Petőfi Népe, 1967. július (22. évfolyam, 153-178. szám)

1967-07-04 / 155. szám

fl Oúzsa-lányok nyerték a Kövendi Anna emlékversenyt Fél siker a Nyári Kupa első mérkőzésén Bp. Egyetértés —Kecskeméti Dózsa 2:2 (1:0) Kecskemét, 500 néző, vezette: Csák II. Egyetértés: Land! — Gyar­mati, Szeredi, Pagella — Bárczi Komarettó — Koleszár, Kecs­kés, Popov, Gelencsér, Pfiszter. Edző: Szőke János. K. Dózsa: Czéh — Menczel, Koltai, Szőczey — Lantos, Dobó — Márkus, Kiss II., Morvái, Go- golák, Balatoni. Edző: Titkos Pál. A vendégek vezették az első gólveszélyes támadást a 3. perc­ben, de Kecskés lövése a kapu mellé szállt. Ez után a Dózsá­tól láthattunk néhány lendüle­tes rohamot. Előbb Márkus lö­vése nyomán jutott el a labda a kapu fölé, majd két ízben Dobó tévesztett célt. A 13. perc­ben Gerencsér távoli bombáját védte magabiztosan Czéh. A Dózsa sorozatos támadásait lát­hattuk, amikor a 16. percben váratlanul a vendégcsapat ért el gólt. Menczel szabálytalanul sze­relt, s a játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt a Dózsa ellen. Ebből Kecskés 20 méteres bombája védhetetlcnül vá­gódott Czéh hálójába. 1:0. A vendégcsapat góljára erőt­len Dózsa-támadások következ­tek. A kecskeméti csatárok min­dent túlkombináltak, ezzel pe­dig a legjobb helyzet is veszen­Szolnok, 500 néző, vezette: Fehér. Kecskeméti TE: Molnár — Gudricza, Diószegi, Szekér, Be­regi, — Páncsics, Sallai — Do­rogi, Fássy, Rubányi, Tritont. Edző: Németh József. Rekkenő hőségben aránylag jó iramban kezdtek a csapatok. Az első tíz percben a szolno­kiak támadtak többet, de eze­ket a támadásokat Molnár köny- nyen hárította. A 15. percben Trifont gyors támadást vezetett a balszélen, erős lövését Nagy Pál kapus védte. A 19. percben Fássy nehéz helyzetből csak alig lőtt mellé. A 25. percben Fássy középen jó labdát kapott. Né­hány méteres labdavezetés után A sakkozók MNK-mérkőzése Bp. Sparacns—Kecskeméti Vörös Meteor 6,5:6,5 Kecskemét, MNK-mérkőzés. Az NB I-es élcsapat 7 mester­rel állt ki a mérkőzésre és így S kecskeméti sakkozók eredmé­nye nagy sikernek számít. Győz­tek: Körösi, Kádár, Miklós, Gyarmati, Kun. Döntetlen: Na- varovszky. dőbe ment A 20. percben Már­kus beadására Landi kijött a kapujából, a labda átszállt fö­lötte és Dobó teljesen tiszta helyzetben fölé lőtt. Ez nagy gólszerzési lehetőség volt. A fél­idő hátralévő részében még em­lítésre méltó esemény volt a 32. percben Szőczey előretörése. Már az ötösön járt a hátvéd, amikor hátulról ellökték a vé­dők. A játékvezető azonban nem látott okot a 11-esre. A 40. percben pedig a vendégek nö­velhették volna góljaik számát mert Kecskés teljesen tisztán lőhetett, de Czéh nagy bravúr­ral kiöklözte a labdát A második félidő már kelle­mesebb időben folyhatott le, nem volt olyan nagy a hőség, Némileg javult is az iram, de a játék színvonala ekkor sem emelkedett az átlagos fölé. Do­bó helyett Kiss I. jött be. Enyhe Dózsa-fölényben teltek a per­cek. A 20. percben Szőczey szög­letet ívelt be. Lantos fejese nyomán a labda már túl­jutott a gólvonalon, amikor Márkus még beljebb segí- * tette. 