Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-11 / 109. szám

Megérdemelt pontszerzés Békéscsabán BÉKÉSCSABAI HONVÉD—KALOCSAI KINIZSI 0:0 Békéscsaba, 500 néző, vezette: Ungi. Kinizsi: Kerekes — Kollár, Tamási, Bálint — Débity, Pán- csity — Martin, Boda, Vatai, Miskei, Vörös. Edző: Csőri La­jos. Az első félidőben jó iramú, változatos mezőnyjáték folyt. Az 5. percben szöglet után Mar­tin közelről mellé fejelt, majd a 14. percben Páncsics fejese ment mellé. A következő perc­ben, békéscsabai támadás végén a kiugró jobbösszekötő lövését Kerekes bravúrosan védte. A 27. percben a veszélyesen ki­ugró békéscsabai jóbbszélső elől Tamási az utolsó pillanatban mentett. A félidő végéig egyik csapatnak sem sikerült fölényt kiharcolnia. Komoly gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódott. A második félidőben sem esett az iram és a színvonal. Az 5. percben Miskei nagy hely­zetből a kapusba lőtt. A 10. percben Tamási szerelte a bé­késcsabai jóbbösszekötőt, de 2 perc múlva már a Kinizsi sze­rezhetett volna gólt, Miskei azonban kapufát lőtt. Ezután valamit esett az iram, de a já­ték továbbra is érdekes és iz­galmas volt. A 40. percben a hazai jobbösszekötő kiugrott és az üres kapu mellé lőtt. Színvonalas, jó iramú mér­kőzésen a helyzetek alapján a Kinizsi győzhetett volna. Az egész kalocsai csapatot dicséret illeti, de külön ki kell emelni Kerekes, Vörös és Vatai játé­kát. Ügyetlenkedett a kalocsai csatársor KALOCSAI HONVÉD—ÜJSZEGEDI TC 1:1 (1:0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Molnár J. Kai. Honvéd: Bencsik — Kiss II., Kapitány, Kiss I. — Kovács, Kohut — Prockl, Csala, Esze- nyi, Vén, Bende. Edző: Malom­szegi Ottó. Sorozatos szabadrúgásokkal indult a mérkőzés. A hazaiak valamivel többet támadtak, és veszélyesebben. Változatos jó iramú játék alakult ki, a hazai­ak fölényével. A 25. percben Bende óriási fölényben kapu fö­lé vágta a labdát A 27. perc­ben végre vezetéshez jutott a hazai csapat. Bende ügyesen sarkallta vissza a labdát Esze- nyihez, aki két védőt is kicse­lezve középre gurított, és a be­futó Csala nyolc méterről a há­lóba lőtt. 1:0! Egyre nyomasz­tóbbá lett a Honvéd fölénye, csak éppen eredménye nem volt. A 31. percben Bendét a 16-oson belül szabálytalanul akasztották, a játékvezető azonban nem lát­ta. A kalocsaiak nagy mezőny­fölényét, csak erőtlen szegedi támadások tarkították. A II. félidő sokat ígérő kalo­csai támadással indult. Eszenyi a jobb oldalon átjátszotta a vé­delmet, jól beívelt labdájára Bende és Vén egyszerre futott rá. Egymást akadályozták, és a labda végül a kapu mellé ju­tott. A 11. percben kihagyott a Honvéd-védelem, és ez elegendő volt ahhoz, hogy a szegedi Far­A LABDARÜGÖ NB I. ALLASA 1. Bp. Honvéd 8 5 2 1 17: 5 12 2. Ferencváros 8 4 3 1 16: 9 11 3. Üjpesti Dózsa 8 5 — 3 19:10 10 4. Pécsi pózsa 9 4 2 3 8: 6 10 5. Győri ETO 8 4 2 2 9: 7 10 6. Csepel 10 4 2 4 14:13 10 7. Tatabánya 9 3 4 2 8: 9 IC 8. Vasas 8 3 3 2 14: 8 9 9. MTK 9 3 3 3 11:11 9 10. Salgótarján 9 1 6 2 8:12 8 11. Komlói B. 9 3 — 6 8:14 6 12. Ózdi Kohász 9 2 2 5 10:20 6 13. Szegedi EAC 9 2 2 5 6:14 6 14. Dorog 9 1 3 5 6:16 5 A forduló eredményei: Tatabánya —Bp. Honvéd 1:0 (0:0), MTK—Komló 1:3 (1:1), Szeged—Csepel 0:3 (0:2), Ferencváros—Salgótarján 5:0 (1:0), Ózd—Dorog 2:0 (1:0), Pécsi Dózsa— Üjpesti Dózsa 1:0 (0:0). Hét végi sport eredmények A zágrábi nemzetközi sakkverseny 18. fordulójában Portlsch döntetlent ért el Filipp csehszlovák nagymes­ter ellen. Az utolsó fordulóban is fél pontot szerzett a magyar ver­senyző, végeredményben a 4. he­lyen végzett. A Magyar Népköztársaság ez évi férfi tőrbajnokságát Kamuti László (BVSC) nyerte, négy győzelemmel, testvére, dr. Kamuti Jenő és Pe- cséry előtt. Két nap után az NDK csapata ve­zet a kerékpáros békeversenyen. A magyar együttes a második napon közepesen hajrázott és a 8. lett. kas kiegyenlítsen. 