Petőfi Népe, 1965. március (20. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-24 / 70. szám

ÖKÖLVÍVÁS KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD—BP. ELŐRE 11:9 NB II-s mérkőzés, Budapest, Sport utca, 300 néző, vezették: Böszörményi és Cseh. Nehéz, vesztésre álló mérkő­zést nyert meg idegenben a fél­egyházi csapat. Csak két utolsó versenyzőjüknek köszönhetik, hogy győzni tudtak. Már a rajtnál vezetést sze­reztek a hazaiak, mert a Hon­véd Angermann ellen nem ál­lított ellenfelet. A továbbiak fo­lyamán (elöl a félegyházi ököl­vívók) Gaál döntetlenül végzett Hornyákkal. Sági pontozással győzött Császár ellen. Ugyan­így Vígh Szironnyal szemben. Mincsik ellenfele Nagy J. kéz­sérülése miatt a 2. menetben feladta. Ezután három pontozá­sos Előre-győzelem következett: Hazuha Somodi, Sikár Kalte- necker és Kiss Kuna ellen vesz­tett. Ekkor 9:7-re vezetett az Előre. A két utolsó félegyházi ökölvívó azután jól hajrázott. Nagy J. döntő fölénnyel győzött már az 1. menetben Sajti ellen, majd a nehézsúlyban Szálaival szemben Verebély az 1. menet­ben feladta. így alakult ki — ha nehezen is — a 11:9 arányú győzelem. KISKUNHALASI MEDOSZ—BORSODI BÁNYÁSZ 11:9 NB II-s mérkőzés, Kiskunha­las, 300 néző, vezette: Nagy L. és Pogány. A hazai csapat 0:4-ről indult, mert odahaza (!) a pehely- és a középsúlyban nem indítottak versenyzőt. E hátrány ellenére is végeredményben — ha mi­nimális arányban is — a ma­guk javára tudták fordítani a mérkőzést. Eredmények (légsúlytól fel­felé, elöl a halasi ökölvívók): Mack megérdemelt pontozásos győzelmet aratott Mészáros el­len. Deák ellen Orbán nagy küzdelemben pontozással győ­zött. A borsodi Sándor ellen nem állított ellenfelet a ME­DOSZ. Halász fölényes ponto­zásos győzelmet aratott Sípos ellen: Szigeti és Sztollár talál­kozásából megérdemelten ke­rült ki győztesként a halasi fiú. László ellen már az 1. menet­ben feladta Káposzta. Szűcs el­lenfelét, Majkót a 2. menetben sorozatos szabálytalankodás mi­att leléptették. A borsodi Me­zei ellenfél nélkül győzött. A Molnár—Csikó találkozón Mol­nár igazságos döntetlent harcolt ki, s ezzel csapatának megsze­rezte a győzelmet. Süveges váll­sérülése miatt már az 1. perc­ben kénytelen volt feladni a mérkőzést. BP. BELOIANNISZ—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 18:2 szorítóba, mert az orvos nem engedte. Kovács ellen Almási, Sín ellen Szabó már az 1. me­netben feladta. NB II-s mérkőzés, Budapest, Fehérvári út, 200 néző, vezette: Bányai és Gregor. A volt NB I-es fővárosi csa­pat ellen annak otthonában semmi esélye nem volt az újonc kecskeméti együttesnek, mégis, ilyen arányban nem lett volna szabad kikapniuk. Ebben közrejátszott az a körülmény, hogy a csapat az utolsó perc­ben érkezett a verseny színhe­lyére, s mérlegelés után mór kezdődött is a verseny. Megle­pő volt a csapat egyes verseny­zőinek gyenge erőnléte, ami azután meglátszott a sorozatos feladásokon. Csőkét