Petőfi Népe, 1965. szeptember (20. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-21 / 222. szám

Alacsony színvonalú játék Kecskeméti Dóssá—Szolnoki MTE 2:0 (0:0) Kecskemét, 2000 néző, vezette: Mimez. K pózsa: Czéh — Menczel, Keltái, Winkler — Peiler, Sző- czed — Kasza, Kiss II-, Takács, Serényi, Ézsi. Edző: Titkos Pál. Sz. MTE: Nagy — Kelemen, Makai, Borzi — Bállá, Árvái — dr. Csabai. Pusztai, Pallai, Wil- lisch, Karakas- Edző: Szántó Jó­zsef. hoz, a szélső azonban nem tud­ta kihasználni a kecskeméti vé­dők pillanatnyi megingását- Az 5. percben Makai a 16-osom be­lül kézzel ütött a labdába, Müncz játékvezető azonban nem minősítette 11-esnek az esetet. Egy perccel később az egyik szolnoki védő ismét kézzel ütöt­te el a labdát Takács elől a 16- oson belül. A játékvezető sípja Ezután még Kasza került jó helyzetbe, de további gól már nem esett. A Dózsa győzelme nagyon ne­héz körülmények között szüle­tett meg- A szokásosnál lénye­gesen gyengébben játszott a kecskeméti együttes és különö­sen a csatársor gyengélkedett ezen a napon. A szolnoki vé­delemnek nagyon megkönnyeb­bült a munkája azáltal, hogy a kecskeméti támadók rendkívül körülményesen igyekeztek hely­zetet teremteni. Kár, hogy a szolnoki játékosok gyakran túl keményen, sőt egyesek durván igyekeztek kapujuktól a veszélyt elhárítani. A Dózsa kapuját Czéh kitű­nően védte, bár nem volt sok munkája- A hátvédhármasból ezúttal csak Winkler játéka emelkedett ki. A fedezetpár volt a csapat legjobb része. A csa­társortól lényegesen jobb játékot vártunk, láthatólag.hiányzott eb­ből a sorból a beteg Szappanos. A szolnoki csapat csak a vé­dőjátékért érdemel dicséretet­Müncz Játékvezető működése csalódást okozott. Két nyilván­való tizenegyest nem adott meg a Dózsa javára, M. I­Hetvenöt percen át nagyszerűen védett Nagy, a Szolnoki MTE kapusa. Teljesítményének értékét az sem csökkenti, hogy a Dó- zsa-csatároknak az utolsó negyedórában kétszer is sikerült a hálóba találniok. Képünkön egy szögletrúgás után húzza le a labdát Kiss II- elől. Kellemes, meleg időben kez­dődött a mérkőzés. Az első tá­madás Takácstól indult el, jól időzített átadását Kiss II. a ka­pu fölé küldte. Ez volt a kez­det, de a következő percekben hasonló jó megmozdulásokat még sokszor láthattunk, mert a Dózsa szinte a kapujához sze­gezte ellenfelét, amely az első negyedórában alig tudott a fél­pályán átjönni- Serényi pontos átadásáról lekésett Takács, majd a középcsatár jó labdáját nem érte el Ézsi. Az 5. percben Pei­ler tálalt jó labdát a tizenhatos tájékára, a belső csatárok azon­ban egymást zavarták. így nem tudták kihasználni a helyzetet. A 13. percben Ézsi futott el a bal szélen, mintaszerű beadását ezúttal Kasza fejelhette volna a hálóba, de rosszul találta el a labdát, s így semmi sem lett ebből a helyzetből. A percek vi­szont teltek és bár helyzet to­vábbra is bőven akadt, a veze­tő gól egyre késett. A kecske­méti játékosok egyre idegeseb­ben küzdöttek. Számos távoli lö­vés szállt a szolnoki kapura, de ezek vagy a kitűnően védő Nagy zsákmányai lettek, vagy messze elkerülték a kaput. A 25. perc­ben óriási gólhelyzet maradt ki­használatlanul a szolnoki kapu előtt. Ézsi—Serényi—Kiss II. volt a labda útja, az összekötő azonban egészen közelről a kapus kezébe emelt. Néhányszor a vendégek is ve­zettek támadást, de ezeket há­rították a kecskeméti védők. A 30. percben Koltai könmyelműs- ködött. a labda a jó helyzetben j levő Willischhez került, Czéh azonban lábravetődésse! men­tett. Az utolsó negyedórában valamivel kiegyensúlyozottabb játék folyt a pályán. Nem esett gól a félidő vég&g. Szünet után a Dózsa kezdett és mindjárt gólhelyzettel. Saj­nos. Kiss II. hiába adta be kö­zépre a labdát, ott nem volt senki, aki befejelje. Ezután Se­rényi került gólhelyzetbe, de lö­vése gyenge volt és helyezetlen Is, így a kapus zsákmánya lett. A vendégek a 4. percben kerül­tek először a Dózsa kapuja kö­zelébe. Ekkor Pallai kitűnő lab­dát küldött a jobb oldalon tisz­ta helyzetben levő dr. Csabai­! ismét néma maradt- Érthetően tüntetett a közönség a játékve­zető durva hibája miatt. Bár a vendégek „foggal-körömmel” védekeztek, mégis a 30. percben megszületett a várva várt kecs­keméti gól. Szőczei—Takács—Kiss II­volt a labda útja cs az ösz- szekötő fordulásból leadott lövésével szemben tehetet­len volt a kapus. 