Petőfi Népe, 1967. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-13 / 137. szám

Döntetlen is lehetett volna Várpalotai Bányász—Kecskeméti Dózsa 2:1 (0:0) Várpalota, 3500 néző, vezette: Borzási. Várpalota: Palotai — Süke, Fenyvesi, Csapó, Kisbej — Or­bán II., Bertha — Palkovics, Horváth, Szekér, Müller. Edző: Terbe Benjámin. K. Dózsa: Czéh — Oláh, Lan­tos, Vincze, Kéri — Pintér, Do­bó — Jósa, Kiss II., Szőczey, Balatoni. Edző: Titkos Pál. A két szemben álló fél lát­hatólag óvatosan kezdett. Hosz- szú perceken keresztül nem tör­tént említésre méltó esemény. A szervezett védelmek kemé­nyen verték vissza a csatárso­rok meglehetősen erőtlen tá­madásait. Az első gólhelyzet a kecskeméti csatársor előtt ala­kult ki. A 24. percben jól ado­gattak a kecskemétiek. Palotai, a várpalotaiak kapusa elhagy­ta őrhelyét. Szőczey nagy gól­helyzetbe került, de lövése az üres kapu fölé szállt. Ezért bi­zony nagy kár volt. A hazaiak támadásai nem okoztak gondot a kecskeméti védelemnek. A félidő hátralevő részében még egy Dózsa-helyzetet jegyezhet­tünk fel. A 41. percben a rob­banékony Balatoni faképnél hagyta a védelmet, jól is lőtt. Palotai kapus azonban a kapu­fa segítségével hárította a bom­bát. A hátralevő néhány percben egyik kapu sem forgott veszély­ben. Némiképpen megváltozott a játék képe a második félidő­ben. A hazaiak láthatóan a győzelem kiharcolására töre­kedtek, míg a Dózsa inkább az egyik pont megszerzését tűzte ki célul a második negyvenöt percre. A hazaiak lassan átvet­ték a játék irányítását és fölé­nyük tartósnak bizonyult. Az 5. percben Czéh védett egy távoli lövést, majd néhány perc múl­va Oláh szerelte a kitörő Szé­kért — nagy helyzetben. A szórványos Dózsa-támadások nem jelentettek különösebb ve­szélyt a hazai kapura. A mérkőzés első gólja a 25. percben született. Az előretörő Süke pontos labdát adott Berthának, aki hatalmas bombát küldött Czéh hálójának felső sar­kába. 1:0. A Dózsa megkísérelte a ki- egyenlítést. Néhány Jó táma­dást is vezetett, de úiabb gólt mégis a hazaiaknak sikerült el­érni. A 42. percben Szekér tá­volról bombázott a kecske­méti hálóba. 2:0. A szépítés a 44. percben tör­tént. Jósa — végre — ellenáll­hatatlanul tört a várpalotai ka­pura. A kifutó kapus kétségbe­esetten elrántotta a 16-oson belül a csatárt. Természetesen 11-est adott a játékvezető. Kiss II. ér­tékesítette a büntetőt. 2:1. Sajnos, már nem volt idő a kiegyenlítésre. A mérkőzés folyamán a hazai együttes kétségtelenül többet támadott, mint a Dózsa. Gól­helyzeteket azonban inkább a kecskemétiek dolgoztak ki, kü­lönösen az első félidőben. Szü­net után két szerencsésen el­talált lövés eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Ügy érezzük, a hazaiak fölénye ellenére, a dön­tetlen eredmény jobban meg­felelt volna a látottaknak. A kecskeméti csapatban a védelem jól játszott, hárított mindent, amit lehetett Czéh hosszú idő után került be újra az első csapatba, jól védett. A hátvédek sok támadást szerel­tek és indítottak el. A fedeze­tek inkább a védelmet segítet­ték, nem lehet rájuk panasz. A csatársor eléggé bátortalanul küzdött, pedig ezt a védelmet át lehetett volna törni. A hazai együttes védelme né­hányszor zavarba jött, de a szerencsével nem álltak hadi­lábon. A várpalotai csapatból Orbán II., Süke, Müller, Feny­vesi játéka emelkedett ki. Borzási jól vezette a sport­szerű találkozót. M. L • KOSÁRLABDA • Vasárnap hűvös, esős időben rendezték meg Kecskeméten az országos ifjúsági kupa férfi me­gyei döntőit a Petőfi Sport­egyesület szabadtéri