Petőfi Népe, 1966. május (21. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-17 / 115. szám

I Nyomasztó volt a KTE fölénye KTE—CSONGRÁDI PETŐFI 3:0 (1:0) ' Megyei I. o. labdarúgó-eredményei Kecskemét, 3500 néző, vezette: Szávó. KTE: Vitkovics — Fekete II., Fekete I., Nagy, Diószegi, Pálfi, Tanács, Szabó, Sappanos, Laczi II., Berta. Edző: Dombóvári András. Hatalmas iramban kezdett a KTE. Az 5. percben Laczi II. szögletét) Tanács alig vágta fölé. A 10. percben Barta éles lövése a jobb kapufa mellett suhant el. Az első csongrádi támadás a 16. percben gördült a kecskeméti kapu felé. Szerencsére Vitko­vics elvetődve lábbal tudott men­teni. A KTE már a 7. szögletet ívelte be, amikor a 30. percben Barta beadását Szappanos min­taszerűen fejelte a csongrádi ka­puba. 1:0! Az utolsó öt percben a KTE lelassított és a csongrá­diak is szóhoz jutottak. Fordulás után tíz percig szí­vósan védekezett a csongrádi csa.nst de ntrína rp a gólhelyzetek, c ak éppen gól nem esett. A 25. percben a 14. szöglet után végre siker koro­názta a KTE rohamait. Szabó szögletét Szappanos Tanács elé fejelte és a szélső jól eltalált labdája a jobb sarokban kötött ki. 2:0! — Teljesen a csongrádi térfélen folyt a játék. A 38. percben a jól helyezkedő Barta az ellenkező sarokba vágta a végeredményt jelentő gólt. 3:0! A KTE megerősített csapata beváltotta a hozzáfűzött remé­nyeket. A védelem kevés dol­gát jól látta el. A legkelleme­sebb Diószegi—Pálfi fedezetpár játéka volt. Nekik köszönhető, hogy a KTE olyan hatalmas fö­lényben játszott. A Laczi II.— Barta balszámy mindvégig ve­szélyes volt. Szávó játékvezető közmegelé­gedésre és határozottan vezette a mérkőzést. Mezőkovácsháza, 500 néző, ve­zette: Géczi. H. MEDOSZ: Szalontai— Tóth II., Mészáros, Lipák, Mester, Rádi, Tóth I., Dobszai II., Csá- nyi I., Jáger, Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. A 10. percig három szögletet ért el a Petőfi és Szalontainak minden tudására szüksége volt, hogy megmentse hálóját a gól­tól. A 17. percben Mészáros a gólvonalról rúgta ki a labdát, majd a MEDOSZ is vezetett né­hány támadást, de csak a 16-osig jutott el. A 23. percben felhő- szakadás miatt csak tíz percnyi szünet után folytatták a játé­kot, valóságos sártengerben. Az irreális talaj következtében az Kiskőrösi MEDOSZ— K. AKÖV 1:0 (0.-0) Kecskemét, 500 néző, v.: Teg­zes. — Végig egyenlő ellenfe­lek voltak. Az AKÖV-nek is akadt annyi gólhelyzete, mint I a Kiskörösnek, de ezeket nem tudta kihasználni. A mérkőzést } eldöntő gól a 89. percben esett, amikor Paluska II. védelmi hi­bából megszerezte a győzelmet. Jók: a két Szentgyörgyi és Fa­ötösön Tóth II. megcsúszott és Tasák közelről megszerezte a vezetést. 1:0! A második félidő elején Sza- lontai védett nagy bravúrral szögletre egy erős lövést. Ellen- támadás során Jáger kitört, fa­képnél hagyta a védelmet, már csak a kapussal állt szemben, amikor a 16-osnál hátulról visz- szarántották. A játékvezető nem látta meg a szabálytalanságot. A 39. percben egyenlített a ME­DOSZ. Csányi I. jobboldalról a 16-oson álló Jágerhez továbbí­tott. akit gólhelyzetben leterí­tettek. A szabadrúgásból Jáger a sorfal felett a jobb felső sa­rokba lőtte a labdát. 