Petőfi Népe, 1967. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-06 / 80. szám

A KTE védelme szerezte meg az egyik pontot Kiskunfélegyházi Vasas—Kecskeméti TE 0:0 Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Kiskunfélegyháza, 2500 néző, vezette: Tauschler. F. Vasas: Lugosi — Talárcsik, Cserkó, Mester, — Adám, Sa- hin II. — Ézsi, Lengyel, Kele­men II., Bohács, Kovács II. Edző: Klimcsók Pál. Vasas-fölény alakult ki. Molnár két ízben is magas labdát hú­zott le. A 16. percben egy le­pattanó labdával Barta kapura húzott, de Mester ügyes ke­resztezéssel szögletre tisztázott. A beívelt szögletet' Szappanos A Vasas kapuja előtt Lugosi húzza le a labdát Diószegi elől. KTE: Molnár — Nagy, Feke­te I., Suhajda — Diószegi, Pav- lovics — Sallai, Szappanos, Szabó, Rubányi, Barta. Edző: Németh József. A kecskeméti csapat az első percektől kezdve biztosított vé­delemmel játszott. Szabó és Pavlovics hátrahúzódott a vé­dők vonalába. A félegyháziak részéről Kelemen II. kapott taktikai feladatot — Szappanos őrzését. Nagy irammal kezdő­dött a mérkőzés. A 2. percben Sahin II. a baloldalon jól indí­totta Bohácsot, de az összekö­tőt a KTE-védelem ügyesen szerelte. A továbbiakban enyhe kapásból alig lőtte fölé. A 19. percben Ézsi beadását Kelemen II. nagy helyzetben Molnár ke­zébe fejelte. A 24. percben Dió­szegi váratlan, 25 méteres nagy lövése alig kerülte el a Vasas kapuját. A játékvezető a 25. percben már másodízben figyel­meztette rekalámálás miatt Szabót. A 28. percben szép Mester—Kelemen II. támadás futott a pályán. Kelemen két csel után beadta a labdát Bo- hácsnak, a KTE-védelem azon­ban keményen szerelte az ösz- szekötőt. Az iram tovább foko­zódott és ismét félegyházi fö­lény alakult ki. Lengyel, majd Gólokra megy a játék! SZEGEDI DÖZSA—KISKUNHALASI MEDOSZ 3:1 (1:0) Szeged, 300 néző, vezette: Lajkó. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II., Csabankó, Mészáros — Radnai, Lipák — Vanyiska, Csányi. Jáger, Varga, Kalmár. Edző: Virágh István. Kezdés után a szegediek lép­tek fel támadólag. Az 5. perc­ben Széli I. veszélyes szabad­rúgását, majd a 8. percben Ba­logh nagyerejű lövését Szalon­tai még hárítani tudta, de a 14. percben dr. Hegyes átadá­sából Balogh futtából a hálóba ba lőtt. 1:0! Fordulás után már a 6. perc­ben növelte a Dózsa az előnyét, amikor Sóki egy balról kapott labdával megugrott és a kifutó Szalontai mellett a hálóba lőtt. 2:0! — A félidő közepén újabb gól született Balogh éles lövé­séből. A Kiskunhalasi MEDOSZ ezután feladta a reménytelen harcot és a csatárok most már nem is vállalkoztak kapura lö­véssel. A szépítő gólt a 40. perc­ben a sérült, és a szélre húzódó Csabankó szerezte. 