Petőfi Népe, 1968. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-05 / 130. szám

Úttörő olimpia A pályaválaszték fekete napja volt Jánoshalmán félbeszakadt a mérkőzés ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméten meg az úttörő úszóversenyének döntőjét. I. KORCSOPORT: Eredmények: Fiúk: 100 m gyors: 1. Szabó (Zója u.) 1:30,5, 2. Csete (Kkfh. Ének-Zenei) 1:33. 100 m mell: 1. Rozgonyi (Béke tér) 1:25,8, 2. Végh (III. sz. Isk.) 1:30,7. 100 m pil­langó: 1. Rozgonyi (Béke tér) 1:27. 100 m hát: Végh (III. sz. Isk.) 1:37,2. Leányok: 100 m gyors: 1. Holló É. (II. sz. Isk.) 1:25,1, 2. Csapó Zs. (Béke tér) 1:31. 100 m mellúszás: 1. Hplló É. (II. sz. Isk.) 1:30,4 (megyei felnőtt és ifjúsági csúcs). 100 m pil­langó: 1. Nyilas I. (Béke tér) 1:52,4. 100 m hát; 1. Nyilas I. (Béke tér) 1:45. A VASÄRNAPI labdarú­gó-forduló sok örömet ho­zott a kecskeméti és a fél­egyházi szurkolóknak. Az NB I B-s Kecskeméti Dó­zsa feledtette oroszlányi balsikeres szereplését, s Egerben pontot szerzett. A KTE kemény csatát vívott a kieső zónában tanyázó Gyulai MEDOSZ-szal és újabb győzelmével,,,. nagy utat tett a bajnoki táblá­zaton felfelé. A Félegyházi Vasas is bravúros győzel­met aratott Debrecenben. A KECSKEMÉTI DÖZSA az Egri Dózsának volt va­sárnap délután a vendége. A két testvércsapat az el­ső perctől az utolsóig ha­talmas harcot vívott egy­mással és végül megosztoz­tak a pontokon. A tét nagy volt! A kecskeméti csapat szá­mára egy esetleges vereség a második hely elveszté­sét jelentette volna. Ezt nyilván egyetlen játékos sem akarta. A K. Dózsa számára egyébként balsze­rencsésen alakult a mérkő­zés. Az első félidőből öt perc volt hátra amikor a csapat egyik legbiztosabb tagja — Fajt —, a kiállí­tás sorsára jutott. Sajnos, ez a fiatal nagyon tehetsé­ges játékos nem mindig tud magán uralkodni. Mi­után már figyelmeztette Vadas játékvezető, jobban kellett volna vigyáznia és nem lett volna szabad újabb szabálytalanságot el­követnie. A tíz főre ol­vadt csapat hősiesen küz­dötte végig a második fél­időt a túlerőben levő egri­ekkel szemben, a vezetést is megszerezte, de ezt az előnyt megtartani nem tud­ta. A 2:2-es eredmény ön­magáért beszél. Bizonyítja, hogy teljesen megérdemel­ten tartja magát a Dózsa az élcsoportban. Lassan- lassan a játékosok is elhi­szik, hogy a legjobbaknak is méltó ellenfelük. A má­sodik helyet most már tű­zön, vizen keresztül tarta­ni akarják. Persze még a bajnokság befejezéséig sok víz folyik a Dunán, de egy biztos: az NB I-be vezető úton jelentős lépést tett Egerben a kecskeméti együttes. v II. KORCSOPORT: Fiúk: 50 m gyors: 1. Lo- rencz (Kiskunhalas) 33,9, 2. Bikádi (Leninváros) 39,0. 50 m mell: 1. Merász (Bé­ke tér) 16,2. 50 m pillangó: 1. Lorencz (Kiskunhalas) 38,1, 2. Bikádi (Leninvá- ros) 42,0. 