Petőfi Népe, 1966. július (21. évfolyam, 154-180. szám)

1966-07-12 / 163. szám

Megkezdődött a labdarúgó-világbajnokság zéssel kezdetét A világlab­darúgásban annyira várt nap hétfőn megérkezett. Este a zsúfolá­sig megtelt Wembley stadi­onban Zsolt István kettős füttyjelére az Anglia—Uru­guay mérkő- vetté a VI fi. Labdarúgó Világbajnokság, az a húsznapos küzdelemsorozat, amely méreteiben, bizonytalan­ságában minden előző futball- torna felett áll. első, aztán Brazília, Bulgária sorrendben kapja a magyar együttes partnereit. Vajon mi­ként vélekednek erről a soro­zatról a játékosok: Albert Fló­rián válaszolt a többiek nevé­ben is. Portugália félelmetes ellenfél — kezdte Albert Flórián — a jellegzetes latin labdarúgást játsszák, kitűnő technikával, jó összjátókkal. Ha kezdeménye­zők lehetnek és hamarosan gólt is elérnek, szinte lehetetlen őket megállítani. ink ellen csak úgy szerezhetjük meg a 2 pontot, hogyha a csa­pat valamennyi tagjában ma­gas fokú a győzelem utáni vágy. flngUa Uruguay 0:8 Az ünnepélyes megnyitó után a magyar Zsolt játékvezető síp­jelére megkezdődött a VB első mérkőzése. Az angol csapat nagy lendülettel támadott, az Uru­guay szervezetten védekezett és lassítani igyekezett a játékot. A színvonal végig a várakozás alatt maradt és a mérkőzés U:0 Nemzetközi mérkőzés GARAI MEUOSZ—BÁCS-TOPOLYA1 SC 1:0 (0:0) met. A lapok, meglepetésre, többen Olaszország—Brazília-döntőt jó­solnak, s mögéjük a harmadik helyre az NSZK-t várják. A ma­gyar csapattal keveset foglal­koznak a lapok, igaz együtte­sünk szálláshelye kissé messze esik a mérkősaéscent rumoktól. Az ebéd utáni 13—14/ora közöt­ti magyar sajtótájékoztatókon azonban mindig akad érdeklő­dő kérdés, és a magyar vezetők mindenre igyekeznek kimerítő, megfelelő választ fogalmazni. Hétfőn délután a szálloda mögötti füves térségen tartot­tak edzést a magyar játékosok, esti programjuk pedig megegye­zett több százmillió néző prog­ramjával: televízión megnézik az Anglia—Uruguay mérkőzést. — A magyar és a portugál csapat erejét a közvélemény csaknem azonosnak ítéli. A ! nyugodtabban^ játszó, jobb ide- j arányú eldöntetlennel ért vé­. .. . , ,, . , ... Zsolt játékvezető hibátla­a győztes, amely ellenfele első ! . megingásait ki tudja használni. nul vezette a sportszerű küzael- Remélem, mi leszünk ezek. — A brazilok erejét továbbra is magas fokú technikai tudásuk I jelenti — folytatta Albert. Két középjátékosuk, Lima és Ger- son nagy egyéniségek és termé­szetesen Pelé, a világ elsőszámú játékosa. Ezen a világbajnoksá­gon is feltehető, hogy minden csapat a „fekete gyöngyszem ki­kapcsolásában” látja a siker kulcsát. Ha ez sikerül, akkor I sza. azt hiszem bajban lesznek a i K. Dózsa: Gór (Czéh) — brazilok, mert jelenleg el sem j Schifter, Peiler, Virágh, Kiss A naev ünnpn kezdete s>7 úi- 1 "•> ugoutaoudn jaiszo, jueo me- , saíróHpSvaK * szinte ! gekkel rendelkező együttes lesz áramütésként hatott. Oldalas riportok számoltak be hétfőn a rajt előtti hangulatról. A meg­nyitó mérkőzés napjának regge­lén ezres sorok kígyóztak a Wembley stadion felé, ahol nyolcezer, tartalékba tett jegyet kezdtek árusítani. Gara. 600 néző, vezette: Mol­nár. A mérkőzés előtt a két csa­pat kapitánya zászlót cserélt, majd a garai játékosok a