Petőfi Népe, 1965. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-13 / 87. szám

Továbbra !s veretlen a Vasas MEZŐTÚRI HONVÉD—KISKUNFÉLEGYHÁZI VASAS 1:1 (1:0) Mezőtúr, 600 néző, vezette: Tóth dr. F. Vasas: Cseh — Bense, Ta- lárcsik, Tarjányi — Sikár, Sa- hin II. — Ádám, Lengyel, Sa- hin I., Makai, Vass. Edző: Ka- nyó János. Igen rossz talajú pályán, hő­sies küzdelemben a hajrában egyenlítettek a félegyháziak, s értékes pontot szereztek. A 3. percben Cseh veszélyes beadást húzott le. Az 5. percben Bensa egy 5 méterről leadott nagy lö­vésbe önfeláldozóan belevető­dött és biztos góltól mentette meg csapatát. Utána 5 percig ápolák. Mezőtúr nagy nyomás alatt tartotta a félegyháziak kapuját. A 17. percben Sikár gól­helyzetben leütötte a lab­dát, a megítélt 11-est Cseh óriási bravúrral kivédte. Időnként felszabadult a félegy­házi kapus, s ekkor több veszé­lyes helyzet alakult a mezőtú­riak 16-osán belül. így a 20. percben a vendégek gyors egy­másutánban hat szögletet ér­tek el. 24. percben Litva a tétová­zó félegyházi védők között kiugrott és szép lövéssel megszerezte a vezetést a mezőtúriaknak. 1:0! Ezután Cseh percei következ­tek, több gólhelyzetet hárított. Az utolsó percekben a mezőtú­ri középcsatár ötösről a kapu bal felső sarkába irányított lövését Cseh óriási bravúrral húzta le. A második félidő első felé­ben a Honvéd erőteljesen ro­hamozott, de nem tudta áttör­ni a kitűnő félegyházi védel­met. Már úgy látszott, hogy a Vasas elszenvedi első veresé­gét, amikor a 37. percben sike­rült egyenlíteniük. Sahin II. húszméteres sza­badrúgása lepattant a me­zőtúri védőkről és a szem­füles Vass a kapus feje fe­lett a hálóba fejelte az egyenlítő gólt. 1:1! Félegyháza még négy szögletet ért el az utolsó percekben. A technikásabb félegyházi csapatnak nem ízlett a sáros, mély talaj, valamint a mező­túriak kemény védelme. A csapat legjobbja Cseh volt, rajta kívül még kitűntek Ben­se, Sahin II., Makai. Igazságos döntetlen NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ—BAJAI MTE 1:1 (0:0) Nagykanizsa, 1000 néző, v.: Fehér. Bajai MTE: Disztl — Varga, Páncsics II., Bisztrovics — Csongor, Gyulavári — Bality, Czeglédi, Rizsányi, Petrich, Bo­ros. Edző: Ónodi Béla. Kezdés után mindjárt a ba­jai csapat támadott és néhány jó helyzet is akadt. A 9. perc­ben Bisztrovics 20 méteres sza­badrúgásból hatalmas kapufát lőtt. Czeglédinek és Petrichnek is volt egy-egy góllal kecsegte­tő helyzete, de a lövések nem sikerültek. Néhány jó bajai tá­madás lesen akadt el. A félidő így, bajai fölény ellenére gól nélkül telt el. A szünet után a hazai csa­pat percei következtek. Nagy nyomás nehezedett a BMTE kapujára, de a védelem sokáig okosan és jól tartotta magát. A 25. percben balszerencsés gólt kapott a bajai csapat. Egy bal oldali szögletrúgást a hazai csapat jobbszélsője végzett el. A ravaszul irányított, csa­vart szöglet megzavarta Di.szilt és a labda érintés nélkül hullott a BMTE há­lójába. 1:0! Ezután még a bányászcsapat középcsatára hagyott ki egy nagy helyzetet. A 32. percben Boros tört ki a védők gyűrű­jéből. Egy csel után okosan a jobb sarokba gurította a BMTE egyenlítő gólját. 