Petőfi Népe, 1965. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-09 / 57. szám

9 % \ Bp. Honvéd—Kecskeméti Petőfi 106:54 (55:21) A Kecskeméti Dózsa az első bajnoki mérkőzés előtt: (balról jobbra) Menczel, Lieber, Rozgonyi, Peíler, Kiss, Winkler, Serényi, Koltai, Szőczei, Czéh, Ézsi. Pénzügyőr: Mayer — Szalai II., Zalai, Csorba — Kisházi, Makádi — Pataki, Koroly, Sza­lai I., Sitkey, Sülé. Edző: Mik- sovszky Zoltán. Kecskeméten egész éjszaka esett a hó, s így bizony havas, mély talajú pálya várta az NB II. nyitányát. A mérkőzés előtt több száz szurkoló gyalogolta végig a játékteret, s csak így vált játékra alkalmassá. A rend­kívül rossz időben is nagyszámú lelkes nézőközönség nézte végig a két csapat találkozóját. A Dó­zsa jól kezdett. Már az 1. perc­ben a kitörő és lőni készülő Se- rényit szögletre szerelték a vé­dők. Két perc múlva újra a Dó- zsa-csatárok lábán vándorolt a labda, s újra szögletre hárított Szalai II. Már ezekben a percekben látni lehetett, hogy a kecs­kemétiek játékfelfogása ezen a talajon nem érvényesül. Rövid átadásokkal kísérle­teztek, s ezek rendre el­akadtak a mély talajon, vagy a védők közbe tudtak avat­kozni. • Ugyanakkor a vendégek tértöle­lő rúgásokkal közelítették meg a kecskeméti kaput, s nem egy ízben kellett menteni a kitörő fürge csatáraik elől. Jól zárt a Pénzügy őr-védelem, igaz, nem tették különösebben próbára tu­dását a kecskeméti csatárok, alig szállt lövés Mayer kapujá­ra. Végre a 32. percben egy kecskeméti támadás góllal ke­csegtetett, de előbb Lieber, majd Serényi cselezett lövés helyett. A 39. percben pedig Rozgonyi első komolyabb lövését védte a kapus. A 43. percben az üresen hagyott Pénzügyőr-kapuba sem tudtak a kecskeméti csatárok betalálni. így azután god nélkül telt el az első félidő. A szünetben a közönség szin­te egyöntetűen úgy vélekedett, hogy a Dózsa, ha játékfelfogá­sán változtatni tud, megnyerhe­ti a mérkőzést. A második félidőt a vendégek kezdték. Most is a hazai csapat kapott jobban lábra, de csak két szögletet harcolt ki. Ebből Serényi majdnem gólt lőtt, de a lövés pillanatában elkaszálták a védők. A 8. percben a Dózsa kapuja került gólveszélybe. Sü­lé beívelt labdáját Koroly tiszta helyzetben fölé fejelte. Két perccel később a vendégek ka­puja előtt alakult ki egy nagyon jó gólszerzési alkalom, de nem jutottak lövéshez a Dózsa-csa- tárok. A 13. percben Lieber— Rozgonyi-összjáték után az ösz- szekötő lövésébe beleléptek a védők A beívelt szögletet Seré­nyi fölé fejelte. Rendkívül iá­kéi védekeztek, s igen eredmé­nyesen. A 30. percben Peiler 25 méteres bombáját védte a ka­pus. Az utolsó negyedórában hallatlan iramot diktált a Dó­zsa. A vendégcsapat húzta az időt, az eredmény tartására tö­rekedett. A 35. percben Rozgo­nyi kihagyta a mérkőzés legna­gyobb helyzetét. Az ötösről egész csapatot mg kell dicsér­nünk. A Pénzügyőr csapatában el­sősorban a védelem tett ki ma­gáért. Petri játékvezető magabizto­san, és nagyon jól