Petőfi Népe, 1965. november (20. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

0 megyei TS elnökségi ülése Végső döntés a tiszahécshei óvás ügyében A megyei TS elnöksége ülést tartott. Első napirendi pont­ként elfogadta az elnökség az 1965. évi Falusi Dolgozók Spar- fákiádjáról készült jelentést, majd jóváhagyta a jövő évi A Kiskunhalasi Honvéd—Vaskút mérkőzést a vaskó tiak lemond­ták. Egy érdekes jelenet a KTE—Dunavecse-mérkőzésről. Laczi II. szöglete után a dunavecsei kapus nagy bravúrral hárít a fejelni készülő Diószegi elől. kecskemétiek győzelmét. A fél­idő egyetlen gólját Barta fejel­te. A vendégek a végén kiful­ladtak és Sallai, Laczi II., Dió­szegi, valamint Barta góljával biztos győzelmet arattak. Jók voltak a KTE-bői Fekete I., Laczi II., Bozsó. Szabadszállási Honvéd— K. Dózsa II. 1:1 (IrO) Szabadszállás, 300 néző, v.: Szabadi. — Végig a honvédcsa­pat irányította a játékot és a győzelmet is megérdemelte vol­na. A Dózsa kényelmesen ját­szott. Gl.: Tóth, illetve Takács. Jók: S. Kiss, Tóth, illetve Vin- cze és Morvái. Kiskunfélegyházi Honvéd— Izsák 4:3 (0:1) Izsák, 300 néző, v.: Gyökér. A Honvéd végig tíz emberrel játszott (egy lemaradt), de így is — különösen szünet után — szebben és jobban játszott, s megérdemelten győzött. — Gl.: Kállai II. 2, Sallai 2, illetve Juhász I., Filus I. és Filus II. Jók: Kállai II., Sallai, Kovács, illetve Filus I. és a két Juhász. K. légierők—lajosmizse 2:1 (0:0) Iajosmiz.se, 100 néző, v.: Sze­gedi. — Az I. félidőben kemény küzdelmet vívott a két csapat a vezetés megszerzéséért, de a góllövés nem sikerült egy i kő­jüknek sem. Szünet után a Lé­gierők nagy erővel rohamozott és Beregi, valamint Bohács gól­jával vezetésre tett szert. I.a- josmizse csak Pálfi öngóljával szépített. Ezután egészen eldur­vult a játék és a légierőkből Bíró, Bohács. Földvárszky és Ubriczki a kiállítás sorsára ju­tók A fima fii. góljával csakhamar ki­egyenlített. Ezután a tiszakécs- kei Sántát kiállították. A félidő közepén az erőteljesen rohamo­zó vasutascsapat Vikor és Oláh góljaival otthon tartotta az oly fontos két bajnoki pontot. Jók: a két Tóth, Vikor, Szalai, illet­ve Zoboki, Bakó és Csemus. K. Fémmunkás—K. M AV 3:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, v.: Győri. — Igen gyenge színvo­nalú játékot hozott a mérkőzés. A Kecskeméti MÁV már min­denképpen kiesett. A Fémmun­kás nagyobb arányban is győz­hetett volna. — GL: Dorogi Farkas L, Vass II. Jók: Dorogi, Szabó. Farkas I., illetve Hor­váth, Balányi és Kovács II. DÉLI CSOPORT Kiskőrös—Katymár 3:1 (3:0) Katymár, 300 néző, v.: Soly- mosi. — Kedves ünnepség és virágcsokor-ajándékozás előzte meg a mérkőzés kezdetét, ab­ból az alkalomból, hogy a kis­kőrösi csapat először szerepeit Katymáron. Az I. félidő első felében Kiskőrös nagy erővel rohamozott és háromgólos előnyre tett szert. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, de a hazaiaknak csak szépíteni si­került. — Gl.: Markó 2. Palus- ka n. 2, Paluska I., illetve Ma- I muzsics. Jók: a három Szent- györgyi, illetve Ispanovics. Bú­csú és Mák. Soltvadkert—Császártöltés 7:3 (2:1) Soltvadkert, 300 néző, v.: Sza­badi. — Szezon végi játékkal , 3 w tm\ A LABDARUGÓ NB I. ALLÄSA 1. Vasas 25 16 5 4 44:18 37 2. FTC 25 14 7 4 65:30 35 3. U. Dózsa 25 14 4 7 50:28 32 4. Bj>. Honvéd 25 11 7 7 44:28 29 5. Győri V. ETO 25 U 6 8 39:30 28 6. Tatabánya 25 9 8 8 29:31 26 7. Pécsi Dózsa 25 9 6 10 27:30 24 8. Salgótarján 25 8 13 7 24:33 23 9. MTK 25 7 9 9 29:41 23 10. Csepel 25 9 4 12 33:35 22 11. Ózdi Kohász 25 9 3 13 28:56 21 12. Dorog 25 6 8 11 24:38 20 13. Komló 25 6 6 13 27:44 18 