50 m hát: ! Kar­AZ NB I-ET először ír­tuk le lapunk hasábjain. Reméljük nem tettük rósz- szül és bennünket igazol­nak a lila-fehér játékosok. A soron következő két for­dulóban a Széktói Stadion­ban játszik a Dózsa. A .Nagybájtonyi bányász és a Szállítók Csapata lesz az el­lenfél. Sikeres szereplésre számítunk, s bízunk abban, hogy az idény utolsó mér­kőzése (Ganz-MÁVAG ide­genben) előtt a Dózsa szi­lárdan tartja majd a tabel­la második helyét. Érdemes lesz kijönni a Széktói Stadionba és biztat­ni a kecskeméti gárdát. NEHÉZ AKADÁLYON jutott túl vasárnap délután a KTE is. A Gyulai ME- DOSZ mindig „mumusa” volt a kecskeméti együttes­nek, nem egyszer vitte el Kecskemétről is a két baj­noki pontot. A mérkőzés most is késhegyre menő küzdelmet hozott. A Gyula már az elején gólt ért el és bizony nagyon meg kellett küzdeni a kecskemétieknek, hogy végül is otthon marad­jon a nagyon fontos két bajnoki pont. Szólnunk kell a KTE szurkolóiról. Nem kétséges, hogy szeretik csa­patukat és mindent meg­tennének a jó szereplés ér­dekében. A szurkolók egy része azonban — talán nem rossz szándékkal —, még­is többet árt a csapatnak, mint használ. Az sem jó, ha a szurkolók az ellenfe­let becsmérlik, hát még ha a saját játékosaikat szid­ják. Van a KTE-nek olyan játékosa, aki szívvel lélek­kel küzd, s mégis az első hibás labdaleadás után gú­nyolni kezdik. Ezen változ- tatniok kell, s inkább biz­tatni a játékosokat. Nyil­ván hasznosabb a csapat számára, s bizonyára ezt akarja minden KTE-szur- koló. A félegyhAzi vasas a forduló egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatta Debrecenben. A Vasas már az elmúlt hét szerdáján, az MNK-mérkőzésen a SZÉ- AC NB I-es csapata ellen is igazolta jó formáját. A tulajdonképpeni bizonyítás Debrecenben volt, amikor a bajnoki pontokért folyta din (Kiskunhalas) 47,3, 2. Csukás (Rákóczi Isk.) 47,4. Leányok: 50 m gyors: 1. Koch E. (Kiskunhalas) 45,3. 50 m mell: 1. Merász I. (Béke tér) 46,3 (megyei csúcs). 50 m pillangó: 1. Koch E. (Kiskunhalas) 56,8. 50 m hát: 1. Merász (Béke tér) 56,3. harc. A Vasas végre tudá­sa legjavát nyújtotta és ez elegendő volt a győzelem­hez. Jó lenne, ha most már tartós lenne a Vasas for­mája és akkor végleg meg­szabadulhat a veszélyes zó­nából. A csapatban ehhez megvan a tudás, s ha ez megfelelő küzdőképesség­gel párosul, akkor semmi kétség, hogy rövidesen a tabella középcsoportjában találjuk a félegyházi tizen­egyet. M. I. AZ NB Hl. ÁLLÁSA. DÉLKELETI CSOPORT 1. Kossuth 12 7 3 2 21: 7 17 2. Szalvai 12 7 2 3 21:18 16 3. B. VTSK 12 6 3 3 21:13 15 4. Mezőb. 12 7 1 4 17:12 15 5. Sz. Spart. 