Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-01 / 204. szám

Sole kihasználatlan gólhelyzet BAJAI MTE—DOMBÓVÁRI VASUTAS 2:0 (1:0) Baja, 500 néző. vezette: Bors. BMTE: Disztl — Nagy, Pán- csics II., Mikus — Csongor, Gyulavári — Boros, Czeglédi, Petrich, Barta, Pálmai. Edző: Hirmann Endre. Már a 3. percben Pálmai jól irányított beadása nyomán nagy helyzet alakult ki a dombóvári kapunál. Ellentámadás során Egyed erős lövését Disztl szög­letre tolta. Sorozatos támadá­sokat vezetett ezután is a BMTE — minden eredmény nélkül. A 32. percben Barta fejese alig ment mellé. A 35. percben vég­vágott labdára Czeglédi ráfutott és fejéről bombaként hullott a hálóba a labda. 2:0! A gól után percekig beszorult Baja, majd 10 perc után ismét fölénybe ke­rültek, de a dombóváriak jól alkalmazták a lestaktikát. A 35. percben még javíthatott volna a BMTE, de Czeglédi csavart lövését a vendég kapus nagy bravúrral szögletre tolta. Nyugodtabb játékkal, nagyobb arányú lehetett volna a bajaiak győzelme. — Jók: Disztl, Nagy, Mikus. Még nyílt a bajnokság sorsa A LABDARÚGÓ NB I. ÁLLASA:. 1. Ferencváros 24 18 2 4 57:27 38 2. Bp. Honvéd 24 16 3 5 55:29 35 3. Tatabánya 24 12 8 4 46:25 32 4. Győri ETO 24 11 8 5 37:25 30 5. U. Dózsa .24 12 5 7 47:35 29 6. Bp. Vasas 24 10 7 7 36:28 27 7. MTK 24 11 5 8 39:35 27 8. Dorog 24 6 9 9 28:31 21 9. Csepel 24 9 2 13 27:37 20 10. Szeged 24 6 7 11 28:40 19 11. Pécsi Dózsa 24 4 9 11 28:35 17 12. Komló 24 5 7 12 17:44 17 13. Diósgyőr 24 4 5 15 13:36 13 14. Debrecen 24 4 3 17 22:53 11 A forduló eredményei: Bp. Vasas —Ferencváros 3:0 (1:0), Csepel—Bp. Honvéd 1:0 (1:0), Dorog—Tatabánya 0:0, Szeged—Győr 2:2 (1:0), MTK— Debrecen 2:1 (1:1), Komló—Újpesti Dózsa 2:2 (1:1), Diósgyőr—Pécs 1:0 (0:0). Totóeredmények: 2 1 x x x 1x122112. Pótmérkőzés: 2. re megszületett a vezető gól. A dombóvári kapu előtt pattogott a labda, és Petrich fejese a há­lóban kötött ki, 1:0! Bajai tá­Gyenge a KTE erőnléte BÉKÉSCSABAI HONVÉD—KTE 4:0 (1:0) madásokkal ért véget a félidő. A II. félidő dombóvári roha­mokkal kezdődött, és a 2. perc­ben Disztl csak merész beleve- tődéssel tudott hárítani. A 9. percben Pálmai lefutotta a vé­dőket, de beadásáról Boros le­késett. A 18. percben egy előre­r Kalocsa, 600 néző, vezette: Várvizi. Kai. Kinizsi: Sáfrány — Bá­lint, Tóth, Szabadi — Tamási, Páncsity — Martin, Boda, Sí­pos II., Papp, Miskei. Edző: Molnár II. Ferenc. Kalocsai rohamok vezették be a mérkőzést. A nagy szél azonban a vendégeket segítette és így az első negyedórában némi fölényt harcoltak ki. A 10. percben Boda húzódást szenvedett, és ettől kezdve már nem volt teljes értékű játékos. A 14. percben Sáfrány nehéz helyzetben bravúrosan védett. Negyedóra eltelte után feljött a Kinizsi és több formás tá­madást vezetett. Kiegyensúlyo­zott lett a játék. A 39. percben esett a félidő egyetlen gólja. Fordított játékvezetői ítélet alapján 30 m-es szabadrúgás­hoz jutott a Petőfi, A sarokra tartó lövésbe Tamási beletette a lábát és a labda az elmoz­duló Sáfrány mellett a hálóba hullott. 