1:1. A Dózsa újabb góljára két percet kellett várni. Ekkor Ba­latoni futott el a jobb oldalon és ezúttal mintegy 35 méterről hatalmas lövést küldött a szolnoki kapu­ra, amit kapusuk csak nagy bravúrral tudott hárítani. A 35. percben Palla a KTE díszkísé­rete mellett tíz méterről a há­lóba gurított. Tipikus potyagól. 1:0! A 34. percben Pál tiszta gólhelyzetben föiévágta a lab­dát. A 40. percben Rubányi nagyszerű labdát adott Fássy- nak. Az összekötő két csel után a 11-es tájáról nagy erővel lőtt a szolnoki hálóba. 1:1! Ismét a szolnokiak kezdtek jobban, és a 18. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Kapu előtti kavarodásnál Beregi csak vaktában rúgott a labdába, amely lábáról a saját hálójába perdült. 2:1! A váratlan gól alaposan visz- szavetette a KTE-t, és pár perc múlva újabb gólt kaptak. Papp 1. 20 méteres lövését Molnár lábbal próbálta vé­deni, de mellérúgott. 3:1! A végén visszaesett a KTE és az utolsó percekben szép szol­noki támadás végén Pál lövésével szemben Mol­nár tehetetlen volt. 4:1! A tartalékos KTE 70 percen keresztül is egyenrangú eílen­Kiss II. nagyszerűen elta­lált lövésével szemben Lan­di tehetetlen volt. 2:1, a Dózsa javára. Azt hittük megnyeri a kecske­méti csapat a mérkőzést, mert ezután is támadásban maradt. A 26. percben mégis gólt értek el a vendégek. Gerencsér egy előrevágott labdát a kifutó Czéh fölött a kapuba ívelte. 2:2. Ezután esett a játék irama és már egyik csapatnak sem sike­rült gólt lőni. A Dózsa az első Nyári Kupa mérkőzésen talán még gyengéb­ben játszott, mint az elmúlt he­tekben, amikor bajnoki pontokért folyt a küzdelem. Pedig az el­lenfél nagyon tartalékosán jött el Kecskemétre, míg a Dózsa csak egy-két helyen változtatott a szokott összeállításán. A csa­pat védelme ellen nem lehet pa­nasz. Hosszú szünet után Koltai és Menczel is jó teljesítményt nyújtott. Különösen örvendetes Koltai jó játéka. Szőczey végig nagyszerűen küzdött. Az elől lé­vőknek csak egy-két jó meg­mozdulásuk volt. Egyedül Bala­toni harcolt, nagy lelkesedéssel. Az Egyetértés csapata rászol­gált a döntetlenre. Legjobbjaik: Landi, Gyarmati, Kecskés és Gelencsér. .. . fele volt a listavezető szolno­kiaknak, akik úgyszólván teljes I. csapatukkal álltak fel. Az öngól után esett csak vissza a kecskeméti csapat, főleg a fe- dezetpárjuik nem bírta a nagy hőséget. Kiskunfélegyháza. Nyári Ku­pa mérkőzés, 600 néző. vezette: Ungi, Izzó: Horváth (Szálas!) — Stircula (Koller), Kelemen, Rá­kosi — Sütő. Radics — Lakatos, Barsi, Kabnai, Varga, Szondi. Edző: Ónodi Andor. F. Vasas: Hluchány — Bense, Sahin II., Mester — Sikér, Ko­vács I. (Cserkó) — Pünkösti, Ádám. Bohács, Ézsi, Fekete. Edző: Klimcsók Pál. A nagy meleg rányomta bé­lyegét az egész mérkőzésre. A 8. percben Ádám bal oldali be­adását az Izzó kapusa nagy bra­vúrral ütötte szögletre, Pünkös­ti elöl. A hazaiak maradtak tá­madásban és a 17. percben Bo­Évek óta már a vidéki ifjú­sági kosárlabda csapatok nyári seregszemléjének számít a Kö­vendi Anna-emlékverseny, ame­lyet az egyik mérkőzés után el­hunyt szekszárdi kosárlabdázó leány emlékére rendez minden évben a Tolna megyei kosár­labda szövetség. A részt vevő öt női és négy férfi csapat között az idén ott