nem en­gedte az orvos indulni beteg­sége miatt. Mindenesetre a kecskeméti ökölvívóknak a jö­vőben nagyobb figyelmet kell fordítaniok a felkészülésre, mert könnyen megtörténhet, hogy csak átszálló jegyet vál­tottak az NB II-be. Részletes eredmények (elöl a fővárosi ökölvívók): Dudás el­len Orbán a 2. menetben fel­adta. Futó érdemtelenül győzött pontozással Benda ellen. Leich- reich a 2. menetben feladta Gere ellen. Somlaival szemben a küzdelmet. Szépvölgyi ellen Bakót sorozatos szabálytalansá­gok miatt a 2. menetben lelép­tették. Juhász ellen Hajagos, Kasuba ellen pedig Beregszászi a 2. menetben feladta. Hem- mert ellen Csőke nem léphetett BP. HONVÉD—BAJAI MTE 13:5 Barátságos mérkőzés, Baja, 600 néző, vezette: Porkoláb és Tóth. Hatalmas taps köszöntötte a Kajdi-vezette budapesti együt­test. Mindvégig kitűnő mérkő­zéseket láthatott a közönség jó játékvezetés mellett. Részletes eredmények (elöl a Honvéd-versenyzők): Marko vies ellen kiütéssel győzött Straban. Szabó pontozással győzött Tur- zai ellen. A Galambos—Kovács találkozó döntetlenül végződött. Kajdi mindkét ellenfelét — Árváit és Szilaskit — kiütéssel győzte le. Péterfi pontozásos győzelmet aratott Unyi ellen. Petró pontozással vesztett Sza­bóval szemben. Balogh ellen az 1. menetben leléptették Klem­met. Surányi ellen Sugár a 2. menetben feladta. Nyúl ponto­zással győzött Gozsity ellen. Meglepessek fordulója a labdarugó MNX-ban A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa harmadik fordulójában már a megyei I. osztályú csapatok is bekapcso­lódtak a küzdelembe. A pom­pás labdarúgóidőt hozó, va­sárnap bővelkedett a vaskos meglepetésekben. Ügy látszik a megyei bajnokságban szereplő csapatok felkészültsége nem mindenütt sikerült legjobban, mert közülük hétnek nem si­került kiharcolni a továbbju­tást. Azok, akik komolyan vet­ték az MNK-t, és alaposan fel­készültek — mint a Kiskőrösi MEDOSZ, a Félegyhózi Hon­véd, a KTE és a Bajai Bácska — biztos győzelemmel jutottak tovább. A többiek viszont elvé- reztek MNK III. FORDULÓ ERED­MÉNYEI: Kecskeméti Szállítók —K. Fémmunkás 1:0! Hetény- egyháza—Kecskeméti Vasas 3:1, Lajosmizse—KTE 0:3, Bajai Ha­jóépítő—Bajai Honvéd 2:1 (!), Vaskút—Bajai Bácska Posztó 1:3, Madaras—Bácsalmás elma­radt, mert a bácsalmásiaknek nem volt sportorvosi igazolása. Kecel—Kiskőrös 2:9, Kiskőrösi Honvéd—Soltvadkert 2:1 (!), Félegyházi Gépjavító—Félegy­házi Honvéd 1:8, Félegyházi Mű­anyaggyár—Tiszakécske mérkő­zésen az utóbbi csapat nem je­lenhetett meg. Érsekcsanád— Császártöltés 3:0 (!), Kelebia— Kiskunhalasi MÁV 3:4, Bösz- töri MEDOSZ—Szabadszállási Honvéd 1:0 (!), Dunaegyhóza— Kecskeméti Légierő 1:3, Bátya —Kalocsai Spartacus 1:0 (!), Já­noshalma—Katymár 2:0, TEKEHÍRADÓ Győri ETO—Kecskeméti MÁV 6:2 (2488—2431) NB I-es férfi mérkőzés, Kecs­kemét, Építők-pálya. A Kecskeméti MÁV bemutat­rossz pályán a vendégek talál­ták fel magukat jobban és biz­tosan nyerték a mérkőzést. A Indul a