pályáján. KECSKEMÉTI PETŐFI— Vezette: Pajor, Gilli. K. Petőfi: Olajos (10) — Ber­talan (8), — Erdőd! (—), Szabó II. (4), Csikai (27). Csere: Kö- vesi, Borbély, Guóth, Csenki (3), Pajor. Edző: Guóth Iván. Bajai Vízügy: Koncsár (4), Fekete (9), Bácskai (5), Bováno- vics (19), H. Kovács (4). Csere: Komlósi, Gátmezi, Márity, Szen­A hűvös, esős idő rányomta bé­lyegét a mérkőzésekre és iga­zán szép játék nem tudott ki­alakulni. BAJAI VÍZÜGY 55:41 (23:13) di, Pintér. Edző: Weindinger Dezső. Az első félidőben'szoros küz­delem alakult ki és csak a fél­idő végefelé tudott nagyobb előnyt kiharcolni a Petőfi. A második félidőben azonban Csi­kai vezérletével egyre jobban elhúztak és biztos győzelmet arattak a jó képességekkel ren­delkező bajai csapat felett. BAJAI VÍZÜGY—KISKUNFÉL EGYHÁZI RVSC 44:42 (9:15) Vezette: Gyulai, Gilli. Bajai Vízügy: Koncsár (4), Fekete (16, Bácskai (4), Bová­Nem megy a góllövés SOLTVADKERT—BUDAI NAGY ANTAL SE 0:0 Soltvadkert, 1200 néző„ ve­zette: Herrrtel. Soltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros — Szöré­nyi, Filus — Fritmann, Tum- bász, Bezsenyi, Tóth, Dobszai I. Edző: Zsikla Tamás. A fáradtnak látszó soltvad- kerti csapat nem tudta a tőle megszokott játékot nyújani. Az első tíz percben hazai fölény alakult ki. Néhány lövés is szállt a vendégek kapujára. Ezek egyikéből Bezsenyi majd­nem gólt ért eh Ezután ki­egyenlítettebbé vált a játék, és Szerényi hibájából a vendégek kerültek jó helyzetbe, de sze­rencsére elügyetlenkedték. A II. félidő első tíz percében a vendégek támadtak többet, de helyzetük csak egy esetben volt, amikor Dobszai I. beadá­sát a belsők elrontották. A Soltvadkert játékán fá­radtság látszott. A döntetlen eredmény igazságos. Egyik csa­pat sem tudott komoly gól­helyzetet összehozni. — Jók: Filus, Gilich, Szerényi. AZNBLB ALLAS A I. Pécsi B. IS 8 4 3 20:8 20 2. Egyetértés 15 7 5 3 25:15 19 3. BVSC 15 e 8 3 18:8 18 4. Ganz-MAVAG 15 7 4 4 22:11 13 5. Oroszlány 15 7 4 4 27 no 18 6. Sz.fehérvár 15 7 4 4 19:16 18 7 Miskolc IS 6 5 4 12 Ü4 17 3. Szállítók 15 8 7 23:1« 16 9. Kecskemét 15 5 5 5 17:17 15 10. Nyíregyháza 15 6 3 6 16:17 15 11. Bp. Előre 15 5 5 5 12:14 15 12. Dorog 15 5 4 6 13:15 14 13. Budafok 15 2 9 4 8:14 13 14. Ózd 15 3 7 5 15:26 13 15. Bp. Spartacus 15 5 2 8 17:20 12 16. Várpalota 15 4 4 7 16:25 12 17. Autóbusz 15 3 4 8 12722 10 18 Debrecen 15 2 3 10 10:30 7 A forulő eredményei: Budafok— Pécsi Bányász 0:0, Oroszlány—Ózd 1:2, Székesfehérvár—Dorog 3:2, Nyír­egyháza—Debrecen 3:1; Ganz-MA- VAG—Bp. Előre 0:1; Szállítók—Mis­kolc 4:1; Bp. Spartacus—Autóbusz 4:0, Egyetértés—BVSC ISL Rossz talajú pálya, gyenge színvonalú Játék Kecskeméti TE—Martfűi MSE 2:0 (1:0) Kecskemét, Belsővárosi Sport­telep, 2400 néző, v.: Győri. KTE: Vitkovics — Nagy, Pav- lovics, Suhajda — Diószegi, Beregi — Szabó, Fássy, Szap­panos, Kállai, Barta. Edző: Né­meth József. Martfű: Németh — Erdei, Sütő, Horváth — Kátai, Szűcs — Katona, Mészáros, Olasz, Bodnár, Mezőteleki. Edző: Csen­des Imre. is kicselezte és nehéz szög­ből az üres hálóba lőtt. 1:0! Változatos mezőnyjáték után a rendkívül rossz talajú pályán nem tudott eredményes játék kialakulni. \ 29. percben Me­zőteleki nehéz szögből leadott lövése a felső kapufa oldalát súrolva hagyta el a játékteret. A 35. percben Beregi az utolsó pillanatban szögletre mentett Mezőteleki elől. A vendégek az idő közepén Kállai két ízben is rontott jó helyzetben. A 29. percben a KTE bebiztosította győzelmét. Fássy Szappanos elé tette t a labdát, és a középcsatár 10 méterről védhetetlenül