0:1! A II. félidőben a kalocsaiak Békéscsaba, 800 néző, vezette: Csák. KTE: Vitkovics — Fekete II., Fekete I., Kállai II. — Szabó, Vass — Zsákai, Diószegi, Nyilas, Bozsó, Barta II. Edző: Kovács Sándor. irányították a játékot. Főleg Martinnak akadt több helyzete, majd Boda lőtt közelről a ka­pusba. A 23. percben végre megszületett az egyenlítés. Bá­lint tört előre, szép cselekkel tisztára játszotta magát és a kifutó kapus mellett a hálóba talált. 1:1! A 25. percben adó­dott a mérkőzés legnagyobb helyzete. Papp szépen tört ki, lövését a kapus kiejtette, Mis­kei az ötösről ismét lőtt, a vé­dők a kapuvonalról mentettek, majd végül Páncsity nagy lö­vését szögletre hárították. A 28. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Szabadi 35 méteres sza­badrúgását a kapus kiütötte és a berobbanó Boda két lépés­ről a hálóba vágta a labdát. 2:1! Az utolsó negyedórában Sáfránynak volt egy bravúros védése. Az 1. félidő lagymatag kalo­csai támadásai után a II. fél­időben a Kinizsi nagy fölénybe, került. A győzelmet feltétlenül megérdemelte. — Jók: Sáfrány, Bálint, Miskei. A korai kezdés (előmérkőzést játszott a KTE) nem vált a kecskeméti csapat javára. A ha­zaiak kezdtek, és gyors egy­másután több veszélyes táma­dást vezettek. Ezután mind job­ban feljött a KTE, jelentős me­zőnyfölényt harcolt ki de, a ka­pu előtti játékukban nem volt semmi tervszerűség, s így az eredmény is elmaradt. A 32. percben vezetéshez juthatott volna a KTE. Bozsó Nyilastól kapott jó labdát, ügyesen tisz­tára játszotta magát, már csak a kapussal állt szemben, ami­kor mellé lőtt. A 43. percben Kállai és Vass összefutott, a labda tőlük a tisztán álló csa­bai középcsatár elé került, aki nem hibázott. 1:0! Szünet után a Honvéd kapott jobban lábra és erőteljes táma­dásokat vezetett a KTE kapuja ellen. A 9. percben Fekete X. kefére pat.tgpt a. lsbíia. a iá' tékvezető 11-est ítélt, amit a csabaiak értékesítettek 2:0! A gól után Zsákait feleselésért ki­állították. A tíz emberre csök­kent KTE fokozatosan vissza­esett, és a 17. percben egy bal oldali támadás során újabb gólt kapott. 3:0! Ezután a KTE tel­jesen védekezésre szorult, s a 34. percben egy előrevágott lab­dából a csabai középcsatár be­állította a végeredményt. 4:0! Az utolsó percekben Nyilas szé­píthetett volna. Diószegitől ka­pott jó labdát, de a kapusba lőtt. Nem volt jó a KTE erőnléte, különösen a II. félidőben ütkö­zött ki a fáradtság a csapaton. Ehhez járult még Zsákai kiállí­tása is. Csak jobb erőnléttel és nagyobb lelkesedéssel kerülhet ki a KTE a veszélyes zónából. — Jók: Szabó, Nyiias, Diószegi és Vitkovics. NB III. DÉLKELETI CSOPORT: 1. Újszeged (9 12 3 4 39:18 27 2. Hmv. MEDOSZ 20 9 7 4 30:17 25 3. Martfű 20 9 7 4 33:26 25 4. Bcs. Honvéd 20 11 3 6 33:29 25 5. BCS. VTSK 19 9 5 5 37:27 23 6. Orosháza 20 7 7 6 33:36 21 7. Sz. Építők 