teke NB I. Megyesi a K. MÄV dobója sajnos, vereséget szenvedett győri ellenfelétől. kozása az NB I-ben gyengén sikerült. Ebben közrejátszott az, hogy mindjárt a rajtnál igen erős ellenfelet kaptak, a tavaly- előtti bajnok Győri ETO szemé­lyében. Döntő volt azonban az is, hogy az Építők pályája nem alkalmas NB I-es mérkőzések lejátszására. Meglepetésre a kecskeméti csapatból csak Du­dás M. nyújtott elfogadhatót A MÁV-ból Dudás 418 és Pin­tér G. 393 fával győzött, míg Mozsár 409, Medgyesi 407, Pin­tér T. 405 és Földházi 399 fá­val vereséget szenvedett. A fa­átlag 415:405 a győriek javára. Kecskeméti MÁV— Szegedi Kender 5:3 (2222—2028) Közeledik a hajrá Végéhez közeledik a megyei sakkbajnokság küzdelme. A hét­főn lejátszott 8. forduló a sötét bábukkal játszó versenyzők si­kerét hozta. Dr. R. Kiss szép játszmában győzött Kalmár el­len és ezzel nagy lépést tett a végső győzelem felé. Jelenleg fél ponttal vezet és a további­akban könnyebbnek ígérkező játszmái vannak, mint az él­csoport többi tagjának. A 8. forduló eredményei: Kal­már—dr. R. Kiss 0:1, Fenyves­völgyi—Pápai 0:1, Kormányos— Czár 0,5:0,5, Hevér—Gyarmati 0:1, Lévai—Szemző függő, Nagy A.—Miklós 0,5:0,5. Az élcsoport állása: Dr. R. Kiss 6, Czár 5,5, Miklós 5, Fenyvesvölgyi, Pápai 4,5—4,5. NB I-es női mérkőzés, Sze­ged, SZAK-pálya. Meglepő győzelemmel kezdett a Kecskeméti MÁV ppi teke­csapata Szegeden a jó képessé­gű Szegedi Kender ellen. A győ­zelem értékéből nem von le semmit, hogy a szegediek két utolsó dobója tartalék volt, s több mint ötvenpontos vezetésü­ket leadták. A kecskeméti do­bónok máris jó formában van­nak. Ez a megállapítás nem vo­natkozik Medgyesinére és Van- csainéra, akiknek még sokat Jegyzetek a labdarúgó fordulóról kell edzeniök, hogy elérjék ta­valyi formájukat. A kecskeméti csapatból Ungvári 394, Tarnó- cziné 380, Vargáné 375 fával győztek. Vereséget szenvedtek: Gyenes 376 (egy fával!), Med- gyesiné 357 és Vancsainé 340 fával. Faátlag: 370:336. Megyei eredmények K. Fémmunkás—K. Barnevá! 7:1 (2320—2258), K. Vasas—K. Petőfi 5:3 (2465—2427), K. MÁV II.—K. Építők 4:4 (2256—2256), K. Spartacus—KTE 8:0 (2416— 1894), Kiskunhalasi MEDOSZ— K. Sütőipar 6:2 (2367—2233), Nagykőrösi Erőmű—K. Pince- gazdaság 5:3 (2325—2149). VASÁRNAP már teljes volt a labdarúgó NB gépezete. A Bajai MTE is bekapcsolódott a küzdelemsorozatba és mindjárt szép győzelmet aratott a mohá­csiak felett. A Kecskeméti Dó­zsa a Széktói Stadionban a KISTEXT csapatát fektette két- vállra. Szép győzelmet aratott Kalocsán a Honvéd együttese a Békéscsabai Honvéd ellen. Di­cséret illeti a Félegyházi Va­sast, mert idegenből elhozta az egyik bajnoki pontot. Két csa­patunk nem tudott ezen a hé­ten pontot szerezni: a Kalocsai Kinizsi és a Halasi MEDOSZ. Mindkét együttes idegenben szenvedett vereséget. Együtte­seink többsége tehát kitett ma­gáért. A KECSKEMÉTI DÓZSA is­mét harcos felfogásban, nagyon lelkesen játszott a KISTEXT elleni