Petőfi Népe, 1967. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-20 / 143. szám

Katasztrofális vereség a hazai pályán Jászberényi Lehel - Kiskunfélegyházi Vasas 4:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 1500 néző, vezette: dr. Demeter. J. Lehel: Szekeres — Helle, Józsa, Tóth — Oláh, Petha — Sánta, Keresztesi, Sárközi, Bán- hídi, Gulyás. Edző: Bukhar László. F. Vasas: Hluehány — Bense I., Cserkó, Mester — Varga, Sa- hin IX. — Kelemen II., Ádám, Bohács, Ézsi, Kovács II. Edző: Klimcsok Pál. A hazai csapat lendült játék­ba. Kelemen II. szép elfutás után Szekeres kezébe lőtt. Ez­után nagy meglepetésre Jászbe­rény vette át a játék irányítá­sát. Jelentős mezőnyfölényt har­coltak ki, s hazaiak kapuját is többször veszélyeztették. A 19. percben Cserkó hosszú indításá­val Bohács elfutott, de kereszt­be lőtt labdája centiméterekkel elkerülte a vendégek kapuját. A 24. percben gólhelyzet a hazai kapu előtt. A rendkívül gyors Sántát csak úgy tudta szerelni Mester, hogy hazaadott. A nagy fűben a leadást Gulyás elcsípte, de Bense végül is szerelni tu­dott. A következő percben Ke­lemen II. kitűnő beadását Sze­keres nagy bravúrral ütötte szögletre. A 28. percben Tóth 35 méterről kapura lőtt, s Hlu- chány csak nagy szerencsével MEZÖBERENYI SPARTACUS— KISKUNHALASI MEDOSZ 3:2 I A mérkőzésről részletes tu­dósítást lapunk szerdai számá­ban közlünk. I)T| int) int tudta a felső sarokba tartó lab­dát szögletre ütni. A 45. perc­ben Bohács elől Szekeres szög­letre hárított. Fordulás után teljesen vissza­esett a hazai együttes. Hluehány kapusnak igen sok dolga akadt a játéknak ebben a részében. A 10. percben Keresztesi mintegy 20 méterről a szél segítségével a jobb felső sa­rokba bombázott. 1:0! A 12. percben Kovács II. szép elfutása után beadott, de a jól érkező Bohács elől Józsa kéz­zel hárított. A megítélt 11-est Bohács gyengén lőtte, és Szekeres ki tudta ütni a labdát. A büntető kihagyása forduló­pontot jelentett a további ese­ményekre. A 24. percben jász­berényi támadás után Tóth 40 méteres keresztlabdáját Sánta teljesen tisztán kapta és egy csel után a bal alsó sarokba lőtt. 2:0! A 32. percben a kapkodó Vasas­védelem mellett Keresztesi egy cselsorozat után a léc alá bombázott. 3:0! A védelem újabb megingása a 39. percben történt. Gulyás a lest vitató félegy­házi védelmet kicselezte és a kifutó Hluehány mellett megszerezte a negyedik gólt. 4:0. A félegyháziak fáradt csapat benyomását keltették. Csak Hlu- chányt és Kovács Il-t lehet megemlíteni. Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem KALOCSAI VTSK—NAGYTÉTÉNY 3:1 (2:1) 500 néző, vezette: Kalocsa, Fenzel. Kai. VTSK: Sátrán — Kol­lár, Tóth, Miskei — Pécsi, Dé- bics — Matos, Sípos II., Vatai, Nehéz küzdelem BAJAI VASAS MTE—LÁBODI MEDOSZ 3:2 (1:2) Lábod, 800 néző, vezette: Sü­megi. Bajai Vasas MTE: Márton — Bisztrovics, Bálity, Viszmeg — Raity, Rausch — Pálmai, Kré- mer, Petrich Márity, Borko- vics. Edző: Jászberényi János. A bajai csapat indította el a labdát és a 30. másodpercben, amikor a lábodi kapuhoz el­jutottak, a kapu előtti kava­rodásból Krémer öt méterről a hálóba lőtt. 1:0. Az 5. percben szabadrúgás mintegy 20 méter­ről. Míg a b'ajaiak a sorfal ren­dezgetésével voltak elfoglalva, Posta csavart lövéssel megsze­rezte az egyenlítést. 