Petőfi Népe, 1967. február (22. évfolyam, 27-50. szám)

1967-02-07 / 32. szám

Jó edzőmérkőzés volt KOSÁRLABDA Kecskeméti Dózsa—Kalocsai VTSK Kecskemét, 400 néző, vezette: Bürgési. A városi pályán a két együt­tes a következő összeállításban kezdett: K. Dózsa: Gór — Oláh, Pin­tér, Koltai, Menczel — Lantos, Dobó — Jósa, Kiss II., Kasza, Balatoni. Edző: Titkos Pál. VTSK: Sáfrán — Kollár, Tóth, Miskei — Matos, Pécsi — Bern­de, Sipos II., Vattai, Nyitrai, Farkas. Edző: Molnár Ferenc. Mindkét együttesnek ez volt az első kétkapus mérkőzés. A hazai csapat jól kezdett és már a 2. percben gólt ért eL Jósa ugrott ki a védők kö­zül és szép cselsorozat után lőtt a hálóba. 1:0. küzdő és okosan játszó VTSK nehezein adta meg magát. A 10. percben született meg a Dózsa vezetőgólja. A re­mek tormában levő Jósa lőtt a hálóba. 2:1. Négy perccel később egy ka­locsai roham végén Sípos lőtt a Dózsa kapujára, Czéh már ver­ve volt, de Vincze a gólvonalról mentett. A 20. percben Jósa ismét ellenállhatalanul futott el a jobbszélen és a kimozduló kapus mellett juttatta a há­lóba a labdát. 3:1. Ezután még Gogolák kapáslö­3:1 (1:1) vése, a kalocsai kapus bravúros védése kapott a kisszámú, de lelkes közönségtől tapsot. A mérkőzés jól szolgálta mind­két együttes felkészülését. A Dó­zsa csapatában valamennyi já­tékoson látszik az alapozás, ki­tűnő erőben van minden játé­kos. Természetesen a játék fo­lyamatossága, a pontos összjá- ték, és a góllövés terén lesz mit javítani. Ékre még van egy egész hónap. A kalocsai együttes nagyszerű edzőtárs volt. Ebből a gárdából jó és ütőképes együt­test lehet a bajnoki rajtra ösz- szekovácsolni. M. I. VTSK—Kecskeméti Dózsa 59:51 (22:22) NB I. női. Kiskunfélegyháza, v.: Vincze, Zsíros. K, Dózsa: D. Kovács (9), Li- bomé — Czégai (7) — Koroknai (13), Túri (17). Csere: Magyar (3), Fekete (2), Szelei, Szentan- nay, Szabó É., Bende, Bajtai. Edző: Adamik Ferenc. második félidőben úgy látszott,- hogy sikerül a Dózsának „meg­fogni” a mérkőzést. Fokozatosan elhúztak és a félidő közepén 8 pontos előnyre tettek szert. Nem sokáig örülhettünk a vezetés­nek, mert a rosszul fogott Iván- csiné rövid idő alatt 14 pontot Támad a Fémmunkás csapata. \r. asztalitenisz; NB II további sorsolása Februar 19.: Pénzügyőr— Kecskeméti VM, Eger—Félegy­házi Vasutas. Március 5.: Kecs­keméti VM—Eger, Félegyházi Vasutas—Mezőtúr. Március 19.: Mezőtúr-—Kecskeméti VM, Fél- egyházi Vasutas—Bp. Építők. Március 26.: Kecskeméti VM— Félegyházi Vasutas. Április 3»; Kecskeméti VM—Bp. MEDOSZ, Félegyházi Vasutas—Szeged. Április 16.: Kecskeméti VM— Hungária, Félegyházi Vasutas— Miskolc. Április 23.: Szolnok— Kecskeméti VM, Bp. MÉDOSZ —Félegyházi Vasutas. Május 7.: Szeged—Kecskeméti VM, Hun­gária—Félegyhaa Vasutas. B totó 5. heti telitalálata 1. Ataiauta—Venezia 1 1:0 2. Foggia—Bologna z 0:1 3. Lanero&si—Inter. 2 0:5 4. Lecco—Juventus- *> 1:3 5. Milan—Cagliari 1 2:1 t>. Roma—Mantova X 1:1 7. Spal—Napoli 2 1:4 8. Torino—Lazio X 1:1 9. Livorno—Padova 1. 