Petőfi Népe, 1966. május (21. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-04 / 104. szám

I A Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium sportolóinak látványos kendőgyakorlala a május 1-i felvonulásban a díszemelvény előtt. lő eredmények az első versenyen Néhány biztató eredmény szü­letett a Bajai Vasas MTE há­romnapos sportköri atlétikai bajnokságán. Az időjárás csak az első két napon volt kedve­ző. Kár, hogy többen nem tud­ták kihasználni megfelelően az első versenyalkalmat. Az ered­mények közül kiemelkedik a sé­rüléséből felépült Márity János gerelyhajító eredménye. Gya­korló gerellyel négyszer dobott 65 méter körül és mindössze 1 em-rel maradt el saját me­gyei csúcsától. Ha sikerül meg­kapnunk az igényelt szovjet gyártmányú fémgerelyeket, ak­kor Márity hamarosan 70 méte­ren felül dobhat. Igen biztató Szatmáriné disz­koszvető, továbbá Deli Izabella serdülő dobóeredményei, vala­mint Jerkó Katalin sokoldalú futóeredményei. A többi ver­senyző között is akadtak jobb eredmények. Férfi eredmények: 100 m fel­nőtt: Thuma 12,4. 200 m felnőtt: Thuma 24,6. 400 m felnőtt: Thu­ma 54,6, 10Ó0 m ifjúsági: Meskó 2:50,5, távol: ifjúsági: Magyar 600, súly: serdülő: Mányi 12,43, Vinkó 12,42. Felnőtt: Korányi 13,18, diszkosz: felnőtt: Korá­nyi 38,28, gerely felnőtt: Má­rity 65,70, Hertelendi 54,54. Női eredmények: 100 m ser­dülő: Jerkó 13,5. ifjúsági: Cser­mák 13,8 300 m serdülő: Jerkó 64,5, ifjúsági: Mezei 66,3, Süme­N'B ni. Délkeleti csoport 1. Mezőkováusháza 8 5 3 — 10:1 18 z. Mezőtúr 8 3 4 1 6:2 10 3. Martfű 8 4 2 2 18:7 10 4. Bős. Honvéd 8 3 4 1 8:5 10 5. KTE 8 3 4 1 5:5 M 6. Kal. VTSK 8 3 3 2 7:6 9 7. Sz. Honvéd 8 4 — 4 8:6 8 8. Mezőhegyes 8 3 2 3 8:9 8 9. Kiskunhalas 8 3 2 3 7:13 8 10. Kai. Honvéd 8 2 3 3 15:9 7 11. Bcs. VTSK 8 3 14 1177 7 12. Orosháza 8 2 3 3 7:7 7 13. Sz. Spartacus 8 2 3 3 7:12 7 14. Tiszaföldvár 8 2 2 4 11:12 6 15. Csongrád 8 1 2 5 4:16 4 16. Makó 8 1 2 5 3:13 4 A forduló eredményei: Makód Va­sas—Orosházi Kinizsi 1:0, Szegedi Spartacus—Csongrádi Petőfi 1U, Bé­késcsabai VTSK—TUszaföldvár 1:0, Békéscsabai Honvéd—Mezőhegyes] Kinizsi 1 :l. NB HL Délnyugati csoport 1. Nk. Bányász 7 6 — 1 18:4 12 2. Nk. Dózsa 7 5 2 — 11:4 12 3. Pécsi Ercb. 7 5 1 1 11:7 11 4. Máz a-Szászvár 7 4 2 1 12:7 10 5. Szekszárdi D. 7 4 1 2 12:10 9 6. Bábod 7 3 2 2 11:7 8 7. Mohács 7 — 7 — 2:2 7 8. Pécsi BTC 7 3 1 3 7:7 7 9. Nk. VTE 7 2 3 2 10:12 1 10. Pécsi EAC 7 2 2 3 8:9 6 11. Dunaújv. Ep. 7 2 1 4 9:12 5 12. Lovászi 7 1 3 3 10:95 5 13. Baja 7 2 — 5 9:17 4 14. Pécsi Helyiip. 