ven­dégcsapat játékosainak virággal kedveskedtek. Gara: Kubatov — Beretka, Miklós, Halász, Zomborcsevícs, Balogh, Molnár, Márton (Oszt- rognácz), Karagity, Jakab, Té­ny i. Topolya: ‘í’urcsányi — Lösch, Supica (Rádics), Bodies. (Holló). Harun (Milovanov), Vicsek, Kovács, Pintér, Zuber (Prov- csin), Ferkovics. Kezdés után azonnal a ven­dégek ragadták magukhoz a kezdeményezést és a garai csa­patot szinte a kapujukhoz sze­gezték. Tíz perc múlva azonban egy előre vágott labdával fu­tott el a garai Tényi és a kapu előtti kavarodásból ügyesen a bal alsó sarokba helyezett lab­dájával vezetéshez juttatta csa­patát. Ekkor már a hazai együt­tes magabiztosabban, egyenlő ellenfélként1 küzdött a pályán a félidő végéiig. A második félidőt ismét a jugoszlávok rohamai vezették be, és fölényük szinte a félidő közepéig tartott. A garaiak vé­delme azonban szinte egymást felülmúlva merített. A vendé­gek a helyjzeteik alapján akár a győzelmet is megszerezhették volna, azonban az egyénieskedő játékmodorú és a fáradt csa­pat benyomását keltő együttes erre nem volt képes. Pedig já­tékosai képzettebbek a hazai együttesnél. Az utolsó időszak­ban ismét jváltozatos, élvezetes volt a játék és a közönség nem­egyszer jutalmazta tapssal mindkét csapat teljesítményeit. Jók: A teljes garai védelem élükön Kúbatovval. valamint Tényi, a vendégegyüttesben pe­dig Turcsapyi és Vicsek. Közepes teljesílménnyel, nehéz győzelem Kecskeméti Dózsa—Békéscsabai Előre 2’f (0:1) Nyári Kupa mérkőzés. Kecs­kemét, 1000 néző. Vezette: Ka­tudom képzelni, hogy ebben a brazil együttesben ki tudja át­venni Pelétől a karmesteri pál­cát. Edu és Tosato nevét sokan említik ezzel kapcsolatban, én ezt nem hiszem. A brazilok elleni játékmód kialakításában döntő lesz, hogy mit látunk a kétszeres világ­bajnok bolgárok elleni mérkő­zésén. Utoljára Chilében ját­szottunk a bolgárok ellen, de az akkori 6:l-es győzelmet ma már egyáltalán nem tekinthet­jük kiinduló pontnak — véleke­dett Albert — a bolgárok azóta A magyar csapat házatáján A1Derl _ a a látszólagos nyugalom ellene nagyot javultak. re is erezhető mar\ bizonyos ío­kú versenyláz. Portugália az | Bizonyos, hogy bolgár baráta­Halasi lányok az „aranykeretben“ A kézilabda sportág egyre nö­vekvő népszerűsége Kiskunhala­[ mint a TF hallgatója tavasz í óta az országos felnőtt váloga­tón nemcsak a mérkőzések Iá- tott kerettagja, s a szakértők togatottságában, de a sportág minőségi szintjének örvendetes fejlődésében is tapasztalható. Ennek bizonysága Dunaújvá­rosban a Magyar Kézilabda Szö­vetség által megrendezett or­szágos seregszemle eredménye, ahol 6 csapat közel 120 ver­senyzőjéből a szövetség kiválo­gatta az országos ifjúsági keret 18 játékosát s ebben két kis­kunhalasi lány is helyet kapott. Békési Magda, a MÁV NB Il-es csapatának kapusa és Kókai Éva mezőnyjátékos ugyancsak a MÁV versenyzője, kerültek be az „aranykeretbe”. S ha már beszámolhatunk a szép sikerről a kézilabda ked­velőinek, elmondhatjuk, hogy a válogatottsághoz nemcsak Mag­di és Éva érkezett el Kiskunha­lasról. Horváth Klára, aki ta­valy még a Halasi MÁV leg­eredményesebb játékosa volt, szerint annak is egyik remény­sége, Kókai Éva most érettségizett, Békési Magda a III. évet vé­gezte a Szilády Áron Gimnázi­umban. Mindketten örömmel vették a jelölést, és a sikerek­hez Horváth István testnevelő edzőjükkel együtt javukra ír­hatjuk, hogy a MÁV női csa­patának utolsó három bajnoki mérkőzésén nagy érdemeik vol­tak abban, hogy csapatuk a ki­eső zónából elkerült. ' S zalai László A totó 28. heti eredménye I. MTK—SBTC Z. Csepel—Dorog 3. Miskolc—MÁV DAC 4. Szolnoki MÁV—BVSC 5. Eger—Szfo h érv ár 6. Egyetértés—Komló 7. Szfehérvár MÁV—Várpalota 8. Dombóvár—Pénzügyőr 9. Kaposv. K.