Petőfi Népe, 1968. április (23. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-17 / 89. szám

mr Újabb győzelmével a tabella élén a Dózsa Kecskeméti Dózsa—Győri Dózsa 1:0 (1:0) Kecskemét, 6500 néző, vezette: Klemm. K. Dózsa; Gór — Vincze, Fajt, Kéri — Diószegi, Mór. vai — Balatoni, Kiss II., Lódi, Czéh II,, Rozgonyí. Elző: Pyber István. Győr: Halasi — Egyházi, Halász, Tamás — Tullner, Hujber — Kovács, Orosz, Tasnádi, Pálos, Vígh. Edző: Horváth Zoltán. Húsvétvasámap délután kellemes napsütésben kez­hattunk. Kiss II. nagy hely­zetben lőtt, de a győri ka­pus bravúrosan mentett. Ezután Diószegi távoli bombáját védte biztosan Halasi. A 32. ^percben egy bal ol­dali támadás végén Kiss II. nagyon ügyesen kö­zépre ívelte be a labdát, amelyet Czéh II. a háló­ba fejelt. Bár semmine­mű szabálytalanság nem fejesgólját. A válasz: vé­désben akadályozták a kecskeméti játékosok a ka­pust. (Erről szó sem lehe­tett. A szerk.) Szünet után sem válto­zott a játék képe. A hazai vezetés sem változtatta meg a vendégek hadrendjét, to­vábbra sem fordítottak gondot a támadásra. Sok­szor került veszélybe a győri kapu. A 20. percben egyszerre cserélt a két a játékosokat, hogy ilyen nehéz körülmények v között is kivívták a győzelmet. A kapuban Górnak ezúttal is szinte semmi dolga sem volt. A védelemből Fajt játéka emelkedett ki. A fe­dezetek minden tőlük tel­hetőt elkövettek, de lövé­seiket nem kísérte szeren­cse. A csatársor nagy har­cot vívott a győri védők­kel. Ebből a harcból rend­re a védők kerültek ki A 11-est Kiss II. a sarokba lőtte. dődött el a két testvér­együttes találkozója. Azon­nal a hazai csapat lendült támadásba és kis híján eredményes volt. Morvái átadását Lódi nagy hely­zetben 8 méterről a kapu fölé vágta. Már ezekben a percekben kibontakozott a vendégek hadrendje. Meg­szállták kapujuk előterét és onnan rugdosták vissza a mezőnybe a labdákat. A 8. percben újra jó kecske­méti támadás bontakozott ki, amelynek végén Mor­vái lőtt a kapu mellé. Két perccel később pedig Czéh II. lábáról perdült a kapu mellé a labda. A kecske­méti fölényre jellemző, hogy Gór egy távoli lövést védett a 20. percben, s ez volt eddig a kecskeméti ka­pus első védenivalója. A 25. percben Gór kapuja for­gott veszélyben. Pálos a kaputól mintegy 10 ^méter­re sokáig kivárt a lövéssel, s így szerelni tudott a kecs­keméti védelem. A 27. percben Morvái — Czéh II. — Kiss II. támadást lát­történt kecskeméti játé­kos részéről, a játékve­zető nem adta meg a gólt. A közönáég tüntetett a játékvezetői ítélet ellen, amely természetesen ettől nem változott meg. Elkese­redett kecskeméti támadá­sok következtek ezután, s még önfeláldozóbb védeke­zés a győriek részéről. A gól azonban már nem vá­ratott sokáig magára. A 40. percben Kiss II. vitte fel a labdát. Ezúttal egyedül próbált betörni a labdával a 16- oson belülre. Már bent járt a büntetőterületen, amikor Egyházi felvágta. A játékvezető megadta a nyilvánvaló 11-est. Kiss II. nagy nyugalommal he­lyezte a bal kapufa mel­lé a labdát. 1:0. A félidő utolsó percében Balatoni lövését védte a győri kapus. A szünetben megkérdez­tük a játékvezetőt, miért nem adta meg a Czéh II. A kép nyilvánvaló bizonyíték arra, hogy mekkorát tévedett Klemm játékvezető a gól meg nem adásával. Czéh II. aligha akadályozhatta a kapust, hiszen a fe­jelés pillanatában egy védő volt közöttük. A kapus — mint a képen is látszik — a saját hátvédjével ütközött össze, de ez sem volt komoly, mert egy perc múlva mindketten vígan játszottak tovább. együttes. Lódi helyére Bo- hács, Tasnádi helyére pe­dig Csidei állt be. A 28. percben Bohács bombázott közelről kapura, Halasi ez­úttal is biztosan védett. Há­rom perc múlva újra Bo­hács adott gondot a győri kapusnak. Három perccel a befejezés előtt Bohács bom­bája a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. A mérkőzés végén meg­tapsolta a közönség a kecs­keméti együttest, amely nagy lelkesedéssel, de — meg kell mondani — na­gyobb hibaszázalékkal ját­szott, mint eddigi mérkőzé­sein. Igaz, ilyen szorosan védekező ellenféllel még nem akadt össze a kecske­méti gárda. Dicséret illeti A LABDARÜGÖ NB I. B Állasa 1. Kecském. 