Petőfi Népe, 1967. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-17 / 114. szám

Balszerencsés mérkőzés TŰZOLTÓ DÓZSA—KALOCSAI HONVÉD 1:0 (0:0) Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Budapest, 200 néző, vezette: Kaiser. Honvéd: Kiss Gy. — Bódis, Csirmaz, Alföldi — Hermann, Schifter — Kácsor, Megyesi, Szigeti, Vida, Kopárdi. Edző: Malomszegi Ottó. A hazai csapat kezdeménye­zett, a Honvéd-védők azonban jól hárították az ellenfél táma­dásait. A 15. percben szabad­rúgáshoz jutott a Dózsa és a nagy lövést Kiss Gy. bravúro­san szögletre ütötte, majd a 23. percben Vidának nyílt gólhely­zete, d® a Dózsának sikerült szögletre hárítania. Változatos Röplabda KECSKEMÉTI AKÖV—SZÉKESFEHÉRVÁRI TC 3:1 (—13, 14, 10, 1) NB II. férfi. Kecskemét, 100 néző. v.: Kovács. K. AKÖV: Szűcs, Dunszt, Sze­keres — Berekszászi, Kecske­méti, Sípos. Csere: Asztalos, Eőri, Madajcsek, Szirtes, Nagy.- A nagy szélben nem alakul­hatott ki színvonalas játék. Az első játszmát a kecskemétiek A nagy szélben csak kevés leütés sikerült, de a képen látható helyzetben Szekeres nagyszerűen ütött el a sánc mellett Jegyzetek a labdarúgó-fordulóról IZGALMAS, változatos küz­delmet hozott a Kecskeméti Dó­zsa—BVS C NB I/B-s mérkőzés. Az első percek remek játéka után azt várta a Széktói Sta­dion nézőközönsége, hogy a Dózsa biztosan nyeri meg ezt a találkozót. A vezető gól meg­szerzése után azonban egyre inkább magukra találtak a fő­városiak és igazolták a róluk elterjedt jó híreket. Magukhoz ragadták a kezdeményezést és bizony szinte a mérkőzés végéig tartós mezőnyfölényt tudtak maguk számára biztosítani. Hogy mégis csak a mérkőzés végefelé sikerült megszerezniök a kiegyenlítő gólt, abban nagy szerepe volt az egyébként ki­tűnő formában levő kecskemé­ti védelemnek, amely rendre visszaverte a veszélyes Vasutas­támadásokat. Mindössze egy­szer ingott meg a védelem. A mérkőzés során a fővárosi együttes mezőnyfölénye ellené­re számos gólhelyzetet alakítot­tak ki a kecskeméti játékosok, de a befejezés ezúttal mind­össze egy ízben végződött gól­lal. Meg kell mondanunk, azok­nak a szurkolóknak volt iga­zuk, akik úgy ítélték meg a BVSC elleni szereplést, mint egy sikeres csatát, amely ugyan nem végződött győzelemmel, de volt a játék, a jó védelmek miatt nem tudtak eredménye­sek lenni a csatárok. Szünet után hosszú ideig a két 16-os között folyt a játék. Az utolsó 8 percben dőlt el a mérkőzés sorsa, amikor a ha­zaiak jobboldalon vezettek tá­madást, s a beívelt labdát a középcsatár közelről rúgta a Honvéd kapujába. 1:0. A be­fejezés előtt még Megyesi egyenlíthetett volna, de el- ügyetlenkedte a biztos helyze­tet. A döntetlen jobban meg­felelt volna a játék képének. Jók: Bódis, Kiss Gy. és Ko­párdi. 