1:1! Mind ke­ményebb lett a játék. A hazaiak olyan fölénybe kerültek, hogy még a hátvédek is vállalkoztak lövésre. Az utolsó öt percben a kalocsaiak erősen visszaestek. Farkas nagy lövése éppen csak elkerülte a hazaiak kapuját, sőt a szegediek az utolsó percekben egy nagy kapufát is lőttek. A mérkőzés sorsát az döntötte el, hogy a kalocsai csatársor a legjobb helyzeteket is sorra el- ügyetlenkedte. Jobb csatárjáték­kal biztosan kellett volna ezt a mérkőzést nyernie a Honvédnak. — Jók: Bende, Eszenyi, Kiss I. és -Prockl. Az Északi csoportban a KTE és a Félegyházi Honvéd külön versenyt fut. Kettőjük küzdel­mébe aligha szól más bele. A Déli csoportban a rangadót a soltvadkertiek nyerték rekord­számú közönség előtt. A Bács­ka, ha nehezen is, egy góllal legyőzte a szívós kecelieket. A legérdekesebb mérkőzés kétség­kívül a katymári volt, ahol nem kevesebb mint nyolc gól es^tt — testvéries megosztásban. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT KTE—K. Fémmunkás 4:0 (2:0) Kecskemét, 1500 néző, v.: Fe­kete. — Jó iramú mérkőzést vívott a két kecskeméti együt- ttes. A Fémmunkás a mezőny­ben jól tartotta magát, csatár­sora azonban a kapu előtt nem tudott kifejlődni. A nagyobb rutinú KTE-csatárok viszont sorra kihasználták helyzeteiket, s megérdemelt biztos győzelmet arattak. — Gl.: Barta, Diószegi, I.aczi 11., B. Szabó. — Jók: Fe­kete I., Laczi II., Vass, Diószegi, illetve Bende, Gerőházi, Nagy és Dorogi. K. Dózsa II.— Lajosmizse 1:1 (2:1) Kecskemét, 500 néző, v.: Fe­kete. — Az I. félidőben még jól tartotta magát a lajosmizsei együttes. Szünet után felülkere­kedett a rutinosabb Dózsa és fölényes győzelmet aratott az erősen visszaesett vendégek el­len. A II. félidő 9. percében a lajosmizsei Kocsis II. megsérült és végleg kiállt. — Gl.: Takács és Vékony 2—2, Kiss I., Peller, Szőke, illetve Kocsis I. — Jók: Kiss I., Takács, Vincze, illetve Juhász II., Párádi. Szerdai NB l-es bajnoki forduló Az MLSZ-ben a hétfői ligaér­tekezleten rögzítették a szerdai bajnoki forduló részletes műso­rát. Végleges, hogy a Komló— Ferencváros találkozó elmarad és a 10. fordlóban így csak hat találkozóra kerül sor. Ezek kö­zül kettőt a Népstadionban ját­szanak. A forduló műsora a következő: Üjpesti Dózsa—Győr, Népsta­dion, 17.45 óra, játékvezető: Aranyosi. Vasas—Bp. Honvéd, Népsta­dion. 19.30 óra, jv: Vadas Gy. Csepel—MTK, Csepel, 17 óra, jv: Horváth. Dorog—Pécs, Dorog, 17 óra, jv: Gere. Salgótarján—Őzd, Salgótar­ján, 17 óra, jv: Kapocsi. Szeged—Tatabánya, Szeged 17 óra, jv: Radó. A klubok képviselői további mérkőzések időpontjáról is tár­gyaltak. így az elmaradt talál­kozók közül a Ferencváros— Újpesti Dózsa mérkőzést má­jus 26-ra tervezik, s ugyanekkor kerül sor a Vasas—Szarajevó Közép-európai Kupa visszavágó­ra. A két találkozót a Népsta­dionban bonyolítják le. Valószí­nűleg május 26. az időpontja a Pécs—Honvéd találkozónak is, de megcserélik a pályaválasztói jogot, s így Kispesten mérkőzik a két csapat. Június 16-án lesz a Győr—Vasas bajnoki mérkő­zés, s valószínűleg ugyanekkor a Komlói—Ferencváros