Petőfi Népe, 1967. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-03 / 233. szám

Nem érdemelt vereséget a Dózsa Budapesti Előre—Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0) Budapest, 1000 néző, vezette: Farkas. K. Dózsa: Gór — Kéri, Vin- cze, Lantos, Szőczey — Peller, Dobó — Jósa, Kiss II., Roz- gonyi, Balatoni. Edző: Titkos Pál. Bp. Előre: Szilágyi — Kahlesz, Reif, Csider, Tuba — Egervári, Józsa — Nagy Cs., Burányi, Po- vázsai, Matus. Edző: Anda Lász­ló. Napos időben, enyhe széllel szemben a Dózsa kezdte a já­tékot. Pontos adogatásokkal kö­zelítették meg a kecskeméti csatárok a hazaiak kapuját A 3. percben Jósa lendületes el­futás után Kiss II-höz játszott, a csatár pontosan adott közép­re, s Balatoni tiszta helyzetben gyenge fejest küldött kapura. A 7. percben Gór kapuja for­gott veszélyben, de Jósa lövése a kapu fölé szállt. Jó volt az iram, a hazaiak túl keményen küzdöttek. Először Balatonit, majd néhány perc múlva Roz- gcmyit és Dobót rúgták meg, szerencsére tovább játszhattak. A 9. percben Gór védett egy 25 méterről küldött szabadrú­gást A 11. percben újra a Dó­zsa veszélyeztetett, Rozgonyit a lövés pillanatában szögletre szerelték a védők. A 14. percben Kiss II. törhetett kapura, a 16-oson belül ketten „ollóba fogták” a lőni készülő csatárt aki elesett, de a játékvezető nem látta 11-esnek az esetet. A 16. percben Gór védett bra­vúrosan egy lövést, majd há­rom perc múlva a másik oldalon Szilágyi védte Kiss II. jól el­talált labdáját A 20. percben Kiss II. beadását a védelem el­nézte. Ott volt azonban Bala­toni, aki hatalmas gólhelyze­tét elügyetlenkedte. Egy perc­cel később három Dózsa-csatár állt szemben két Előre-védővel, Rozgonyi vállalkozott a lövés­re, Szilágyi ezt is szögletre hárí­totta. A hátralevő időben a ha­zaiak kezdeményeztek többet. A Dózsa-védelem azonban a helyén volt Hatalmas irammal folytató­dott a küzdelem a második fél­időben. Jobbára az Előre táma­dásait láthattuk az első félórá­ban. A kecskeméti együttes gyors, de eredménytelen elfu­tásokkal kísérletezett. A 28. percben a játékvezető tévesen szabadrúgást ítélt a Dózsa el­len. Lantos ugyanis elrúgta a labdát és a támadó csatár csak ezután esett át a lábán. A 20 méteres szabadrúgás­nak Povázsai állt neki. Lö­vése a kapu mellé szállt. A játékvezető újra elvégez­tette a szabadrúgást, s ek­kor már Povázsai lövése utat talált Gór hálójába. 1:0. Középkezdés után Peller mi­att közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. A közelben lévő Kiss II. megpöccintette a lab­dát és ezért a játékvezető — véleményünk szerint teljesen indokolatlanul — előzetes fi­gyelmeztetés nélkül kiállította a kecskeméti csatárt. A megfogyatkozott Dózsa a hátralévő negyedórában táma­dott is és a 41. percben Jósá­nak gólhelyzete is volt. De ezt nem tudta kihasználni. Az elmondottakból jól látha­tó, hogy a kecskeméti csapat jól küzdött ezen a mérkőzésen és a helysetek, nomeg a mutatott já­ték alapján az egyik pontra mindenképpen rászolgált volna. A Dózsa-védelem igen jó telje­sítményt nyújtott, végig tartani tudták a fürge és kemény ha- zia