Petőfi Népe, 1964. november (19. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-10 / 263. szám

Megszakadt a vereségsorozat Rövid sporthírek Megyei I. osztályú labdarúgi-erediények BAJAI MTE—TASZÁRI HONVÉD 2:2 (0:2) Taszár, Í.00 néző, v.: Völgyi. BMTE: Disztl — Nagy, Pán- csics II., Viszmeg — Gyulavá­ri, Csongor — Bohner, Sáfár, Poszlancsek, Barna, Boro3. Ed­ző: Hiiinanr. Endre. Unalmasan indult a mérkő­zés miután egyik csapatnak sem fűződött különösebb érde­ke a találkozóhoz. A 7. percben váratlanul vezetéshez jutottak a hazaiak. Páncsics II. röviden adott haza, a Honvéd jobbösz- szekötője kiugrott és a kimoz­duló Disztl mellett a hálóba gurított 0:1. a taszári csapat felélénkült és többet támadott. NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT 1. Kaposvári K. 28 22 2 4 80:26 46 2. Pécsi EAC 28 15 2 11 43:30 32 3. Nagyk. VTE 28 14 4 10 43:34 32 4. Dombóvár 28 14 4 10 36:46 32 5. Nagyk. B. 28 13 5 10 46:34 31 6. Bajai MTE 28 12 7 9 32:34 31 7. Kalocsai K. 28 14 3 11 44:51 31 8. Szekszárdi D. 28 12 6 10 47:38 30 9. Nagyk. D. 28 11 6 11 30:35 28 10. Mohács 28 10 6 12 32:34 26 11. Kalocsai H. 28 10 6 12 49:53 26 12. Nagymányok 27 8 9 10 32:34 25 13. Pécsszabolcs 28 7 7 14 36:56 21 ,14. Máza-Szászvár 27 8 4 15 29:48 20 15. Taszár 28 5 8 15 38:55 18 16. Szekszárdi P. 28 5 7 16 30:58 17 A forduló eredményei: Kaposvá­ri Kinizsi—Szekszárdi Petőfi 5:2, Mohácsi TE—Máza-Szászvári Bá­nyász 3:0, Szekszárdi Dózsa—Nagy- kanizsai Bányász 3:1, Nagykanizsai VTE—Pécsszabolcsi Bányász 4:0, Nagybátonyi Brikett—Pécsi EAC 1:0. Totóeredmények: 12 1 x 2 2 x x 2 x 2 x 1. Pótmérkőzés: 1. Befejeződött Baja járás kézilabda-bajnoksága FÉRFIAK Északi csoport: 1. Bácsalmás n. 10 9 — 1 126:95 18 2. B. Tanítókép. 10 7 — 3 132:117 14 3. Sükösd 10 4 — 4 111:136 8 4. Érsekcsanád 10 3 — 7 102:150 6 5. Tataháza 16 2 — 8 61:118 4 6. B. Honvéd n.* 10 5 — 5 140 : 56 10 •A Bajai Honvéd H. az őszi for­dulóban visszalépett, így az utolsó helyre került. A 20. percben Viszmeg későn avatkozott egy támadásba, kö­zépcsatáruk lőtt, és máris 0:1! A félidő végéig is a taszáriak támadtak többet. Fordulás után mindjárt Ba­ja lépett fel támadólag és már az első percben Sáfár jól elta­lált lövése a Honvéd háló iában kötött ki. 1:2! A bajaiak vették át a játék irányítását, soroza­tos támadásokat vezettek, hely­zetük is akadt, de az egyenlí­tés csak a 38. percben sikerűit, amikor egy formás bajai tá­madás végén Boros jól helye­zett labdája a hazaiak hálójá­ban kötött ki. 2:2. Baja táma­dott, de a győztes gólt már nem tudta megszerezni. A bajai csapat az utóbbi idő­beni sorozatos veresége meg­szakadt, és kis szerencsévei mindkét pontot elhozhatlak volna Tászárról. Jók: Csongor, Poszlanesek, Boros. Kiskunhalas, 400 néző, v.: Kocsondi. H. MEDOSZ: Szalontai — Tóth I., Mészáros, Lipák — Csányi, Hornyák — Tóth