Petőfi Népe, 1966. március (21. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-29 / 74. szám

Nem sikerült a pontszerzés Jászberényben jászberényi Lehel—Kecskeméti Dózsa 2:0 (0:0) Jászberény, 1500 néző, vezet­te: Bacsó. Jászberényi Lehel: Sándor — Fortuna, Helle, Sulyovszky — Józsa, Hegedűs — Sánta. Kelemen, Bánhidi, Szántai, Fü- löp. Edző: Fodor Rezső. K. Dózsa: Gór — Vincze, Kol- tai, Peller, Kéri — Lantos, Sző- czey — Jósa, Kiss II., Serényi. Ézsi. Edző: Titkos Pál. Salakos pályán, borús időben, a hazai csapat kezdte a játé­kot. A K. Dózsa 4—2—4-es já­tékrendszerrel lépett pályára. Az első támadás a hazai kapu ellen indult, de Serényit sze­relték a védők. A jászberényi ellentámadások sem hoztak eredményt. A 8. percben Bán- hídi jó lövést küldött a kapura, de Gór hárított. Ezután Szántai lövését ütötte szögletre a kecs­keméti kapus., A második negyedórában is felváltva támadott mindkét csa­pat, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A félidő utolsó tíz percében job­bára a jászberényiek térfelén folyt a játék. Ekkor Kiss II. és Serényi került jó helyzetbe, de az előbbi ismét körülményeske- dett és szögletre mentettek elő­le. Serényi pedig a 42. percben egyedül törhetett kapura, de el­hamarkodottan lőtt és a kapu mellé talált. Szünet után még egy ideig a Dózsa maradt támadásban. Jósa két ízben is lefutotta a hátvédjét, de először a lövése nem sikerült, a másodiknál pe­dig a beadása nem jutott el a tiszta helyzetben levő Serényi- hez. Ezután fölénybe került a Jászberényi Lehel. A 14. perc­ben meg is szerezték a vezetést. Korszerű támadás futott a Dó­zsa kapuja felé. Kelemen Sántához továbbí­tott, aki hat méterről a ki­mozduló Gór fölött a hálóba bombázott. 1:0! A Dózsa ellentámadásaiban már nem volt erő. és nem is okoztak különösebb veszélyt a hazaiak kapujára. Tartós me­zőnyfölényt harcoltak ki a jász­berényiek és a 88. percben be­biztosították ' a győzelmüket. Szögletet íveltek be a jobbról. Gór védhette volna a beíve­lést, azonban a labdát a jól érkező Bánhidi a hálóba fe­jelte. 2:0. A várt pontszerzés tehát el­maradt. Az első félidőben még jól játszott a Dózsa, ekkor több helyzete volt. mint ellenfelének. A játék második felében a ha­zai csapat tartós fölényt tudott kiharcolni, míg a Dózsa-csatá- rok kevés sikerrel tartották elől a labdát. A/ látottak alapján a hazai csapat győzelme megér­demelt. A jászberényi együttes védelme és a csatárok közül Sánta és Szántai játszott igen jól. A Dózsából Peller, Szőczey. Serényi és Jósa játékát emel­hetjük ki. A játékvezető jól vezette a sportszerű mérkőzést. M. I. Döntetlen lehetett volna Szegedi VSE—Kiskunfélegyházi Vasas 1:0 (0:0) Szeged, 1800 néző, vezette: Halász. SZVSE: Simái — Kelemen. Halász, Réti — Tóth IV.. Far­kas — Biltsik, Katona. Thékes. Bite. Tóth II., Edző: Kalocsay Géza dr. K. Vasas: Bolya — Bense, Sa- hin II., Tarjányi — Sikár, Ma­kai — Kovács, Lengyel, Vass. Sahin I., Sánta. Edző: Kanyó János. Talárcsik és Ádám sérülése miatt kedvezőtlenül alakult a Vasas összeállítása, s így első­sorban a védelmet szervezte meg a találkozóra. Kovács a hátvédek vonalába húzódott, és Sánta is