Petőfi Népe, 1968. április (23. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-30 / 100. szám

Egy félidőn át kitűnően játszott a Kecskeméti Dózsa—BVSC 1:0 (1:0) Kecskemét, 5000 néző, ve. zette: Schopp. K. Dózsa: Gór — Vincze, Diószegi, Kéri — Morvái, Dobó — Jósa, Czéh, Pasek, Kiss II., Boháes. Edző: Py- ber István. vését mentették az utolsó pillanatban a védők, majd Pasek bombázott mellé. A mérkőzés talán leg­nagyobb helyzete a 27. percben maradt ki a ven­dégek kapuja előtt. elfáradt volna. A csatár­sorban Boháes végig, Jósa az első félidőben játszott jól. A belső csatárokat könnyen lehetett a labdá­tól elválasztani. A Vasutas kitűnő csa­Kétszer is vezetett a Cegléd Kiskunfélegyházi Vasas—Ceglédi VSE 3:2 (0:1) Csak egy gól esett vasárnap a Széktől Stadionban, de az legalább nem min­dennapi, látványos gól volt. Boháes hanyadtvetődve ollózta be a labdát Ádám kapujába. BVSC: Adám — Fabró, Stáhl, Tordai — Szepesi, Balogh — Szabó, B. Nagy Nagy Gy, Erdős, Becsei. Edző: Gyarmati János. Az eső ellenére sokan jöt­tek ki a kecskeméti szur­kolók a nagy érdeklődéssel várt mérkőzésre. A vendé­gek kezdték a játékot. A csúszós talajon eleinte mindkét csapat bizonyta­lankodott, de hamarosan belelendült a kecskeméti együttes, és a 3. percben már szép támadás kapott tapsot a lelkes közönség­től. Boháes pontos átadását Dobó fölé bombázta. A 8. percben komoly gólszerzési lehetősége nyílt a Dózsá­nak. Pasek tisztára játszot­ta magát, sajnos elhamar­kodottan lőtt. A sorozatos Dózsa-táma- dások a 16. percben értek góllá. Boháes indította el az akciót, majd Kiss Il-höz játszott. A csatár mintaszerűen küldte a labdát Boháes felé, aki jó ütemben ér­kezett és a kapunak hát­tal állva, ritkán látható szép lövést küldött a léc alá. 1:0. A látványos akció és a remek gól méltán váltotta ki a közönség tetszését. Perceken át zúgott a taps és a „Hajrá, Dózsa!” bizta­tás. A Dózsa támadásban maradt és szinte minden perc eseményt jelentett a BVSC kapuja előtt. A 20. percben előbb Boháes lö­NB I. B Állasa 1. Kecskemét 9 6 3 — 11:1 15 2. Komló 9 6 2 1 16:6 14 3. Bp. Spart. 9 4 4 1 13:9 12 4. Eger 9 3 5 1 11:7 11 5. MÁVAG 9 3 4 2 6:7 10 6. Oroszlány 9 4 1 4 13:9 9 7. Bp. Előre 9 4 1 4 9:7 9 8. Nyíregyh. 9 3 3 3 7:7 9 Pécsi B. 9 3 3 3 8:8 9 10. Szol. MTE 9 4 1 4 10:12 9 ll. Várpalota 9 2 4 3 9:9 8 12. Győri D. 9 2 4 3 10:13 8 13. Szállítók 9 4 — 5 8:11 8 14. Nagybát. 9 2 3 4 10:10 7 15. Budafok 9 2 3 4 10:15 7 16. Miskolc 9 1 4 4 4:10 6 17. Özd 9 2 3 5 3:9 6 18. BVSC 9 2 1 6 6:14 5 Miskolc—G. MÁVAG 0:0 Nyíregyháza—Győri Dózsa 0:0 Eger—Budafok 1:1 (0:0) Szóin. MTE—Nagybát. 1:0 (0:0) Komló—Özd 3:0 (2:0) Szállítók—'Várpalota 1:0 (0:0) Jósa — Kiss II. — Bo- hács összjáték után Kiss II. egészen közelről nagy gólt akart lőni, és — amint ilyenkor lenni szo­kott —, a lövés célt té­vesztett. A félidő végéig a Dózsa támadott, néhány gólhely­zete is adódott, de gól nem esett. Szünetben a Dózsa öltö­zőjében nyugodt volt a hangulat. Az edző a csatá­rokat keményebb, harco­sabb játékra buzdította. Szünet után Boháes szép lövése kapta az első tap­sot. Az 5. percben egy Vas­utas-támadásnál Vincze hi­bázott, s ebből majdnem baj lett. Gór lábravetődés- sel