1:1! A hátralevő percekben a MEDÖSZ irányította a játékot, de az ered­mény már nem változott. Jók: Szalontai (a mezőny leg­jobbja), Mészáros. Mester, Tóth I. A csatársorból Csányi I. lel­kesedésével tűnt ki. Fél óra játék kevés a győzelemhez Értékes pontszerzés az éllovastól MEZŐKOVÁCSHÁZA—KISKUNHALASI MEDOSZ 1:1 (1:0) OROSHÁZI KINIZSI—KALOCSAI HONVÉD 2:1 (1:0) Kalocsa, 700 né2ő, vezette: Sándor. Kal. H onvéd: Kerekes — Kiss, Kapitány, Kálóczi, Medgyesi, Vén. Kopárdi, Tóth, Bódis, Bo- zó, Menrath. Edző: Malomszegi Ottó. Az 5. percben Menrath átját­szotta az orosházi védelmet, de a labdájáról a belsők lemarad­tak. Változatos mezőnyjáték után Menrath hatalmas lövését az orosházi kapus alig tudja szögletre öklözni. A 31. percben védelmi hibából gólt kapott a hazai csapat. Egy baloldali tá­madás végén a kalocsai védők megtorpantak és Pólyák a ka­puba talált. 1:0! Szünet után az 1- percben egyenlíthetett volna a Honvéd, de Kopárdi mellélőtt. Változa­tos játék után a 15. percben a vendégek növelték előnyüket. Túri elfutott a balszélen, bea­dását Rutz védhetetlenül lőtte a hálóba. 2:0! A 18. percben szépített a Honvéd. Egy jól irá­nyított szabadrúgásból Bódis gólt fejelt. 2:1! A 20. percben Kapitány hatalmas szabadrúgá­sát az orosházi kapus elcsípte, s közben megsérült. Egy percig állt a játék. A mérkőzés leg­nagyobb helyzetét a 28. percben Tóth hagyta ki. Már csak a kapussal állt szemben, de a ka­pusba lőtt. A Honvéd csak az utolsó fél­órában támadott jól, és ez nem volt elég még a döntetlenhez sem. — Jók: Kapitány és Men- rath. 0 totó 20. heti eredménye 1. Győr—Vasas 2 2. Dunaújv.—Bp. Honvéd 2 3. DVTK—U. Dózsa 1 4. MTK—Csepel x 5. Dorog—Pécs 6. Nyíregyh.—Szeged 2 7. Komló—Eger 1 8. Kap. Honv.—DVSC 2 9. Szóin. MÁV—Jászb. 1 10. Borsodi B.—Szóin. MTE 1 11. Szfehérv. MÁV—PVSK 1 12. Spal—Fiorentina 2 13. Lanexossi—Milan 3 +1 14. Varese—Brescia 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli, hogy a 20. foga­dási hétre 1 184 475 db szelvény érkezett be. 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt. 13 találatot egy pályázó ért el. nyereményösszege az illeték levonása után 460 524 forint. 12 találata 84 pályázónak van, a nyereményösszeg az illeték le­vonása után egyenként 3655 Ft. 11 találatos szelvények száma 1720 db, a nyereményösszeg az illeték levonása után egyenként 178 forint. A 14 833 db találatosnak az illeték levonása után egyenként 31 forintot fizetnek ki. Jó játék — mégis vereség NAGYKANIZSAI DÓZSA—BAJAI MTE 2:1 (0:1) Nagykanizsa, 300 néző, vezet­te: Simonfalvi. BMTE: Kiss — Bálity, Oszt- rogonácz, Viszmeg, Csongor, Gyulavári, Mándity, Krémer, Ri- | zsányi, Márity, Borkovics. Edző: j Fekete Kovács Győző. A bajai csapat egyik támadást a másik után vezette. Helyzetek • is adódtak. A nagy nyomás a 17. percben végre góllá érett. Bal­oldali szögletből Krémer szép fejest juttatott a hálóba. 1:0! To­vábbra is a bajai csapat maradt támadásban, de igyekezetük csak két kapufában jutott kife­jezésre. A második félidőt is bajai tá­madások vezették be. Újabb ka­pufa jelezte a vendégek fölé­nyét. csak eredmény nem szüle­tett. Ezért hideg zuhanyként ha­tott a Dózsa egyenlítése. Egy be­adásnak szánt labda a levegő­ben irányt változtatva hullott a bajai kapuba. 1:1! A 30. perc­ben a játékvezető 11-est ítélt. Ezt a hazaiak értékesítették. 