Petőfi Népe, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-19 / 221. szám

Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt pontszerzés Dorogi Bányász—Kecskeméti Dózsa 2:2 (1:0) Dorog, 1000 néző, vezette: Orosz. Dorog: Dóczi — Molnár, Si­mon, Duralla — Takács, Csőri — Juhász, Rácz, Lakics, Hor­váth, Bartalos. Edző: Buzány- szky Jenő. K. Dózsa: Gór — Oláh, Vin- cze, Szőczey, Lantos — Peiler, Kéri, Dobó — Jósa, Kiss XI., Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. A Dózsa 1—4—3—3-as felállí­tásban lépett pályára, tehát jól megerősítette a védelmét. A ha­zaiak már a mérkőzés előtt han­goztatták, hogy biztos győzel­met várnak, s visszavágnak a tavaszi kecskeméti vereségért. Ügy látszott, igazuk lesz, mert már a 7. percben gólt értek el. A támadás Rácztó! indult el, aki hosszan szöktette Laki csőt. A Dézsa-védők nem tudtak közbeavatkozni és a csatár élesen a jobb al­só sarokba lőtt. Gór vető­dött a labdára, de nem ér- { te el. 1:0. A gól nem törte le a kecs­kemétieket és bátran támadtak. A 10. percben az előretörő Pei­ler került nagy helyzetbe, lö­vése azonban nem sikerült. Egy­más után négy szöglet jelezte a Dózsa fölényét. A dorogi csa­pat gyors lefutásokkal kísér­letezett. A 17. percben nem sok hiányzott a kiegyenlítéstől. Jósa a jóbbszélen viharzott el, be­adása teljesen tisztán találta A LABDARUGÓ 1. Egyetértés NB I/B. AREAS A: 24 12 8 4 38:22 32 24 12 7 5 46:24 31 24 13 5 6 36:25 31 24 11 8 5 33:17 30 24 12 4 8 37:23 28 24 11 6 7 32:22 28 24 10 6 8 26:26 26 24 9 7 8 30:25 25 24 10 5 9 25:28 25 24 10 4 10 29-30 24 24 8 6 10 28:30 22 24 7 8 9 25:34 22 24 9 3 12 27:28 21 24 7 7 1» 24:28 21 24 4 11 9 2137 19 24 3 11 10 16 35 17 24 5 5 14 19:35 15 24 5 5 14 22:45 15 eredményei: BVSC— 2. Oroszlány 3. Szfehérvár 4. BVSC 5. Szállítók 6. Pécsi B. 7. Bp. Előre 6. MAVAG 9. MVSC 10. Nyíregyháza 11. Dorog 12. Várpalota 13. Spartacus 14. Kecskemét 15. Ózd 16. Budafok 17. Autóbusz 18. DVSC A forduló —----------.,— --------­F ővárosi Autóbusz 1:0, Ganz MA­VAG—Egyetértés 1:1, Székesfehér­vári Vasas—Budafok 3;0, Várpalo­ta—Ózd 2:1, Nyíregyháza—Szállítók 2:0, Pécsi Bányász—Debrecen 2:2, Bp. Előre—Miskolci VSC 4:1, Bp. Spartacus—Oroszlány 0:0. Kiss Il-t, a csatárt azonban a lövés pillanatában Simon sze­relte. A 31. percben az egyik Eózsa-támadást még a hazai közönség is megtapsolta. Három húzás után Rozgonyi bombá­zott a dorogi kapura, a lövés az egyik védőről vágódott vissza. Kemény küzdelem folyt a pá­lyán, amelynek során a 37. percben Jósa, majd a 42. perc­ben Kiss II. előtt nyílt egyenlí­tési alkalom, sajnos eredmény nélkül. A szünetben a Dózsa öltö­zőjében bizakodó volt a han­gulat a játékosak fogadkoztak, hogy az egyik pontot megszer­zik. A II. félidő 13. percében Jósa—Kiss II. akció végén Kiss II. lövését a kapus szögletre há­rította, Rozgonyi ívelte be és Jósa fejese centiméterekkel ju­tott a kapu fölé. Fölénybe ke­rült a Dózsa, a hazaiak fárad­ni látszottak. A 20. percben született meg a Dózsa kiegyenlítő gólja. Kiss II. szögletet harcolt ki. Ezúttal is Rozgonyi ívelte be és Peiler fejese nyomán a labda a hálóban kötött ki. 1:1. A gól után a hazaiak roha­mai következtek. A Dózsa még keményebben védekezett. A já­ték a Dózsa térfelén folyt, egy­más után 6 szögletet rúghatott a Bányász. A 36. percben újra vezetést szerzett a