Petőfi Népe, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-03 / 125. szám

ímr Két ellentétes félidő SOLTVADKERT—BP. VEGYIMŰVEK 2:2 (2:0) Soltvadkert, 500 néző, ve­zette: Szabó I. Soltvadkert: Mayer — Frittmann, Mészáros, Hirsch — Filus, Meskó — Fábián (Tasnádi), Tóth B., Bezsenyi, Gusztos, Bozóki. Edző: Várhegyi Ferenc. Nagy soltvadkerti fölény alakult ki az első félidő­ben. Már a 3. percben Fá­bián átadásával Bozóki ki-i ugrott, s közelről a kapus­ba vágta a labdát. A 8. percben Gusztos lövése centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett. A 20. percben Meskó tört ka­pura, de a 16-osnál felvág­ták. A szabadrúgás a sor­falban akadt el. Állandó volt a hazaiak fölénye. Mayer csak a 22. percben nyúlt először labdához, ak­kor is csak hazaadásból. A 42. percben Gusztos Bo- zókit futtatta. A szélső ma­ga mögött hagyta a védő­ket, s a kitűnő kapus mel­lett megszerezte a vezetést. 1:0. A 44. percben formás Frittmann, Fábián, Bozóki támadás végén a balszélső újabb gólt lőtt. 2:0. A szünet után nagyot vál­tozott a játék képe. A Solt­vadkert érthetetlenül csap­kodó játékba kezdett, s az irányítást az addig csak védekező vendégek vették át. Az 58. percben a této­vázó soltvadkerti védők kö­zé Auspitz robbant be, s közelről a hálóba vágta a labdát. 2:1. A 60. percben Tóth B. a mérkőzés legna­Balszerencsés vereség BP. KÖZÉPÍTŐK—KISKÖRÖS! GÉPJAVÍTÓ 2:1 (1:0) Budapest, Népligeti pálya, 200 néző, vezette: Fodor. Kiskőrösi Gépjavító: Tú­rán — Kállai, Paluska I., Balogh — Vén, Pecznyik — Szentgyörgyi II., Rót- schild (Bartek), Márkó, Bo- hács, Obornyik. Edző: Biá- csi Sándor. Már a 3. percben kis­kőrösi gólhelyzet maradt ki. Rótschild visszagurítá- sát Szentgyörgyi II. a 11-es tájáról elvétette. A 17. perc­ben Márkó lövését védte a hazai kapus. Három perc­cel később 20 méteres sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat. A labda a lesen álló Karelhoz jutott, aki a lest vitató Gépjavító-védők mellett megszerezte a veze­tést. 1:0. A 22. percben a játékvezető az egyenlítéstől fosztotta meg a kiskőrösie­ket. A kitörő Bohács elől a középhátvéd kézzel ütötte el a labdát, amelyet a csa­tár ismét megszerzett, s már csak a kapussal állt szemben, amikor a játék­vezető sípja megszólalt. Nem alkalmazott előnysza­bályt. A 30. percben ismét százszázalékos gólhelyzet maradt ki. Obornyik be­adását Bohács a 11-es tá­ján kapta, de elhamarko­dottan mellé lőtt. A második félidő elején élénkebbé vált a játék. Be­szorult a hazai csapat. A 46. percben Boh ácsot fel­vágták a 16-oson, de Rót­schild fölé lőtte a szabad­rúgást. öt perccel később Dbornyik két védőt kicse- ezett és mintegy 18 mé- ;erről megszerezte az »gyenlítést. 