Petőfi Népe, 1967. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-03 / 102. szám

Örvendetes a Soltvadkert formája SOLTVADKERT— HONVÉD SZONDY 4:2 (1:1) Soltvadkert, 1300 néző, vezet­te: Boros. Soltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros II. — Sze­rény!, Filus — Fritman, Tum- bász, Bezsenyi, Tóth, Dobszai I. Edző: Zsikla Tamás. íszményi labdarúgó időben rendkívül szép mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első tíz percben nagyszerűen játszott a helyi együttes. A 4. percben Fritman ügyesen elfutott. Lö­vését a vendégkapus röviden tolta ki, és a befutó Tumbász megszerezte a vezetést. 1:0! Még néhány hazai támadás, s azután feljöttek a vendégek. Helyzetük is adódott, sőt a 17. percben sikerült egyenlíteniük Bőte éles lövésével. 1:1! — A félidő végéig változatos, szép játék folyt. A II. félidő elején ismét nagyszerű tíz perccel lepte meg a helyi csapat a vendégeket. A 4. percben Fritman középre ka­nyarodva megszerezte a veze­tést csapatának. 2:1! A 8. perc­ben újabb veszélyes támadás­ból Bezsenyi lőtt nagy gólt. 3:1! — A vendégek most na­gyon rákapcsoltak, és a 21. percben Szőke szép góljával javítottak. 3:2! — Fellángolt a hazai csapat, és szebbnél szebb támadások után a 28. percben Tumbász beállította a végered­ményt. 4:2! — Még néhány soltvadkerti helyzet maradt ki­használatlanul. örvendetes a soltvadkerti csapat kitűnő játéka. Sok öröm­ben lesz részük a szurkolóik­nak. Borsos játékvezető minta­szerűen vezette a végig sport­szerű mérkőzést. Jók: Tumbász, Fritman, Dobszai I., Lehóczky. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság ÉSZAKI CSOPORT Kiskőrösi MEDOSZ—Honvéd Cskalov SE 4:0 (2:0) Kecskemét, 500 néző, v.: Solymosi. — A minden részé­ben jobb Kiskőrös biztosan és megérdemelten győzött a cso­port rangadóján. Gl: Szent- györgyi II. 2, Szentgyörgyi 1. és Markó. K, Fémmunkás—Kiskunmajsa 2:1 (1:1) Kecskemét, 300 néző, v.: Megérdemelt győzelem idegenben KISKUNHALASI MEDOSZ—SARKADI KINIZSI 1:0 (1:0) néző, vezette: Sarkad, 500 Géczi. H. MEDOSZ: Nagy — dr. Harmat, Mészáros, Lipák — öl- veczki, Varga — Kalmár, Va- nyiska, Csányi, Dobszai II., Jáger. Edző: Viráh István. Az élcsoportbeli sarkadiak el­len a MEDOSZ minden erejét latba vetve küzdött a mérkőzés elejétől a végéig. A sorozatos támodások után a MEDOSZ fölénye a 17. percben góllá érett. Varga indításával Kal­már lövése a kapufáról vissza­pattant, és Dobszai II. közelről a hálóba fejelte. 1:0! — To­• KOSÁRLABDA • BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—KECSKEMÉTI PETŐFI 78:63 (33:41) NB I. férfi. Kecskemét, 500 néző, v.: Sza­mosi. Gergely. Baja: Kovács (25); Halmos (6) — Rátvai (37) — Ikotity (6), Pi- szárovics. 'Csere: Weidinger (4), Vörös, Szepes. Édző: Tax Imre. K. Petőfi: Tóth (4), Szabó (7) — Csányi (6) — Király (7), Ko­vács (9). Csere: dr. Szakáll (12). Fellegi (8), Csikai (6), Szeghalmi (4), Farkas, Ruszkai. Edző: Guóth Iván. Nagyszámú közönség előtt hatalmas iramban kezdtek a csa­patok. Az első kosarat a bajaiak dobták, majd a Petőfi vette át a vezetést és az egész félidőn át 5—8 ponttal a kecskemétiek vezettek. Ekkor még úgy lát­szott, van esélyük a győzelem­re. mert bátran dobtak távol­ról. jól védekeztek. A szünet utáni első percekben