Petőfi Népe, 1965. november (20. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-16 / 270. szám

A jelenleg jobb csapat győzött Egri Dózsa - Kecskeméti Dózsa 2:1 (0:1) Kecskemét, Széktói Stadion: 2500 néző: vezette: Kaposi. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I., Szász — Szabó, Hamis — Nagy, Faliszek, Frommer, Var­ga, Csizmadia. Edző: Kemény Tibor. Kecskemét: Czéh — Vineze, Koltai, Kéri — Peller, Morvái — Kasza, Kiss II., Szappanos, Takács, Ézsi. Edző: Titkos Pál. Hatalmas hangorkán fogadta a pályára kifutó csapatokat. Több mint ezer lelkes egri szur­koló kísérte el csapatát kecske­méti mérkőzésére. Kolomppal. síppal, trombitával felszerel­kezve, ütemesen biztatták ked­venceiket. Az idő nem kedve­zett a labdarúgásnak. Az első támadásokat az Eger vezette. Kapkodtak a kecske­méti védőik. A 2. percben Mor­vái hazaadása okozott izgalmat. Nem sokkal később Prommer lőtt váratlanul. A jól eltalált lövést Czéh hatalmas bravúrral ütötte ki a felső sarokból, majd Kéri szabadított fel. Lassanként magára talált a kecskeméti csapat is. A 7. perc­ben Morvay—Kiss II. volt a labda útja. Az összekötő lóvé­ból jó . érzékkel ütötte ki Papp. A 8. percben ragyogó akciót ve­' nagyszerűen a kecskeméti ka­pus. A következő percben Ézsi mintaszerű cselekkel futott el a szélen, sajnos lövése nem si­került. Az utolsó percben Czéh önfeláldozóan dobta bele magát egy beadásba és tisztázott a gólra éhes Faliszek elől. A második félidő első percé­ben növelhette volna előnyét a kecskeméti csapat. Takács nagyszerű helyzetbe került, de lövése mellé szállt. A játék to­vábbra is érdekes maradt. Czch az 5. percben ismét szépen vé­dett. de a 6. pgrcben már ő is tehetetlennek bizonyult. Nagy K. szögletét az el bá­mészkodó védők közül ki­emelkedő Varga fejelte véd- hetetlenül hálóba, 1:1! A kezdés után azonnal, Papp mutatta be képességeit. Takács fejesét védte bravúrral. A 12. percben Csizmadia vezetett ve­szélyes támadást. Beadását Czéh tette ártalmatlanná. Az ellentá­madás során, a 16-os sarkánál Peller és Faliszek csapott ösz- sze. Sajnos, a játékvezető Pei­ler megmozdulását szabályta­lannak minősítette. A megítélt szabadrúgásnak Faliszek futott neki. A találkozó után az egri játé­kosokat melegen ünnepelte szur­kolótábora, A bajnokcsapattag­jait vállukon vitték az öltöző­be. Az Egri Dózsa játékosai ki­váló teljesítményt nyújtottak ezen a találkozón. Mégis ki kell emelni Papp és Kiss I. bizton­ságát, Csizmadia és Varga ra­gyogó támadásszövéseit, Fali- szek irányító készségét. A kecskeméti csapat játéko­sai közül elsősorban Czéh emel­hető ki, mint a mezőny legjobb­ja A védelem az első gólig állt a lábán. Később többször is za­varba jött. A fedezetek közül Pedler játéka volt jobb. A csa­társorból csak Ézsi játéka emel­hető ki. Sfejnos, a második fél­időben alig kapott labdát. A többieknek csak felvillanásai voltak. Kaposi játékvezető kisebb hi­báktól eltekintve, jól' tartotta kézben az egyébként sportszerű mérkőzést. A partjelzők jól se­gítették Kaposit, H. P. NB H. KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Eger 33 19 8 6 63:26 46 2. Kecskemét 33 17 6 10 53:33 40 3. Bp. Elölje 33 15 9 9 50:39 39 4. Szóin. MÁV 33 16 7 10 45:34 39 5. Pénzügyőr 33 13 13 7 43:3$ 39 6. Bp. Spartacus 33 15 3 10 51:35 38 7. Borsodi B. 33 15 8 10 47:33 38 8. Nagybátony 33 12 10 11 31:39 34 9. Gyula 33 11 11 11 37:37 33 1«. Szóin. MTE 33 13 7 13 37:52 33 11. Békéscsaba 33 11 8 14 37:44 39 12. KISTEXT 33 10 10 13 34:48 30 13. SZVSE 33 8 13 12 53:46 29 14. Miskolci B. 33 12 5 16 44:56 29 15. V. IZZÓ 33 10 9 14 30:45 29 16. Debr. Honvéd 33 8 9 16 35:52 25 17. Kisterenye 33 8 8 17 33:50 24 18. Martfű 33 6 7 20 3150 19 Kiss II. fejéről az egriek hálójába jutott a kecskemétiek vezető gólja. zetett a Kecskeméti Dózsa, j melynek végén Szappanos lövé­sét nehezen tisztázták a védők, .j