1:1. Továbbra s a kiskőrösiek támadtak ;öbbet, mégis a hazaiak szereztek újabb gólt a 60. jercben. A leálló Gépjavító- /édők mellett Juhász fejese További eredmények Szalvai SE—Kiskunhalasi HEDOSZ 1:0, Szarvas- Fémmunkás SE 3:0. A mérkőzésekről lapunk izerdai számában közlünk ;udósítást. A TOTÓ 12. heti telitalálata í 1 x 2111x 21x x x 1 a kapufától pattant a háló­ba. 2:1. Támadott a Kis­kőrös, de az egyenlítést nem tudta megszerezni. A 65. percben Bohácsot csak úgy tudták feltartóztatni, hogy leszakították róla a mezt. A 70. percben Szent­györgyi II. már a hátvédet is kicselezte, de gólhelyzet­ben a játékvezető les cí­mén lefújta az akciót. A Gépjavító legalább döntet­lent érdemelt volna. Me­zőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. Jók: Kállai, Paluska I., Obornyik, il­letve Karel, Muzslai. gyobb helyzetét hagyta ki. Már csak a kapussal állt szemben, de iövés helyett át akarta emelni a labdát, és az a léc fölé hullott. A 70. percben gyors elfutás végén Nyikos középre adott és Ragály közelről a hálóba fejelt. 2:2. A 87. percben Bezsenyi került nagy hely­zetbe, de oldalra sodródott és lövését a kitűnően védő budapesti kapus hárította. A soltvadkerti csapat az első félidőben egykapura játszott, a szünet után vi­szont sokat könnyelműs- ködtek és így „elajándé­kozták” az egyik pontot. Kitűnt: Meskó, Filus, Bo­zóki, illetve Csányi Aus­pitz, Nyikos. Kosárlabda Csepel—Bajai Bácska Posztó 97:77 (48:33) NB I. férfi, Budapest, vezette: Czifra, Dékei. Bajai Bácska: Kovács (23), Rátvai (26) — Vörös (2) — Karácsonyi (15), Ikotity (6). Csere: Brassói (4), Iván (1) Baumert. Ed­ző: Tax Imre. Végig a Csepel irányítot­ta a mérkőzést. Különösen a lepattanó labdák meg­szerzésénél jeleskedtek és pontjaik jelentős részét eb­ből szerezték, de többnyire gyorsabbnak is bizonyul­tak a bajaiaknáL A Bács­kából csak Karácsonyi tel­jesítménye dicsérhető. A Csepelből Fekete 20, Pin­tér 18, Légrádi 14 pontal volt a legeredményesebb. Kétgólos vezetés utón ERCSI KINIZSI—KALOCSAI VTSK 3:3 (1:3) Ercsi, 400 néző, vezette: Tompa. Kalocsai VTSK: Sáfrán (Nizner) — Kollár, Pécsi, Miskei — Bálint, Farkas I — Farkas II., Németh, Nyitrai, Pétiké, Débics (Ma­tos). Edző: Molnár II. Fe­renc. A kalocsai csapat kez­dett jobban. A 8. percben Kollár beívelését Débics fejelte kapura, de a kapus lábbal mentett. A 10. perc­ben Nyitrai szép cselekkel játszotta magát tisztára és nehéz szögből hatalmas gólt lőtt 0:1. Két perccel ké­sőbb Dolmány révén egyen­Magabiztosan játszott a Kun Béla SE KUN BÉLA SE—KOSSUTH SE 3:1 0:1) Kiskunfélegyháza, 500 né­ző, vezette: Vozár II. Kun B. SE: Hluchány — Kromfeld, Takács I., Lász­ló — Tóth, Makai — Ta­kács II., Karsai (Szarka), Varga, Miksztai, Kovács. Edző: Takács István. Hazai támadásokkal in­dult a mérkőzés. Sajnos Miksztai, Takács II. és Ko­vács a legjobb helyzeteket is kihagyták. A 25. percben Kovács szép cselsorozat után kapura lőtt. A kapus Takács II. elé ütötte a lab­dát, aki közelről megsze­rezte a Kun Béla SE ve­zető gólját. 1:0. A félegy­házi csapat ebben a félidő­ben az idény legjobb játé­kát mutatta. A 30. perc­ben Terhes a 16-oson be­lül kézzel ütötte el a lab­dát. A 11-est Tóth lőtte, de Turcsán bravúrosan véd­te a büntetőt. A Kossuth SE következő támadása meghozta az egyenlítést. A 34. percben szabadrúgás után Dubsi kaparintotta meg a labdát és 8 méter­ről a hálóba bombázott. 