Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-18 / 115. szám

Önbizalom nélkül-erőtlenül látszotta Dózsa Borsodi Bányász—Kecskeméti Dózsa 2d) (2:0) Sajószentpéter 2000 néző, ve­zette: Pusztai. Borsodi B.: Veres — Katona, Csetfalvi, Négyes —• Benkő, Tátrai — Takács, Zsinka, Ju­hász, Szőcs, Száraz. Edző: Kere­kes Imre. K. Dózsa: Czéh — Winkler, Koltai, Menczel — Morvái, Sző- czei — Takács, Kiss II., Szap­panos, Serényi, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál. — A Borsodi Bányász ellen sohasem ment nekünk a játék. — Ezzel utaztak el a Dózsa lab­darúgói. Sajnos, önbizalom hiá­nya rányomta bélyegét a kecs­keméti csapat játékára és ez is közrejátszott abban, hogy ezút­tal sem sikerült, megtörni a sa- jószentpéteri sikertelenségi so­rozatot. Az előre jelzett 5 óra helyett 4 órakor kezdődött a mérkőzés és a Dózsa számára mindjárt kellemetlen körülmények kö­zött. Még nem ért egyszer kör­be az óra percmutatója, amikor már a Dózsa hálójában táncolt a Borsodi Bányász első gólja. A kezdés utáni első támadásnál Winkler szabálytalankodott. Ju­hász 16 méterről szabadrúgást ívelt a Dózsa kapuja elé. Czéh nem jött k> a labdára, amelyet Morvái fejjel akart kapu mellé csúsztatni, saj­nos olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az a fejéről a sarokba csúszott. 1:0! teltével újból sok dolga akadt a kecskeméti kapusnak. A 14. percben hatalmas bombáját fog­ta, majd a 15., 16. és 17. per­cekben is egy-egy nagy lövést hárított. A 30. percben Rozgo­nyi jól ívelt beadásából Kiss II. mintegy 10 méterről kapura fe­jelt, közben Csetfalvi ollózva fejbe rúgta a csatárt, úgyhogy az összekötőt le kellett vinni a pályáról, ahova csak a mérkő­zés utolsó perceiben tért vissza. A játékvezető még szabadrúgást sem ítélt. Az utolsó 10 percben valamennyire feljött a Dózsa, Serényinek volt két szép lövése, és a 42. percben Szappanosnak sikerült lerázni magáról az őt kézzel-lábbal visszatartó Cset- falvit, de a játékvezető nem al­kalmazta az előnyszabályt és akikor fújta le az akciót, ami­kor Szappanos már egyedül tört a kapu felé. A nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat a tőlük már megszokott kemény, sőt helyenként durva játékával biztosan győzte le a bátor­talanul, tartózkodóan játszó kecskeméti csapatot. A Dózsából kiemelkedő egyé­ni teljesítményt csak Czéh nyúj­tott, aki ugyan az első gólt há­ríthatta / volna, de később a nagy lövések és biztos gólhely­zetek egész sorát mentette. A védők közül csak Koltai ját­szott elfogadhatóan, mindkét fedezet meglehetősen gyenge teljesítményt nyújtott, a táma­dósorban pedig egyedül Szap­panos dicsérhető, de ő is in­kább csak az igyekezetéért. Pusztai játékvezető néhány­szor tévedett a Dózsa terhére és nagyon enyhén bírálta el a hazai védők szabálytalankodá­sait. NB II. KELETI CSOPORT 1. Eger 11 6 4 1 18: 6 16 2. Bp. Spart. 11 7 2 2 25:11 16 3. Kecskemét 11 7 1 3 17:10 15 4. Szóin. MÁV 11 7 — 4 15:13 14 5. D. Honvéd 11 5 3 3 13:12 13 6. Szóin. MTE J1 5 3 3 12:12 13 7. Bp. Előre 11 4 4 3 18:12 12 8. Pénzügyőr 11 4 4 3 13:12 12 9. Kisterenye 11 3 5 3 11:12 11 10. M. Bányász 11 4 3 4 14:17 11 11. Gyula 11 3 3 5 13:13 9 12. Nagybátony 11 3 3 5 13:18 9 13. Borsodi B. 11 3 3 5 9:14 9 11. KISTEXT 11 3 3 5 12:19 9 15. Martfű 11 3 2 6 16:20 8 16. SZVSE 11 2 4 5 11:16 8 17. Vasas Izzó 11 2 3 6 8:13 7 18. Békéscsaba 11 2 2 7 11:19 6 A