támadókat. A Dózsa-csatá- rok sokszor megkeverték az el­lenfél védelmét, sajnos a gól­helyzeteket nem tudták kihasz­nálni. Küzdőképességből azon­ban valamennyi Dózsa-játékos jelesre vizsgázott. Az Előre csapata ezúttal a szerencsével sem állt hadilábon, A legjobb csapatrésze a véde­lem volt. Elől Józsa, Povázsai és Burányi volt a legjobb. Farkas játékvezető erélyesen vezette a mérkőzést, két hibája azonban befolyásolta az ered­ményt A LABDARUGÓ NB I/B ÁLLASA Lyukas volt a védelem K1STEXT—Félegyházi Vasas 6:1 (3:1) Kispest, 500 néző. Vezette: dett, majd Kovács II. révén a 1. BVSC 2. Egyetértés 3. Sziehérvár 4. Oroszlány 5. Bp. Előre 6. Szállítók 7. Pécsi B. 8. MVSC 9. MA VÁG 10. Nyíregyháza 11. Várpalota 26 13 8 5 41:17 34 26 13 8 5 40:23 34 26 14 6 6 38:26 34 26 13 7 6 48:26 33 26 12 6 8 36:27 30 26 12 5 9 38:25 29 26 11 6 9 33:26 28 26 11 5 10 28:36 27 26 9 8 9 33:29 26 26 10 5 11 31:34 25 26 8 8 10 27:37 24 Kemény küzdelem BAJAI VASAS MTE—STEINMETZ SE 2:0 (0:0) 600 néző. Vezette: Baja, Kiss R. BMTE: Marton I. — Bálity. Rausch, Viszmeg, — Dobler, Varga — Pálmai .Krémer, Nyi­las, Marity, Borkovics, Edző: Jászberényi János. A bajaiak mezőnyfölényt har­coltak ki, de ennek nem volt eredménye. Először Borkovics hagyott ki két tiszta helyzetet, majd Pálmai és Nyilas hibá­zott. A 38. percben jó helyzet­ben a bal kapufát találta el. A félidő utolsó perceiben Márity három lépésről kapufára fejelt. A II. félidőben megritkultak a vendégek támadásai, mégis egy gyors lefutás végén jogos 11-eshez jutottak. A büntetőt a kapu mellé lőtték! Két ízben is szabálytalankodtak a vendégek Pálmaival szemben és végül Krémer a megérdemelt bünte­tőt a kapuba vágta. 1 ül A 23. percben Krémer a 16-osról a kapura ívelt, de a gólvonalon álló pécsi védők a felső kapu­fára fejelték a labdát. A 36. percben Nyilas vezette fel a labdát. 18 méterről váratlanul lőtt és a kapus mellett a labda a jobb felső sarokba vágódott 2:0! Kemény küzdelemben, ha né­mi szerencsével, de megérdemel­ten nyert az I. félidőben idege­sen küzdő bajai csapat. Jók: Bálity, Dobler, Krémer. 12. Bp. Spartacus 26 9 5 12 31:32 23 13. Dorog 26 8 7 11 30:33 23 Iá. Kecskemét 26 8 7 11 27:30 23 15. Ózd 26 5 11 10 23:41 21 16. Budafok 26 4 12 10 21:37 20 17. Autóbusz 26 6 5 15 21:38 17 18. DVSC 26 6 5 15 25:48 17 A forduló eredményei: Autóbusz— Pécsi Bányász 1:0, BVSC—Miskolci VSC 7:0, Székesfehérvár—Egyetértés 1:0, Oroszlány—Ganz MÄVAG 2:1, DVSC—Várpalota 2:0, Ózd—Szállítók 13), Dorog—Budafok 1:1, Bp. Spar­tacus—Nyíregyháza 2 a. Szávo J. KISTEXT: Kovács — Rúbos, Nagy I., Báncs — Stramszki, Letenyei — Nagy F., Kalmár, Szernők, Cserjés, Fekete. Edző: Borbély András. F. Vasas: Bolya — Fekete, Cserkó, Mester — Kelemen, Sa- hin II. — Pünkösti, Ádám, Bo- hács, Ézsi, Kovács II. Edző: Ka- nyó János. A Vasas kapott előbb lábra és Kovács II. remek elfutása után csak üggyel-bajjal men­tettek a hazaiak szögletre. Az 5. percben Ézsi átadását Kovács lőtte, de a kapus biztosan hárí­tott. Lassanként feljöttek a ha­zaiak és főleg Cserjés révén ve­szélyeztettek. A vendégvédel­met többször is átjátszottak, de Bolya kitűnően védett több kö­zeli lövést. A 26. percben telje­sen váratlanul Ézsi tört ki, át­játszotta a kispesti védelmet és nagy gólt lőtt. 0:1! öt perccel később válaszoltak a hazaiak. Szemők közeli lövése a hálóba jutott. 