Petőfi Népe, 1968. március (23. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-05 / 54. szám

Remek küzdelem, igazságos pontosztozkodás Szolnoki MTE—Kecskeméti Dózsa 0:0 Szolnok. 3500 néző, ve­zette: Szegedi B. SZMTE: Nagy P. — Papp II., Sári, Papp I., Molnár — Pál, Kolláth — Sebők, Himer, Nagy F.. Pallai. Edző: Tóvízi István. K. Dózsa: Gór — Vin- cze, Fajt, Lantos, Kéri — Diószegi, Dobó (Peiler), Jósa. Kiss II.. Czéh II., Ba­latoni. Edző: Pyber Ist­ván. Az újonc NB I B-s csa­pat kezdte a játékot. A lel­kes hazai közönség bizta­tása közepette gördültek a támadások a kecskeméti kapu felé és nem is ve­szélytelenül. Az 5. percben például Kolláth 15 méteres lövé­se zúgott el a Dózsa ka­puja mellett. Két perccel később pedig Gór tett ártalmatlanná egy Pal- lai-lövést. A Dózsa-játékosok kissé megilletődötten játszottak ezekben a percekben, sok volt az . „eladott labda”, a rossz átadás. Az első ve­szélyesnek mondható kecs­keméti támadás a 12. perc­ben futott az MTE kapu­ja felé. Czóh II.—Jósa— Kiss II. támadás végén Kiss II. kapura bombá­zott, de a lövés az egyik védőben elakadt. Egy perc múlva Vincze tört előre a jobb oldalon. Átadását Kiss II. kapta, de lövése most sem sikerült igazán. A 17. percben Pallai lőtt, de Gór a helyén volt. A hazaiak fölényét több szöglet jelezte, ezek mind­egyike izgalomba hozta a közönséget, de a Dózsa-vé- delem nagy nyugalommal hárított. A 30. percben Jó­sa remek labdát kapott Czéh II-től, a szélső maga mögött hagyta a szolnoki védőket, , de lövés helyett önzetlenül, középre küldte a labdát, s a védők felsza­badítottak. Ezekben a per­j cekben a Dózsa irányította a játékot és néhány meleg helyzetet dolgoztak ki az MTE kapuja előtt. A 32. percben szép adogatás után Kiss II. bombáját védte a kapus. Három ! perccel később újra Kiss II. került jó helyzetbe, de | lövését ismét védte Nagy P. A 37. percben Jósát az i utolsó pillanatbaji szerelte a védelem. A 44. percben V incze ug ratta ki Jósát. A szélső egyedül futhatott a lab­dával a szolnoki kapu felé. Legnagyobb megle­petésünkre a játékvezető a félidő végét jelezte. Még legalább egy perc voll hátra a játékidőből. Az első félidőhöz hason lóan hatalmas iramban folytatódott szünet után is a küzdelem. A 6. percben Kolláth lövése az egyik vé­dőn irányt változtatott. Gór azonban kitűnő ér­zékkel hárította a lövést. A 8. percben Jósa a bal oldalon vitte fel a labdát, néhány csel után tiszta helyzetbe került, lövés he­lyett azonban Balatonihoz adott, aki nem tudta ki­használni a gólhelyzetet. A 110. percben cserét határo- ; zott el a Dózsa. Dobót Peller váltotta fel. A 21. ' percben Gór védett egy nagyszerű lövést. majd négy perccel később Czéh II. átverekedte magát a védőkön, sajnos, kissé ki­sodródott, és így a lövése elkerülte a kaput. Nagy izgalmak között teltek a percek. Előbb Jósa, majd Lantos sérült meg a játék | hevében. Górnak