Dorog. Rácz—Horváth—Juhász tá­madás végén a jobbszélső lövésével szemben Gór te­hetetlen volt. 2:1. Ekkor úgy látszott, hogy a Dózsa elveszti a mérkőzést. A játékosok azonban ebbe nem nyugodtak bele, újult erővel támadtak és öt perccel a befe­jezés előtt érdekes — és szeren­csés — körülmények között egyenlítettek ki. A 40. percben Jósa futott el a jobbszélen, a támadást belül Kiss II. követte. Jósa erős beadása azonban nem érte el a kecskeméti csatárt, mert a berobbanó és menteni akaró Csőri a saját hálójába fejelte a lab­dát. 2:2. A Dózsa teljesen megérde­melten hozta el Dorogról az egyik bajnoki pontot. A csapa­tot régen láttuk ilyen harcos küzdőszellemben játszani. Ez­úttal a Dózsa csapatjátéka is jól működött és a játékosok erőnlétével sem volt baj. A Dó­zsa védelme időnként megza­varodott, ebből születtek a ha­zai gólok. A védelem legjobb­jai: Gór és Vincze voltak. Elöl Jósa és Kiss II. okozott meleg pillanatokat a hazai védelem­nek. A Dorogból Csőri, Rácz, Lakács, és Horváth játéka tűnt ki. Orosz játékvezető igen jól bíráskodott M. L. Szeptember 25-én hétfőn dél­után 17 órakor a K, Dózsa- sportkör a Dózsa sportklubban tartja vezetőség- és küldöttvá­lasztó közgyűlését Afcár líéf számjegyű győzelem is lehetett volna BAJAI VASAS MTE—SZEKSZÁRDI VASAS 5:0 (4:0) Baja, 400 néző, vezette: Su- tyor. BMTE: Márton I. — Bálity, Páncsdcs, Viszmeg — Marity, Varga — Pálmai, Krémer, Nyi­las, Csanyik dr., Rausch. Edző: Jászberényi János. Sokáig kellett az első kapura- lövésre várni. Előbb Pálmád, majd Nyilas hibázott jó hely­zetben. A 16. percben végre Nyilas jó labdát kapott középen és a védők gyűrűjében nagy erővel a léc alá lőtt. 1:0! A 23. percben Pálmai pontos beadását az üresen hagyott Csanyik dr. kezelte le, majd az ötösről a kapu jobb sarkába helyezte. 2:0! A 29. percben a felszaba­dítani akaró szekszárdi védők Krémernék rúgták a labdát, és az róla ívelten a léc alá hullott. 3:0! A gól után a mérkőzés ele­jén megsérült szekszárdi jobb­fedezet végleg elhagyta a pá­lyát. A 36. perben kiugrott Krémer, labdáját Csanyik dr. egyből kapura lőtte, s a labda a jobb kapufa tövéről a hálóba perdült. 4:0! A II. félidőben tíz emberrel játszó szekszárdiak ellen nyo­masztó, de meddő fölénybe ke­rült Baja. A félidő egyetlen gólját a 13. percben Marity lőt­te húszméteres szabadrúgásból. 5:0! Ezután már csak három ka­pufát lőttek a hazaiak és sok gólhelyzetet kihagytak. Ha az MTE jobban kihasz­nálta volna a helyzeteit és szü­net után nem fékezett volna le, kétszámjegyű eredményt is el­érhettek volna. — Jók: Marity, Varga, Krémer, Csanyik dr. NB n. KELETI CSOPORT ATJ.ASA­1. SZMTE 21 14 5 2 37:14 33 2. SZVSE 21 12 7 2 50:26 31 3. B. Spartacus 21 12 3 6 40:23 27 4. Jászberény 21 9 6 6 32:28 24 5. Kecskeméti TE 21 9 5 7 20:19 23 6. KISTEXT 21 8 5 8 32:26 21 7. Sz. MÁV 21 6 8 7 37:27 20 8. Gyula 21 9 2 10 26:39 20 9. Cegléd 21 8 3 10 38:27 19 10. MGM D. 21 7 5 9 26 -33 19 11. Kkfháza 21 8 3 10 27:39 19 12. Goldberger 21 7 4 10 29:41 18 13. Pénzügyőr Z1 8 1 12 38:44 17 14. Bcsaba 21 7 3 11 22:35 17 15. Martfű 21 6 3 12 26:34 15 16. Mkháza 21 6 1 14 12:39 13 A forduló eredményei: Goldber ger—MGM Debrecen 1:0, Pénzügy­őr—Békéscsaba 7:1, Budai Sparta­cus—KISTEXT 3:2, Gyulai MEDOSZ —Szolnoki MÁV 1;1, Szolnoki MTE —Jászberényi Lehel 0:0, Szegedi VSE—Mezőíkovácsháza 6:0. Spartacus-közgyütés 1967. szept. 