Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-25 / 121. szám

Sorozatos kapushibák — súlyos vereség PÉCSI ÉRCBÁNYÁSZ—BAJAI MTE 5:1 (2:1) Pécs, 600 néző, vezette: Sípos. Bajai MTE: Disztl — Bálity, Páncsics II., Bisztrovics — Visz- meg, Gyulavári — Horváth, Czeglédi, Csongor, Petrich, Tú­rán. Edző: Ónodi Béla. Jól kezdődött a mérkőzés, szép támadások futottak mind­két oldalon. A közönségnek tetszett a jó iram és jó játék. A 15. percben egy partdobás után az ötösön álló jobbössze­kötő a bajai hálóba fejelt. 1:0! A 25. percben egy formás bajai támadás után mintegy húsz mé­terről Csongor egyenlített. 1:1! Ezután lanyhult az iram. Egyik csatársor sem boldogult a jó védelemmel. A 44. percben is­mét partdobáshoz jutottak a hazaiak és a bajai kapu elé szálló labdát — az elsőhöz ha­sonlóan — ismét a bajai kapu­ba lőttték a hazai csatárok. 2:1! A második félidő első percé­NDK - Magyarország 1:1 (1:1) Értékes döntetlennel kezdte a labdarúgó válogatottunk a VB- selejtezőket. A magyar csapat a következő összeállításban lé­pett pályára: Géléi — Mátrai, Mészöly, Ihász — Nagy I., Sí­pos — Nagy A., Bene, Albert, Rákosi, Farkas. A vezetést az NDK csapata szerezte meg az első félidő 17. percében Vogel szép lövéséből. A magyar csapat a 27. percben egyenlített. Bene fordulásból lőtt a németek hálójába. Nagy volt az iram. A játék képe szinte állandóan változott. Sok volt a kemény belépés, közel­harc és a szabálytalanság. Az első félidőben a magyar csapat sok veszélyes támadást veze­tett, de a szünet után az NDK együttese volt a jobb és a ma­gyar csapat csak a nagyszerűen helytálló hátsó alakzatának kö­szönheti az értékes döntetlen eredményt. A csapatból Géléi, Ihász, Mátrai és Sípos játszott jól, de minden játékos nagy lelkesedéssel küzdött. Johansson svéd játékvezető kiengedte ke­zéből a mérkőzést. Feltűnő hi­bákat vétett a lökések elbírá­lásánál. ben még egyenlítési alkalom nyílt a bajai csatárok előtt, de kivártak és a védők időben közbe tudtak lépni. A 15. perc­ben védelmi hibából a hazai balösszekötő további előnyhöz jutatta az Ércbányászt. 3:1! Ez a gól szemlátomást eldöntötte a mérkőzés sorsát. A 30. perc­ben a hazaiak középcsatára ha­talmas gólt lőtt. 4:1! A mérkő­zés utolsó percében egy 25 mé­teres szabadrúgást nézett el a bajai kapus és a labda akadály­talanul hullott a bal felső sa­rokba. 5:1! A három potyagól teljesen letörte az addig jól játszó ba­jai csapatot. Megyei I. o. labdarúgó-eredmények A vasárnapi forduló az Észa­ki csoportban csonka volt, mert három mérkőzés is különböző okok miatt elmaradt. Itt meg­lepetés volt a K. Légierők ott­honi veresége Lajosmizsétől. A Déli csoportban teljes forduló volt — minden különösebb meg­lepetés nélkül. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Lajosmizse—K. Légierők 2:1 (1:1) Kecskemét, 200 néző, v.: Teg­zes. — A csúszós talajon in­kább küzdelem mint játék folyt. A Légierők a technikás játé­kot erőltette, amely azonban a Gólratörőbb játék — megérdemelt győzelem KALOCSAI HONVÉD—MEZŐKOVACSHAZI PETŐFI 3:0 (1:0) 300 néző, vezette: Kalocsa, Kasza. Kai. Honvéd: Bencsik — Ba­logh, Kapitány, Kiss — Kovács, Kohut — Prockl, Csala, Tóth, Bende, Menrath. Edző: Malom­szegi Ottó. A csoport rangadóján az I. félidő első félórája váltakozó támadásokkal telt el. Jelentő­sebb fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni — gól sem esett. Az első gólveszély a ka­locsaiak kapuja előtt adódott a 32. percben, szerencsére Ben­csik jó érzékkel hárítani tudott. Mindjobban támadásba lendült a Honvéd és a 38. percben a vezetést is megszerezte. Bende 20 méteres jól eltalált lövése a vendégek hálójában kötött ki. 1:0! Kalocsai támadásokkal ért véget a félidő. Szünet után mindjárt a Hon­véd ragadta magához a kezde­ményezést és a 8. percben meg­született a második gól is. Men­rath jó labdát adott Tóthnak, az két védőt is kicselezve kö­zépre ívéit, ahol a jól helyez­kedő Csala a hálóba fejelt. 