7 1 2 4 3:9 4 15. Siófok 7 1 1 5 4:8 3 16. Zalaeg. Ep. 7 1 — 6 8:15 2 A forduló eredményei: Nagyka­nizsai VTE—Lovászi Bányász 3:3, Dunaújvárosi Építők—Pécsi EAC 4:J|* 1 11 Zalaegerszegi Építők—Pécsi Helyi­ipar 2:1, Nagykanizsai Bányász- Szekszárdi Dózsa 4*1, Mohácsi TE— Nagykanizsai Dózsa 0:0, Siófoki Bá­nyász—Pécsi Ércbányász 1:2, Pécsi BTC—Lábod 2:0. gí 67,2. 80 m gát: ifjúsági: Her­telendi 13,1, magas: ifjúsági: Hertelendi 145, Márity 140. Tá­vol: serdülő: Ottmann 452. ifjú­sági: Hertelendi 482. Csermák 468, súly: serdülő: Deli 11.11,07, ifjúsági: Pestality 10,38, felnőtt: Latyák 11,25, diszkosz: serdülő: Deli II. 28,64, Gerencsér 26,86 ifjúsági: Nagy Kiss 33,14, Má­rity 32,00, felnőtt: Szatmáriné 40,26. gerely: serdülő: Deli II. 32,72, ifjúsági: Szekeres 31,78, ifjúsági: Deli I. 30,70. Jegyzetek a labdarúgó-fordulóról A KECSKEMÉTI Dózsának a debreceni pálya betiltása miatt Nyíregyházán kellett lejátsza­nia bajnoki mérkőzését az MGM Debrecen ellen. Az elő­jelek egyáltalán nem voltak kedvezőek a Dózsa számára, hiszen Koltai a hét közben láb- törést szenvedett, s így a jól összeszokott hátsó alakzatot meg kellett bolygatni. Ilyen előzmények után lépett pályá­ra a Dózsa és megállapíthat­juk, hogy nem okozott csaló­dást híveinek, A mérkőzés rendkívül heves­iramú volt, s a változatos küz­delem során bármelyik együt­tes nyerhetett volna. A tárgyi­lagosság kedvéért megállapít­hatjuk, hogy a debreceniek va­lamivel többet támadtak és helyzetük is akadt a Dózsa ka­puja előtt. De l:l-es állásnál Jósa megnyerhette volna a mér­kőzést, hiszen előtte nyűt ak­kor a mérkőzés legnagyobb helyzete. Ilyenormán a döntet­len eredményt valósnak kell te­kintenünk. A csapat védelme talán csak a gól előtt hibázott, később tökéletesen zárt. A tá­madósor halványabb teljesít­ményt nyújtott, mint egy hét­tel előbb a salgótarjániak el­len. A kecskeméti együttes já­téka tetszett a nyíregyházi kö­zönségnek, de nem volt elege­Megyei I.o. 1 abdarúgó-eredmények ÉSZAKI CSOPORT Kkfélegyházi Honvéd— Kecskeméti Honvéd 2:0 (1:0) / Kecskemét, 500 néző, v.: Mihala. Az Északi csoport rangadóján a nagy erővel kezdő félegyháziak rn^tr az 5. percben megszerezték a veze­tést Salánki révéin. Ezután a kecs­kemétiek igyekezete nem sok siker­rel járt, sőt a II. félidő közepén Salánki újabb góllal végleg eldön­tötte a rangadó sorsát. A két csa­társor közti különbség döntött. — Jók: Salánki, Kállai, Mohácsi, illet­ve Abrahám, Lapéta. Ifjúsági ered­mény 2:2, K. Egyetértés— K. AKÖV 3:1 (2:1) Kecskemét, 200 néző, v.: Boron- kay. — A lelkesen játszó Egyetértés megérdemelten szerezte meg az el­ső bajnoki győzelmét asz eléggé ala­csony színvonalú mérkőzésen. Gl.: Bakos 2, Magyarvári, illetve Kopasz. Jók: Bakos, Magyiairvári, illetve Far­kas, Komáromi. Ifjúsági