Petőfi Népe, 1967. július (22. évfolyam, 153-178. szám)

1967-07-25 / 173. szám

rí rí J obb volt a hasai csapat Bp. Spartacus—Kecskeméti Dózsa 4:1 (2:0) 300 néző, Budapest, Kőér xl, vezette: Nagy E. Bp. Spartacus: Virág — Dal­noki, Gál, Kovács M., Herman, — Idei, Kiss — Várnai, Török, Magyar, Szimcsák L K. Dózsa: Czéh — Kéri, Lan­tos, Vincze, Szőczey — Menczei, NYÁRI KUPA-BAJNOKSAGOK Állasa Orth György-csoport 1. Várpalota 2. Autóbusz 3. Bp. Spartacus 4. Budafok 5. Kecskemét 6. Egyetértés 4 3 5 2 4 2 5 1 4 1 4 — 1 — 8:4 7 2 1 7:5 6 1 1 7:4 5 2 2 5:8 4 1 2 6:7 3 1 3 3:6 1 Zsák Károly-csoport KISTEXT m. kér. 3. Szóin. MTE 4. un 5. Klsterenye 6. Goldberger 7. Kecsk. TE 8. Esztergom 1 — 14:6 2 — 10:6 3 — 2 1 1 1 1 — 1 — 4 — 1 1 14:10 6 1 9:6 5 2 4:7 3 3 10:15 2 3 7:13'2 3 6:11 1 Tóth István-csoport 1. Gyula 2. Békéscsaba 3. Budai Spart. 4. EVTK 5. F. Vasas 6. Pénzügyőr 7. Martfű S. Vasas Izzó 3 1 — 11:1 7 3 1 — 12:5 7 2 1 1 8:7 5 2 — 2 7:7 4 112 8:10 3 1—3 7:11 2 1 — 3 4:9 2 1—3 5:12 2 Szóvá tesszük Nem először fordul elő, hogy a Magyar Televízió ép­pen akkor szakítja félbe vala­mely sportesemény közvetíté­sét, amikor az a legizgalma­sabb és a küzdelem végső eredményét csak órákkal ké­sőbb az esti sporthírekből tudhatja meg a néző. így volt ez most vasárnap délután is, amikor a Duis• burgból közvetített atlétikai Európa Kupa elődöntő utolsó számát, a mindent eldöntő hármasugrás befejező soroza­tát már nem közvetítették. Több tízezer atlétabarát szur­kolt a magyar csapatnak, hogy sikerüljön az EK-döntőbe jut­ni. A magyar atléták nagy­szerű küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot a szombati és vasárnapi versenyen. Fogcsi­korgatva küzdöttek valameny- nyien, köztük Kalocsai Hen­rik is, akinek azonban — szó szerint — nehezen jött ki a lépése vasárnap délután. Az angolok — ők voltak a ma­gyar atléták legnagyobb ellen­felei — sem könnyen adták meg magukat. A hármasugrás döntött. Ezt azonban már nem lát­hattuk. Nem láthattuk azt a pillanatot, amikor Kalocsai a hatodik sorozatban az utolsó ugrásához készülődött. A min­dent eldöntő utolsó ugráshoz! Az ugrás sikerült és a ma­gyar atléta-válogatott bevere- kedte magát az őszi, Kievben sorra kerülő Európa Kupa döntő hat résztvevője közé. Az atlétika népszerűségét növelni kellene, hiszen ez a sportág az alapja minden más sporttevékenységnek. A Ma­gyar TV dicséretesen, az utób­bi időben többször közvetít at­létikai viadalt. Most mégis rosszul vizsgázott a vasárnap délutáni közvetítés. Az utolsó, a legizgalmasabb öt perc he­lyett a mezőgazdasági műsor következett, amely igazán vár­hatott volna még néhány per­cet. Úgy jártunk, mint amikor egy nagyon izgalmas Hím az utolsó percben elszakad és nem tudjuk meg, ki volt a tettes. —I —n Dobó — Márkus, Kiss II., Ka­sza, Rozgonyi. Reikkenő hőség fogadta a pá­lyára lépő csapatokat Az érde­kesnek ígérkező találkozót mind­össze néhány száz szurkoló nézte végig. Már az első per­cekben látni lehetet, hogy a fővárosi csapat lényegesen fris­sebb, játékosai