vezette ezt a játékvezetői szempontból rend­kívül nehéz mérkőzést. Mezei István A mérkőzés folyamán Rozgonyi többször került lövőhelyzetbe, de ezúttal nem sikerült a góllövés. Képünk még a mérkőzés első perceiből mutat egy ilyen kimaradt helyzetet. NB I. férfi. Bp. Klapka u., vezette: Gyimesi, Tarr. Petőfi: Fekete (10), Tóth (12) Sahin-Tóth (7) — Király (5), Gábor (5). Csere: Kovács (4), Pankotai (4), Szabó (3), Zsadá- nyi (2), Fellegi (2), Mészáros, Kenyeres. Edző: Guóth Iván. A Petőfi ezen a mérkőzésen nyújtotta az eddigi legjobb já­tékát. A Honvéd nagy erővel rohamozott. Közelről és távolró; is hihetetlen biztonsággal dob­tak kosárra. A kecskeméti já­tékosoknak ezúttal nem volt vesztenivalójuk, tehát nyugod­tan játszhattak. Az első kosarat a Petőfi érte el, sőt a Honvéd egyen Ütése után ismét vezettek 4:2 aranyban. Ez persze semmit nem jelentett, de a bajnokcsa­pattal szemben az 52 pontos ve­reség is tisztes eredmény. A Petőfiből Fekete, Tóth, Sa­hin-Tóth és Szabó játszott igen jól. A Honvéd legeredménye­sebb játékosai: Banna 32, Kocz- ka 22. VTSK—Bajai MTE 62:43 (27:10) NB I. nőd. Bp. Szentkirályi u., vezette: Horváth, TaUián. BMTE: Mándi, Vassné (9) — Pásztor (3) — Bognár (17), Sztipity. Csere: Csátaljai (8), Állaga (4), Grünfelder I. (2). Ed­ző: Vétek Frigyes. Elfogódottan kezdett a bajai csapat az idén még veretlen VTSK ellen és a budapestiek hamarosan el is húztak. A le­pattanó labdákat rendre a VTSK leányai szerezék meg és ebből egymás után dobták a pontokat. A 10. percben 14:4-re, majd rögtön utána már 18:6-ra vezettek, és a félidő végéig még tovább növelték az előnyüket. A bajai csapat elsősorban azért nem tudott ebben a félidőben egyenrangú ellenfél lenni, mert a VTSK emberfogásos védeke­zésének nem találták meg az el­lenszerét. A szünet után a bu­dapesti csapat zónavédekezésre tért át és ez már jobban kedve­zett az MTE-nek. Csátaljai tá­voli» dobásaival és Bognár ered­ményességével — aki az első fél- időbeni 3 pontjával szemben eb­ben a játékrészben 14 pontot szerzett —, jól tartották magu­kat és így a VTSK pontelőnye A kecskeméti cseigáncsozók szelepeitek legjobban a vidéki bajnokságon Vasárnap Tatabányán rendez­ték mi c az országos vidéki fel­nőtt cselgáncsbajnokságot igen gyenge érdeklődés mellett. A versenyen öt sportkör, 34 ver­senyzővel vett részt. A kecske­méti cseigáncsozók kitűnően sze­repeltek: két bajnokságot nyer­tek, több helyezést értek el és a nemhivatalos pontversenyben is elsők lettek. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: Pehelysúly: 1. Faragó (Tatabá­nya), 2. Erdélyi (Szeged), 3. Jág- falvi (Kecskemét) és Vasas (Sze­ged). — Könnyűsúly: 1. Bodor (Kecskemét), 2. Nagy L. (Kecs­kemét), 3. Guzsik (Tatabánya) és Karádi (Tatabánva). — Közép­súly: 1. Lukács (Kecskemét), 2. Mayer (Tatabánya), 3. Kovács (Kecskemét) és Sámuel (Tatabá­nya). — Félnehézsúly: 1. Kris­tóf (Békéscsaba), 2. Kondár (Ta­tabánya), 3. Kervalics (Pécs) és Magyar (Tatabánya). — A