Petőfi Népe, 1969. március (24. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-19 / 65. szám

Á második győzelem idegenben NEHÉZ volt a győri mérkőzés, hiszen a kecske­méti együttes több tagja megbetegedett, s így nem a megszokott legjobb össze­állításában léphetett pá­lyára. A Dózsa legfőbb eré­nye — az eddig lejátszott három forduló tanúsága szerint — hogy szükség esetén olyan játékosokat is pótolni tud, mint Fajt, Dió­szegi, vagy az újra formá­ba lendült Kiss II. és Jó­sa. Ez pedig nagy dolog. A JELEK szerint abban is különbözik az idei Dó­zsa a tavalyitól, hogy sen­kinek sincs „béréit” helye. Minden játékosnak tudása legjavát kell ahhoz nyúj­tania, hogy tagja lehessen az együttesnek. Ma már egészséges versenyszellem van kialakulóban a Dózsá­ban, s valamennyi játékos tisztában van azzal, hogy csak a becsületes felkészü­lés, a lelkiismeretes edzés­munka hozhatja meg a tar­tós jó formát és nem utol­sósorban a csapat sikerét. Ezt az egészséges csapat- szellemet ismerhettük meg az eddig lejátszott három bajnoki fordulóban. A ne­hézségeket leküzdve, győz­tesen tudott szerepelni Győrben is a Dózsa és ez­zel változatlanul az egyet­len olyan csapat az NB I. B-ben, amely még nem vesztett pontot, sőt még gólt sem kapott. Ezért a teljesítményért mindenkép­pen dicséret illeti a csa­patot és nem utolsósorban az egviittes szakvezetőit. A KŐVETKEZŐ forduló újra a Széktói Stadionban lesz. Ellenfél az idén is jól szereolő Szolnoki MTE. A mérkőzés várhatóan ismét nagy küzdelmet hoz maid. A papírforma természete­sen a Dózsa mellett szól, ez azonban nem jelentheti azt, hogy a lila-fehér gárda könnyen, esetleg félvállról veheti ezt a mérkőzést. Sok meglepő eredményt ért már el a lelkes szolnoki gárda, így ellene teljes erő­bedobásra lesz szükség. Re­méljük a Dózsa-játékosok ezzel tisztában vannak és ennek megfelelően készül­nek az összecsapásra. A KTE a Belsővárosi pá­lyán mérte össze erejét a Szolnoki MÁV csapatá­val. Az l:l-es döntetlen kezdetnek tulajdonképpen nem rossz, mert a MÁV nagyon jó csapat. A KTE- nél viszont baj van. Né­hány játékos sajnálatos módon nem törődik a csa­pattal. Kiss I. és Mányoki például vasárnap ki se jött a mérkőzésre. A KTE új vezetőségének mielőbb ren­det kell teremtenie a csa­pat körül, mert ha akkor kezdenek a bajok orvoslá­sához, amikor sorozatban jönnek a balsikerek, már késő lesz. A FÉLEGYHÁZI Vasas rosszul rajtolt Debrecen­ben. Az I. fordulóból ter­mészetesen nem szabad messzemenő következteté­seket levonni. Van idő bő­ven a kisiklás behozására. Azt is megállapíthatjuk, hogy a debreceni vereség aránya erősen túlzott. Bal- szerencsés gólokat kaptak és a Vasasnak is voltak helyzetei. Sokkal szorosabb is lehetett volna az ered­mény. A HÉT végén az NB I. B-ben a 4., a többi osz­tályban a 2. forduló követ­kezik. Érdeklődéssel vár­juk csapataink szereplését. M. L Egészségesek r az U. Dózsa játékosai Jó hangulatban gyülekeztek kedden délelőtt az Újpesti Dó­zsa játékosai a Megyeri úti pálya öltözőjében a Leeds United elleni szerdai visszavá­gó előtti utolsó edzésükre. Nem is annyira a Londonból