Petőfi Népe, 1968. november (23. évfolyam, 257-281. szám)

1968-11-05 / 260. szám

ism érdemelt vereséget a Dézsa Miskolci VSC—Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0) Misfeolc, 4500 néző, ve­zette: Bircsák. MVSC: Serfőző — Locker (Szendred, 85. perc), Bírna, Buczlkó, — Temesvári, Ma­rosi — Oláh, Krompaszky, Molnár, Vasvári, Jónás. Edző: Nagy György. K. Dózsa: Gór — Vincze, Fajt, Kéri — Diószegi, Mor_ vai — Jósa, Dobó, Kiss II., Szőczey, Balatoni. Edző: Pyber István. Nagyszerű iramban kez­dődött a mérkőzés. A kecs­keméti együttes vette át a játék irányítását és pontos adogatásokkal közelítette meg a vasutasok kapuját. Morvái—Kiss II.—Dobó adogatás után a 4. perc­ben jó helyzetben lőtt az összekötő a kapu fölé. Két perccel később Jósa átadá­sát Kiss II. lőtte alig kapu fölé. A hazaiak keményen védekezve hárították a kecskeméti rohamokat és gyors lefutásokkal igyekez­tek bevenni Gór hálóját. Egy ilyen gyors támadás végén került veszélybe a kecskeméti kapu, szeren­csére azonban Molnár be­adásáról a miskolci csatá­rok lemaradtak. A 24. perc­ben az előretörő Diószegi lövését védte szépen Ser­főző, majd újra Jósa oko­zott zavart a miskolci vé­delemben. A 40. perében csak a sze­rencse mentette meg a ha­zaiak hálóját a góltól. Jósa a miskolci 16-os vonalához közel kapott egy labdát. A partjelző tévesen lest jel­zett. de a közelben álló Bircsák jól látta, hogy az egyik védő jóval beljebb állt, s tovább engedte az akció kibontakozását. Jósa tiszta helyzetben lő­hetett, de Serfőző bravú­rosan hárította a lövést. A szünetig felváltva tá­madott a két együttes, de egyik csatársor sem tudott eredményes lenni. A Dózsa' öltözőjében bi­zakodó volt a hangulat a szünetben, Pyber edző to­vábbi lelkes játékra hívta fel a játékosok figyelmét. A második félidőben is folytatódott a Dózsa lendü­letes játéka. De az első me­leg pillanat Gór kapuja előtt adódott. Ekkor Molnár labdájával Vasvári kiug­rott a védők gyűrűjéből, s már a 16-oson belül járt, amikor nagy helyzetben a kapu mellé küldte a labdát. A 8. percben Morvái—Kiss II. adogatás után a lövés pillanatában közbelépett az egyik miskolci védő. A 10. percben egy ellentámadás végén Oláh lövésszerű be­adását Gór nem érte el, Jónáshoz került, aki közel­ről a kapu fölé lőtt. Ezután kiegyenlített küz­delem folyt a pályán, s már úgy látszott, nem hír egymással a két csapat, amikor egy ártatlan hely­zetből megszületett a mér­kőzés egyetlen, de a ha­zaiak győzelmét jelentő gólja. A 20. percben Krompasz­ky partdobása után Vasvá­ri fejjel továbbította kö­zépre a labdát. Az előrehúzódott Maro­si a kapujából kimozduló Gór fölött a hálóba fe­jelt. 1:0. A vezető gól megszerzése után a hazaiak nagy nyu­galommal játszottak és könnyen verték vissza a Dózsa meglehetősen szár- nyaszegett próbálkozásait. Érdekes, változatos küz­delmet vívott egymással a két együttes. A kecskeméti csapat jól kezdett és so­káig úgy látszott, megnye­ri a mérkőzést A kialakult gólhelyzeteket azonban a csatárok nem tudták érté­kesíteni. Sajnos, a miskol­ciak ezen a téren ügyeseb­bek voltak, s hacsak egy góllal is, de megnyerték a mérkőzést. A látottak alap­ján a Dózsa nem érdemelt vereséget. Az együttesből a védelem a szokott játékát nyújtotta, a fedezetpiár sok jó támadást indított. A csatársort csak lelkes játé­káért lehet megdicsérni. A hazad együttesből Buczkó, Buna, Krompaszky játszott kiemelkedően. Bircsák játékvezető jól vezette a küzdelmes mér­kőzést. A LABDARUGÓ NB I B Állasa 1. Komló 31 17 10 4 44:18 44 Z. Eger 31 16 10 5 41:27 42 3. Kecském. 