Petőfi Népe, 1968. május (23. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-02 / 102. szám

Jánoshalma előnye már 4 pont Sportolók a május 1-i felvonuláson. Barátságos mérkőzés Kecskeméti Dózsa — Békéscsabai Előre 4:2 (2:2) A vendégek lendületes ÉSZAKI CSOPORT K. Volán—Kiskunfélegyházi Gépjavító 3:1 (1:0) Kecskemét, 400 néző, ve­zette: Gyökér. Jó iramú mérkőzés, a ha­zai csapat szervezettebben játszott. G.: Simon, Endre II., Kelemen, illetve: Ist- vánfi. Jók: Pongrácz, Ko­máromi, Domián, illetve: Pallagi, Istvánfi. Ifjúsági eredmény: 4:0 az F. Gépjavító javára. K. Dózsa II.—K. Egyetértés 2:1 (1:0) Matkói út, 200 néző, ve­zette: Horváth. A vendégcsapat sokkal több helyzetet dolgozott ki. G. : Lantos, Kasza, illetve: Ócskái. Jók: Szőczei, Oláh, Czéh, illetve: Kiss, Bozóki, Bállá. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Dózsa javára. Szánk—KTE n. 1:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, ve­zette: Téglás. A Szánk komolyan vette a mérkőzést, a KTE pedig kényelmesen játszott. G.: Sztrenka. Jók: Papp, Sztren- ka, Fekete, illetve: Nagy. Ifjúsági eredmény: 7:0 a KTE javára. K. MÁV—K. Fémmunkás 1:0 (0:0) MÁV-pálya, 100 néző, ve­zette: öze. Nagyot javult a vasutas csapat és végig irányította a játékot. G.: Varga. Jók: Karácsonyi (a mezőny leg­jobbja), Varga, Kállai, il­letve: ölvedi, Farkas, Ken­de I. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Fémmunkás javára. Tiszakécske—Izsák 7:0 (2:0) Tiszakécske, 500 néző, ve­zette: Bürgés. Gyengén játszott az Izsák. A Tiszakécske akár két­számjegyű győzelmet is arathatott volna. G.: Tóth 2, Zoboki 2, Matuz, Váci, Bagi. Jók: Takács, Matuz, Zoboki, illetve: Raskó, Kiss. Ifjúsági eredmény: 9:0 Tiszakécske javára. Klapka SE—Lajosmizse 5:2 (4:0) Izsák, 400 néző, vezette: Fehér. Nagy iramú, érdekes mérkőzést vívott a két csapat, a Klapka SE csa­társora volt az eredménye­sebb. G.: F. Varga 2, Huszár 2, Mejszár, illetve: Kocsis 2. Jók: Huszár, Horváth, F. Varga, illetve: Danics, Kocsis. Radnóti SE— Oskalov SE 1:1 (1:0) Szabadszállás, 200 néző, vezette: Csonka. Mindkét félidőben a Radnóti SE volt fölény­ben, s az 5. percben Ko- roly szerezte meg a veze­tést, a szünet után pedig a 10. percben Bravik egyenlített. Jók: Obomyik, Gál, Keresztes, illetve: Kállai, Bravik. Kiskunmajsa—Alpár 1:1 (1:1) Kiskunmajsa, 300 néző, vezetne: Tóth F. A kiskunmajsa! csapat volt, fölényben, a helyze­tei alapján győzhetett vol­na. G.: Juhász, illetve: Lengyel. Jók: Kozma, Dó­sai. Ifjúsági eredmény: 1:1. Hetényegyháza— Kiskunfélegyházi Vasas II. 0:0 Hetényegyháza, 500 né­ző. Nagy iramú mérkőzést vívott a két egyenlő erejű csapat. Az ellenfél kapuját egyik támadósor sem tud­ta bevenni. Jók: Pacsa, Söröli. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Vasas II. javára. DÉLI CSOPORT Császártöltés— Szamuely SE 2:1 (1:0) Császártöltés, 200 néző, vezette: Király. Nagy iramban Indult a játék a Szamuely SE ját­szott szebben, a Császár- töltés pedig lelkesebben és főleg eredményesebben. G.: Hajzer, Jakubács, illetve: Berzi. Jók: Rausch, Hajzer, illetve: Berzi, Ummerhof- fer. Kiskunhalasi MÁV— Gábor Áron SE 2:0 (0:0) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Kemény. A helyi rangadón az első félidőben az egyik csapat sem erőlködött. Az egyetlen esemény a 25. percben volt, amikor Lévai kézzel ért a labdához a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Né­meth rosszul rúgta, és He­gedűs kapus kiütötte. A második félidő 15—16. per­cében Lórik két gyors gól­ja eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Máté, Sava­nya, Lévai, illetve: Kovács, Szécsi, Tüske. Vaskút—Bácsalmás 0:0 Vaskút, 300 néző. Két egyenlő erejű csa­pat igazságon döntetlent élt el. A csatárok nagyon rosz- szul vizsgáztak. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Vaskút javára. Bajai Bácska Posztó— Nemesnádudvar 15:1 (12:1) Baja, 200 néző, vezette: Nagy L. Az első perctől kezd­ve hatalmas fölényben volt a Bajai Bácska és a szü­netig akkor rúgtak gólt amikor akartak. A máso­dik félidőben kiegyenlítet­tebb lett a játék, mert a vendégcsapat jobban meg­szervezte a védelmét. G.: Városi 8. Rónai 3, Boros, Gugán, illetve: Novák ön­gól. Jók: Városi, Rónai, Bo­ros. Kecel—Hercegszántó 2:1 (1:1) Kecel, 300 néző, vezette: Kristóf. Nagy iramú, sportszerű mérkőzésen a Kecel bizto­san győzött. A győzelem aránya nagyobb is lehetett volna. G.: Szabó 2, illetve: Barna, Jók: Hajdú, illetve: Rozkov. Ifjúsági eredmény: 4:2 Kecel javára. Katymár—Bácsbokod 5:0 (3:0) Katymár, 400 néző, vezet­te: Cipak. A katymári csapat nagy­szerűen és gólratörően ját­szott. A gyenge bácsbokodi csapatnak akár kétszerany- nyi gólt is rúghattak vol­na. Jók: Állaga 2, Ispáno- vics 2, Búcsú. Ifjúsági eredmény: 7:0 Katymár javára. Balogh Ádám SE—Mélykút 5:1 (1:1) Kiskőrös, 200 néző. A kiskőrösi csapat jól ját­szott, s megérdemelten sze­rezte meg első győzelmét. Tánoshalma—Bátya 5:2 (1:0) Jánoshalma, 800 néző. Küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen a szünet után mutatott jobb játékával biz_ tosan győzött a jánoshalmi csapat. G.: Tisza, Csermák 2, Vaszari, Fenyvesi IV. Ifjúsági eredmény: 3:2 Bátya javára. Hajós—Gara 4:2 (1:1) Hajós, 400 néző, vezette: Vékony. Izgalmas, változatos mér­kőzésen a hazai csapat nagy mezőnyfölényben volt. G.: Cseri 2, Szettele, Bó- ner, illetve: Tényi 2. Ifjúsági eredmény: 10:3 a Hajós javára. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Dó. n. 8 7 ___ 1 3 6:8 14 2. Alpár 9 6 2 1 23:7 14 3. Klapka 9 5 3 1 25:15 13 4. Fémműn. 9 4 4 1 17:9 12 5. Cskalov 9 4 3 2 24:11 11 6. Radnóti 9 5 1 3 19:15 11 7. F. Gépja. 9 3 4 2 12:9 10 8. Szánk 9 4 2 3 17:25 10 9. T.kécske 9 4 1 4 20:17 9 10. K. Volán 9 4 1 4 10:9 9 11. Egyetért. 9 2 4 3 16:17 8 12. F. Vas. n. 9 3 1 5 27 :22 7 13. Kkmajsa 9 3 1 5 20:24 7 14. Lajosmi. 9 3 1 5 18:24 7 15. K. MÁV 9 2 3 4 8:19 7 16. KTE II. 8 2 2 4 13:14 6 17. Heténye. 9 1 2 6 8:28 4 18. Izsák 9 — 1 8 2:42 1 DEM CSOPORT 1. Jánoshalm. 9 9 — 28:7 18 2. Szamuely 8 6 — 2 33:6 12 3. Bajai B. P. 9 5 1 3 42:7 11 4. Gábor. Á. 8 5 1 2 14:7 11 5. Hajós 8 5 — 3 18:11 10 6. Cs.töltés 9 5 2 2 18:12 10 7. Bácsalm.* 9 4 3 2 20:10 9 8. Vaskút 8 4 1 3 12:10 9 9. Halasi M. 8 3 2 3 7:8 9 10. Katymár 8 4 1 3 16:26 9 11. Hercegsz. 9 3 2 4 19:22 8 12. Bátya 8 2 3 3 11:13 7 13. Kecel 8 3 1 5 14:17 7 14. Mélykút 9 2 3 4 7:13 7 15. Balog Á. 8 1 4 3 15:20 6 16. Bácsbokod 9 1 2 6 10:35 4 17. Gara 9 1 1 7 9:24 3 18. Nemesnád. 