akadt i még egy nagy védése és ezzel véget ért a küzde- ) lem. Mindkét együttes nagy i becsvággyal készült erre a I találkozóra. így azután a kilencven perc hatalmas j küzdelmet és színvonalas ' játékot hozott. A hazaiak valamivel töb­bet támadtak, de a Dó­zsa legalább annyi gól­helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele. Ennek megfelelően a dön­tetlen eredmény híven fe­jezi ki a látottakat. A Dó­zsa csapatjátéka még nem volt hibátlan, de a pályán i küzdő valamennyi játékos nagy igyekezetét, lelkese­dését meg kell dicsérni. A ! kapuban Gór nagyszerűen | helytállt. A védelemre 1 időnként nagy nyomás ne- í hezedett. de az eszük és i szívük a helyén volt. A I legegyenletesebb teljesít- i ményt Fajt nyújtotta. A ; középpályások közül Dió- ! szegi határozottságát és Czéh II. szerelökészségét emelhetjük ki. A csatár­sorban Jósa és Kiss II. je­lentette a legtöbb veszélyt. A szolnoki csapat igen jó benyomást keltett. Leg- jobbjaik: Papp I. és Papp II., Pál. Himer. Nagy F. Szegedi Barna kiválóan i vezette a sportszerű küz- delmet. M. I. I Mészáros István j Színvonalas mérkőzés BAJAI VASAS MTE—KALOCSAI VTSK 1:0 (1:0) Kalocsa, 400 néző, vezet­te: Szabadi. Baja:, Kiss — Bálity, Páncsics, Miklós, Bisztro- vics — Mórácz, Márity II. — Borkovies, Rizsányi, Bartulov. B. Szabó. Edző: Jászberényi János. . . Kalocsa: Sáfrán — Kol­lár. Pécsi. Horváth — Matos, -Farkas— Nyitrai, Németh (Korsós), Vatai, Bende, Miskei (Ács). Edző: Molnár II. Ferenc. . Kalocsa kezdett jobban, de a helyzeteket elkényel­meskedték. A 11. percben Nyitrai az ötösről nagy helyzetben fölé emelt. A 14., percben Bende erős lö­vését Kiss bravúrral védte. A 31. percben Miskei ne­héz szögből fölé lőtt. A 26. percben egy. ellentámadás során Bartulov átadását Rizsányi közelről a hálóba fejelte. 1:0! A II. félidőben mindkét ésapat nagy igyekezettel küzdött; Az utolsó 20 perc­ben Kalocsa erősített, de a keményen harcoló bajai védelemmel nem boldogul­ták. A 32. percben Nyitrai, Súlyos veszteség érte me­gyénk sportéletét. Mészáros István, a Kiskunfélegyházi Pe­tőfi Általános Iskola testnevelő tanára, testnevelési szakfel­ügyelő 48 éves korában rövid szenvedés után elhunyt. Egész életében a sportért, a fiatalokért dolgozott. Az atléti­ka szerelmese volt elsősorban, középiskolás korában maga is kitűnő atléta. Éppen 30 évvel ezelőtt, 1938-ban a 100 méteres síkfutásban országos középis- ] koíás bajnokságot nyert 11,1- j gyei, ami sokáig megdönthetet- i len megyei csúcs volt. Később ő [ is labdarúgó lett és hosszú éve- | big a KTK balszélsöjeként sze­repreit a sportpályákon. ----­M int tanár és mint sportve­zető, elsősorban a tömegspor­tért küzdött. Nem akadt az utóbbi 15 évben olyan MHK-, spartakiád-, vagy K »lián-ver­seny Kiskunfélegyházán, ame­lyet nem ő szervezett volna. Tíz éven át volt elnöke a Kis­kunfélegyházi Fáklya Sport­körnek- és a járási atlétikai