31 15 9 7 39:28 39 4. Bp. Előre 31 11 12 8 32:23 34 5. Oroszl. 31 13 8 10 47:38 34 6. Nagybát. 31 14 6 11 45:39 34 7. Várpalota 31 12 9 10 37:30 33 8. Győri D. 31 11 9 11 43:43 3l 9. MAVAG 31 11 9 11 30:31 31 10. MVSC 31 10 11 10 29:35 31 11. Pécsi B. 31 12 6 13 32:38 30 12. Szállítók 31 12 5 14 41:36 29 13. Bp. Sp. 31 8 13 10 35:41 29 14. SZMTE 31 11 7 13 35:43 29 15. Ózd 31 7 10 14 24:33 24 16. BVSC 31 8 7 16 35:44 23 17. Nyíregyh. 31 7 8 16 26:41 22 18. Budafok 31 6 7 18 28:55 19 Egyenrangú mezőnyjáték — Szolnoki MÁV— Félegyházi Vasas 2:0 (1:0) MÁV-győzelem Szcűnók, 1800 néző, ve­zette Magyar. Sz. MÁV: Donka — Sü­lé, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Földesi — Kalmár (Pagonyi), Tóth II., Pintér, Szolnoki, Dobos II. Edző: Horváth János. K. Vasas: Bolya — Ben- se, Cserkó, Fekete — Ma­kai, Bálint — Kelemen, Sahin II., Rubányi (Far­kas), Csík, Ézsi. Edző: Fe­jes József. A Vasas csökkent esé­lyekkel utazott Szolnokra a sérült Villányi nélkül. A vendégek jól kezdtek. Ézsinek már a 4. percben nagy helyzete volt, de Sü­lé az utolsó pillanatban közbe tudott lépni. Egy el­lentámadás során veszély­be került a vendégek ka­puja. Dobos II. fejese a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Ismét a Vasas kezdeményezett. A felfu­tó Fekete szép lövést kül­dött a MÁV kapujára, de Donka szögletre tudott menteni. Néhány perccel később Sahin IL, majd Csík lövése jelentett ve­szélyt a hazaiak kapujára. A 33. percben Makai a büntetőterületen akasztot­ta Szolnokit A megítélt 11-est Szolnoki értékesítet­te 1:0. A második félidő 3. per­cében Sahin II. beívelt szögletét Farkas fejelte ka­pura, de Abonyi a gólvo­nalról mentett. A 8. perc­ben Tóth II. lövése csat­tant a kapufán. Utána Sa­hin II.-t akadályozták lö­vőhelyzetben. A megítélt büntetőt . Donka biztosan hárította. A 15. percben Bólya csak lábravetődéssel tudott menteni a hazai csatárok elől. A 30. perc­ben ismét Bólya jeleske­dett bravúros védéssel, de három perccel később te­hetetlen volt Pintér közeli fejesével szemben. 2:0. Az utolsó percekben Farkas próbált szépíteni, de nagy helyzetekben hibázott. Annak ellenére, hogy a MÁV a két gólon kívül két kapufát is lőtt, a me­zőnyben egyenrangú ellen­félnek bizonyult a Vasas. A találkozó változatos küz­delmet hozot, mert mind­két csapat támadó szellem­ben játszott Jók: Abonyi, Földesi, Pintér, illetve Fe­kete, Bólya, Sahin II., Ézsi és Bálint NB n. KELETI CSOPORT Nem ment a góllövés a KTE-csatároknak Kecskeméti TE—Debreceni Elektromos 0:0 Kecskemét, 1500 néző, vezette: Kristóf. KTE: Molnár — Francz- kó, Fekete I., Suhaj da — Nagy, Pavlovics — Diny- nyés, Kiss I., Sallai, Szap­panos (Gudricza), Barta I. Edző: Lyka Antal. kivárt a lövésseL Két perc­cel később Molnárnak akadt két ízben is védeni valója. A 9. percben formás deb­receni támadás végén, Ko­vács 10 méterről lőtt éle­sen a kapu mellé, az el­lentámadás során pedig pújára, a védelem azonban lelkesedéssel — időnként sok szabálytalansággal aka­dályozta meg a kecskeméti csatárok próbálkozásait A 36. percben Barta nagysze­rű beadását Dinnyés fejel­te a kapu mellé. Két perc­Változatos küzdelem — igazságos döntetlen NAGYTÉTÉNY—SOLTVADKERT Őrt) Nagytétény, 