Petőfi Népe, 1965. szeptember (20. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-21 / 222. szám

Az elején kelleti volna kihasználni a helyzeteket KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS—SZEGEDI ÉPÍTŐK 1:1 (1:0) Megyei I. o. labdarúgó-eredmények Szeged, 500 néző, vezette: Szlancsik. F. Vasas: Görög — Bense, Sa- hin II., Tarjányi — Sikár, Ma­kai — Ádám, Lengyel, Sánta, Sahin I., Vass. Edző: Kanyó Já­nos. A Vasas az első 25 perc alatti játékával bebiztosíthatta volna a győzelmét, de csak egy gólt tudott lőni- A 9. nercben Va- sass beadását Ádám kapásból alig vágta fölé. A 13. percben Ádán szép elfutása után fél- magasan beadott, s a berobba­nó Sahin I. kapásból a 16-osról a bal felső sarokba lőtt. 1:0! Kezdés után Ádám csípte el a labdát, de erős lövését a kapus szögletre tolta. Majd Ádám be­adását Sahin I. elhamarkodva jó helyzetben fölétőtte. Le kel­lett volna kezelni a labdát. Ez­zel a félegyházi csatársor ellőt­te a puskaporát, s mindinkább a szegediek vették át a játék irányítását. Fordulás után még fellángolt a Vasas. A 8. percben Lengyel az ötösről mellé lőtt. Váratla­nul egyenlített az Építők. A 19. percben egy szöglet után a fél- egyházi védelem kihagyott, s a hazai középcsatár közelről nem hibázott. 1:1! A 28. percben Sántát közelről felvágták. A já­tékvezető csak közvetett sza­badrúgást Ítélt. A végén a Va­sas beszorult, de a kitűnően működő védők mindent mentet­tek. A Vasas az első 25 percben jól játszott. Utána azonban na­gyon visszaesett. Az erőnléttel vannak a bajok. Jók: Bense, Makai, Ádám, Sahin I. Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem KALOCSAI HONVÉD—JÁSZBERÉNYI VASAS 2:1 (1:0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Sári L. Kai. Honvéd: Bencsik — Ko­vács, Kapitány, Kiss I. — Ba­logh, Kohut — Vén, Bende, Eszenyi, Menrath, Prookl. Edző: Malomszegi Ottó. Kezdés után eléggé változa­tos játék folyt a pályán, s a Honvéd csakhamar vezetéshez jutott. Az 5. percben Bende balról beívelt s á befutó Balogh 7 méterről nagy erővel a heré­nyiek hálójába lőtte a vezető gólt. 1:0! Ezután jó ideig a két 16-os közt folyt a játék minden különösebb eredmény nélkül. A vendégek védelme sokszor igen kemény közbelépésekkel tudta megakadályozni a Honvéd-csa­társor akcióit. A 26. percben Prockl átjátszotta a védelmet, de a belsők tiszta helyzetben ügyetlenkedtek. Az utolsó per­cekben Eszenyi nagy helyzet­ben mellélőtt. Szünet után meglepetésre a jászberényiek rohamoztak, s a 9. percben ki is egyenlítettek. Kiss I. csak szabálytalanság árán tudott megakadályozni egy gyors támadást. A megítélt 11-est Orbán értékesítette. 1:1! A Honvéd rákapcsolt és a 14. percben Eszenyi hatalmas lövé­se alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 20. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A jól kiugró Eszenyit a büntetőn belül fel­vágták. A 11-est Bende helyez­te a vendégek hálójába. 2:1! Az utolsó tíz perc a Honvédé volt — gól nélkül. Az eredmény jóval nagyobb arányú is lehetett volna, ha Honvéd-csatárok egy kissé ügyessbbek. Jók: Balogh, Ko­vács, Prockl. A megyei I. osztályban mind. két csoportban sorsdöntő mér­kőzést játszottak. Az Északi csoportban a Félegyházi Hon­véd továbbra is megőrizte ve­retlenségét, s vesztett pontokat tekintve egy pont az előnye a KTE előtt. Ebben a csoportban meglepetésnek számít még az izsákiak győzelme Kecskeméten a Fémmunkás ellen. A Déli cso­port rangadója döntetlenül vég­ződött Kiskőrösön. A bajnokság sorsa a jövő héten eldőlhet, amennyiben Bácsalmáson Kis­kőrös pontot szerez. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Kkf él egyházi Honvéd—KTE 3:2 (1:1) Kiskunfélegyháza, 2000 néző, v.: Vadas. — F. Honvéd: Ko­vács — Gudricza, Savanya, Gyu- gel — Bukszár, Kurucsai — Sa- lánki, Balogh, Kállai II., Ker­tész, Szeiben. Edző: Molnár Sándor. — KTE: Vitkovics — Fekete II., Fekete I., Nagy — Szabó, Vass — Sallai, Laczi II., Diószegi, B. Szabó, Barta. Ed­ző: Fejes József. — Mintegy ezer kecskeméti szurkoló jelen, létében ideges hangulatban kez­dődött a rangadó. Széllel szem­ben a KTE került fölénybe a félidő közepéig. A vezetést is a vendégek szerezték meg a 31. percben, amikor a kiugró Sal­lai beadására Barta ráfutott és Megérdemelt Kinizsi Győzelem KALOCSAI KINIZSI—MEZŐTÚRI HONVÉD 2:1 (0:0) Mezőtúr. 500 néző. v.: Szeghő. Kai. Kinizsi: Sáfrány — Kollár Tóth, BátiÁÍ — Miskei. Pán- csity — András. Débics. Vatai. Tamási, Boda. Edző: Hirmann Endre. Az első percben Boda óriási helyzetben öt méterről egyene­sen a kapus kezébe lőtt. A szo­katlan. salakos pályán nehezen találta fel magát a Kinizsi. Nem ízlett a csapatnak az ellenfél kemény játéka sem' A hazaiak némi mezőnyfölénvt harcoltak ki. de nemigen jutottak a 16- oson belül. Távoli lövésekkel kísérleteztek eredménytelenül. Félóra eltelte után feljött a Ki­nizsi is. formás támadásokat vezettek és Tamási két nagy lövése alig ment mellé. Az utol­só percekben a hazaiak védel­mi hibából jó helyzetbe kerül­tek. de a középcsatár mellé lőtt. A szünetben Vatai és Miskei helyet cserélt. A második félidőben kezdés után az elalvó Kinizsi-védelem mellett a jobbösszekötő öt mé­terről a hálóba lőtt. 0:1- Ezután szorongattak a hazaiak. Nehéz percei voltak a Kinizsi-véde­lemnek. de , sikerült mindig tisz­tázni. A 15. percben Páncsity előreívelt labdájára Boda és András rajtolt. András szerezte meg és a 11-es pont tájékáról a jobb sarokba lőtt. 1:1. Ezután kapkodóvá vált a hazaiak iáté­ka. A Kinizsi fölénybe került és teljesen átvette a játék irá­nyítását- A 42. percben sikerült gólt szerezni. Miskei beadását a balhátvéd és a kapus közé berobbanó Tamási közelről a hálóba pöckölte. 2:1. Az utolsó percben Miskei 8 méterről be­adott nagy lövését a kapus bra­vúrral ütötte ki a sarokból. A Kinizsi nehezen lendült já­tékba a szokatlan pályán. A második félidő nagy részében azonban fölényben volt a csapat és megérdemelten szerezte meg a két pontot. Az egész csapat nagy lelkesedéssel játszott, de ki kell emelni Tóth. Vatai. And­rás és Boda jó játékát­a jobb sarokba lőtt. 0:1! Kez­dés után Salánkit a KTE-véd,'»k felvágták, a büntetőt Savanya értékesítette. Fordulás után ál­landósult a KTE fölénye, de nem tudta gólokra váltani. A 24. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Fekete II. becsúszva sze­relt és Vitkovics is kifutott. A játékvezető 11-est ítélt. Barta megsértette a játékvezetőt, mire kiállították. A büntetőt ismét Savanya értékesítette. 2:1! A KTE tíz emberrel is támadott, mégis gólt kapott. A 33. perc­ben Szeiben jól futott el és be­adását Balogh a hálóba vágta. 3:1! Két perccel később Sallai | 3:2-re javított. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: í Savanya (a mezőny legjobbja), Kovács, Bukszár. Balogh, illet­ve Fekete I., Vass, Sallai, Laczi ! n. La.josmizse— I Szabadszállási Honvéd 3:2 (2:1) Szabadszállás, 200 néző, v.: I Turcsányi. — Széllel szemben I a Honvéd enyhe fölényt harcolt ki és Mócza góljával a vezetést is megszerezte, a félidő végén azonban a vendégek Juhász és Oláh góljával megfordították az eredményt. Szünet után a 19. percben Oláh újabb gólja be­biztosította a lajosmizseiek győ­zelmét. Csupor már csak szépL teni tudott. Izsák—K. Fémmunkás 2:1 (2:1) Kecskemét, 300 néző, r.: Kál­mán. — Igen alacsony színvo­nalú mérkőzésen a lélek nél­kül játszó Fémmunkás megér­demelt vereséget szenvedett, bár az utolsó percben egy szabad­rúgást kapufára lőttek. Gl.: Fi. lus, Juhász I., illetve Princz. — Jók: Kovács, Filus, illetve Kó- csó I. és Farkas I. Dunavecse—K. Szállítók 0:0 Dunavecse, 200 néző, v.: Teg­zes. — A nagyobb tudású Szál­lítók nem volt képes gólokra váltani fölényét a mindvégig lelkesen küzdő dunavecseiek el­len. — Jók: Táncsics, Farkas, ill.: Pintér, Farkas, Komáromi. K. Légierők—K. MÄV 3:0 (0:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Sza­bó I. — Az I. félidei könnyel­mű játék után a II. félidőben magát megemberelő Légierők fölényes biztonsággal nyerték meg a közepes színvonalú mér­kőzést. A K. MÁV szórványos és ötlettelen támadásai a pálya középső harmadában elhaltak. — Gl.: Bohács 2. Földvárszki. — Jók: Bíró (a mezőny legjobb­ja), Fábián, Zubreczki, illetve ö. Kovács és Gál. Kiskőrösi Honvéd— Kkhalasi MÁV 4:1 (1:0) Kiskőrös. 200 néző, v.: Fehér L. — Az I. félidőben a halasiak egyenrangú ellenfelek voltak. Szünet után azonban erősen visszaestek és a Honvéd meg­érdemelt győzelmet aratott. — Gl. Horváth 3, Bazsó, illetve Barta. DÉLI CSOPORT Kiskőrös—Soltvadkert 1:1 (1:9) Kiskőrös, 4000 néző, v.: Petrl. — Kiskőrös: Túrán — Szen"­györgyi HI., Paluska 1., Szlan­ka — Gacs, Kullai — Szent­györgyi II., Szentgyörgyi 1., Markó, Paluska II., Pelznyik. — Soltvadkert: Vass — Jónás, Lehúczky, Mészáros — Mester, Balia II. — Fritmann, Tóth, Obernyik, Bezsenyi, Szerénái. — Kiskőrös vezette az első tá­madásokat. — Az I. félidő na- gybb részében fölényben volt, és a 24. percben Szentgyörgyi II. szépen helyezett lövéssel megszerezte a vezetést. — Szü­net után a vadkertiek nagy erő­vel támadtak és Fritmann a 2. percben egyenlített. Utána óriá­si harc indult a győztes gólért — eredmény nélkül. Bácsalmás— Kalocsai Spartacus 6:0 (4:0) Kalocsa, 200 néző, v. Győri. Az egész mérkőzésen a vendé­gek irányították a játékot. A Bácsalmás minden, helyzetet ki­használt. A győzelem megérde­melt, de a gólarány túlzott. — Gl.: Locskai 3, Harnos 2, ősz. Jók: Jagity, Locskai, Ősz, illet, ve Rhusz és Matos. Kecel— Bajai Bácska Posztó 1:0 (OKI) Kecel, 400 néző, v.: Király. — Hatalmas lelkesedéssel ve­tette magát a küzdelembe a Kecel, de az I. félidőben nem sikerült a góllövés. Szünet után feljött a Bácska. Több veszélyes támadást vezetett. Az utolsó tíz percben nagy hajrát vágott ki a hazai csapat és a 41. percben megszerezték a győztes gólt. Ferró II. jó labdát kapott Weisztől és nem hibázott. 1:0! Az egész keceli csapatot dicsé­ret illeti lelkes játékáért. Hajós—Bajai Honvéd 1:1 (0:1) Hajós, 300 néző, v.: Túrán. —- Hajós végig támadta a mérkő­zést, mégis a Honvéd szerezte meg a vezetést. Szünet után a hajósiak hatalmas lelkesedéssel küzdöttek az egyenlítő gólért, de ez csak a 41. percben sike­rült, amikor egy jogosan meg­ítélt 11-est Bohner értékesített. Vaskút—Mélykút 1:1 (1:0) Gyenge játék — kiállításokkal KKHALASI MEDOSZ—ŰJSZEGEDI TC 2:2 (Irt» Kiskunhalas. 500 néző. vezet­te: Rékási. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth II-, Kiss. Lipák. Mészáros — Hornyák. Tóth I. — Csermák III., Varga. Vanyiska. Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc, j Már az 1. percben Szalontai- nak vetődve kellett mentenie a vendégcsatárok elől. A halasi ellentámadásokat két szöglet je­lezte- A 11. percben a szegedi Horváth átkígyózott a halasi védelmen, szerencsére mellé­lőtt. Váltakozó mezőnyjáték után a 36. percben az 5. szög- letrúgásból Vanyiska szerezte meg a vezetést. A csatárnak a szél segítségével a kapu sarká­ba ívelt labdáját a kapus ..be­védte”. 1:0! Fordulás után halasi roha­mok kezdődtek. A 17- percben Vanyiska. már a 8. szögletet ívelte veszélyesen a kapu tor­kába. A védők között pattogó labdába Csermák III. jó érzék­kel nyúlt bele és az a lábak kö­zött a hálóba jutott. 2:0! A gól után némileg felélénkült a já­ték. Ekkor a MEDOSZ fölényét újabb szögletek ..fémjelezték”- A 20. percben Tóth II, és Pusz­taszeri összecsapott és Tóthot kiállították. Nem sokkal később Pusztaszeri Vanyiskát csúnyán buktatta, mire ő is a kiállítás sorsára jutott. A 25. percben a szegedi Varga átjátszotta a ha­lasi védőket és közelről a há­lóba lőtt. 2:1! Eseménytelen já­ték után a 41- percben Varga a tétovázó halasi védők kpzött a hálóba fejelte az egyenlítő gólt. 2:2! A Halasi MEDOSZ továbbra is gyengélkedik. Ezt a mérkő­zést meg kellett volna nyemiök. Csak Tóth L érdemel dicséretet Baja is csapkodott - ez lett a vesztük DOMBÓVÁRI SPARTACÚS— BAJAI MTE 1:0 (0:0) Baja, 1000 néző. v.: Kassai­BMTE: Gyurkity — Bisztro- vics, Páncsics II.. Viszmeg — Csongor. Gyulavári — Bality. Csanyik. Marity, Petrich. Bo­ros. Edző: Őnody Béla. Erős széllel hátban kezdte támadásait a bajai csapat. A 7. percben Petrich éles lövése el­suhant a kapu mellett- A 11. percben mellbe rúgták Viszme- get. A megítélt szabadrúgásnál Csanyikot a földre rántották, de a játékvezető továbbot in­tett. A 16. percben Boros pon­tosan a kapus kezébe lőtt, A 31. percben egy 14 méteres köz­vetett szabadrúgást a belsők rontották. Egy ellentámadás so­rán Gyurkitv szépen hárított- Baja sokat támadott —- ered­mény nélkül. A II. félidő bajai támadások­kal indult. Csanyik. Petrich, Gyulavári egymás után hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket. Teljesen beszorult a Dombóvár, és sokszor 8—9 ember véde­kezett. Ritkán látott 'tömegje­lenetek alakultak ki a vendé­gek kapujánál. Az idő gyorsan múlt, és a hazaiak egyre ide­gesebben játszottak- A 25. perc­ben beteljesedett Baja sorsa. Egy hosszan előrevágott labdá­val a dombóvári középcsatár megugrott. Szerelték, felbukott, a játékvezető szigorúan 11-est adott, amit Palotás értékesített. A BMTE megkísérelte az egyen­lítést. de semmi sem sikerült, sőt a 31. percben Balitvot ki­állították. A vereségben a hazaiak in- diszponáltságán és elbizako­dottságán kívül közrejátszott, hogy a baiaiak átvették a dom­bóváriak csapkodó iátékát. Jók: Bisztró vies. Csanyik­Vaskút, 200 néző, v.: Solymo. si. — A vaskútiak végig nagy fölényben játszottak és az I. félidőben Dömény góljával ve­zetéshez jutottak. Szünet után a 7. percben megingott a vas­kúti védelem s a mélykúti Hor. váthnak sikerült egyenlítenie. Gara—Katymár 1:1 (1:0) Gara, 200 néző, v.: Molnár. — Mindvégig szép sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. Az I. félidő végefelé Tényi a hazaiaknak szerezte meg a ve­zetést. Szünet után kiegyenlí­tettebb lett a játék és Tumbász góljával a katymáriak egyenlí­tettek. Jók: Tényi, Jakab, Mik­lós, illetve Tumbász és Mák. Császártöltés— Kkhalasi Honvéd 2:1 (1:1) Császártöltés, 100 néző v.: Boronkay. — Az I. félidőben egyenlő ellenfelek küzdelme. Szünet után a hazaiak támad­tak többet, de csak az utolsó percben tudták megszerezni a győztes gólt. — Gl: Hajzör Menthus, illetve Fenyvesi, '