mentett. Még ebben a percben Jósa vezetett egy jónak ígérkező támadást, beadása is pontos volt. Kiss II. azonban ismét hibázott. A 9. percben egyenlítési alkalma volt a BVSC-nek. Becsei lövését Diószegi a gólvonalról vágta ki. Kiegyenlítettebb lett a> küzdelem. Egyre többször jutottak szóhoz a vasuta­sok. A 15. percben cserélt a Dózsa. Pasek helyére Lódi jött be, majd cserét hatá­rozott el a BVSC is. Erdős helyére Molnár állt be. Mindkét együttes nagy becsvággyal küzdött a mér­kőzés hátralevő részében. A mérkőzés befejezése után a szurkolók melegen ünnepelték értékes győzel­me után a Dózsát. A lila­fehérek győzelmének jogos­ságához egy pillanatra sem fér kétség. A csapat különösen az első félidőben játszott ki­tűnően és ekkor akár há­romgólos előnyt is sze­rezhetett volna. A csatárok akcióit azonban csak egyszer kísérte sze­rencse. A gól el is döntötte a mérkőzés sorsát. Ami az egyéni teljesít­ményeket illeti, a védelem ismét kitett magáért. Gór tartja kitűnő formáját. A mérkőzés kellemes megle­petése Diószegi középhát­véd játéka volt. Feledtet­te Faj tot, s a mezőny leg­jobbja volt. A fedezetpár a második félidőben mintha pat. A II. félidőben egyenlő ellenfele volt a Dózsának. A BVSC legjobbjai: Ádám, Stáhl, Szepesi és Balogh volt. Schopp játékvezető nagy­vonalúan vezette az iramos mérkőzést. M. L • A Kecskeméti Dózsa csa­pata szerdán, május 1-én délután a Széktói Stadion­ban 5 órai kezdettel játszik a Békéscsabai Előrévei. Előtte fél 4 órakor lesz az FGT két női csapatának labdarúgó-mérkőzése. A szünetekben pedig a kecs­keméti futóatléták verse­nyeznek a most kiírt atlé­tikai kupaküzdelem első fordulójában. Kiskunfélegyháza, 1800 néző, vezette: Horváth Fe­renc. Kiskunfélegyházi Vasas: Bolya (Hluchány) — Bense, Cserkó, Sahin II. — Makai, Hajagos — Kelemen, Pün- kösti, Ádám (Ézá), Villá­nyi, Sántha. Edző: Fejes József. Ceglédi VSE: Farkas — Cseh, Tóth, Vágó — Kábák, Halmi — Csurgai, Kökény, Csontos, Liptai, Papadimit- riusz. Edző: Szigeti Ferenc. Alig indult el a mérkő­zés, már a Vasas hálójában táncolt a labda. A partjel­ző nem intette be Csurgai kétméteres lesét. A védők leálltak és a csatár a kifutó Bolya mellett vezetést szer­zett a vendégeknek. 0:1. Változatos játék után a 10. percben Pünkösti nagy lö­vését védte Farkas, majd Makai bombája hajszállal jutott a kapu fölé. Ezután inkább küzdelem, mint já­ték folyt a pályán. Mindkét fél igen keményen játszott. A Vasas középpályásai, Ma­kai és Hajagos szépen szed­ték össze labdákat, jól is továbbították, de a csatá­rok nagy hibaszázalékkal jászottak. Szünet után az első perc­ben az Ádám helyett ját­szó Ezsit felvágták. Villá­nyi 18 méteres bombáját a kapus szögletre tolta. A szögletből beívelt labdát Ézsi alig lőtte mellé. A 4. percben Sánthát a 16-oson belül akadályozták. A meg­ítélt büntetőt Villányi a jobbra elmozduló kapus mellett élesen a kapu kö­zepébe lőtte. 1:1. Az 5. percben Makai nagy lövé­sét szögletre nyomta a ka­pus. A 10. percben ismét vezetéhez jutott a Cegléd. Tizenhét méteres szabad­rúgásból Csontos a rosszul felálló sorfal mellett lapo­san lőtte a hálóba. 