jobban bírják a fülledt, párás levegőt. Ennek megfelelően Jobbára a Dózsa térfelén folyt a játék. A Dózsa támadósora vezetett ugyan né­hány ellentámadást, ezek azon­ban eléggé körülményesek vol­tak, így a fővárosi védelem mindig idejében közbe tudott avatkozni. Nem így a Dózsa- védők. A Spartcus-csatárok sokszor állították megoldhatat­lan feladat elé a kecskemétieket és a* első negyvenöt percben Kiss révén két ízben is be­vették a K. Dózsa hálóját, így azután teljesen megér­demelt 2:0-ás vezetéssel fordulhatott a hazai együt­tes. Mindkét együttes a nagy hő­ségre panaszkodott a szünetben. A Dózsában Czéht Gór váltotta fel, Szőczeyt pedig Oláh. Mintha frissebben jötték volna ki a má­sodik félidőre a kecskeméti fi­úk, vagy talán a szünetben a .fejmosás” használt, mindeneset­re lényegesen jobban játszott a lila-fehér gárda, mint az első negyvenöt percben. Ez a javulás abban mutatkozott, hogy néhány nagyon lendületes támadás fu­tott a Spartacus kapujára és bi­zony nemegyszer gólhelyzetet is kialakítottak a kecskeméti csa­tárok. Kiss II. góljával szépített a Dózsa, sajnos azonban a hazai csapat Kiss és Tóbiás lövésével (Herman helyett jött be) két góllal terhelte meg a Dózsa hálóját. Így azután teljesen megérde­melten jutott a Bp. Spartacus a fölényes 4:1 arányú győzel­méhez. A Kecskeméti Dózsa ezen a mérkőzésen a várakozás alatt szerepelt. A hét közben a Kecs­keméten lejátszott Bp. Vasas elleni mérkőzésen lényegesen jobban játszott a csapat és erre bizony az sem lehet mentség, hogy a na^y hőség befolyásol- a játékosok teljesítményét. M. I. ta Tartalmas, látványos program a kiskunfélegyházi repülőnapon A vasárnap, július 30-án- dél­előtt 10 órakor kezdődő kiskun­félegyházi repülőnapról a kö­vetkező tájékoztatót adta olva­sóink részére Balabán Sándor alezredes, a Magyar Honvédel­mi Sportszövetség Bács-Kiskun megyei elnöke: — Minden túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a kiskunfél­egyházi repülőteret társadalmi erők összefogása teremtette meg. Korábban Budapestre, Szolnokra, Szentesre kénysze­rültek eljárni a repülést ked­velő félegyházi fiatalok. Aztán egyszerre az ellenkező végletbe csaptak át: A levegő helyett a városmenti kemény földdel kezdtek küzdelembe. Az ered­mény két évet váratott magá­ra, de megérte. 1957 nyarán — sok tízezer óra társadalmi mun­ka, az országos MHS-elnökség, a megyei és városi pártbizott­ságok és a Vegyipari Gépgyár önzetlen segítségnyújtásával — készen állt a repülőtér, a fél­egyházi és kecskeméti repülők, ejtőernyősök, 1959 óta German Tyitovról elnevezett megyei klubjának otthona. — Ennek az erőfeszítésnek emlékezetére, a tízéves sikeres munka örömére és nem utolsó­sorban a nyári honvédelmi be­mutatók iránt már eddig is rendkívüli érdeklődést tanúsító közönség szórakoztatására a jö­vő vasárnap minden eddiginél bővebb és tartalmasabb prog­rammal készülünk. — Vitorlázó és motoros gé­pek egyéni és kötelék műrepü­lését, ballonvadászatot, akroba­tikus ejtőernyős ugrásokat, rá­dióirányítású, rakéta- és mű­repülő