kanot* hírek — hogy J. Charl­ton, Reaney és O’Grady hiány­zik majd az angol csapatból — villanyozták fel a lila-fehé­reket, hanem az, hogy az új­pesti gárdából mindenki egész­séges, s a játékosokon már nyomát sem látni az influenza és az oltást követő bágyadt- ságnak. — Most örülünk igazán an­nak, hogy óvatosak voltunk, s egy héttel ezelőtt beoltattuk a játékosokat — mondotta Ba- róti Lajos edző. — Ennek az oltásnak bágyasztó hatását a Dunaújváros ellen alaposan megérezte a gárda, de a fiúk hallatlan akarással „kihajtot­ták” a győzelmet, s most már az influenzától sem kell tar­tanunk. A pályairodában még ked­den délelőtt is nagy volt a forgalom a jegyekért. Az ülő­helyek már régen elfogytak, s csupán néhány száz állójegy van még. — Szerdán már nem nyitunk pénztárt — mondotta Goda Jó­zsef, a Megyeri úti pálya min­denese. — Két órakor lesz ka­punyitás, s ha addig még ma­rad néhány állóhelyjegy, a mozgóárusok árusítják majd a stadion környékén. • A magyar csapatok a Vá­sárvárosok Kupájában eddig 66 mérkőzést játszottak, ezek kö­zül 19-et az Újpesti Dózsa. A lila-fehérek „mérlege”: 9 győzelem, 4 döntetlen, 6 ve­reség, 41:28-as gólarány. Megkezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság Rangadók Északon és Délen — /ól kezdtek az újoncok ÉSZAKI CSOPORT AIpár-r-Tlszakécske 3:1 (0:0) Alpár, 300 néző, vezette: Hamvas. Alpár: Kerepesi — Koós, Bodor, Hatica — Varga, Szabó I. — Kamasz II., Ka­masz I. (Szepesi), Lengyel, Szabó II., Besir. Edző: Csi­kós János. Tiszakécske: Szabó — Matuz, Balia I., Kosa — Tóth, Szőke — Csemus, Szitár, Gyenes, Almási, Zoboki. Edző: Lacza Sán­dor. A Tisza-parti rangjadó a kécskeiek támadásával kez­dődött. A 3. percben Al- mási előtt nyílt gólszer­zési alkalom, de 3 méter­ről mellé lőtt. A félidőig a Tiszakécske támadott többet A szünet után a szél az alpáriakat támogatta. Az 55. percben Gyenes kézzel ért a labdához, s a 11-est Szabó II. lőtte a hálóba. A 70. percben Bodor átadá­sából Besír volt eredmé­nyes. 2:0. A harmadik gól 5 perccel később Matuz lá­báról jutott a hálóba, ön­gól. 3:0. A 78. percben Tóth góljával szépített a Tisza­kécske, s mindjárt utána 11-eshez is jutott, de a büntetőt Zoboki elhibáz­ta. Kitűnt: Szabó II., illet­ve: Szitár és Gyenes. Ifjúsági eredmény: 1 d) Alpár javára. Kunszentmiklósi VÄV Villamos—Kiskőrösi Spart. 3:0 (1:0) Kunszentmiklós, 200 né­ző, vezette: Szabó I. Kunszentmiklós: Kami- nek (Székely) — Érti, Hu­szár, Mózes — Komáromi, Pálfi — Bálint, Németh, Teleki, Szabó, Balogh (Kiss II). Kiskörös: Somogyi — Korsós, Gombár, Kurucz — Gelencsér, Markó, — Tóth, Fábián (Szentgyörgyi) Keresztes, Digner, Gáspár. A Kiskőrös kezdte a já­tékot és néhány gyors tá­madást vezetett. A kezde­ményezést hamarosan a Kunszentmiklós ragadta magához és mezőnyfölényt harcolt ki. A 25. percben mintegy 20 méteres sza­badrúgásból Bálint szerez­te meg a vezetést. 