Petőfi Népe, 1968. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-18 / 219. szám

I Hz őszi furdaló derekán a megyei labdarúgó-bajnokság egyszer a Dózsa—Komló rangadóról Vasárnap Győrben játszik a Dózsa RITKÁN látott nagy kő- _ A KTE Debrecenben az ellenfele sem ígérkezik zönség előtt zajlott le szom- MGM ellen lépett pályára, könnyűnek. Cegléden ven- baton délután a Kecskémé- Ismét vereséget szenvedett dégszerepel az együttes, ti Dózsa—Komlói Bányász az együttes, amely tovább Most képesnek tartjuk ar- rangadó. A mérkőzés szín- rontotta az amúgy sem ró‘ vonalas küzdelmet és igaz- zsás helyzetét. Sajnos, a ságos pontosztozkodást ho- szerencsével ezen a mér- zott. Az első negyvenöt kőzésen is hadilábon állt a perc gól nélkül telt él. A KTE. Mintegy huszonöt ra, hogy az egyik bajnoki pontot Ceglédről elhozza. M. I. Jellegzetes kép a Dózsa —Komló mérkőzésről. Lódi a védők gyűrűjében nem tud mit kezdeni a labdával. vendégek nagyobb techni- percig remekül játszott a kai tudását a kecskeméti csapat és egy gólt is lőtt, együttes lelkes játékkal amit a játékvezető nem ellensúlyozta ebben a fél- adott meg. Viszont az ét­idében. Szünet után zápor- lenfél szórványosabb tá- esőiben, csúszós pályán foly- madásaiból balszerencsés tatódott a küzdelem. Né- gólok következtek, s így hány perc eltelte után drá- alakult ki a súlyosnak mai fordulat következett be: mondható 0:3. egy pillanatra megingott a Vasárnap nagyon fontos Dózsa védelme és máris mérkőzés színhelye lesz a bent táncolt Czéh hálójá- Széktói Stadion. A Gold- ban a labda. A néhány berger lesz a KTE ellen­száz komlói szurkoló és a fele. Reméljük, megszakad bányászcsapat a pályán ha- a kecskeméti együttes bal- tártalan örömmel fogadta siker-sorozata és most már a gólt és üdvözölte a gól- győzelmek következnek, szerző Garait. A Dózsa- SZÉP SIKERT aratott a szurkolók letörten Félegyházi Vasas az NB II. ültek a helyükön. Ekkor Keleti csoportjának egyik mindenki szívesen kiegye- legjobbja, a KISTEXT el- zett volna a döntetlenben. ]erL Különösen a második A KECSKEMÉTI játéko- félidőben volt imponáló a sok érezték, hogy van ben- vasas játéka, amikor is nük annyi erő, hogy leg- j :1_es állás után ellenáll- alább kiegyenlítsenek. Nem hatatlan csatárjátékkal há- is kellett erre sokáig vár- rom gólt lőtt ellenfele há- ni. Néhány lendületes, gól- lójába. A Vasas megérde- veszélyes támadás^ után a meife szurkolótábora elis- 14. percben megszületett a merg tapsait, amikor a kiegyenlítő gól. Jósa ritkán mérkőzés után az öltözőbe látható cselsorozat után lőtt vonult. A Vasas következő a komlói hálóba. Ami ezután következett a pályán, az nem úgy ma­rad meg a kecskeméti szurkolók emlékezetében, mint a szép és eredményes labdarúgásról alkotott kép. Mindkét csapat megerősí­tette védelmét és már jó­val a tizenhatos vonala előtt szétrombolta az amúgyis erőtlen csatárok kezdeményezéseit. Mind­össze néhány távoli lövés jutott el Szekeres és Czéh kapujáig. _ Ez a játékmód végül is mindkét együttes számára hasznosnak bizo­nyult, s így mindkét együt­tes egy-egy bajnoki pont birtokába jutott. Ne legyünk ezzel elége­detlenek, hiszen a bajnoki tabella éllovasa, a nagy NB Fazekas István sporttudósító Megdöbbentő hírt közölt tegnap reggel