300 néző, ve­zette: Simon. Soltvadkert: Németh — Dohszai I., Lehóczki, Mé­száros — Szerényi, Filus — Frittmann, Maskó, Be- zsenyi, Tóth, Fábián. Ed­ző: Zsikla Tamás. Mindkét csapat számá­ra igen fontos lett volna a győzelem. A pontokért kialakult harc rendkívül éles küzdelmet hozott és így a szép játék elmaradt. A kemény talajú pályán a hazaiak előrevágott hosszú lati dákkal kísérleteztek, míg a vendégek lapos ado­gatásokkal tartották a lab­dát. A 30. percben Sze- rényit ellökték a 16-oson belül, de nagy meglepetés­re a játékvezető 11-est ítélt. Korozsmán lövését Németh kiütötte. A talál­kozó további részében a vendégek irányították a játékot, de gólhelyzetet nem tudtak teremteni. A második félidő hazai támadásokkal kezdődött. Majd a 20. percben Fritt- manak adódott nagy hely­zete, de az ötösről fölé lőtt. A játék képe alapján az eredmény igazságos. Jók: Németh, Filus, Mészáros, Fábián. A debreceniek kapusa mindent védett, még ezt a gólnak látszó lövést is. D. Elektromos Jakab — Vadon, Nagy, Dúsa — Ta- bák, Juhász — Kovács, Rozgonyi, Szabó, Szatmári, Lázár (Székelyhídi). Edző: Kertész Taimás. A KTE kezdett széllel szemben. Óvatos mezőny­játékkal teltek el az első percek. Az 5. percben Pav­lovics labdájával Kiss I. tört át a 16-os vonalon, de Lelkes játék - eredményes védekezés KISKŐRÖSI GÉPJAVÍTÓ—ERCSI Őrt) Kiskőrös, vezette: Bújna. Kiskőrösi Gépjavító: Ba — Kállai II., Pauluska X., Balogh — Zsíros, Kállai III. — Szentgyörgyi II., Szentgyörgyi I. (Szlovák), Obomyik, Márkó, Vén. Ed­ző: Biácsi Sándor. Hazai támadásokkal kez­dődött a találkozó. A 10. percben Szentgyörgyi I. ki­ugrott a védők gyűrűjéből, de lövése mellé szállt. A 15. percben Zsíros cselezte ki a védőket, de mellé lőtt, A félidő végéig több veszélyes támadást vezet­tek a hazaiak és négy szög­letet is kiharcoltak, de gólt nem tudtak elérni. A második félidő ismét hazai rohamokkal kezdő­dött. A 20. percben Márkó egy érvénytelen gólt is lőtt. Ezekben a percekben teljesen beszorult az Ercsi és nyolc játékossal véde­kezett. Annak ellenére, hogy a Gépjavító rendkí­vül lelkesen' támadott nem tudták bevenni a vendégek kapuját. Jók: Balog, Zsí­ros, Márkó. \ Jakab védte Szappanos he­lyezett fejesét A szél se­gítségével egyre jobban támadásba lendültek a vendégek, sokszor veszé­lyeztették a KTE kapuját. Szerencsére a debreceni csatárok távoli lövései nem sikerültek igazán, így min­dig felszabadult Molnár ka­puja. A 25. percben Kiss I. került lövőhelyzetbe, de lövése nyomán a labda el­suhant a kapufa mellett. A 32. percben Barta lövé­sét védte nagy bravúrral Jakab, majd Szappanost szerelték a debreceni vé­dők kecsegtető helyzetben. Fordulás után a közön­ség azt várta, hogy a szél segítségével jobban játszik, főleg pedig eredményesebb lesz a hazai csatársor. Jól kezdett a KTE és a 2. percben Szappanos vétett el egy jó átadást. A 8. percben Jakab védte Su- hajda távoli lövését. Tá­madott a KTE, de a ven­dégek szorosan fedezték a csatárokat, akik képtele­nek voltak megszabadulni őrzőiktől. A 29. percben Gudricza jött be Szappa­nos helyett. Nagy nyomás nehezedett a vendégek ka­cel később a játékvezető a sportszerű tlenkedő Szabót kiállította. A mérkőzés vé­gén a debrecenieknek volt egy gólhelyzetük, Rozgonyi az oldalhálót találta eL A látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható. A KTE csapata — érthetően — a mérkő­zés nagy