3:1! Adám lövései foglalkoztatták Molnárt. A félidő hátralevő ré­szében Szabó 18 m-es szabad­rúgását hárította Lugosi. Szünet után a 4. percben Sa­hin II. nagy lövést ’eresztett a kecskeméti kapura és Molnár csak nagy bravúrral tudta szög­letre tolni a felső sarokba tar­tó labdát. A 8. percben Cserkó elcsúszott a félpályán. Szappa­nos kiugrott és Kelemen II. csak a 16-osnál érte utol, ahol önfeláldozóan becsúszva szerel­te a csatárt. A szögletet Sallai tiszta helyzetben kapásból fölé vágta. Ezután két szögletet ért el a Vasas. Molnár mindkettőt jó érzékkel hárította. A KTE- ből Szappanos és Rubányi tar­tózkodott elöl, a többiek mind a védelmet segítették. A 29. percben Kelemen II. előreívelt labdáját Kovács II. az üres ka­pura emelte. Fekete I. a gól­vonal előtt fejjel tisztázott. Az utolsó negyedórában nagyobb­részt a félegyháziak támadtak, és a játék is a KTE térfelén ért véget. A KTE megerősített védelme a hazai csatárok minden pró­bálkozását meghiúsította. Nagy különbség volt a KTE-védők javára az alacsony félegyházi csatárokkal szemben. Jók: Cser­kó, Sahin II., Kelemen II., Ko­vács II., illetve Fekete I. (a me­zőny legjobbja), Molnár, Diósze­gi és Suhajda. NB IT. KELETI CSOPORT 1. Szóin. MTE 3 2 1 — 7:0 5 2. Békéscsaba 3 2 1 — 3:1 5 3. Szegedi VSE 3 2 1 — 7:4 5 4. B. Spartacus 3 2 — 1 5:3 4 5. MGM Debrecen 3 1 2 — 6:5 4 6—7. K. Goldberger 3 1 1 1 3:2 3 6—7. Martfű 3 1 1 1 3:2 3 8. KISTEXT 3 1 1 1 4:3 3 9—10. KTE 3 — 3 — 0:0 3 9—10. Szóin. MÁV 3 — 3 — 1:1 3 11. Kkfházi Vasas 3 1 1 1 2:3 3 12. Jászberény 3 — 2 1 2:3 2 13. Pénzügyőr 3 1 — 2 3:5 2 14. Gyula 3 — 1 2 5:10 1 15. M.kovácsháza 3 — 1 2 1:8 1 16. Cegléd 3 — 1 2 0:4 1 A forduló eredményei: SZVSE— Szolnoki MÁV 1:1, Békéscsaba— Goldberger 2:0, Szolnoki MTE—Ceg­léd 2:0, Pénzügyőr—Mezőkovácshá- za 3:1, MGM Debrecen—Jászberény 2:1, Budai Spartacus—Martfű 1:0, KISTEXT—Gyulai MEDOSZ 4:1. ÉSZAKI CSOPORT Honvéd Cskálov— Kecskeméti MÄV 1:0 (0:0) 200 néző, v.: Tegzes. — A K. MÁV végig egyenrangú el­lenfél volt és a befejezés előtt pár perccel egy lesről induló támadás végén Paschek szerezte meg a győztes gólt. Jók: Nagy, Szabó, Simon, ill. Balanyi (a mezőny legjobbja), Borsodi, Tor­mási I. Kecskeméti Fémmunkás— Hetényegyháza 2:0 (0:0) Kecskemét. BetLsőváro&i Sport­telep, 200 néző: v.: Nágy I. — GL: Tanács, Vass II. — Ifjú­sági eredmény: 9:1 a Fémmun­kás javára. Kecskeméti Egyetértés— Kkfélegyházi Gépjavító 0:0 Kecskemét, Matkói úti pálya, 200 néző, v.: Sári. — Ifjúsági eredmény: K. 1TSK—F. Gépja­vító 1:1. Kiskőrösi MEDOSZ— Kunszentmiklós 3:0 (1:0) Kunszentmiklós, 500 néző, v.: Besenyi. — Gl.: Vén 2, Szent- györgy I. — Ifjúsági eredmény: 5:2 Kiskőrös javára. Tiszakécske—K. AKÖV 3:0 (1:0) Tiszakécske, 400 néző, v.: Hamvas. — Gl.: Zoboki. Cser- nus, Bravik. — Ifjúsági ered­mény: 2:0 a K. AKÖV javára. Izsák—Dunavecse 3:2 (2:1) Izsák, 200 néző, v.: Boronkay. — GL: Filus, Mezei, Hösch, ill. Csapai 2. — Ifjúsági