inkább a védelmet se­gítette. A 3. percben Vass fél­pályáról nagy lendülettel kapu- ráttört. A Vasutas védőket sor­ban átjátszotta, s 14 méterről óriási kapufát rúgott. Az 5. percben újabb Vasas­akció futott1 a pályán, de a sze­gedi védők „tisztáztak. Szünet után a 10. percben szü­letett meg a mérkőzés egyetlen gólja. Biltsik elfutás után élesen beadott és a berobbanó Far­kas 14 méterről nagy lö­véssel megszerezte a győz­tes gólt. 1:0! A Vasutasnak az elért gólon kí­vül még a második félidőben egy helyzete volt. A Vasas szórványos támadásai is csak részben voltak veszélyesek. A látottak alapján nagy iramú, de mérsékelt színvonalú mérkő­zésen a tartalékos Vasas dön­tetlent elérhetett volna, de Vass kivételével a csatárok erőtlenek voltak. Jók: Sahin II., Tarjányi, Ma­kai és Vass. NB n. Keleti csoport állása 1. JásEberéniy > 4 3 — 1 5:2 6 2. SZVSE 4 3 — 1 5:3 6 3. Bp. Spartacus 4 2 1 1 5:3 5 4. S. KoháiSiz 4 2 1 1 5:3 5 5. Kecskemét 4 2 1 1 7:5 5 6. Nagybátcmy 4 2 1 1 6:5 5 7. Bp. Előre 4 2 1 1 4:4 5 8. Szóin. MÁV 4 2 — 2 5:3 4 9. KISTEXT 4 2 — 2 9:7 4 1K>. MGM Debrecen 4 1 2 1 6:5 '4 11. Cegléd 4 2 — 2 8:3 4 12, Szóin. MTE 4 t 2 1 5:6 4 113. Pénzügyőr 4 1 1 2 6:7 3 14. Borsodi B. 4 1 1 2 4.*6 3 115. Miskolci B. 41123:53 16. Gyula 4 1 1 2 2:5 3 17. Békéscsaba 4 — 2 2 3:6 2 18. F. Vasas ^—13 3:8 1 A forduló eredményei: Ceglédi VSE—Salgótarjáni Kobásiz 2:1, Pénz­ügyőr—MGM Debrecen 2:2, Borsodi Bányász—Miskolci Bányász 2:0, Bp. Spartacus—Békéscsabai Előre 1:0, Gyulai MEDOSZ—KISTEXT 1:0, Nagybátonyi Bányász—Szolmoki MTE 3:1, Bp. Előre—Szolnoki MÁV 1:0. fl toló 13. heti eredménye 1. vasas—Csepel l 2:0 2. Győr—FTC 1 2:0 3. DVTK—MTK 2 0:1 4. SBTC—Pécs x 0:0 5. Dunaújv.—Dorog 1 2:1 6. DVSC—SZEAC 2 1:3 7. Eger—Sz.fehérvár 1 2:1 8. K. Honvéd—Budafok 1 1:0 9. Egyetértés—Sztombath. 1 3:2 10. Oroszlány—Szállítók x 0:0 11. PVSK—P. Bányász 1 1:0 12. Sztf. MÁV-Várp. 2 0:4 13. B.csaba—Bp. Sport. 2 0:1 ■fi 14. Varese—Milan x 0:0 Formán kívül volt a kecskeméti kapus MARTFŰ—KECSKEMÉTI TE 4:0 (1:0) KOSÁRLABDA NB I. BP. HONVÉD—BAJAI BÁCSKA POSZTÓ 120:83 (€5:35) Martfű, 200 néző, vezette: Vö­rös B. KTE: Vitkovics — Fekete II.. Fekete I., Suhajda — Szabó, Diószegi — Marincsák, Fási, Daczi II., B. Szabó, Bozsó. Edző: Dombóvári András. Jól indult a KTE szempont­jából a mérkőzés. A 3. percben B. Szabót Laczi II. jó labdával ugratta ki. A szélső lövése a ka­pus térdéről kipattant. A KTE | a mezőnyben jó játszott, mégis az utolsó percekben potyagóllal vezetést szereztek a hazaiak. Egy ívelt labdára Vitkovics el­felejtett kifutni és az egyik martfűi játékos nyugodtan he­lyezhette a kecskeméti hálóba a vezető gólt. Fordulás után a KTE letér­ten kezdett. A 16. percben a martfűi balösszekötő lesről in­dulva a leálló KTE-vcdelem mellett megszerezte a második gólt. A 2*. percben megpecséte­lődött a KTE sorsa. Mezőtelki elfutott, s jó beadását Szűcs az állva maradt Vitkovics mellett belőtte. Az utolsó gólt a 41. percben Gábris Vitkovics újabb hibájából juttatta a KTE háló­jába. — A gólarány túlzott. NB I. férfi. Bp. Klapka utca, v,: Vincze, Monostori. Baja: Kovács (26), W ed dinger — Rátvai (22) — Halmos (10), Ikotity (17). Csere: Piszárovics (8), Vörös. Edző: Mihályfi János. Talán a fárasztó utazás okozta a merevséget, de nagyon bizony­talanul kezdett a baji csapat A saját pályájukon szinte hihe­tetlen biztonsággal dobó Honvéd csakhamar 20 pontos előnyre tett szert és ezt a félidőig 30 pontra növelte. A szünet után sokkal kiegyenlítettebb lett a küzdelem, de a (Honvéd most is nagyon jóL dobiott. Jók: Rátvai, Ikotity. A Hon­véd legjobbjai: Koczka 23, Rácz 21. MTK—BAJAI FEHÉRNÉMÜGYAR 75:40 (39:16) NB I. női. Bp. Szentkirályi u. V.: Szabó II., Horváth. Baja: Vassné (15), Pásztor (7) — Sztipity (6) — Schmidtné (8), Grünfelder II. (2). Csere: Pa- tonai (2), Mándi, Stévó. Iván, Molnár. Teljesen esélytelen volt a ba­jai csapat és így nagyon nyu­godtan játszottak. Nem is ment rosszul. Kár hogy az első fél­időben sok bünjtetődobás kima­radt. A szünet után sor került a fiatalok játékára is. akik meg­lepően jól állták meg helyüket. Jók: Schmidtné, [Mándi. Az MTK legjobbjai: Hegedűs (28), Ké­szemé (20). KECSKEMÉTI DŐZSA—BP. VTSK 66:55 (37:23) NB 1. női. Kiskunfélegyháza. 200 néző. V.: Pajor, Petelei. K. Dózsa: D. Kovács (8), Li- borné — Czégai (12) — Korok- [ nai (16), Túri (26). Csere: Kar- pesitsné (2). Pelle (2), Magyar, Bende, Bajtai, Fekete, Reményi. Edző: Adamik Ferenc. A mérkőzés elején a váloga­tott Iváncsinét ügyesen fogták, Túri és Koroknai távoli do­básaival ' csakhamar 12—13 pontos előnyt szerzett a kecs­keméti csapat és ezt a szü- j netig tartani tudta. A fordulás j után először tovább nőtt a kecs­kemétiek előnye. Tizenhat pon­tos vezetés után kissé könnyen vették a védekezést és ekkor Ináncsiné sorozatos kosaraival 6 pontra felzárkózott a VTSK. A végén a Dózsa jól hajrázott. Jók: Túri, Koroknai, Czégai, Pel­le, Liborné. Felugrás előtt! Koroknai meg­szerezte a lepattanó labdát Bo- hátyné előtt és a következő pil­lanatban egy szép tempódobás­sal juttatta kosárba. (Rádi Jó­zsef felv.) KECSKEMÉTI PETŐFI—ÁLLATORVOSOK 76:42 (37:18) NB II. férfi. Bp. BVSC-pálya. V.: Gilly, Gábor. K. Petőfi: Tóth (11), Szabó F. (2) — Gábor (10) — Kovács (13), Király (10). Csere: Szakáll dr. (16), Csikai (6), Szeghalmi (4), Ruszkai (4). Fellegi. Fejes, Árva. Edző: Guóth Iván. Kitűnő játékkal idegedben is biztosan győzött a Petőfi. Jók: Szakáll dr., Gábor, Szeghalmi, illetve Varga (16). Sok kihasználatlan gólhelyzet KALOCSAI VTSK—TISZAFÖLDVAR 1:0 (1:0) Kalocsa, 600 néző. vezette: Spitzer. Kai. VTSK: Libor — Kollár, Tóth, András — Vatai, Okner — Matos, Farkas. Sípos II., Bende, Miskei. Edző: Hirmann Endre. Kezdés után mindjárt a ka­locsaiak vették át a játék irá­nyítását. A 30. percben Farkas fejesét nehezen mentette a ka­pus. A következő percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. Kollár — mintegy 35 méterről — jól Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem KALOCSAI HONVÉD—CSONGRÁDI PETŐFI 2:0 (0:0) eltalált labdája) vágódott a jobb felső sarokba. 