Petőfi Népe, 1968. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-10 / 212. szám

Nagy küzdelem, megérdemelt Dézsa-győzelem Kecskeméti Dózsa—Várpalotai Bányász 1:0 (1:0) Lehetett volna döntetlen is Békéscsabai Előre—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) Kecskemét, 5000 néző, Vezette: Radó. K Dózsa: Czéh I. — Oláh, Fajt, Kéri — Diósze­gi, Morvái — Jósa, Lódi, Dobó, Kiss II., Balatoni. Edző: Pyber István. Várpalota: Palotai — Síi­ké, Fenyvesi, Csapó — Or­bán I., Szabó — Barta, Tö­rök (Frank a második fél­idő 23. percében), Horváth, Orbán II., Kisbej. Edző: Terbe Benjámin. Nagyszerű labdarúgó idő­ben a vendégek indították el a labdát. Néhány perces tapogatózó játék után a Bányász-kapu előtt ala­kult ki az első gólhelyzet. Morvái —. Balatoni — Ló­di akció végé az összekötő lövése a kapufáról vágó­dott a kapu mellé. Enyhe Dózsa-fölény jellemezte a játékot. A vendégek meg­szállták kapujuk előterét, de amikor tehették, hosz- szú labdákkal indították gyors szélsőiket. A 14. percben Kisbej hagyta ma­ga mögött a Dózsa-védő- ket, lövését Czéh I. bizto­san védte. A kővetkező tá­madást is a vendégek ve­zették. Ismét Oláh-t ját­szották át, Orbán I. lövé­se közelről a kapu mellé szállt. Szép támadás előzte meg a Dózsa gólját. A 17. perc­ben Kiss II -őt szöktette Do­bó, a csatár úgy tett, mintha lőni készülne, de Balatonihoz küldte a lab­dát. Balatoni éles szögből ka­pura lőtt, s a labda véd- hetetlenül jutott Palotai hálójába. 1:0. A 20. percben újra a ven­dégek kapuja forgott ve­szélyben Palotai kifutással és lábbal akart menteni. Lábáról Lódihoz perdült a labda. A kapu üres volt, A LABDARUGÓ NB L B Állása 1. Komló 23 13 7 3 35:12 33 2. Kecském. 23 13 5 5 31:20 3i 3. Nagybát. 23 11 5 7 33:26 27 4. Eger 23 9 9 5 29:24 27 5. Oroszl. 23 10 5 8 35:25 25 6. Szállítók 23 10 4 9 32:23 24 7. Bp. Előre 23 8 8 7 20:16 24 8. Várpalota 23 8 7 7 26:22 24 9. MAVAG 23 9 6 8 23:23 24 10. Bp. Sp. 23 7 10 6 31:33 24 11. Győri D. 23 9 5 9 32:32 23 12. SZMTE 23 8 5 10 25:33 21 13. Pécsi B. 23 8 5 10 22:30 21 14. MVSC 23 6 8 9 19:29 20 15. BVSC 23 6 6 11 29:34 18 16. Ózd 23 5 7 11 16:27 17 17. Nyíregy. 23 4 8 11 17:28 16 18. Budafok 23 5 5 13 21:39 15 G.-MAVAG—Pécsi Bányász 2:0 (1:0), Komló—Budafok 2:0 (2:0), Szállítók—Oroszlány 1:1 (1:0), Győri Dózsa—SZMTE 5:1 (2:1), BVSC—Bp. Spartacus 1:1 (1:0), ózd—Bp. Előre 0:0, Nagy- báiony—Eger 2:1 (0:1), Nyír­egyháza—Miskolc 1:1 (1:0), Lódi lövése azonban Feny­vesiben akadt el. Két perc­cel később Palotai lábra- vetődéssel mentett az utol­só pillanatban Lódi elől. A várpalotaiak ellentáma­dásai nem okoztak gondot a Dózsa-védelemnek, amely a kezdeti bizonytalankodás után egyre jobban magára talált. A 36. percben szög­let után Orbán II. bombá­ját Czéh I. bravúrosan védte szögletre. Á 40. perc­ben Kiss II. 8 méterről élesen a kapu mellé lőtt, majd ’Kisbej került nagy helyzetbe, de Czéh I. most is a helyén volt. A szünetben nyugodtabb és még lelkesebb játékra hívta fel Pyber edző a fi­gyelmet. Változatlan hevességgel folytatódott a küzdelem. Az első percben Dobó 20 mé­terről leadott lövését véd­te Palotai, majd Kiss II. könnyelműsködött el egy nagy helyzetet. Beadás he­lyett csúnyán mellédurran- tott. Jósa és Dobó belül tisztán állt. A 6. percben kétszer is úgy látszott, hogy sikerül bevenni Pa­lotai hálóját, azonban elő­ször Balatoni, majd utána Lódi lövését védte lábbal a várpalotai kapus. Ezután még