1:0. A szünet után fokozódott az iram, s az 55. percben Bálint révén újabb gólt ért el a Kunszentmiklós. Állandó fölényben játszott a Villamos és egy korsze­rű támadás végén a 80. percben Bálint lövésével mesterhármast ért el. 3:0. A Kiskőrös még ekkor sem A Bács-Kiskun megyei Állatforgalmi és Húsipari Vállalat értékesítésre felaiánl 400 db MÁV szabvány raklapot és 500 db 80x80x80 cm-es új rakoncát Érdeklődni Kiskunfélegyháza, utca 30. Telefon: 51. Mosányi. Fürst Sándor 1824 NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT 1. Nagymány. 1 1---------3:0 2 2 . Pécsi BTC 1 1---------2:0 2 D .újv. Papír 1 1---------2:0 2 4 . Pécsi Volán 1 1---------1:0 2 5 . Bonyhád 1 — 1 — 0:0 1 Dmb. SZSK 1 — 1 — 0:0 1 Mohács Barcs Sárbogárd Baja P. Porcéi. Steinmetz 13. Lábod 14. Kaposvár PEAC 1 — 1—0:0 1 1 — 1 — 0:0 1 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1 — 1 — 1:1 1 1-------1 0:1 — 1-------1 0:2 — 1-------1 0:2 — 16 . Domb. VSE 1 — — 10:3­NB m. KÖZÉPCSOPORT 2. Dunaújvár. 3. V. Láng MAFC 5. Középítők Kiskőrös 7. Ganz Vili. III. kér. MA VAUT V. Kábel 11. Kal. VTSK Vegyiműv. 13. Elektromos Nagytétény 15 Soltvadkert 16. Ercsi NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1 1 _ __ 3 :0 2 1 1 — — 1:0 2 1. Mezőh. M. 1 1 — — 4:0 2 1 1 — — 3:1 2 2. Orosháza 1 1 — — 3:0 2 1 1 __ — 3 :1 2 3. Szarvas 1 1 — — 1:0 2 1 1 — — 2:1 2 Hódmv. 1 1 — — 1:0 2 1 1 — — 2:1 2 Kossuth SE 1 1 — — 1:0 2 1 — 1 — 1:1 1 6 Bcs. VTSK 1 1 — — 2:1 2 1 — 1 — 1:1 1 Szentes 1 1 — — 2:1 2 1 — 1 — 2:2 1 8. Sarkad 1 — 1 — 0:0 1 1 — 1 — 2:2 1 Szalvai SE 1 — 1 — 0:0 1 1 __ 1 1 :2 _ 1 0 Kun B. SE 1 — — 1 1:2 — 1 1 1:2 SZAK 1 — — 1 1:2 — 12. Tiszafóldv. 1 — — 1 0:1 — 1 1 1:3 — Bcs. Agyag. 1 — — 1 0:1 — 1 — 1 1:3 —• Mezőber. 1 — — 1 0:1 — 1 — — 1 0:1 — 15. Kkhalas 1 — — 1 0:3 — 1 — — 1 8:3 — 16. K. Fémműn. 1 — — 1 0:4 — adta fel a küzdelmet, de a jól záró védelmet nem tudták áttörni. Kitűnt: Hu­szár, Komáromi, Pálfi és Bálint, illetve: Gombár, Keresztes, Markó. Ifjúsági eredmény: 3:2. Kunszentmiklós javára. Szánk—Helvécia 3:0 (1:0) Ballószög, 200 néző: ve­zette: Boronkai. Az újonc helvéciai csa­pat idegesen és kapkodva Gólok és góllövők Gólokban gazdag volt a megyei labdarúgó-bajnok­ság első fordulója. A Ifi mérkőzésen 56 gól esett, tehát egy mérkőzésre át­lagban 3,5 gól jut. Az Északi csoportban 26 gólt lőttek a Játékosok (3,25 át­lag), a Déli csoportban még ennél is többet. Ép­pen 30 alkalommal kellett a kapusoknak a hátuk mögé nyúlni (3,75). A gó­lokból 5 büntetőrúgásból esett, bárom pedig öngól volt. A góllövőlista állása: Északi csoport: 3 gólos: Bálint (Kunszentmiklós), 2 gólos: Papp II. (Szánk), Kiss (Egyetértés), Magyar (Egyetértés), Sashegyi — (Radnóti SE), 1 gólos: Sza­bó U. (Alpár), Besir (Al­pár), Molnár (Szánk), Szó- rátta (Mczöfl SE), Józsa (Mezöfi SE), Kurucsai (Kis- kunmajsa), Zsákai (K. vo­lán), Tormást (K. MÁV), Peller (Dózsa II.), Sebők (Dózsa II.), Czéh U. (Dó­zsa II.). Ongólos: Matuz (Tiszakécske). Déli csoport: 2 gólos: Bédies (Bácsalmás), Acs (Szakmár), Tóth II. (Szak- már), 1 gólos: Gyenis (Ba­ja), Szabó (Baja), Dikán (Baja), Barta (Baja), — Hearsch (Hajós), Péter (Vaskút), Nagy (Szamuely SE), Füredi (Tompa), Ká­bái (Tompa), Hauk (Tom­pa), Franciskovlcs (Tom­pa), Bényi I. (Mélykút), Fulcz (Gara), Tényi (Ga- ra), Harnos (Bácsalmás), Hajzer (Cs. töltés), Jaku- bács (Cs.töltés), Oláh (Gá­bor A. SE), Ferencz (Szak­már), Gödé (Szakmár). játszott a sokkal tapasztal­tabb szankiafc győzelme egy pillanatig sem volt vi­tás. Góllövők: Papp II. 2, Molnár. Kitűnt: M. Tóth, illetve: Németh. Ifjúsági eredmény: 1:0. Helvécia javára. K. Egyetértés—Lajosmizse 4:0 (1:0) Kecskemét, 200 néző: vezette: Vékony. Meglepetésre végig az Egyetértés volt fölényben és jó néhány gólhelyzetet ki is hagytak. Góllövők: Kiss 2, Magyar 2. Kitűnt: Magyar I., Bozóki, Ócskái, illetve: Kisjuhász, Kocsis. Ifjúsági eredmény: 2:1. Lajosmizse javára. Mezőfi SE—Klapka SE 2:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Kürtösi. Egy félidőn át jól tartot­ta magát a Klapka SE. A szünet után a Mezőfi SE átvette a játék irányítását. Szóráth és Józsa góljaival biztosan szerezte meg a győzelmet. Kitűnt: Bravik és Józsa, illetve: Antal, Mezei, Borsos. Kiskunma jsa—K. Volán 1:1 (0:1) Kiskunma jsa, 300 néző: vezette: Keresztes. A két egyenlő erejű csa­pat küzdelme igazságos döntetlennel ért véget. Gól- lövők: Kurucsai, illetve: Zsákai, Kitűnt: Ruskó, Ku­rucsai, illetve: Rácz és Far­kas. Ifjúsági eredmény: 3:1. a K. Yolán javára. Radnóti SE—K. MÁV 2:1 (2:1) Kecskemét, 200 néző: ve­zette: Szabó L. Meglepetés, hogy a kecs­keméti csapat otthonában sem tudta megszerezni az egyik pontot sem. Góllö­vők: Sashegyi 2 (egyet 11- esből), illetve: Tormási Jók: Sashegyi, illetve: Si­mon. Kecskeméti Dózsa II— Kiskunfélegyházi Vasutas 3:2 (1:2) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette Csonka. Az erős szél támogatásá­val az első félidőben a Vasutas jutott vezetéshez, szünet után a Dózsa II. korszerű játékkal fordítot­ta a maga javára a mérkő­zést. A Dózsa 10 emberrel állt ki. Később Padlást és Kohajdát sportszerűtlen­ségért kiállították. Góllövők: Peller, Sebők, Czéh II., illetve: Kratovill Csanádi. Kitűnt: Peller, il­letve: Kratovill. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Jánoshalma 4:2 (1:0) Baja, 1000 néző, vezet­te: Horváth. Baja: Péter — Kacz, Báics, Dorkó — Gugán, Márton — Szabó (Bartha), Dikán, Boros, Báji, Gyenis. Edző: Borsodi István. Jánoshalma: Bokros (Fi- ladelfi) — Mizser, Kovács, Taskovics — Szécsi, Feny­vesi K. — Pintér, Fenyve­si L., Csemák, Tóth, Ádám, Edző: Nagy Lukács. A jánoshalmiak nagy lendülettel kezdtek és Tóth a 2. percben hatalmas ka­pufát lőtt. A 9. percben Fenyvesi L. kitört a védők gyűrűjéből, de 12 méterről a kapusba vágta a labdát. A 33. percben Gyenis hú­zott el a szélen és két vé­dőt is kicselezve a Bács­kának szerezte meg a ve­zetést. 1:0. A szünet után a Baja került fölénybe. A 67. perc­ben Szabó ügyesen átemel­te a labdát a kapus fölött. 2:0. Nyolc perccel később Dikán volt eredményes, majd Báics erős hazaadása a bajai- kapuba jutott, így 3:l-re alakult az eredmény. A 83. percben Dikán a ka­pufát találta el, s a visz- szapattanó labdát Bartha vágta a hálóba. 4:1. A 87. percben Dorkó lerántotta Fenyvesi K-t, s a megítélt 11-est Adám értékesítette. 