22-én délután öt óra­kor lesz a MESZÖV-székház nagy­termében. Tagok megjelenése köte­lező. Vendégeket szívesen látunk. Kecskemét, Vezetőség. 9216 Sárdagasztás — öngóllal „fűszerezve Kecskeméti TE—Ceglédi VSE 1:0 (1:0) 99 Kecskemét, 1500 néző, vezette: Horváth. KTE: Molnár — Fekete II., Fekete I., Suhajda — Diószegi, Szerencsére a mérkőzés kez­detére elállt az eső, de így is hihetetlen rossz, felázott, mély talajon kezdődött a játék. Már érkező védők menteni tudtak. A 21. percben Diószegi 20 méte­res lövése a kapufát érintve akadt el az oldalhálóban. A 30. Ez a gól döntött. Értékéből semmit sem veszített azzal, hogy ceglédi játékos lábáról jutotta hálóba. Beregi — Sallai, Rubányi, Fássy, Barta, Nagy. Edző: Németh Jó­zsef. Cegléd: Hamza — Cseh, Oláh, Zátonyi — Halmi, Vágó — Csurgai, Kábák, Csontos, Lip­tai, Görög. Edző: Szigeti Fe- renc. Csúcsteljesítményt nyújtott a Vasas Kiskunfélegyházi Vasas—’Martfűi MSE 5:2 (3:1) Martfű, 700 néző, vezette: Szlávik. Vasas: Bolya — Remse, Cser- kő, Fekete — Kelemen, Sahin II — Pünkösti, Adóm, Bohács, Ézsi, Kovács II. Edző: Kamyó János. Martfű: Németh — Nagy II., Seres, Horváth — Szűcs, Bod­nár — Katona, Bíró, Hanti, Nagy I., Mezőteleki. Edző: Mikus Ernő. Mintegy 150 főnyi lelkes szur­koló kísérte Martfűre a Vasast. A csapat ezt jó játékkal és szép gólokkal honorálta. Már az 5. percben egy elfutásnál Kovács II-ről hátvédje letépte a nad­rágot Változatos volt a játék, mindkét csapat tudatában volt a mérkőzés fontosságának. Fel­váltva támadott a két csapat, egyelőre mindkét védelem jól állt a lábán. A 15. percben 20 méteres szabadrúgásnál Adárn legurította a labdát a mellette álló Bohácsnak, aki nagy gólt lőtt. 1:0! A 16. percben Cserkó és Mezőteleki összecsapott a 16-oson belül és a játékvezető túl szigorúan büntetőt ítélt, melyet Szűcs értékesített. 1:1! Rákapcsolt a Vasas, két szögle­tet is elértek, de ezek ered­ménytelenek maradtak. A kitű­nő formában levő Kelemen le­futott jobb szélen és éles le­adása Seres kezét érte. A játék­vezető most is 11-est ítélt, szin­tén túl szigorúan. A büntetőt Sahin 11. a jobb sarokba vágta. 2:1! A 39. percben Pünkösti be­adásából Bohács 25 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba. 3:1! Az utolsó percek igen izgalmasak voltak. Előbb Cserkó mentett, majd Kelemen egy biztos gólnak látszó labdát a gólvonalról vágott ki. A második félidő elején be­szorult a Vasas, de a védőknek helyén volt a szívük. A nyomás 15 percig tartott, s ekkor Bolya bizonyította jó formáját. Honti 5 méterről az oldalhálót találta el, ezután Seres nagy erővel lőtt kapu fölé egy szabadrúgást. Ne­gyedóra eltelte után a Vasas támadásba lendült. Előbb Ko­vács II., majd Pünkösti nagy helyzetből lőtt mellé. A 25. perc- | ben Mezőteleki közelről lőtt I főié. A 30. percben Ézsi nagy lövését védte Németh. A 31. percben Bohács labdájával Ádám lefutotta a védelmet, ki­csalta a kapust és mellette éle­sen hálóba gurított. i:l! A Va­sas most már nyugodtan, maga­biztosan játszott; A lelkesen küzdő hazaiak a 41. percben szépítettek Nagy II. közeli éles fejese révén. 4:2! A 43. percben Kovács II. elhúzott őrzője mel­lett és három csel után Ézsi- nek adott, aki egyet igazított a labdán és 10 méterről védhe- tetlen gólt lőtt a. bal alsó sa­rokba. 