mintegy negyedóráig nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára. A 16. percben Lódi helyére Sző- czey állt be, néhány perc­cel később a vendégek is cseréltek. A 21. percben Szőczey hátrabúzott lövé­se kapott tapsot, sajnos a lövést védte Palotai. Fel­váltva támadott a mérkő­zés végéig a két csapat, mindkét kapu veszélyben is forgott, de az eredmény nem változott. Érdekes, változatos küz­delmet vívott a két csapat A vendégek alaposan megszervezték védelmü­ket és láthatólag „gólt nem kapni” jelszóval léptek pályára. Ez a taktikájukat akkor sem adták fel, amikor a Dó­zsa megszerezte a vezető gólt. Ez a játékmodor látható­an nem ízlett a kecskeméti csatársornak, amely a szo­kottnál gyengébb teljesít­ményt nyújtott. A Dózsa győzelme így is megérde­melt, mert többet táma­dott és gólhelyzete is több volt, mint ellenfelének. A lila-fehéreknél Czéh I., Fajt, Diószegi, Szőczey és Balatoni, a Bányász-együt­tesnél Palotai, Süke, Feny­vesi, Orbán II. és Kisbej játékát emelhetjük ki Radó játékvezető erélye­sen vezette a küzdelmes mérkőzést. Budapest, 400 néző, ve­zette: Bacsa F. Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete — Makai, Bálint — Villányi, Kele­men, Csík, Sahin II., Ru- bányi (Vereb). Edző: Fejes József. Gázművek; Zöldesi — Mészöly, Trenkó, Zojomi — Nagy, Királycsik — Jan- dász, Mezei, Sipeki (Ju­hász), Kovács, Szabó. Ed­ző: Béky Bertalan. A Gázművek már a 3 percben szögletet ért el, de Bolya hárított. A Vasas­csatárok szépen adogattak és a 10. percben Kelemen 20 méteres lövése alig ke­rülte el a felső sarkot. A játék változatossá vált. Mindkét fél csatárai sokat kezdeményeztek, de a Va­sas támadásai erőtlenek voltak. A 27. percben Vil­lányi a bal oldalról élesen beadott A labda Sahin II- höz került, aki 10 méterről a hálóba lőtt. 1:0! A 32. percben Csík 20 méteres lö­vése csúszott el a kapu mellett. A Vasas két szög­letet harcolt ki, a félidő végén azonban a vendégek beszorultak, de a védelem lelkesen harcolt. A második félidőt a ha­zaiak nagy akarással kezd­ték. A Vasas beszorult és csak szórványosan tudott támadásba lendülni. A 11 PETŐFI NEPB A Magyar Szocialista Munkáspárt Jács-Klskun megyei Bizottság? és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház 26-19, 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét Szabadság tér 1/3 Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta, ílőflzethető: a helyi posta- ilvataloknál és kézbesítőknél Előfizetés! díj egy hónapra: 17.— forint. • ács-Kiskun megyei Nyomda v Kecskemét Telefon: U-85. Index: 25 065. Békéscsaba, 3500 néző, ve­zette: Horváth L. B. Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs — Papp (Szá­raz), Kiss — Sülé, Németh, Zahorán, Schneider, Batke. Edző: Pillér Sándor. KTE: Molnár — Francz- kó, Fekete I., Suhajda — Nagy, Pavlovics — Sallai, Dinnyés, Szappanos, Bere­gi, Kiss I. Edző: Lyka An­tal. A hazai együttes táma­dásai vezették be a mér­kőzést. A 3. percben Né­meth 22 méteres lövését védte a KTE kapusa. Ez­után Franczkó és Fekete I. nagy igyekezetükben ösz- szefutottak, szerencsére azonban a hazai balszélső elől Molnár menteni tu­dott. Az első negyedóra el­teltével szóhoz jutott a kecskeméti csapat is. Szap­panost jó helyzetben sze­relte a védelem. A 17. perc­ben Kiss I. vitte fel a lab­dát, egy kissé elhamarko­dottan lőtt, s így a kapus zsákmánya lett a labda. A 24. percben Németh mint­egy 25 méterről futtából percben Villányi 