Petőfi Népe, 1967. július (22. évfolyam, 153-178. szám)

1967-07-18 / 167. szám

Véget ért a XVI. Falusi Spartakiád negyei dSetője A szombati tikkasztó hőség 45,32, 3. Ferenczy L. (Dunave- 2 pont, 4. Kiskőrös 0 pont. után vasárnap reggel kissé meg- cse) 44,84. Hárompróba: 1. Iván Teke: Női csapatverseny: 1. enyhült időben folytatódott a M. (Kiskőrös) 1180, 2. Geiger E. Kiskunfélegyháza (Szánk) 255, Cnnepélyes megnyitásra felsorakozott falusi fiatalok előtt Borsos György, a KISZ megyei bizottságának első titkára nyitotta meg a megyei döntőt. Falusi Spartakiád megyei dön­tője. A szombaton — lapzárta után — sorra került atlétikai számok közül a 100 m női és férfi döntő, valamint az 1500 m síkfutás emelkedett ki. Női 400 m-en Markelia M. (Kalocsa) ért még el jó eredményt. Női kézilabdában a dunatetétleni lányok biztosan győzték le az esélyesebbnek tartott Városföld csapatát és megszerezték a baj­nokságot, míg a férfi kézilab­dában a Csávoly tetszés szerint (Baja) 1024, 3. Budai M. (Kkf­háza) 986. Spartakiádváltó: 1. Kalocsa 2:49, 2. Kiskőrös 2:49.8, 3. Dunavecse 2:51.2. Férfiak: 100 m: 1. Bella (Kkfháza) 11.4, 2. Farkas (Baja) Farkas (Baja) 25.3. 400 m: 1. Gazdik (Baja) 55.6, 2. Csányi (Kalocsa) 57, 3. Benda (Baja) 61.6. 800 m: 1. Ferencz (Kkf­háza) 2:14.7, 2. Fuszenecker (Ka­locsa) 2:15.4, 3. Fekete (Kkfhá­za) 2:15.8. 1500 m: 1. Kalmár (Baja 4:12, 2. Tóth (Kiskőrös) 2. Kecskemét 153, 3. Baja 130. Női egyéni: 1. Minkó Lászlóné (Kiskunfélegyháza) 86, 2. Szabó Lajosné (Kiskunfélegyháza) 85, 3. László Imréné (Kiskunfél­egyháza) 84. Férfi csapatverseny: 1. Kalo­csa 615, 2. Kiskunfélegyháza 591, 3. Kecskemét 547. Férfi egyéni: 1. Pénzes (Kiskunhalas) 235, 2. Romsits (Kalocsa) 223, 3. Szigeti-Papp (Kiskunfélegy­háza) 212. A nyári spartakiád pontver­senyének redményét csak tájé­koztató jelleggel közöljük, mi­vel a pontos végeredményhez néhány versenyszám 4—6. he­lyezett pontjai még hiányoznak. A kiskunfélegyházi járás végső győzelmén ez már nem változ­tat. A pontverseny állása: 1. Kiskunfélegyházi járás 160,5, 2. Baja járás 123,5, 3. Ka­locsa járás 123, 4. Kecskemét járás 116, 5. Dunavecse járás 107, 6. Kiskőrös járás 80, 7. Kiskunhalas járás 33. Szabó Zoltán Mindkét csapat könnyedén játszott F. Vasas—Pénzügyőr 3:2 (2:1) Nyári Kupa mérkőzés, Kis­kunfélegyháza, 600 néző, vezet­te: Soós. F. Vasas: Hluchány — Bense (Kovács I.), Cserkó, Fekete — Karsai, Sahin II. — Pünkösti, Ézsi, Bohács, Busa, Kovács II. Pénzügyőr: Pankovits — Mó­zes, Zalán, Tenta — Szabó, Győri (Bihami) — Tóth, Ken- dernei, Balogh, Pitz, Pásztori. Sorozatos hazai támadások közben sok helyzet maradt ki­használatlanul. A Pénzügyőr, a 10. percben megszerezte a ve­zetést. Pitz elfutott, s nagy lö­vése a hosszú sarokban kötött ki. 0:1! Az iram a meleg elle­nére is nagy volt. A hazai vé­dők bosszantó hibákat vétettek, s így a vendégek jelentős me­zőnyfölényt harcoltak ki. A 23. percben a kitörő Busát az ötös táján elkaszálták. A megítélt büntetőt Sahin II. érvényesítet­te. 1:1! A következő percben Bohács szögletből vetődve fe­jelt a vendégek kapujára, de a kapus ismét szögletre ütötte a labdát. A 37. percben szerez­te meg a vezetést a Vasas. Bo­hács 22 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 2:1! Fordulás után a 6. percben Pünkösti „ellopta” a Pénzügyőr­védőktől a labdát. Elhamarko­dottan lőtt, s Pankovits kapus — ha nehezen is — védett. A hazaiak fölényét egymás után három szöglet is jelezte, majd Balogh — Cserkó elcsúszását kihasználva — lefutotta a ha­zai védelmet és a kifutó Hlu­chány mellett kiegyenlített. 