1:1! A 33. percben Sahin és Cserkó együttes hibájából Élagy F. került gólhelyzetbe, s vezetést szerzett csapatának. 2:1! A kitűnő Nagy F. a 40. percben ismét kihasználta a védelem hibáját. 3:1! A félidő végén Bo­lya kétszer is bravúrosan vé­Vasas is veszélyeztetett. A második félidő elején vég­képp eldőlt a mérkőzés. Sahin 11. csak figyelte, hogyan fejel a hálóba Cserjés. 4:1! A 3. perc­ben Nagy F. faképnél hagyta Mestert és nem hibázott most sem. 5:1! A változatosság ked­véért a 7. percben Cserkó hibá­zott és Szemők beállította a vég­eredményt. 6:1! A hazaiak ez után is sokat támadtak, de Bo­lya még a biztos gólnak látszó lövéseket is védte. A Vasas csak Kovács II. játékával tudott időn­ként a fővárosiak kapuja köze­lébe jutni. A 37. percben Feke­tét játszották át, de Bolya nagy bravúrral mentett a százszáza­lékos gólhelyzetbe került KIS- TEXT-csatárök elől. A fővárosi csapat teljesen megérdemelten győzött még eb­ben az arányban is. Ezt azon­ban nem a jó játékának, ha­nem a Vasas kulcsemberei gyenge formájának köszönhetik. Az F. Vasas csapatában Ko­vács II. kiemelkedően játszott. Bólya a hat gól ellenére is jól védett. Időnként Ézsi játéka is dicséretet érdemelt A KIS­TEXT legjobbjai: Letenyei, Nagy II., Szemők és Cserjés. A játékvezetői hármas kitű­nően oldotta meg feladatát Elmaradt a jó folytatás Kecsheméti TE—Jászberényi Lehel 2:2 (2:1) Kecskemét, 2500 néző, vezet­te: Kocsondi. KTE: Molnár — Nagy, Feke­te I., Suhajda — Diószegi, Pav- lovics — Sallai, Fássy, Beregi, Szappanos, Rubányi. Edző: Né­meth József. J. Lehel: Kohári — Juhász, Helle, Tóth — Józsa, Oláh — Sánta, Keresztesi, Bánhidi, Szántai, Gulyás. Edző: Buchár László. Diószegi váratlan lövése nyo­mán ismét Kohári tehetett bi­zonyságot jó formájáról. A 20. percben már a kapus sem te­hetett semmit. Fássy szólózott, lövése Helle kezéről ismét elé­je pattant, majd Szappanoshoz tálalt, s a KTE gólzsákja nem hibázott. 1:0. A második gól sem váratott magára sokáig. A 16-oson pattogó labda Szappa­nos elé került s a csatár kímé­letlenül bombázott a léc alá. Ajngoszláv műsora TV Kecskeméti Ingatlankezelő Vállalat azonnali belépés­sel felvesz kőműves, bádogos, tetőfedő szakmunkásokat és építő­ipari segédmunkásokat. Bé­rezés megegyezés szerint Jelentkezés, Kecskemét, Reiszmann Sándor u. 20. Munkaügyi csoportnál. 8176 9.40: Iskola-tv. = 14.50: Iskola-tv — 17.30: Heti szemle albán nyelven. — 18.00: Hírek. — 18.10: Riportmű­sor. — 18,30: A nagyvilág a képer­nyőn. — 19.10: Uton-útfélen. —19.54: Jó éjszakát, gyerekek! — 20.00: Tv- hiradó. — 20.40: Dokumentumaim. — 20.50: Játékfilm. — 22.25: Hírek PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. FöszerkesztO: F. Tóth Pál Kiadja a Báca megyei Lapkiadd Vállalat, felelős kiadó: Meze] István Igazgató Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanáesház Szerkesztőségi telefonközpont: 20-19. 