—Veszprém 10. KISTEXT—Budai Spart. 11. III. Kér.—Bp- Előre 1?. Nyíregyháza—MGM Debrecen 13. Borsod—Jászberény + 1 li. pápac-Zalaegerszegi Ds Kerékpár A megyei kerékpáros szövetség Kecskeméten az Izsáki úton rendez­te meg a 100 km-es országúti baj­nokságát. A versenyein és a mel- lékfutam-okban négy sportkör 56 versenyzője küzdött a helyezésekért. A kecskeméti és kiskunfélegyházi kerékpárosok a legjobbjaik nélkül voltak kénytelenek kiállni, de így is szép sikereket értek ed. A 100 km-es II. osztályú verseny győztese: Gémesi (Szegedi Postás) lett. A 1M> km-es m. o. bajnoksá­got Horváth (Szolnoki Kinizsi) nyer­te. A 100 km-es ifjúsági futam győz­tese Papdi (Szegedi Kinizsi). Ebben a számban Dóm ián (KTE) a 3. he­lyen végzett. A vaskerekes III. osz­tályúak 30 km-es versenyében Ke­resztesi (SZVSE) győzött. Szabó (Félegyházi Vasas) 7. lett. A vas­kerekes ifjúsági versenyben Zsink'ó (KTE) 7. helyezett. A serdülők baj­nokságát Nagy (KTE) nyerte es Fricska (F. Vasas) 3. helyezett. Az úttörők versenyében 1. Sarkad: (KTE), 2. Molnár IKTE). 1., Kékesi, Jósa, Morvái. Kiss 11., Dobó. Rozgonyi. Edző: Tit­kos Pál. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zaharov, Kiss. Gál, Bócsik, Dobó, Egri, Barta. Edző: Szombati György. Az első negyedórában a Dó­zsa kezdeményezett többet. Gól­lal kecsegtető helyzet mindössze a 6. percben alakult Rozgonyi előtt, de a szélső hosszan szök­tette magát. Negyed óra eltel­tével a békéscsabaiak is vezet­tek néhány gyors támadást ve­szélyes csatáruk. Dobó révén. A 20. percben Jósát a 16-cs sarkánál buktatták. A szabadrú­gást a kapu torkából mentették a vendégek. A Dózsa nagy kedvvel játszó Dobóval az élen több veszélyes támadást veze­tett. A 33. percben csak Gór jó ütemű közbelépése mentette meg a kaput. Két perc múlva azután a Dózsa kapujában volt a labda. Egy teljesen ártalmat­lannak látszó labdát Peller tá­volról adott haza. A leadás rövidre sikerült és a szemfüles Dobé elérte. Kicselezte az elébe futó Górt és megszerezte a békéscsa­baiak vezető gólját. 1:0. Még el sem csitultak a ke­délyek. máris újabb gólveszé­lyes helyzet alakult ki a kecs­keméti kapu előtt. Ezúttal Ka­sza játékvezető engedte el les­ről Dobót. A szünet utáni első tíz perc­ben kiegyenlített volt a játék, A 7. percben Rozgonyi beíve­lését a kapus Kiss II. fejéről húzta le. A 9. perc hozta meg a Dózsa kiegyenlítő gólját. Egy bal oldali támadás vé­gén a kaputól mintegy 20 méterre Dobó lövésre szán­ta el magát és a nagysze­rűen eltalált labda bomba­ként vágódott a jobb felső sarok éléről a földre, majd onnan a hálóba, 1:1. A 25. percben dőlt el a mér­kőzés sorsa. Ismét bal oldalon vezetett a Dózsa támadást. Roz­gonyi, majd Kiss II. lövése pat­tant le a védőkről. A labda a kaputól mintegy 15 méterre Dobóhoz