20 méte­res szabadrúgása alig ke­rülte el a Gázművek ka­puját. A Vasas-csatárok nem tudták a labdát tarta­ni és a 15. percben Rubá- nyi helyett Vereb lépett a pályára. Változatlanul nagy volt a hazaiak nyomása és a 24. percben Mezei nagy helyzetben alig lőtt mellé. A 27 percben Bolya lábra- vetődéssel hárított. A Gáz­művek mindenképpen ki­akarta harcolni az egyen­lítést és támadásai állan­dósultak. A 32. percben Nagyot levitték a pályáról, mert egy összecsapásnál megsérült. A 43. percben bal oldali szabadrúgás után az előrehúzódott Trenkó 6 méteres fejes góllal egyen­lített. 1:1! Kiskunhalas, 600 néző. v.: Tóth I. Kiskunhalasi MEDOSZ: Szalonjai (Sztachó) — Mé­száros I., Rádi, Juhász — Vass (Csapiáros), Tóth I., — Tóth II., Mészáros II., Csányi, Kocsis, Lipák. Ed­ző: Virágh István. MEDOSZ támadások so­rozata jellemezte az első 20 percet. Egymást követ­ték a nagy lövések, s hogy ezekből nem lett gól, az csupán a vendégcsapat ka­pusának érdeme. Végre a 25. percben a hazai csapat megszerezte a vezetést. Csányi labdáját Lipák kö­zelről a hálóba vágta. 0:1! A 40. percben újabb nagy lehetőség nyílott a ME­DOSZ csatárok előtt. Csá­nyi beadását Mészáros II. teljesen tiszta helyzetben kapta, de hibázott. Alig egy perc múlva egyenlí­tett a vendégcsapat. Papp beadását Kiszely két lé­pésről küldte kapuba. 1:1! A 44. percben Papp szög­letéből Gál a vezetést is megszerezte. 2:1! nagy lövést eresztett meg. Molnár szögletre hárította a lövést. Három perccel ké­sőbb újra Kiss I. került lö­vőhelyzetbe, sajnos gyengén találta el a labdát. A 38. percben Molnár csak kiüt­ni tudott egy labdát. Sze­rencsére Sülé lövése az üres kapu mellé szállt. A félidő hátralevő perceiben többször kerültek a KTE- csatárok a kapu elé, de nem sikerült bevenni a csa­baiak hálóját. Szünet után a hazai csa­pat bajnokjelölthöz illő mó­don harcolt a győztes gól megszerzéséért, ugyanakkor a kecskeméti csapat is ed­digi legjobb és leglelkesebb játékát nyújtva igyekezett kapuját megmenteni a go­tól. A 25. percben egy hazai támadást röviden szabadí­tottak fel, Schneiderhez került a labda, aki kapura lőtte. Molnár érintette a labdát, de az a kapuba gu­rult. 1:0! A 41. percben egyenlítési alkalma volt a KTE-nek. Franczkó bombáját a csa­bai kapus csak kiütni tud­A Vasas tudta, hogy ne­héz mérkőzés előtt áll, és ennek megfelelően a vé­delmét erősítette meg Ha­bár a Gázművek a mérkő­zés 60 percén át támadott, mégis csak úgy tudtak egyenlíteni, hogy az előre­húzódott középhátvéd tisz­tán kaphatta a labdát. Et­től függetlenül dicséret il­leti a Vasas csapatát fe­gyelmezett, lelkes játékáért. Főleg a védelme állt fel­adata magaslatán. Elsősor­ban Cserkó, Villányi, Ma­kai, Sahin játéka emelke­dett ki, de jól játszott a fiatal Csík is. A hazai csa­patban Trenkó, Királycsik, Mezei és Szabó játszott át­lagon felül. Bacsa játék­vezető kifogástalanul bírás­kodott Üjabb MEDOSZ roha­mokkal kezdődött a máso­dik félidő, mégis az 5. perc­ben a Szalvai SE ért el gólt. Tóth I. hibázott és ajándéklabdájával Meggye- si 3:l-re növelte az ered­ményt. A 12. percben Li­pák nehéz szögből szépí­tett. 3:2. Gyors hazai tá­madások következtek ez­után, mégis újból a ME­DOSZ hálójába került a labda. A gólszerző ezúttal a sokat mozgó Papp volt. 4:2! A 27. percben a ka­pura törő Kocsist Gál a 16-oson belül buktatta. A büntetőt Csányi a sarokra irányította, de Neller ka­pus jó érzékkel kiütötte a lövést. A