Petőfi Népe, 1965. május (20. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-18 / 115. szám

Durva mérkőzésen megérdemelt győzelem BAJAI MXE—PÉCSI EAC 2:1 (1:0) Baja, 800 néző, vezette: Vára- di. Bajai MTE: Disztl — Bálity, Páncsics II., Viszmes — Varga, Gyulavári — Boros, Czeglédi, Csongor, Petrich, Turáni. Edző: Ónody Béla. Góllal kezdődött a mérkőzés. Czeglédi — Csongor tologatás után egy előrevágott labdát Petrich laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1:0! Baja tovább támadott és a 11. percben a pé­csi védők gólhelyzetben szöglet­re mentettek. Ezután nagyobb­részt a két 16-os között folyt a játék. Egyik csapat sem tudott komolyabb gólhelyzetet kialakí­tani. A félidő végén Boros ka­pufája volt az egyetlen említ­hető esemény. Szünet után bajai támadások­kal indult a játék. A 6. percben Petrich biztatóan futott el, de lövése a vetődő kapusról kipat­tant. Egy perc múlva ugyanő lőtt fölé. A 14. percben Czeglé-. di, majd két perc múlva Pet­rich rontott jó helyzetben. El­lentámadás során a pécsi Ko­vács éles szögben kapura lőtt labdáját Disztl a vonalon túlra ejtette. 1:1! A 23. percben Disztl jól hárított két veszélyes lövést. A 28. percben a vendégek a ba- jaiak hálójába találtak, de a já­tékvezető les miatt nem adta meg. Ettől kezdve nagyon eldur­vult a játék és ebben a PEAC járt elöl. A 32. percben Gyula­vári kapu elé íVelt labdáját a pécsi védők kifejelték. Csongor megszerezte és 14 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:1! A gól után mégjobban el­durvult a játék és a bajaiak már csak az eredmény tartására törekedtek, ami sikerült is. Az I. félidő minden különö­sebb izgalom nélkül telt el. Szü­net után mind keményebbé vált a játék és nem a játékvezetőn múlt, hogy nem durvult el tel­jesen a mérkőzés. A bajaiak meg­érdemelték a győzelmet. — Jók: Bálity, Gyulavári, Csongor és Turáni. , Testvéries pontosztozkodás Kalocsa, Géczi. Kai. Kinizsi: Kerekes — Kol­lár, Tamási, Bálint — Débics, Páncsity — Martin, Boda, Vatai, Miskei, Vörös. Edző: Hirmann Endre. H. MEDOSZ: Horváth — Tóth I., Kiss, Lipák — Tóth II., Hor- nyák — Mészáros. Vanyiska, Dobszai, Csermák II., Csermák III. Edző: Várhegyi Ferenc. Az első húsz percben igen jó iramú mérkőzést láthatott a kö­zönség. Egyik csapat sem tu­dott különösebb fölényt kihar­colni. A 22. percben Vatai jól ívelt Miskei elé, aki óriási hely­zetben a kifutó kapus mellett mellé lőtt. Ennél az akciónál Horváth megsérült. Négy percig állt a játék és Horváth egyelőre lement a pályáról. Helyébe Va­nyiska állt a kapuba. A 28. percben egy hosszan előrevágott labdát Kerekes kényelmesen akart fogni, kiejtette és a szem­füles Csermák II. a hálóba ko­torta. 0:1! Egy perc múlva Va­tai egy szögletből szép, csúszta­tott fejessel egyenlített. 1:1! — A 36. percben Csermák II. le­futotta Bálintot és a kimozduló Kerekes mellett a hálóba lőtt. A játékvezető kezezés miatt nem adta meg. A 40. percben Dobszai lesből talált a hálóba. Az utolsó percben Vörös erős lövését Vanyiska jól öklözte fölé. A II. félidőben többet táma­dott a Kinizsi. A 13. percben Vörös tízméleres lövését Va­nyiska jó érzékkel tolta szöglet­re. Horváth visszatért e pályá­ról A 25. percben Débics távol­ról az ötösre irányított egy sza­badrúgást Vataihoz, aki a ki­mozduló Horváth fölött a háló­ba fejelt. 