2:2! A 26. percben a hazai együttes látványos góllal szerezte meg a győzelmet. Kovács II. három védőt átcselezett, lefutott az alapvonalig, és szépen helye­zett beadását Busa előre vetőd­ve a léc alá fejelte. 3:2! Megérdemelt ETI-győzelem Honvéd ÉTI—Kecskeméti TE 3:1 (2:1) Nyári Kupa-mérkőzés, Kecs­kemét, Belsővárosi Sporttelep, 800 néző, vezette: Kasza,. RTE: Molnár — Fekete II. (Barta II.), Diószegi, Gudricza — Pátncsics, Beregi — Dorogi, Fás- sy, Sallai, Rubányi, Trifont. Ed­ző: Németh József. ÉTI: Zelenik — Molnár, Oláh (Sári), Jávorka — Auspitz, Stre- nitzer — Volek. Flórián, Haran­gi, Markó, Frits. Edző: Budai II. László. Nagy lendülettel támadott az ÉTI és már a 3. percben meg­szerezte a vezetést. Frits lefu­totta a KTE-védelmet, s nagy lövést küldött Molnár kapujába. A labda kiperdült a kapus kezé­ből és a berobbanó Harangi megszerezte a vezetést. 1:0. A 13. percben Fássy pontosan a kapus kezébe lőtt. A 18. perc­ben Trifont szép fejese a kapu­fát súrolva hagyta el a játékte­ret. A 19. percben viszonzásul Frits bal oldali kapufalövése ijesztgette a hazai szurkolókat. A 20. percben a KTE-védelem bizonytalankodott és Harangi egyből az üresen maradt kapu­ba irányította a vendégek má­sodik gólját. 2:0! — A követke­ző percben gyors KTE-ellentá- madás során Beregi hátulról hozta fel a labdát, váratlanul lőtt, s a labda, a későn vetődő Zelenik hasa alatt vágódott a bal sarokba. 2:1! A 28. percben üresen maradt a KTE-kapu. Harangi átemelte a labdát Mol­náron, szerencsére a labda a fel­ső kapufáról pattant vissza. Két veszélyes KTE-támadás után Volek fejesét csak a szerencse menti. Á 42. percben Sallai há­rom méterről gyengén a kapus kezébe gurít. Szünet után a KTE kezdett jobban, de az 5. percben Dorogi nagy helyzetben az ötösről az égbe lőtt. A 7. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Frits éles lövését Molnár csak kiütni tudta, s Frits másodszorra már nem hibázott. 3:1! A továbbiak­ban már csak a vihar ijesztget­te a szurkolókat. A KTE az idei leggyengébb játékát mutatta. A csapatból Diószegin kívül csak Beregi és Trifont játéka érdemel említést A női magasugrás első három helyezettjének Farkas József, a Hazafias Népfront megyei titkára nyújtotta át az érmeket nyert Röplabdában mindkét nemben a bajai járás csapata szerezte meg az elsőséget, kis­pályás labdarúgásban pedig a dunavecsei járás csapata (Solt) bizonyult a legjobbnak. Teké­ben a szanki női csapat abszo­lút győzelmet aratott A megyei spartakiád döntő eredményei: Atlétika: Nők: 100 m: 1. Németh M. (Kkfháza) 14.1, 2. Lidó J. (Du­navecse) 14.1, 3. Markelia M. (Kalocsa) 14.3. 400 m: 1. Mar- kela M. (Kalocsa) 68.4, 2. Ferró E. (Kiskőrös) 69.5, 3. Lippai P. (Kkfháza) 70.4. 200 m: 1. Ferró E. (Kiskőrös) 30.7, 2. Hevesi M. (Dunavecse) 30.8, 3. Vén É. (Kiskőrös) 32.4. Magasugrás: 1. Ferenczy L. (Dunavecse) 135, 2. Kovács M. (Kalocsa) 130, 3. Tubák M. (Kecskemét) 125. Súlylökés: 1. Hatvani M. (Kkf­háza) 9,63, 2. Hevesi Ml (Duna­vecse) 8,42, 3. Sidó J. (Duna­vecse) 8,02. Távolugrás: 1. Fe­li.8, 3. Bodócz (Dunavecse) 11.9. 