Petőfi Népe, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-26 / 252. szám

A félegyházi csatárok gyenge napja BÉKÉSCSABAI HONVÉD—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 3S) (0:0) Megyei I. o. labdarúgó-eredmények Békéscsaba, 300 néző, vezette: Ungi. F. Vasas: Görög — Bense, Talárcsik, Kovács — Sikár, Sa- hin II. — Ádám, Lengyel, Sa- hin I.. Makai, Vass. Edző: Ke­mény János. Már a kezdés után négy perc­cel a Vasas-csatárok előtt nyílt nagy alkalom. Vass. a Honvéd­védők közül kiugrott, de a 16- osról küldött erős lövése a ka­pufán csattant. A Honvéd-csatá­rok csak szórványos támadáso­kat vezettek, azonban a Vasas- védők ezeket rendre visszaver­ték. A 17. percben Ádám előtt nyílt újra alkalom, de labdája kapu fölé szállt. A félidő hátra­levő részében mindkét csatársor előtt nyílt lehetőség gólszerzés­re, de a védők minden esetben tisztáztak. Így a félidő eredmé­nye 0:0 lett. A második félidőben is Va­sas-támadásokkal kezdődött a mérkőzés és az 5. percben Sá­riin I. labdája alig csúszott el a kapufa mellett. A 15. perc­ben egy kapu előtti kavarodás­ból a Békéscsabai Honvéd meg­szerezte a vezetést, amikor a labda Talárcsik lábáról a háló­ba pattant. Öngól. 1:0! A Vasas újra támadott, de a befejezések nem sikerültek. A 20. percben Makai előtt nyílt nagy alka­lom, de két lépésről újra a ka­pufát találta el. Utána a Bé­késcsabai Honvéd szinte a ka­pujához szegezte a Vasast. A békéscsabai balszélső a máso­dik félidő 22. percében szöglet­rúgásból érintés nélküli gólt ért el. 2:0! A 35. percben a bé­késcsabai Németh a kifutó Gö­rög mellett a hálóba lőtte a harmadik gólt. 3:0! A Vasas ez­után csak szórványos támadáso­kat vezetett, de ezek is ered­ménytelenek voltak. A 40. perc­ben a békéscsabai Lázát dur­vaságaiért a játékvezető kiállí­totta. — Jók: Sahin II. és Bense, Értékes pontokat szerzett a Kinizsi KALOCSAI KINIZSI—BÉKÉSCSABAI VTSK 3:0 (2:0) Békéscsaba, 200 néző, vezette: Csepregi. Kai. Kinizsi: Sáfrány — Kol­lár, Vatai, Bálint — Débies, Páncsity — Boda, Sipos II., Ta­mási, Farkas II.. Miskei. Edző: Hirman Endre. A kiesés rémétől fenyegetett Kinizsi mindjárt átvette a játék irányítását és sorozatos támadá­sokat vezetett a csabai kapu el­len. A 4. percben Vatai 25 mé­teres szabadrúgása a kapufáról pattant vissza. A VTSK csatárai csak szórványosan jöttek át a félpályán. A 12. percben Miskei átemelt labdája a kapufa mel­lett suhant él. A 16. percben Sipos II. éles lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:0! A, 25. percben Tamási labdáját szög­letre mentették a hazai védők. A beívelt sarokrúgást újra szög­letre ütötte a kapus. Ekkor Mis­kei csavart lövése érintés nél­kül a hálóba hullott 2:0* A félidő végéig a kalocsaiak tá­madtak, ugyannyira, hogy a VTSK-nak helyzete sem volt. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban és tíz percig fölénybe is kerültek — eredmény nélkül. Ezután mindinkább feljöttek a kalocsaiak és a 28. percben vég­leg bebiztosították a győzelmü­ket. Sipos II. jó labdájával Ta­mási kiugrott, a középhátvéd fölött átemelt és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 3:0! A 31. percben Farkas II. jól ugrott ki, de lövése haj­szállal elkerülte a kaput. A 35. percben a VTSK középcsatárá­nak éles lövését Sáfrány önfel- áldozóan mentette. A 39. perc­ben kavarodás volt a Kinizsi kapujánál, de Bálintnak sike­rült tisztáznia. A végig nagy lelkesedéssel játszó Kinizsi idegenben aratott biztos győzelme nagy meglepe­tés, de teljesen megérdemelt. — Jó volt az egész kalocsai csa­pat, mégis a csatársor gólra tö­rő játéka külön is dicséretet ér­demel. A megyei labdarúgó-bajnok­ság utolsóelőtti fordulója az élcsoportban már nem hozott különösebb változást. Az Északi csoportban még a kiesés elkerü­léséért folyik nagy harc, a Dé­liben már ez is eldőlt. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT K. Dózsa II.—KTE 0:0 Kecskemét, 400 néző, v.: Fe­hér L. — A KTE támadott töb­bet, de támadásaikat vagy nem tudták befejezni a csatárok, ben váratlanul a Fémmunkás! szerezte meg a vezetést Farkas jól helyezett lövéséből. Soroza­tos ellentámadások után Salán- ki egyenlített, de a győzelmet már nem tudták megszerezni. A TI. félidő 25. percében Nagy (Fémmunkás), a 36. percben Ba­logh (F. Honvéd) került a kiál- j lításra utánrúgásért. Jók: Ju- I hász. Kertész, Salániki, illetve a kapus és Farkas. K. Szállítók—Izsák 1:1 (0:1) Kecskemét, 300 néző, v.: Má- ! csai. — Minden részében jobb Serényi (Dózsa) felugorva fejeli el a labdát a KTE-védők elöl. vagy Huszár védett mindent. Nem volt magas színvonalú a játék a két első helyezett között. A közönség mindkét csapattól többet várt. — Jók: Huszár, Schifter, illetve Laczi II., Dió­szegi, Fekete I. Kkfélegyházi Honvéd— K. Fémmunkás 1:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, v.: Jurka. — Az I. félidőben a Honvéd irányította a játékot, de a Fémmunkás is vezetett néhány veszélyes támadást. A II. félidő­Kapu elüti határazatiauak voltak a bajai csatárak SZEKSZÁRDI DÖZSA— BAJAI MTE 3:1 (2:1) Szekszárd. 500 néző, vezette: Sümegi. BMTE: Gyurkity — Bisztro- vics, Páncsics II.. Viszmeg — Csongor, Gyulavári — Pálmai, Bality, Rizsányi, Csanyik, Pet- rich. Edző: Ónody Béla. Jól kezdett a bajai csapat Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem KALOCSAI HONVÉD—MAKÓI VASAS 2:1 (1:0) Kalocsa. 200 néző. vezette: Bagó. Kai. Honvéd: Bencsik — Ko­vács. Kapitány, Kiss I. — Ba­logh, Vén — Detre I., Tóth, Detre II., Bende. Menrath. Ed­ző: Malomszegi Ottó. Az első 25 perc változatos me­zőnyjátékkal telt el. A 26. perc­ben vezetéshez jutott a Honvéd. Bende jobb oldalról beívelt lab­dáját a jó ütemben érkező Tóth közelről juttatta a hálóba. 1:0! A vendégcsapat támadásait a Honvéd-védelem mindig időben fel tudta tartóztatni. A félidő végén növelhette volna a Hon­véd az előnyét, de a csatárok elügyetlenkedték a jó helyzetet. Jól indult a II. félidő. Vén felvitte a labdát, átjátszotta makói védelmet és mintegy 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2:0! A gól után felélénkült a játék. Több támadást vezettek a makóiak és a 12. percben Ba­logh révén szépítettek. 