II., Vanyiska, Dobszai, Jáger, Csermák III. Edző; Virágh István. A széltől támogatott ME­DOSZ sorra vezette a támadá­sokat és már a 2. percben Dobszai labdáját Vanyiska elől nehezen mentették a makóiak. A 16. percben Jáger 25 méter­ről lőtt bombáját a makói ka­pus a levegőben úszva ütötte ki. Végre a 38. percben a nagy fölény góllá érett. Kapu előtti kavarodásból Vanyiska közel­ről élesen a léc alá lőtt. 1:0! Két perc múlva Dobszai nagy lövése a felső kapufáról vágó­dott vissza a mezőnybe. Tel Avivban a 16. Sakk­olimpián befejezték az 5. fordu­ló függő játszmáit és sor került a 6. forduló mérkőzéseire. Ma­gyarország együttese ezúttal Írország ellen mérkőzött és 4:0 arányú győzelmet aratott. A magyar sakkcsapat győzelmé­vel megerősítette csoportelső­ségét, lényegében már tovább­jutott a döntőbe. * Csak egy lépéssel jutott előbbre a tárgyalás a Ferenc­város—Wiener SC Vásári Vá­rosok Kupa harmadik mérkő­zés színhelyének megállapítá­sában. A kupabizottság elvben ugyan hozzájárult, hogy a két együttes november 18-án Münchenben találkozzon újból, a nyugatnémetektől viszont még nincs válasz arra vonat­kozólag, vállalják-e a lebonyo­lítást. Amennyiben nem játsz­hatnak Münchenben, akkor Bu­dapesten lesz a továbbjutást eldöntő mérkőzés. Fordulás után nagyot esett a játék irama. Végül a 36. percben Jáger bal oldalon hosszan szöktette Dobszait, az lefutotta a védő­ket, és futtából nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:0! A 41. percben egy „tálcán adott” gól már csak biztosabbá tette a halasiak győzelmét. Jáger szabadrúgására Dobszai ugrott fel és fejéről — a védeni aka­ró kapus kezét érintve — a hálóba perdült a labda. 3:0! A mérkőzés nem hozott szín­vonalas játékot, de a MEDOSZ első félidőbeli és a második félidő hajrája alapján megér­demelten nyerte a mérkőzést. Jók: Mészáros, Csányi, Hor­nyák, Dobszai. Két góllal vezetett a Honvéd Balsikerek után jó befejezés KISKUNHALASI MEDOSZ—MAKÓI VASAS 3:0 (1:0) Déli csoport KALOCSAI HONVÉD—DOMBÓVÁRI VASUTAS 3:3 (2:1) 41. Gara 10 8 1 1 160:114 17 2. Dávod 10 8 — 2 215:128 16 3. B. ITSKII. 10 6 — 4 190:173 12 4. B. Német G, 10 3 — 1 117:143 6 5. Nagybaracska 10 2 1 7 128:181 5 6. B. Vízügy 10 2 — 8 133:204 4 A csoportbajnokság befejezése után a csoportok azonos helyezett­jei döntő mérkőzéseket vívtak a végső sorrendért. A bajnokság vég­eredménye: 1. Garai MEDOSZ, 2. Bácsalmási MEDOSZ H., 3. Dávodi Tsz SK, 4. Bajai Tanítóképző. A NŐI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. B. ITSK 2. Madaras 3. B. Német G. 4. Dávod 5. B. Bácska P. 8 8-------127: 35 16 8 6 — 2 120 : 52 12 8 3 — 5 35: 59 6 8 2 1 5 37: 88 5 8—17 19:104 1 Kalocsa, 300 néző, v.: Orbán. Kai. Honvéd: Bencsik — Ok- ner, Matos, Kiss — Ealogh, Kö­nnt — Eszenyi, Csala, Prookl, Kamrás, Bende. Edző: Malom- szegi Ottó. Kezdés után mindkét csapat igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, s így ez első húsz perc változatos mezőnyjá­tékkal telt el. A hazai csapat lelkes játékkal átvette az irá­nyítást és a 24. percben vezetés­hez jutott. Kamrás nagy lövése kapufáról vissaavágódott, majd Csala lövését kézzel hárították Befejeződött a megyei röplabdabajnokság a dombóvári védők. 