1:2. Ke­lemen egyéni játéka vál­tott ki tapsot, de a kapus az utolsó pillanatban fel­szedte előle a labdát. A 18. percben Villányi élesen be­lőtt szögletét Sántha fordu­lásból 8 méterről lőtte a hálóba. 2:2. A 30. percben Kökény a pálya közepén dancsolt. Cserkó élesen lőtte a szabadot és a berobbanó Kelemen mintegy 10 mé­terről a védők mellett a hálóba fejelt. 3:2. A játék a mezőnyben folyt. A Vasas ezen a mérkőzésen nagy küzdőképességről tett tanú­ságot. Az átszervezett csa­pat igen lelkesen és he­lyenként jól is játszott. A csatársor játéka azonban még mindig döcögött. A csa­patban általában mindenki megtette a magáét, mégis ki kell emelnünk Sahin II., főleg Makai játékát, illet­ve: Tóth, Csurgai, Csontos tűnt ki. Hazai pályán nem megy SZEGEDI SPARTACUS—KISKUNHALASI 2:0 (0:0) MEDOSZ Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Győri. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II. (Vanyiska), Mészá­ros I., Kiss — Juhász, Rádi — Jáger, Mészáros II., Csá- nyi, Tóth I., Varga. Edző: Virágh István. A kezdést követő tapo­gatózó játék után a 8. perc­ben adódott az első komoly akció: Tóth I. átadását Var­ga a kapu mellé lőtte. Gyors szegedi ellentáma­dás következett, de Gábor ordító gólhelyzetben hibá­zott. A 25. percben formás hazai támadás után Rádi váratlanul kapura lőtt, de a bombát léc fölé nyomta a szegedi kapus. A második félidő 5. per­cében hálóba találtak a ha­zaiak. A kiugró Vanyiska biztosan továbbította a ka­puba a labdát. A játék­vezető érthetetlen módon nem adta meg a teljesen szabályos gólt, pedig a part­jelző sem jelzett lest. A 14. percben viszont elen­gedte lesről a szegediek jobbszélsőjét, akit Juhász csak buktatás árán tudott megakadályozni. A szabad­rúgást Gerendeli Solymosi módjára csavarta hálóba a sorfal fölött. 1:0! A 17. percben újabb gólt ért el a vendégcsapat. Gábor a té­továzó védők között a kapu közepébe talált. 2:0! Nagy fölény — egy gól BAJAI MTE—SZIGETVÁRI ZRÍNYI 1:0 (1:0) Szigetvár, 500 néző, ve­zette: Bezsenyi. MTE: Kiss — Bisztro- vics, Páncsics, Miklós — Viszmeg, Csanyik dr. — Márity, Borkovics, Bartu- lov, Rizsányi, Bajnai. Edző: Jászberényi János. Lendületes, magabiztos MTE-támadásokkal indult a mérkőzés, sok szép ak­ciót vezetett a bajai csapat. Az eredmény nem sokáig A KTE állt közelebb a győzelemhez K. Goldberger— KTE 1:1 (0:0) Budapest, 200 néző, ve­zette: Kristóf. K. Goldberger: Csáki — Ruzics, Pénzes, Ivicz — Zumpf, Vetlényi — Finster, Basa (Artai), Csicsmann, Holló, Ozsvári. Edző: Szabó Géza. KTE: Molnár — Francz- kó, Pavlovics, Gudricza — Páncsics, Beregi — Pálmai, Dinnyés, Sallai, Szappanos, Poós. Edző: Lyka Antal. Nagy irammal kezdődött a találkozó. A hazai csapat jelentős mezőnyfölényt har­colt ki. A nagy nyomás később csökkent, igaz, elsősorban azért, mivel a KTE-csatá- rok is többet vállalkoztak támadásra. Hatalmas lelke­sedéssel játszott valameny- nyi lila-fehér játékos és így gól nélkül telt el az első negyvenöt perc. Szünet után ismét a ha­zai együttes lépett fel tá­madólag. A 8. percben közvetett szabadrúgáshoz jutott a Goldberger. Csicsmann kap­ta a labdát és védhetetlenül lőtt Molnár hálójába. 