20 6 8 6 22:21 20 8. J. Vasas 20 7 5 8 30:21 19 9. Csongrád 20 7 5 8 25:24 19 10. Kiskunhalas 20 6 6 8 27:39 18 11. Tszt.miklós 20 6 6 8 24:35 18 12. KTE 20 5 6 9 22:26 16 13. Mezőtúr 18 5 6 7 19:25 16 14. Nagykőrös 20 5 5 10 22:23 15 15. Mezőhegyes 20 6 3 11 28:42 13 16. Makó 20 4 6 10 24:39 14 A forduló eredményei: Török­szentmiklósi Vasas—Mezőhegyes! MEDOSZ 1:3, Szegedi Építők—Hód­mezővásárhelyi MEDOSZ 2:2, Békés­csabai VTSK—Martfűi MSE 3:2, Jászberényi Vasas—Csongrádi Pető­fi 4:0, Mezőtúri Honvéd—Makói Va­sas 2:0, UJ szegedi TC—Nagykőrösi Kinizsi 1:0. Csak szünet után játszott jól a Kinizsi ? KALOCSAI KINIZSI—SZEKSZÁRDI PETŐFI 2:1 (0:1) A végét nem bírta a kalocsai csapat KAPOSVÁRI KINIZSI—KALOCSAI HONVÉD 5:1 (2:1) Kaposvár, 2000 néző, vezette: Nagy K. Kai. Honvéd: Bencsik — Okner, Matos, Kiss — Kohut, Bezsenyi — Balogh, Csala, Ben- de, Kamrás, Varga. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Kezdés után a Honvéd jött lendületbe, és az 5. percben szép támadás végén Varga megsze­rezte a vezetést. 0:1! Továbbra is a Honvéd kezdeményezett, és ekkor a hazai kapusnak min­den tudására szükség volt, hogy mentesítse kapuját. A 18. perc­ben egyenlített Kaposvár. Ko­hut elcsúszott és Göncznek si­került a hálóba találnia. 1:1! Mezőnyjáték után a 31. percben szerencsés góllal jutott vezetés­hez a Kinizsi. Egy kapufáról visszapattant labdát sikerült Szabónak közelről a hálóba lő­nie. 2:1! Változatos mezőny­játékkal ért véget az I. félidő. Szünet után egyre inkább a Kaposvár irányította a játékot, de a Ho-"M-védők ekkor még jól verték vissza a hazaiak tá­madásait. Az utolsó negyed­órában azután már nem bírta a Honvéd-védelem a nagy nyo­mást és öt perc alatt három gólt kaptak. Az utolsó percek­ben Balogh javíthatott volna az eredményen, de biztos helyzet­ben a kapusba lőtt. — Jók: Bencsik, Csaba, Okner. NB III. DÉLNYUGATI CSOPORT: 1. Kaposvári K. 18 15 1 2 56:14 31 2. Bajai MTE 18 10 4 4 25:15 24 3. Kalocsai K. 18 10 2 6 33:32 22 4. Pécsi EAC 18 10 1 7 26:20 21 5. SzekszáriD. 18 8 4 6 31:24 20 6. Mohács 18 9 2 7 22:18 20 7. Nagyk. B. 18 8 3 7 26:20 19 8. Dombóvár 18 9 1 8 32:33 19 9. Nagyk. VTE 18 8 1 9 21:23 17 10. Nagymányok 18 4 7 7 20:27 15 11. Nagyk. D. 18 7 1 10 18:28 15 12. Kalocsai H. 18 6 2 10 31:41 14 13. Péesszabolcs 18 5 4 9 23:33 14 14. Máza-Szászvár 18 5 3 10 20:33 13 15. Szekszárdi P. 18 4 5 9 20:35 13 16. Tas'zár 18 4 3 11 25:36 11 A forduló eredményei: Mohácsi TE—Nagykanizsai Bányász 1:4!, Má- za-Szászvári Bányász—Pécsi EAC 0:1, Taszári Honvéd—Pécs^zabolcsi 3ányász 1:1, Szekszárdi Dózsa— Nagymányok! Brikett 4:3, Nagyka­nizsai Dózsa—Nagykanizsai Vasutas 0:1. Több mint nyolcezer résztvevő a tokiéi olimpián A tokiói olimpiai játékok szervező bizottságának legújabb közlése szrint a versenyekre 96 országból 8075 versenyzőt és kí­sérőt várnak a japán fővárosba. (MTI) Megyei I. osztályú labdarúgó-eredmények Jó napja volt vasárnap a Kis­kunfélegyházi Vasasnak. Hat góllal győzött, és az utána kö­vetkező hét egyesület mind döntetlenül játszott. Különösebb meglepetés egyébként nem akadt, ha csak az nem, hogy a bajnokjelölt Bajai Bácska az őszi forduló negyedik mérkőzé­sén végre megrúgta az első őszi gólját. A forduló eredményed: Kkfélegyházi Vasas— Bácsalmás 6:0 (4:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, v.: Dukai (Szentes). — A hazai csapat javuló és helyenként jó játékkal biztosan győzte le a lelkes, de erőtlen Bácsalmást. A félidő elején a vendégkapus két nagy hibája gyors vezetés­hez juttatta a Vasast. A szór­ványos bácsalmási támadásokat a hazai védelem biztosan hárí­totta. Szünet után a Vasas csa­tárai legalább öt-hat gólhelyze­tet dolgoztak ki, de csak ket­tőt tudtak értékesíteni. — Gl.: Lantos II. 2 (egyet 11-esből), Lengyel 2, Bense és Kiss. — Jók: Talár esik, Sikár, Lengyel és Lantos II., illetve Wach tier, Jagity. Soltvadkert— Kkfélegyházi Honvéd 0:0 Soltvadkert, 500 néző, v.: Tegzes. — A mélyen a formája alatt játszó soltvadkerti csapat nem tudta megismételni múlt heti jó játékát, és a lelkes ven­dégcsapat megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Az I. félidőben a Honvéd játszott széllel szemben. Fölénybe is ke­rültek, de csak egy kapufát lőt­tek. Fordulás után Soltvadkert irányított, de ők sem tudtak egy kapufánál többet elérni. — Jók: Vass, Hachbold, Mészáros, illetve Kocsis, Juhász, Savanya. Kalocsai Spartacus— Kiskőrös 1:1 (0:1) Kalocsa, 400 néző, v.: Kristóf. — Kiskőrös kezdett jobban. — Majd változatos mezőnyjáték alakult ki, amelynek során Si­pos I. nagy lövése kapufáról pattant vissza. A 32. percben védelmi hibából a kiskőrösi Ko­pasz vezetést szerzett. Szünet után már az 1. percben egyen­lített a hazai csapat Molnár jól irányított lövéséből. A 35. perc­ben Sipos I-et (Kalocsa) és Petz- nyiket (Kiskőrös) feleselésért kiállították. A Spartacus csatá­rai tehetetlensége miatt adta ki kezéből a másik pontot. Jók: a két Kapitány, Józsa, illetve Paluska II., Szentgyörgyi II. és Markó. Kiskunhalasi MÄV— Bajai Bácska Posztó 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 200 nézó, v.: Szabadi. — Bajai rohamokkal indult a mérkőzés és mér a 2. percben kapufát lőttek, majd a 15. percben Gorjanácz védhe- tetlen lövésével a vezetést is megszerezték. A MÁV erősen támadott és a 22. percben Gyu- gel jó átadásából Barta egyen­lített. A II. félidőben nagy harc indult a győztes gólért, de egyik csapatnak sem sikerült az ellenfél hálójába találni. A 40. percben a bajai Barta lesről lőtt érvénytelen gólt. Utána klubtársát, Túrán t feleselésért kiállították. — Jók: Hegedűs, Vikor, Sejben, Tóth II., illetve Gorjanácz és Bisztrovics. Kecskeméti Dózsa II.