Petőfi Népe, 1969. április (24. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-09 / 79. szám

Pasels lövése nyomán a Spartacus hálójában a Dózsa első gólja. Íz első haza! győzelem KISKUNHALASI MEDOSZ—SARKADI KINIZSI 2:0 (0:0) Vastaps a Széktói Stadionban Kecskeméti Dózsa—Bp. Spartacus 3:0 (2:0) Kecskemét, 4000 vezette: Miincz. néző, K. Dózsa: Gór — Vincze, Fajt, Kreidli — Diószegi, Lutz — Jósa, Lódi, Czéh II. (Sebök), Pasek, (Dobó), Balatoni. Edző: Pyber Ist­ván. A védők közfii Balatoni emelkedett ki a legjob­ban és fejéről a léc alá jutott a labda. 2:0. Továbbra Ls többet kez­deményezett a Dózsa. A 14. percben Czéh II. 25 méteres lövését Virág némi szeren­percben újabb Dózsa-tá- madás során Lódi teljesen tisztára játszotta magát, de nem lőtt, hanem a még jobb helyzetben levő társá­nak továbbított. A kapkodó vendégcsapat egyik védője — Fábián — kézzel ütötte hetőséget, de később szép góllal kárpótolta magát. A 36. percben Lutz vit­te fel a labdát, majd nye­sett átadással pontosan Ló- dihoz került. A csatár egy csellel be­csapta az őt támadó vé­Remek két góllal... SOLT VADKERT— BP. KÖZÉPÍTŐK 2:0 (0:0) Soltvadkert, 1600 néző, vezette: Vágvölgyi. Soltvadkert: Mayer — Frittmann, Mészáros, Dob- szai I. — Fábián, Meskó — Tasnádi (Szerényi), Filus, Tumbász, Tóth I., Bozóki. Edző: Várhegyi Ferenc. Az első negyedóra a két 16-os közötti kölcsönös ta­pogatózó játékkal telt el. A 15. percben védett először távoli lövést Mayer kapus, majd Tumbász lőtt 5 méter­ről mellé. A 30. percben Muzsvári már a kifutó Ma- yeren is átívelt, de szeren­csére Frittman az utolsó pillanatban hárítani tudott, öt perccel később hasonló helyzet alakult ki a Középí­tők kapuja előtt is. Szünet után a Soltvadkert nagy fölénybe került. Fábi­án irányításával veszélyes támadásokat vezetett a Középítők kapujára. A 63. percben született meg a ta­lálkozó első gólja. Szerényi remek átadását Tumbász Fábiánhoz továbbította, aki nehéz szögből hatalmas gólt lőtt. 1:0. A 65. percben ve­szélyes beadást öklözött Ma­yer, majd az ellentámadás során újra Szerényi—Bozó­ki volt a labda útja, amely­ből Bozóki a sarokba bom­bázott. 2:0. A 86. percben ismét Bozóki hozta magát helyzetbe, de lövése az ol­dalhálóban kötött ki. Jók: Mészáros, Fábián (a mezőny legjobbja), Tóth, Bozóki, il­letve: Dénes, Bagyilla, Muzsvári. Bp. Spartacus: Virág — Szűcs, Mezei, Fábián — Nagy, Kácsor — Gábor, Ju­hász (Idei), Adám, Olasz (Bán völgyi), Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. Végre kellemes, tavaszi napsütés fogadta a pályára lépő csapatokat. A Dózsa kezdte a játékot és már az első percbn nem sok hiány­zott a vezető gól megszerzé­séhez. Czéh II. mintaszerű átadása lesen találta Bala­tonit. De a gólra nem kel­lett sokáig várni. A 6. percben pontos ado­gatással közelítette meg a Dózsa támadósara a Spar­tacus kapuját. Lutz átadását Jósa ügye­sen visszafcjelte Pasek- hoz, aki egyből hatalmas lövést zúdított a kapu­ra. A labda védhetctle- nfil vágódott Virág háló­jába. 1:0. Viharos Dózsa-támadások következtek a gól után és alig két perc múlva meg­született a második kecske­méti gól. A 8. percben jobboldali szögletet ívelt be Jósa. csévél lábbal védte, a ki­pattanó labda Balatoni