12 5 4 3 21:16 14 6. Mkháza 12 6 2 4 13:12 14 7. Kun B. 12 6 2 4 20:20 14 8. Hvmhely 12 4 5 3 15:12 13 9. Sarkad 12 4 3 5 14:11 11 10. Kkhalas 12 4 3 5 13:12 11 11. SZAK 12 3 4 5 12:16 10 12. Szarvas 12 3 4 5 8:12 10 13. Orosháza 12 4 1 7 14:19 9 14. Szentes 12 3 2 7 12:20 8 15. Mh. M. 12 2 4 6 10:21 8 16. Mh. K. 12 2 3 7 14:25 7 KÖZEPCSOPORT 1. Vasas I. 12 10 1 1 32: 9 21 2. Vegyim. 12 6 4 2 18: 9 16 3. V. Láng 12 8 1 3 24: 8 15 4. 1. EPFU 12 5 4 3 18:10 14 5. Kalocsa 12 6 2 4 23:15 14 6. Volán 12 6 2 4 19:16 14 7. V. Turbó 12 5 4 3 14:12 14 8. Soltvadk. 12 5 3 4 17:15 13 9. Dun. Ép. 12 5 3 4 13:10 11 10. Kiskőrös 12 5 2 5 17:19 10 11. Ntétény 12 3 4 5 10:16 10 12. Ercsi 12 3 2 7 15:32 8 13. HTG V. 12 2 2 8 11:20 6 14. Budai N. A. SE 12 1 3 8 12:24 5 15. MAFC 12 — 5 7 6:28 5 16. Elekt. 12 1 4 7 5:11 4 Megjegyzés: A Kiskörös, Du­naújváros, Láng és az Elektro­mos évi összeredményéből két büntetőpont levonva. DÉLNYUGATI CSOPORT 1. PBTC 12 8 3 1 30:13 19 2. PEAC 12 6 4 2 22: 9 16 3. Sz. Dózsa 12 6 4 2 26:13 16 4. Steinmetz 12 7 2 3 21:13 16 5. Baja 11 7 2 2 18:14 16 6. DVSE 12 6 3 3 18:15 15 7. Mohács 11 6 1 4 23:18 13 8. Bonyhád 12 5 3 4 23:23 13 9. Lábod 12 6 — 6 28:20 12 10. P. Volán 12 4 2 6 13:14 10 11. D. Spart. 12 3 4 5 14:19 10 12. Sárbogárd 12 4 1 7 22:24 9 13. K. Vasas 12 3 2 7 14:25 8 14. K. Dózsa 12 2 3 7 12:33 7 15. P. Helyip. 12 1 4 7 15:22 6 16. Szigetvár 12 — 4 8 12:36 4 Megjegyzés : A 3:1­■es állás­nál félbeszakadt Baja—Mohács mérkőzés eredményét nem szá­mítottuk be. , Szánk—K. Volán 2« (0:1) Szánk, 300 néző, vezette: Keresztes. Nagy iramú, színvonalas mérkőzést vívott a két csa­pat. A Szánk támadott töb­bet és közelebb állt a győ­zelemhez. A hazai csapat két súlyos védelmi hibából kapta a gólt. Góllövők: Papp II., Péter, illetve: Bo- zsó (2). Kitűntek: Molnár, Péter, Papp II., illetve Rácz, Farkas. Endre II. Ifjúsági eredmény: 7:2 a K. Volán javára. Klapka SE—Hetényegyháza 2:1 (0:0) Hetényegyháza, 200 né­ző, vezette: Kristóf. Érdekes, változatos mér­kőzés volt. A döntetlen in­kább megfelelt volna a já­ték képének, mert a hazai csapat is sok helyzetet ki­hagyott és négyszer a ka­pufát találták el. K. Egyetértés—Radnóti SE 4:2 (2:1) Szabadszállás. 200 néző, vezette: Illés. Meglepetésre az Egyet­értés már az első percek­ben megszerezte a veze­tést, s végig kezében tar­totta a játék irányítását. A kecskeméti csapat meg­érdemelten nyerte a mér­kőzést, mert a Radnóti SE messze elmaradt a szokott formájától. Góllövők: Kiss 3, Kovács, illetve Obomyik 2 (egyet 11-esből). Kitűn­tek: Kiss. Kovács, Varga. Ifjúsági eredmény: 3:1 a K. Egyetértés javára. KTE 11.