5:2! A Vasas jól játszott és megérdemelten győzött a lel­kes hazaiak ellen. Az 5 gól csú­csot is jelent, mert az eddig lejátszott NB II-s bajnoki mér­kőzés egyetlen fordulójában sem találtak a Vasas támadók há­romnál többször az ellenfél há­lójába. Jók: Kelemen, Cserkó, Sahin II., Bohács és Ézsi, illetve Ka­tona és Mezőteléki.. Szerdán délután háromnegyed négykor a Vasas vendégül látja a Tatabányai Bányász csapatát edzőmérkőzésre. az elején látni lehetett, hogy csak küzdelemről lehet szó, hi­szen megállni is alig lehetett. A 4. percben szögletet ívelt be Liptai, Fekete II. elvétette a labdát, de Kábák nem jutott lövéshez. Az ellentámadás lesen akadt el. A 14. percben közve­tett szabadrúgáshoz jutott a KTE, de a védők mentették Be­regi 20 méteres lövését. Kecs­keméti fölény alakult ki, s köz­ben fantisztikus gólhelyzetet ha­gyott ki Rubányi. A kapuson már átszállt a labda, de a há­rom lépésről leadott lövés gyen­gén sikerült, s a befutó Halmi önfeláldozóan mentett a gól­vonalról. A 25. percben Barta nagy lövést küldött Hamza ka­pujára és a kapus csak üggyel- bajjal tudott tisztázni. A 30. percben Sallai és Hamza csatá­zott, a kapus kiejtette a labdát, de a csatár már képtelen volt megállni. Feltűnően sokat rek­lamáltak a ceglédiek. Ebből a kecskemétieknek is hátrány származott, mert a támadásban levő KTE-t torpan totta meg. A 36. percben megszületett a meg­érdemelt, s mint ahogy később kiderült, a mérkőzést eldöntő KTE-gól, Sallai elcsípett egy lab­dát. Remekül adott be, Hamza rosszul vetődött, s a csatárok elől menteni akaró Cseh lábá­ról a jobb alsó sarokba vágó­dott a labda, öngól! 1:0! A második félidő szép KTE- támadással kezdődött. Sallai jól rajtolt Beregi hosszú indítására, el is érte a csatár, de a kapus bravúrosan védett. A 11. perc­ben KTE-szöglet után egy elő­revágott labdával meglépett Csurgai, teljesen egyedül tört kapura, szerencsére a sarat nemj .kalkulálta” be, s így a vissza­percben Cseh lapos belövését mindenki elnézte, s a labda csak centiméterekkel ment mel­lé. Egyre többet támadott a ven­dégcsapat. A 35. percben Vágó kétszer is veszélyeztetett. Remek ollózását Nagy mentette szög­letre, majd a beadást alig fe­jelte fölé a ceglédi fedezet. A 44. percben Fekete I. lövését védte szépen Hamza. Szép játék — érthetően — nem alakulhatott ki. Igen küz­delmes mérkőzésen győzött a KTE. A helyzetek alapján meg­érdemelt a két pont. A ceglédi csapat sem vallott szégyent, jobb erőnlétükkel a második félidőben többet támadtak, de a hazai védelem jól állta a sa­rat. A KTE védelme, Molnárral az élen, ismét jól játszott. Be­regi, Diószegi és Nagy erőtől duzzadó sallangmentes játéka igen tetszett. A csatársor leg­jobbja Barta volt. Később ő is elfáradt, mint csatártársai. Horváth játékvezetőnek nehéz dolga volt, de jelentősebb hibát nem vétett. H. P. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: F. Tóth Pál Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat, felelős kiadó: Mezei István Igazgató. Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanáesház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19; 25-16. Szerkesztő bizottság 10-S8 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér i/s Telefon: 17-09 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési dil t hónapra 13 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda V Kecskemét - Telefon: U-85 Index: 25 KE