1:1. A szünet után a 47. perc­ben Takács II. öt méterről fejelt kapura, de Turcsán résen volt. Ezután megvál­tozott a játék képe. A Kos­suth SE ragadta magához a kezdeményezést, ám a Kun Béla SE védői mindig hárítani tudtak. A 69. perc­ben Kovács 25 méterről lövésre szánta el magát. A labda a kapus hasa alatt csúszott a hálóba. 2:1. A 74. percben Varga bukta­tásáért megítélt büntetői Tóth a felső sarokba vág­ta. 3:1. A vendégek nehezen vi­selték el a vereséget. A 80. percben Vasast durvasá­gért, két perccel később Zanát feleselésért állította ki a játékvezető. Jók: Ko­vács, Miksztai, Takács I., Tóth, illetve Dubsi, Ter­hes. lített a Kinizsi 1:1. A tech­nikás, sokat mozgó kalo­csai csatárok minden te­kintetben felülmúlták el­lenfelüket a következő fél órában. A 25. percben Pé­tiké 20 méteres lövése a kapufán csattant. A 26. percben Németh elfutott a jobbszélen, majd átemelt a kimozduló kapus felett és a berobbanó Nyitrai a há­lóba továbbította a labdát 1:2. A 31. percben ugyan­csak Nyitrai játszotta ma­gát tisztára, de lövése el­csúszott a kapu mellett. Két perccel később Pétiké kiugrott a védők közül és helyezett lövéssel megsze­rezte a VTSK 3. gólját 1:3. A második félidő kezde­tén — a kétgólos előny bir­tokában — nyugodtan ját­szott a Kalocsa. Az 59. percben Débics röviden hazaadott labdáját Dol­mány elcsípte és a kimoz­duló kapus felett a hálóba emelt 2:3. A szorosabb eredmény hatására a hazai csapat nagy lendülettel kezdett támadni. A VTSK védelme egy ideig jól állta az ostromot. Egy megingás azonban elég volt, hogy a Kinizsi a szemfüles Dol­mány révén kiegyenlítsen 3:3. Jók: Dolmány, Csajtai, Markó, illetve Kollár, Nyit­rai, Németh. Pécsi VSK—Kecskeméti Petőfi 72:68 (38:33) NB I. férfi, Pécs, 200 né­ző, vezette: Szécsi, dr. Ná- dai. K. Petőfi: Tóth (13) Sza­bó F. (9) — Beóka (15) — Vasvári, Csányi (4). Csere: Farkas (14), Csikai (10), Ruszkai, Nagy, Mester, Szabó I. Edző: Guóth Iván. Végig szoros mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Kitűnt: Tóth, Far­kas, Csikai, Beóka, illet­félidő végéig szoros volt a küzdelem, a 3 pontos előnyt a Sopron az utolsó pillanatban szerezte meg. A szünet után Sopron tar­totta előnyét, de a mér­kőzés változatlanul szoros volt. Az utolsó öt perc kezdetén a Petőfi egyik legjobbja Tóth kipontozó­dott, de a kecskemétiek nemcsak lelkesen, hanem jól is játszottak a végén. Fokozatosan elhúztak és a befejezés előtt egy perc­cel 10 pont volt az elő­Lélektelen játékkal PEAC—BAJAI VASAS MTE 5:1 (2:0) Pécs, 400 néző, vezette: Bálint. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Szabó D., Bán (Kollár), Rizsányi — Brisz- tovics, Ónodi — Viszmeg (Morócz), Horváth, Bartu- lov, Márity, Borkovics. Ed­ző: Szentannai József. Pécsi támadásokkal kez­dődött a játék. A 10. perc­ben a vezetést is megsze­rezték az egyetemisták. Szöglet után Légrádi véd- hetetlenül fejelt a hálóba. 1:0. A 27. percben nagy védelmi hibából esett a második gól. Szabados tel­jesen egyedül maradt az ötösön, és senkitől sem za­vartatva pörgette a labdát a hálóba. 2:0. A félidő vé­géig eseménytelen me­zőnyjáték folyt enyhe pé­csi fölénnyel és erőtlen ba­jai támadásokkal. A szünet után újabb gyors gólt ért el a pécsi csapat. A 47. percben Szabados előbb Majzlingerbe lőtt, majd a visszapattanó labdát befe­jelte. 