elé került, őt azonban a lövés pillanatában szögletre sze­relték a védők. A Sparta­cus csatársorának erőtlen próbálkozásait biztosan há­rította a Dózsa-védelem. A 25. percben cserélt a fővá­rosi csapat. Juhász helyére Idei jött be. Ez sem hasz­nált a Spartacusnak. A 38. A LABDARUGÓ NB I B Állasa 1. Kecskemét 6 4 t — 8:1 10 2. Videoton 6 5 — 1 16:6 10 3. SZEOL 6 3 2 1 9:3 8 4. ZTE S 3 2 1 12:5 8 5. Pécsi B. 6 3 2 1 5:5 8 6. Oroszlány 6 2 3 1 7:5 7 7. BKV Előre 6 2 3 1 4:3 7 8. Várpalota 6 3 1 2 5:6 7 9. Szállítók 6 3 2 2 7:6 6 10. Bp. Spart. 6 2 2 2 7:7 6 Szóin. MTE 6 2 2 2 9:9 G 12.' MA VÁG 6 1 3 2 3:4 5 13. Miskolc 6 2 1 3 6:10 5 14. Békéscsa. 6 2 1 3 3:7 5 15. Ózd 6 2 — 4 7:8 4 16. Székes*. 6 1 1 4 4:10 3 17. Nagybát. 6 1 — 5 3:11 2 18. Győri D. 6 — 1 5 l:ll 1 Videoton—Szolnoki MTB 5:0 SZEOL—Győri Dózsa 3:0 Pécsi Bányász—Oroszlány 0:0 BKV Előre—Szfehérv. MÁV 1:0 Szállítók—ZTE 0:0 Várpalota—Özd 2:0 MVSC—G.-MA VÁG 1:0 Nagybátony—Békéscsaba 2:0 Továbbra is veretlenül... BP. ELEKTROMOS—KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ 0:0 Budapest, Latorcza u. 300 néző. vezette: Bánhi- di. Kiskőrösi Gépjavító: Tú­rán — Kállai I., Paluska I., Balogh — Zsíros, Fecz- nyik — Szentgyörgyi II., Obomyik, Márkó, Bohács, Vén. Edző: Biácsd Sándor. Elektromos támadások­kal indult a mérkőzés. Gyors lerohanásokkal igye­keztek zavart kelteni a kis­kőrösi védelemben. A Gép­javító sikeresen védekezett, de az ellentámadások erőt­lenek voltak és így nem is vezettek eredményre. A 8. percben Zsíros, a 16. percben Márkó veszélyez­tetett távoli lövéssel. A 36. percben Bohács szépen hú­zott el a védők mellett, de beadását Pecznyik mellé fejelte. A következő perc­ben már az Elektromos ve­zetett veszélyes támadást, de Túrán biztosan hárított. A 43. percben Szentgyör­gyi II. beadás helyett ad­dig cselezgetett, amíg a védők felszabadítottak. A második félidőben rá­kapcsolt a kiskőrösi csa­pat, s szebbnél szebb tá­madásokat vezetett az Elektromos kapujára. Az 50. percben Bohács nagy lövését csak a kapufa men­tette. Az 55. percben Pecz­nyik nagy erejű lövése alig ment kapu mellé. A 65. percben gördült a találko­zó legszebb támadása. Kál­lai I. szépen húzott el a jobb szélen, s beadását a jól érkező Szentgyörgyi II. fejelte kapura. Kiss csak nagy üggyel-bajjal tudott védeni. A 70. percben Bo­hács lövése a kapufán csattant. A 75. percben Vént felvágták, de Bohács 16 méteres szabadrúgása ezúttal is elkerülte a há­lót. A mérkőzés végéig Márkénak volt még nagy helyzete, de a szerencse az Elektromosnak kedvezett. A kiskőrösi csapat jól helytállt a fővárosban, s megérdemelten szerezte meg az egyik bajnoki pon­tot, ami ezúttal azt is je­lenti, hogy megőrizte veret­lenségét. Kitűntek: Palus­ka I., Oobornyik, Pecznyik, illetve: Kiss, Labor. eá a labdát, A játékvezető nem adta meg a nyilván­való 11-est. Néhány perc­cel később Jósát vágták fél a 16-oson belül a lövés pil­lanatában. A 40. percben Diószegi tört be a 16-os vo­nalán, s amikor lőni ké­szült, Mezei csúnyán le­talpalta, Ezért sem adott büntetőt a játékvezető. Szünet után újabb Dó- zsa-rohamok következtek. A 47. percben Jósa nagy­szerű labdát kapott Lódi- tóL Tíz méterről leadott lövése azonban a léc fölött zúgott él. Az 55. percben Pasek helyére Dobó, hét perccel később Czéh IL he­lyett Sebők lépett pályára. A 20. .percben Lód! hagyott ki egy nagy gólszerzési le­dőt, majd nagy lövést zú­dított Virág kapujába. 