2:1! A 16. percben a Honvéd növel­hette volna előnyét, de Bende fejesét a kapus a gólvonalon elcsípte. Az utolsó negyedórá­ban nagy volt a kalocsai nyo­más. Előbb Menrath kétszer, majd Detre II. hibázott jó helyzetben. A végén Tóth lövése csattant a kapufán. A Honvéd későn találta meg a makóiak lestaktikájának el­lenszerét, a végén pedig már a szerencse sem segítette őket. — Jók: Bencsik, Kovács. Vén. Az első negyedórát folyamato­san végigtámadta, gólhelyzete is volt. de a csatárok sorra el­ügyetlenkedték a legjobb hely­zeteket is. Ebben az időszakban a bajaiak megnyerhették volna a mérkőzést. A BMTE mind idegesebben játszott, jóllehet erre semmi okuk sem volt, hi­szen bajnokságot már nem nyerhettek. s ki nem eshettek. A 18. percben először jöttek fel a hazaiak és jobbösszekötőjük ügyesen fejelte a bajai hálóba a labdát. 1:0! Mindinkább fö­lénybe került a Szekszárd, és egy baloldali támadás végén a középcsatáruk volt eredményes. 2:0! A szekszárdiak továbbra is fölényben voltak, mégis a ba­jaiak tudtak szépíteni Csanyik góljával. 2:1! A II. félidőben a szekszárdiak jól kezdtek és negyedórái roha­mok után a 16. percben bebiz- tosították a győzelmet. A szek­szárdi balszélső jól futott el és szögletet harcolt ki, amelyből a a végén a labda a jobb alsó sa­rokba került. 3:1! Szekszárd ezután biztonsági játékba kez­dett és sikerült is az eredményt tartani. A 42. percben Viszme- get utánrúgásért kiállították. A mérkőzést a szekszárdi csa­tárok kapu előtti határozottsága döntötte el. — Jók: Bisztrovics, Csanyik. volt a Szállítók mégis csak a hajrában tudott egyenlíteni. A vendégek már az 5. percben megszerezték a vezetést. Filus nagy erejű lövése a kapufáról őrző elé pattant, aki védhetetle- nül lőtte a hálóba a labdát. A Szállítók nagy fölényt harcolt ki, de a csatároknak semmi sem sikerült. Végül a II. félidő 36. percében Farkas szép fejes gól­lal _ gyenlített. Jók: Tonté (a mezőny legjobbja), Komáromi és a csatársor, illetve Filus, Ju­hász II. és őrző. Kkhalasi MÁV— Kecskeméti MÁV 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 200 néző, v.: Gyökér. — A kiesés ellen küz­dő két vasutas csapat játéka gyenge színvonalon mozgott. A vendégek sokáig ellenálltak a halasi rohamoknak, míg végül a 72. percben Tóth III. beadá sát Tóth IV. a hálóba lőtte. — Jók: Tóth II., Vikor, illetve Ko­vács (a mezőny legjobbja) és Balanyi. I.ajosmizse—Tiszakécske 3:0 (2:0) Lajosmizse, 600 néző, v.: Bo- ronkaiy. — A Lajosmizse végig fölényben játszott a gyengén működő tiszakécskeiek ellen és már az első félórában Parádi és Oláh góljaival 2:0-ra vezet-' tek. Szünet után a 10. percben : Parádi újabb gólja végleg el­döntötte a mérkőzés sorsát. Csak a lajosmizseiekből lehet kiemel­ni Parádit, Oláht és Kisjuhászt. Kiskőrösi Honvéd — Szszállási Honvéd 1:1 (0:0) Kiskőrös, 100 néző, v.: Hor­váth. — A két egyenlő erejű csapat küzdelméből igazságos döntetlen született. A II. félidő közepén a szabadszállási Kurdi szerezte meg a vezetést. A kö­vetkező percben Kőhalmi ka­pushibából egyenlített. Mind­két csapatban a csatárok mű­ködtek jól. Dunavecse—K. Légierők 1:1 (1:1) Dunavecse. 