200 m: 1. Bella (Kkfháza) 23.4, 2. Bodócz (Dunavecse) 25.3, 3. renczy L. (Dunavecse) 477, 2. Drevenka V. (Kiskőrös) 451, 3. Németh M. (Kkfháza) 435. Grá­nátdobás: 1. Tóth I. (Kalocsa) 47,72, 2. Száraz E. (Kecskemét) 4:18.6, 3. Fekete (Kkfháza) 4:39: Távolugrás: 1. Varga (Kecske­mét) 638, 2. Piukovics (Bajé) 624, 3. Mádi (Kalocsa) 593. Grá­nátdobás: 1. Khollman (Baja) 66,85, 2. Masek (Kiskőrös) 66,20, 3. Szabó (Kecskemét) 62,20. Magasugrás: 1. Szabó (Kecske­mét) 170, 2. Burály (Baja) 165, 3. Varga (Kkfháza) 160. Súly­lökés: 1. Nagy (Dunavecse) 11,89, 2. Bodócz (Dunavecse) 11,55, 3. Madziharszki (Baja) 985. Hárompróba: 1. Bodócz (Dunavecse) 1438, 2. Papp (Kkf­háza) 1276, 3. Fuszenecker (Ka­locsa) 1164. Spartakiádváltó: 1. Kiskunfélegyháza 3:43.1, 2. Ba­ja 3:43.4, 3. Kiskőrös 3:52. Kispályás labdarúgás: 1. Du­navecse (Solt) 6 pont, 2. Baja (Csávoly) 3 pont, 3. Kiskunfél­egyháza (Jászszentlászló) 2 pont. Kézilabda: Férfiak: 1. Baja (Csávoly), 2. Kiskunhalas (Kun­baja). Kalocsa és Kiskunfélegy­háza csapatát a versenybíróság kizárta. Nők: 1. Kalocsa (Dunapataj), 2. Kecskemét (Városföld), 3. Kiskőrös. Röplabda: Férfiak: 1. Baja 4 pont, 2. Kiskunfélegyháza 2 pont, 3. Kecskemét 0 pont. Nők: 1. Baja 6 pont, 2. Kis­kunhalas 4 pont, 3. Kecskemét A helyes eredmény döntetlen lett volna Fővárosi Autóbusz—Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0) va hibája fosztotta meg a Dó- helyzet, de egyik csapatban sem zsát az egyenlítéstől. Kiss II. volt meg a kellő erély azok ki­keresztlabdáját Balatoni leg- használására. Hajdú az Autóbusz kapusa öklözéssel tisztáz Kiss II. elől. Nyári Kupa mérkőzés. Kecs­kemét, 400 néző, vezette: Zá- vadszky. Autóbusz: Hajdú — Pólik (Solti), Merényi, Bohus, Rab — Szép, Glotz — dr. Gyenes, Tö­rök, Budai, Dauda. Edző: Kiss Jenő. K. Dózsa: Czéh (Gór) — Oláh, Vincze, Kéri — Koltai, Menczel — Márkus, Kiss II. (Kasza), Morvái, Rozgonyi, Balatoni. Ed­ző: Titkos Pál. Az első gólveszélyes támadást a Dózsa vezette. Kiss II. for­dulásból küldött lövése alig kerülte el a kaput. A játék ki­egyenlített volt és a gyors Autó­busz-csatárok többször zavarba hozták a Dózsa védelmét. A 8. percben Balatoni átkígyózott a védőkön, de beadása Kiss II. mögött suhant el. Sokat táma­dott a Dózsa, de pontatlanok voltak az átadások. A 23. perc­ben Rozgonyi nagy helyzetben nem találta el a labdát, majd a 27. percben Czéh kezéből perdült ki egy magas beadás. Szerencsére Budai öt lépésről sem tudta az üres kapuba rúgni a labdát. A 39. percben a kecskeméti védelem könnyelműsködött. Dauda elment Vincze mel­lett, kicselezve a ráfutó Czéht és az üres kapuba lőtt. 1:0! A 40. percben Rozgonyi les­ről lőtt érvénytelen gólt. Ez valóban les is volt. Két perc múlva azonban a partjelző dur­alább 5 méterrel! a bentragadt védők mögött kapta. Néhány lépés után a kiinduló Hajdú fö­lött a hálóba emelt. Nyári part­jelző — ismeretlen okból — lest jelzett és a játékvezető érvény­telenítette a gólt. A szünet után villámlás, dör­gés, majd a 15. perctől kezdve esőben folytatódott a mérkőzés, és sokat esett a játék színvona­la. A 9. percben Kasza átadását Balatoni levette, de lövésébe belenyúlt egy védő. A 21. perc­ben Pólik egy felugrás után rosszul esett és úgy kellett le­támogatni a pályáról. Mindkét oldalon akadt még néhány gól­Jó iramú és változatos első 45 perc után tehát egy gyenge második félidő következett. A Dózsa a szünet után Kiss II. nélkül nagyon szárnyszegetten játszott. A látottak alapján így is inkább a döntetlen felelt vol­na meg jobban a csapatok erő­viszonyának és a partjelző hi­bája nélkül ez is lett volna a helyes eredmény. Az Autóbusz csapatából Merényi és Dauda emelkedett ki. A Dózsából Menczel és Kiss II. játszott át­lagon felül. Závodszky játékvezető több­ször tévedett, Sz. Z.