tétje miatt ide­gesen, kapkodva, sok hi­bával játszott. A KTE-ből Franczkó, Fekete I, Nagy és Kiss I. nyújtotta a leg­többet. A vendégcsapat legjobb része a védelem volt. Kristóf játékvezető külö­nösebb hiba nélkül vezet­te a mérkőzést Sakkolimpia Luganóban a 10. fordulóval folytatódott az olimpiai sakk. csapat bajnokság. A magyar válogatott 3:1 arányban győ­zött Lengyelország ellen. A viadal állása: Szovjetunió 30 pont (2), Jugoszlávia 24 (1), Bulgária 21 (2), Magyarország 21, Egyesült Államok 20,5 (3), NS-ZK 20 (3), Argentína 19 (3), Lengyelország 18,5, NDK 18 (2), Románia 18 (1), Dánia 17,5 (3), Csehszlovákia 16,5 (2), Kana­da 11,5 (2), Fiilöp.szigetek 10,5 <*)• | 1. Békéscs. 2. Sz. MÁV 3. KISTEXT 4. Cegléd 5. DVSC 6. Pénzű. 7. Kkfháza 8. MGM D. 9. Sz. Dózsa 10. SZVSE 11. Jászber. 12. Gázműv, 13. Gyula 14. KTE 15. Goldber. 16. D. Elektr. 27 1« 27 16 27 13 27 12 27 12 27 12 27 9 6 5 3 8 8 6 10 5 6 9 5 10 9 9 9 10 7 11 9 10 8 11 11 10 7 12 8 12 9 12 7 15 49:16 38 46:28 35 58:37 34 51:39 34 39:36 30 44:35 29 38:34 27 24:28 25 30:35 25 24:34 25 45:54 24 44:56 23 28:41 23 31:47 22 32:50 21 35:48 17 T otónyeremények A Sportfogadási és Lottó­igazgatóság közli: a totó no. vember 3-1, 44. sz. fogadási he. téré beérkezett 1 077 : darab fogadási szelvény. A leosztás­ra kerülő nyereményalap 1 938 955 forint. 13 találatot 28 fogadó ért el, szelvényenként! nyereményük 14 958 forint. Ezek közül 23 fo­gadó a 13 plusz 1 mérkőzés eredményét Is eltalálta. Ezek szelvényenkéntl nyereménye a Jutalommal együtt 21 702 forint; 12 találata 712 fogadónak volt, szelvényenkéntl nyeremény 392 forint. 11 találatot 6089 fogadó ért el, ezek nyereménye íé forint. 1Ö találata 30 663 fogadónak volt, ezekre egyenként 17 fo. rintot kapnak. Az 1000 forinton aluli nyere­mények kifizetésére novo ober 9-én, az 1000 forinton felüli nyereményekére pedig novem. bér 14-töl kerül sor. A totó 44. heti eredménye: x, 1, 1, x, x, 2, 1, x, 2, 2, 1, 2, 1, és 2, Szűcs, Alert és Farkas a világvüegatsit kezdőcsapatáén — Túlsók esélyünk nincs Brazília válogatottja ellen — mondotta Dettmar Cramer, a világválogatott nyugatnémet ed­zője, amikor nyilatkozatát kér­ték a szerdai jubileumi mér­kőzés esélyeiről. Aztán így folytatta: — A számításba jövő játéko­sok csak az utolsó pillanatban találkoznak és ez igen nagy hátrányt jelent, hiszen bár­mennyire is „futball-sztárok- nak” számítanak, az összeszo­kottság kérdése egyáltalán nem mellékes ilyen találkozókon. A világválogatott tagjai hét­főn találkoztak Rio de Janei- róban, kedden és szerdán könnyebb edzés lesz számuk- ra, a találkozó a Maracana Stadionban helyi idő szerint 21.30 órakor kezdődik. A kez­dőcsapatban szerepel Szűcs, Al­bert és Farkas is. A világválogatott első félidei valószínű összeállítása: Jasin (szovjet) — Perfumo (argentin), Sesztyemyev (szov­jet), Schulz (nyugatnémet), Marzolini (argentin), Szűcs (magyar), Beckenbauer (nyu­gatnémet), Albert (magyar); Overath (nyugatnémet), Far­kas (magyar). Előreláthatólag Jasint a második félidőben az uruguayi Mazurkiewicz váltja fel a kapuban. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház Telefon: 26-19, 23 _*6 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér 1/a Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra: 17.— forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V Kecskemét. Telefon: 11-85. Index: 25 065