300 néző, v.: Ki­rály. — Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyenge csatárso­rok nem tették próbára a vé­delmeket. Gl.: Franczkó, illetve Fábián. Jók: Bujdosó, Kovács, Franczkó, Faragó Gy., illetve Berger, Fábián, Krivy. DÉLI CSOPORT Kiskőrös—Gara 4:0 (1:0) Kiskőrös, 600 néző, v.: Kristóf. — Kiskőrös gyengébb formában is biztosan győzött, bár az I. félidőben eléggé jól tartották magukat a vendégek. Ebben az időszakban csak Gacs tudott eredményes lenni egy ll-esből. Szünet után már .jobban ment a játék a hazaiaknak és Paluska II. mesterhármasával biztosan nyerték a mérkőzést. Jók: Sílan­ka, Szentgyörgyi II., illetve Kn- batov és Zomborcsevics. Bajai Bácska Posztó— Kkhalasi Honvéd 6:1 (2:1) Baja, 200 néző, v.: Száll. — A már biztos kieső Halasi Hon­véd ellen végig nagy fölény­ben játszottak a bajaiak. Győ­zelmük ilyen arányban is meg­érdemelt. Gl.: Gugán 3. Márton, Gorjanacz, Városi, illetve Szvo- rényi. Kalocsai Spartacus—Vaskút 4:0 (2:0) Kalocsa, 100 néző. v.: Daub- ner. — A megváltozott összeállí­tásban pályára lépő kalocsaiak biztosan győzték le a mezőny­ben szépen játszó Vaskútat. — Gl.: Sipos II., Mahos, Korsós, Kovács. — Jók: András, Sipos I. , Mahos, illetve Dobos, Dö- mény. Makkos. Kecel—Katymár 0:0 Kecel, 300 néző, v.: Sári. — Közepes színvonalú lelkes játé­kot hozott a két csapat találko­zója. A kecellek végig fölény­ben voltak, de a katymári véde­lem némi szerencsével el tud­ta vinni az egyik pontot. Jók: Raffai, Városi, illetve Turcsányi és Tumbász. Hajós—Mélykút 0:0 Hajós, 300 néző, v.: Molnár L. — Az I. félidőben a hajósiak irányították a játékot. A fordu­lás után a hajósiak erősen visz- szaestek. de az eredményt tar­tani tudták. A II. félidő 31. per­cében Zsírost (Hajós) kiállítot­ták. Jók: a hajósi közvetlen vé­delem és a mélykúti kapus. Császártöltés—Bácsalmás 1:1 (0:1) Császártöltés, 200 nézó, v.: Ki­rály. — Locskai a 19. percben a vendégeknek szerezte meg a vezetést. A hazaiak erőteljesen támadtak, de csak a II. félidő 19. percében tudtak büntető­ből Hajzer góljával egyenlíteni. — Jók: Solt, Walter 111., illetve Locskay és Jagity. A LABDARUGÓ NB I. ALLASA 1. Vasas 24 15 5 4 43:18 33 2. Ferencváros 24 14 7 3 65:29 35 3. U. Dózsa 24 14 3 7 49:27 31 4. Bp. Honvéd 24 11 7 6 44:27 29 5. Győri V. BTO 24 10 6 8 37:29 26 6. Pécsi Dózsa 24 9 6 9 26:28 24 7. Tatabánya 24 8 8 8 27:31 24 8. Csepel 24 9 4 11 33:34 22 9. MTK 24 7 8 9 28:4 0 22 10. Salgótarján 24 4 13 7 23:33 21 II. űzd 24 8 3 13 27:56 19 12. Komló 24 6 6 12 27:42 18 13. Dorog 24 5 8 11 23:38 18 14. Szeged 24 2 8 14 18:33 12 A forduló eredményei: FTC— MTK 6:1, Dorog—-Vasas 1:0, Salgó­tarján—Bp. Honvéd 3:2, Ózd—Szeged 2:1, Újpesti Dózsa—Tatabánya 3:1, Komló—Győr 4:1, Pécs—Csepel 1:0. A totó hivatalos nyeremény jegyzék e A Sportfogadási éts Lottó Igazga­tóis ág közli: A totó 43. sz., október 24-i foga­dási hetére beérkezett 969 229 dara > szelvény. 13 plusz 1 találatot két pályá: ért el, nyereményük a jutaIomin.il együtt szel vény ónként 322 753 forint 75 fillér. 12 találatot 11 pályázó ért el, nyereményük szelvényenként 28 548 forint 75 fillér. 11 találatos szelvények száma 130 darab, nyeremény szelvényenként 2415 forint. 10 találatot 901 pályázó ért el, nyereményük szelvényenként 522 forint 50 fillér. A totó 43. heti eredménye: 2111221121212 — I.