1:1! Feljött a bajai csapat de a to­vábbi támadásokban már nem volt kellő átütőerő. Az utolsó 10 percben már mindkét csa­pat megnyugodott a pontosz­tozkodásban és unalmas, csap­kodó játékkal teltek a végső percek. A végeredmény meg­felel a játék képének. A bajai csapatból Disztl, Páncsics II. és Csongor nyújtott kiemelke­dő teljesítményt. Ragyogó Kinissi-hajrá KALOCSAI KINIZSI—JÁSZBERÉNYI VASAS 3:3 (0:2) Kalocsa: 1000 néző, vezette: Kormányos. Kalocsai Kinizsi: Sáfrány — Kollár, Tóth, Bálint — Tamási, Páncsity — Farkas, Débity, Va- tai, Martin, Miskei. Edző: Csó- ti Lajos. A vendégek rajtaütésszerű támadással kezdtek és a 4. percben Tóth rosszul hazaadott labdáját a herényi balösszekö­tő elcsípte és a hálóba lőtte 0:1. A kezdés után Vatai erős lövé­se a bal kapufáról pattant vissza. A 19. percben ismét a vendégek balösszekötője volt eredményes, aki lehetetlen szögből, mintegy 18 méterről az ellenkező felső sarokba rúg­ta a második gólt. Sáfrány el­nézte a labdát. 0:2. Mind töb­bet támadott Kalocsa, de Ta­mási, Farkas és Vatai lövése sorra elkerülte a vendégek há­lóját. Jászberényi rohamokkal in­dult a második félidő és a 3. percben az összekötőjük 6 mé­terről a hálóba fejelt egv : V irányított beadást. 0:3! Ka a nem adta fel a küzdelmet és a 7 percben Miskei jól irányított fejesét a gólvonalról mentették a védők. Nagy erővel támadott a hazai csapat és a 16. percben megkezdte a góllövést. Miskei beverekedte magát a 16-oson belülre, középre gurított Far­kashoz, aid a jobb sarokba he­lyezte a Kinizsi első gólját. Mind nagyobb fölénybe került a hazai csapat, s a 29. percben újabb gólt ért el. Miskei és a kapus egyszerre ugrott fel a labdáért, és a leütött labdát Miskei könnyedén a hálóba gu­rította. 2:3. Hatalmas harc in­dult meg a kiegyenlítésért, ami a 35. percben sikerült is. Vatai nagy lövését a kapufa védte, de a következő percben a kö­zép-csatár ritkán látott kapás­lövéssel 25 méterről kiegyenlí­tett. 3:3. Kalocsa nagy hajrába kezdett, de a győztes gólt már nem sikerült megszereznie. Balszerencsés első félidő után a Kinizsi bravúros hajrával ki­egyenlített, sőt, helyzetei alap­ján meg is nyerhette volna a né- kőzést. — Jók: az egész csapat dicséretet érdemel, mégis kiiiön ki kell emelni Kol­lárt, Débityet és Vatait. Megyei I. o. labdarúgó-eredmények ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti TE— Kecskeméti MÁV 1:0 (0:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 500 néző, v.: Hegyes. — A KTE mindkét félidőben többet táma­dott, és ha küzdelem után is, de megérdemelten győzött. A mérkőzést eldöntő Sói egy jól sikerült beívelésből esett Dió­szegi révén. Jók: Szabó, Feke­te I., Vass, illetve a két Szabó és Gál. Kecskeméti Légierők— Tiszakécske 6:0 (2:0) Kecskemét, 200 néző, v.: Gyö­kér. — Végig szemerkélő eső­ben, csúszós talajon a techni­kailag képzettebb hazai csapat irányította a játékot. Tiszakécs­ke támadásai már a fedezetek vonalában rendre elakadtak. A Légierők nagyobb arányú győ­zelmét csak a nagyszerűen vé­dő tiszakécskei kapus akadá­lyozta meg. — Gl.: Krivy 2, Bohács, Kócsó II., Németh, Pá­rád! III. — Jók: Krivy, Bohács, Pálfi. A Tiszakécske csapatából csak a kapus. Kecskeméti Fémmunkás— Kiskőrösi Honvéd 4:0 (1:0) Kecskemét, 400 néző, v.: Fó­rián. — A helyiek irányították a játékot, de az első félidőben igen sok helyzetet kihagytak. Szünet után a fölény gólokban is megmutatkozott. — Gl.: Far­kas I. 2, Farkas II. és Szabó. — Jók: Tóth, Vass, Gerőházi, Do­rogi, ill. Jelasics, Kassai, Szá­raz. Kecskeméti Dózsa II.