11-es! A büntetőt Kamrás értékesítette. Továbbra is a Honvéd irányí­tott, és a 33. percben Csala ka­páslövésével 2:0-ra módosult az eredmény. A dombóvári csapat a két gól ellenére sem adta fel a küzdelmet, és a 43. percben Egyed II. révén szabadrúgásból javított. 2:1! Szünet után már a 3. percben Prockl fejesével 3:l-re húzott el a Honvéd. A gól után a kalo­csai csapat érthetetlenül vissza­esett. A 6. percben a megingó védelem mellett Horváth javí­tott. 3:2! Mintegy húszperces mezőnyjáték után a 28. percben súlyos védelmi hibából Horváth kiegyenlített. Az utolsó negyed­órában a vendégcsapat többet támadott, de csatárainak lövé­sei elkerülték a kalocsai kaput, Az utolsó előtti fordulóban is akadt egy-két meglepő ered­mény. így a már bajnok Kis­kunfélegyházi Vasas veresége Baján a Honvédtől, valamint a Tiszakécske otthoni balsikere. Részletes eredmények: Kiskörös—Kiskunhalasi MÁV 4:1 (0:1) Kiskőrös, 600 néző, v.: Klein. — Az I. félidőben a hazaiak támadtak többet, mégis egy gyors lefutásból a halasi Szalma szerezte meg a vezetést. — Szü­net után teljesen a Kiskőrös irányította a játékot, mégis húsz percig tartani tudták a halasiak a vezetést. Ezután a Kiskőrös ellenállhatatlan volt és Markó, Paluska II., Szentgyörgyi I. és II. góljaival biztos győzelmet aratott. — Jók: Markó, Paluska II. és a két Szentgyörgyi, Illet­ve Szalma, Kollár, Bartá. Császártöltés—Tiszakécske 4:2 (1:1) Tiszakécske, 200 néző, v.: Kristóf. — A hazaiak támadtak lendületesebben és egy gyors bal oldali támadás végén Var­ga megszerezte a vezetést. A félidő vége felé egy vitatható 11-esből Hajzer egyenlített. — A II. félidőben is váltakozó já­ték folyt. Men tus a vendégek­nek szerezte meg a vezetést, amit Bravik egy perc múlva egyenlített. Meglepetésre a csá­szártöltésiek támadtak és Men- tus, valamint Walter góljával megérdemelt győzelmet arattak. — Jók: Walter, Fenyvesi, Lei, illetve Kosa, Bravik, Varga. Bajai Honvéd— Kkfélegyházi Vasas 3:2 (3:1) Baja, 200 néző, v.: Szabadi. — A már bajnok és biztos esélyesként pályára lépő fél­egyházi együttes Lantos II. gól­jával már a 3. percben veze­téshez jutott. A következő perc­ben a Honvéd Varga lövésével egyenlített. A 27. percben Tum- !iász nehéz szögből lőtt sza­badrúgása Görög hálójában kö­tött ki. A 41. percben Bene szép fejesgóljával két gólos előnyre tett szert a Honvéd. — Fordulás után a nagy erő­vel támadó Vasas egy öngóllal szépített. A gól után a Honvéd nem esett vissza, több veszélyes támadást is