25-16. Szerkesztő bizottság 10-38 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér 1/a Telefon: W-08. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési dll t hónapra 13 forint. Bács-Klskun megyei Nyomda V. Kecskemét - Telefoni 11-B {ndes; K MS . Szappanos lövése a Jászberény kapujában. Verőfényes, szélcsendes idő­ben futottak ki a csapatok. Jól kezdett a KTE, s már az első támadás majdnem góllal vég­ződött. Szappanos remek lab­dát kapott. Egy csel után lőtt, lövését a kapus ismét a közép­csatár elé ütötte, de a vert helyzetben levő Kohári és a ka­pufa mellett alapvonalon túlra gurult a labda. A következő percben Sallai pompásan adott középre, Szappanos fejelt, azonban Kohári fölé tudta ütni a labdát. Nem sokkal később 2d). Érdekes módon a vendége­ket nem törte le a két gyors gól, s egyre jobban támadásba lendültek. A 30. percben a könyelműsködő védelmet be­csapta Bánhidi, s a tehetetlen Molnár mellett a kapu bal sar­kába lőtt. 2:1. A következő perc­ben ismét jászberényi támadás futott a KTE kapuja felé, de Molnár remekül védett. A 36. percben Szappanos cseles sza­badrúgása felpattant a kapu félidő hátralevő percei KTE- fölénnyel teltek. Fordulás után az első veszé­lyes támadást a KTE vezette, melynek végén Kohári szépen védett, majd Rubányi beadása gólhelyzetben találta Szappa­nost, de a kapáslövését men­tették. Feljöttek a vendégek, s hosszú percekig uralták a me­zőnyt. A 16. percben vastapsot kapott egy kecskeméti akció. Sallai beadását pompás ollózás­sal, hanyattvetődve lőtte Szap­panos kapura, de balszerencsé­re a kapufa mentett Feljött a KTE, a fölényt Diószegi óriási lövése fémjelezte, amely a fel­ső lécet majdnem kettétörte. A vastaps ismét felcsattant. S ahogy az mindig lenni szokott, a kimaradt helyzetek megbosz- szulták magukat. Fekete I. el­kalandozott, Sánta kiugrott, s a mintegy 10 méteres lövését Molnár kiütötte ugyan, de a kétségbeesetten befutó Pavlo- vics testéről a hálóba vágódott a labda. 2:2. A gól után is a KTE támadott többet. Beszo­rult a vendégvédelem, de min­dig akadt láb, amelyik az utol­só pillanatban közbe tudott nyúlni. A 45. percben óriási balszerencse fosztotta meg a KTE-t a győztes góltól. Nagy tömörülés után Diószegi közel­ről lőtt, de a labda a kapufa éléről nem befelé, hanem ki­felé vágódott. Az akció után felharsant a bíró hármas síp­szava. Közben nagy tumultus támadt, dulakodásra is sor ke­rült, melynek végén Kohári megütötte Diószegit. Feszült lég­körben vonultak a csapatok az öltözőbe. Szappanos remek akcióból lőtt két gólja után senki sem gondolhatta komolyan, hogy is­mét háromesélyessé válik a mérkőzés. Ez elsősorban a KTE bizonytalan védelme miatt kö­vetkezett be. a mérkőzésen lőtt öt kapufa valóban balszerencse, de ez nem lehet mentség. A KTE-ből kiemelkedő játé­kot senkitől sem láttunk. A vendégek csapata a mezőnyben szépen adogatott, lelkesen ját­szott, s a szerencse is melléjük szegődött. Kocsondi játékvezető a má­sodik félidőben nagyon bizony­előterében, s Kohári éppen- ] tálán volt, sokat tévedett a KTE hogy csak menteni tudott. A' terhére. H. P,