találhattuk me­gyénkből a Kecskeméti Dózsa leány, valamint a Bajai Vízügy és a Bajai Tóth Kálmán Víz­ügyi Technikum fiú csapatait. A tornán átütő sikert ért el a Kecskeméti Dózsa női együt­tese. Valamennyi ellenfelüket — köztük a kupavédő és most is esélyesebb szigetvári csapa­tot — legyőzték és biztosan vé­geztek az első helyen. A kétnapos verseny eredmé­nyei: Nők: Kecskeméti Dózsa—Szekszárdi Vasas 36:17 (24:4). Ld.: Szabó É. 10, Csenki 8, Magyar M. 7, illetve: Geisz- hauer 13, Kecskeméti Dózsa—Miskolci VSC 44:16 (25:7) Ld.: Szelei 13, Szabó É. 12, Magyar M. 6. Kecskeméti Dózsa—Pécsi Lő- wey Gimnázium 42:10 (17:8) Ld.: Szelei 14, Csenki 7, Re- zák 7. Kecskeméti Dózsa—Szigetvári Gimnázium 25:19 (12:6) K. Dózsa: Magyar (2), Domo­kos — Szelei (5) — Szabó (16), Kövesi. Csere: Nemes (2), Csen­ki, Rezák, Kiss, Mayer, Lázár. A tűző naptól szinte izzó pá­lyán a kecskeméti lányok csak az elején játszották a szokott lendületes játékukat. Utána már végig csak taktikai harc folyt és a Dózsa ebben is jobbnak bizonyult. Jók: Szabó, Szelei, Magyar, Kövesi. A többi csapat eredménye: Szigetvár—Pécsi Lő- wey 65:12, Miskolci VSC—Szek- szárd 32:31, Miskolci VSC—Pé­csi Lőwey 32:21, Szigetvár— Miskolci VSC 42:16, Szekszárd —Pécsi Lőwey 56:20, Szigetvár —Szekszárd 40:17. Végeredmény: 1. Kecskeméti Dózsa 4 4 — 147:61 8 2. Szigetvár 4 3 1 166:70 V 3 Miskolci VSC 4 2 2 96:138 6 t. Szekszárd 4 13 121:128 5 5. Pécsi Lőwey 4 — 4 63:195 4 A fiúk versenyén nagy küz­delem alakult ki a Szekszárdi Vasas és a Bajai Vízügy között. A bajai csapat 12 percig veze­tett, de a félidő végén és a má­sodik félidő elején egymás után 18 pontot kaptak és ezzel el is dőlt a mérkőzés. A fiú csapa­tok eredményei: Bonyhád—Ba­jai Tóth K. 58:30, Bajai Vízügy —Bajái Tóth K. 52:20, Szek­szárd—Bonyhád 51:27, Szek­szárd—Bajai Tóth K. 41:28, Ba­jai Vízügy—Bonyhád 53:21, Szekszárdi Vasas—Bajai Vízügy hács szögletét Pünkösti felső kapufára fejelte. A következő percben Bohács beadását Ézsi lőtte rá, de Horváth szépen vé­dett. A 22. percben Kabnai ügyesen ment át a hazai védő­kön, és Hluchány csak merész lábravetődéssel tudott menteni. A 32. percben Pünkösti át­adásával Ádám két védő között kiugrott és a jobb al­só sarokba lőtte a hazaiak vezető gólját. 0:1! A jól rohamozó Izzó-csatársor a 41. percben egyenlített. Ra­dics—Lakatos összjátéka után Lakatos helyezett gólt lőtt a ki­futó Hluchány mellett. 1:1! Szünet után a hazaiak visz- szaestek és jelentős Izzó-fölény alakult ki. Az első negyedóra 40:32 (17:13). Ld.: Marth 14, illetve Fekete 10. Á fém torna végeredménye: 1. Szekszárdi Vasas 3 3 — 132:87 6 2. Bajai Vízügy 3 2 1 137:81 5 3. Bonyhádi Vasas 3 1 2 106:134 4 4. Bajai Tóth K. Víz. 3 — 3 78:181 3 A Kecskeméti Dózsa női csa­patának sikerét növeli, hogy a kiírás feltételeinél jóval fia­talabb csapattal vettek részt a tornán. Mit mond erről Adamik Ferenc, a csapat edzője? — Ezt a tornát mi elsősor­ban az Országos Ifjúsági Ku­pára való felkészülésnek tekin­tettük és ezért — bár a ver­senykiírásnak megfelelően az 1949-es születésűek még játsz­hattak — mi Koroknai (!), Fo­dor és Báder nélkül utaztunk Szekszárdra, sőt