8 1 1 6 6:43 3 •Ifjúsági csapat ki nem ál­lása miatt 2 büntetőpont le­vonva. Albert nem játszik A magyar labdarúgó vá­logatott az előzetes tervek­nek megfelelően a csütör­töki napot pihenéssel töl­tötte. A délelőtti órákban a hegyekbe kirándultak a játékosok, kora délután Mészöly és Rákosi gőzfür­dőben volt. Ugyancsak eb­ben az időben Albert dr. Botár Zoltánnal a TF Csörsz utcai pályáját keres­te fel, ahol próbaugrásokat végzett. A sportszállóba visszatérve Albert közölte Sós Károly szövetségi ka­pitánnyal, hogy még min­dig érzi sérülését, nem vál­lalja a szovjet válogatott elleni játékot. Sós tudomásul vette a ferencvárosi játékos beje­lentését és mint mondot­ta, az eddig elképzelt tak­tikán Albert kiválásával változtatni kell. Sós egyébként csütörtök­re már azt is eldöntötte, hogy a szovjet együttesben történt változás miatt a magyar védelemben is más hadrendet alkalmaz. Előtér­be került Solymosi játéka és Mészölynek a közéupá- lyán szereplése. Mészöly az angliai világbajnokságon ha­sonló feladatot oldott meg. Lényegében most már csak a csatársor összeté­tele kérdéses — mondotta Sós. Kecskemét, 1000 néző, ve­zette: Hegyes. K. Dózsa: Gór — Vincze, Diószegi, Kéri — Dobó, Mor­vái — Jósa, Lódi, Kiss II., Bohács, Rozgonyi. Edző: Pyber István. B. Előre. Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs — Papp, Zaho- rán — Batka, Bocsik, Né­meth, Serényi, Száraz. Ed­ző: Pillér Sándor. Már az első percekben sok szép akciót, kapura lö­vést láthattunk. A soroza­tos Dózsa-támadás a 19. percben ért góllá. Egy hátulról kapott lab­dával Jósa lendületesen hú­zott kapura, a kifutó ka­pust is kicselezte, majd kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. A vezetés megszerzése után kissé engedett az iramból a Dózsa és az a 29. percben bosszulta meg magát. Lendületes támadás vé­gén Zahorán jól eltalált lö­vésével szemben Gór tehe­tetlen volt. 1:1. Három perc múlva újra vezetést szerzett a kecske­méti együttes. A támadás Kéritől indult el, aki Kiss Il-t indította. A középcsa- : tár Jósához küldte a lab­dát, s a szélső lövése utat talált a kapuba. 2:1. Péntekig még gondolko­zik, hogy Fazekas, vagy Dunai II. játéka mellett döntsön. A végleges össze­állítást is pénteken közli a magyar szövetségi kapi­tány. Sós egyébként a pil­lanatnyi bizonytalanság el­lenére sem veszített rendít­hetetlen optimizmusából. Félegyházán, a Vasutas Sportkör sportpályáját la­kásépítés céljára igénybe­vették. Helyette a vasútál­lomás mögött kaptak cse­reterületet. Kovács Rudolf­fal, a JTS elnökével és Bús Kálmánnal, a vasuta­sok lelkes sportvezetőjével jártuk be az új pályát, ami­be már 3000 társadalmi munkaórát fektettek — egyelőre csak a vasutasok. Pedig a pálya mindenkié lehetne. A sínpárok fölé tervezett vasúti felüljáró kö­zelebb hozza a sportpályát a városhoz, mert csak át kell majd sétálni rajta, és ideális testnevelő órákat tarthatnak ott a közeli is­kolák, a Kossuth és Petőfi ált. iskola, Petőfi gimná­zium, de még a most épü­támadásait láthattuk és a 37. percben először Bocsik kihagyta helyzetét, majd egy perccel később Száraz faképnél hagyta a Dózsa védelmét és éles szögből a hálóba lőtt. 2:2. A szünetben Vincze he­lyett Oláh, Morvái helyett Szőczey, Kiss II. helyett Czéh II., és Lódi helyett Pasek jött be. Eléggé eseménytelen me­zőnyjátékkal telt el szünet után az első 10 perc. A 16. percben Németh került nagy helyzetbe, de a lövése ismét célt tévesztett. Ezek­ben a percekben a vendé­gek megszerezhették volna a vezető gólt. Ezután ösz- szeszedték magukat a Dó- zsa-játékosok és mezőnyfö­lényt harcoltak ki. Ennek volt köszönhető, hogy újra Székesfehérvár. 