14. Szeged 25 2 6 15 18:39 12 A forduló eredményei: Vasas— Ferencváros 1:0 (1:0), ózd—Bp. Hon­véd 1:0 (0:0), Győri. Vasas ETO— Pécsi Dózsa 2:i (1:1), Tatabányai Bányász—Komlói Bányász 2:0 (0:0), MTK—Újpesti Dózsa 1:1 (0:0), Sal­gótarján—Csepel 1:0 (0:0), Dorogi Bányász—Szeged 1:0 (1:0). A totó 44. heti eredménye: 2 xl2122x22x22 — 1. Szünet után feljavult a Vasas KKFÉLEGYHÁZI VASAS—BÉKÉSCSABAI VTSK 2:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, vezette: Bálint. F. Vasas: Görög — Bense, Ta­lárosak, Kovács — Sikár, Sahin II. — Ádám, Lengyel. Sahin I., Makai. Vass. Edző: Kanyó János, A vendégcsapat az I. félidő­ben teljesen védekezésre ren­dezkedett be. Elől csak a rend­kívül veszélyes Lonovics tar­tózkodott. A kemény védőjáték ellenszerét a félegyházi csatá­rok ebben a félidőben nem ta­lálták meg, de így is három nagy gólhelyzetet hagytak ki. A 14. percben az előrehúzódott Lo­novics húsz méterről a kapufá­ra lőtt. A félidő közepén a ha­zai csatárok közül Sahin I. és Lengyel hibázott gólhelyzetben. Az utolsó negyedóra változatos mezőnyjátékkal telt el. Fordulás után a helyüket so­kat változtató Vasas-csatárok betörtek a VTSK megerősített védelmébe, és sorozatos jó hely­zeteket dolgoztak ki. A mezőny legjobbja Kisfalvy kapus volt, aki a holtbiztos helyzetek egész sorát tette ártalmatlanná. A 21. percben Sahin II. az alapvonal közeléből jól ívelt középre, ahol a befutó Vass lefejelte Sahin I. elé, aki nyolc méterről, kapásból a léc alá bombázott. 1:0! A következő percben Sikár óriá­si lövését Kisfalvy kapus nagy bravúrral védte. A 25. percben Félix szándékosan megrúgta Sahin I-t, s így a kiállítás sor­sára jutott. Továbbra is a fél­egyházi csapat támadott, de Kis- falvy minden lehetőt védett. A 40. percben Sahin I. be­adott és a jól érkező Adár a balösszekötő helyéről for dulásból a hal alsó sarokba vágta. 2:0! Az utolsó öt percben is a fél- egyháziak támadtak. A II. félidőre feljavult Vasas nehezen tudta a sokszor kilenc emberrel védekező vendégek vé­delmét feltörni. — Jók: Talár­osak. Lengyel és a két Sahin. Megyei I. o. labdarúgó-eredmények A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság október 1-ével hivatalosan befejeződött. Most. már a csoportdöntők a bajnoki címért és a 3. helyért — van­nak hátra a KTE—Kiskőrös, il- letv" 3 Kiskunfélegyházi Hon­véd—Soltvadkert között, vala­mint egy-két elmaradt mérkő­zés, amelyek már a helyezése­ken sem hoznak változást. A kiesés kérdése is eldőlt. Kiesett a Dunavecse, a Kecskeméti MÁV, a Kiskunhalasi Honvéd és a visszalépett Bajai Honvéd. Ha az NB III-ból nem esik ki megyei csapat, úgy egy csapat beosztást nyerhet a megyei T. osztályba. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT KTE—Dunavecse ad) <1:0) Kecskemét, 500 néző, v.: Sári. t— A Dunavecse lelkes játéká­val több mint egy óráig kétes­sé tudta tenni a csoportgyőztes ellenére sem sikerült az egyen­lítő gólt megszerezni. K. Szállítók— Kiskőrösi Honvéd 6:0 (2:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Teg­zes. — Idei legjobb (játékát nyújtotta a Szállítók. Most vég­re a csatársor is kitűnően mű­ködött, és ilyen arányban is megérdemelten győzött a csapat a jó képességű kiskőrösi együt­tes ellen. — Gl.: Holló 4, Zu- bek, Farkas. Jók: Holló, Bara- csi, Pintér, illetve Martin. Kkhalasi MÁV—Tiszakécske 3:1 (0:1) Kiskunhalas, 100 néző, v.: Kormányos. — A kiesés ellen küzdő két csapat találkozása nagy harcot hozott, amely végül is a lelkesen küzdő halasiak sikerét hozta. Az I. félidő kö­zepén Varga nagy lövéssel a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Szünet után a MÁV irányította