1:1. Nagy erővel támadott a hazai csapat. A 8. percben a bajai védelem kihagyott és Lábod megszerezte a vezetést. 1:2. A félidő hátra­levő részében inkább mezőny­játék folyt, de az eddiginél mérsékeltebb iramban. A második félidőben úgy­szólván megismétlődött az első félidő, alig fél perc eltéréssel. Krémer egyéni játékkal átve- rekedte magát a hazai védőkön és amikor az óramutató egy ««'-.iffH»** tm .*** ÍM* NB n. KELETI CSOPORT ALLASA 1 Szolnoki MTE 14 10 2 2 28:10 22 2. Szegedi VSE 14 8 6 — 29:18 22 3. Jászberény 14 6 5 3 24:16 17 4. Budai Spart. 14 7 3 4 19:13 17 5. Kecskeméti TE 14 6 4 4 15:9 16 6. KISTEXT 14 6 4 4 20:13 16 7. Szolnoki MÁV 14 4 7 3 22:12 15 8. Békéscsaba 14 5 3 6 16:17 13 9. Kiskunfélegyh. 14 5 2 7 16:23 12 10 Cegléd 14 4 3 7 19:18 11 11. Martfű 14 4 3 7 16:19 11 12. Pénzügyőr 14 5 1 8 20:26 11 13. MGM Debrecen 14 3 5 6 14:22 11 14. Mezökováceh. 14 5 1 8 9:25 íl 15. Goldberger 14 3 4 7 20:30 10 16. Gyula 14 4 1 9 15:31 9 A forduló eredményei: Szolnoki MAV—Goldberger 5:0, Cegléd—MGM Debrecen 4:0, Mezőkovácsházi Petőfi —Békéscsabai Előre 2:1, KISTEXT— Pénzügyőr 5:1, Szegedi VSE—Martfű 3:2, Budai Spartacus—Szolnoki MTE 2:1. Értékes győzelem KISKUNHALASI MÁV— BÉKÉSCSABAI VTSK 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 500 néző, vezet­te: Nagy I. H. MÁV: Hegedűs — Gyugel I., Savanya, Gyugel II. — Vasza- ri, Tóth II., — Tóth I., Lévai, Faddi, Szalma, Oláh. Edző: Várhegyi Ferenc. Kezdés után a hazaiak kap­tak jobban lábra és a 8. perc­ben Tóth II. lapos lövése alig szállt kapu mellé. Ellentámadás során a 12. percben Neller ke­resztlövését H egedűs vetődve csípte el. Nagyobbrészt a két Tehetetlen csatársor ERCSI KINIZSI—SZAMUELY TIBOR SE 2:1 (1:0) Ercsi, 400 néző, vezette: <5no di. Szamuely SE: Kiss Gy. — Schifter, Csirmaz, Hermann — Kácsor, Alföldi — Bódis, Far­kas, Vida, Megyesi, Szigeti. Ed­ző: Malomszegi Ottó. A hazaiak veszélyesebben, a kalocsaiak többet támadtak. A vezető gólt a hazaiak szerezték meg a 16. percben, amikor Kiss egy hosszan előrevágott labdá­ra kifutott. Nagy előbb elérte és a kapuson átemelte. 1:0! A 36. percben egyenlíthetett volna a Szamuely SE. Vida egyedül húzott kapura, a hazai kapus kifutott, de a középcsatár mel­lé lőtt. Szünet után a Szamuely SE kezdményezetet többet, és már az első negyedórában megsze­rezte az egyenlítést, Megyesi a kapu elé ívelte a labdát és a jó ütemben érkező Farkas a ka­pus fölött a hálóba fejelte. 1:1! A 31. percben Szigetit a bün­tetőn belül felvágták, de a já­tékvezető sípja néma maradt. Két perccel később Szigeti ki­látszó támadást szögletre sze­reltek a védők és a beívelt lab­dát Dolmány közelről a kapu­ba vágta. 2:1! A kalocsaiak gyenge csatár­soruk miatt vesztettek. — Jók: Bódis, Kácsor, Szigeti. 