2:0! Nyomasztó fölénybe került a hazai csapat és a 13. percben Bende éles lövése alig kerülte el a vendégek hálóját. A 21. percben Menrath ügyesen ki­tört és a büntetőn belül felvág­ták. A 11-est Csala lőtte a me­zőkovácsiak hálójába. 3:0! To­vábbra is a Honvéd irányította a játékot. A 25. percben a ven­dégek balszélsője megsérült és végleg elhagyta a pályát. Az utolsó negyedóra eseménye: Menrath hálóba tartó labdáját a gólvonalról mentették a me­zőkovácsházi védők. Szünet után a Honvéd sokkal ötletesebben játszott mint a bajnok jelölt Mezőkovácsháza. A játéknak ebben a részében a vendégek eléggé alárendelt sze­repet játszottak és a hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. — Jók: Eende, Balogh, Kiss I. és Tóth. Balszerencsés vereség OROSHÁZI KINIZSI—KALOCSAI KINIZSI 3:1 (1:1) Orosháza, 400 néző, vezette: dr. Kuti. Kalocsai Kinizsi: Sáfrány — Kollár, Tamási, Bálint — Dé- bity, Páncsics — Martin, Boda, Vatai, Farkas II., Farkas I. Ed­ző: Hirmann Endre. Zuhogó esőben kezdődött a mérkőzés. A csúszós, nedves talaj miatt mindkét részről ne­hezen bontakozott ki a játék. A mérkőzés első felében az Sok gólhelyzet — egy sovány gól KISKUNHALASI MEDOSZ—MEZŐTÚRI HONVÉD 1:1 (0:1) Kiskunhalas, 400 néző, vezet­te: Megyeri. H. MEDOSZ: Horváth — Tóth II., Kiss, Lipák — Hornyák, Zelei — Mészáros, Csermák III., Dobszai, Mester. Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. Sáros, mély talapú pályán kezdte a játékot a MEDOSZ. Fö­lényét az első tíz percben ki­harcolt hat szöglet mutatta. En­nek ellenére váratlanul a ven­dégek szerezték meg a veze­tést. A 11. percben Zelei rö­viden szabadított fel. A Hon­véd jobbösszekötője elcsípte a labdát és egy csel után lapo­san a hálóba lőtt. 0:1! Horváth a közeli lövést nem védhette. A 16. percben Dobszai egyenlít­hetett volna, de a kapu szájá­ból fölé lőtt. A 34. percben formás halasi támadás után Dobszai jó helyzetbe hozta Csermák III.-at, de az össze­kötő lövése az elvetődött kapus lábáról az alapvonalon túlra gurult Fordulás után is a halasiak támadtak többet. A mezőtúriak csak szórványosan kísérleteztek. A MEDOSZ csatárai a legjobb helyzeteket is sorra kihagyták. A 25. percben Csermák II. tört a kapura, de lövése a sok láb között elakadt. A következő percben Csermák III. az üres kapura lőtt, de a visszafelé ve­tődő kapusnak sikerült elcsíp­nie a hálóba tartó labdát. A 36. percben végre megszületett az egyenlítő gól. Mészáros jól ívelte be a sarokrúgást. A labda Csermák II. fejéről Dobszaihoz szállt, aki az elmozduló kapus mellett a hálóba fejelte a lab­dát. 1:1! — Továbbra is a ME­DOSZ támadott, két gólhelyzete is volt, de a másik pontot nem tudták megszerezni. A tartalékos és könnyűsúlyú halasi játékosok nem bírtak a „testőrtermetű” mezőtúri játé­kosokkal. A látottak alapján a halasiaknak több góllal kellett volna győzniök. — Jók: Hor­váth. Kiss, Dobszai, Mester. Orosháza támadott többet, de a kalocsai védők jól állták a sa­rat. A 18. percben Pólyák 20 méteres lövése a kapu jobb alsó sarka felé tartott. Sáfrány men­teni próbált, de a csúszós labda a kezei között a hálóba jutott. 1:0! A Kalocsai Kinizsi szórvá­nyos, de veszélyes ellentámadá­sokkal kísérletezett, és a 25. percben sikerült is egyenlíte­niük. Débity hosszú labdájával Farkas I. szépen kiugrott és 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1:1. A 43. percben az orosházi középcsatár veszélyes csavart lövését Sáfrány bravúrosan véd­te. A második félidőben a Kalo­csai Kinizsi lépett fel támadó­lag. Több helyzet is adódott és a 15. percben Farkas I. 25 mé­terről kapufát lőtt. A 20. perc­ben az orosházi Bogár kiurgott és a kifutó Sáfrány mellett a hálóba lőtt. 2:1! Nagy védelmi hiba volt. Továbbra is a kalo­csaiak támadtak többet, de eredménytelenül. A 35. percben váratlanul újabb gólt kapott a Kinizsi és ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Jók: Vatai, Farkas I., Farkas II. A játékvezető kifogástalanul bíráskodott. A rossz idő ellené­re igen jó játék alakult ki. A Kinizsi meglepően ügyesen ado­gatott, sok helyzetet teremtett, de a szerencse ezúttal sem ked­vezett nekik. A döntetlen reá* lisabb lett volna. A totó 21. heti eredménye: x, 1, 1, 1, 1, 1, x, 1, 1, x, 1, 1, 1, —, végig keményen és igen lelke­sen Lajosmizsével szemben a „vízbe” fulladt. A vendégek ke­vés helyzetüket is kihasználva megérdemelten győztek a kapu­ra egyáltalán nem veszélyes Lé­gierők ellen. — GI.: Kanyik 2, illetve Beregi. — Jók: Kanyik és Parádi, illetve Farkas és Né­meth. Kiskőrösi Honvéd— Kecskeméti Szállítók 1:0 (0:0) Kiskőrös, 200 néző, v.: Molnár K. — A Kiskőrösi Honvéd a sáros, átázott talajú pályán megérdemelten szerezte meg el­ső győzelmét, amelyet szünet utáni jobb erőnlétének köszön­hetett. — Gl.: Rohoska. — Jók: Jellasics és Zsíros, illetve: Pin­tér. Kkf él egy házi Honvéd—Izsák 1:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, v.: Tóth. — Izsák már a 2. percben megszerezhette volna a győzelmet, de Kozma II. a ki­futó kapus felett föléemelt. A játék kiegyensúlyozottá vált. Az izsákiak egy kapufát is lőttek. A vezetést mégis a Honvéd sze­rezte meg, amikor Balogh szög­letrúgás után az izsákiak háló­jába fejelte a labdát. Fordulás után Izsák támadott többet, de az egyenlítés nem sikerült, pe­dig az utolsó tíz percben két félegyházi játékos a kiállítás sorsára jutott. Tiszakécske— Kiskunhalasi MÄV 2:2 (2:0) Tiszakécske, 300 néző, v.: Jel­űnek. — Az első félidőben a hazaiak támadtak nagyobb len­dülettel és kétgólos vezetésre tettek szert. Szünet után a ven­dégek kerekedtek felül és lel­kes játékukkal sikerült az egyik pontot hazavinni. A Kecskeméti Dózsa II.— Szabadszállási Honvéd, a K. Fémmunkás—K. MÁV és a Du- navecse—KTE mérkőzéseket kü­lönböző akadályok miatt ké­sőbbre halasztották. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Császártöltés 5:3 (2:1) Baja, 100 néző, v.: Papp E. — Meglepetésre a vendégek kezd­tek jobban és a vezetést is meg­szerezték, amire a bajaiak csak a félidő vége felé tudtak két góllal válaszolni. Fordulás után már az 5. percben növelte a gó­lok számát a Bácska. Ojabb meglepetésre a császártöltésiek három perc alatt kiegyenlítet­tek, és hazaiak csak nehezen tudták megszerezni a győzelmet. YValtert (Császártöltés) a játék­vezető megsértéséért a 75. perc­ben kiállították. — Gl.: Gorja- nacz 2, Barta I., Vaity és Gu- gás, illetve Fejes 2, Walter. — Jók: Kalz, Gugán, Gorjanacz, il­letve Fejes és Lei. Kkhalasi Honvéd—Bajai Honvéd 2:2 (0:1) Kiskunhalas, 200 néző, v.: He­gyes. — Az esőtől felázott, mély talajú pályán a lelkes hazai csapat majdnem meglepetést okozott, pedig a 25. perctől kezdve csak tíz emberrel ját­szottak, mert Szőlősi súlyos kar­ficamot szenvedett. Utána Ur- bán a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Fordulás után a hatalmas lelkesedéssel játszó halasiak Bereczki és Szvorény góljaival megfordították az eredményt, és úgy látszott, hogy győztesként hagyják el a pá­lyát, amikor az egyperces hosz- szabbításban Osztrogonácz 16 méteres nagy lövéssel kiegyen­lített. — Jók: Majdan, Rétfalvi, Szvorény, Fenyvesi, illetve Osztrogonácz, Urbán, Szabó II., Bene, Bácsalmás—Kecel 5:0 (3:0) Bácsalmás, 300 néző, v.: V rágh. — Már az első tíz pe ben kétgólos vezetésre tét í szert a hazaiak. Utána n? bácsalmási fölény a félidő v . - gén újabb góllal. Szünet ui.'.i is teljesen a hazaiak irányi tol­ták a játékot, és ilyen arány­ban is megérdemelt győzelmi:, arattak. Gl.: Ősz 2, Boresik í, Locskai. — Jók: Podmaniczky. Severacz, Borcsik, illetve a ke­celi középhátvéd és a balszélső. Soltvadkert—Hajós 12:0 (4:0) Soltvadkert, 400 néző, v.: Turcsányi. — A lelkes vendég­csapat csak az első negyedórá­ban tudta feltartani a solívad- kertiek rohamait. A helyiek ez­után döntő fölénybe kerültek, és — különösen a II. félidőben — tetszés szerint rúgták a gó­lokat. — Gl.: Obernyik 5, Frit- mann 4, Ledniczky, Tóth és Vass (ll-esből). — Jók: Bezse- nyi, Jávor, Fritmann, illetve a hajósi középcsatár. Kiskőrös—Mélykút 4:2 (1:2) Mélykút, 300 néző, v:. Győri. — Végig nagyiramú mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét kapu többször is forgott ve­szélyben. A II. félidő második felében jobb erőnlétükkel a vendégek kerekedtek felül és gyors három góllal sikerült a maguk javára fordítani az ered­ményt. — Gl.: Paluska II. 2, Gacs, Szentgyörgyi I., illetve Bényi és Bundula. — Jók: Kál­lai, Paluska II., Szentgyörgyi I., illetve a két Bényi és Bundula. Kalocsai Spartacus—Katymár 4:2 (2:1) Katymár, 300 néző, v.: Mol­nár L. — Közepes színvonalú mérkőzésen a sokkal lelkesebben játszó kalocsai csapat biztos győzelmet aratott. — Gl: Sípos I. 3, Tumbász (öngól), illetve Tumbász és Bulcsú. Gara—Vaskút 1 rO (0:0) Gara, 2C0 néző, v.: Virágh. — Mindvégig sportszerű mérkőzé­sen Szűcs góljával dőlt el a mérkőzés a hazaiak javára. A hazaiak győzelme nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Sporthírek A kerékpáros békeversenyen a magyar csapat 8., Horváth a 30. lett. Egyéni összetettben 1. Lebegyev (szovjet) 56:41:21,6 óra, összetett csapatban: 1. Szovjetunió 172:16:40 óra. • * * Osztravában került sor a Csehszlovákia — Magyarország férfi válogatott tornászviadal­ra. A magyar tornászcsapat 281,45:279,80 pontarányú veresé­get szenvedett. Egyéniben a csehszlovák V. Kubicka lett az első 56,55 ponttal, 2. Aranyosi 56,40 ponttal. * * » Uruguay labdarúgó váloga­tottja világbajnoki selejtező mérkőzésen 5:0 (2:0) arányban győzött Venezuela ellen. * « * Nagy érdeklődés mellett ren­deztek vasárnap Gyulán atlé­tikai versenyt, és a viadal né­hány számban kitűnő eredmé­nyeket hozott. Kalapácsvetésben Zsivótzkv Gyula 69,22 méterrel lett első, míg Varjú a súlylökésben 19,10 méterrel győzött. A fiatal Né­meth Miklós a gerelyhajításban 73,50 méterre javította saját 72,63 méteres ifjúsági csúcsát. A női diszkoszvetést Kleiber- né 52,06 méterrel, a gerelyhají­tást Rudasné 50,90 méterrel nyerte.