— Izsák 9:0 (5:0) Kecskemét, 800 néző, v.: Fehér L. — Már az első tíz percben öt góllal terhelték meg a ven­dégek hálóját a kecskemétiek. Végig nagy Dézsa-fölény jelle­mezte a játékot és az izsákiak csak ritkán jutottak el a kecs­kemétiek kapujáig. Gl.: Kiss 3, Rozgonyi 2, Feiler 2, Kasza, Kelemen II. A mezőny legjobb­ja Kiss Illés volt. Kiskunhalas: 400 néző, v.: Odroga. H. MEDOSZ: Szalontai—Csa- bankó, Kiss, Lipák—Hornyák, Tóth I—Tóth II., Csermák III., Vanyiska, Dobszai, Csermák II. Edző: Várhegyi Ferenc. Az első 10 perc váltakozó mezőnyjátékkal telt el. Vanyiska jó kitörés után mellé lőtt. A 29. percben, formás halasi tá­madás végén, Csermák III. a kifutó kapus mellett nem ta­lált a hálóba. A 36. percben makói támadás végén a jobb­összekötőjük a kapufát találta el. A visszapattanó labda jobb­ra perdült és a jobbszélső kö­zelről Szalontai mellett a há­lóba lőtt. 0:1! A 39. percben egyenlített a MEDOSZ. Tóth II., Csermák III., Vanyiska ügyes Szeged, Móravárosi-pálya, 300 néző, vezette: Kormányos. Kalocsai Honvéd: Bencsik— Kiss II., Kapitány, Kiss I.—Ko­vács, Kohut—Eszenyi, Csala, Zelei, Urbán, Menrath. Edző: Malomszegi Ottó. NB III-as mérkőzésre telje­sen alkalmatlan pályán rendez­ték meg a két honvéd-csapat találkozóját. A sáros, csúszós talajon a kalocsaiak kezdemé­nyeztek többet, de a kapu előtt minden tudományuk be­lefulladt a feneketlen sárba. Mindkét részről alakultak ki helyzetek, de ezek sorra el­Kkfélegyházi Honvéd— Dunavecse 4:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, v.: Király István. — A Honvéd könnyed játékkal, biztosan győ­zött a végig sportszerűen küzdő dunavecsei együttes ellen. Gl.: Pesti 2, Bukszár, Kocsis. — Jók: Savanya, Balogh, Pesti és Ko­csis, valamint a közvetlen vé­delem. Kecskeméti Szállítók— Lajosmizse 2:1 (1:1) La josmizse, 300 néző, v.: Kristóf. — Lajosmizse már az első percekben 11-esből vezetés­hez jutott, s ez kissé élbízako- dottá tette őket. A félidő kö­zepén Vujorcsik egyenlített. Szünet után a 17. percben egy gyors Szállítók-támadás után Marincsák talált a hálóba. Az utolsó percekben a kecskeméti Pintér egy tizenegyest védett. Szabadszállási Honvéd— Kkhalasi MAv 2:0 (2:0) Szabadszállás, 300 néző, v.: Fekete. — A hazai csapat fölé­nye jegyében indult a játék és már a 10. percben vezetést sze­reztek, majd a félidő közepén növelték előnyüket. Fordulás után a halasiak nagy erővel tá­madtak, de minden gólszerzés! törekvésük megakadt a kemény szabadszállási védelemben. Gl.: Ürül, Urzsa. — Jók: Urdi, Ur- zsa, Polpal, Széphegyi (a me­zőny legjobbja), illetve Tóth, Petries, Oláh. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Gara 4:1 (2:0) Baja, 400 néző, v.: Tegzes. — Nem állította nagyobb feladat elé a bajaiakat a garai együt­tes. Több helyzet után az első félidőben kétgólos előnyre tet­tek szert. Szünet után is telje­sen a Posztó irányította a játé­kot, s a garaiak csak egy ön­góllal tudtak válaszolni. — Gl.: Gugán 2, Márton, Mándity, il­letve Dankó öngól. Jók: Városi, Gugán, illetve Jakab és Miklós. adogatása után Dobszai a vé­dők között kiugrott és laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1! Fordulás után már az első perc újabb gólt eredményezett. Tóth II. elfutása után Dobszai lövése a jobb kapufa éléről Vanyiska elé perdült, aki kö­zelről a hálóba talált. 2:1! So­rozatos halasi támadások után csak a 25. percben tudta bebiz­tosítani a MEDOSZ győzelmét. Csermák II. jó labdát kapott Vanyiskától, 14 méterről csa­vart lövést küldött a léc mel­lé. 3:1! Két perccel később Va­nyiska egyéni játékkal beállí­totta a végeredményt. 