2:1! — A 30. percben Vanyiska szépen kiugrott, erős lövését Kerekes kiütötte. A fel­pattanó labdát Vanyiska a háló­ba fejelte. 2:2! Kerekes megsé­rült és Débics ment a helyére. Ezután többet támadott a ME­DOSZ. A 32. percben Mészáros nagy lövését Débics elvetődve fogta. Az utolsó percekben a vendégek támadtak és Vanyis- kának két kihasználatlan hely­zete is volt. Jó iramú, eléggé színvonalas mérkőzést- vívott két megyei csapatunk. Az eléggé csúszós pályán a döntetlen eredményt igazságosnak mondhatjuk. Jók: a két szükségkapuson kívül a Kinizsiből Vatai (a mezőny leg­jobbja), Bálint, Boda, illetve a két Tóth, Dobszai és Csermák. KALOCSAI KINIZSI—KKHALASI MEDOSZ 2:2 (1:1) 1000 néző, vezette: Gyengén játszott a kalocsai csatársor HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI MEDOSZ—KALOCSAI HONVÉD 2:0 (2:0) Hódmezővásárhely, 1800 néző, vezette: Kocsondi. K. Honvéd: Bencsik — Kiss II., Kapitány, Kiss I. — Kovács, Kohut — Prockl, Tóth, Csala, Bende, Menráth. Edző: Malom­szegi Ottó. Nagy lendülettel kezdett a MEDOSZ és ez meglepte a Hon­véd védelmét. Az első percben Bencsik csak bravúrral tudott menteni. Az 5. percben megsze­rezte a hazai csapat a vezetési. A Honvéd kapuja előtt nagy tömörülés támadt, a védők rö­viden szabadítottak fel és a MEDOSZ középcsatára közelről a hálóba talált. 1:0! A Honvéd ebben az időszak­ban csak szórványosan táma­dott. A 35. percben újabb gólt ért el a hazai csapat. Kapitány fedezetlenül hagyta a középcsa­tárt, aki 30 méteren keresztül vezette a labdát és a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0! A Honvéd ka­pus nem is mozdult a lövésre. A második félidőben a ME­DOSZ visszaesett. A Honvéd át­vette a játék irányítását és többnyire a hazai csapat térfe­lén folyt a játék. A Honvéd csa­tárok túl körülményesen adogat­ták a labdát, így a hazai védők­nek mindig sikerült közbelép­niük. A 30. percben szépíthetett volna a Honvéd, mert Csala a kapust is kicselezte, de gyen­ge labdáját a gólvonalról men­tette a hazai védelem. Nagyon rosszul játszott a ka­locsai csatársor. Keveset vállal­koztak lövésre és így megérde­melték a vereséget. Jók: Bende, Kiss I., és Kovács. Megyei I. o. labdarúgó-eredmények A forduló legérdekesebb mér­kőzését Kecskeméten játszotta két pont veszteség nélküli csa­pat, amelyek közül — nagy meglepetésre — a félegyháziak maradtak pontveszteség nélkü­liek és kerültek az első helyre. A Déli csoportban a soltvad- kertiek nem tudtak megbirkóz­ni a keceliekkel, és így a Bajai Bácska pontelőnye továbbnőtt. Eseménynek számít még, hogy a Kiskőrösi Honvéd megszerez­te első pontját idegenben, a császártöltésiek és a vaskútiak pedig az első győzelmüket. Részletes eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Kkfélegyházi Honvéd— KTE 2:1 (1:1) Kecskemét, 2000 néző, v.: Jur- ka. — Gyors hazai támadások­kal indult a játék és már a 7. Szállítók átvette a játék irá­nyítását és mindvégig kezében is tartotta. Az I. félidőben a hazaiak igen sok gólhelyzetet rontottak. Szünet után mindkét csapat egy-egy 11-est hibázott. — Gl.: Marincsák 2, Vujovics. — Jók: Komáromi, Holló, Pin­tér, Varga, illetve Gács, Faragó Ágoston. K. Légierők—K. MÁV 8:1 (5:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 200 néző, v.: Mihala. — A nagy technikai fölényben levő Légi­erők végig irányította a játékot és tetszés szerint lőtte a gólo­kat. Az igen sportszerű és mér­sékelt iramú mérkőzésen a MÁV támadásai már a fedeze­teken elakadtak. — Gl.: Bíró 3, SBohács és Németh 2—2, Beregi, illetve Szabó II. — Jók: Pálfi, vő hazaiak erőteljes rohama után a 6. percben Tordai gó - jával vezetést szereztek. A D zsa csak Kasza két jól irány tott szabadrúgásából lőtt gó'. tudta megfordítani az ere: ményt. A Dózsa kapusa Brav .. és Gyenes 11-esét kivédte. — Jók: Kasza, Lantos II., Kiss I, illetve Zoboki és Kosa. DÉLI CSOPORT Kecel—Soltvadkert 3:1 (2:3) Kecel, 1200 néző, v.: Boron- kay. — A hazaiak gyors táma­dásai meglepték a sol tvad ker­tieket, úgyhogy az I. félidő kö­zepén már 2:0-ra vezettek Fer- ró és Wöisz góljaival. Szünet után Soltvadkert nagy erővel támadott, de csak szépí.eni tu­dott Obernyik góljával. A végét Kecel bírta jobban és a 35. percben Flaisz góljával bebiz­tosította a győzelmet. Az egész keceli csapatot dicséret illeti, míg a soltvadkertiek közül sen­ki sem lehet különösebben ki­emelni. * Kiskőrös—Bácsalmás 2:0 (2:0) Kiskőrös, 1500 néző, v.: Pén­zes. — Az I. félidőben teljesen Kiskőrös irányította a játékot. Bácsalmás csak lefutásokkal kí­sérletezett. A félidő közepén Szentgyörgyi I. és Paluska II. kétgólos vezetést szerzett, amit azután végig tartani is tudtak a hazaiak. Szünet' után Bácsal­más támadott többet, de csatá­rai nem tudtak megbirkózni a kemény hazai védelemmel. — Több helyzetet kihagytak. — Jók: Szentgyörgyi I. (a mezőny legjobbja), Gombár, Kállai, il­letve Jagity és Hamas. Bajai Bácska Posztó— Hajós 5:0 (3:0) Hajós, 400 néző, v.: Peák. — A rutinosabb bajai csapat ügye­sen kihasználta a helyzeteit és megérdemelten győzött. A hajó­si csapat a mezőnyben nem ját­szott olyan alárendelt szerepei, mint azt az eredmény mutatja. Gl.: Mándity és Gorjanacz 2—2, Marton. — Jók: Körmendi, Gor­janacz, Marton, illetve Bagó és Bohner. Kalocsai Spartacus—Mélykút 3:0 (1:0) Kalocsa, 200 néző, v.: Túrán. — Az I. félidőben nagyobbrészt a két 16-os között folyt a játék és csak az utolsó percekben szerezte meg a vezetést Okner. Szünet után Mélykút továbbra is egyenrangú ellenfele volt a Spartacusnak, de a kapu előtt nem boldogultak, míg a kalo­csaiak jól kihasználták a hely­zeteiket és Molnár, valamint Ács góljával bebiztosították a győzelmet. — Jók: Sipos II. és Okner. Császártöltés—Bajai Honvéd 2:1 (0:1) Császártöltés, 400 néző, v.: Kristóf. — A nyeretlen hazaiak lelkes játékukkal megszerezték az első győzelmüket, amely a babaiaknak egyúttal veretlensé­gük elvesztését is jelentette. Vé­gig a hazaiak