2. Bp. Spart. Komló 4. Várpalota 5. Eger 6. Pécsi B. 7. Oroszlány 8. Nagybát. 9. Sz. MTE 10. MA VÁG 11. Nyíregyh. 12. Gyóri D. 13. Szállítók 14. Özd 15. Bp. Előre 16. BVSC 17. Budafok 18. MVSC 3 — 2 2 2 1 2 1 1 2 - 3 — 9:1 — 13:6 1 13:6 1 8:6 1 6:5 2 8:7 3 10:7 2 10:8 3 8:8 2 4:6 3 6:7 3 10:13 4 5:7 3:5 6:7 6:12 5:12 3:10 7 7 7 7 6 6 6 6 5 5 4 3 Szolnoki MTE—Szál!. 1:0 (1:0) Komló—Nyíregyháza 2:1 (2:1) G.-MAV—Budafoki K. 1:1 (0:0) Pécsi B.—Oroszlány 2:0 (1:0) Miskolci VSC—Ózd 0:0 Bp. Spart.—Nagybát. 1:1 (0:0) Varpalota—BVSC 3:2 (1:1) Bp. Elóre—Eger 0:0 PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó VáUalat. Felelős kiadó: dr. Mezei István Szerkesztőség: Kecskemét Városi Tanácsház 26-19, 25-16 Szerkesztő bizottság: 10-38. Kiadóhivatal: Kecskemét Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi posta- hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra: 17,— forint. Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét. Telefon: 11-85. Index; 25 065. győztesen. Kár volt any- nyi magas labdát küldeni a kapu elé. A csatárok csak küzdőszellemből vizsgáztak jelesre. A Győri Dózsáról a fen­tiekben már elmondottuk a véleményünket. A csapat legjobb része a védelem. Halasi a mezőny legjobbja volt, de kitűnően játszott Tamás, Orosz és Vígh is. A játékvezető a szabá­lyos gól meg nem adásával hibázott, ezenkívül is volt sok fordított ítélete. M. I. Nem volt szerencséje a KTE-nek Debreceni Elektromos—KTE 3:2 (2:1) Debrecen, 800 néző, ve­zette: Szlávik. D. Elektromost Jakab — Nagy, Kálmán, Dúsa — Sándor, Juhász — Zsányl (Kovács), Dócaé, Rozgonyí, Virág, Szatmári. Edző: Gombos István. KTE; Molnár — Pavlo- vios, Beregi, Gudricza — Szabó, Sallai — Dinnyés, Poós, Páncsics, Szappanos, Parádi. Edző: Lyka Antal. Nagyon rosszul kezdődött a KTE számára a mérkő­zés, és az első perc meg­hozta a debreceni vezetést. Egy ártatlannak látszó bal oldali támadás után a be­ívelt labda átszállt Beregi feje felett és az elalvó kecs­keméti védők között Dóczé a hálóba helyezte a labdát. 1:0. Néhány perces mezőny­játék következett ezután és az 5. percben újra a KTE hálójába került a labda. Rozgonyí vitte fel a lab­dát, majd amikor a 16-os közelébe ért, hatalmas fél­magas lövést küldött Mol­nár hálójába. 2:0. A két bekapott gól után a KTE rendezte sorait és nyugodtabban játszott. A 15. percben Poós előtt nyílt nagy gólszerzési lehetőség, de a fiatal csatár rosszul lőtt. öt perccel később újra Poós került gólhelyzetbe, de újra rontott. Végre a 38. perc hozta meg a sorozatos KTE-táma- dások eredményét. A ha­zaiak lestaktikája nem vált be, Dinnyés törhetett ka­pura és nem hibázott. 2:1. Nagy fölényben játszott szünetig a kecskeméti csa­pat. Fordulás után tovább folytatódott a KTE táma­dássorozata, egy ellentáma­dás során azonban az 5. percben mégis a hazaiak növelték újra előnyüket. Ezúttal egy jobb oldalon futó támadás után a be­adott labdát a KTE-védők elnézték, és Virág befejelte. 3:1. A kecskeméti együttes ezután sem adta fel. Nagy erővel újra támadásba len­dült, beszorította ellenfelét, amelyen egyre jobban ki­ütközött a fáradtság. A 30. percben sikerült a KTE-nek szépítenie. Szappanossal szemben a hazai védők a 16-osnál szabálytalankod­tak. Szappanos állt neki a labdának és lövése nyo­mán a labda a hálóban kö­tött ki. 3:2. A hazaiak a mérkőzés vé­géig védekeztek, s a KTE csatároknak nem sikerült megszerezni a kiegyenlítő gólt. Az eddig elmondottakból is kitűnik, hogy a KTE ér­demtelenül szenvedett Deb­recenben vereséget. A játék alapján legalább az egyik pontot megérdemelte