eredmény: rrSK—AKÖV 4:0. Kkhalasi Honvéd— K. MÄV 1:0 (J :Q) Kecskemét, 1O0 néző, v.: Kürtösi. — A Honvéd miár a 3. percben meg­szerezte a vezietést Maczus révén. Utána a hazaiak támadtak, de hiá­ba dolgozták ki a legjobb helyze­teket, érvényesíteni egyet sem tud­tak. Jók: Máczius, Csermák m. és Fenyvesi ül., illetve Gál ír. Szabó, Balogh. Ifjúsági eredmény: 2:1, a K. MÁV javára. K. Dózsa II.—Lajosmiz.se 3:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző. — A Dózsa végig fölényben játszott és nagyobb arányban is győzhetett volna. — Gl.: Maigyair, Vékony, Csordás! — Jók: Csordás (a mezőny legjobbja), CZiéh, illetve Oláh. Ifjúsági ered­mény 10: la Dózsa javára. Kiskőrös—Tiszakécske 5:1 (4:0) Tiszák órake, 600 néző. v.: Kristóf. — A jóformában levő kiskőrösiek már az első félidőben maguk javá­ra döntötték el a mérkőzést. A ha­zaiak nem tudtak ellenállni a meg­újuló rohamoknak. Szünet után ki­egyenlítettebb lett a játék, de Ti­száké ősikének csak a szépítésre fu­tott az erejéből. Gl.: Petznyik 2, Szentgyörgyi L 2, Szentgyörgyi II., illetve Bravik. Jók: Petznyik, a két Szentgyörgyi, Kállai, ill. Bravik és Zoboki. Ifjúsági eredmény 2:1 Kis­kőrös javára. Kkfélegyházi Vasas II.— K. Fémmunkás 0:0 j Kiskunfélegyháza, 1000 néző, v.: Nagy. — Jó iramú élvezetes mér­kőzés, amely igazságos döntetlen eredményt hozott. — Jók: Cseh II., Kamasz, Szabó, Kerék, illetve Ge- j rőházi, Virág, Farkas I., CsilLag. ; Ifjúsági eredmény 1:0, a Vasas ja- j vára. Dunavecse— Szabadszállási Honvéd 3:2 (2:0) Dunavecse, 7i00 néző, v.: Szabadi. > — Az I. félidő jó iramú, élvezetes játékot hozott, amelynek során a 1 hazaiak kétgólos vezetésre tetteik szert. Szünet után esett a játék színvonala és a vendégek is kivet­ték részüket a támadásból, de egyemlíteniök nem sikerült. Gl.: Fa­ragó, Sebestyén, Cápái «ll-esből), ÜL Csiger és Miklán. Ifjúsági ered­mény 4:3 Szabadszállás javára. Kiskőrösi Honvéd—Izsák 4:0 (2:0) Kiskőrös, 500 néző. — Az Izsákiak súlyos veresége meglepő, de meg­érdemelt. esik góljaival. A félidő végefelé Tényi szépített. Szünet után Gara játszott jobban és fölényt is har­colt ki, de egyenlítenie nem sike­rült. A döntetlen igazságosabb. lett volna. — Jók: Cséfalvi, Barcsik, ü- letve Tényi, Bényi. Ifjúsági ered­mény 2:0 Bácsalmás javára. Miske—Vaskút 2:2 (1:1) Miske, 400 néző, v.: Molnár. — Végig nagyiramú mérkőzést vívott a két csapat. A miskeiek által kö­zelebb a győzelemhez. — Gl.: Dot­A Kecskeméti Honvéd kapusa csaár DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Soltvadkert 1:0 (1:0) Baja, 200 néző, v.: Tegzes. — A Déli csoport rangadója alacsony színvonalú játékot hozott. A