—Tiszakécske 2:1 (1:0) Kecskemét, Városi pálya, 500 néző. vezette: Temes. Végig a KTE irányította a játékot, s sok korszerű támadást vezettek. A Ti­szakécske csapatát lelkese­déséért lehet dicsérni. Gól­lövők: Pás, Nyilas, illetve Károlyi. Jók: Szabó, H. Kiss, Pós, illetve Károlyi. Ifjúsági eredmény: 2:1 a KTE javára. CskaJov SE—K. MÁV 2:1 (0:1) Kecskemét. Városi pá­lya, 200 néző, vezette: Bo- ronkai. A Cskalov támadott töb­bet, mégis az első félidő 15. percében Tormási a MAVrmak szerezte meg a vezetést. Továbbra is a Cskalov SE támadott, de az egyenlítés csak a második félidő 25. percében sikerült Bella góljával. A győzel­met jelentő gólt a mérkő­zés utolsó percében Bravik szerezte. A kitűnően véde­kező K. MÁV az egyik pontot megszerezhette vol­na. Góllövők: Bravik, Bel­la, illetve Tormási. Kitűn­tek: Józsa, Szóráth, Bravik, illetve Karácsonyi, a me­zőny legjobbja, Szabó és Tormási. Kiskunfélegyházi Vasas II. —Kiskunma jsa 4:4 (2:1) Kiskunfélegyháza, 100 néző. A Vasas II. végig többet támadott, de a védekezés­ben nagyon gyenge telje­sítményt nyújtották. A Kis- kunmajsa inkább lelkesen, mint jól küzdött, de az egyik pontot feltétlenül megérdemelte. Jók: Farkas, illetve Kurucsai. Az Izsáki MEDOSZ—La- josmizse mérkőzés elma­radt, mert a megyei labda­rúgó szövetség az Izsák já­tékjogát felfüggesztette. Elmaradt a Fémmun­kás Építők—Kiskunfélegy­házi Gépjavító mérkőzés is, mert a félegyházi csapat beszüntette működését és a bajnokságtól visszalépett. Alpár— Kecskeméti Dózsa TI. 2:1 (0:0) Alpár, 400 néző. A hazai csapat többet tá­madott és meglepetésre le­győzte a sok NB-s játékos­sal felálló Dózsát. DÉLI CSOPORT Kiskunhalasi MÁV— Jánoshalma 3:0 (félbeszakadt) Jánoshalma, vezette: Sza­badi. A kiküldött játékvezető nem érkezett meg, s így a mérkőzést a határbírónak kijelölt Szabadi vezette. A Halasi MÄV már az első félidő 5. percében megsze­rezte a vezetést, majd 11- esből növelte előnyét. A félidő utolsó percében pe­dig már 3:0 volt az ered­mény a vendégcsapat ja­vára. A félidő lefújása után botrány tört ki és a mérkő­zés félbeszakadt. Ifjúsági eredmény: 1:1. Mélykút—Hajós 1:0 (1:0) Mélykút, 300 néző, ve­zette: Gyökér. Az első negyedórában a Hajós volt fölényben. Ké­sőbb felszabadult a hazai kapu a nyomás alól, s egy ellentámadás mindjárt gólt is eredményezett. Horváth csúsztatott fejese a kapuba jutott. 1:0. Ezután végig kiegyenlített játék folyt. A hazai csapat többet táma­dót és megérdemelten győ­zött. Góllövő: Horváth. Ki­tűnt: Kovács (a mezőny legjobbja) és Horváth. Gábor Áron SE—Gara 2:2 (2:1) Kiskunhalas. 200 néző, vezette: Klein. A 10. percben a vendég­csapat szerezte meg a ve­zetést. majd változatos já­ték után a 30. percben Ká­bái egyenlített. A hazai csapat még a félidő befe­jezése előtt a vezetést is megszerezte Bujdosó góljá­val. A szünet utáji állan­dóan a kiskunhalasi csa­pat támadott, egy váratlan ellentámadásból mégis a Gara egyenlített. Végig sportszerű, nagy • iramú küzdelem volt. Jók: Oláh, Bujdosó, illetve Jakab, Osztrogojiácz. B ácsai m ás—H er cegszántó 2:0 (2:0) Hercegszántó. 