vol­na. Sajnos, a védelem két ízben megingott és ez nagy hátrányt jelentett a csapat számára. Dicséretes azon- a KTE minden játékosának küzdőszelleme és javuló já­téka. Jók: Kaba, Dóczé, Szatmári; illetve Gudricza és Sallai. Nem várt vereség Szolnoki MÁV—Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 2000 néző, vezette: Fehér II. Szolnoki MÁV: Fehér — Sülé, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Földesi — Pago­nyi, Pintér, Józsa, Tóth II., Szolnoki. Edző: Horváth János. Kiskunfélegyházi Vasas: Bolya — Cserkó, Villányi, Fekete — Makai, Sánta — Csík, Ádám, Kelemen, Ru- bányi (Kókai), Ézsi. Edző: Fejes József. Már a 2. percben szép labdát kapott Sánta, de jó helyzetben lest látott a já­tékvezető. A szolnokiak egymás után két szögletet értek el, amit a Vasas-vé­dők hárítottak. A 12. perc­ben Ádám nagy helyzetben mellé lőtt. A 28. percben Ádám a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki, amikor kavarodás után 3 méterről lyukat rúgott. A 29. percben Józsa hajszál­lal fejelt kapu fölé. A 33. percben a 16-osról volt sza­badrúgás a Vasas ellen, ezt Józsa a sorfal felett lőtte, de Bolya szépen véd­te. A 34. percben Tóth II. lőtt közelről mellé. A 38. percben Villányi 25 méte­res bomb* szabadrúgása a kapufán csattant. A 43. percben Ádám kitűnő hely­zetben mellé lőtt. A 44. percben Villányi hatalmas szabadrúgását védte Fehér. A 45. percben Csík beadá­sát Ádám nagy helyzetben mellé lőtte. A második félidő 2. per­cében Józsa mintegy 16 méterről küldött egy lab­dát kapura. A labda a kapu előtt felpattant, Bolya nyúlt érte, de a melléről kipattant és Tóth II. belőt­te. 1:0. Ezután mezőnyjá­ték folyt a pályán, a Vasas többet támadott, de Fehér kapuja nem forgott ve­szélyben — majd Fehér percei következtek. A 22. percben Sánta szép lövé­sét hárította, utána Villá­nyi 20 méteres bomba sza­badrúgását védte bravúro­san. 10 percig a szolno­kiak támadtak, utána ismét lőtt a Vasas. Villányi 20 méteres bombáját meglepő biztonsággal fogta Fehér. Három szögletet értek el a hazaiak, de a MÁV kapusa valamennyi ívelt labdát lehúzta. Még a fiatal Csík előtt nyílt egyenlítési lehe­tőség, de nagy helyzetben mellé lőtt. A két csapat eddigi sze­replése alapján azt vártuk, hogy a Vasas otthonában megszerzi mindkét pontot és biztosítja helyét a kö­zépmezőnyben. Sajnos nem így történt. A Vasas a ha­gyományos 3—2—5 rend szert játszotta, azonbar Kelemen mint középpályác a védelemben küzdött é- Makai teljesen magara ma radt a pálya közepén. Ese tenként Sánta és Ézsi tá mogatta, amikor a gyen gén játszó csatárok nem boldogultak a keményen játszó szolnoki védőkkel Végső fokon a Vasas sok­kal többet támadott* dg jé; tékában semmi tervszerű­ség nem volt. A vendégek viszont kevesebbet kezde­ményeztek, de volt elgon­dolás és néha jó helyzetet dolgoztak ki. Igaz, hogy góljukat kapushibából ér­ték el, de ez nem von le semmit teljesítményük ér­tékéből. Hiba lenne azon­ban Bolyát a vereségért okolni, hiszen hazai kör­nyezetben és a tiszta hely­zetek alapján a Vasas akár 3 gólt is lőhetett volna. A belső csatárok rendkívül gyenge napot fogtak ki. A szolnoki csapatból Fehér (a mezőny legjobbja), Abo­nyi és B. Nagy, a Vasasból Villányi, Makai, Kelemen és Csík tűnt ki. Nb n. KELETI CSOPORT 1. Békéscs. 5 4 1 __ 8:0 9 2. SZVSE 5 3 1 1 3:1 7 3. Cegléd 5 3 1 1 9:4 7 4. DVSC 5 3 1 1 6:5 7 5. MGM Deb. 5 3 — 2 3:2 6 6 Gázműv. 5 2 2 1 12:10 6 7 Goldber. 5 2 1 2 9:8 5 8. Sz. MÁV 5 2 1 2 5:5 5 9. D. Elektr. 5 1 3 1 5:8 5 1) Pénzügyőr 5 2 — 3 8:7 4 11. Jászberény 5 — 4 1 10:12 ó ü. Gyula 5 1 2 2 3:5 4 13. Kiskunf. 5 1 1 3 7:8 r H KISTEXT 5 — 3 2 4:6 r 1“. Szegedi D. 5 1 1 3 3:6 Ifi. KTE 5­2 3 5:13 A forduló eredményei: Gvulp- Szegedi VSE 0 0, DVSC­Pénzügyőr 1:0, Jászberény­Gázmüvek 4: 4, Cegléd­-Gold berger 2 :l, Szegedi Dózsa­KISTEXT 0:0, Békéscsaba*­MGM Debrecen 1;(L