mér­kőzés sorsa már a 2. percben el­dőlt, amikor Opauszky fejes góljával a bajaiak megszerezték a vezetést. A továbbiakban a vendégek vala­mivel többet támadtak, de csatár­soruk gólképtelen volt. — Jók: Pé­ter, Városi, illetve Lehóczky, Bezse- nyi. — Ifjúsági eredmény 4:0 a Bácska javára. K atym ár—Kecel 0:0 Katymár, 500 néző, v.: Klein. — Végig a katymáriak támadtak. Fö­lényükre jellemző, hogy a katymári kapus egész mérkőzés alatt csak bárom labdát kapott. A játékvezető sokat vitatkozott a közönséggel. —- Jók: Bulcsú, Krekity, Ispanovics. Ifjúsági eredmény: 3:2 Katymár ja­vára. Császár t öltés—Ján osh aim a 1:0 (0:0) Császártöltés, 500 néző, — János­halma jelentős fölényt harcolt ki, ás legalább döntetlent érdemelte volna. A mérkőzést eldöntő gólt Rausch- fejelte a jánoshalmiak há­lójába. — Ifjúsági eredmény 5:1 Császártöltés javára. Bácsalmás—Gara 2:1 (2:1) Gara, 400 néző, v.: SoJymos. — Kitűnő játékvezetés mellett a jó formában levő, bácsalmásiak két­gólos vezetést szereztek Oz és Bor­ment a gólra éhes léi egyházi elől. ricza. Csergő, illetve a középcsatár. Ifjúsági mérkőzés: 7:1 Miske javára. Mélykút—Báesbokod 1:1 (1:0) Mélykút, 300 néző, v.: Balassa. — A hazaiak nagy fölényben játszot­tak, de a vendégkapus mindent mentett és a lelkes bokodiak a mérkőzés vége felé kiegyenlítettek. Grl.: Horváth, illetve Mészáros. Jók: Bényi II., Gondios, illetve Tokodi, Mészáros. Ifjúsági eredmény: 2:2. Kiskunhalasi M ÄV—Hajós 5:1 (4:6) Kiskunhalas, 500 néző, v.: Gyökér, -j Már az I. félidőben eldöntötték a hazaiak a mérkőzést a maguk javára. Szünet után a MÁV enge­dett az iramból s a hajósiak szépí­teni tudtak. Gl.: Oláh 3, Savanya 2, és Barta. Jók: Bokor, Révai, Oláh, iE, Bohner. Ifjúsági eredmény 3:1 a MÁV javára. MEGYEI I. OSZTÁLY DELI CSOPORT 1. Bácsalmás 5 4 — 1 17:5 8 2. Vaskút 5 3 2 — 8:5 8 *3. Soltva.dkert 5 3 — 2 12:4 6 4. B. Bácska 4 3 — 1 5:3 6 5. H. MÁV 5 3 — 2 9:6 6 6. Jánoshalma 4 2 1 1 7:3 5 7. Császártöltés 5 2 1 2 3:2 5 8. Kecel 5 2 1 2 5:4 5 9. Gara 5 2 — 3 6:7 4 10. Mélykút 5 1 2 2 5:7 4 11, Hajós 5 2 — 3 8:12 4 l2..Katymár 5 1 2 2 7:13 4 13. Miske 5 — 2 3 5:18 2 14. Báesbokod a — 1 4 2:10 1 detlen a mutatott játékkal a Dózsa szakvezetése sem. Vasárnap kerül sorra Kecs­keméten a Széktói Stadionban a rangadónak számító Dózsa— Bp. Spartacus mérkőzésre. A csapat formája felfelé ível, így győzelmet várunk a lila-fehér gárdától. VÉGRE MEGTÖRT A JÉG Kiskunfélegyházán! A Vasas nagyszerű játékot nyújtott a Szolnoki MTE ellen és a jó forma ezen a mérkőzésen gó­lokban is megmutatkozott. A félegyházi fiúk egy percre sem adták át a kezdeményezést a vendégeknek, végig határtalan lelkesedéssel