1:0. A gól nem törte le a kecskeméti fiúkat, hanem még nagyobb akarattal küzdöttek, most már a ki- egyenlítésért. Beszorult a kelenföldi csapat, a KTE irányította a játékot. A ki- egyenlítés nem is váratott sokáig magára. A 20. percben Sallai min­taszerű labdával szöktette Szappanost, aki a 16-oson belül járt, amikor a védők felvágták. Vitathatatlan ti­zenegyes. Sallai a büntetőt eléggé gyengén rúgta. A kapus a kapufára tolta, on­nan szerencsére ismét Sal­lai elé került a labda és a, csatár most már nem hi­bázott. 1:1. A KTE a győztes gól megszerzéséért harcolt. A 30. percben Szappanos tel­jesen tiszta helyzetben hi­bázott, majd 5 perccel ké­sőbb Pálmai bombáját csak kiütni tudta a kapus. A labda Szappanos felé szállt, de a csatár a kapu mellé fejelte a labdát. A 37. percben súlyos já­tékvezetői tévedés fosztot­ta meg egy 11-estől a KTE-t. Szappanos tiszta helyzetbe került a 16-oson belül. A védők felvágták a lőni készülő játékost. A já­tékvezető határozottan mu­tatott a 11-es pontra. A rek­lamáló hazai játékosok un­szolására a bíró kiment a partjelzőhöz, vele tanako­dott, majd visszavonta a 11-est. A KTE ellen rúga- tott szabadot. A KTE győzelmet érde­melt volna ezen a mérkő­zésen. Minden játékos átla­gon felül jól játszott, kü­lönösen lelkesedésből vizs­gázott kitűnőre a csapat. Molnár a mezőny legjobbja volt. Kívüle Pavlovics, Franczkó, Sallai és Diny- nyés nevét emelhetjük ki. A játékvezető a 11-es visszavonásánál nagyot hi­bázott. NB II. KELETI CSOPORT Kiadja a Bács megyei Lapkiadó 1. Békéscs. 7 4 3 _ 8 :0 11 Vállalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István 2. SZVSE 7 5 1 1 7:2 11 Szerkesztőség: 3. Cegléd 7 3 2 2 13:9 8 Kecskemét városi Tanácsház. 4. DVSC 7 3 2 2 9:9 8 26-19, 25-16 5. D. Elekt. 7 2 4 1 8:10 8 Szerkesztő bizottság: 10-38. 6. Szol. MÁV 7 3 1 3 9:8 7 Kiadóhivatal: 7. Golberger 7 2 3 2 10:9 7 Kecskemét Szabadság tér 1/a. 8. Gázművek 7 2 3 2 14:14 7 Telefon: 17-09. MGM Debr. 7 3 1 3 5:5 7 Terjeszti a Magyar Posta. 10. Pénzügyőr 7 3 — 4 10:8 6 Előfizethető: a helyi posta­11. KISTEXT 7 1 4 2 9:8 6 hivataloknál és kézbesítőknél. 12. Jászberény 7 1 4 2 12:15 6 Előfizetési díj egy hónapra: 13. Kkfháza 7 2 1 4 10:13 5 17,— forint. 14. Szegedi D. 7 1 3 3 5:3 5 Bács-Kiskun megyei Nyomda V 15. Gyula 7 1 3 3 6:10 5 Kecskemét Telefon: n-85. 16. KTE I 1 3 3 7:11 5 Index: 25 065. váratott magára. A 8. perc­ben Borkovics jó ütemben rázta le a szigetvári védő­ket és keresztbe lőtt lab­dája 15 méterről a kapu jobb sarkába vágódott. 0:1! A kapus tehetetlenül nézte a gólt. Szépen kombinál­tak a bajaiak, nem hagyták kibontakozni az ellenfelet. A játék szinte egy kapura folyt. A második félidőben bát­rabbá vált a hazai csapat, feljavult a csatársor is. Szép támadásokat vezettek az MTE ellen, de a kitűnő formában védő Kiss mindig résen volt. Néhány percre az MTE hátvédei mintha zavarba jöttek vol­na, fölöslegesen idegesked­tek, rendszertelenség jelle­mezte játékukat. A bajaiak kezdeti nagy lendülete alább hagyott, nem volt olyan összhang a játékosok között, mint az első fél­időben. A félidő második részében ismét magára ta­lált az MTE, de fölényüket nem sikerült újabb gólra váltani. Jók: Páncsics (a mezőny legjobbja), Kiss, Bisztro- vics, Viszmeg, illetve Si­mon, Tolnai, Tóth. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál