Petőfi Népe, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-17 / 245. szám

Remek Dézsa-győzelem Pécsújhelyen Kecskeméti Dózsa—Pécsi Bányász 2:1 (1:0) Pécsújhely, 1200 néző, vezette: Nagy E. K. Dózsa: Gór — Oláh, Vimcze, Lantos, Kéri — Peller, Dobó — Jósa, Kiss II., Morvái, Rozgo- nyi. Edző: Titkos Pál. Pécs; Lukács — Görgő. Ha- . lasi, Lombosi, Balázs — Kő­vári, Selymes — Kincsei, Opova, Stier, Lieber. Edző: Kantha Ká­roly. A Bányász-együttes vezette az első támadásokat, ezek azonban elakadtak a jól záró Dózsa-vé- delmen. A Dózsa az 5. percben a jobb szárnyán vezetett egy gyors rajtaütésszerű támadást Jósa beadását azonban Rozgonyi a kapu mellé küldte. A Dózsa csapata meglepően magabizto­san játszott és a lassan kibon­takozó Bányász-rohamokat könnyűszerrel verte vissza. Az ellentámadások pedig mindig zavart okoztak a pécsi védelem­ben. A 20. percben szép adoga­tás után Jósához került a labda. A szélső néhány csel után mint­egy húsz méterről lőtt, de a labda elkerülte a kaput. Ez nagy helyzet volt De a Dózsa vezetőgóljára nem kellett sokáig várni. A 24. perében az egyre job­ban játékba lendülő kecskeméti csapat vezetett támadást a jobb oldalon. Jósa pontosan adott közép­re és a sok védő közül Pel­ler emelkedett ki legjob­ban és fejese nyomán a há­lóba jutott a labda. 1:0. Elkeseredett hazai rohamok következtek és bizony nem sok hiányzott a 30. percben, hogy a A LABDARÜGÖ NB i B Állasa 1. Sz.fehérvár 28 16 6 6 43:26 38 2. Egyetértés 28 14 9 5 44:24 37 3. BVSC 28 13 9 6 43:20 35 4. Oroszlány 28 14 7 7 50:31 35 5. Szállítók 28 14 5 9 42:25 33 6. Bp. Előre 28 12 7 9 30:28 31 7. Miskolc 28 11 7 10 28:36 29 8. Pécsi Bí 28 11 6 11 35:30 28 9. Bp. Spart. 28 11 5 12 36:35 27 10. MAVAG 28 9 9 10 35:35 27 11. Várpalota 28 9 9 10 28:37 27 12. Kecskemét 28 9 8 11 29:31 26 13. Nyíregyháza 28 10 6 12 31135 26 14. Dorog 28 9 7 12 35:35 25 15. Budafok 28 5 13 10 28:39 23 16. Ózd 28 5 13 10 28:43 23 17. DVSC 28 6 5 17 28:55 17 18. Autóbusz 28 6 5 17 21:46 17 A forduló eredményei: Székesfe­hérvár—Oroszlány 4:0, Dorog—G-anz- MAVAG 4:0, Miskolc—Várpalota 0:0, Ózd—Nyíregyháza 0:0, BVSC—Buda­fok 2:2, Szállítók—Autóbusz 3:0, Bp. Spartacus—BVSC 3:2, Bp. Élűre— Egyetértés 0:0. Bányász kiegyenlítsen. Selymes a kifutó Gór fölött kapura emelt, szerencsére azonban az időben érkező Kéri a gólvonalról vágta vissza a labdát. Néhány perccel később Rozgonyi lövését védte Lukács. A 38. percben Lieber adott középre, ahol azonban Selymes hibázott biztos gólhely­zetben. A félidő hátralevő részében felváltva támadott a két együt­tes, a Dózsa tartani tudta egy- gólos előnyét. A második félidő Dózsa-tá- madásokkal kezdődött, s néhány percre beszorította ellenfelét a kecskeméti csapat. A 1. percben Morvái — Kiss II. támadás végén Kiss II. remek lövést küldött Lu­kács kapujára. A labda azonban a kapufáról vágó­dott vissza a mezőnybe. A 14. percben a hazaiak támad­tak és ezúttal a szerencse men­tette meg a góltól Gór hálóját. Opova öt méterre a kaputól sem tudta kihasználni helyzetét. Két perccel később viszont a Dózsa ért el újabb gólt és növelte elő­nyét. A 18. percben Rozgonyi vitte fel a labdát. A védők átadást vártak tő­le, a szélső azonban mint­egy húsz méterről rálőtte a labdát, amely védhetetlenül vágódott az alsó sarokba. 2:0. A kétgólos előny birtokában a Dózsa már inkább csak* az eredmény tartására törekedett. Ez azonban nem jelentette azt, hogy feladta a támadás lehe­tőségét. A Bányász-együttes fö­lénye jegyében teltek a percek, a 27. percben 11-eshez jutottak. A labdának Halasi futott neki, lövését azonban Gór bravúrosan kivédte. Nagyszerű kapustelje- sílmény! A 11-es után még egyetlen feljegyzésre méltó eseménye volt a találkozónak, a hazaiak gólja. Még J0 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor egy ve­szélytelennek látszó hazai támadás során Kincsei tá­voli lövése a Dózsa hálójá­ban kötött ki. 2:1. Az utolsó 10 percben a jól küzdő Dózsa tartani tudta egy- gólos előnyét. A Dózsa győzelme — az el­múlt heti gyengébb teljesítmé­Balszerencsés vereség SIÓFOKI BÁNYÁSZ—BAJAI VASAS MTE 1.-0 (0:0) dett Siófok maradt mintegy 10 percig támadásban, majd ismét a bajai csapat vette áit a játék irányítását egészen a mérkőzés végéig, de a csatárok kapu előtti tehetetlensége miatt az eredmény már nem változott. A hazaiak szerencsés győzelemhez jutottak a balszerencsés és vé­gig jól játszó bajai csapattal szemben. Siófok, vezette: Boros. MTE: Márton L — Bálity, Páncsics, Viszmeg — Dobszai, Rausch — Pálmai. Krémer, Pet­ri eh, Márity, Borkovics. Edzó: Jászberényi János. Az első 10 percben Siófok ro­hamozott, de csak egy kapufát ért el, majd feljöttek a bajaiak és ők irányították a játékot. A 20. percben nagy lövést vé­dett szerencsével a siófokiak ka­pusa. A 30. percben Petrichet tévesen lesen állította meg a partjelző. Az MTE a félidő vé­géig támadásban maradt. A második félidő is nagy ba­jai rohamokkal kezdődött, de a lövésekkel nem volt szerencsé­jük. A 15. percben bal oldali beadás után Krémer az ötösön óriási helyzetben hibázott. Ez sorsdöntő esemény volt. mert utána egy messze előre vágott labdával Erdei jól ugrott ki és öt méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0! Ezt követően a fellelkese; M, Pécsi Ercb.-r-Táncsic* n told 42. heti telitalálata 1. ü. Dózsa—Vasas 2. FTC—MTK 3. Tatabánya—DVTK 4. Dunaújváros—Szeged 5. SBTC—Szombathely 6. Sz.fehérvár—Oroszlány 7. Dorog—MAVAG 8. Ózd—Nyíregyháza 9. DVSC—Bp. Spartacus 10. Sárisáp—Nagybátony 11. ÉTI—Izzó 12. Atalanta—Inter. 13. Cagliari—Napoli +t 1 3.1 1 5:0 1 3:0 2 1:2 x 1:1 1 4:0 1 4:0 x 0:0 2 2:3 2 0:2 2 0:1 1 3:1 x 1:1 i 2:1 nye után — meglepetés: De mindjárt hozzátehetjük azt is, hogy ez a győzelem teljesen megérdemelt. Taktikai fegye­lemből jelesre vizsgázott az egész együttes. A védelem biz­tosan állt a lábán és külön ör­vendetes, hogy ezúttal az indí- tásgk is pontosak voltak. A csa­tárok, különösen a második fél­időben, bátran kezdeményeztek és sok zavart okoztak a hazai védelemben. Gór kitűnő telje­sítményére a 11-es kivédésével tette fel a koronát. A hátvédek és a fedezetek egymást múlták felül. A csatársorban Jósa és Rozgonyi játszott a legjobban. A pécsiek legjobbjai: Halasi, Kővári, Selymes voltak. Nagy E. jól vezette az izgal­makban bővelkedő találkozót. II Pécsi Dézsa Baján A Pécsi Dózsa NB I-es lab­darúgócsapata október I8-án, szerdán délután 3 órakor a Ba­jai Vasas MTE csapatával mér­kőzik Baján a sportpályán. Fontos mérkőzést nyert a Vasas Félegyházi Vasas—Mezőkovácsházi Petőfi 3:2 (1:1) Kiskunfélegyháza, 1500 néző, vezette: Ragó. F. Vasas: Bolya — Fekete, Cserkó, Mester — Kelemen II., Sahin II. — Bense, Ádám, Bo- hács, Ézsi, Kovács II. Edző: Kanyó János. Mezőkovácsháza: Budacsik — Csepregi, Gajdos, Banyik — Kenyeres, Gigacz — Gábor, Olasz, Boné, Sári, Paschek L Edző: Arnóczky József. Már az első percekben szo­rongatott a Vasas és nyolc perc alatt hat szögletet ért el. A be­ívelt labdákat azonban a ma­gas védők könnyen hárították. A vendégek csak ritkán jöttek át a félegyházi térfélre, akkor is veszélytelenül támadtak. Közben a kapusuk tüntette ki magát A 16. percben Bohács kö­zeli lövését szépen hárította. A 18. percben Sahin II. balról ívelt szabadrúgását Bohács fej­jel továbbította a kifutó Buda­csik mellett a hálóba. 1:01 Meg­lepetésre a gól a vendégeket rázta fel, és a 38. percben szép összjáték után Gábor közelről egyenlített. 1:1! A II. félidőben ismét a ha­zaiak rohamoztak. Kelemen II. beadását Ádám két lépésről a kapusba fejelte. A 17. percben közvetett szabadrúgáshoz jutott a Vasas. Bohács Ezsinek adta a labdát, aki 16 méterről a ka­puba lőtt. 2:1! Most ismét a vendégek támadtak és a 20. percben egy ívelt labdát Bolya kiejtett Szerencsére Cserkó a gólvonalról mentett. A 25. perc­ben egy szögletrúgás nyomán Bolya szorongatott helyzetben elvesztette a labdát és a bero­hanó Bányik a hálóba lőtt. 2:2! Ezután a mérkőzés végéig sok szabadrúgás tarkította a játé­kot, míg végre a 90. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Bohács szögletét Ádám 16 méterről lőt­te a hálóba. 3:2! A kapus a nagy tömörülés miatt nem lát­hatta a lövés irányát Ha szerencsével is, de meg­szerezte a Vasas a rendkívül fontos két pontot. Jók: Cserkó, Kelemen II. és Bohács. NB n. KELETI CSOPORT 1. Szolnoki MTE 25 18 5 2 52:16 41 2. Szegedi VSE 25 13 8 4 55:37 34 3. Budai Spart. 25 13 5 7 45:26 31 4. Kecskeméti TE 25 9 9 7 22:21 27 5. Jászberény 25 10 7 8 37:37 27 6. Cegléd 25 11 4 10 50:30 26 7. KISTEXT 25 10 5 10 44:32 25 8. Szolnoki MÁV 25 8 9 8 42:33 25 9. Gyula 25 10 4 11 32:43 24 10. Pénzügyőr 25 10 3 12 45:46 23 11. MGM Debrecen 25 8 7 10 31:40 23 12. Kkfélegyháza 25 9 4 12 32:51 22 13. Békéscsaba 25 8 5 12 24:36 21 14. Goldbergeir 25 8 4 13 37:51 20 15. Mkház a 25 7 2 16 17:44 16 16. Martfű 25 6 3 16 27:49 15 A fordulö eredményei: Szolnoki MTE—Martfű 3:0, Cegléd—Szolnoki MÁV 2:2, Gyulai MEDOSZ—Goldber­ger 3 a, Budai Spartacus—Békéscsa­ba 0:0, KISTEXT—Jászberény 6:2. Nem sikerült semmi Kecskeméti TE—MGM Debrecen 0:0 Kecskemét, 2500 néző, vezette: percben Pavlovics halántéka fö- tőség maradt kihasználaüa- Németh L. , lőtt egy összefejelés következté- nul.) KTE: Molnár — Fekete II., tében felrepedt a bőr, orvosi A második félidő is KTE-gól- Fekete I., Suhajda — Pavlovics, kezelésre szorult. Közben egy helyzettel kezdődött, de Barta Beregi — Sallai, Fássy, Diósze- debreceni szabadrúgás szállt lábáról jó helyzetben lepergett gi, Rubányi, Barta. Edző: Né- veszélyesen Molnár kapujára, a labda. Csapkodó játékkal tel- meth József. de a kapus szépen ütött fölé. tek a percek, a közönség elé­gedetlenkedett. Negyedóra el­teltével éledt fel a KTE. Több jó támadással vette át a kezde­ményezést. Lövést lövés köve­tett, de az irányzókkal baj volt. Tízperces jó játék után ismét alábbhagyott a kecskeméti csa­pat lendülete. Az utolsó percek­ben a vendégcsapat teljes vé­delembe vonult. A 40. percben Barta kecsegtető helyzetbe ke­rült, erős lövése a sok láb kö­zött elakadt. Ez volt a mérkő­zés utolsó helyzete. Közben Fássy megsérült, reklamált, s a közelben tartózkodó Németh Jó­zsef edző lehívta a pályáról. Alig közepes iramú, színvona­lú játékot hozott a 90 pere. A KTE-nek ugyan több biztos gól­helyzete is akadt, de a múlt­heti formájától elmaradt csapat nem érdemelt volna győzelmet a lelkes MGM ellen. A KTE-játékosok közül Fe­kete II., Fekete I., Pavlovics, Beregi, s időnként Diószegi, Ru­bányi és Barta játéka emelke­dett az átlag fölé. A vendégek csapatából Si­mon, Sidó, Terényi és Patai tűnt Debreceni Simon — Kovács Az ellentámadás során Diószegi ki. II., Sidó, Terényi — Nagy, Oláh pontos beadása gólhelyzetben Németh L. játékvezető jelen- Kiss, Imri, Patai, találta Rubányit, de a felpattant tősebb hibát nem vétett. Még Pavlovics sérülése előtt készült ez a kép, amikor remek ollózással mentett egy támadást. Balról Beregi áll, készenlétben a beavatkozásra. — Németi, Kovács L dór. A mérkőzés Edző: Szilágyi Sán- labdát gyengén lőtte, s oda lett a helyzet. A 21. percben parázs kezdetére kidé- jelenet adódott Simon kapuja rült az idő, elállt a szél. Rossz előtt. Rubányi beadása Diószegi előjelnek számított, hogy Szap- fejéről ar üres kapu felé szállt, H. P. panos belázasodott, s így nem állhatott csapata rendelkezésé­re. Mint később kiderült, na­gyon hiányzott. Lassan melegedtek be a csa­Terényi az utolsó pillanatban mentett, majd két kapáslövés is elakadt a védőkben. A 32. perc­ben Imri veszélyeztetett, de Molnárnak nem kellett beavat­patok. Tapogatózó játék alakult koznia. A következő percben ki. A 6. percben Fekete I-et Barta lőtt, erősen, helyezve, de igencsak „megtréfált” egy fel- Simon szögiette tudott menteni, pattant labda. Szerencsére Imri Pavlovics újabb kezeles^ után sem számított rá. Az első gól- hatalmas turbánnál a fejenje- helyzet a debreceni kapu előtt lentkezett jatecra. A félidő adódott de Diószegi nem érte utolsó pillanatában Barta re­el Rubányi labdáját. A KTE mek csellel futott el, beadása egyre többet támadott, de ered- abszolút gólhelyzetben találta ménytelenül, s ez a csatársor Diószegit, ám a csatár egy-két kapkodásának tudható be. A 12. lépesről fölé fejelt. (Nagy lehe­, PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapia. Főszerkesztő: F Tóth Pál Kiadja a Bács megyei lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei ístván Igazgató Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztő5telefonközpont 26-19. 25-16. Szerkép7tő bizottság 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér i/> Telefon: 1T-09 Terjeszti a Magvar Posta, előfizetési díj t hónapra 18 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda v Kecskemét — Telefoni la--» Index: 25 065