4:2. Kitűnt: Péter, Dorkó, Gugán, illetve: Fenyvesi K. Csemák. Kiskunhalasi MÁV—Hajós 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Daubner. Végig csapkodó játék folyt. Meglepetés, hogy a Hajós haza vitte az egyik pontot. Góllövők: Csányi (öngól), illetve Hearsch. Ki­tűnt: Hegedűs, Savanya, il­letve: Bagó. Ifjúsági eredmény: 1:0 Hajós javára. Vaskút—Szamuely SE 1:1 (0:0) Vaskút. 200 néző, vezet­te: Sólymos. A helyzetek alapján a Vaskút nyerhetett volna. Jó iramú, színvonalas mér­kőzés volt. Góllövők: Péter, illetve: Nagy. Kitűnt: Pé­ter, Dobler, Kulisity, illet­ve: Fodor. Buczi. Tompa—Mélykút 4:1 (0:0) Tompa, 400 néző: vezet­te: Turcsányi. Már az első félidőben is a Tompa volt fölényben, de a helyzeteket csak szü­net után tudták kihasznál­ni. Góllövők: Füredi, Hauk, Kalbai, Franciskovics. illet­ve: Bényi I. Kitűnt: Rutai, Füredi, illetve: Bényi I. Ifjúsági eredmény: 0:0. Gara—Csávoly 2:0 (1:0) Gara, 100 néző, vezette: Molnár K. A 22. percben Jakabot szabálytalanul akadályoz­ták a 16-oson belül. A bün­tetőt Fulcz értékesítette. A második félidő 70. percé­ben Tényi lőtt gólt. Ki­tűnt: Fulcz, Hunya, illet­ve: Tóth. Ifjúsági eredmény: 2:1 Gara javára. Bácsalmás—Császártöltés 3:2 (1:0) Bácsalmás, 300 néző, ve­zette: Nyári. A tartalékosán felálló Császártöltés az első fél­időben jól tartotta magát. A szünet után is csak nagy küzdelemben vívta ki _ a győzelmet a Bácsalmás. Góllövők: Bédies 2, Har­nos (11-esből), illetve: Haj­zer, Jakubács. Kitűnt: Já- gics, Bédies, illetve: Haj­zer. Juhász. Ifjúsági eredmény: 2:2. Gábor Áron SE—Kecel 1:0 (0:0) Kecel, 400 néző, vezet­te: Tóth. A mérkőzés sorsát Oláh szabadrúgásból lőtt gólja döntötte el. Kitűnt: Zsem- beri, Tüske, Deák, illetve; Haszilló, Kiss, Farkas. Szakmár—Katymár 6:1 (3:1) Szakmár, 200 néző, ve­zette: Illés. Az első percben Tóth II. megszerezte a vezetést és végig nagy fölényben volt az újonc csapat. Így ala­kult ki a fölényes győze­lem. Góllövők: Acs 2, Tóth II. 2, Ferenc, Gödé. illetve: Vujkov. Kitűnt: András I., Tóth II., illetve: Dunai, Gulyás. Ifjúsági eredmény: 8:0. Szakmár javára. MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa Északi csoport 1. K. Egyetért. 1 1 — — 4:0 2 2. Kunszentm. 1 1 — — 3:0 2 Szánk 1 1 — — 3:0 2 4. Mezőfi SE 1 1 — — 2:0 2 5. Alpár 1 1 — — 3:1 2 6. Radnóti SE l l — — 2:1 2 7. Kkmajsa 1 — 1 — 1:1 1 K. Volán 1 — 1 — 1:1 1 9. Kfh. RVSC 10. K. MÁV 1 — — 1 1:2 — 11. Tiszakécske 1 — — 1 1:3 — 12. Klapka SE 1 — — 1 0:2 —■ 13. Kkőrösi Sp. 1 — — 1 0:3 —■ Helvécia 1 — — 1 0:3 — 15. Lajosmizse 1 — — 1 0:4 — K. Dózsa n. 1 1 — — 3:2 2 déli CSOPORT 1. Gara 1 1 — — 2:0 2 2. Gábor A. 1 1 — — 1:0 2 3. Szakmár 1 1 — — 6:1 2 4. Tompa 1 1 — — 4:1 2 5. Bajai B. P. 1 1 — — 4:2 2 6. Bácsalmás 1 1 — —. 3:2 2 Kkh. MÁV 1 — 1 — 1:1 1 Hajós 1 — 1 — 1:1 1 Vaskút 1 — 1 — 1:1 1 Szamuely 1 — 1 — 1:1 1 11 Császártól. 1 — — 1 2:3 — 12. Jánoshalma 1 — — 1 2:4 — 13 Mélykút 1 — — 1 1:4 — 14. Katymár 1 — — 1 1:6 — 15. Kecel 1 — — 1 0:1 — 16 Csávoly 1 — — 1 0:2 — Keresünk megvételre használt szabó és cipész varrógépeket Bácska Ktsz. BAJA. Vasvári Pál u. 29. Kerítésépítést, járdaépítést vállal Budaörsi Szakszövetkezet. Budaörs. Szabadság u. 29. 17 935