1 :o 10. Modena—Varese 's 2 *2 11. Stade Paris—Len; ') 0:1 12. Sochaux—RCP St 1 1:0 13. Nimes—Marseille *» 0:2 14. Ca tanzaro—Palermo X Oifl NB 1. férfi, Kecskemét, 400 néző, v.: Herceg, Bánsági. K. Petőfi: Tóth (15), Kovács (2) — Csányi (3) — dr. Szakáll (4), Király (9). Csere: Csdkai (14), Szeghalmi (2), Ruszkai (2), Szabó F. (2), Farkas, Fejes. Ed­ző: Guóth Iván. , A Petőfi érte el az első ko­sarakat, majd 4:4 után a sopro­niak szereztek 'vezetést. Szoros, kemény játék alakult ki. A Pe­tőfinek nem ment a dobás, a vendégcsapatból viszont a válo­gatott Tvordyt nem tudták sem­legesíteni, így a félidői 10 pon­tos MAFC vezetés alakult ki. A szünet után a Petőfi néhány perc alatt 1 pontra jött fel. Ek­kor Ruszkai két büntetőt ki­hagyott és néhány „ziccer” is kimaradt. Bár ebben a játék­részben a kecskeméti Szabónak sikerült Tvordyt kikapcsolnia a játékból, a végén mégis győ­zött a rutinosabb soproni csa­Cselgáncs Minden kecskeméti versenyző továbbjutott Ezután Dobó távoli bombája ju­tott a kapu fölé. A közönség arra számított, hogy a vendégek védekeznek majd. Ezzel szem­ben az NB III-as csapat is sok formás támadást vezetett. A Dó­zsa — főleg a balszámya révén — több veszélyes helyzetet te­remtett a kalocsai kapu előtt, de előbb Kasza, majd Kiss II. ha­gyott kj nagy helyzetet Frissen és ötletesein játszott a Dózsa, de a kalocsai védelem rendre visz- szaverte a góllövési kísérleteket. A 43. percben szinte tűzijátékot rendezett a Dózsa, de ebből sem született újabb gól. A 44. percben viszont egy ügyes ellentámadás végén Bende bombája a meglepett Gór mellett a kapufáról vá­gódott a hálóba. 1:1. Az utolsó percben még a kalo­csaiak előtt nyílt újabb gólszer­zési lehetőség, de Farkas jó hely­zetben mellélőtt; Szünet után a Dózsában csak Menczel, Oláh és Jósa maradt. Bejött viszont Czéh, Peller, Mor­vái, Szőczey, Márkus, Gogolák és Rozgonyi. Több csere történt a vendégeknél is. Az első fél­időhöz hasonlóan ebben a já­tékrészben is élénk iramban folyt a játék. A Dózsa-játékosok erővel jobban bírták, de ez az eredményen csak alig mutatko­A Kecskeméti Dózsa cselgáncs­szakosztályának serdülő verseny­zői szombaton és vasárnap Bé­késcsabán a Keleti terület ser­dülő egyéni bajnokságain indul­tak. A mintegy hatvan fővel megrendezett versenyen a Bé­késcsabai Dózsa, a Békéscsabai Honvéd, a Szegedi EAC és a Kecskeméti Dózsa legjobbjai küzdöttek az országos vidéki döntőbe való jutásért. A kecske­méti cselgáncsozók hatalmas si­kert arattak^, mert a megrende­zett hat súlycsoportból ötben az első helyen végeztek, és a 40, valamint az 52 kg-ban már szin­te a kecskemétiek házi bajnok­sága lett. Egyénileg a kecskemé­tiek közül Gömöri Mihály és Nagy István tűnt ki nagyon biz­tos győzelmével, de kitűnő tel­jesítményt nyújtott Marton, Ke­rekes és Domáth is. A hetedik győzelem 68 kg-ban csak azért maradt el, mert ott a kecske­méti Nagy Sándornak nem akadt ellenfele, így mérkőzés Eredmények: 40 kg: 1. Gömö­ri (K. Dózsa), 2. Guth (K. Dó­zsa), 3. Bíró (K. Dózsa) és Be- szeda (Békéscsabai Dózsa). 41 kg: 1. Marton (K. Dózsa), 2. Bálán (Békéscsabai Dózsa), 3. Köles és Bánóczi (mindkettő Békéscsabai Dózsa). 48 kg: 1. Mikola (Békéscsabai Honvéd), 2. Szablics (K. Dózsa), 3. Döme és Dienyovszki (mind­kettő Békéscsabai Dózsa); 52 kg: 1. Nagy I. (K. Dózsa), 2. Szabó P. (K. Dózsa), 3. Gróf (K. Dózsa) és Balia (K. Dózsa). 56 kg: 1. Kerekes (K. Dózsa), 2. Kelemen (SZEAC), 3. Miklós (Békéscsabai Honvéd) és Szabó (Békéscsabai Dózsa). 60 kg: 1. Donáth T. (K; Dó­zsa), 2. Kőszegi (Békéscsabai Honvéd), 3. Fekete L. (K. Dó­zsa) és Kovács (Békéscsabai Honvéd). 