13:8 arányú vezetés után vesz­tették el. A másodikban viszont a Székesfehérvár vezetett 14:10- re és több pontot már nem tud­tak összehozni. A harmadik játszmától a kecskemétiek fel­adták a nagy ütéseket és me­zőnyjátékkal, valamint ügyes ejtésekkel biztosan nyertek. az egyik bajnoki pont megszer­zése is nagyon értékes, dicsére­tes eredménynek könyvelhető el. Vasárnap Miskolcon szerepel a Dózsa. Ez a mérkőzés sem ígérkezik könnyűnek. A FÉLEGYIlAZl Vasas vég­re kitett magáért Nagy ellen­felét — a Szolnoki MÁV-ot Félegyházán nagyszerű játék­kal, biztosan győzte le. A Vasas győzelmének értékét még növe­li, hogy egyik legjobbja, Kele­men II. a mérkőzés nagy részé­ben sérülten játszott Úgy lát­tuk ezen a mérkőzésen, hogy a Vasas »égre kilábalt a hullám­völgyből és újra felfelé ível a csapat formája. A KTE Szolnokon az éllo­vas MTE ellen lépett pályára és ritka érdekes körülmények kö­zött vesztette el a mérkőzést. Igaz, a 30. percben eléggé vitatható 11-eshez jutott a ha­zai csapat. A KTE kapusának, Molnárnak azonban semmi esetre sem lett volna szabad sértő megjegyzést tenni a já­tékvezetőre, mert így a kiállí­tás sorsára jutott, s ezzel re­ménytelen helyzetbe hozta sa­ját csapatát. A SOLTVADKERT NB III­as csapata ragyogó eredményt ért el otthonában: hatalmas ÉSZAKI CSOPORT Honvéd Ady Endre SE— K. Fémmunkás 1:1 (1:0) Kecskemét, 300 néző, v.: Mol­nár- K. — A vendégek lendül­tek jobban bele, és már a 8. percben szögletből Teleki meg­szerezte a vezetést. A Fémmun­kás nagy erővel törekedett a javításra. Közben tíz főre csök­kentek, mert Laczi Il-t a szo­kott reklamálásáért a II. 20. percében kiállították. Tovább­ra is a hazaiak támadtak, és a 37. percben sikerült Bozsónak egy közvetlen szabadrúgásból egyenlítenie. — Jók; Franczkó, Teleki, Szabó, illetve Gerőházi, Vass II., Kállai II. — Ifjúsági eredmény 3:1 a K. Fémmunkás javára. Honvéd Cskalov SE— Kunszentmiklós 5:0 (2:0) Kecskemét. 100 néző, v.: Őze. — Igen egyoldalú játék. A Hon­véd végig támadott és ilyen arányban is megérdemelten győzött. — Gl.: Pasek 3, Nagy, Csömör. Jók: Takács. Csemus, Józsa, illetve Balogh és Bánkúti. K. Egyetértés—Lajosmizse 2:0 (0:0) Kecskemét, Egyetértés-pálya, 150 néző, v.: Molnár S. — Szü­net után nagy fölénybe került az Egyetértés és kis szerencsé­vel nagyobb arányban is győz­hettek volna. — Gl.: Kócsó II., Pomgrácz 11-esből. Jók: Kovács, Pongrácz, Bakos, ill. Oláh, Ko­csis. — Ifjúsági eredmény 10:1 a K. 1TSK javára. K. MÄV— Kkfélegyházi Gépjavító 2:0 (1:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 150 néző, v.: Gyökér. — Mindkét félidőben a MÁV játszott job­ban. Több gólt is lőhettek vol­na, ha a helyzeteiket jobban kihasználják. — Gl.: Kovács, Hermanovszky. Jók: Simon, Tormási, Bogdán, illetve Ist- vánffy. Parádi III. és Kurucsai. — Ifjúsági eredmény l.T. Hetényegyháza—K. AKÖV 2:1 (1:1) Hetényegyháza. 