került. Az összekötő nyugodtan cé­lozta meg a jobb sarkot és lövése a hálóban kötött ki. 2:1. A 28. percben a békéscsabai Dobó került lövőhelyzetbe a kaputól alig 5 méterre. Szeren­csére Czéh kezébe emelt. Az utolsó 10 percben már nagy fö­lényben volt a kecskeméti csa­pat. A 39. percben a kecskemé­ti Dobó ismét hatalmas lövést zúdított a kapura. A labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. A végén még Jó­sának volt helyzete. A kecskeméti csapattól csak a második félidőben láttunk öt­letes, gyors játékot. Egyénileg mindkét kapus hibátlanul vé­dett. A hátvédhármasból Peller és Schifter játszott jól. Kékesi szinte végig hibátlanul játszott. A támadósor és egyben a csa­pat legjobbja ismét Dobó volt. Sokat mozgott, jól lőtt. A két szélső közül Jósa végig, Rozgo­nyi a másbdik félidőben nyúj­tott megfelelő teljesítményt. Kiss 11-nek és Morvainak sem­mi sem sikerült. Kasza játékvezetőnek az első félidőben yolt néhánv téves íté­lete. A szünet után hibátlanul bíráskodott: _ Sz. Z. A Nyári Kupa Délkeleti csoportjának állása 1. Kecskeméti D. 2 2 — — 6:1 4 2. Martfű : 2 2----6:2 4 3. Gyula 2 1 — 1 3:2 2 4. Békéscsaba 2 1 — 1 3:3 2 5. Szegedi Húnvéd 6. Szegedi VSE A forduló eredményei: Martfű­Szegedi Honvéd 5:2. Gyulai ME- DOSZ—Szegedi VSE 3:1. Még mindig tudnak az öregfiúk KECSKEMÉTI DÓZSA ÖREGI'IÜK—BÉKÉSCSABAI ÖRÉGFHJK 5:4 (3:3) Kecskemét, 300 néző, v.: Kris­tóf. K. Dózsa öregfiúk: Székedi — Tordasi, Határ, Dezsőfi, Ka- razsia, Uzsoki II.. Nagy, Vé­kony, Berente. Laczi II., Kas- tyák. Csere: Kövesi, Somogyi. Békéscsaba: Andó — Perza, Fülöp, Krajcsó, Lábos, Fűzi, Csicsely, Weiner, Kliment, Bo- hús. Hrabovszki. Érdekes és változatos mérkő­zést vívott a két csapat. Sok olyan labdarúgót láthattunk a pályán, kikre még most, évek múltával is jól emlékszik a kecskeméti közönség. K ülönö- sen az elején volt szép játék, amíg nem fáradtak el a játéko­sok. Az első gólt már a 3. perc­ben Csicsely mintaszerű beadá­sából Bohus lőtte. Két perc múlva Vékony egyenlített. A 10. percben Kliment mesteri cselek után ismét a csabai öreg- fiúkat juttatta vezetéshez. A 13. percben Kastyák és a hatal­mas termetű Fülöp összefutott. Nagy derültségre a kecskeméti szélső maradt állva és beadá­sából Berente kiegyenlített. A 22. percben Kliment lőtt egy olyan felsősarkos gólt, amelyet akárhány mai fiatal csatár is megirigyelt volna. 2:3. A félidő végefelé a Vékony helyett beállt Kövesi kapott hosszú labdát. Bár két védő is szorongatta, mégis mesterien lőtt a bal sa­rokba. 3:3. A szünet után már fáradt volt mindkét csapat. Előbb a békés­csabai Weiner juttatta vezetés­hez csapatát és Kövesinek csak a 25. percben sikerült kiegyen­líteni. Már-már úgy látszott, hogy eldöntetlenül végződik a találkozó, amikor az újból be­állt Vékony egy hosszú csel­sorozat. után a kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 5:4. Figyelem! Autószerviz! A Kiskunhalasi Gépjavító Állomáfe vállalja minden­féle típusú személy- és te­hergépkocsi szervizét hi­vatalos áron. Előzetes bejelentés Kis­kunhalas 69„ telefonon. 4160 Kályhás és parkettás munkát a lakosság részére soron kívül vállalunk. Bács-Kjiskun megyei Épí­tési és Szerelőipari Válla­lat, Kecskemét, Tatár sor 1/a. Telefon: 10-71, 14-06, 5. mellék. 4198