1:0! A gól után nagy nyomás ne­hezedett a szolnokiak kapujára, bár a Dózsa Serényi sérülése miatt csak tíz emberrel küzdött. A 40. percben góllá érett a Dó­zsa fölénye- Ekkor a szemfüles Takács elcsípett egy hazaadást és földön fek­ve a hálóba juttatta a lab­dát. 2:0! AZ NB n. KELETI CSOPORT Állasa 1- Eger 25 14 7 4 48:21 35 2. Kecskemét 25 14 5 6 40:23 33 3. Szóin. MÄV 25 14 3 8 38:28 31 4. Bp Spartacus 25 12 6 7 45:29 30 5. Borsodi B. 25 11 7 7 32:21 29 6. Pénzügyőr 25 10 9 6 30:23 29 7. Bp. Előre 20 9 7 9 33:2« 25 8. Miskolci B. 25 10 5 10 35:42 25 9. Szóin. MTE 25 10 5 10 26:37 25 10. Gyula 25 8 7 10 30:30 23 11. KISTEXT 25 8 7 10 28:37 23 12 Vasas Izzó 25 8 7 10 21:33 23 13. SZVSE 25 6 9 10 41:35 21 14. Nagybátony 25 7 7 11 24:38 21 15. Debrecen 25 7 7 11 22:35 21 16. Békéscsaba 25 7 6 12 28:37 26 17. Martfű 25 6 6 13 29:44 18 18. Kisterenye 25 5 8 12 22:36 18 A forduló eredményei: Szolnoki MÁV—Miskolci Bányász 3:1 (0:1), Pénzügyőr—Nagybátonyi Bányász 2:0 (1:0), Bp. Spartacus—Debreceni Honvéd 2:0 (2:0), Szegedi VSE—Bp, Előre 0U), Vasas Izzó—Borsodi Bá­nyász 1:0 (1:0), Egri Dózsa—Gyulai MEDOSZ 3:1 (1:1), KISTEXT—Mart­fű 1:1 (0:0), Kisterenyel Bányász- Békéscsabai Előre 3:0 (1:0). A totó 38. heti eredményei: 2 2xxx21x2111x — 1. Sporthírek Bukarestben 23 ország 30 ver­senyzőjével megkezdődtek a sportlövő Európa-bajnokság küzdelmei. Az első napon az önműködő sportpisztoly és a férfi kisöbű sportpuska fekvő testhelyzetű versenyt rendezték meg. A viadal a magyarok szá­mára jól kezdődött, ugyanis az önműködő sportpisztoly bajnok­ságban Kun Szilárd az első he­lyen végzett. A magyar csa­pat hatodik lett. A férfi kisöbű sportpuska versenyben a ma­gyarok közül Kúti volt a leg­jobb, 13., a csapat 4. * Lengyelországban befejeződ­tek a röplabda világkupa küz­delmei. A lodzi döntőben a szovjet férfiválogatott utolsó mérkőzésén 3:0-ra győzött az NDK ellen és ezzel jobb játsz­maaránnyal az első helyen végzett. A magyar csapat a 7. helyet szerezte meg. * Az 1966. évi vívó világbaj­nokságot július 5 és 1.7 között rendezik a szovjet fővárosban. * A bolgár kerékpáros körver­seny 2. szakasza után az egyént összetettben Kozlowski vezet 5:50,38 órával, a bolgár Bobe- kov (5:51:. 11) és a magyar Ta­kács (5:51:11) előtt. Csapatban ez a helyzet: 1. Lengyelország 17:39 óra, 2. Magyarország 17:42:59 óra, 3. Olaszország 17:44:55 óra. » A jereváni nemzetközi sakk­verseny 3. fordulójában a szov­jet Korcsnoj és Portisch játsz­mája döntetlenül végződött. A versenyben Korcsnoj vezet 2,5 ponttal. » A havannai Capablanca ver­senyen Bilek legyőzte a nyu­gatnémet Lehmannt, míg Szabó és a bolgár Tringov játszmája döntetlenül végződött. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség; Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19. 25-16. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-83. Index; 35 965. Győzelmet érdemelt volna a Bácska MAFC—BAJAI BACSKA POSZTÖ 75:68 (39:37) Baja, 150 néző, vezette: Mo­nostori, Mikuska. Baja: Vörös, Kovács (32) — Weidinger (12) — Vétek. Hal­mos (6). Csere: Karácsonyi (8), Ikotity (6), Piszárövics (4). Ed­ző: Mihályfi János. A már szinte biztos bajnok­nak tekinthető és egy sor két­méteres játékossal felálló MAFC ellenében nem sok esélyt adtak a bajai fiúknak. Szerencsére ez cseppet sem zavarta őket, mert minden elfogódottság nélkül kezdtek. Kovács érte el az első kosarat, melyre mindjárt Gli­bán yi válaszolt. Ezután nagy­szerű fej fej melletti küzdelem alakult ki. Látványos játék köz. ben estek a kosarak. A szünet után a MAFC szerzett vezetést és a 7. percben 52:52 állásnál egyenlített a Posztó, majd a ve­zetést is átvette, de változatla­nul sok büntetőt hagytak ki, és így nem tudták sokáig tartani magukat. Az utolsó percben 3 ponttal vezettek a müegyete. misták. A Bácska kihagyott egy holtbiztos helyzetet, és az eldo­bott labdából kosarat ért el a MAFC, majd a következő pil­lanatban Gabányi újból meg­szerezte a labdát és kosarat do­bott. A bajai csapat játék alap­ján nem érdemelt vereség Jók: Kovács és Weidinger. A MAFC legjobbjai Prieszol 31, és Tu- boly. KECSKEMÉTI PETŐFI—SZÉKESFEHÉRVÁRI ÉPÍTŐK 63:58 (30:33) Kecskemét. 700 néző, vezette: Kassai, Cseresznyés.' Petőfi: Bányai, Tóth (10) — Gábor (7) — Kovács (12), Pan- kotai (6). Csere: Sahin-Tóth (10), Király (9), Szakáll (9), Szeghal­mi, Szabó, Fejes, Kenyeres. Ed­ző: Guóth Iván. Kitűnően kezdett a kecske­méti csapat. Gábor, majd Pan- kotai dobása hullott a kosárba az első percben, melyre azon­ban a fehérváriak Hegedűs I. és Szabó dobásával válaszoltak. Ezután hihetetlenül nagy és szoros küzdelem alakult ki. A félidő végéig szinte állandóan 1—1 pontos váltott vezetéssel haladtak a csapatok és a ven­dégek csak az utolsó percben szereztek némi pontelőnyt. A második félidő a Petőfi ferge­teges rohamaival indult és ettől megzavarodott az Építők és He­gedűs I. egymás után három­szor még a palánkot sem talál­ta el. Kár, hogy ebben az idő­szakban a kecskeméti csapat csak 5 pontos előny birtokába jutott, mert időkérés után újból egyenlített a Székes fehérvár és tovább folyt az idegtépőén szo­ros küzdelem. A 7. percben Pankotai kipontozódott. Az Utolsó öt percet 52:49 arányú székesfehérvári vezetéssel érték el. A Petőfi hatalmas erőfeszí­téssel küzdött és 54:54 után új­ból megszerezte a vezetést. Az utolsó percben a Petőfi 2 pont- tál- vezetett, majd Szakáll é* Kovács dobása hullott a kosár­ba és erre a vendégek már csak egy büntetővel válaszoltak. Jók: Sahin-Tóth, Tóth, Ko­vács, Gábor, Pankotai. A fehér­váriak legjobbjai: Hegedűs II» 22, Balsi 12­Nagy harc a lepattanó labdáért az Építők palánkja alatt. BAJAI MTE—MTK 55:52 (23:29) Baja, 150 néző, vezette: Mo­nostori, Mikuska. BMTE: Mándi (4), Sztipity (9) — Vassné (15) — Pásztor (4), Csátaljai (15). Csere: Bognár (5), Állaga (3), Taxné. Edző: Tax Imre. A közönség megérezte, hogy meglepetés készül, mert bár a találkozóra szombaton délután került sor, zsúfolásig megtelt a tornacsarnok. Az elején megle­petésre a BMTE szerzett veze­tést. Teljes erejükből küzdöttek a bajai lányok. Az MTK csak a félidő közepén vezetett 15:13 arányban, majd közel 3 percig egyik csapat sem ért el pontot. A félidő vége felé Mándi és Bognár kipontozódott és ekkor 6 pontos előnyt szerzett a fövá. rosi csapat, A szünet után egye­lőre semmi sem mutatott arra, hogy meglepetés lesz. A 3. perc­ben 33:25 volt az eredmény az MTK javára. Bár, közben egyenlített a bajai csapat, 41:41 után 47:41 arányú MTK veze­tésnél tették ki az utolsó öt per­cet jelző piros korongot. A ba­jai lányok azonban még mindig nem adták fel. 52:51-nél meg­szerezték a vezetést és az utol­só percben 54:52-re húztak el, sőt ezt Kovács Katalin sport­szerűtlensége miatt megítélt technikai büntetőkből még nö­velték is, és megtörtént a nagy meglepetés. A BMTE legyőzte a többszörös bajnokcsapatot. A váratlan győzelem bizony „jól jött” a kiesés elleni harcban. Jók: Vassné, Pásztor, Csátaljai. Az MTK legjobbjai: Keszeiné 16. Fehér 11.