vezetett, és két or­dító gólhelyzetet hagyott ki. A bajai csapat győzelme teljesen megérdemelt volt. — Jók: Ba­llig, Varga, illetve Sikár és Sahin II. Bajai Bácska Posztó— Kalocsai Spartacus 4:0 (1:0) Baja, 200 néző, v.: Magyar. — Negyedóra után feljött a Bács­ka és Marity góljával vezetés­hez jutott. A kalocsaiak megle­pően jól tartották magukat a II. félidő közepéig, akkor azon­ban három gyors gólt kaptak, s ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa a hazaiak javára. A 85. percben Polyákot (Bácska) és Andrást (Kalocsa) a játékvezető utánrú- gásért kiállította. — Jók: Iko- títy, Gorjanacz, illetve Faragó és Sípos I. Fáradt volt a Kinizsi NAGYKANIZSAI DÖZSA—KALOCSAI KINIZSI 3:0 (0:0) A megyei röplabdabajnokság küzdelmei mind a férfiaknál, mind a nőknél befejeződtek. A bajnokság méltatására még a héten visszatérünk. A megyei bajnokság döntőire is sor került. Az 1. fordulót Baján játszották le. A férfiak­nál az első helyet eldöntő mér­kőzésen . a Kecskeméti Szállítók a Bajai Ruhagyárat 3:1 arány­ban legyőzték, míg a Bajai Honvéd II. ellen a 3. helyért a Kecskeméti Légierők nem állt ki. — A nőknél a Mélykúti Tsz a Kecskeméti Óvónőképzőt 3:0- ra győzte le, ugyanilyen arány­ban győzött a Kalocsai Leány- gimnázium a Kecskeméti Me­dicina ellen. A döntő második fordulóját Kiskunfélegyházán rendezték meg, ahol a férfiak versenyé­ben a Kecskeméti Szállítók is­mét 3:1 arányban győzött a Ba­jai Ruhagyár ellen, s így el­nyerte a megyei bajnoki címet. A Kecskeméti Légierők játék nélkül engedte át a bajnokság 3. helyét a Bajai Honvéd 11- nek. — A nőknél meglepetésre a mélykútiak csak erős küzde­lem után tudtak győzni a Kecs­keméti Óvónőképző ellen 3:2-re, s ezzel ők is bajnokok lettek. A harmadik helyre a Kalocsai Leánygimnázium került, mert ellenfele, a Kecskeméti Medi­cina nem tudott teljes csapat­tal kiállni. A Kecskeméti Szállítók férfi és a Mélykúti Tsz női csapata jogosult részt venni az NE IT- be jutásért folyó osztályozó mérkőzéseken, amelyet Szege­den november 7-én és 8-án, illetve 28-án és 29-én rendeznek. Nagykanizsa, 200 néző, vezet­te: Szabó I. Kai. Kinizsi: Sáfrán — Bá­lint, Tóth, Miskei — Tamási, Páncsity — Martin, Sípos II., Débics, Vatai, Boda. Edző: Mol­nár II. Ferenc. Az I. félidő változatos játék­kal telt el. Mindkét kapu előtt adódtak helyzeteket, de a csa­tárok hadilábon álltak a góllö­véssel. Az utolsó tíz percben vezetéshez juthatott volna a Ki­nizsi, de előbb Sípos II., majd Vatai lőtt mellé biztos helyzet­ben. A II. félidő első húsz percé­ben komoly fölényt egyik csa­pat sem tudott kiharcolni. A félidő közepe felé erősen fel­jött a Dózsa és a megingó Ki­nizsi-védelem mellett megsze­rezte a vezetést. Pár perccel ké­sőbb egy jól irányított szabad­rúgásból a második kanizsai gól is megszületett. A 37. percben a kalocsai védelem elaludt