modellek bemutatóját élvezhetik a nézők. Mindezt ki­tűnő magyar és jugoszláv repü­lők, ejtőernyősök hajtják végre. — Plakátjainkhoz és röplap­jainkhoz képest két pontban változott a programunk: a Hon­véd sportpálya átépítése miatt a délután 4-re hirdetett sport- bemutatókat is a repülőtéren tartják 10 órai kezdettel. A másik: a Néphadsereg helikop­terei is részt vesznek a repülő- napo*, s ez különleges újdon­ságnak számit. Igazságos döntetlen Kiskunfélegyházi Vasas-Budai Spartacus 3:3 (2:1) 600 nézó. Kiskunfélegyháza, Vezette: Daubner. F. Vasas: Hluchány (Bolya) — Kovács I., Sahin II., Fekete — Karsai (Sikár), Ádám, Ézsi, Pün- kősti, Bohács. Busa, Kovács II. Edző: Klimcsok Pál. Mindkét csapat több tartalék­kal állt ki. A Spartacusban ját­szott kevesebb első csapatbeli játékos, de a Vasasból is hiány­zott a sérülj Cserkó és Bense, valamint Kelemen és Mester is. A nagy melegben lanyha iramban kezdtek a csapatok. A 3. percben Pünkősti 10 méter­ről a kapufát találta el. A Va­sas volt a többet kezdeményező, de lövés alig ment kapura. A 20. percben Tóth II. erős lövé­sét bravúrral ütötte szögletre Hluhány. A 21. percben Busa átadását Bohács mintegy 12 mé­terről laposan lőtte a bal sa­rokba. 1:0! A tartalékos Spartacus csak ritkán jutott el a Vasas kapu­jáig. A 32. percben növelte elő­nyét a félegyházi csapat. Bo­Súlyos vereség itthon Kelenföldi Goldberger- Kecskeméti TE 6:2 (5:0) Kecskemét, 800 néző, vezette: Farkas I. Goldberger: Alpár (Csikós) — Ignácz, Zumpf I., Ruzsics — Veltelényi, Dobrev — Nádud­vari, Nagy, Zumpf II., Holló, Krizmanics. Edző: Szabó Géza. KTE: Molnár (Kiss) — Nagy, Fekete I. (Páncsics), Suhajda — Diószegi, Beregi — Trifont, Fássy, Sallai, Rubányi, Barta I. Edző: Németh József. Á vendégek kezdtek jobban és már a 3. percben megszerezték a vezetést. Veltelényi messziről rálőtte a labdát, Holló beletette a lövésbe a fejét, és az irányt változtatott labda akadálytala­nul jutott Molnár hálójába. 1:0! Tovább támadott a Goldberger és a 9. percben Holló jól eltalált labdája Molnár súlyos helyez­kedést hibája miatt a hálóba hullott. 2:0! A 25. percben Dió­szegi szabadrúgása a kapufa éléről vágódott vissza a me­zőnybe. A 27. percben Fekete I. menteni akart egy bal oldali támadást, s a szabadon hagyott Nagynak adta a labdát Az nyu­godtan elfutott és a kimozduló Molnárt is kicselezve az üres kapuba gurított. 4:0! A 32. perc­ben Trifont tisztán elfutott, de lövése hajszállal elkerülte a bal felső sarkot A 41. percben Fekete I. hibázott Krizmanics jól adott be. Nagyot senki sem fedezte, s a kis összekötő bizto­san vágta a hálóba a labdát. 5:0! Szünet után elkeseredetten tá­madott a KTE. Az első tíz perc­ben erőteljesen rohamoztak a hazaiak. Rubányi két fejesét há­rította Alpár kapus, majd Bar­ta háromszor is elhamarkodot­tan lőtt, s amikor negyedszerre végre a hálóba talált — les miatt nem ítélte meg a játék­vezető. A 17. percben Csikós kapus labdahordozása miatt a játékvezető közvetett szabad­rúgást ítélt. A szétugrott sorfal között Beregi a hálóba rúgta a labdát. 