16-os között folyt a játék némi csabai fölénnyel. Szünet'után is folytatódott a vendégek nyomása. Mázán, majd Neller bombázott a vasutas­kapura. A 13. percben Tóth I. kapura tartó lövése Havasi há­tán irányt változtatott és oda­lett a nagy helyzet. A 15. perc­ben a csabai Neller lövése a jobb kapufa éléről vágódott vissza. Mázán közeli lövését Hegedűs nagyszerű érzékkel védte. A vendégek nagy nyomás alól a 38. percben felszabadult a hazai csapat, egy formás tá­madás után Lévai kicselezte a ráfutó Szarvast, s a bal olda­lon álló Oláh elé tálalt, aki mintegy 15 méterről, védhetet- len lapos lövést küldött a bal alsó sarokba. A MÁV-ot a vá­ratlan gól fellelkesítette és a hátralevő időt végig támadta. A képzettebb vendégek ellen egy váratlan, gyors támadás ér­tékes két pontot eredményezett. Jók: Hegedűs, Savanya, Gyu­gel II. és Oláh. Megérdemelt vereség SASHALOM—SOLTVADKERT 3:1 (2.0) Sashalom, 800 néző, vezette: Balázs. Soltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczki, Mészáros — Szeré- nyi, Filus — Fritmann, Tum- bász, Bezsenyi, Tóth, Schmél. Edző: Zsikla Tamás. Az első félidő 15. percéig Soltvadkert irányította a játé­kot. A 8. percben Tumbász szabadrúgása centiméterekkel kerülte el a kaput, majd Tum­bász egymás után két óriási helyzetet hagyott ki. Mindkét­szer egyedül törhetett kapura, de elhamarkodottan mellé lőtt. Ezzel a Vadkert ellőtte a puska­tűnő ‘helyzetben hibázott. A 90. [ porát és a Sashalom támadott percben egy veszélytelennek! többet. A 24. percben védelmi hibából Lackor a hálóba fejelt. 1:0! A 35. percben Tubák 25 méterről hirtelen lőtt és a lab­da a felső sarokban akadt meg. 2:0! A második félidő 8. percében felhőszakadás miatt 10 percig állt a játék. A csúszóssá vált pályán valamivel jobban ját­szott a vadkerti csapat. A 20. percben Tubák újabb jól elta­lált lövéssel növelte a Sasha­lom előnyét. 3:0! A félidő vé­géig mezőnyfölényben volt a vendégcsapat, de csak szépíte­ni tudott a 30. percben Tóth révén. 3:1! A soltvadkerti csa­patból senkit sem lehet kiemel­ni. percet mutatott, megszületett az egyenlítés. 2:2. Az MTE to­vább támadott, és Krémer, Má­rity jó labdájával megugrott az egymásra váró lábodi középhát­véd és kapus között, a 10. perc­ben a kapuba talált. 3:2. Ekkor Lábod fergeteges támadásba kezdett, de a Vasas okosan le­lassította a játékot. Bár táma­dásaik ritkábbak voltak, mindig nagyobb veszélyt jelentettek a lábodi kapura mint a hazaiak támadásai. Az egész csapat lel­kes játékáért dicséretet érde­mel. Bende, Farkas. Edző: Molnár Ferenc. Az első negyedóra változatos mezőnyjátékkal telt el. Mind­két oldalon akadtak jó helyze­tek. A 24. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Egy hosszan előrevágott labda Far­kashoz került, és a szélső né­hány lépés után kapura lőtt, s a labda a hálóba1»! kötött ki. 1:0! A hazai együttes a 36. percben Bende góljával növelte az előnyét. 2:0; A 44. percben Sáfrán rosszul futott ki és Sze­gedinek sikerült szépítenie. Az ötös tájáról a hálóba pofozta a labdát. 2:1! Szünet után a VTSK soroza­tos támadásaival nagy mezőny­fölényt harcolt ki, s a félidő közepén Sípos II. Benőéhez to­vábbított, aki két védőt is ki­cselezett és beállította a vég­eredményt. 