félidőben, hajmeresztő hibákat vétet­tek a palánk alatt. A szü­net után a sokkal fegyet- mezetebben játszó TF el­húzott és biztosan szerezte meg a győzelmet. A kecs­keméti csapatból egyetlen játékos sem akadt, akiről elmondhatnánk, hogy já­téka elérte a köáepes szin­tet. A TF-ből Markovi'ts (6), Dénes (6), Szegedi (6) voltak a legeredményeseb­bek. Kitűnően játszott a Dózsából Budapestre került Koroknai Kati is. Kecskeméti Petőfi—Bp. Spartacus 32:23 (14:13) NB II. női, Kecskemét, vezette: Welkei. K. Petőfi: Bende (2), Pankotainé (6) — Kerpe- sitsné (6) — Fekete (10), Bodnárné (2). Csere: Fo­dor (4), Molnár (2), Bäder. Edző: Pankotai Ferenc. A csúszós pálya nem íz­lett az eddig veretlenül vezető Spartacusnak. A Petőfi lelkesen és bátran játszott és nagyon megér­demelte az értékes győzel­met Kitűnt: Pankotainé, Fekete, Bodnárné, illetve: Bodor 11, Reder 11. Pécsi VSK—Bajai Fehérneműgyár 81:41 (41:16) NB II. női, Pécs, vezet­te: Puhr, Kondor. Baja, Mándi (2), Gergity (6) — Süszler (7) — Pato- nai I. (7), Márton (5). Cse­re: Patonai E. (16), Wei- dingerné (3), Kunvári. Edző: Gombás László. Gyengén játszott a baja! női csapat és ezzel a ta­vaszi fordulóban utolsó he­lyen végzett. Bajai Vízügy—PEAC 66:50 (23:26) NB II. férfi, Pécs, ve­zette: Bokodi, Lajtai. Baja: Weidinger (2), Mi- hálovics (8) — Piszárovics (2) — Csányi (18., Csátai- jai 13). Csere: Bovánovics (12), Zsolnai (9), Serei 2), Szabó, Komlósi, H. Koyács. Edző: Bacsfai Gyula. Az első félidő szoros volt, a szünet után a Vízügy megérdemelten győzött. Jók: Csányi, Csátaljai, Bo­vánovics, illetve: Szabóll, Radocskai 10.