eredmény 3:1 Dunavecse javára. Kiskunmajsa—Lajosmizse 1:0 (1:0) Lajosmizse, 300 néző, v.: Tas- si. — Gl.: Balogh. — Ifjúsági eredmény: 6:1 Lajosmizse ja­vára. Honvéd Hunyadi— Honvéd Balogh Adám 1:2 (1:1) 200 néző, v.: Nagy L. — GL: Öbernyik 2, Franckó, Gódór, il­letve Kállai 2. DÉLI CSOPORT Bácsbokod—Bácsalmás 3:2 (1:2) Bácsalmás, 500 néző, v.: Nagy I. — GL: Mészáros 2, Bányai, illetve Ősz és Bébity. Ifjúsági eredmény: 2:2. Taktikai hibák miatt — vereség SZEGEDI AK—HONVÉD KUN BÉLA 2:0 (0:0) Igazságos dösiteílen KISKUNHALASI MÁV—SZEGEDI SPARTACUS 0:0 Kiskunhalas, 500 néző, vezet­te: Balda. H. MÁV: Horváth — Gyugel I., Tóth II., Gyugel II. — Barta, Lévai — Szalma, Tóth I., Faddi, Oláh, Savanya, Edző: Várhegyi Ferenc. arányú gólhelyzetekkel. — Jók: Faddi, Gyugel II. és Horváth (a mezőny legjobbja). Szeged, 300 néző: vezette: Fe­kete. F. Honvéd: Majzlinger — Tóth I„ Puskás, Kérdő — Cseh II., Csányi — Tóth II., Munká­csi, Sántha, Mányoki, Csermák. Edző: Dinnyés László. A Honvéd végzetes taktikai hibát követett el, amikor beállt védekezni. A volt NB I-es Poly- vást ketten-hárman is igyekez­tek semlegesíteni. Az I. félidő­ben mér úgy-ahogy tartották magukat, de szünet után a 19. és a 24. percben Polyvás két góljával eldőlt a mérkőzés sorsa. A megilletődött Honvéd egész mérkőzés alatt mindössze egy ízben tudott veszélyeztetni. Csak Majzlingert és Sánthát lehet ki­emelni. Fegyelem nélkül Kecel—Hajós 1:0 (0:0) Keceli, 100 néző, v.: Peak. — GL: Fodor. N emesnád u d var— Császártöltés 2:1 (0:0) Nemesnádudvar, 400 néző v.: Szabó. — GL: Gruber (Il-esből), Nagy, illetve Lei. Ifjúsági ered­mény: 2:0 Nemesnádudvar ja­vára. Gara—Mélykút 1:0 (1:0) Mélykút. 100 néző, v.: Sóly­mos. — GL: Osztrogonácz. Ifjú­sági eredmény 2:2. Bajai Folyamszabályozó— Jánoshalma 1:1 (0:0) Baja, 300 néző, v.: Pénzes. — GL: Szőke, illetve Kiss. Ifjúsági eredmény: 1:0 Baja javára. Bajai Bácska Posztó— Dusnok 4:2 (2:1) Baja, 400 néző, v.: Keresztes,) —■ GL: Geritich, Bódi, Urban, Városi, illetve Bajai és Kmetty. — Ifjúsági eredmény: 11:1! Ba­jai Bácska javára. Vaskút—Bátya 2:0 (1:0) Vaskút, 200 néző, v.: Klein. GL: Péter 2. Ifjúsági eredmény: 3:0 Vaskút javára. Katymár—Honvéd Gábor Áron 3:2 (2:2) Katymár, 200 néző, v.: Ba­lassa. — GL: Alaga, Ispanovics, Tumbász III.,, illetve Kábái, Szalai. HOGYAN TIPPEUÖHS- V. .% ff, H IÁ A totó 13. fordulóját a sok talá­lat, s aránylag kielégítő nyeremé­nyek jellemzik. 