3:1! A továbbiak­ban a tétényiek erőteljesen tá­madtak, de a kalocsai védelmet nem tudták áttörni. ■ A látottak alapján a kalo­csaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Bende, Débics, Farkas és Miskei. A játék gólra megy MEZÖHEGYESI KINIZSI—KUN BÉLA SE 3:0 (1:0 Mezőhegyes, 200 néző, vezet­te: Szegő. Kun Béla: Majzinger — Tóth I., Pólyák, Bense II. — Cseh, Kérdő — Tóth II., Mányoki, Papp, Szabó, Csermák II. Ed­ző: Dinnyés László. Rendkívül érdekes körülmé­nyek között veszített a Kun Béla Mezőhegyesen. Az első félidőben 35 percig a hazai ka­pu előtt folyt a játék, de hal­latlan kemény védelem min­den támadást hárított. A 38. percben egy hosszú felszabadí­tó rúgás után a hazaiak a fel­lazult védelem mellett megsze­rezték a vezetést. 1:0. Szünet után újból a félegy­házi csapat támadott, de a 17. percben egy perc alatt két gyors gólt kaptak, s így kialakult a 3:0-ás vereség. Továbbra is a Kun Béla maradt támadásban de a gyenge csatárjáték ered­mény télén volt. Jók: Pólyák és Cseh. 8 totó 24. heti telitalálata 1. Pécs—U. Dózsa 2. Szombathely—Győr 3. DVTK—Csepel 4. Bp. Honvéd—Dunaújv. 5. Szeged—Eger 6. Várpalota—Oroszlány 7. Kecskemét—Budafok 8. DVSC—Szfehérvár 9. Dorog—Ózd 10. KISTEXT—Pénzügyőr 11. Budai Sp.—SZMTE 12. Mezőkovácsh.—Bcsaba 13. Martfű—SZVSE +1 14. Pápa—Táncsics x 1:1 x 2:2 x 2:2 1 4:0 1 2:1 x 0:0 2 1:2 x 0:0 1 1:0 1 5:1 1 2:1 1 2:1 2 2:3 1 3:2 Vívás Budapesten a Csepel FC ren­dezésében zajlott le az orszá­gos serdülő (11—12 évesek) út­törő vívóbajnoksága, amelyen Gajdácsi Ákos, a Leninvárosi Általános Iskola tanulója és a Kecskeméti Vörös Meteor ver­senyzője, a népes mezőny leg­kisebb és legfiatalabb résztve­vője simán véve a selejtező és elődöntő mérkőzéseket, a dön­tőbe jutott, s ott 9. helyezést ért el. A megyei Vívószövetség e hé­ten rendezte meg a 13—14 éves serdülők városi vívóbajnoksá­gát. Részletes eredmények: L holtverseny után: Simala Fe­renc (Béketér) 6 gy., 2. Hau- zinger Péter (Zója u.) 6 gy., 3. Saskői Ernő (Béketér) 5 gy., 4J Jeszenszky József (III. sz. Is­kola) 5 gy., 5. Szabó Zoltán (III. sz. Isk.) 3 gy., 6. Bíré Pá! (III. sz. Isk.), 7. Csorba Zoltán (Jókai u.), 8. Halász Já­nos (I. sz. Isk.). Kézilabda MTK—Kiskunhalasi MÄV 8:6 (5:4) Budapest, 100 néző. vezette: Keszthelyi II. H. MÁV: Szilágyi — Csontos, Paczolayné, Erdész — Kókai, dította a maga javára a már döntetlenre álló mérkőzést. Góldobók: Csontos 3, Paczo­layné, Horváth K. és Kókai TI ... „ Jók: Csontos (a mezőny leg­Prikidunovits. Horváth. Csere: ; jobbja) és Erdész. Békési, Rigler. Kovács, Gyeni- zse. Edző: Horváth István. Jól kezdtek a halasi lányok, s először 2:0 vezetésre tettek szert, s a szünet előtt még ők vezettek. Az éllovas MTK csak az utolsó percekben szerzett egygólos előnyt. Fordulás után jó ideig fej-fej melletti küzde­lemben 6—6-ra alakult az ered­mény. A MÁV főleg Csontos ré­vén sokat veszélyeztette a ha- ^ cipőgyár 8. brg 11 * zai kaput, s az MTK a befeje­Több mbit kéthónapos küz­delem után befejeződött a ké zilabda városi bajnokság Kecs keméten. A bajnokság allása a férfiak­nál: i K. vör. Meteor í 7------- 202:122 : 2. 607. ez. ITSK 7 6 — 1 126:95 8. Mathiász SE 7 5—2 H3:89 4. SZÖVOSZ 7 3 1 3 98:36 5. Kertész. Techn. 7 3 1 3 87:114 6. Kereskedők 7 1 — 6 59:115 7 1 — 6 54U13 7 1 — 6 30:35 *A BRG II. csapata mindössze zés előtt dobott két góllal for- 1 mérkőzésen jelent meg