mérkőzésen. Az első perc­től az utolsóig nagy akarással küzdött mind a tizenegy lila- fehér játékos, az eredmény nem is maradt el. A 4:l-es gólarány még nagyobb lehetett volna, de a helyzetek egy része kihaszná­latlanul maradt. Ezen a talál­kozón is bebizonyosodott, hogy a Dózsa játékosai csak nagyobb akarásukkal, lelkesedésükkel és jó erőnlétükkel tudnak bárme­lyik ellenfelük fölé kerekedni. Tehát a recept adva van: to­vább kell javítani az erőnlétet és a harcos küzdőszellemet. Ha ezt sikerül állandósítani, akkor ez a sok tehetséges játékossal teletűzdelt gárda még sok örö­met szerezhet népes szurkoló- táborának. Örömmel láttuk a KISTEXT elleni mérkőzésen Morvái és Tanács kirobbanó formáját, a csatársorban pedig az új játékosok ígéretes fejlő­dését. Takács bemutatkozása is sikeresnek mondható. Vasárnap Egerben rangadót vív a két Dó­zsa. A recept erre a mérkőzés­re is érvényes! A KALOCSAI HONVÉD igen jó játékkal lepte meg híveit. A jó formában levő Békéscsabai Honvédet biztosan győzte le 2:0 arányban. Különösen a második félidőben volt elemében a ka­locsai csatársor, s ekkor akár még több gólt is lőhetett volna. De ne legyünk elégedetlenek, a kétgólos győzelem is kitűnő tel­jesítmény. A BAJAI MTE szintén otthon játszotta idénynyitó mérkőzését. A több fiatallal pályára lépő együttes jó benyomást keltett és biztosan győzte le régi rivá­lisát. A mohácsiak is többször veszélyeztették a bajai kaput, de a BMTE-védelmet egy ízben sem tudták áttörni. a félegyházi vasas az elmúlt héten otthon győzelem­mel kezdte NB III-as — remél­jük eredményes — pályafutá­sát. Érdeklődéssel vártuk, mi­lyen lesz a folytatás. Nos, öröm­mel nyugtázzuk a csapat mező­kovácsházi sikerét. Nem sok hiányzott a győzelem megszer­zéséhez sem, hiszen az ellenfél csak a 85. percben egyenlített ki. A félegyházi csapat legjobb része ezúttal a védelem volt, amely egészen kitűnő játékot nyújtott. A KALOCSAI KINIZSI Hód­mezővásárhelyen vendégszere­peit. A tudósítónk tájékoztatása szerint a Kinizsi közei állt ah­hoz, hogy az egyik bajnoki pontot megszerezze. A második félidőben ugyanis egy „ordító” nagy gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul a vásárhelyi kapu előtt. Nagy hátrányt jelentett a Kinizsinek, hogy Szabadi már az I. félidő 25. percében megsé­rült és ettől kezdve végig tíz emberrel volt kénytelen küzde­ni. A HALASI MEDOSZ Szege­den a Honvédtől 3:1 arányú vereséget szenvedett. Gyenge napot fogott ki a halasi csa­pat, s ezúttal sem a védők, sem a támadók nem nyújtottak el­fogadható játékot. Két védelmi hiba miatt hamarosan eldőlt a mérkőzés sorsa, bár szünet után valamicskét javult a MEDOSZ játéka, ez csak szorosabbá te­hette a végeredményt. HÁZTARTÁSÁBAN LEVŐ üres boros­palackjait BÁRMELY ÉLELMISZER- ÉS ITALBOLT visszaváltja. PÉNZT KAP ÉRTE! 1372 Csillag cipőpaszta a cipőbőrt puhítja, vízhatlanságát megőrzi, szépíti, fényesíti. Naponta ápolja cipőjét CSILLAG CIPÖPASZTÁVAL. 1291