a játékot, és Tóth pat. A vendégek az I. félidő­ben lelkes játékukkal komoly ellenállást fejtettek ki. Szünet után a sokkal technikás abb Soltvadkert biztos győzelmet aratott. A gólarány megfelel az erőviszonyoknak. — Jók: Szeré- nyi. Bezsenyi, Mészáros, illetve Hajzer. Bácsalmás—Hajős 4:2 (3:1) Bácsalmás, 100 néző, v.: Ke­resztes. — A Hajós kezdett job­ban és már a 3. percben ve­zetéshez jutott. Majd lassan Bácsalmás vette át az irányítást és három góllal a maga javára fordította az eredményt. Szünet után ellaposodott a játék és mindkét csapat csak egyszer tu­dott eredményes lenni. Gara—Kalocsai Spartacus 2:1 (1:1) Gara, 200 néző, v.: Petreka- nics. — Kalocsa kezdett jobban és szögletrúgásból a vezetést is megszerezte. Gara nagyon igye­kezett és szabadrúgásból sike­rült is az egyenlítés. Fordulás után Gara vette át az irányí­tást és a félidő közepén sikerült is a győztes gólt megszerezniök. — Gl.: Tényi, Bereszka, illetve Sípos I. Kecel—Mélykút 3:2 (2:1) Mélykút, 300 néző, v.: Kris­tóf. — Igen kemény mérkőzést vívott a két csapat. Mélykút legalább döntetlent érdemelt volna. Spartakiád versenykiírását. Ennek érdekessége, hogy az OSN évében Ismét rendeznek atlétikában és labdajátékokban or­szágos döntőket, valamint, hogy megyei szinten a birkózást, mint új sportágat is felvették a Spartakiád műsorába. Eztán az 1966. év sportnaptár tervezetét vizsgálta meg az elnökség és a tervezetet elfogadta. Végezetül az elnökség fontos döntést hozott a Tiszakécske labdarúgócsapat elleni óvások ügyében. A megyei TS elnök­sége felülvizsgálta a megyei Labdarúgó Szövetségnek, majd a Panaszügyi Bizottságnak korábban hozott döntését és azokat megsemmisítve a Tiszakécske—Dunavecse, a Tiszakécske— Kecskeméti MÁV és a Tiszakécske—Kecskeméti Szállítók mérkőzéseket a pályán elért eredménnyel igazolta. Megállapí­tást nyert, hogy Bravik Béla játékos ügyében elsősorban nem a tiszakécskei sportkört, hanem az MLSZ-t és a megyei szö­vetséget is súlyos mulasztás terheli, akik a sportkört a játékos átigazolásáról nem értesítették. T ermészetjárás Természetjárókkal telt meg a Budaihegy északi oldala. Itt került lebonyolításra a buda­pesti Ifjúsági Kupa tájékozódá­si verseny. A nagyszámú ver­senyzőgárda szép versenyt ví­vott. A legnagyobb nehézséget a régi kiadású térkép jelentet­te. A fiúknál 46, a lányoknál 10 versenyző állt rajthoz. Me­gyénket a Katona József Gim­názium versenyzői képviselték. A pompás versenyidőben a következő eredmények szület­tek: Az ifjúsági II. o. csapat­versenyben a kecskeméti lá­nyok a Bp. Pedagógus után a második helyet szerezték meg. A fiúk versenyében a BEAC győzött a Bp. Vörösmarty Gim­názium előtt. * * * Természetjáró szakosztályt alakított a Bányai Júlia Gim­názium sportköre. Az új szak­osztály megtartotta első túráját is a Pilis hegységben. A gyö­nyörű táj rengeteg élményt nyújtott az újonc természetjá­róknak, de sok nehézség is gör­dül eléjük. Szállást előre kér­tek a csúcshegyi menedékház­ban, de azt az értesítést kap­ták, hogy nincs már hely. Kénytelenek voltak vasárnap reggel utazni, pedig — mint ké­sőbb kiderült — a turistaház majdnem teljesen üres volt. Az újabb meglepetést a hajnali vonat késése jelentette, amely több mint egy órát rabolt el az amúgy is szűk időből. Remél­jük, a nehézségek nem szegték az újoncok kedvét és később is olyan aktívan folytatják a munkát, mint ahogy kezdték. R. A. Itt is könnyen egyenlíthetett volna a Dózsa. Szappanos lövését a Spartacus kapusa ki­ejtette. A labda a gólvonal felé gurult, de a berohanó Gál az utolsó pillanatban utolérte és fcl­iMfeaáílaík .T .........................