68 kg: Nagy Sándor (K. Dó­zsa) egyedüli indulóként jutott tovább. Sikeres volt a KTE-birkózók bemutatkozása zott meg. A nagyon lelkesen nélkül jutott tovább. Tornacipőben is kielégíts játék KTE—K. FÉMMUNKÁS 5:3 (3:3), (5:3) A Kecskeméti Dózsa—VTSK NB 1-es női mérkőzésen Korok­nál és Jnáncsiné küzd egy pattogó labdáért. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, de a nagy iram köz­ben kevés kosár esett A VTSK játékosok nagyon szorosan őrizték a Dózsa ponterős bedo- bóit, különösen Korofcnait, a többiek közül pedig csak D. Ko­vács ismerte fel a lehetőséget és igyekezett a palánk alá betör­ni. A távoli dobások sajnos nem sikerültek a kecskeméti lányok­nak, a VTSK-bői viszont Inán- csiné mindent bedobott. A ki­egyenlített első félidő után a dobott és a VTSK vette át a vezetést. Az utolsó öt percben még egyszer 2 pontra jött fel a Dózsa, de a végén a VTSK volt a nyugodtabb. A Dózsa elsősorban a közép­játékosok gyenge formája miatt vesztett. Négyen összesen egy kettős kosarat tudtak összehoz­ni, míg a váltva fogott Ináncsi- né 35 ponttal, szinte egyedül vitte győzelemre csapatát. Jók: D. Kovács, Túri, ill.: Ináncsiné. Soproni MAFC—Kecskeméti Petőfi 70:63 (36:26) pat. Jók: Tóth, Csikai, ill.: Tvordy (22), Balsai és Orbay (12—12). Bajai Bácska Posztó—BVSC 106:80 (53:32) Baja, 100 néző. Ld,: Kovács 36, Rátvai 28. Bajai Fehérneműgyár— Egri Tanárképző 64:62 (31:24) Egei'. A két mérkőzésről részletes tudósítást lapunk szerdai szá­mában közlünk. Az NB I. további eredményei: Férfiak: MAFC—Ganz-MÁ­VAG 76:47, Csepel—PVSK 72:56, VTSK—SZEAC 90:72, Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 118:76, BEAC—Oroszlány 61:49. — Női mérkőzések: MTK—Székesfehér­vári Építők 58:38, Székesfehér­vári Vasas—Bp. Petőfi 55:52, Bp. Előre—VM KÖZÉRT 71:46, TFSE—Sopron 54:46, DVTK— Bp. Vörös Meteor 60:43. Kecskemét; Belsővárosi Sport­telep, 400 néző, v.: Vass. Vasárnap délelőtt rendkívül mély talajú pályán vívott érde­kes küzdelmet a két kecskemé­ti csapat. A pálya kímélése szempontjából a két csapat já­tékosai tornacipőben játszottak, s így a délutáni Dózsa-mérkőzé- sen is megfelelő volt a talaj. A KTE csaknem valamennyi játékosát játszatta a három har­madban és igen örvendetes volt kitűnő erőnlétük. A Fémmun­kás meglepően nagy lelkesedés­sel harcolt és egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet. A KTÉ góljait Szappanos 3 és Rubányi 2 lőtték. Molnár I. egy 11-esi kivédett. Rajta kí­vül Rubányi, Diószegi és Molnár XI. mutatott máris jó formát. A következő előkészületi mér­kőzésre szerdán, február 8-án kerül sor, amikor is á KTE a Nagykőrösi Kinizsivel mérkőzik du. 3 órai kezdettel a 'Belsővá­rosi Sporttelepen. Több mint egyéves szünet után újra birkózóversenyt ren­dezitek Kecskeméten. A KTE lát­ta vendégül a Nagykőrösi Kini­zsi felnőtt és úttörő birkózóit. A KTE versenyzőin máris lát­szik a komoly edzés. A felnőt­teknél 7:2-re győztek. Az ittho­niak győzelmeit Kállai I., Szűcs, Kellermamn II., S. Tóth, Hor­váth, Farkas, Kállai II. szerez­ték. Az úttörőkBél húsz pár in­dult és a kecskeméti fiatalok 16:4 arányban győztek. A hazai­ak közül különösen Pulai II., Garaczi II. és Hatvani tűnt ki. Itt említjük meg, hogy a Bp. Honvéd országos szabadfogású versenyén Fazekas a KTE fél­nehézsúlyú versenyzője az oros­házi Soós mögött a második he­lyen végzett.