a csapatot zö­mében 15 éves játékosok alkot­ták. Nagyon örülök, hogy a fiatal csapat is ilyen jól helyt­állt, hiszen győzelemre nem számítottunk. Reméljük, a fia­talok fejlődése töretlen lesz. A Bajai Vízügy fiú csapatá­nak edzője, Weidinger Dezső már nem ilyen elégedett — Érthetetlen számomra, hogy ez a csapat — amely az összevont megyei bajnokság el­ső helyén áll —, ha komoly tétre menő tornáról van szó, nem tudja hozni azt, ami benne van. fgy volt ez az ÓIK megyei döntőjén és most is a szekszár­diak ellen. Elkeseredésre per­sze nincs ok. Ugyanezzel a csa­pattal még jövőre is játszhatunk és akkor talán több sikerrel. Végül álljon itt Zsíros Tibor­nak, a magyar férfi válogatott volt edzőjének, a 150-szeres vá­logatott játékosnak véleménye, aki mint játékvezető működött közre az emlékversenyen. — Szép küzdelem és nagy­szerű verseny volt. Néhány egé­szen kiemelkedő tehetséget lát­tam. A lányoknál a kecskeméti Szabó Éva, Szelei, Magyar Már­ta, a szigetvári Pákozdi és a szekszárdi Geiszhauer Éva máris pompás játékos. A fiúknál a szekszárdi Marth, a bajai Kan- csár és Fekete, valamint a bonyhádi Kiszler tetszett a leg­jobban. Jó volna, ha ezek a légi jobb vidéki ifjúsági csapatok gyakrabban találkoznának a pestiekkel. Sz. Z. II totó 26. heti telitalálata 1. Kecskemét—Egyetértés 2:2 x 2. Várpalota—Autóbusz 1:1 x 3. Budafok—Bp. Spartacus 1:1 x 4. Gyula—Békéscsaba 0:0 x 5. EVTK—B. Spartacus 0:2 2 6. Kiskunfélegyháza—Izzó 1:2 2 7. Martfű—Pénzügyőr 0:4 2 8. Zalaeg. Dózsa—Győri Dózsa 5:1 1 9. Fűzfő—Nagykanizsa 6:1 1 10. Veszprém—Zalaeg. TE 2:1 ft 11. KISTEXT—m. kér. TTVE 4:4 % 12. Kisterenye—Esztergom 2:0 t 13. Kazincbarcika—Borsodi B. 1:0 l +1 14. Ormosbánya—Jászberény 4:4 X alatt Hluchánynak több nagy védése akadt a félegyházi véde­lem köTmyelműsködése miatt. A 23. percben az Izzó szép ak­cióból szerezte meg a győztes gólt. Radics hosszú labdával in­dította Lakatost. Tőle a lyukra futó Barsi kapta a labdát, és hatalmas lövésével szemben Kiuchány tehetetlen volt. 2:1! A hátralevő időben is a vendé­gek veszélyeztettek. A félegyházi csapat végig ked­vetlenül játszott és a látottak alapján az Izzó megérdemelte az egygólos győzelmet. — Jók: Ke­lemen, Radics, Lakatos, Varga, illetve Hluchány. Bense, Sikár Ádám. A Dózsa egyenlítő gólja. Lantos fejese már túljutott a gólvonalon, amikor Márkus beljebb segítette. Beváltak a fiatalok Szolnoki MTE— Kecskeméti TE 4:1 (1:1) Tartalékos volt a félegyháxi csapat Bp. Vasas Izzó—Félegyházi Vasas 2:1 (1:1) PETŐFI nEPE - A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megvet Bizottsága és a megyei tanács ta pja. — Főszerkesztő: F. Tóth Pál - Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. — Felelős kiadó: Mezei István Igazgató. — Szerkesztőség Kecskemét Várost Tanáesház Szerkesztőségi telefonközpont: 26 19 . 25 16 Szerkesztő bizottság: 10-38. - Kiadóhivatal: Kecskeméti Szabadság tér Da. Telefon: 17-09. — Terjeszti a Magyar Posta - Előfizethető a helvl postahivataloknál és kézbesítőknél. — Előfizetési díj egy hónapra: 13.-, forint. — Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét. Telefon: 11-85. — Index: 25 06S.