Petőfi Népe, 1967. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-25 / 96. szám

Nehéz győzelem BAJAI VASAS MTE— DUNAŰJVÁROS1 ÉPÍTŐK 2:1 (2:1) Baja, 800 néző, vezette: Spitzer. BMTE: Márton I. — Bisztro- vics, Bality, Viszmeg — Mán- dity, Rausch — Nyilas, Pálmai, Petrich, Marity, Borkovics. Ed­ző: Jászberényi László. Rendkívül mély talajon mér­kőzött a két csapat. A pályát helyenként összefüggő víztócsák borították. A hazaiak kezdtek jobban, és mindjárt gólhelyze­tet dolgoztak ki, de feljöttek a vendégek és tízperces ostrom után Dunaújváros jól előkészí­tett támadás végén Für I. fe­jesével megszerezte a vezetést. 0:1! — A BMTE a gól után váratlanul lábra kapott, s a 26. percben Nyilas nagy erejű lö­véssel egyenlített. 1:1! — . Né­hány veszélyes bajai támadás után a Í6. percben Pálmai ügyesen továbbított Petrich elé, aki nagy kavarodás közben kö­zeiről a kapuba vágta a labdát. 2:1! A szünet után a vendégek támadtak többet. A 14. percben éles kapufát lőttek. Később Ba­lity az utolsó percben vágta ki az üresen hagyott kapuból a labdát. A mérkőzés végén igen hevesen támadtak mindkét rész­ről, s bármelyik csapat rúgha­tott volna újabb gólt. A bajaiak nehezebben alkal­mazkodtak a mély talajhoz. Lel­kes játékuk alapján feltétlenül megérdemelték a győzelmet. — Jók: Bality (a mezőny legjobb­ja), Márton I„ Pálmai, Bisztro- vics. Formába lendült a csatársor Feljavult a Honvéd HONVÉD KON BÉLA SE—MEZŐHEGYESI MEDOSZ 2:1 Kecskeméti TE —Békéscsabai Előre 4:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Nagy I. Honvéd Kun Béla: Majzlin- ger — Tóth I., Puskás, Kérdő — Cseh, Papp — Tóth II., Mun­kácsi, Sántha, Mányoki, Cser­mák II. Edző: Dinnyés László. Az igen kemény védelemmel Egy pont otthon maradt SOLTVADKERT—BP. TŰZOLTÓ DÓZSA 2:2 (1:1) Soltvadkert. 300 néző, vezette: Tabányi. Soltvadkert: Vass — Gilich, Lehóczky, Mészáros — Szeré- nyi. Filus — Fritmann, Tum- bász, Gusztos. Tóth, Dobszai I. Edző: Zsikla Tamás. A felázott, mély talajú pá­lyán kezdetben a Tűzoltók job­ban feltalálták magukat és me­zőnyfölénybe kerültek. Fölé­nyük a 17. percben góllá érett. 0:1. Jobbösszekötőjük kihasz­nálta a vadkerti védelem meg­ingását, és megszerezte a veze­tést. Ettől kezdve támadott a Soltvadkert. Több veszélyes ak­ció után Tóth egy jobb oldali beadásból a hálóba fejelt. 1:1. A második félidőben ismét a vendégek kezdtek jobban. Enyhe mezőnyfölény után kö­zépcsatáruk szögletrúgásból a rosszul kimozduló Vass kapus fölött a hálóba fejelt. 1:2. A 27. percben Fritmann egyedül tört kapura, de a 16-osnál leragadt a sárban. A 37. percben Tum- bász szabadrúgásból egyenlített. 2:2. A Vadkert egymásután 3 szögletet ért el. Ezek egyikéből Fritmann jó helyzetből mellé fejelt. A döntetlen megfelel a játék képének. Jók: Lehóczky, Sze- rényi, Gilich, Tumbász. Kalocsa, 100 néző, vezette: Tóth A. Honvéd Szamuely: Kiss Gy. — Pálfi. Csirmaz, Hermann — Matos, Kácsor — Bódis, Me­gyeri, Vida, Kiss I., Kopárdi. Edző: Malomszegi Ottó, A Honvéd a szél segítségével biztatóan kezdett, de támadá­saikban nem volt tervszerűség. A játék javarészt a két 16-os között folyt. A 24. percben azután megszületett az első gól, A vendégcsapat a jobb ol­dalon indított gyors támadást, a Honvéd-védelem megingott és Korozmán II. megszerezte a vezetést. 