befejezés előtt két perccel Papp újabb góljá­val bebiztosította a ven­dégek győzelmét. A MEDOSZ jó kezdés után sok helyzetet hagyott ki, és egy 11-est sem tu­dott értékesíteni. A Szal­vai SE győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Neller, Gál Papp ill.: Sztachó, Rádi, Lipák. ta, s a Sallai helyére be­állt Parádi egy gondolattal lekésett a labdáról és az a kapus zsákmánya lett. Az utolsó percekben szo­rongatott a kecskeméti csa­pat, de nem sikerült a gól­lövés. A vereség ellenére jó benyomást keltett a KTE és csak a balszerencse fosz­totta meg a jól megérde­melt bajnoki ponttól. A csapatból Molnár, Kiss I., Suhajda és Pavlovics nyújtotta a legtöbbet. Horváth L. igen jól ve­zette a mérkőzést NB II. KELETI CSOPORT 1. Békéscs. 19 11 4 4 26:10 26 2. KISTEXT 19 9 6 4 43:25 24 3. Cegléd 19 8 7 4 36:28 23 4. DVSC 19 10 2 7 29:27 22 5. Sz. MÁV 19 9 3 7 27:25 21 6. SZVSE 19 7 6 6 17:20 20 7. Sz. Dózsa 19 7 5 7 26:23 19 8. Jászber. 19 6 7 6 33:32 19 9. Pénzügy. 19 8 2 9 31:26 18 10. Kiskunf. 19 6 6 7 24:23 18 11. Goldber. 19 6 5 8 27:32 17 12. Gázműv. 19 5 7 7 29:39 17 13. MGM D. 19 5 7 7 14:20 17 14. Gyula 19 6 5 8 17:25 17 15. KTE 19 5 4 10 23:38 14 16. D. Elekt. 19 3 6 10 26:35 12 A forduló eredményei: Gyula —DVSC 1:0, KISTEXT— MGM Debrecen 7:2, Szóin. MÁV— Goldberger 2:1, Jászberény— Pénzügyőr 4:2, SZVSE—Szegedi Dózsa 2:1, Cegléd—D. Elektro­mos 3:2. az nb i. Állasa 1. Üjp. Dó. 22 13 7 2 65:21 33 2. FTC 22 13 7 2 42:22 33 3. Vasas 22 14 4 4 51:27 32 4. Bp. Hon. 22 10 8 4 38:21 28 5 Csepel 22 10 6 6 28:18 26 6. Pécs 22 8 5 9 26:29 21 7. Dunaújv. 22 8 5 9 23:32 21 8. Tatabány. 22 6 8 8 23:27 2o 9. MTK 22 6 7 9 26:29 19 10. Egyetért. 22 5 9 8 26:32 I9 11. Salgótar. 22 6 6 10 29:39 18 12. Győr 22 3 11 8 24:29 17 13. Szomb.h. 22 5 7 10 23:37 17 14. Videoton 22 7 3 12 23:40 17 15. Diósgyőr 22 5 6 11 26:38 16 16. Szeged 22 5 5 12 20:52 15 0 Ferencváros—Bp. Honvéd 1:0 (0:0), Ojpesti Dózsa—MTK 2:1 (0:0), Vasas—Szeged l:0 (1:0), Szombathely—Dunaújváros 4:o (1:0), Győr—Diósgyőr 4:2 (3:2)* Salgótarján—Csepel 1:0 (0:0), Egyetértés—Videoton 2:0 (1:0)* Tatabánya—Pécs 3:2 (2:1). Hivatalos totónyeremények A Totó 36. heti, szeptember 8-i fogadási hetére beérkezett 1 000 001 db fogadási szelvény. 13 találatot 12 fogadó ért el, szelvényenkinti nyereményük 32 400 forint. A 13 találatosok közül 3 fogadó a plusz egy mérkőzés eredményét is elta­lálta, ezek nyereménye a juta­lommal együtt 80 400 forint. A 12 találatosok 527, a 11 ta­lálatosok 42, a 10 találatosok pedig 12 forintot nyerték. (A nyereményilleték levonása után.) Az 1000 forinton aluli nyere­mények kifizetésére szeptem­ber 14-től, az 1000 forinton fe­lüliekére szeptember 19-től ke­rül sor. A TOTÓ 36. heti telitalálata 1. Magyaror.—Ausztria törölve 2. MVSC—Nyíregyh. x 1:1 3. Kecskemét—Várpalota 1 l:o 4. Győri D—SZMTE 1 5:1 5. Eger—Nagybátony 2 1:2 6. SZVSE—Sz. Dózsa 1 2:1 7. Jászberény—Pénzügyőr 1 4:2 8. Szóin. MÁV—Goldber. l 2:1 9. Kazinbarc.—Borsodi B. 2 0:1 10. Almásfüzitő—ill. kér. 1 2:6 11. Z. Dózsa—Kaposv. T. 1 2:1 12. Kaposv. Kinizsi—ZTE x 2:2 13. Szomb. CSE—PVSK 1 2:1 14. CVSE—D. Elektromos 1 3:2 +1 15. Gázmüvek—Kiskunf. z 1:1 öröm a győztes gól után. A képen magasra emelt kézzel Dobó. Az ő átadá­sából lőtte a labdát Balatoni a várpalotai kapuba. Egyenlítés a 88. percben Kiskunfélegyházi Vasas—Gázművek 1:1 (1:0) Jó kezdés után súlyos vereség SZALVAI SE—KISKUNHALASI MEDOSZ 5:2 (2:1)