3:0. Megérdemelt vastaps kö­szöntötte a levonuló Dózsát szép győzelme után. A 3:0^ás eredmény nem is fejezi ki híven a két csapat közötti különbséget. A ka­puban Gór biztosan védett, a hátvédhármasból ezúttal Vincze játéka emelkedett ki. Diószegi és Lutz egy­mást múlták félül, a me­zőny fölé nőttek. A csatár­sorban Lódi, Czéh II. és Balatoni voltak a legjob­bak. A Spartacus játéka csalódást okozott Nagyon öregurasan játszott az együttes, amelyből Fábián és Kácsor nyújtott elfogad­hatót. Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Sári L. Kkhalasi MEDOSZ: Sza- lontai — Tóth I., Rádi, Ju­hász — Vass, Kiss — Tóth II. (Csanádi), Mészáros II., Csányi I., Kocsis, Jáger. Edző: Virág István. Kezdés után a MEDOSZ lendült támadásba és már a 2. percben meleg helyzetet teremtett a Kinizsi kapuja előtt. Csányi I. közeli lövé­sét Varga II. az utolsó pil­lanatban hárította. Az 5. percben, egy sarkadi táma­dás során Lovasi labdája lesen találta Búzát. A 12. percben Jáger középre ívelt szabadrúgását Kocsis mellé fejelte. Üjabb ellentáma­dásból a vendégek lőhettek volna gólt. Fordulás után a jobb erőnlétben levő sarkadiak kerültek mezőnyfölénybe, de csatáraik nem tudtak rést találni a jól záró hazai vé­delemben. A 70. percben Já­ger szabadrúgását Kocsis fejelte kapura. Molnár ki­ütötte a labdát, amely az előretörő Vass lábáról a há­lóba került. 1:0. Hat perccel később Csányi szöktetése nyomán Polgár—Jáger pár­harc alakult ki, amelyből Jáger került ki győztesen, s a tehetetlen kapus mellett pontos lövéssel szerezte meg a MEDOSZ második gólját, 2:0. A 88. percben szépíti ;i lehetősége volt a Kinizsi* nek, de Kovács hibázott. A MEDOSZ javuló játékká’ megérdemelteit szerezte meg első győzelmét, hazai pá­lyán. Kitűntek: Rádi, Vass (a mezőny legjobbja), Jáger illetve: Varga II., Kovács, Kocsis. Változatos, ló iramú mérkőzés Kiskunfélegyházi Vasas—Budafoki MTE 2:2 (2:1) Kiskunfélegyháza, 2000 néző, vezette: Teuschler. Vasas: Farkas — Pólyák, Cserkó, Fekete (Sánta) — Makai, Kelemen — Kókai (Bálint), Ézsi, Villányi, Sa­hin, Csermák. Edző: Fejes József. Budafok: Németh — Kár­páti, Haraszti, Dinnyés — Zoltán, Hermann — Se­bestyén, Pataki, Sárközi (Verebes), Taschner, Ilia. Edző: Szollár Lajos. Alig hangzott el a mér­kőzés kezdetét jelző sípszó, máris a vendégek hálójá­ban táncolt a labda. A vé­delem hibájából Ézsi 4 mé­terről laposan lőtt a kapu­ba. 1:0. A budafokiak el­lentámadásából Sebestyén hatalmas 20 méteres bom­bája alig kerülte el Far­kas kapuját. Nagyon rá­kapcsolt a fővárosi együt­tes és a 15. percben sike­rült is egyenlíteniük. Se­bestyén mintegy 22 mé­terről középerős lövést kül­dött a kapu jobb sarka fe­lé. Farkas fölé akarta ütni, a labda a felső lécre vágó­dott, onnan a tisztán álló llia elé került, aki 8 mé­terről egyenlített. 1:1. A hazai együttes ismét ma­gához ragadta a kezdemé­nyezést. Előbb Ézsi—Vil­lányi—Sahin szép akciója végén Sahin ballábas bom­báját szögletre mentette Németh, majd a 22. perc­ben Csermák bal oldalról beívelt labdáját Sahin 7 méterről a léc alá fejelte. 