1:0! — A továbbiak­ban csapkodó játék alakult ki. A Honvéd erőtlen támadásai nem sok eredménnyel jártak. A II. félidőben sem emelke­dett a színvonal. A Honvéd va­(0:1) rendelkező vendégcsapat végig biztonsági játékra törekedett, de gyors csatárai révéin megle­petésszerű támadásokat is ve­zettek. A 17. percben Szilágyi éles beadásáról a Honvéd-védők elkéstek, és a jól befutó Balogh lövése a hálóban kötött ki. 0:1! A gól után Majzlinger a jobb kezén súlyosan megsérült, és ettől kezdve csak bal kézzel és lábbal védett. Fordulás után a Honvéd csa­társora feljavult és félórás ostrom után sikerült az egyen­lítés. Csermák szabadrúgása a vizes talajon megcsúszott, és a jól érkező Tóth II. a bal alsó sarokba lőtt. 1:1! öt perccel ké­sőbb a győztes gólt is megsze­rezték a hazaiak. Sántha lö­vésszerű beadását a befutó Csermák II. a lábak között a hálóba rúgta. 2:1! Az utolsó percek változatos mezőnyjáték­kal teltek el. A feljavult Honvéd rászol­gált a győzelemre. Majzlinger önfeláldozó védése minden di­cséretet megérdemel. Rajta kí­vül jó volt még: Tóth I., Cseh, Sántha és Munkácsi. H. MEDOSZ: Nagy — Csa- bankó. Mészáros, Lipák — dr. Harmat. Varga — Vanyiska, Csányi, dr. Tóth, Dobszai II., Jáger. Edző: Virágh István. H. MÁV: Horváth — Gyugel I„ Tóth II., Gyugel II. — Lé­vai, Barta — Vaszari. Szalma, Faddi, Oláh. Savanya. Edző: Várhegyi Ferenc. A széltől támogatott MEDOSZ irányította mintegy 25 percig a játékot. A 10. percben Horváth nagy bravúrral tltötte ki a ka­pu torkából Vanyiska éles 16­laimive! többet támadott, de tehetetlen csatáraik sorra el­rontották a legjobb helyzeteket is. A vendégcsapat a vezetés birtokában sokszor nyolc em­berrel is megszállta kapuja előterét, s így az erőtlen Hon­véd-csatárok nem tudtak ered­ményesek lenni. A 37. percben újabb gólt ért el Nagytétény. Szegedi jó labdát kapott há­tulról, s néhány lépés után biztosan helyezte a labdát a hálóba. 2:0! A Honvéd csatársora mérkö- zésről-mérkőzésre gyengébben játszik, s úgyszólván állandó­an a bajnoki táblázat alján tartózkodik. Ilyen erőtlen csatárjáték után nehezen is juthat feljebb. A csapat egyet­len elfogadható játékosa Kiss Gy. kapus volt. Kecskemét, 2500 néző, vezet­te: Ungi. KTE: Molnár — Nagy, Feke­te I., Suhajda — Diószegi, Pav- lovics — Dorogi, Sallai, Szap­panos, Fássy, B. Szabó. Edző: Németh József. Bcs. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litavszki, Szűcs — Papp, Kiss — Varga, Rakonczás, Batke, Sülé, Hoffmann. Edző: Szom­bati György. KTE-támadásokkal indult a mérkőzés. Tíz percig mezőny­játék alakult ki némi csabai fölénnyel. A 18. percben veszé­lyes támadás a vendégek ka­pujánál, de Szappanos megké­sett. A 23. percben Dorogi jól adott középre, de Pavlovics lö­vése a lábak között mellé ment. A 31. percben Sallai jól ugrott ki, a 16-oson Litavszki átölelve elkapta, Az utolsó ne­gyedórában a K¥e gólra tö- rekvési igyekezete sorra el­akadt a sárban. A II. félidőben teljesen meg­változott a játék képe. Már a 2. percben vezetéshez jutott a KTE. Dorogi ügyesen elfutott a jobbszélen és mintegy 30 méterről éles lövést küldött. A lövés védhetetlenül vágódott vését. A 25. percben szabadult fel a MÁV-kapu a nagy nyo­más alól. A MEDOSZ fölénye a 37. pecben góllá érett. Tóth dr. átívelt a jobb oldalon tisz­tán álló Vanyiska elé. aki nagy lövést küldöttt a hosszú sarok­ba. 1:0! Fordulás közben a MÄV is több támadást vezetett, így a 7. percben Gyugel II. veszélyes kapuraívelését Nagy elvetődve jól védte, s a róla lepattanó labdát & rárohanó Barta elől nagy szerencsével csak másod­szorra tudta megkaparintani. A 30. percben Horváth végképpen elhagyta a pályát és Savanya állt be a helyére. A 39. percben nagy kavarodás a MÁV-kapu- nál, de a MEDOSZ-csatárok nem tudtak megbirkózni a vas­utas védőkkel. A 41. percben sikerült az egyenlítés. Gyugel I. beívelt, és Oláh nagy lövést küldött a kapura. De a labda a lécet és a kapust érintve kife­lé perdült. Alig fél perc múlva hasonló helyzet után Oláh nasv lövése most már a bal felső sarokba vágódott. 1:1! A hátra­levő időben mindkét csapat igyekezett a győzelmet megsze­rezni — eredménytelenül. Közepes iramú mérkőzést ho­zott a rangadó. A MEDOSZ játszott fölényben, de a MÁV lelkesebben és jól is védekezett Az eredmény így igazságos, bár a MEDOSZ helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. — Jók; Mészáros Varga, Dobszai XL, ilL Tóth II„ Baxta, Oláh. a jobb felső sarokba. Kisfalvi csak érinteni tudta a labdát. 1:0! A KTE-t felvillanyozta a gól. A 13. percben Szappanos átverekedte magát a csabai vé­delmen. Élesen rálőtt, s a ka­pusról lepattanó labdára a be­robbanó Sallai ráfutott. Erős lövése a hosszú sarokba vágó­dott. 2:0! A 19. percben tétová­zott a KTE-védelem. Hoffmann szabadon adhatta be a labdát, s Rakonczás az üres kapuba gurított. 2:1! A 19. percben Szappanost az ötösön gólhely­zetben fellökték. Meglepetésre Ungi játékvezető a 16-osról ítélt szabadrúgást. A következő percben mégis gólt ért el a ha­zai csapat. Dorogi a 16-os ma­gasságából átvágta a labdát balra, és Szappanos kapásból ritka szép gólt lőtt. 3:1! Óriási nyomás nehezedett most a ven­dégek kapujára. A KTE-nek négy-öt gólhelyzete is volt. A 35. percben a mérkőzés legna­gyobb góhelyzete alakult ki. Szappanos nagy erejű lövése a felső lécről Litavszki elé pat­tant, s a középfedezetnek sike­rült felszabadítania. Már in­dulóban volt a közönség, ami­kor nagy kavarodás keletkezett a csabai kapunál, és Sallainak sikerült a 4. gólt a hálóba lőni. A KTE-nek minden tudomá­nya a sárban akadt el az I. fél­időben. Szünet után nagysze­rűen feljavult a hazai csapat, Gyula, 300 néző, vezette: La­katos. Gyulai MEDOSZ: Barna — Stefanik, Szilágyi, Keresztúri — Sás. Géczi — Rajczi, Guti, Nagy II., Himer, Nagy I. Edző: Kerekes Imre. Kiskunfélegyházi Vasas: Bo­lya — Talárcsik, Cserkó, Mes­ter — Makai, Sahin II. — Ádám, Lengyel, Kelemen, Bo- hács. Kovács II. Edző: Klim- csák Pál. Súlyos játékvezetői tévedések fosztották meg a Vasast a pont­szerzéstől Gyulán. Nagy aka­rással és jó játékkal egyensú­lyozta a múlt heti kisiklást a piros-kék gárda. Bohács. majd Ádám és Lengyel veszélyes lö­vései sokat foglalkoztatták a ha­zaiak kapusát. A 16. percben Kovács II. gólhelyzetben rosz- szul találta el a labdát. A 23. percben az eddig jól záró Va­sas-védelem megingott és Hi­mer nagy gólt lőtt. 1:0. A 32. percben a Vasas-védőkről le­pattanó labdát Nagy II. közel­ről a hálóba sodorta. 2:0. Szünet után teljesen a Vasas 'és az első percekben megsze­rezte a vezetést, amelyet végig biztosan tartott. örvendetes volt a csatársor ötletes, szemre is tetszetős játéka. Különösen a jobb oldal volt gólerős. B. Szabó gyors lefutásai döntőek voltak a KTE fölényének ki­alakulásában. A védelem — az egy góltól eltekintve — végig megbízhatóan játszott, különö­sen Suhajda és Nagy jeleske­dett, míg a fedezetek közül Pavlovics végig megbízható volt. A képen: Dorogi nagyerejű lövése a kapufáról vágódott a csabaiak hálójába. NB n. KELETI CSOPORT 1. SZVSE 6 5 1 — 15:7 11 2. Szólal. MTE 6 4 1 1 1S:4 9 3. Bp. Spartacus 6 4 1 1 10:3 9 4. KTE 6 2 4 — 6:2 8 5. Jászberény 6 3 2 1 12:7 8 6. Szóin. MÁV 6 2 3 1 8:4 7 7. KISTEXT 6 2 3 1 7:4 7 8. Martfű 6 3 1 2 8:5 7 9. Pénzügyőr 6 3 3 9:10 6 10. MjGM Debrecen 6 1 4 1 8:11 6 11. Bcs. Előre 6 2 1 3 7:9 5 12. K. Goldberger 6 1 2 3 6:11 4 13. F. Vasas 6 1 1 4 6:13 3 14. Gyula 6 1 1 4 7:17 3 15. Cegléd 6 ■ 2 4 3:10 2 16. M.kovácsháza 6 • 1 5 1:11 1 A forduló eredményei: Jászberé­nyi Lehel—Pénzügyőr 4 :2. Martfű Mezőkováesháza 1:0. Szolnoki MTE —Kelenföldi Goldberger 4:1. Szegedi VSiE—ceglédi VSE 2:1. KISTEXT— Szolnoki MÁV 2:0. Bp. Spartacus— MGM Debrecen 4:0. vette át a játék irányítását. Nyomasztó fölénybe került, de a játékvezető sorozatos hibákat követett el a vendégek kárára. A 23. percben Kovács II. nagy­szerű egyéni játék után óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:1. A gyulai védelem kapkodott, és a 28. percben Szilágyi kézzel ütötte le a labdát. A partjelző beintette az esetet, a játékveze­tő sípja azonban néma maradt. A 33. percben Bohács közeli szabályos fejes gólját sem adta meg a játékvezető. (A partjelző ismét jelezte a gólt). A 38. percben ritkán látható esemén” zajlott le. Ádám a leálló házi" védelem mellett kiugrott, na*" lövése a vetődő kapus homlo­káról vágódott vissza a me­zőnybe. Az utolsó percekben •- a Vasas maradt támadásban, Be a tíz emberrel védekező báb­csapat — és a játékvezető — megakadályozta az egyenlítést Nem lehetett ráismerni a Va­sasra az elmúlt heti játék után Nem érdemeltek volna veresé­get. Jók: Cserkó. Sahin II., Ádám és Kovács II. Erőtlen csatár Játék NAGYTÉTÉNY—HONVÉD SZAMUELY T. SE 2:0 (1:0) Igazságos pontosztoszMás KISKUNHALASI MEDOSZ—KISKUNHALASI MÁV 1:1 (1:0) Nem érdemeli vereséget a Vasas Gyulai MEDOSZ— Kiskunfélegyházi Pasas 2:1 (2:0)