még tar­totta előnyét a Petőfi, de egyre inkább belelendültek a bajaiak. Rátvai és Kovács — akinek már az első félidőben 4 személyi hi­bája volt — kitűnően dobtak távolról. A Petőfiből Király csakhamar kipontozódott és a kecskemétiek egymás után öt­ször is „ziccer” helyzetben hi­báztak. A Bácska egyenlített, majd pillanatok alatt elhúzott js ezzel már el is dőlt a mér­kőzés, mert a Petőfi legjobbjai kipontozódtak. A megyei rangadót megérde­melten nyerte a kétségtelenül jobb bajai csapat. Nagyobb ru­tinjukra mi sem jellemzőbb, mint hogy Kovács közel 26 per­cen át 4 személyi hibával ját­szott és a többiek mindig be­vábbra is a halasiak irányítot­tak, s előbb Jáger, majd Kal­már lövése kerülte el a kaput. Az I. félidő utolsó tíz percében a sarkadiak kerültek nyomasz­tó fölénybe, de a halasi véde­lem Nagy kapussal és Mészá­rossal az élen jól hárított. A II. félidőben mintegy tíz­perces MEDOSZ-fölény után a hazaiak kezdeményeztek töb­bet. A 35. percben Vanyiska lövése a jobbhátvéd lá­báról a hálóba került, de a já­tékvezető les címén nem adta meg. Az otthonában eddig ki­válóan szereplő Sarkad legyő­zése értékes, és a látottak alap­ján teljesen megérdemelt siker. — Jók: Nagy, Mészáros, Csányi, Vanyiska, Jáger. Hamvas. — Nehéz győzelem. Gl: Laczi II. (11-esből), Far­kas, illetve Mezőfi. Hubát (Kiskunmajsa) utánrúgásért ki­állították. Ifjúsági eredmény 9:0 a Fémmunkás javára. Tiszakécske—Kunszcntmiklós 1:1 (0:1) Tiszakécske, 500 néző, v.: Boronkay. — Gl.: Váczi, ill. Walker. Ifjúsági eredmény 3:3. Hetényegyháza—K. MÁV 6:1 (2:1) Hetényegyháza, 400 néző, v.: Tegzes. — Ilyen arányban is megérdemelt győzelem a hazai csapat. Ifjúsági eredmény 3:1 Hetényegyháza javára. Honvéd Ady Endre SE— K. Egyetértés 2:1 (1:0) Kecskemét, Matkói úti pá­lya, v.: Kürtösi. — Semmi sem sikerült az Egyetértésnek. Gl: Kovács 2, illeteve Szóráth. K. AKÖV—Izsák 2:1 (0:1) Izsák, 200 néző, v.: Gyökér. — Lelkesedésével megérdemel­ten győzött a kecskeméti csa­pat. Gl: Kovács 2, Mezei II. — Ifjúsági eredmény 4:2 az AKÖV javára. Kkfélegyházi Gépjavító— Dunavecse 2:1 (1:1) Dunavecse, 300 néző, v.: Horváth. — Jó iramú mérkő­zésen megérdemelten győztek a vendégek. Gl: Kurucsai, Má­riás, ill Rózsa. Ifjúsági ered­mény 2:2. Niigy játékvezetői tévedés BP. VEGYIMŰVEK—HONVÉD SZAMUELY TIBOR 2:1 (1:1) Budapest, 400 néző, vezette: Herrman. Honvéd Szamuely: Kiss G. — Bódos, Csirmaz, Herrman — ; Kácsor, Alföldi — Kopárdi, Vi­da, Martus, Megyesi, Kovács. | Edző: Malomszegi Ottó. A sorozatos támadásokat a Honvéd megerősített védelme jól verte vissza. A 29. percben szerezte meg a vezetést a Ve­gyiművek. Egy balról ívelt jó beadását Nagy G. tíz méterről a jobb sarokba vágta. 1:0! — A gól nem törte le a Honvédet, és több veszélyes támadás utón I a 36. percben sikerült az egyen- I lítés.. Kopárdi labdáját Vida kö­zelről a meglepett kapus mel- ! lett a hálóba fejelte. 