irányítottak és győzelmük teljesen megérde­melt. Gl.: Lei 2, illetve Bene. — Jók: Hajzer, Lei, illetve Be­ne. Gara—Kkhalasi Honvéd 5:0 (3:0) Gara, 200 néző, v.: Sólymos. — Végig sportszerű mérkőzésen a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. Gl.: Té- nyi 3, Salamon, Osztrogonácz. — Jók: Tényi (a mezőny leg­jobbja), Salamon, Mikus, illet­ve Fenyvesi, Bereczi. Vaskút—Katymár 3:1 (1:1) Vaskút, 500 néző, v.: Kemény. — Jó iramú mérkőzésen bizto­san győztek a hazaiak. Dömén.y Dobos, Závodszky góljaira K >x- már csak egy 11-essel tudor' válaszolni. mmmm Kurucsai, a Félegyházi Honvéd védőjátékosa a nagy igyekezeté­ben „fejre áll” a KTE—Honvéd megyei rangadó mérkőzésen. Mellette Laczi II. figyeli az eseményeket. percben megszerezte Barta a vezetést a hazaiaknak. A gél után igen színvonalas játék ala­kult ki. A KTE valamivel töb­bet támadott, mégis a Honvéd egyenlített Balogh nehéz szög­ből lőtt labdájával. — Szünet után nagyot esett a játék szín­vonala, a KTE szinte elfelejtett futballozni. A félidő közepén feljött a Honvéd. A 25. percben Fekete I. az üres kapuba tartó labdát a vonalról vágta ki. Pár perc múlva a nagy kedvvel ro­hamozó vendégek Balogh jól helyezett góljával megszerezték a győzelmet. — Jók: Balogh (a mezőny legjobbja), Savanya, Kovács, Fekete, illetve Fekete I., Vass I., Suhajda, Laczi II. Kecskeméti Szállítók— Dunavecse 3:0 (1:0) Kecskemét, 300 néző, v.: Ke­rekes. — Dunavecse kezdett jobban, majd tíz perc múlva a Gépészmérnököt azonnali belépéssel alkal­mazunk. MÉK Központ, Kecskemét, Bercsényi utca 4—6. sz. 2511 Kőfaragó, sirkő- és műkőkészítő szakmunkásokat felveszünk Építő Ktsz, Jánoshalma. 2491 Földvárszky, Bohács, illetve Tormási és Baranyai. Lajosmizse— Szabadszállási Honvéd 1:0 (0:0) Lajosmizse, 400 néző, v.: Sza­bó. — Tapogatózó játék után a hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását, de Szekeres kapuját nem tudták bevenni. Szünet után nyomasztó fölény­be került Lajosmizse és a 26. percben Kanyik II. 20 méteres lövése a jobb felső sarokban kötött ki. A Lajosmizse győzel­me teljesen megérdemelt volt. — Jók: Mari, Danics, Parádi, Kanyik I., illetve Szekeres (a mezőny legjobbja) és a közvet­len védelem. Izsák—K. Fémmunkás 2:1 (1:1) Izsák, 300 néző, v.: Gyökér. — Izsáki fölénnyel kezdődött a találkozó, majd kiegyenlítődött a küzdelem. Szünet utáni játé­kukkal a hazaiak megérdemel­ten szerezték meg a győzelmet. Gl.: Juhász I. (ll-esből), Vass (öngól), illetve Szabó Z. — Jók: Kormos (a mezőny legjobbja), Szaniszló, Mezei, Juhász I. A Fémmunkásból senkit sem lehet különösebben kiemelni. Kiskunhalasi MÁV— Kiskőrösi Honvéd 1:1 (0:1) Kiskunhalas, 200 néző, v.: Száll. — A csúszós talajú pá­lyán az I. félidőben a kiskőrö­siek támadtak többet és Bíró góljával megszerezték a veze­tést. Szünet után a halasiak nagy fölénybe kerültek, de csak a félidő közepén Tóth II. ll-es­ből tudott egyenlíteni. — Jók: Hegedűs, Vikor, Oláh, illetve Szalóczi, Rákosi, Jellasics. K. Dózsa II.— Tiszakécske 2:1 (1:1) Tiszakécske, 300 néző, v.: dr. Molnár. — A jó erőnlétben le-