szerkesztőségünkkel a Bajai Járási Sportta­nács elnöke. Fazekas István, lapunk bajai tudósítója, hosszan tar­tó betegség után szep­tember 11-én elhunyt. Fazekas István me­gyénk sportéletének is­mert és köztiszteletben álló személyisége volt. Gyermekkorától elsza­kíthatatlan szálak fűz­ték a bajai sporthoz. Üsző és vízilabdázó­ként szerzett magának hírnevet, majd az aktív versenyzést abbahagy­va sportvezetőként mű­ködött a BSE-nél, a felszabadulás után pe­dig a Bajai MTE-nél. Mint Bács-Bodrog megye sportfelügyelő­je, nagy érdemeket szerzett a szocialista sport kibontakoztatásá­ban. Több mint húsz éven át volt pontos, lelkiis­meretes sporttudósító­ja lapunknak és a Népsportnak. Tudósí­tásaival, írásaival min­dig a sport tisztaságá­ért, a bajai sportélet fellendítéséért küzdött. Szinte egész életét a sport töltötte be, mely­től az utolsó pillana­tig, betegsége alatt sem tudott elszakadni. Eltávozásával nagy űrt hagyott maga után. Emlékét a sportked­velők szívükben meg­őrzik. ÉSZAKI CSOPORT K. Dózsa II.—Egyetértés 5:2 (5:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Tóth M. Az első fél­időt nagy fölénnyel nyer­te a Dózsa II. Szünet után a lelkes Egyetértés csak szépíteni tudott az ered­ményen. Góllövők: Czéh II. 3, Rozgonyi, Kasza, illetve: Kiss és Bállá. Kitűntek: Peller, Czéh II., Szőczey, illetve: Varga és Kovács. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Dózsa javára. K. Fémmunkás—K. MÄV 5:1 (1:0) Kecskemét, 300 néző, ve­zette: Hamvas. A máso­dik félidőben mutatott já­téka alapján a Fémmun­kás megérdemelten győ­zött ilyen arányban is. Góllövők: Bende II. 2, Pa- lincsár 2, Dorogi, illetve: Tamási. Kitűntek: Farkas, ölvedi, Paüncsár. Ifjúsági eredmény: 3d) a MÄV javára. Cskalov SE—Radnóti SE 3:1 (0:1) Kecskemét, 150 néző, ve­zette: Kürtösi. Az első fél­időben szerencsés góllal a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. Szünet után a hazai csapat került fölény­be és biztosan nyert. Gól­lövők: Bella 2, Bravik, il­letve: Tanító. Kitűntek: Kovács, Bella, illetve: Ta­nító. KTE II.—Szánk 2:1 (1:1) Szánk, 150 néző, vezet­te: Jelinek. Egyenlő erők ^ _ __ csillaga után Dunai II. An I-es tapasztalattal rendel- ' az,i , Dózsa csatáré kező és oda szinte biztosan ~~ ~ " “ visszakerülő Komlói Bá­nyász ellen vívta ki a Dó­zsa a döntetlen eredményt. VASÄRNAP Győrbe lá­togat a kecskeméti együt­tes, ahol a — különösen a saját pályáján veszélyes és jól szereplő — Győri Dó­zsa ellen veszi fel a küz­delmet. Nehéz kilencven perc előtt áll az együttes, de nem megoldhatatlan a feladat. Eusebióé az arany, Dunaié pedig az ezüst cipő Hétfőn este Párizsban a Milan, valamint a BEK Champs-Elysée étteremben döntőben hosszabbításban gyűltek össze Európa leg- elvérzett Benfica. (MTI) jobb góllövői. A France Football című hetilap adta át a díjakat a góllövésben kitűnt labdarúgóknak. A portugál Eusebio, az 1966. évi világbajnokság gólkirálya a francia lap. „arany cipőjével” lett gaz dagabb, miután az előző bajnokságban 42 gólt szer­zett, s megelőzte valameny, nyi vetélyársát. A Benfica A Ferencyííríís női rata Halason Csütörtökön este 18.30 órai kezdettel villanyfény mellett barátságos mérkő­zésen szerepel a MÁV csa­pata ellen az FTC NB I-es női kézilabdacsapata (öt országos válogatottjával). A csemegének ígérkező mér­kőzés előtt 17.30-kor az NB II-s Kiskőrösi Vörös Mete­or a Halasi MÄV II. csa­patával előkészületi mér­kőzést játszik. Az országos női bajnokcsapat vendég- szereplésének megtekinté­sére a MÁV kézilabda szak­osztályának vezetősége a kézilabdasport népszerűsí­tése érdekében kedvezmé­nyes lehetőséget biztosít megyénk többi kézilabda szakosztályainak azzal, hogy a csoportosan megje­lenő csapatok és vezetőik a mérkőzéseket díjmentesen tekinthetik meg. érdemelte ki a második helyet, az előző bajnokság­ban lőtt 36 góljával. Du­nai, aki edzőjével, Bárók Lajossal utazott a francin fővárosba ezüst cipőt ka­pott. A harmadik helyen — jutalma bronz cipő —. Bobby Lennox, a skót Cel­tic csatára végzett, 32 gól­lal. Külön tiszteletdíjat ka­pott a Kupagyőztesek Eu­rópa Kupájában győztes A portugál Eusebio az „Aranycipovfci a máso­dik helyezett magyar Dunai II. Antal az „Ezüstcipővel”. (Rádiotelefoto AP—CP) küzdelméből a jobb véde­lemmel rendelkező vendé­gek szerezték meg a két pontot. Kkfélegyházi Gépjavító— K. Volán 2:2 (0:2) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Keresztes. Jó iramú, de durva mér­kőzés volt. A második fél­időben Csenki II. és Pal- lagi a Gépjavítóból, Zsá- kai és Endre a Volánból került kiállításra. Góííö- vők: Pallagi 2, illetve: Zsákai 2. Kitűntek: István- fi és Sikár, illetve: Farkas és Zsákai. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Volán javára. Alpár—Kiskunmajsa 5:2 (1:1) Alpár, 300 néző, vezette: Almáéi. Az Alpár csatár­sora jó formában van. Az eredmény nagyobb arányú is lehetett volna. Góllö­vők: Kamasz 2, Pesir, Len­gyel 2, illetve: Huba 2, (egyet 11-esből). Kitűntek: Szepesi, Kása, Kamasz, il­letve: Nyerges és Huba. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kiskunmajsa javára. Tiszakécske— Izsáki MEDOSZ 4:1 (2:0) Az izsáki csapat ottho­nában sem tudott ellenáll­ni a jó formában levő Ti- szakécskének. A hazaiak a második félidőben csak szépíteni tudtak. Klapka SE—Lajosmizse 2:0 (0:0) A bajnoki táblázat kö- zéphelyezttjeinek összecsa­pása a javuló formában levő Klapka SE győzelmé­vel. végződött. A Kiskunfélegyházi Va­sas II.—Hetényegyháza mérkőzés elmaradt. A He­tényegyháza csapata ko­rábban már bejelentette, hogy a bajnokságtól visz- szalépnek. Győzött azon­ban a sportszerűség. A be­jelentést a sportkör visz- szavonta és a jövő héttől kezdve újra játszik. DÉLI CSOPORT Kkhalasi MÁV—Bácsbokod 4:1 (3:0) Kiskunhalas, 200 néző: vetette: Fehér. A hazai csapat már az első félidő­ben nagy arányú vezetésre tett szert. Szünet után a vendégcsapat támadott többet, de csak egy gólra futotta erejükből. Góllö­vők: Tóth I. 2, Gyugel és Savanya, illetve: Mészáros. Kitűntek: Savanya, Suba, illetve: Pólyák és Vidra. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Kiskunhalasi MÄV javára. Császártöltés—Gara 4:0 (4:0) Császártöltés, 400 néző, vezette: Gál. A Császtár- töltés már az első negyven­öt percben kihasználta gól­helyzeteit és biztosan sze­rezte meg a vezetést. A második félidőben a Gara csatársora sok gólhelyze­tet hagyott kihasználatla­nul. Góllövők: Hajzer, An_ geli, Györgye és Mentus. Hercegszántó—Mélykút 7:1 (2:1) Hercegszántó 200 néző, vezette: Molnár L. A má­sodik félidőben feljavult a hazai csapat és biztosan győzött. Góllövők: Barna 3, Gyurity 2, Pintér és Szabó (öngól), illetve Áb­rahám. Kitűntek: Barna, Gyurity, illetve: Ábrahám. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Mélykút javára. Kecel—Gábor A. SE 1:1 (1:1) Kecel, 300 néző, vezette: Kristó. A közepes színvo­nalú mérkőzésen mindkét csapat sok gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. GóRövök: Faddi, illetve: Kecskés. Kitűntek: Raffai, Hajdú, illetve: Bújdosó és Csermák. Katymár—Szamuely SE 0:0 Katymár, 200 néző, ve­zette: Tegzes. Sportszerű, szép játék jellemezte a ta- lákozót, amelyen a hazai csapat állt közelebb a győ­zelemhez. Kitűntek: Kiss és Fodor. Ifjúsági eredmény: 5:1 a Szamuely SE javára. Jánoshalma— Nemesnádudvar 7:1 (5:0) Jánoshalma, 700 néző, vezette: Csonka. A lendü­letesen kezdő hazai csapat már az első félidőben nagy arányú vezetésre tett szert. A vendégek a második félidőben csak szépíteni tudtak. Góllövők: Fenyvesi III. 4, Csermák 2, és Pusz­tai, illetve: Vörös. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Jánoshalma javára. Bácska Posztó—: Balogh Ádám SE 2:1 (1:0) Baja, 200 néző, vezette: Kalmár. Alacsony színvo­nalú, gyenge iramú mér­kőzést játszott a két csa­pat. Mindkét oldalon sok helyzet maradt kihaszná­latlanul. Góllövők: Városi 2, illetve: Dorkó (öngól). Jók: Barta, illetve: Városi. Hajós—Bácsalmás 3:2 (1:0) Hajós, 500 néző, vezet­te: Gerőházi. A végig jó iramú és színvonalas mér­kőzést a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyerte. Már 3:0 arányban vezet­tek, amikor Bácsalmás az utolsó 10 percben Harnos 2 góljával (egyet 11-esből) szépített. Góllövők: Szette­le, Hárs, Sípos, illetve: Harnos 2. Jók: Dobler (a mezőny legjobbja), Vidner, Hárs. Ifjúsági eredmény: 9:0 a Hajós javára. Vaskút—Bátya 3:0 (2:0) Vaskút, 200 néző, vezet­te: Ihos. Jó színvonalú mérkőzésen jobb csatárjá­tékkal győzött a hazai együt­tes. Góllövők: Matos 2, Né­meth. Jók: Dobos, Matos, illetve: Papp, Balázs. Ifjúsági eredmény: 2:0 Vaskút javára. ÉSZAKI CSOPORT 1. K. D. II. 25 20 2 3 150:27 42 2. K. Fém. 25 14 8 3 58:35 36 3. Cskalov 25 15 5 5 68:34 35 4. Alpár 25 15 3 7 66-28 33 5. Radnóti 25 13 3 9 57:58 29 6. K. Volán 25 9 9 7 34:27 27 7. Klapka 25 11 5 9 56:52 27 8. Lajosmi. 25 11 5 9 46:45 27 9. Kfh. G.* 25 10 7 8 43:30 25 10. K. Egyet. 25 10 5 10 46:48 25 11. KTE II. 25 9 4 12 40:53 22 12. Tiszák. 25 9 3 13 44:51 21 13. Kiskunm. 25 8 4 13 49:69 20 14. Szánk 25 8 4 13 49:71 20 15. K. MÁV 25 7 6 12 34:63 20 16. Kfh. V. II. 24 6 6 12 51:54 18 17. Heténye. 24 5 2 17 26:75 12 18. Izsák* 25 2 3 20 22:llS 1 5 *2 büntetőpont levonva. DÉLI CSOPORT 1. Szamuely 25 19 2 4 82:21 40 2. Jánosh. 24 18 1 5 81:33 37 3. Bácsal.» 25 15 6 4 67:32 34 4. Gábor Ä. 25 13 6 6 46:30 32 5. B. B. P. 25 13 5 7 86:22 31 6. Császárt. 25 13 5 7 51:35 31 7. Kkh. MA. 25 12 7 6 36:23 31 8. Hajós 25 14 — 11 61:41 28 9. Kecel 25 12 4 9 49:36 28 10. Vaskút 25 11 4 10 36:36 26 11. Mélykút 25 7 7 11 19:37 21 12. Hercegsz. 25 7 4 14 44:65 18 13. Katymár* 25 8 4 13 37:63 18 14. Gara 25 7 3 15 41 :71 17 15. Bátya 24 6 4 14 36:66 16 16. Bácsbok. 25 4 5 16 32:79 13 17. Balog A. 25 3 6 16 39:88 12 18. Nemesn. 25 2 7 16 31:96 11 *2 büntetőpont levonva. /