és belőtték a harmadik Dózsa-gólt is. A szombaton lejátszott mér­kőzésen a kalocsai csapat na­gyon fáradt együttes benyomá­sát keltette. Különösen a véde­lem esett vissza a játék utolsó negyedében. Az egész csapatból csak Tóth játszott kielégítően. Kecskeméti Légierők— Szabadszállási Honvéd 1:1 (1:1) Kecskemét, 100 néző, v.: Bar- ta. — Alacsony színvonalú, csapkodó játék. A Légierők nyomasztó fölényben volt, de csatársora csődött mondott. A 26. percben Gádor a vendégek­nek szerezte meg a vezetést. Az egyenlítés a 37. percben esett Parádi 111. hatalmas bombájá­ból. Fordulás után a hazaiak megszerezhették volna a győz­tes gólt, de Jakubács a kapu torkából fölé lőtt. — Jók: Pa- rádi III. (a mezőny legjobbja,, Pálfl, Abrahám, illetve Sz. Kiss, Gádor, Kiss. Soltvadkert— Kecskeméti Fémmunkás 3:1 (1:1) Soltvadkert, 200 néző, v.: Teg­zes. — Az első húsz percben beszorult a vendégcsapat, de gól csak a 22. percben esett Fritmann jól eltalált lövéséből. Kiegyensúlyozott játék után Kó- csó II. egyenlített. A II. félidő­ben végig Soltvadkert irányí­totta a játékot, és Karászi, va­lamint Fritmann újabb góljá­val biztos győzelmet aratottt. A kecskeméti Sóst a II. félidő 35. percben a játékvezető megsér­téséért kiállították. — Jók: Ka­rászi, Lehóczki, Zsikla I., illet­ve Kócsó II., Mészáros és Tóth. Kecskeméti Dózsa II.— Bácsalmás 5:2 (3:0) Kecskemét, 109 néző, v.: Hor­váth S. — A bácsalmásiak csak­nem egyórás késéssel érkeztek, ennek ellenére a Dózsa igen sportszerűen kiállt a mérkőzés­re. A mérkőzés sorsa már az I. félidőben eldőlt. Szünet után a bácsalmásiak egyenlő ellenfelek tudtak lenni, és sikerült szépí­teniük. A Kkfélegyházi Honvéd— Kecel találkozó elmaradt, mert a kecelieknek nem volt rendben a sportorvosi igazolásuk, s emiatt Kovács R. játékvezető csak barátságos jel­leggel vezette le a mérkőzést, amelyet a Honvéd nyert meg 2:0 (1:0) arányban. A MEGYEI I. O. LABDARÜGO-BAJNOKSÄG Állasa 1. F. Vasas 27 22 I 4 80:20 45 2. F. Honvéd 27 16 7 5 56:19 37 3. B. Bácska 27 14 9 4 65:25 37 4. Kiskörös 27 16 5 6 59:29 37 5. Soltvadkert 27 15 3 9 47:29 33 3. K. Fémműnk. 27 13 5 9 38:36 31 7. K. Légierők 27 10 7 10 34:39 27 8. Bácsalmás 27 10 8 12 48:39 25 9. Tiszakécske 27 9 4 14 27:64 22 10. Szsz. Honvéd 27 6 9 12 32:50 21 11. Kal. Spart. 27 8 4 15 43:61 20 12. B. Honvéd 28 5 9 14 39:50 19 13. Császártöltés 27 8 3 16 27:69 19 14. Kecel 27 5 8 14 43:62 18 15. H. MÁV _________27 4 7 16 23:73 1J 1. K. Dózsa II. 29 23 2 4 129:37 48 Ha divatosan akar öltözködni, keresse fel a Kiskőrösi Vegyes Ktsz méretes ruházati szalonját, ahol a legújabb divat sze­rint készítenek öltönyt női kosztümöt, kabátot. Kiskőrös. Luther tér 5„ sz telefon: 90. Üj ruhához új cipő! Készíttesse a Kiskőrös! Vegyes Ktsz méretes clpőszatonjában. Kiskőrös, Kossuth Ii. u. 4 telefon: 137. _______________________ 176