2:1. Makai szabadrúgásából Ézsi fejelt a léc fölé. A félidő utolsó perceiben erő­sen szorongattak a vendé­gek, egymás után három szögletet harcoltak ki. Fordulás után Villányi beadását Ézsi nagy erővel lőtte kapu fölé. Az 51. percben közvetett szabad­rúgáshoz jutottak a buda­fokiak. Hermann 20 méter­ről ívelt labdáját a tétlen­kedő védelem mellett Ilia 7 méterről a hálóba fejel­te. 2:2. Ezután a fővárosiak ráijesztettek a hazai csa­patra. Mintegy 10 percig irányítottak. Ügy látszott, hogy a Vasas vereséget fog szenvedni. A kritikus idő­szak eltelt azonban, s a helyiek ismét átvették a kezdeményezést. A 65. perc­ben Bálintot a 16-oson be­lül letalpalták és a játék­vezető mintegy 10 méter­ről közvetett szabadrúgást ítélt. Amint várható volt, igen küzdelmes, jó iramú mérkő­zést láthatott a közönség. Kár, hogy az első félidő­ben a középpályát feladta a Vasas és Hermann za­vartalanul indíthatta az el­lenfél támadásait. Az is­mét elől játszó Sahin éle­tet vitt a csatársor játé­kába és csak a Vasas bal- szerencséjének tudható be, hogy az ellenfélnek sike­rült az egyik pontot haza- vinnie. A hazaiak csapatá­ból Cserkó, Sahin, Kele­men, Pólyák és Ézsi tűnt ki. NB n. KELETI CSOPORT 1. SZVSE 2. DVSC 3. Pénzügyőr 4. KISTEXT 5. MGM Debr. 6. Budafok 7. Jászberény 8. Gyula Szóin. MÁV 10. Mezőkovh. 11. KTE 12. Bocskai SE 13. Cegléd 14. Kiskunt. 15. Sz. Dózsa 16. K. Tűzálló 3 1 — 8:3 2 2 — 5:1 2 2 — 6:2 3 — 1 7:4 1 3 — 2:1 1 3 — 6:4 2 1 1 3:3 2 — 1 2 2 — 1 1 1 1 1 — — 2 — 1 — 1 2 5:5 1 4:4 2 4:8 2 5:5 2 7:10 3 7:6 2 3:7 3 3:7 3 0:5 A forduló eredményei: DVSC —Szolnoki MÁV 1:0, KISTEXT —Mezőkovácsháza 3:1, Pénz­ügyőr—K. Tűzálló 3:0, SZVSE —Sz. Dózsa 3:1, Gyulai ME­DOSZ—Bocskai SE 3:1. Hivatalos totónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint az április 6-i 14. fogadási héten a beérkezett szelvények között egy da­rab 13 plusz 1-es akadt, amelynek nyereménye; a jutalommal együtt 639 285 forint. 49 darab 12 találatos szelvényre egyenként 6347 forintot fizetnek ki. A 992 darab 11-esre egyenként 314 forintot. 10 305 darab 10 találatos szelvény akadt, szekre a nyertesek egyen­ként 45 forintot kapnak. Az eredmények tájékoz­tató jellegűek. Alacsony színvonal BAJAI VASAS MTE—MOHÁCSI TE 1:0 (1:0) Baja 800 néző, vezette: Horn. Bajai Vasas MTE: Majz- linger — Balog, Osztrogo- nácz, Viszmeg — Márton, Miklós — Horváth, Márity, Rizsányi, Bartulov, Borko- vics. Edző: Szentanni Jó­zsef. Közepes iramban kezdő­dött a találkozó. Csapkodó jíték jellemezte az első per­cüket. Mindkét együttes igyekezett a kapu közelébe 'férkőzni, de a csatárok nem j tudták áttörni a védelmet A találkozó egyetlen gólja a percben született. A mo­hácsi kapu előtt kavarodás támadt. A szemfüles Ttizsá- nyi kihasználta a v delem kapkodását és mintegy 10 méterről bevette a mohá­csiak kapuját 1:0. A félidő további részében mezőnyjá It ék folyt. | Szünet után fergeteges tá jmadásokat vezetett a Mo I hács, de az MTE-védelen : í sikeresen hárított. A játék­idő hátralevő részében együ kapu sem került komolyab ban gólveszélybe. Kitűntek: Osztrogonám I Viszmeg, Márity, Borkovics A játékvezető jól vezette t ) találkozót.