találko­zó megcserélt pályaválasztói joggal, tehát Budapesten. A bajai fiatalok csődöt mondtak NAGYKANIZSAI VTE—BAJAI MTE (3:0 (2:0) Nagykanizsa, 1500 néző, ve­zette: Szabó. Bajai MTE: Díszt! — Bálity, Páncsics II., Viszmeg — Cson­gor, Gyulavári — Boros, Varga, Sáfár, Poszlancsek, Túrán. Ed­ző: Ónodi Béla. A mérkőzés elején a bajai csapat volt a kezdeményező és jól is játszott. A 7. percben Túrán ívelt be és Boros senki­től se zavarva, tisztán kapta a labdát, de kényelmeskedett és addig várt, míg szerelték. Sá­fár előtt nyílt ezután két ízben is lehetőség a vezetés megszer­zésére, de lassúnak bizonyult. Varga sérülése miatt állt a já­ték. E sérülés megzavarta a bajai csapatot és a 31. percben nagy védelmi hibából vezetés­hez jutottak a hazaiak. A bal­fedezet jó lövése talált a háló­ba. 1:0! A gól után Boros ismét kivárt és oda volt az egyenlí­tési alkalom. A 46. perc utolsó másodpercében (Varga sérülése miatt hosszabbított a játékve­zető) Sáfártól az NVTE jobb­összekötője elvette a labdát, egyből indította a balszélsőt, aki hatalmas gólt zúdított a bal alsó sarokba. 2:0! A második félidő elején még egyszer fellángolt a. bajai csa­pat támadókedve és volt is al­kalom a szépítésre, de csak al­kalom maradt. A hazaiak enyhe mezőnyfölénybe kerültek. A 40. percben a hazai jobbössze- kötő került kitűnő helyzetbe, amit nem is hagyott kihaszná­latlanul. 3:0! A mérkőzés végig rendkívül sportszerű volt. A\bajai csapat­ból csak az idősebb játékosok dicsérhetők. , Megyei I. o. labdarúgó-eredmények K. Légierők—Izsák 3:1 (3:0) Kecskemét, 400 néző, v.: Sári. — Az erősen tartalékos Légi­erőket a tervszerűtlenül játszó és támadásait igen körülménye­sen szövögető Izsák nem kész­tette különösebb erőkifejtésre. Szünet után nagyobbrészt a mezőnyben folyt a játék. Bo- hács a második 11-est kapufára lőtte. — Gl.: Bíró 2, Bohács (11-esből), illetve őrző. Bohá- csot a 75. percben kiállították. — Jók: Németh, Lapéta, Bíró, illetve Juhász I. és Héjjas. Kkfelegy házi Honvéd— K. Szállítók 2:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, v.: Király D. — Az igen ke­mény védelemmel rendelkező Szállítók megakadályozták a Honvéd nagyobb arányú győ­zelmét. — Gl.: Kállai 2. — Jók: Kovács, Bukszár, Kállai, Feke­te, illetve Zubek, Holló, Marin- csák, Boros. Dunavecse—Kkhalasi MÄV 2:1 (2d)) Dunavecse, 300 néző, v.: Teg­zes. — Jó iramú, helyenként színvonalas játékot hozott a két csapat találkozója. A halasiak a mezőnyben tetszetősen ját­szottak, de a dunavecse! véde­lemmel nem tudtak megbirkóz­ni. — Gl.: tlgodi, Horváth, il­letve Barta. — Jók: Kovács, Bujdosó, illetve Tóth és Barta. Szabadszállási Honvéd— K. MÁV 0:0 Szabadszállás, 100 néző, v.: Boronkay. — Az I. félidőben egyenlő ellenfelek küzdelmét hozta a találkozó. Ekkor a MÁV két biztos gólhelyzetet hagyott ki, a Honvéd pedig egy kapu­fát lőtt. Fordulás után a Hon­véd irányította a játékot, de csatárai sorra elügyetlenked- ték a legjobb helyzetet is. — Jók: Szekér, Csigér, Kiss, illet­ve Szabó I., Tormási és Kállai. Tiszakécske— Kiskőrösi Honvéd 3:2 (1:2) Kiskőrös, 100 néző, v.: Kris­tóf. — Az I. félidőben úgy lát­szott, hogy az újonc kiskőrösi csapat megszerzi első győzel­mét. Szünet után azonban felül­kerekedtek a jobb erőnlétben levő kécskeiek és meg tudták fordítani az eredményt. DÉLI CSOPORT Soltvadkert—Kiskőrös 1K) (1:0) Soltvadkert, 4000 néző!, v.: Horváth. — A rendkívül nagy érdeklődés mellett lejátszott csoportrangadó mérkőzésen kö­zepes