1:1! A II. félidőben a Honvéd , vette át az irányítást. A Vegyi­művek több szabálytalanságot vétettek, hogy megakadályoz^ zák a Honvéd győzelmét. Ez nem nekik sikerült, hanem a játékvezetőnek. A 38. percben a Honvéd kapuja előtt a Vegyi­művek csatára, Nagy G. a 16-oson belül kézzel tette maga elé a labdát. Nagy meglepetés­re Herrman játékvezető 11-est ítélt a Honvéd ellen, s ezzel el- , dőlt a mérkőzés a Vegyiművek neK' javára, mert Nagy G. a bünte­tőt biztosan lőtte a Honvéd há­lójába. Az utolsó percekben ennek ellenére is egyenlíthetett volna a Honvéd, de Vida a ki­futó kapusba lőtte a labdát. Az idei legjobb játékát nyúj­tó honvéd feltétlenül győzelmet érdemelt volna, de a játékveze­tő fordított ítélete ettől elütöt­te. — Jók: Alföldi, Kácsor, Martus. A Honvéd Balogh Adám— Lajosmizse mérkőzést a lajosmizseiek le­mondták. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Jánoshalma 1:0 (0:0) Baja, 400 néző, v.: Fekete. — A rangadó színvonalas mérkő­zést hozott megérdemelt győze­lemmel. — Gl.: Goretich. — If­júsági mérkőzés 3:0 Baja javára. B. Folyamszabályozó—Kecel 3:1 (0:0) Baja, 30o néző, v.: Kürtösi. — Kiváló játékvezetés mellett biz­tosan győztek a bajaiak. A ke­cellek kissé durván játszottak, s ennek a következménye Laj- kó és Kiss II. (Kecel) kiállítása. Gl.: Szőke. Szabó, Mikus, ill. Ferró. Ifjúsági eredmény 4:1 Baja javára. Honvéd Gábor Áron SE— Nemesnádudvar 4:3 (3:1) Nemesnádudvar. 200 néző. v.: Pénzes. — Gl.: Kábái, Pécsi, Fenyvesi, Csermák HL, ill. Pé­ter 2. Féderer. Bácsalmás—Gara 1:0 (0:0) Bácsalmás. 600 néző, v.: Klein. — A rangadón megérde­melten győzött Eácsalmás Locs- kai góljával. — Ifjúsági ered­mény 1:0 Bácsalmás javára. Bátya—Császártöltés 3:2 (0:2) Bátya, 400 néző, v.: Kemény. — Császártöltés szünet után ki­engedte kezéből a győzelmet. A II. félidőben Ledveczkit (Csá­szártöltés) utánrúgásért kiállí­tották. Gl,: Tormási, Balázs, Je- lencsics II.. illetve Rausch és Solt. — Ifjúsági eredmény 4:0 Csőfallá javára. Bácsbokod—Dusnok 3:2 (1:1) j...Bácsbr»kod,.300 néző, v.: Nasv. — Gl.: Mészáros 2. Salamon, ill: Horti és Jagó. — Ifjúsági ered­mény 1:0 Bácsbokod javára. Hajós—Vaskút 2:1 (1:0) Vaskút, 100 néző, v.: Molnár. — Gl.: Sípos 2, illetve Müller. Mélykút—Katymár 0:0 Mélykút, 300 néző, v.: Jelli­Kovács volt a bajai csapat legjobbja. Négy személyi hibá­val végigjátszotta a második félidőt. A képen éppen kosárra dob. tudtak segíteni a védekezésbe, így a válogatott játékos nem pontozódott ki. Jók: Kovács, Rátvai, Ikotity, ill. Szabó, Ko­vács, Király. DIÓSGYŐRI VTK— KECSKEMÉTI DÓZSA 69:33 (34:19) NB I- női. Kecskemét, 200 néző, v.: Pajor, Berendi. Ld.: Daróczi 28, Horváth E. 14, ill. Czégai 19, Magyar I. 8. A küzdelem csak néhány per­cig volt egyenlő. A diósgyőriek jól használták ki nagy magas­sági fölényüket a kapkodó és bizonytalankodó kecskeméti lá­nyokkal szemben. A Dózsa na­gyon rosszul védekezett és soro­zatban adták el a labdákat, s ebből a DVTK mindig kosarat tudott dobni. A vendégcsapat a második félidőben is jól do­bott, míg Túri és Koroknál kép­telen volt a gyűrűbe betalálni. A félidő közepén közel 30 pont­tal vezetett a DVTK, amikor a Dózsából a fiatalok léptek pá­lyára és jó játékkal sok pon­tot ledolgoztak. A kecskeméti csapatból Czégai, Magyar I., Szelei és Magyar M. játszott jól. BP. VTSK— BAJAI FEHÉRNEMÜGYAR 69:23 (35:11) NB I. női. Budapest, v.: Cziff- ra. Cseresznyés. A VTSK már a mérkőzés ele­jén nagyon elhúzott és_ könnyen szerezte meg a félidőig a 24 pontos vezetést. A bajaiak a szü­net után sem tudtak komolyabb ellenállást kifejteni és végered­ményben a 46 pontos vereség