Élvezetes, változatos volt a já- ! ték. Mindkét csapat védőit ne­héz feladat elé állították a csa­tárok. A 12. percben Varga nagy helyzetet hagyott ki- Még ugyanebben a percben minta­szerű akcióból született meg a Kecskeméti Dózsa vezető gólja. Ézsi villámgyorsan futott el a bal szélen. Ragyogó be­adását Kiss II. remek fe­jessel juttatta Papp hálójá­ba, 0:1! A gól után kiegyenlítődött a játék, de az iram nem csök­kent. Mindkét csapat kapuja többször is veszélybe került. A sűrű hóesés nagyon zavarta a csapatokat. A pálya rendkívül síkossá vált. Ennek tulajdonít­ható, hogy a védők legtöbb esetben csak szögletre tudtak szerelni. A 31. percben Csizma­dia jó helyzetből csúnyán fölé lőtt. Az ellentámadás során Ka­sza előtt kínálkozott gólszerzési alkalom, de a szélső elhamar­kodta a helyzetet. A 37. perc­ben Czéh merész vetődéssel tisztázott Nagy elől. A 40. perc­be» Faliszek tövűét Béáté Okosan beívelt labdáját a teljesen szabadon hagyott Varga fejelte kapura. A labda először kapufára, majd onnan a hálóba pat­tant. 2:1! A gól után az egriek lehiggad­va, labdatartásra rendezkedtek be. Tudatosan lassították le a játékot, megerősítették védel­müket. Ennék ellenére, a 28. percben Takács a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta ki. Papp kiütött egy labdát, ponto­san a befutó Takács elé. Az összekötő térdéről, mintegy 3 méterről, mellé pattant a lab­da. A következő percben Prom­mer került óriási helyzetbe. Sze­rencsére hibázott. A 33. perc­ben Faliszek szép fejese aratott megérdemelt tapsot. Az utolsó tíz percben a kecskeméti együt­tes kezdeményezett többet, de a csatársorban nem volt elég átütő erő. Remek iramú, küzdelmes, élvezetes játékot hozott a | két vetélytárs találkozója. Az Eger megérdemelte a győzelmet, hiszen a mérkő­zés folyamán többet táma- ■ dott és retn#b.üt védekezett. Az utolsó előtti fordulóban tehát végleg eldőlt a bajnokság és a kiesés kérdése. Az Eger már az utolsó mérkőzés ered­ményétől függetlenül megnyerte a bajnokságot, s ugyancsak biz­tos kieső már a Debreceni Hon­véd, a Kisterenye és a Martfű. Érdekes, hogy a debreceni csa­pat a tavaszi fordulóban még az élcsoportba számított és a 8 helyen végzett. A forduló eredményei: Szol­noki MÁV—KISTEXT 0:0, Bp. Előre—Debreceni Honvéd 3:2 (2:0), Nagybátonyi Bányász— Békéscsabai Előre 1:0 (0:0), Bor­sodi Bányász—Martfűi MSE 3:0 (2:0), Miskolci Bányász—Szol­noki MTE 4:1 (1:0), Bp. Spar­tacus—Vasas Izzó 2:1 (1:1), Sze­gedi VSE—Pénzügyőr SE 2:2 (2:1), Gyulai MEDOSZ—Kiste- renyei Bányász 1:0 (0:0). A totó 46. heti eredménye *2 x 2 1 1 1 I 1 2 1 I x % — x. Győztek asztaliieniszezőink Kecskeméti VM— Szolnoki MÄV 13:7 Vasárnap délelőtt a Piarista Gimnázium tornatermében bo­nyolították le a kecskeméti lá­nyok NB II-s asztalitenisz-mér­kőzésüket. A találkozó a szol­nokiaknak volt sorsdöntő, mert így kiestek. A kecskeméti csa­pat valamennyi tagja jó formá­ban játszott és ilyen arányban is megérdemelten győztek. A csapat győzelmeit Varga J. 3 Hollósy 3, Megyesi 2, és Nagy E. 2, valamint Varga—Hollósy- pár 2 és a Megyesi—Nagy-pá­ros szerezték. Nemcsak tisztít, javít is Új üzleteket nyit Hat napra vállal mosást A Kecskeméti Szolgáltató. Ja­vító és Vegyesipari Vállalat Patyolat üzemének munkájával nem mindig voltak megeléged­ve a rendelők az elmúlt évek­ben. Különösen a vállalási ha­táridő elmulasztása miatt ér­kezett sok kifogás a vállalathoz. A panaszok jó részét azonban nem a Patyolat dolgozóinak a hanyagsága okozta, hanem az a tény, hogy az üzem nem ren­delkezett megfelelő helyiségek­kel és felszereléssel. Ebben az évben gyökeresen megváltozott a helyzet. Január 15 és május 1-e között 200 ezer forintból korszerűsítették a tisz­tító helyiségeit és körülbelül 160 ezer forint értékű szárító-, mosó-, illetve vasalógépet vásá­roltak. A régi felszereléseket pedig felújították. Az elmon­dottakon