250 néző, vezette: Horváth. K. FGT: Veres — Ma­dár, Séf fér. Szabó — Gyo- vai I., Kúti, Tóth-Fekete. Csere: Gyovai II.. Kola- rovszki, Horváth, Hoffer. Edző: Czagány Károly. A mérkőzés elején a Szondy SE vezetett, mert a kapusuk egymás után védte ki az FGT százszá­zalékos gólhelyzetből le­adott lövéseit. A játék él­vezetes és gyors volt. 2:0- ás hazai vezetés után az FGT egyenlített, majd 3:2- re és 4:3-ra ismét a Szon­dy SE vezetett. Végül 8:5 arányban elhúztak. A ha­zai csapat durva védeke­zése hetest eredményezett. A félidő előtt 9:8 arányban még a fehérvári csapat ve­setett, de az utolsó pere­lő iparitanuló intézet és szakközépiskola is. Eltűntek a homokgödrök, épül már a gondnoki lakás, pénztár, bíró-öltöző, két já­tékosöltöző, mosdót magá­ba foglaló épület, csinál­ják a kerítést, vezetik a vi­zet, körülültették platánfá­val. Töltés kellene még, ahová kispályát építenek majd, s tekepálya építését j is tervbe vették. Ügy látszik, végre telje­sül régi álma a sportegye­sületnek. Saját otthont tud biztosítani hat szakosztály­ba tömörült több száz spor­tolójának, és zavartalanab­ban foglalkozhat a labda- rógó-csemetékkel Miskolczi István is, aki a város lab­darúgó-utánpótlásának ne­velésére specializálta ma­gát. vezetéshez jutottak. A 26. pecben kavarodás után Jósa fejese jutott túl a gólvonalon. 3:2. Állandósult a Dózsa fö­lénye, és a 35. percben Bo­hács beállította a végered­ményt. 4:2. A végén még 11-eshez ju­tott a kecskeméti együttes, de Bohács lövése nem si­került. Maradt a 4:2-es vég­eredmény. A mérkőzés jól szolgálta a Dózsa felkészülését a va­sárnapi Bp. Előre elleni ta­lálkozóra. A csapat köny- nyedén játszott, nem koc­káztatott semmit. így is látszott, hogy a lila-fehér együttes tartja jó formáját. A békéscsabai együttes na­gyon jó benyomást keltett bátor támadó játékával. Hegyes játékvezető hiba nélkül vezette a mérkőzést. ben sikerült a kecskemé­tieknek megfordítani az eredményt. Szünet után jól kezdett az FGT, a 10. percben már 5 góllal vezettek. Ezután következett a játék kriti­kus időszaka, mert a já­tékvezető Seffert és Tóth- Feketét is kiállította. A kettős emberelőnyt sem tudták kihasználni a ha­zaiak, sőt az FGT növelte az eredményt. Végered­ményben az FGT 19:16 ■arányú győzelme nagyon megérdemelt. A kecskemé­ti csapat szinte drámai küzdelemben törte meg a hazai csapat közel kétéves haz-ai veretlenségét. Gól­lövők: Gyovai I.. Madár 5—5, Seffer 3. KISKUNHALASI MÁV— HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI SPARTACUS 13:7 NB I. B női. KISKŐRÖSI VÖRÖS METEOR- SZARVASI ÓVÓNŐKÉPZŐ 13:5 (7:2) NB II. női, KiskőröiS, 400 néző, vezette: Aikavölgyi. Az első hazai NB Il-es mérkőzésen nagy számú szurkoló tábor előtt sike­resen mutatkozott be a kiskőrösi csapat. Különö­sen a védekezésben nyúj­tottak kiváló teljesítményt. Góllövők: Kurucz 5, Vass 3, Laulkó 2. A megyei bajnokság eredményei: nők: Orgo- vány—KTE 10:9. K. Spar­tacus—Kerekegyháza 11:11. Városföld—K. Cipőgyár 30:0, BRG—Kiskőrös 18:4, Kiskunhalasi MÁV II.—F. Műanyag 7:6. Férfiak: Solti MEDOSZ— í Kiskőrösi Spartacus 34:13, I FGT II.—Balog Ádám SE i 25:23 Most már csak a csatársor kérdéses Sportpályát építene!* a Félegyliázi Vasutasok Kézilabda KECSKEMÉTI FGT—SZÉKESFEHÉRVÁRI SZONDY SE 19:16 (10:9)