13 találatot 35 foga­dó ért el, nyereményük 17 740 Ft. Ebből 13+1 találata nyolc fogadó­nak, a nyeremény és a jutalom együttes összege egyenként 38 273 Ft. A 465 db 12 találatos szelvényre 636 forintot fizetnek. A 4145 db ll talá­latos szelvényre 71 Ft jár, míg a 21 894 db tíztalálatos szelvény mind­egyikére 20 forint jut. E heti tippjeink: 1. Dunaújváros—U. Dózsa 2 2. Komló—Tatabánya x, 1 3. Eger—Győr x, 2 4. Szeged—Salgótarján X 5. F erencváros—Csepel 1 6. Nyíregyháza—Budafok 1 7. Debrecen—Miskolc 1 8. Autóbusz—Oroszlány x, 1 9. Gyula—Budai Spart. x, 2 10. Martfű—Szóin. MÁV X, 2 11. Venezia—Brescia 1 12. Atalanta—Torino 1, 2, v 13. Lazio—Cagliari 1, X 14. Almásfüzitő—Esztergom x, 1 Pótmérkőzések: l, 1. A 13. forduló eredményei: 2x1 X2211112X1. A +l-es ered­mény: 2. FémforJíácsoSó nautikára szabad kaü»cifással rendelkezünk. (1000 mm pacira) Ezermester Ktsz, Kecskemét, Bem u. 22. (Víztoronnyal szemben.) 2080 Az első tíz percben változatos mezőnyjáték alakult ki. Az 5. percben Horváth jó érzékkel védte Sándor II. közeli nagy lövését. Fordulás után a MÁV nagy iramban kezdett, és sorra ve­zette támadásait Savanya és a gyors Tóth I. révén. Az utolsó tíz perc hozta a legizgalmasabb játékot. A MÁV nagy tűzijáté­kot rendezett a szegediek kapu­ja előtt, de a védelem sokszor szabálytalanságok árán is hárí­totta. A pontosztozkodás igazságos­nak mondható. Az I. félidőben a szegediek, szünet után a hala­siak voltak fölényben azonos KAPOSVÁRI VASAS MTE—BAJAI VASAS MTE 2:1 (1:0) Kaposvár, 400 néző, vezette: Kiss. BMTE: Márton I. — Briszto- vios, Varga II., Rausch — Mán- dity, Varga I. — Nyilas, Pet- rich, Krémer, Marity, Borko- vics. Edző: Jászberényi János. A hazaiak már az első percek­ben kemény és lelkes játékuk­kal meglepték a bajaiakat. Az MTE taktikailag fegyelmezetle­nül küzdött, s nem is volt meg­lepetés, hogy a kaposváriak a félidő közepén megszerezték a vezetést. 1:0! A várakozással ellentétben a Bajai Vasas a II. félidőben sem változtatott a játékon. A hazai csapatnak ebben az időszakban számos gólhelyzete akadt, ame­lyek közül a 32. percben egyet sikerült is kihasználni. 2:0! Hat perccel a befejezés előtt Pet- richnek sikerült szépíteni. 2:1! A gól felrázta a bajaiakat és befejezésig még két kihaszná­latlan helyzetük volt. A vereség okát elsősorban a csatárok játékfelfogásában és a fedezetpár alapos visszaesésé­ben kell keresni. A testi erejü­ket jól kihasználó lelkes hazaiak megérdemelten győztek. Végre magukra találtak a kalocsaiak KALOCSAI VTSK—HONVÉD RÁKÓCZI 3:0 (1:0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Kristóf. Kai. VTSK: Sáfrán — Kollár, Tóth, Matos, Szabadi — Dé- bics, Pécsi — farkas, Bende, Vatai, Miskei. Edző: Molnár II. Ferenc. Az első húsz perc nagy fö­lénye után a VTSK szerzett ve­zetést a 23-- percben Bende ré­vén. 1:0! A II. félidő változatos játé­kot hozott és a 16. percben jól kidolgozott támadás végén Mis­kei talált a hálóba. 2:0! — A vendégcsapat támadásait a ka­locsai védők jól rombolták. A 24. percben Farkas megszerezte a kalocsaiak harmadik gólját) 3:0! Ezen a mérkőzésen a VTSK lelkesen és most már eredmé­nyesen is játszott. — Jók: Ben­de, Débics, Matos és Miskei.