— Császártöltés 5:2 (3:2) Kecskemét, 500 néző, v.: Tóth. — A Dózsa már az I. félidőben nagy fölényt harcolt ki, három kapufát is lőtt, és a császár­töltési kapus is kitűnően védett. Szünet után mindjobban ki­bontakozott a kecskeméti csa­pat fölénye, és annak ellenére hogy kényelmesen játszottak, biztos győzelmet arattak. — Gl: Marincsák 3, Vass 2, illetve Mentus és Lei. — Jók: Vass, Kerepesi, Oláh, illetve Haizer, Mentus és Lei. K. Fémmunkás—K. Légierők 1:1 (0:0) Kecskemét, 300 néző, v.: Má- csai. — A kecskeméti rangadó jó iramú változatos mérkőzést hozott és az eredményt igazsá­gosnak mondhatjuk. A II. fél­idő utolsó húsz percében a Fémmunkás fölénybe került, de csatárai nem tudtak gólt lőni. GL: Szabó, illetve Seregi. — Jók: Vass, Rigó, Mikus, illetve Pálfi, Papp, Krivi. Tiszakécske—Bajai Honvéd 1:0 (0:0) Tiszakécske, 400 néző, v.: Kiss J. — Az I. félidő gyenge já­tékkal telt el. Mindkét csapat sokat támadott, de komoly, gól­helyzetet egyik sem tudott ki­dolgozni. Fordulás után a Ti­szakécske átvette a játék irá­nyítását és több veszélyes tá­madás után a 34. percben Var­ga II. megszerezte a győztes gólt. — Jók: Kiss, Zoboki, Gye- nes, illetve Bene, Varga, Tum- bász. Szabadszállási Honvéd— Kecel 2:1 (1:0) Kecel, 300 néző, v.: Molnár K. — A valamivel szerencsé­sebb csapat harcolta ki a győ­zelmet. A keceli csatársor tá­madásai erőtlenek voltak és egy 11-est is kihagytak. — Gl.: Fa­ragó, Hodor, illetve Raffai. A MEGYEI I. O. LABDARÜGÖ-BAJNOKSÄG Állasa: 1. F. Vasas 18 14 1 3 47:11 29 2. B. Bácska 18 10 7 1 43:11 27 3. Kiskőrös 18 11 3 4 38:17 25 4. Soltvadkert 17 1« 2 5 3S:17 22 5. K. Fémmunkás 18 10 2 6 27:25 22 6. F. Honvéd 17 7 7 3 30:15 21 7. Kal. Spart. 18 7 3 8 32:30 17 8. K. Légierők 18 6 5 7 20:30 17 9. Szsz. Honvéd 18 5 5 8 21:35 15 10. Tiszakécske 17 5 4 8 13:29 14 11. H. MÁV 18 4 6 8 14:45 14 12. Bácsalmás 18 5 8 10 32:31 13 13. Kecel 18 2 8 8 32:40 12 14. B. Honvéd 18 3 5 10 23:35 11 15. Császártöltés 17 2 3 12 12:46 7 1. K. Dózsa II. 19 15 1 3 79:26 31 Az A-válogatott is megkezdi a héfen a felkészülést A magyar labdarúgásport­nak az NE I. osztályú bajnok­ság szeptember 13-i befejezése után gazdag a nemzetközi programja. Sorban következnek a különböző válogatott mérkő­zések, az olimpiai együttes pe­dig Tokióban szerepel a nyári olimpiai játékok 16-os döntőjé­ben. Az A-csapattal párhuza­mosan nemzetközi mérkőzése­ket játszik a B, az utánpótlás- és az ifjúsági együttes is, A felkészülésbe a héten már az A-válogatott is bekapcsolódik, szerdán délután 14 órai kezdet­tel Mohácson a Mohácsi TE el­len lép pályára. Baróti Lajos szövetségi kapi­tány hétfőn délelőtt kijelölte a keretet, természetesen nem ve­hette igénybe az olimpiai és utánpótláscsapatban szereplő játékosokat, valamint a nem­zetközi kupamérkőzéseken ját­szó győri és Honvéd-labdarúgó­kat. Kerete: Tamás, Géczi (kapu­sok), Vellai, Mátrai, Mészöly, Sárosi (hátvédek), Sólymos), Laczkó (Tatabánya) (fedezetek' Sándor, Pál II., Göröcs, Cser- nai, Kúti, Rákosi, Fenyvesi dr. (csatárok). Az olimpiai együttes a hét elejét a tatai edzőtáborban tölti és szerdán a Tatai Honvéddel játszik edzőmérkőzést. (MTI)