5:1! A 22. percben Nád­udvari a baloldalon elfutott, ügyesen Nagyhoz gurított, aki fordulásból nagy gólt lőtt. Ritka szép akció volt. 6:1! A 29. perc­ben Sallai egy szabadrúgást az ötösre helyezkedő Rubányihoz irányított, aki a kapus mellett élesen a bal sarokba fejelt. 6:2! Az utolsó negyedórában még egy óriási helyzete volt a KTE- nek. Nagyon bágyadtan kezdett a KTE és a gyorsan bekapott gó­lok kedvét szegték a csapat­nak. A hazaiak sok helyezkedési hibát vétettek. Az első félidő­ben lélek nélkül játszott a csa­pat és csak szünet után tért némiképpen magához, de ek­kor már olyan hátránya volt, amit nem tudott behozni, csak csökkenteni. — A csapatból Diószegi, Beregi, Fássy és Sal­lai tűntek ki, ők is csak a má­sodik félidőben. Fekete I-nek még sokat kell erősödnie, és gyorsaságát növelnie. — A Goldberger csapatában egy mindvégig lelkesen küzdő együt­test ismertünk meg. Kiemel­kedtek közülük: Veltelényi, Zump I., Holló, Ruzics. A gól- arány egy kissé túlzott hács nagy lövése a kapuban kö­tött ki. 2:0! — A gól után a Spartacus jött fel és főleg a volt kalocsai Menráth révén ve­zetett gyors támadásokat. A 40. percben Dohnál 10 méterről szépített. 2:1! A szünet után további Vasas rohamokat vártunk, de nem így történt. A budapesti csapat egyenlített, mert Menráth lövé­sét Hluchány elnézte. 2:2! Ez­után Bolya állt a Vasas kapu­jába és mindjárt védenie kel­lett Tóth II. hatalmas lövését A Vasas újból feljött és fölényt harcolt ki, mégis a Spartacus ért el újabb gólt. A 25. percben Tóth II. bombalövését Bolya nem védhette. 2:3! Az iram ez­után fokozódott de a színvonal nem sokat emelkedett A 35. percben Bohács 25 méterről küldött nagy lövésével egyenlí­tett a Vasas. 3:3! Az utolsó 10 percben úgy lát­szott, mindkét csapat belenyu­godott a döntetlenbe. Három héttel a bajnoki nyi­tány előtt a Vasas formája nem megnyugtató. A csapatból Fe­kete, Ézsi és Bobács játéka di­csérhető. A Budai Spartacus legjobbjai Reviczky, Tóth II. és Menráth. Daubner játékvezető jól ve­zette a sportszerű mérkőzést. II totó 29. heti telitalálata 1. Várpalota—Budafok 2H 1 2. Bp. Spartacus—Kecskemét 4:1 1 3. Egyetértés—Autóbusz 1:3 2 4. Debrecen—BVSC 3:3 x 5. Miskolc—Ózd 2:1 1 6. III. kér.—Szóin. MTE 3:1 1 7. Békéscsaba—Izzó 6:2 1 8. Kkfélegyháza—Budai Spart. 3:3 x 9. Martfű—EVTK 1:2 2 10. Gyula—Pénzügyőr 5:0 1 11. Nagykanizsa—Győri Dózsa 4:0 1 12. Pápa—Veszprém 3:0 1 13. Kap. Kinizsi—Zalaeg. TE 1:2 2 14. Kisterenye—KISTEXS U* 2 Villanyszerelő szakmunkásokat bajai építésvezetőség terü­letére felvesz a Bács-Kis­kun megyei Építési és Szerelőipari Vállalat, Baja, Bezerédi u. 14. sz. 6158 A megyei kézilabdabajnokság őszi fordulójára készül a Vá­rosföldi MEDOSZ női kézilabda-együttese. A spartakiáddöntőn ezüstérmet szereztek, és most a bajnoki táblázaton is szeretnének feljebb kerülni. Felső sor balról: Jaskó Veronika, Kiss Irén, Kiss Hona, Almási Mária, Guth Rozália, Frikkel Zsuzsanna. Alsó sor: Macska Erzsébet, Kecskés Mária, Cseh Agnes. Cseh Katalin.