színvonalú, de igen nagy iramú játékot láthatott a re­kordszámú közönség. Az első tíz percben jól kezdett Soltvadkert, majd fokozatosan kiegyensúlyo­zódott a játék. A 36. percben Fritmann jól eltalált lövésével dőlt a mérkőzés sorsa. A II. fél­időben a vendégcsapatnak is voltak helyzetei, de a góllövés- sel hadilábon álltak. — Jók: Mészáros, Vass, Jávor, illetve Markó, Paluska II. Bajai Bácska Posztó— Kecel 1:0 (1:0) Baja, 300 néző, v.: Pénzes. — Váltakozó támadásokkal indult a mérkőzés. Mindkét kapunál adódtak helyzetek, de csak egyet használtak ki, amelyik a mérkőzés sorsát is eldöntötte. A 35. percben Márton helyezett lövése a keceliek hálójában kö­tött ki. Szünet után a Bácska irányította a játékot, további gól azonban nem született. — Jók: Borsodi, Katz, illetve Né­meth. Bajai Honvéd—Hajós 2:0 (0:0) Baja, 200 néző, v.: Gyökér. — Az I. félidőben igen lagymatag játék folyt. Szünet után a ba- jaiak támadtak és a félidő kö­zepén Vass és Szabó góljaival a maguk javára fordították az eredményt. — Jók: Osztrogo- nácz, Szabó, illetve Huber és Bohner. Mélykút—Vaskút 4:0 (1:0) Mélykút, 300 néző, v.: Jelű­nek. — Élénk iramú, mindvégig sportszerű küzdelmet vívott a két csapat. A jó formában levő hazaiak szünet utáni nagy len­dületükkel biztos, megérdemelt győzelmet arattak a lelkes vas- kútiak ellen. — Gl.: Horváth, Figura, Bényi, Bandula. — Jók: Figura (a mezőny legjobbja), Sziráczki, Illés, illetve Darnai, Weber, Dohos. Katymár—Gara 4:4 (3:2) Katymár, 400 néző, v.: Szikra. — Igen erős iramú mérkőzésen már az első 25 percben öt gól esett, mégpedig úgy, hogy előbb a garaiak rúgtak kettőt, majd a hazaiak hármat. Szünet után a hazaiak nagy balszerencsével küzdöttek és a lelkes garaiak- nak sikerült az egyik pontot hazavinniök. — Gl.: Janics, Tumbász, Állaga, Marinovics, illetve Miklós és Salamon 2—2. — Jók: Krekity, Tumbász, Du­nai, illetve Nyikos és Babies. Bácsalmás—Kalocsai Spartacus 2:2 (2:1) Bácsalmás, 400 néző, v.: Vi- rágh. — Egyenlő erők küzdel­me. A vendégek szerezték meg a vezetést, amire a hazaiak két góllal válaszoltak. A II. félidő­ben a Bácsalmás erősen vissza­esett és a Spartacusnak sike­rült az egyik pontot hazavinnie. — Jók: Babarczy, illetve Sí­pos I. Kiskunhalasi Honvéd— Császártöltés 1:1 (1:0) Kiskunhalas, 200 néző, v.: Turcsányi. — Gyenge színvona­lú mérkőzésen a Honvéd Be- reczki góljával az I. félidőben vezetést szerzett, amelyet a nagy lelkesedéssel játszó vendé­gek szünet után Fejes góljával kiegyenlítettek. — Jók: Majdan, Trancsik, Bereczki, illetve Lei, Walter. Hivatalos totónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli: A totó 19., május 9-i játék­hetére 1 036 002 darab szelvény érkezett be. Felosztásra kerülő nyereményalap 1 768 324 forint, a jutalom 186 480 Ft. Tehát az együttes összeg 1 864 804 forint. A nyereményalap megosztása a nyerőosztályok között: 1. nyerőosztály: — 2. nyerőasztály: 839 162 Ft. 3. nyerőosztály: 335 664 Ft. 4. nyerőosztály: 503 497 Ft. Az értékelés alapján 1" 1, és 13 találatos szelvény ner, volt. Tizenkét találatot 7 pályázó ért el, a nyeremény összege egyenként 119 880 Ft. Tizenegy találata 82 pályázó­nak van, a nyereményösszeg egyenként 4093 forint. Tíztalálatos szelvény 79! akadt, ezek nyereményösszege egyenként 633 forint. Az 1000 forinton aluli nyere­mények kifizetésére május 15- től, az ezer forinton felüliekre pedig május 20-tól kerül sor. A T~ 5 H'-TÍ ..v ■ .ifi: L 3, 2, 2, x, 2, 4, x, 1, 2, x, Á, —, 2,