szövetségnek. Alig néhány nap­ja a Népsport hasábjain biza­kodva tervekről, eredmények­ről és az iskolai sportról be­szélt. , ' Rokonszenves, népiszerű em­ber volt Mészáros István. Ha­a 34. percbén Németh ha­gyott ki nagy helyzetet. A 39. percben Kollár sza­badrúgását Kiss csak har­madszorra tudta szögletre tolni. A két jó formában levő együttes . küzdelméből a szerencsésebb csapat Ke­rüli ki győztesen. — Jók: I Wla nötolhataúan' veszteség. Kiss. Méri tv, Bartulov | _ .Temetése március s-án szer- íRainl itloti-o lytatec Va dan délután 3 órakor lesz Kis- (Ba.ia). Illetve Matos, Va ku->félegyházán. a FeKöfcmctS- tai, Pécsi. ’ I ben. Soltvadkert- Kiskunfélegyházi Vasas 2:2 (1:1) Soltvadkert, 500 néző, ve- I adását Kókai fejjel küldte zette: Gyökér. Az első félidőben a ha­zai csapat többet, támadott, mégis Ézsi a vendégeknek már a 3. percben vezetést szerzett. A hazaiak a 35. percben jobbszélsőjük ré­vén kiegyenlítettek. A második félidő 30 percében Tumbász lőtte a hazaiak második gólját. A 35,, percben Kelemen be­a hálóba, majd a 42. perc­ben Ézsi-lőtt kapufát. Jók: a közvetlen véde­lem és Tumbász, illetve Görög, Cserkó és Ézsi. A bajnoki rajt előtti utolsó vasárnap, március 10-éin a Kiskunfélegyházi Vasas és a Soltvadkert Kis- j kunfélegyházán játszik elő­készületi • mérkőzést. Javult a KTE csatársora KTE—Tűzoltó Dózsa 3:0 (1:0) Pulai második Vasárnap reggel a Jég­színházban kezdődött meg a cselgáncsozók Hungária Kupa versenyének döntője. A kecskeméti Pulai a 63 kg-os súlycsoportban nagy­szerűen küzdött, s miután legyőzte Nyerkit, az újpesti Oláh ellenfeleként az első helyért mérkőzhetett. A legtechnikásabb magyar versenyző csak a mérkőzés utolsó percében tudta le­győzni a kecskeméti fiút. A Hungária Kupa 63 kg-os súlycsoportjában X. Oláh (U. Dózsa). 2. Pulai (Kecs­keméti Dózsa), 3. Nyerki (Közgazdasági Egyetem). A LABDARÚGÓ NB I B Állasa I. Oroszlány 1 1 — — 3:0 2 2. Budafok 1 1 — — 2:0 2 3—5. Nagybát. 1 1 — — 2:0 2 3—5. Pécsi B. 1 1 — — 2:0 2 3—5. Várpalota 1 1 — — 2:0 2 6. Eger 1 1 — — 1:0 2 7. Bp. Spart. 1 1 — — 5:2 2 8. Romló 1 1 — — 2:1 2 9—10. Kecském. 1 — 1 — 0:0 1 9—10. Sz. MTE 1 — 1 — 0:0 1 11. Bp. Előre 1 — — 1 1:2 — 12. Győri D. 1 — — 1 2:5 — 13. Szállítók 1 — — 1 0:1 — 14. MA VÁG 1 — — 1 0:2 — 15—17. MVSC 1 — — 1 0:2 — 15—17. Nyíregy. 1 — — 1 0:2 — 15—17. Ózd 1 — — 1 0:2 — 18. BVSC 1 — — 1 0:3 — Az NB I B eredményei: Bu­dafok—Miskolci VSC 2:0, Pécsi Bányász—Ózdi Kohász 2:0. Bp. Spartacus—Győri Dózsa 5:2, — Eger—Szállítók 1:0. Komló—Bp. Előre 2:1, Nagybátonyi Bá- oyász—Ganz-MAVAG 2:0. Vár­palota-Nyíregyházi Spartacus 2:0. Oroszlányi Bányász—BVSC 3:0. Kecskemét, 800 néző, ve­zette: Fehér L. KTE: Molnár — Fekete II., Fekete I„ Gudricza — Páncsics, Pavlovics — Dinnyés (Pálmai), Kiss I., Beregi, Szappanos I., Pará- di. Edző: Lyka Antal. Behavazott pályán, hideg, szeles időben játszott a két NB Il-es csapat. KTE-táma- dásokkal indult a mérkő­zés és már a 12. percben meg is szerezték a vezetést. Parádi elfutott a balszé­len, mintaszerű beadását a berobband Szappanos a háló közepébe fejelte. 