200 néző, vezette: Sólymos. A bácsalmási csapat lé­nyegesen jobban játszott és az első félidőben meg­szerzett kétgólos vezetését végig megtartotta. A szü­net után mindkét csapat nagyon sok gólhelyzetet hagyott ki. Góllövők: De- dics, Borcsik. Ifjúsági eredmény: 5:0 Bácsalmás javára. Bátya—Katymár 3:0 (0:0) Bátya, 300 néző, vezette: Molnár. Nagy küzdelemlben győ­zött a hazai csapat, mert a helyzeteit jobban hasz­nálta ki. Góllövők: Tamási 2, Balázs. Kitűntek: Ta­mási. Rusz. Ifjúsági eredmény: 10:0 Bátya javára. Szamuely SE—Bácsbokod 3:0 (0:0) Bácsbokod. 200 néző, ve­zette: Molnár K. A tervszerűen játszó vendégcsapatnak csak az első félidőben volt egyen­rangú ellenfele a Bácsbo­kod. A szünet után a ha­zaiak néhány helyzetet ki­hagytak, a Szamuely SE pedig kitűnően játszott, jól használta ki helyzeteit és megérdemelten győzött. Góllövők: Földes, Simonyi, Borsód! Kitűntek: Berzi, Borsód! Földes, illetve Páncsics és Pólyák. Bajai Bácska Posztó— Kecel 2:0 (0:0) Baja, 200 néző, vezette: Kiss B. A mérkőzést végig a Bácska Posztó irányította, de számos helyzetéből csak kettőt tudott kihasználni. A Kecel teljesen védeke­zésre rendezkedett be, s ügy mglehetősen közepes színvonalú volt a mérkő­zés. Góllövők: Városi, Tóth. Tók: Városi, Tóth, Gugán, Rónai. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Bácska Posztó javára. Nemesnádudvar— Császártöltés 3:3 (0:1) Nemesnádudvar, 500 né­ző, vezette: Pénzes. Az első percben a Csá­szártöltés megszerezte a vezetést. A második fél­időben 10 perc alatt 3:l-re alakult az eredmény Ne­mesnádudvar javára. Már csak 7 perc volt hátra, amikor váratlanul gólt ért el a Császártöltés, sőt az utolsó percben 11-esből ld is egyenlítettek. Góllövők: Péter, Cvetnics, Féderer, illetve: Rausch II. (egyet 11-esből), Jakubáes. Jók: Koch, Ribánszki II., illet­ve: Fenyves! Ifjúsági eredmény: 1:0 Császártöltés javára. SAKK A VIII. forduló függő játsz­mái: Golombek—Hennings 0:1, Gu- feld—Lengyel 1:0. A IX. forduló eredményei: Dely—Bilek 0,5:0,5, Bárczay— Navarovszky 1:0, Lengyel- Csőm 0,5:0,5, Malich—Gufeld 0,5:0,5, Barcza—Stejn 0,5:0,5, a Forintos—Honfi, Hennings— Doda és a Popov—Golombek játszmák függőben maradtak. A IX. forduló után a táblá­zat állása: Stejn 7 Gufeld 6, Bárczay 5,5, Dely 5,5, Forintos 5 (1), Csőm 5, Malich 5, Bar­cza 4,5, Lengyel 4,5, Hennings 4 (1), Navarovszky 4, Popov 3,5 (1), Honfi 3 (1), Bilek 3, Doda 2,5 (1), Golombek 1 (1). A sakkverseny résztvevői tegnap délelőtt megkoszorúzták Tóth László síremlékét. A sakkozók nevében Barcza Ge­deon nemzetközi nagymester helyezett el koszorút Tóth László sírján. rendezték olimpia megyei Hárman a győztesek közül. Balról Nyilas L, Lorencz és Holló É. NB / 6 -s és NB II-es csapataink nagyszerű hajrája és helytállása