4:1! A Halasi MEDOSZ győzelme teljesen megérdemelt. Jók: Kiss, Lipák, Hornyák, Vanyis­ka és Csermák II. akadtak a sáros, mély talajon. Szünet után sem változott a játék képe. A 26. percben Ze­lei összecsapott a szegedi We- berrel, mire a játékvezető mindkettőjüket kiállította. A következő percben a szegediek a kalocsai 16-osnál szabadrú­gáshoz jutottak, és a labda a sárba ragadt kapus mellett a hálóba jutott. Ezen a talajon komoly lab­darúgásról nem lehetett szó. Végül is a mérkőzés sorsát egy balszerencsés gól döntötte el. — Jók: a két Kiss, Eszenyi és Menrath, Bajai Honvéd— Vaskút 5:0 (3:0) Baja, 200 néző, v.: Severac. — A végig nagy fölényben ját­szó és minden csapatrészében jobb Honvéd ilyen arányban is megérdemelten győzött. Vaskút teljesen széteső játékot muta­tott. A mérkőzés lefúvása után Müller (Vaskút) megsértette a játékvezetőt, mire kiállítot­ták. Gl.: Bene 4, Dér. Kecel—Kkhalasi Honvéd 3:1 (1:0) Kiskunhalas, 100 néző, v.: Kiss J. — A lelkesebben játszó és nagyobb rutinnal rendelke­ző vendégek az első félidőben Balázs góljával vezetést szerez­tek. A második félidőben ki­egyensúlyozottabb játék folyt. Weisz növelte az előnyt. Feny­vesi szépíteni tudott, majd Kiss II. beállította a végeredményt. Jók: Csákányos, Csuzi. Kiss II., illetve Majdan és Hajda. Soltvadkert—Katymár 7:0 (2:0) Soltvadkert, 400 néző, v.: Mi­hala. — Az első 20 percben meglepetésre, egyenlő ellenfél­nek bizonyultak a katymáriak. A félidő közepén a hazaiak fo­kozatosan feljöttek, végig tá­madtak a mérkőzést és a lelke­sen, sportszerűen játszó Katy­már nem tudta megakadályozni a gólokat. Gl.: Fritmann 2, Tas- nády 2, Tóth II., Obornyik és Zsikla I. Jók: Terényi, Tóth II., Fritmann, illetve Tumbász. Bácsalmás—Mélykút 2:0 (0:0) Bácsalmás, 600 néző, v.: Ke­mény. — Hazai fölénnyel indul a mérkőzés, bár a 6. percben Mélykút vezetést szerezhetett volna, de egy 11-est nem tudott értékesíteni. A második félidő­ben kiegyensúlyozottabb lett a jáék, mégis a félidő közepén Bcrcsik két gólja eldöntötte a mérkőzés sorsát. — Jók: Simity, Babarczi, illetve Ivácski és Hor­váth. Császártöltés— Kalocsai Spartacus 1:1 (1:0) Császártöltés, 300 néző, v.: Klein. — A hazaiak kezdtek jobban és a 12. percben Walter Hl. jól irányított fejessel a ve­zetést is megszerezte. Fordulás után a vendégek kezdtek job­ban és Okner már az első per­cekben ki egyenlített. A döntet­len eredményt igazságosnak mondhatjuk. — Jók: Kaiser, Fenyvesi, Walter III., illetve Sípos I., Okner, Faragó. Kiskőrös—Hajós 4:0 (3:0) Hajós, 600 néző, v.: Király S. — Mindvégig sportszerű mér­kőzést vívott a két csapát, s a félidő közepéig a hazaiak meg tudták őrizni hálójukat a gólok­tól. Utána Szentgyörgyi I. mes­terhármast csinált, ez eldöntöt­te a mérkőzés sorsát. Szünet után Markó beállította a vég­eredményt. Utána a hajósiak megpróbáltak legalább szépíte­ni, de nem tudtak megbirkózni a kiskőrösiek védelmével. — Jók: Petznyik (a mezőny leg­jobbja), Szentgyörgyi I., illetve Bagó és Csányi. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Klskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Báes megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadd: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház. Szerkesztőségi telefonközpont 26-19, 23-16. Szerkesztő bizottság: 10-38. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér l/a Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra IS forint Bács-Kiskun megyei Nyomda v Kecskemét — Telefon: ll-ú Index; 23 063. Javuló játék, értékes győzelem KISKUNHALASI MEDOSZ—MAKÓI VASAS 4:1 (1:1) Sárba fulladt a mérkőzés SZEGEDI HONVÉD—KALOCSAI HONVÉD 1:0 (0:0)