lőtt a vendégek hálójába 2:0! Az utolsó negyedórában nem alakult ki komoly gólhelyzet, s Szép egyéni játék ntán Kállai első gólja a Martfű kapujában. A KTE kezdett jobban, s már a 3. percben Szappanos­nak, majd Diószeginek volt nagy helyzete, amelyet a mart­fűi kapus végül is szögletre há­rított. A 7. percben Szappanos méteres lesén akadt el egy so­kat ígérő kecskeméti támadás. A 12. percben a martfűi jobb- szárny akadálytalanul futott el a leálló KTE-védelem mellett és Vitkovics alig tudott szög­letre menteni. A 18. percben villámgyors KTE-támadás vé- vén Szappanos bombalövését a kapus szerencsével hárította. A 20. percben egy váratlan KTE-támadás végén Kállai ügyesen átjátszotta a mart­fűi védelmet, még a kapust utolsó negyedórában erősen szo­rongattak, mégis a 43. percben Kállai közelről nagy kapufát lőtt. A II. félidő nagy izgalmak között kezdődött. Szappanos el- viharzott a jobb szélen és éles szögből mellé lőtt. A 3. perc­ben Katona óriási lövését Vit­kovics ritka bravúrral védte. Az 5. percben két gólhelyzet is akadt a KTE-kapunál, szeren­csére a vendégcsatárok tétováz­tak. A 9. percben a kiugró Kál­lai a 16-osról pontosan a kapus kezébe lőttt. A 12. percben szöglet a martfűi kapunál. A KTE belső csatárai sorra ronta­nak. A 15. percben óriási hely­zetben hibázott Katona. A fél­a távoli lövéseket a kapusok könnyen hárították. Ezen a rossz talajú pályán nem alakulhatott ki jó játék. A játékvezető sok tévedése is rontott a játék színvonalán. A KTE is gyengébben játszott, mint az utóbbi időben. A vé­delmük sokat hibázott, a fe­dezetpár sem támogatta kellően a támadósort, pedig az eléggé rászorult volna. Főleg a bal- szárny hibázott sokat. Szappa­nost nagyon szorosan fogták. Szabó sokat kalandozott. A csa­pat és a mezőny legjobbja a másodvirágzását élő Vitkovics volt-. A győzelmet a KTE meg­érdemelte, mert sokkal többet támadott ellenfelénél novics (11), H. Kovács (—). Cse­re: Komlósi, Gátmezei, Márity, Szendi, Pintér (9). Edző: Wein­dinger Dezső. Kkfházi RVSC: Mészáros (9), Bódi (2), Schrem (—), Gál (16), Iványi (15). Csere: Vecsei, Ka- nyó. Edző: Görög József. Meglepetésre a félegyházi csapat szerezte meg a vezetést és fokozatosan növelte előnyét az első félidő végéig. A máso­A megyei ifjúsági döntőn a bajai Pintért szerelik a félegy­házi védők. dik félidőben a bajai csapat magára talált, jól védeke­zett és bátor kosárradobások- kal dolgozta le hátrányát. Az utolsó hajrájában pedig meg­szerezte a győzelmet is. Jók: Fekete, Bovánovics, Pin­tér, illetve Gál, Iványi, Mészá­ros. KECSKEMÉTI PETŐFI— KISKUNFÉLEGYHÁZI RVSC 89:49 (41:15) Vezette: Pajor, Gilli. K. Petőfi: Olajos (10), Berta­lan (7), Erdődi (2), Szabó II. (5), Csikai (20). Csere: Kövesi, Borbély (8), Guóth (7), Pajor (14), Csenki (12). Kkfházi RVSC: Kanyó (2), Bódi (—), Schrem (1), Gál (23), Iványi (15). Csere: Mészáros (8), Vecsei. Edző: Görög József. A mérkőzés kezdetére az eső elállt, a pálya talaja felszáradt, ami hozzájárult a mérkőzés színvonalának emelkedéséhez. A Petőfi egészpályás letáma­dást alkalmazva gyors indítá­sokkal felőrölte a félegyházi csapat védelmét, s biztos győ­zelmet aratva nyerte meg a .megyei bajnokságot. Jók: Csikai, Pajor, Csenki, illetve Gál, Iványi, Mészáros. A döntő végeredrnénye: 1. Kecskeméti Petői! 2 2 — 144:90 4 2. Bajai Vízügy 2 1 1 85:97 3 3. Kkfházi RVSC 2 — 2 92:133 2 Legtöbbet dobtak: Csikai (K. Petőfi) 47, Gál (Kkfháza) 39, Bovánovics (Baja) 30, Iványi (Kkfháza) 30, Fekete (Baja) 25, Olajos (Petőfi) 20, Pajor (Pe­tőfi) 17, Mészáros (Kkfháza) 17.