2:1. Ezután is változatlanul a bajai csapat támadott. A hazaiak tel­jesen beszorultak, de a kiegyen­lítés már nem sikerült. A ba­jai csapat jobb volt ellenfelénél, de a góllövés ismét nem ment. Jók: Csongor, Osztrogonácz és Krémer. Meg nem érdemelt vereség MARTFŰ—KALOCSAI VTSK 2:1 (2:0) Martfű, 200 néző, vezette: Balda. Kai. VTSK: Sáfrán — Kollár, Matos, Bálint, Vatai, Tóth, And­rás, Sípos II., Okner, Bende, Miskei. Edző: Hirmann Endre. Kalocsai támadásokkal indult a mérkőzés, mégis Sáfránnak gyors öklözéssel kellett mente­nie az 5. percben. Ezután egy jó negyedóráig még Kalocsa kezdeményezett. Majd a 44. percben két gyors góllal meg­pecsételődött a kalocsaiak sor­sa. Előbb egy kapu előtti ka­varodásból az egyik marfűi csa­tár a hálóba kotorta a labdát. Kezdés után ismét martfűi tá­madás következett és a labda közvetlen Sáfrán mellett vágó­dott a hálóba. A kapus a tömö­rülés miatt nem láthatta a lab­dát. 2:01 Szünet után a VTSK nagyon igyekezett. A 3. percben Bende kicselezte a védőket, sőt a ka­pust is, de gyengén lőtt labdá­ját az üres kapu szájából vágta ki az egyik védőjátékos. Ezután a hazaiak támadtak többet, de a jól záró kalocsai védelem mindent hárított. Az utolsó ne­gyedórában nagy fölénybe ke­rült Kalocsa, de csak szépíteni tudott. A 32. percben kalocsai támadás végén a martfűi kapus kidobta a labdát, s a szemfüles Bende elcsípte, és a bal felső sarokba lőtt. 2:1! A kalocsai csapat — az első félidő utolsó perceit leszámítva — nem játszott rosszul és a döntetlent megérdemelte volna. — Jók: Bende, Matos, Sípos H. és Vatai. luska II., illetve Komáromi, Farkas és Tonté. Ifjúsági ered­mény: Kiskőrös—K. AKÖV 2:1. K. MÁV—K. Egyetértés 3:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Mi­hala. — A K. MÁV jó játék­kal' szerezte meg első idei győ­zelmét a nagyon erőtlenül ját­szó Egyetértés ellen. — Gl: Hermanovszky 2, ö. Kovács. Jók: Gál II. (a mezőny leg­jobbja), Balanyi, Kállai, ill. Kovács, Magyarvári, Palincsár. Ifj. eredmény: K. ITSK—K MÁV 2:1. K, Fémmunkás—K. Hopvéd 3:1 (3:0) Kecskemét, 300 néző, v.: Bo- ronkay. — Az I. félidőben a Fémmunkás csatársora jól ki­használta a helyzeteket. Szü­net után a Honvéd irányította a játékot, de a jól záró Fém­munkás-védelmet csak egyszer tudta áttörni. — Gl: Farkas I., ölvedi, Józsa, illetve Németh. — Jók: Vass I., Gerőházi, Far­kas 1., illetve Abrahám, Bo- hács, Németh. Ifjúsági ered­mény: KTE—K. Fémmunkás 3:0. K. Dózsa II.—Tiszakécske 2:1 (0:0) Tiszakécske, 300 néző, v.: Nádas. — A hatalmas lelkese­déssel játszó hazaiak majdnem meglepetést okoztak a Dózsá­nak. A kecskeméti csapat az utolsó tíz percben tudta a ma­ga javára fordítani a mérkő­zést. Gl: Magyar 2, ill. Bravik. Ifjúsági eredmény: K. Dózsa— Tiszakécske 12:0. Kkfélegyházi Vasas II.— Lajosmizse 5:2 (1:2) Kiskunfélegyháza, 2000 néző, v.: Kürtösi. — Szünet után a Vasas alaposan feljavult és ilyen arányban Is megérdemel­ten győzött. — Gl: Sánta 4, Földi, illetve Oláh és Kocsis II. — Jók: Bolya, Cseh II., Sánta, illetve Juhász, Pál és Oláh. Ifjúsági eredmény: F. Va­sas—Lajosmizse 9:0. Kiskőrösi Honvéd— Kkfélegyházi Honvéd 1:1 (1:1) Kiskőrös, 900 néző, v.: Bo- ronkay. — Az I. félidőben ki­egyensúlyozott játék valós ered­ménnyel. Szünet után a Kiskő­rös támadott többet és csak a szerencse mentette meg a ven­dégek hálóját a góloktól. A ha­zaiak győzelmet érdemeltek volna. Gl: Kőhalmi, illetve Kertész, Papszéki, Cseh. — If­júsági eredmény: 3:1 Kiskun­félegyháza javára. Izsák—Szabadszállási Honvéd 4:1 (2:0) Izsák, 300 néző, v.: Hamvas. — A Szabadszállás volt a pá­lyaválasztó, de a pálya hasz­nálhatatlansága miatt