1:0! Utána a félidő végéig vál­tozatos játék alakult ki. Hol a vendégek, hol a KTE támadott, de több gólt eb­ben a félidőben már nem tudtak lőni. A végén a KTE került fölénybe, de lövéseik A TOTÓ 9. heti telitalálata 1. Diósgyőr—Bp. Honvéd 0:1 2 2. Szegód—Pécs 1:1 x 3. Győr—Csepel 0:1 2 4. Dunaújváros—MTK 0:0 x 5. Nagybátony—G.MAV. 2:0 1 *. Oroszlány—BVSC 3:0 I 7. Szol. MTE—Kecskemét 0:0 x | 8. Bp. Előre—Komló 1:2 2 ! 9. Budafok—Miskolc 2:0 1 10. Várpalota—Nyíregyh. 2:0 i 11. Bologna—Inter. 2:1 1 12. Brescia—Fiorentina 1:1 x 13. Roma—Juventus 0:0 x 14. Mantova—Lanerossi 1:1 x I elkerülték a vendégek ka- j púját. Az utolsó percekben Dinnyés egy összecsapás­nál megsérült. Szünet után helyére Pálmai állt be. A II. félidőben a nagy kedvvel játszó Szappanos már a 4. percben bebiztosí­totta a hazaiak győzelmét. A kifutó kapus fölött át­emelte a labdát, amely akadálytalanul jutott a vendégek hálójába. 2:0! A 15. percben Szappanos holtbiztos helyzetben lövés helyett jobbra emelte a lab­dát, amit társai elrontot­tak. A 21. percben Szap­panos jól irányzott lövését Szabó, a Tűzoltó Dózsa ka­pusa nagy bravúrral fogta. A 29. percben Szappanos balszélről jól eltalált lö­vése védhetetlenül jutott a vendégek hálójába. 3:0! A továbbiakban a KTE nagy fölénybe került, so­kat támadtak, de a jól vé­dekező Tűzoltó-hátvédek mindent hárítottak. Örvendetes tény, hogy a KTE támadó sora mindjob­ban belelendül a játékba, s főleg gyors szélsői révén vezetett veszélyes támadá* i sokat. A védelemből Pavlo­vics tűnt ki, de a két szél­ső hátvéd — Fekete II. és Gudricza — is kitűnően játszott. * 10 KOSÁRLABDA Nehezen nyert a Honvéd BP. HONVÉD—BAJAI BA< NB I. férfi, Baja, 200 né­ző. v.: Czjffra és Szécsi. Bp. Honvéd: Gyulai (4), Rácz (25) — Banna (25) — Lendvai (9), Bánhegyi. Cse­re: Hódi (10), Temesvári (2) , Koczka. Edző: Balogh József. Baja: Kovács (28), Piszá- rovics — Baumert (2) — íkotity (14), Rátvay (23). Csere: Weidinger (3), Vö­rös, Iván, Szepes, Vétek. Edző: Tax Imre.. Minden hely foglalt volt a bajai sportcsarnokban, amikor elkezdődött a rang­adó. A Honvéd vezetett 4:l-re, majd közel 10 ponttál húztak el. de min­den egyes pontért nagy harcot vívott a két csapat. Aránylag kevés kosár esett, mert mindkét csapat jól védekezett, kosarat csak KECSKEMÉTI PETŐFI—< NB I. férfi. Budapest. Klapka u., v.: Horváth és Karner. K. Petőfi: Tóth (7), Vas­vári (16) — Beóka (12) — Kovács (11), Csikai (4). Csere: Szabó (14), Farkas (3) .' Csáríyi (2). Szeghalmi, Ruszkai, Szabó I., Pajor. Edző: Guóth Iván. Jól kezdett, a Petőfi és már az 5. percben 10:2-es kecskeméti vezetést muta­tott az eredményjelző táb­la. A kecskeméti csapat igyekezett gyors indítások­kal pontot