400 néző, v.: Nagy J. — Jó iramú mérkőzé­sen a nagyobb lelkesedéssel ját­szó helyiek megérdemelten győztek. — Gl.: Hilcz 2, ill. Fá­bián öngól. Jók: Szappanos II., küzdelem után, jó játékkal győzte le a Láng-gépgyár csa­patát. A soltvadkertiek kitűnő szereplése az NB III-as csapa­tok közül is kiemelkedik és az együttes minden elismerést megérdemel már az eddigi nagyszerű helytállásért is. A KALOCSAI VTSK otthon biztos fölénnyel és imponáló gólaránnyal győzte le a Honvéd Budai Nagy Antal SE csapatát. A Honpéd Kun Béla SE Bé­késcsabán a VTSK-t fektette 1:0 arányban kétvállra. A Ha­lasi MEDOSZ is szép ered­ményt ért el Szegeden: az egyik pontot elhozta a Honvéd Kos­suth SE-től. A HALASI MÄV jól küzdött Kiskunhalason a mezőhegye- siek ellen, azonban egy balsze­rencsés góllal mégis elvesztette a mérkőzést. A MÁV-nál a csa­társor gólképtelensége a leg­nagyobb hiba. A BAJAI VASAS MTE Pé­csett a Helyőrség csapatával játszott, s 2:1 arányú vereséget szenvedett. Az MTE formája némileg visszaesett, de ezúttal a vereségben a rendkívül gyen­ge napot kifogó játékvezetőnek is szerepe volt, aki egészen ért­hetetlen módon sújtotta a bajai együttest. M. I. Halász, Bacsa. illetve Komá­romi, Kelemen, Baracsi. — If­júsági eredmény 1:0 a K. AKÖV javára. Kiskőrösi MEDOSZ—Izsák 1:1 (1:0) Izsák. 900 néző, v.: Sólymos. — Nagy iramú mérkőzésen a nyugodtabban játszó izsákiak álltak közelebb a győzelemhez. — Gl.: Szentgyörgyi II., illetve Höss. Jók: Vén, Szentgyörgyi II., ill. Mezei I. és Kállai I. :— Ifjúsági eredmény 2:2. Honvéd Balogh Adám SE— Tiszakécske 3:0 (1:0) Kiskőrös, 300 néző. v.: Nagy I. — A Honvéd többet táma­dott és biztosan győzött. — Gl.: Kállai 2. Novák. Jók: Pásztor, Walter, illetve Váczi, Kosa. Kiskunmajsa—Dunavecse 2:1 (1:0) Dunavecse, 350 néző, v.: Mol­nár K. — A helyzeteit jobban kihasználó majsaiak idegenben is megszerezték a két pontot. — Gl.: Kozma, Dinnyés, ill. Ró­zsa. Jók: Mezőfi, Kun, ill. To- ponári, Krepsz. Ifjúsági ered­mény 4:1 Dunavecse javára. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó—Kecel 2:0 (0:0) Baja, 400 néző, v.: Varga. — Az I. félidő közepén a keceli Balázs megsérült, és végleg el­hagyta a pályát. Ezután a ba- jaiak nagy fölénybe kerültek, de csak a II. félidő közepén tudták a maguk javára fordíta­ni a mérkőzést Boretity és Bo- dó góljaival. — Jók: Ágfalvi, illetve Németh. — Ifjúsági eredmény 12:0 Bácska javára. Bajai Folyamszabályozó— Mélykút 0:0 Baja, 200 néző. v.: Vén. — Az erős szélben alacsony szín­vonalú mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét oldalon sok gólhelyzet kimaradt. — Jók: Bisztrovics II.. Németh, illetve Bundula és Kovács. — Ifjúsági eredmény 3:1 a bajaiak javára. Bácsalmás— Honvéd Gábor Áron SE 6:3 (4:1) Bácsalmás. 