Izsákon játszották le a mérkőzést. He­ves iramban folyt le a két csa­pat találkozása. A győzelem jóval nagyobb arányú is lehe­tett volna, ha a szabadszállá­siak kapusa nem véd olyan ki­tűnően. — Gl: Juhász I. 2 (egyet 11-esből), Őrző, illetve s Honvéd kapusa. Ifjúsági ered­mény: A mérkőzés két pontját az izsákiak kapják, mert a sza­badszállásiaknak nem volt rendben az orvosi igazolásuk. Dunavecse— Kiskunhalasi Honvéd 2:0 (0:0) Dunavecse, 300 néző, v.: Nagy. A nagy lelkesedéssel harcoló hazaiak megérdemelten győz­tek. — Ifjúsági eredmény: 6:0 a Kkhalasi MEDOSZ javára. DÉLI CSOPORT Bácsalmás—Mélykút 3:1 (1:1) Mélykút, 500 néző, v.: Sóly­mos. — Erős iramú mérkőzé­sen a tartalékos hazaiak lelkes játékukkal sokáig kétessé tud­ták tenni a bajnokságban ve­zető bácsalmásiak győzelmét. A végén a vendégek jobban ki­használták a helyzeteket és biztosan győztek. — Gl: Bor- csik 2, Harnos, illetve Bényi ií. Jók: Borcsik, Harnos, illetve » két Bényi és Horváth. Ifjúsági eredmény: 7:2 Bácsalmás ja­vára. Kiskunhalasi MÄV—Kalymár 7:1 (2:1) Kiskunhalas, 500 néző, v.: Petrekanics. — Az I. félidőben a katymáriak nagy lelkesedé­sükkel fel tudták tartóztatni a halasiak rohamait, de szünet után a sorozatos halasi roha­mok alatt összeroppantak. Sava­nya egy Il-est kihagyott. Gl: Oláh 3, Tóth III. 2, Lévai és Tóth II., ill. Tumbász. Jc';: Savanya, Viko>. Oláh, illetve Ispanovics, iy és Tum­bász. — Ifjúsági eredmény: 4:2 H. MÁV javára. Bajai Bácska Posztó—Vaskút 1:0 (0:0) Baja, 300 néző, v.: Keresz­tes. — A Bácska sorozatosan vezette támadásait a vaskúti kapu ellen — minden ered­mény nélkül. Fordulás után is Baja támadott többet, de csak egyetlen gólra telett erejükből, amikor a 35. percben Bartának sikerült a szívósan védekező vaskútiak hálóját bevenni. — Jók: Gulyás és Városi, illetve Rácz és Makai. — Ifjúsági eredmény: 3:0 a Bácska javára. Gara—Hajós 3:1 (2:0) Gara, 300 néző, V.: Szikra. — Jó iramú mérkőzés során szép, változatos támadásokat vezetett mindkét csapat. A garaiak szünet előtt szerzett két góljuk tudatában nyugodtabban ját­szottak a II. félidőben és bizto­san nyerték a találkozót. — Gl: Jakab 3, illetve Németh. Hiúsági eredmény: 4:2 Gara javára. Jánoshalma—Bácsbokod 1:1 (1:0) Bácsbokod, 500 néző, v.: Sza­bó. — Jó iramú, mindvégig iz­galmas mérkőzés. A 35. perc­ben Ságodi 11-esből vezetéshez jutott, amit a hazaiak a II. félidő közepén egyenlítettek Bányai góljával. — Jók: Ságo­di, Madarász, Antal. Ifjúsági eredmény: 2:0 Jánoshalma ja­vára. Miske—Kecel 1:1 (0:1) Miske, 500 néző, v.: Molnár. — Közepes színvonalú mérkő­zésen Miske tehetetlen csatár­sora miatt vesztette el az egyik bajnoki pontot. —; Gl: Bene­dek, illetve Balázs. — Jók: Má- csai, Bartkó, Molnár, illetve Lajkó, Weisz. Ifjúsági ered­mény: 3:0 Miske javára. Soltvadkert—Császártöltés 1:0 (1:0) Császártöltés, 200 néző, v.: Varga. — A vendégek csak ha­talmas küzdelem után tudták a két pontot megszerezni.' Új pálya Elkészült a Félegyházi Re­ménység VSC új labdarur >- pályája. A nagyrészt társadal mi munkában épült létesítmény n hatalmas munkát végzett a Ho :- véd vasútépítők KISZ-szerv:... te. Az új pályára a városi ta­nács ad vasalt kapufákat, s íny rövidesen már megkezdődhetni rajta az edzések és mérkőzések. Ez a hatodik használható pál ■> Félegyházán, s vele remiibe: >- leg végleg megoldódott a Vas­utasok régen húzódó pályaprou- lémája.