szerezni, de ha erre nem volt mód. fe­gyelmezetten megjátszották VTSK—KECSKEMÉTI NB I. női. Kiskunfélegy­.'za. 100 néző, v.: Cseresz­nyés és Puhr. K. Dózsa: D. Kovács (9), SKA POSZTÓ 75:70 (33:30) távolról lehetett dobni. A félidő közepén 16:15-re fel­zárkózott a Bácska, s a szünetig fej-fej mellett küz­dött a két csapat. A második félidőt is a Honvéd kezdte eredménye­sebben és a félidő köze­péig tartani tudták hét­nyolc pontos előnyüket. A Bácska erősített, s 52 öl­nél újból felzárkóztak. Az utolsó 5 percben is szoros volt az eredmény, de a Honvéd Banna távoli do­básaival állandóan tartani tudta az eredményt a mér­kőzés végéig. Nagyobb összpontosítással és keve­sebb eladott labdával a győzelmet is megszerezhet­te volna a bajai csapat. Jók: Rácz, Banna, Hódi, illetve Kovács, Rátvay, 1 íkotity. ISEPEL AUTÓ 69:58 (29:22) a labdákat és pontosan dobtak távolról is. A fél­idő végéig állandóan 5—6 ponttal a Petőfi vezetett. Szünet titán a Petőfi-játé- kosok nyugodtan, magabiz­tosan játszottak. A kecs­kemétiek előnye most már 10—12 pontra nőtt és ezt végig tartani is tudták. A jobb védekezésért és a na­gyobb lelkesedésért a Pe­tőfi feltétlenül megérde­melte ezt. az értékes győ­zelmet. A csapatból Vas­vári, Szabó F.. Tóth és Ko­vács nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A Csepel Autó legeredményesebb já­tékosa Táncos (16) volt. DÓZSA 59:56 (27:23) Liborné (7) — Szelei (4) — Kovácsné (10). Túri (14) Csere: Magvar M. (4), Do- mokos (4), Czégai (2), Baj­tai (2), Szentannay, Fekete, Nagy. Edző: Adamik Fe­renc. A kecskeméti lányoknak nem volt győzelmi esélyük a bajnokcsapattal szemben — legalábbis a papírforma szerint —, de a mérkőzés képe nem ezt mutatta. Az első öt percben a kecske­méti csapat vezetett, majd a VTSK vette át az irá­nyítást, de előnyük több­nyire csak 2—3 pont volt. A Dózsa ügyesen védeke­zett és jól fogták a pont­erős Ináncsinét. A szünet után sem változott egy da­rabig a játék képe, csak a 10. perc után került, fölény­be a VTSK. Ekkor néhány perc alatt elhúztak 14 ponttal és már úgy lát­szott, végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. A Dózsa-játé­kosok azonban nem adták fel. A kissé kiengedő VTSK-val szemben hatal­mas lelkesedéssel küzdöt­tek. Fogyott az előny és mikor az utolsó percet mu­tatott az óra, már csak 1 ponttal vezetett a VTSK. A Dózsa lendületét a VTSK már pem volt képes meg­állítani. de három fordított játékvezetői ítélettel, bün­tető dobásokból mégis meg­szerezték a győzelmet. Á Dózsa nagy lelkesedéssel és jól játszott. Kár volt azért az ötperces kihagyásért. A csapatból Túri, D. Kovács, Szelei, Liborné egészen ki­emelkedő teljesítményt nvúitott. Hétközben a Kecskeméti Petőfi két előkészületi mérkőzést is látszik. Ked­den Kecskeméten a Szov­jet-terem ben 18 órakor a 34mező vásárhelyi ME- ^OSF csütörtökön 18 óra­kor a Baiai Vízügy lesz a Petőfi ellenfelei