forduló eredményei: Pénzügyőr —Martfű 2:1, Bp. Előre—Szolnoki MÁV 4:1, Miskolci Bányász—KIS­TEXT 1:1, Nagybátonyi Bányász- Egri Dózsa 1:1, Debreceni Honvéd— Gyulai MEDOSZ 2:1, Békéscsabai Előre—Bp. Vasas Izzó 3:0, Bp. Spar­tacus—Szolnoki MTE 3:1, Szolnokon! Még mindig nem meggyőző a félegyháziak formája Kosárlabda NB I. Bp. Honvéd—Bajai Bácska Posztó 80:71 (37:32) NB I. férfi. Baja, 250 néző, ve­zette: Szabó II., Monostori. Bajai Bácska: Kovács (29), Piszárovics — Weidinger (10) — Vétek (9), Halmos (16). Csere: Karácsonyi (5), Vörös (2), Iko- tity. Edző: Mihály ti János. Nagy volt az érdeklődés Ba­ján a mérkőzés iránt. A sport- csarnok — bár a karzat is zsú­folásig megtelt — most is ki­csinek bizonyult, hiszen több százan az utcán rekedtek. Nagy iramban indult a játék és a ha­zaiak kezdtek jobban, mert az első percben 3:0 arányban ve­zettek, de 4:3-nál már a Honvéd volt elől. Látványos akciók, vil­lámgyors támadások jellemez­ték a játékot, de a hazai csa­pat, sajnos, nagyon sok dobást és büntetőt kihagyott. Az ered­mény az egész első félidőben végig nagyon szoros volt. Az utolsó percben csak két ponttal vezetett a budapesti csapat, de a lefújásig ezt sikerült 5 pontra növelniök. sokat volt a pályán Bencze és A szünet után a Honvédban az egykori bajai játékos, Rácz is. Mindketten igen jól játszot­tak. A bajai csapat változatla­nul idegesen küzdött és nagyon sok biztos helyzet maradt ki, de nem dobtak be 17 büntetőt sem, pedig egy alkalommal Vé­tek — az ellenfél védőinek hi­bája miatt — négyszer egymás után dobhatott büntetőt, de mind a négyet kihagyta. A vé­gén már 14 ponttal vezetett a Honvéd, de Temesvári és Ben­cze kipontozódott és a bajai csapatnak sikerült hátrányát 9 pontra csökkenteni. A bácskai csapat a szokottnál gyengébb teljesítményt nyújtott. Ehhez hozzájárult, hogy Kovács a be­tegsége miatt nem volt teljes értékű harcos. Jobb dobóformá­val és főleg a bünetők jobb ér­tékesítésével akár fordított is lehetett volna az eredmény. A Bp. Honvédből Bencze 25 és Koczka 15 ponttal bizonyult a legeredményesebb játékosnak. A játékvezetők jól vezették a mér­kőzést. Soproni MAFC—Kecskeméti Petőfi 66:63 (40:30) NB I. férfi. Kecskemét, 500 néző, v.: Mészáros, Szamosi. K. Petőfi: Bányai (11), Szabó (5) — Sahin-Tóth (7) — Kovács (4), Tóth (13). Csere: Gábor (10), Sárkány (3), Fekete, Pankotai, Fellegi, Fejes, Gömöri. Edző: Guóth Iván. Az első tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egyszer a Petőfi, máskor a MAFC vezetett 1—2 ponttal. Ebben a játékrészben a Petőfi igen jól játszott, de a soproni csapat Tvordy pontos tempódo­básaival mindig tartani tudta magát, sőt a félidő utolsó 5 per­cében 10 pontos előnyhöz is ju­tottak. A szünet után a Petőfi hamar ledolgozta a hátrányt és tovább folytatódott a fej-fej melletti küzdelem. Általában 2—3 pon­tos soproni vezetés volt a gya­kori. A végén 1 pontnál Gábor kétszer is „ziccert” hibázott és Sahin-Tóth is nagyon elfáradt. Fekete pedig kipontozódott és a soproni csapat — ha kis kü­lönbséggel is —, de győzni tu­dott. A Petőfiből Bányai, Tóth, Sa­hin-Tóth és Fekete nyújtott jó teljesítményt. A Soproni MAFC legeredményesebb játékosai: Tvordy 29, Orbai 15. A játék­vezetők igen jól vezették a ta­lálkozót. A váratlanul elért, gól után továbbra is nagy erővel táma­dott a hazai csapat. A 8. perc­ben egy villámgyors támadás végén Juhász nagyerejű