kívül hozzájárult a kedvező változáshoz az is. hogy a Vízmű Vállalat átadta a haj­dani gőzfürdő összes helyisé­gét és ezzel jelentősen kibővüjt a Patyolat műhelye. a kecskeméti Patyolat A rekonstrukció eredménye­képpen a korábbinál lényegesen nagyobb az üzem teljesítőképes­sége és ma már ott tartanak, hogy hatnapos határidőre tud­nak mosást vállalni. A megren­deléseket nemcsak nagy téte­lekben. hanem kilós, úgyneve­zett pipere csomagokban is vál­lalják. Üjdonság, hogy tíz szabó-varró szakmunkással bővítették a lét­számot, így a tisztításra leadott ruhákon — az flfcgek kivételével — kisebb javításokat is el tud­nak végezni a megrendelők kí­vánságára. A peremkerületek lakóinak a kívánságára a közeljövőben új rendelésfelvevő üzletet nyitnak a Len in városban, majd több külső kerületben, a távolabbi fejlesztési tervek között ezen­kívül egy vegytisztítógép beszer­zése is szerepel. A vegyszeres tisztítás bevezetése nemcsak gyorsabbá teszi majd a Patyo­lat munkáját, hanem tovább javítja a minőséget is. —n —r Magyar szakszervezeti küldöttség Romániában Vajdahuny ad: A Szaktanács öttagú küldöttsége, amely Bru- tyó Jánosnak, a Szaktanács elnökének vezetésével tartózkodik Romániában, november I3-án ellátogatott a helyi vas- és fém­kombinátba. (Telefoto — MTI Külföldi Képszolgálat) A gondozást a legeld is meghálálja Tanulni, tanulni, újabb és mindig fejlettebb módszerekkel próbálkozni! — milyen sokszor elhangzik ez napjainkban a mezőgazdasági nagyüzemekben. S természetesen a tanulás nem öncélú, hiszen a terméshozamok emeléséért jócskán van még mit tennünk. Hogy csak egyetlen példát említsek: a mi. országo­san 87 mázsás burgonya-ter­mésátlagunk messze-messze el­marad a 200 mázsát megköze­lítő lengyelországi, vagy NDK- beli átlagtól. De nem is erről kívánok szólni. Hanem arról az újabb előrelépésre ösztökélő örömről, arhelyet a napokban a Tassi Községi Tanát» ülése után volt alkalmam lemérni. Az örömre éppen a hozamnövekedés adta az okot. Méghozzá a legelő szé- aabozamának emelkedése. A tanácsülésen ugyanis a helyi legeltetési bizottság adott számot ez évi munkájáról, kü­lönös tekintettel a legelő gon- lozására. Mint a számadásból kitűnt, május 15-e. a legeltetés megkezdése előtt fogasolássa] készítették elő a rétet. majd holdonként 120 kilogramm nitro­gén fejtrágyával törekedtek a feljavítására. Ezt a műtrágya­mennyiséget később még 380 ki­ló kiszórásával egészítették ki Az eredmény nem is maradt el A szakaszos legeltetés mellett a közös és a háztáji szarvas­marha-állomány jó minőségű fűhöz jutott, a próbakaszálás nyomán pedig holdanként 27 mázsa száraz szénát takarítottak be. S hogy a helyi tsz-ek vezetői mostanában gyakran emlegetik dr. Bartossik Lajos, a megye: tanács vb mezőgazdasági osztá­lya legeltetési felügyelőjének nevét, azért van, mert a sikert nem utolsósorban az ő bölcs ta­nácsainak köszönhetik. És a to­vábbi tettrekészséget is. Mert Tasson máris formálód­nak a következő tervek. Jö­vőre — az ideihez hasonló — műtrágya-felhasználás mellett, a Kiskunsági csatornában meg­jelent víz jóvoltából az öntözés is lehetővé válik. Ily módon az egész legeltetési idényre meg­oldódott a kihajtott jószágok zöldtakarmánnyal való ellátása. 9 ha a legeltetési bizottság anyagi erejéből futja, illetve a népgazdaságunk segítése lehe­tővé teszi, szeretnék villany­pásztorral a szakaszos legelte­tést is bevezetni. P. I­^VAA^VVWVVVV^VVVVWVVWVVVVVVVVVVy PETŐFI NBPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Baes-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Báes megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István Igazgató Szerkesztőség; Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér l/a Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj i hónapra 13 forint Báes-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: u-85. Indes: 25 063.