3:0. Az 57. percben kavarodás támadt a PEAC kapuja előtt és Bartulov szépített. 3:1. A 75. perc­ben Kovácsot hagyta telje­sen szabadon a kapkodó bajai védelem, s a csatár senkitől sem zavartatva a hosszú sarokba lőtt. 4:1. A 86. percben Légrádi Brisz- tovicsot és Rizsányit is ki­cselezte, közben teljesen oldalra sodródott, Majzlin- ger azonban rosszul állta el a szöget, s Légrádi a há­lóba tudta emelni a labdát. 5:1. A bajai csapat lélektele- nül és erőtlenül játszott. Jellemző, hogy Viszmeget már a 29. percben le kel­lett cserélni gyenge telje­sítménye miatt. A csapat­ból csak Szabó D., Briszto- vics és Ónodi igyekezett, a többiek mélyen formájuk alatt játszottak. A PEAC legjobbjai: Légrádi és Ko­vács. Egy érdekes kép a Petőfi—Sopron mérfcőzésrőL Vas­vári „pincérdobással” juttatja a labdát a Sopron kosarába. ve: Pálvölgyi (19), Ron a9), Erdősi (lő). Bajai Bácska Posztó­Székesfehérvári Építők 104:57 (35:25) NB L férfi. Baja, 200 néző, vezette: Welkei, Sza­mosi. Baja: Kovács (26). Ka­rácsonyi (7) — Baumert (4) — Brassói (13), Agfalvi. Csere: Ikotity (21), Kan- csár (14), Rátvay (15). Vö­rös (4), Iván. Edző: Tax Imre. A 6. percben már 20 Ili­re vezetett a bajai csapat. A Bácska játékosai különö­sen a második félidőben játszottak kitűnően és eb­ben a Játékrészben 69 pon­tot értek el. Kitűnt: Ko­vács, Karácsonyi, Ikotity, illetve: Balsai (16), Sza- boszlai (18), Laukó (10). A junior mérkőzés eredmé­nye 95:65 a Bajai Bácska Posztó javára. Kecskeméti Petőfi— Soproni MAFC 68:62(28:31) NB I. férfi, Kecskemét, 200 néző, vezette: Pajor, Szittya. K. Petőfi: Tóth (12), Szabó (4) — Beóka (26) — Vasvári (12), Csányi. Cse­re: Farkas (8), Kovács (4), Csikai (2), Szabó I., Nagy, Virágh. Edző: Guóth Iván. Az elején 8:2-re vezetett a Petőfi. A válogatott Orbai négy büntetőt is ki­hagyott, mégis feljöttek az egyetemisták és 16:16-nál lett egyenlő az állás. A nyük. A csapatból Beóka, Tóth és Vasvári játsztott kiemelkedően. A Sopron legjobbjai: Tvordy (24), Orbai (15), Varga (8). Videoton—Kecskeméti Dózsa 67:58 (29:32) NB I. női, Székesfehér­vár, vezette:' Mikusai, Ga- ramvölgyi dr. K. Dózsa: D. Kovács (5), Szabó V. — Szelei (11) — Magyar (11), Szabó E. (15). Csere: Holmanné (9), Do­mokos (6), Nemes (1), Szentannai, Kiss, Bajtai, Csenki. Edző: Adamik Fe­renc. A kissé fülledt levegőjű teremben nagy iram ala­kult ki. A kecskeméti lá­nyok ügyesen indítottak és pompás kosarakat értek el; A Videoton hiába próbál­ta lassítani a játék iramát. A második félidőben vál­tozatlanul a Dózsa veze­tett. öt perccel a félidő vége előtt még 7 pont volt a kecskemétiek javára. Sajnos ekkor kimaradt több büntető és két olyan ziccer, amit az elkövetőik sem hinnének el. A nagy rutinnal rendelkező Vide­oton észrevette, hogy van keresnivalójuk, a szerencse is hozzájuk szegődött, s a végén teljesen letört kecs­kemétiekkel szemben ki­vívták a győzelmet. A ve­reség ellenére a Dózsa re­mek teljesítményt nyúj­tott. A junior mérkőzésen a fiatalok 67:24 arányban lelépték a sok első csapat­beli játékossal teletűzdelt fehérvári juniorokat. \