lövését védte bravúrosan a kecskeméti kapus. A Dózsa csak nagyon szórványosan támadott, erőtlen próbálkozásaik többnyire még a 16-osig sem jutottak el, mert Csetfalvival az élen a borsodi védelem rendkívül keményen hárított minden próbálkozást. A 14. percben szögletet ívelt a ha­zai csapat és nagy kavarodás keletkezett a Dózsa kapuja előtt, de Czéh végül tisztázott. Mindjárt utána Szőcs 25 méte­res hatalmas lövése csattant a kecskeméti kapufán. Óriási ira­mot diktált a hazai csapat, per­cenként záporoztak a lövések a Dózsa kapuja felé, szerencsére többnyire mellé, vagy fölé men­ték, vagy Czéh védett biztosan. Jellemző a kecskeméti csapat gyenge támadójátékára, hogy az első szögletet csak a 16. perc­ben érték el. A 20. percben csak a játékvezető tévedése fosztotta meg a Dózsát az egyenlítő góltól. Rozgonyi át­emelte Csetfalvi felett a labdát, melyre Szappanos a védők gyű­rűjéből hirtelen kiugrott és a tehetetlen kapus mellett a há­lóba lőtt. Szó sem lehetett les- rői. a partjelző sem jelzett, a játékvezető azonban nem adta meg a gólt. A 22. percben pecsételődött meg a kecskeméti csapat sorsa. Morvái teljesen fedezetlenül hagyta Szócsőt, s az össze­kötő óriási lövése 18 méter­ről a gólvonalnál felpattan­va védhetetlenül vágódott a hálóba. 2:0! A félidő hátralevő részében kiegyenlítettebb lett a játék, a Dózsa-csatárok is küldtek né­hány lövést a hazai kapura, sőt a 35. percben egy nagy helyze­tet is kihagytak. Kiss II. kicse­lezte a védőket, majd a kaputól 8 méterre teljes tisztán álló Ta­kácshoz adott, de a szélső ad­dig várt, míg szerelték. A szünet után a hazai csapat engedett a hatalmas iramból és néhányszor Dozsa-támadast is láthattunk. Az 5. percben Seré­nyi 20 méteres lövését védte a Bányász kapusa. Negyedóra el­KKFÉLEGYHÁZI VASAS—OROSHÁZI KINIZSI 2:1 (1:0) Bp. Petőfi—Bajai MTE 86:63 (29:28) Kiskunfélegyháza, 1000 néző, vezette: Ungi. F. Vasas: Görög — Bense, Ta- lárcsik, Tarjányi — Sikár, Sa- hin II. — Csenki, Lengyel, Ádám, Sánta, Vass. Edző: Ka- nyó János. Hazai rohamokkal indult a ta­lálkozó, és a 3. percben Len­gyel kiugratta Vasst, akinek ha­talmas lövését a kapus szöglet­re tolta. A 9. percben Sánta tisztán elfutott, de az ötösön a földbe rúgott. Ellentámadás so­rán Szabó hatalmas kapufát lőtt, majd a visszapattanó labdát Tú­ri melléfejelte. A 18. percben viszonzásul Sahin II. lőtt nagy kapufát. Mintegy tízperces ki­egyenlített játék után a 28. perc­ben a hazaiak megszerezték a vezetést. Sikár mintegy 25 mé­terről váratlanul nagy lövést eresztett meg és a labda a jobb felső sarokba vágódott. 1:0! Az utolsó negyedóra Orosházáé volt, de csatárai a legjobb hely­zetekben is hibáztak. Szünet után Orosháza mint­egy húszperces komoly fölényt harcolt ki, de a góllövéssel most is hadilábon álltak. A félidő kö­zepén Sahin II. hosszú labdával indította Sántát, aki ügyesen le­kezelte és félfordulatból a jobb felső sarokba lőtt. 2:0! A ven­dégek nagy hajrába fogtak és Szabónak a 43. percben sikerült is szépítenie, sőt az utolsó perc­ben majdnem egyenlítenie is. A félegyháziak továbbra is hullámvölgyben vannak és so­kat kell javulniok, ha az élcso­portban akarnak maradni. — Jók: Sahin II., Sikár, Varga. NB I. női. Budapest, v.: Cziff- ra, Szécsi. BMTE: Mándi, Vassné (4) — Pásztor (19) — Grünfelder I. (1), Sztipity (5). Csere: Bognár (24), Jenővári (8), Dikán (2), Állaga, Csátaljai, Grünfelder