ne­hézsúlyban nem volt induló. Pontverseny: 1. Kecskeméti Dózsa 15 (több első helyezéssel), 2. Tatabányai Bányász 15, 3. Bé­késcsabai Dózsa 5, 4. Szegedi EAC 4, 5. Pécsi Dózsa 1. már alig növekedett. Jók: (de csak a második félidőben) Csát- aljai és Bognár. A VTSK leg­eredményesebb játékosai: Bu­dai É. 15., Hogyel 13. Kecskeméti Dózsa— Törökszentmiklósi Fáklya 71:46 (35:19) Női barátságos. Törökszent- miklós, vezette: Szabó I., Hajek. Dózsa: Adamikné (3), D. Ko­vács (6) — Czégai (10), Szabóné (10), Túri (13). Csere: Magyar I. (14), Molnár (10), Nagy (5), Ben- de, Liborné, Bajtai. Kecskeméti Dózsa— Törökszentmiklós 38:30 (23:12) Női ifjúsági mérkőzés, vezette Benedek, Hajek. Ld: Koroknai 19, Szentannay 10, Fekete 10. Budapesti EAC— Kecskeméti Vörös Meteor 11:9 NB II-s női asztalitenisz­mérkőzés Kecskemét, Katona József Gimnázium. (Nem akar vége szakadni a kecskeméti női asztalitenisze- zők balszerencse-sorozatának. Vasárnap is jól kuzdótTek, csak a hajrát nem bírták, így az­után meg kellett elégedniök a legminimálisabb arányú vere­séggel. A csapatból Varga J. 3, Hollósy 2, Megyesi 2, Mol- nárné 1, és a Varga—Hollósy pár szerezte a győzelmeket. Hét végi sporteredmények LABDARÚGÁS: Wiener SC—MTK 1:1 (1:0), Dorog—Slovan Bratislava 2:0 (1:0, Slavia Praha—Debreceni Vasutas 2:0 (0:0). MÜKORCSOLYÁZÁS: A Colorado Springsben megtartott műkorcsolyá­zó világbajnokságon a jégtáncot,, a Roman testvérpár (Csehszlovákia) nyerte, a női világbajnokságot Pet­ra Burka (Kanada) és a férfi világ- bajnokságot Alain Calmat (Francia- ország) nyerte. A magyar verseny­zők nem jutottak helyezéshez. JEGKORONG-VILÁGBAJNOKS ÁG: Svájc—Magyarország 3:1 (0:0. 2:1, 1:0). VÍVÁS: A négy nemzet női tőr­csapatversenyén a magyar együttes csak hármas holtverseny után tudta kiharcolni a győzelmet. 2. Románia, 3. Franciaország, 4. Olaszország. — Az egyéni versenyt Rejtő Ildikó nyerte veretlenül, 2. Rousselet (Franciaország), 3. Szabó-Orbán (Ro­mánia). ökölvívás; Újpesti Dózsa—Dy­namó Berlin 12:8, Dynamó Berlin— Gyöngyösi Honvéd 12:8. Nemzetközi mérkőzések. RÖPLABDA A férfi röplabda Európa Kupa küzdelmei során a Bp. Honvéd együttese vasárnap Prágában mér­kőzött. A prágai Slavia 3:1 (9.4— 15,7) arányban győzött a magyar bajnok ellen. AS ZTALITENISZ A bulgáriai Ruszeban megkezdő­dött a női asztaiiteniszezők Duna Kupa versenysorozata. A csapatküz­delmekben a románok bizonyultak a legjobbnak, s megszerezték az első helyet. A magyar együttes elég gyengén szerepelt, a romá­noktól és a bolgároktól egyformán 3:0-ra kikaptak, a Jugoszlávokat viszont 3:0-ra legyőzték. Totóeredmények: x 1 x x 1 x x x I i x 1 X. Pótinérkőzés: I, A győztes gól a 87. percben esett Kecskeméti Dózsa—Pénzügyőr 1:0 (0:0) Kecskemét, 2500 néző, vezet­te: Petri. K. Dózsa: Czéh — Winkler, Koltai, Menczel — Peller, Sző­czei — Ézsi, Kiss, Serényi, Roz­gonyi, Lieber. Edző: Titkos PáL galmas volt a játéfk. Több ke­mény belemenés tarkította a küzdelmet. A kecskemétiek nagy erővel rohamoztak, s most már időnként jól is játszott a csa­pat, a vendégeik minden erej ük­talajon. A két fedezet csak a második félidőben elégített ki. A csatársor harcos felfogásban, lelkesen, de rendkívül nagy hi­baszázalékkal játszott. Lelkese­déséért és küzdőképességóért az Kosárlabda NB I. Bajai Bácska Posztó—Újpesti Dózsa 72:54 (56:45) NB I. férfi. Baja, 100 néző, vezette: Dékei, Szittya. B. Bácska: Kovács (19), Wei- dinger (6) — Piszárovics (2) — Gádor (2), Halmos (23). Csere: Vörös (10), Karácsnyi (10), Iko- tity. Edző: Mihályfi János. Nagy iramban indult a játék, a Dózsa nem látszott könnyű ellenfélnek. A hatalmas- terme­tű és rutinos, öreg játékosokból álló ellenfél mellett szinte el­törpültek a bajai kosarasok. Az újpestiek vezetésével indult a találkozó. Készéi dr. eredmé­nyessége révén a 4. percben 12:8, majd 14:8 volt az állás a vendégek javára. Ezután a ba- jaiak is játékba lendültek, és a félidő végéig 11 pontos előnyt szereztek. Az Újpesti Dózsa já­tékosai már az első félidőben sem „takarékoskodtak” a sze­mélyi hibákkal, és ennek követ­keztében többnyire már 3—4 személyit gyűjtött össze. AB3 kezdődött meg a második félidő, egymás után kényszerültek 5 hiba miatt elhagyni a pályát. Mivel a cserejátékosaik egy ré­sze az edző utasítására játék nélkül fel is öltözött, így az 5. percben már csak hárman, a hatodik percben csak ketten maradtak a játéktéren, sőt ezek közül is az egyik pillanatokon belül kipontozódott. így a játék, vezetők a 6. perc végén a szabá­lyok értelmében lefújták a mér­kőzést. Ezzel a sportszerűtlen taktikával az újpestiek megme­nekültek ugyan egy háromszám- jegyű vereségtől, de magatartá­suk nem vált dicsőségére sem maguknak, sem pedig az egye­sületüknek. A bajai csapatból Halmos és Kovács nyújtott jó teljesítményt. Az Újpesti Dózsa legjobb do­bói: Készéi dr. 27, Neuman 16. csúnyán mellé lőtt. Majd né­hány perc múlva ugyanő ha­gyott ki még egy gólhelyzetet. Már csak 3 perc volt hátra, amikor végre megszületett a Dózsa győztes gólja. Hátulról kapott labdával Lieber tett né­hány lépést, majd a kaputól mintegy 35 méterre kétségbe­esetten lövésre szánta el magát Mayer kapus felugrott a labdára és talán kissé pó­zolva nyúlt érte, mert az kicsúszott a kezei közül és a gólvonal mögé hullt. 1:0! Kapussors, de teljesen megérde­melt gól volt. A pálya talaja nem tette le­hetővé, hogy színvonalas játék alakuljon ki ezen a mérkőzésen. Viszont annál nagyobb volt a küzdelem. Ebből a jobb erőben levő kecskeméti csapat teljesen megérdemelten került ki győz­tesen. S ha az edzői utasítást a játékosok végig betartják, na­gyobb arányú is lehetett volna ez a győzelem. Szabadon hagy­ták Szalai 1-et, a hátravont kö­zépcsatárt, s nem lőttek eleget távolról. A lapos összj átoknak pedig ez a talaj nem kedvezett. A kapuban Czéh biztosan vé­dett, a hátvédhármas váltakozó sikerrel birkózott meg a fürge fővárosi csatárokkal. Nekik volt a legnehezebb dolguk a síkos