küzdöttek és tel­jesen megérdemelten jutottak a 3:0-ás győzelemhez. A mérkőzés örvendetes je­lensége volt a csatársor ötletes és gólerős játéka. Különösen Sahin I. mesterhármasa érde­mel dicséretet, de a többi csa­tár is kitett magáért. Ök a gó­lok előkészítésében, a támadá­sok építésiben jeleskedtek. Ez­úttal a védelem is megbízható volt, a szolnokiak nem tudtak megbirkózni a hátsó alakzatok­kal. Reméljük, ez a szép győze­lem meghozza a csapat szá­mára az Önbizalmat és meg­kezdi a felzárkózást a bajnoki tabellán. ÉLVEZETES, jó iramú mér­kőzésnek lehetett szemtanúja a kecskeméti közönség vasárnap délután a városi pályán. A KTE hatalmas küzdelem után, de teljesen megérdemelten győzte le a Szegedi Honvéd csapatát. A mérkőzés kellemes meglepetése volt, hogy ezúttal a csatársojr gólerősnek bizo­nyult, hiszen a két szép gólt, vérbeli csatárteljes ítmény előz­te meg. A KTE most már nem­csak lelkesen küzd a pályán, ha­nem egyre javuló játékot is nyújt. A FORDULÓ legnagyobb, s egyben a legkellemesebb meg­lepetését a Halasi MEDOSZ okozta. Martfűről a Délkeleti csoport egyik legjóbbjától ha­zahozta mindkét bajnoki pon- • tot. A halasiak egészen kitűnő játékot nyújtottak és hatalmas küzdelem után érték el a rend­kívül értékes győzelmüket. A BAJAI MTE nehezen ta­lál magára. Az elmúlt heti hazai veresége után nem sok reménnyel utazott el a csapat Máza-Szászvárra. A mérkőzés során a bajaiaknak szinte nem sikerült semmi, a hazaiaknak viszont minden. Reméljük, a következő fordulók során egy lelkesebben és jobban játszó MTE-t láthatunk a pályán, mert jelenleg a játékosok küz­dőszelleme sem kielégítő A VTSK tovább folytatja immár hagyományosan bizony­talan szereplését. Otthoni rossz eredmény után rendszerint jó vidéki következik. Ezúttal is így volt: az élcsoporthoz tar­tozó Mezőtúri Honvédtől hozta el az egyik bajnoki pontot. A csapat minden tagja átlagon felüli teljesítményt nyújtott. A KALOCSAI HONVÉD sa­ját otthonában vereséget szen­vedett a listavezető Mopőko- vácsházától. A Honvéd lelke­sen küzdött, de a gólhelyzete­it nem tudta értékesíteni. A lá­tottak alapján az egyik pontot feltétlenül a Honvéd érdemel­te volna. M. I. ÉSZAKI CSOPORT 1. F. Honvéd 5 4 1 — 11:5 9 2. K. Honvéd 5 4 — 1 14:2 8 3. Kiskőrös , 5 3 — 2 23:14 6 4. Kisk. Honvéd 5 3—2 11:1.0- 6 5. Izsák 5 3 — 2 8:9 6 6. K. Fémmiin/kás 4 2 1 1 9:8 5 7. Tjszakécsilke 6 2 1 3 9:11 5 8. Lajosmizsé 5 2 1 2 9:12 5 9. Dunavecsé 5 2 1 2 6:9 5 10. H. Honvéd 4 2 — 2 7:6 4 11. Szsz. Horjvéd 5 2 — 3 7:10 -I 12. K. Egyetéjrtés 5 1 1 3 9:15 3 13. K. AKÖV 6 1 1 4 7:15 3 14. K. MÁV I 5—144:81 K. Dózsa II. 5 4 — 1 22:6 8 F. Vasas H. 6 3 2 1 19:7 s