II. Az elején nyugodtan és jól játszott a bajai csapat és veze­tést is szerzett. A 9. percben 10:10, a 13. percben 22:22 volt az állás. Az eredmény továbbra is szoros maradt és a Petőfi csak közvetlenül a félidő befe­jezése előtt két büntetőből sze­rezte meg a vezetést. A második félidőben több csere történt mindkét csapat­ban és a budapesti csapat na­gyon rákapcsolt. Hamarosan 51:40 volt a tábla állása, sőt a 10. percben már 70:53 arányban vezetett a Pptőfi. A végén a bajai csapatból Mándi, Jenő­vári és Sztipity is kipontozó­dott és a Petőfi előnye tovább nőtt. A bajai csapat egy félidőn át jól harcolt, de a II. félidőben meg kellett hajolnia a főváro­siak nagyobb tapasztaltsága előtt. Jók: Bognár, Pásztor és Sztipity. A Petőfi legeredménye­sebb játékosai a Paál testvérek voltak. Paál II. 25 és Paál I. 22 pontot dobott. Kecskeméti Dózsa—Pécsi EAC 72:37 (26:21) NB II. női, Pécs, 100 néző, vezette: Bartha és Oláh. Dózsa: Adamikné (4), D. Ko­Vasárnap országos íjász csapatbajnokság volt Kecskeméten. Képünkön az első sorozathoz készülődik a verseny mezőnye. Hét végi sporteredmények A Franciaországban szereplő Kulcsár Gergely első rajtjára vasárnap került sor. Kulcsár mindjárt győzelemmel mutatko- zot tbe, mert 78,34-gyel nyerte a gerelyhajítást a francia Mac- quet előtt. A többi szám közül a francia Jazy 8:02 mp-es idővel győzött 3000 méteren. Vasárnap rendezték Moszk­vában a Moszkva—Budapest birkózó válogatott mérkőzést, amelyen nagy küzdelemben a hazaiak 4,5:3,5 arányban győz­tek. A magyarok közül ölveti és Vígh győzött, Kellerman, Hollósi és Reznák döntetlent ér­tek el. Anglia—Svédország 2:1. Az Uilevi-stadionban 35 ezer néző előtt Anglia válogatottja meg­érdemelten győzött Svédország ellen­A Totó 20. heti eredményei: 1, x, x, x, 2, 1, 1, 2, 1, 1, 2, x 2, —, U PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház. Szerkesztőségi telefonközpont: 26-13 25-16. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér t/a. Telefon: 17-69 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dit i hónapra 13 forint Bács-Kiskun megyei Nyomda V- Kecskemét — Telefon: 11-85. Index: 25 065» vács (8) — Czégai (10) — Mol­nár (6), Túri (20). Csere: Korok­nál (12), Szabóné (6), Szentan- nai (4), Magyar (2), Bende, Baj- tai, Volni. Edző: Adamik Fe­renc. Az elmúlt vasárnapi gyen­gébb játék után kissé szorongva utaztak a Dózsa kosarasai a pécsi egyetemistákhoz. Aggoda­lomra azonban nem volt ok, mert ezúttal nyoma sem volt a múltheti bizonytalankodásnak. A kecskeméti csapat az első perctől kezdve a kezében tar­totta a játék irányítását. Az egészpályás letámadásuk ellen a pécsiek a játék gyorsításával igyekeztek védekezni, de ehhez sem elegendő technikai képzett­ségük, sem pedig megfelelő cse­resoruk nem volt. A Dózsa mind a 12 játékost állandóan cse­rélve űzte-hájtotta a PEAC já­tékosokat. A félidőig nem si­került ugyan nagyobb előnyre szert tenni, de akkorra a PEAC már teljesen elkészült erejével. A szünet után a Dózsa tovább folytatva a letámadást, lerohan­ta a hazai csapatot és ebben a félidőben 46 pontot értek el a kecskemétiek a pécsiek 16 pont­jával szemben. A Dózsában ez­úttal alig akadt gyenge pont. Kiemelkedő teljesítményt vi­szont annál több játékostól lát­tunk, így Túri, Czégai, Molnár, Bende, D. Kovács, Adamikné és Szabóné emelkedett ki. A PEAC legjobb dobója Szép E. (10).