teljesen megérdemelt volt. A VTSK-ból Ináncsiné 26, Weinné 17 pontot szerzett, míg a Fehér­neműgyár csapatából egyedül Márton ért el 9 pontot, II VTSK-nak volt több helyzete ERCSI KINIZSI—KALOCSAI VTSK 1:0 (0:0) vezette: Kalocsa, 600 néző, Schuck. Kai. VTSK: Sáfrán — Kol­lár, Tóth, Szabadi — Pécsi, Dé- bics — Farkas, Matos, Vatai, Bende, Miskei: Edző: Molnár Ferenc. Az 5. percben szöglethez ju­tott a hazai csapat, de Bende szögletrúgását a belsők el- ügyetlenkedték. Némi hazai fö­lény után a 12. percben Farkas jól helyezett beadásáról ma­radtak le a csatárok. A 20. percben Vatai csavart lövését a kapus csak szögletre tudta hárítani. Fordulás után rövid ideig az ercsiek voltak a kezdeménye­zők, de egyelőre nem boldogul­tak a hazai védőkkel. A 10. percben Bendét a 16-oson belül felvágták. A játékvezető csak közvetett szabadrúgást ítélt mintegy nyolc méterre a ven­dégek kapujától. A 17. percben egy 18 méteres szabadrúgást Vatai élesen a kapufára vágott, de közelben nem volt kalocsai csatár. A 30. percben Matos is kapufára fejelt. A 38. percben született meg a mérkőzést el­döntő gól. Mintegy 25 méterről Nagy jól eltalált szabadrúgása a felső kapufa alsó lécéről a gólvonalon belülre pattant. 1:0! A vereség oka: a kalocsai védelem feleslegesen könnyel- műsködött, míg az Ercsi védel­me óvatos volt. II menyei I. o. labdarúgó-bajnokság állása Északi csoport 1. Kiskörös 6 6 — — 23:3 12 2. K. Fémmunkás 6 6 — — 16:3 12 3. Honvéd Ady E. 6 4 1 1 17:14 9 4. Kiskunmajsa 6 3 1 2 11:13 7 5. Honvéd Cskalov 6 3 1 2 8:13 7 6­-7. Tiszakécske 6 1 4 1 9:7 6 6­-7. F. Gépjavító 6 2 2 2 9:7 6 8. K. Egyetértés 6 2 2 2 14:11 6 9. Izsák 6 3 — 3 11:10 6 10. Hetényegyháza 6 2 1 3 12:9 5 11. Honv, Balogh A. 5 2 — 3 11:9 4 12. Eajosmizise 5 2 — 3 10:12 4 13. Dunavecse 6 1 1 4 8:12 3 14. K. MÁV 6 1 1 4 6:19 3 15. K. AKÖV 6 1 1 4 4:15 3 16. Kunszentmiklós 6 — 1 5 4:18 1 DSU CSOPORT 1. Bácsbokod 6 5 — 1 15:6 10 2. Bácsalmás 6 4 1 1 12:4 9 3. B. Bácska fi 4 1 1 14:5 9 4. Gara 6 3 2 1 3:1 8 5. Hajós 6 4 — 2 10:12 8 6. Császártöltés 6 3 1 2 7:6 7 7. Bátya 6 3 — 3 11:9 fi 8. Honv. Gábor A. 6 3 — 3 10:10 6 9. Kecel 6 2 2 2 5:4 6 10. B. Folyamsz. 6 2 1 3 7:10 5 11. Katymár fi 2 1 3 8:12 5 12. Jánoshalma 5 1 2 2 6:4 4 13. N.nádudvar 6 1 1 4 8:14 3 14. Mélykút 5 1 1 3 3:fi 3 15. Vaskút fi 1 1 4 3:7 3 16. Dusnok fi — 2 4 6:16 2 Javuló játékkal egy pont HONVÉD KOSSUTH—HONVÉD KUN BÉLA 3:3 (3:1) 200 néző, vezette: Gyarmati. Honvéd Kun Béla: Balogh — Tóth I., Pólyák, Kérdő — Cseh, Papp — Tóth II., Munkácsi, Sántha. Mányoki, Csermák II. Edző: Dinnyés László. Igen rossz talajú pályán a hazaiak irányították a játékot az I. félidőben. A 21. percben a hazai balösszekötő közelről megszerezte a vezetést. 1:0! — A 25. percben egyenlítettek a vendégek. Munkácsi nagy erejű kapufalövését Tóth II. közelről befejelte. 1:1! — A 41. percben szögletből a léc alá fejelték a vezető gólt. 2:1! Majd a kö­vetkező percben újabb gólt lőtt a hazai csapat. 3:1! A 45. perc­ben Balogh egy 11-est kivédett! Fordulás után a 7. percben a kiugró Sánthát a riazai védők felvágták, a megítélt 11-est ugyanő értékesítette. 3:2! A 41. percben sikerült Sánthának egvenlítenie, miután a kapust is kicselezte, a bal alsó sarokba lőtte a gólt. 3:3! (