600 néző, v.: Ham­vas. — Már az I. félidőben nagy hazai fölény alakult ki négy góllal. Szünet után ki- egyenlítődöttebb lett a játék, és a Honvédnek sikerült javítani. — Gl.: Borcsik 4, ősz 2, illetve Fenyvesi III. 2 és Zentai öngól. Jánoshalma—Vaskút 2:0 (1:0) Vaskút, 200 néző, v.: Kiss. — Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a kissé fáradtan játszó ven­dégek még így is biztosan győz­tek. A vaskúti Webert a 65. Területi ifjúsági labdarúgódöntő Szerdán délután 4 órakor a Széktói Stadionban a Kecske­méti Dózsa ifjúsági csapata a Békéscsabai Előrével játszik az I ifjúsági kupáért. A SOLTVADKERTI FÖLDMŰVES­SZÖVETKEZET szakképzett­felszolgálókat keres presszóba és vendéglőbe. Jelentkezés írásban vagy személyesen. 3484 percben feleselés miatt kiállí­tották. — Gl.: Madarász 2. — Ifjúsági eredmény 5:4 János­halma javára. Nemesnádudvar—Katymár 1:0 (1:0) Nemesnádudvar, 300 néző, v.: Turcsányi. — Közepes iramú mérkőzésen Nemesnádudvar több gólhelyzetet kihagyott, de végeredményben megérdemel­ten győzött Csanaki góljával. — Jók: Péter, Mezősi, Greksa, il­letve Sigl, és Tumbász II. — Ifjúsági eredmény 0:0. Bátya—Gara 4:0 (1:0) Bátya, 500 néző. v.: Tóth. — A bátyaiak lelkes játékukkal megérdemelten győztek. — Gl.: Balázs 2, Papp, Tamási. — If­júsági eredmény 1:0 Bátya ja­vára. Császártöltés—Dusnok 4:3 (3:1) Császártöltés. 400 néző, v.: Kürtösi. — A hazai kapus a 10. percben megsérült. A lelkesen harcoló dusnokiaknak majd­nem sikerült az egyik pontot hazavinni. — Gl.: Jakubácz, Hauser, Strausz, Solt. — Ifjú­sági eredmény 1:0 Császártöltés javára. Bácsbokod—Hajós 1:1 (0:1) Bácsbokod. 300 néző, v.: Klein. — A vendég hajósiak végig vezettek, és bajnokjelölt bokodiak otthonukban csak az utolsó előtti percben tudtak ki­egyenlíteni. — Gl.: Bányai II., illetve Bagó. II megvei I. o. labdarúgó-bajnokság állása északi csoport 1. Kiskőrös 8 7 1 __ 28:4 15 2. K Fémmunkás 8 6 1 1 17:8 13 3. Honv. Ady E. 8 5 2 1 22:17 12 4. Kiskunmajsa 8 5 1 2 16:16 11 5. Honv. Balogh A. 8 5 — 3 16:9 10 6. Honvéd Cskalov 8 4 1 3 15:17 9 7. F Gépjavító d 3 2 3 11:9 8 8. K. Egyetértés 8 3 2 3 17:15 8 9—10. Hetényegyh. 8 3 1 4 14:12 7 9—10. Izsák 8 3 1 4 14:12 7 11. Tiszakécske 8 1 4 3 10:12 6 12. Lajosmizse 8 3 — 5 12:15 6 13. K. AKÖV 8 2 1 5 7:17 5 14 K. MÁV 8 2 1 5 8:21 5 15. Dunavecse 8 1 1 6 9:16 3 16. Kunszentmiklós 8 1 1 6 8:24 3 DÉLI CSOPORT 1. Bajai Bácska 8 6 1 1 18:6 13 2. Bácsbokod 8 6 1 1 18:7 13 3. Bácsalmás 8 5 2 1 20:9 12 4. Jánoshalma 8 4 2 2 12:4 lö 5. Bátya 8 5 — 3 18:10 10 6. Császártöltés 8 4 2 2 13:11 10 7. Hajós 8 4 2 2 13:14 10 8. Honv. Gábor A 8 4 — 4 20:17 8 9. Kecel 8 3 2 3 5:7 8 10. Gara 8 3 2 3 3:7 8 11. B. Hajójavító 8 2 3 3 9:12 7 12. Nemesnádudvar 8 3 — 5 7:17 6 13. Katymár 8 2 1 5 9:15 5 14. Mélykút 8 1 2 5 4:8 4 15. Vaskút 8 1 1 6 4:16 3 16 Dusnok 8 — 1 7 8:21 l Kecskeméti TE- Kiskőrösi MEDOSZ barátságos mérkőzés lesz Kecs­keméten ma, szerdán du. 5 óra­kor a Belsővárosi Sporttelepen. A KGM ÉPÍTŐIPARI vAllalat kőműves és segédmunkás felvételt hirdet kecskeméti munkahelyére. Kecskemét. Izsáki út 10. (Volt Táncsics-laktanya.) Fizetés kollektív szerint + 15 százalék idénypótlék. 3741