1:0! Továbbra is támadásban rriaradt a VTSK, és Vatai 20 méteres szabadrú­gása alig kerülte el a bal als« sarkot. Fordulás után a 2. percben korszerű támadást vezetett Ka­locsa de Matqs pillanatnyi té­továzása miatt odalett a biztos gólhelyzet A 10. percben veszé­lyes helyzet alakult ki a hazai kapunál, szerejncsére Libor jól hárított. A 18. percben Sípos II. nagy lövését csak nehezen tudta szögletre) tolni a földvári kapus. A 25. percben Miskei kapura lőtt, már mindenki gólt látott, de a kapus a vonalon el­csípte a labdát A kalocsai csapat határozot­tan javuló foifmát mutatott. — Jók; Libor Kollár, Tóth. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Báes-Kiskun megyei Bizottsága és a megyéi tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei! Lapkiadd Vállalat felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközoont: 26-19. 25-1«. Szerkesztő! bizottság 10-58 Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizetési dii 1 hópaprá 13 forint Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskémé’ - Telefon: tl-85 Index: tö 065 lendületben levő halasiak há­rom eredménytelen szögletet értek el.' Fordulás utón a széltől támo­gatott MEDOSZ teljesen átvette a játék irányítását, de minden támadásuk meddő maradt. Eb­ben nagy része volt annak, hogy a csabaiak védekezése sokszor *0 llépte a sportszerűség határát. A halasi csapaton határozott javulást láthattunk. A csatársor gólképességén azonban sürgősen javítani kell. Csongrád, 500 néző, vezette: Horváth. Kai. Honvéd: Kerekes — Kiss, Kapitány, Kálóczi — Kovács, Vén — Bódis. Medgyesi, Bozó, Tóth, Menrath. Edző: Malom­szegi Ottó. Az első veszélyes helyzet a 18. percben a kalocsai kapunál adódott, de a csongrádi jobb- összekötő elhamarkodottan mel­lélőtt A 35. percben Kerekes csak önfeláldozó belevetődéssel tudott menteni. Szünet után nagy lendülettel kezdett a Honvéd, s már az 1. percben gólt ért el. Bozó a tisz­tán álló Tóthoz továbbított, aki 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0! A kalocsaiak teljesen átvették az, irányítást, úgyhogy a csongrádiak alig tudtak át­jönni a felező vonalon. A 15. percben újabb gólt ért el a Hon­véd. Vén futott el a labdával, Bozóhoz játszott, majd a közép- csatár visszaadott a jól kiugró Vén elé, és a fedezet labdája a bal alsó sarokba talált. 2:0! A hazai csapat próbálkozásait a kalocsai védők már a fél pályán rombolták. A 20. percben nö­velhette volna előnyét a Hon­véd. de Vén és Medgyesi egy­mást zavarta és oda lett a jó helyzet. A továbbiakban sem csökkent az iram. A 25. percben Medgyesi nagy lövését a kapus szögletre tolta. A 31. percben a "songrádi Herczeg megrúgta B ót, mire kiállították. Az alaposan megfiatalított csongrádiak nem bírták erővel a kalocsaiak szünet utáni nyo­mását. A gólarány nagyobb is lehetett volna. — Jók: Bozó, Kovács, Tóth és Vén. Még mindig gólképtelen a halasi csatársor KKHALASI MEDOSZ—BÉKÉSCSABAI HONVÉD 0:0 Kiskunhalas, 400 néző, vezet­te: Szeghő. H. MEDOSZ: Nagy — Tóth II.. Kiss, Csabankó, Mester — öl- veczky, Lipák — Csányi II., Va- nyiska, Dobszai II., Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. A halasiak léptek fel támadó­lag és mintegy tízperces fölényt harcoltak ki. A 16. percben Tóth II. gyors beadása Vanvis- kától Csányi elé pattant, de Dobszai éles lövése centiméte­rekkel kerülte el a kapust, A