Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-22 / 222. szám

Gyengén működőit a halasi csatársor KISKUNHALASI MEDOSZ—N AGYKÖRÖSI KINIZSI 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 300 néző, vezet­te: dr. Tóth. H. MEDOSZ: Szalontai — Lipák, Mészáros, Mester — Tóth I., Csányi — Tóth 1T., Dobszai, Vanyiska, láger, Cser­mák I(. Edző: Virágh István. Nagykőrös kezdett jobban és már az első percekben nehéz dolga akadt Szalontainak. A 7. percben súlyos védelmi hibából Nagykőrös megszerezte a veze­tést. Mészáros a körösi közép- csatárba rúgta a labdát, az el­futott és a kimozduló Szalontai mellett a kapufára lőtt, ahon­nan a labda a hálóba pattant. 1:0! A gól felrázta a halasiakat, erős támadásokba kezdtek. A 11. percben Vanyiska rontott jó helyzetben. A 22. percben végre megszületett a kiegyen­lítő gól. Tizenhat méterről köz­vetett szabadrúgáshoz jutott a MEDOSZ. Vanyiska nagy erő­vel küldte a labdát a lyukas sorfal között a hálóba. 1:1! A NB III. DÉLKELETI CSOPORT: 1. Martfű 23 12 7 4 44:30 31 2. Újszeged 22 13 4 5 43:23 30 J. Hmv. MEDOSZ 23 11 7 3 32:18 29 4. Bcs. Honvéd 23 12 4 7 37:33 28 5. BCS. VTSK 22 11 5 6 41:29 27 6. Csongrád 23 9 5 9 28:26 23 7. Orosháza 23 7 9 7 35:40 23 8. Sz. Építők 23 6 10 7 24:24 22 9. Kiskunhalas 23 7 8 8 24:43 22 10. Jászberény 23 7 6 10 32:25 20 11. Tszt.miklós 23 7 6 10 27:42 20 12. Mezőtúr 22 6 7 9 24:34 1 9 13. KTE 22 5 8 9 23:27 18 14. Makó 23 5 8 10 31:42 18 15. Mezőhegyes 23 7 4 12 30:48 18 16. Nagykőrös 23 5 6 12 23:26 16 A forduló eredményei: Makói Va­sas—Mezőhegyesi MEDOSZ 0:0, Csongrádi Petőfi—Törökszentmiklósi Vasas 1:0, Martfűi MSE—Mezőtúri Honvéd 6:1, Hódmezővásárhelyi ME­DOSZ—Jászberényi Vasas 1:0, Oros­házi Kinizsi—Békéscsabai Honvéd 1:1, Szegedi Építők—Békéscsabai VTSK 0:1. A Kecskeméti TE—Újsze­ged! TC elhalasztott mérkőzés új időpontja: október 14. 26. percben Jáger 25 méteres szabadrúgása, majd öt perc múlva kapáslövése alig ment fölé. Tovább szorongatott a MEDCSZ, mégis a 31. percben Mester rossz hazaadása majd­nem bajt okozott. Fordulás után a halasiak kezdtek jobban és Vanyiska, majd Jáger rontott jó helyzet­ben. A 16. percben az elfutó Jágert 25 méterre a körösi ka­putól felvágták, nagyerejű sza­badrúgása a sorfalban akadt el. A 20. perctől Nagykőrös feljött és Szalontainak több veszélyes lövést kellett mentenie. A 37. percben Mester előretört és 30 méteres nagy lövése a felső ka­pufáról vágódott vissza. A 42. percben megszerezhette volna a második pontot is a ME­DCSZ, de Jáger az utolsó pil­lanatban a kapusba lőtte a lab­dát. Gyenge színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója. A halasi csatárok pepecselő já­tékát a jól működő nagykőrösi védelem könnyen rombolta. Jók: Mester, Csányi és Jáger. fi kosárlabda NB l-be jutásért A hét végén az NB II-s ko­sárlabdacsapatok is újból pá­lyára lépnek. Pénteken, szom­baton és vasárnap rendezik meg az, NB 11. bajnoka címért és az NB I-be jutásért lejátszásra kerülő mérkőzéssorozat első for­dulóját, melynek során a Kecs­keméti Dózsa Kecskeméten, a Petőfi pedig Szombathelyen küzd a továbbjutásért. Mindkét kecskeméti csapat komolyan ké­szült a bajnokság folytatására, s reméljük sikerül kiharcolniok a továbbjutást jelentő 1—2. hely egyikét. Kettőjük közül természetesen a Petőfinek van nehezebb dolga, mert idegen­ben kell megküzdenie olyan kitűnő csapattal, mint a Szom­bathelyi Haladás, Miskolci VSC és a Soproni Textiles. A Dózsa női csapatának Kecskeméten kell kiharcolnia a továbbjutást a Zalaegerszegi Dózsa, a Szek­szárdi Petőfi és a Nyíregyházi Spartacusszál szemben. Pénte­ken és szombaton délután fél 5 és háromnegyed 6 órakor, va­sárnap délelőtt pedig fél 10 és háromnegyed 11 órakor rende­zik meg a mérkőzéseket a Dé­zsa-pályán. Nagy küzdelem a kiesés elkerüléséért KALOCSAI HONVÉD—TASZ A Rí HONVÉD 1:0 (0:0) Kalocsa, 300 néző, vezette: Mozslai. Kai. Honvéd: Bencsik — Okner, Matos, Kiss, — Kohut, Bezsenyi — Neuwiirth,.Csala, Bende, Ka­marás, Varga. Edző: Malomsze­gi Ottó. Az egész első félidő csaknem végig váltakozó mezőnyjátékkal telt el. A kalocsai csapatnak Jól hárított a kalocsai védelem KALOCSAI KINIZSI—PÉCSSZABOLCSI BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) volt két gólhelyzete is. A 16. percben Varga bal oldalról be­ívelt labdájáról a belső lema­radtak, s végül a befutó Neu- wirth elhamarkodva mellé lőtt. A 34. percben megismétlődött az előbbi eset. Besenyi előrevá­gott labdájáról Ismét lemarad­tak a belsők. A II. félidő elején a két 16- os között folyt a játék. A 20. percben Kamarás 30 méteres bombaszabadrúgása a sorfal mellett a jobb alsó sarokba vá­gódét 1:0! A vendégcsapatot nem törte le a váratlan gól és most már töb veszélyes táma­Pécssza bölcs, 300 néző, v.: Be- senyi. Kai. Kinizsi: Sáfrány — Bol- vári, Tóth, Miskei — Tamási, Páncsity — Martin, Papp, Far­kas, András, Débics. Edző: Mol­nár II. Ferenc. Az első negyedórában válto­zatos és érdekes mezőnyjátékot láthatott a közönség. Ezután a Kinizsi többet támadott, és Papp, majd Farkas szép lövése veszélyeztette a hazaiak kapu­ját. A félidő végére ismét ki­egyenlített lett a játék. Ekkor a pécsiek is vezettek néhány for­más támadást, de az új össze­állítású kalocsai védelem min­dig idejében közbe tudott lépni. A II. félidőt heves hazai tá­NB in. DÉLNYUGATI CSOPORT: 1. Kaposvári K. 21 18 1 2 68:16 37 2. Bajái MTE 21 11 5 5 28:20 27 3. Kalocsai K. 21 12 2 7 37:37 26 4. Pécsi EAC 21 11 1 9 30:24 23 5. Nagyk. B. 21 10 3 8 31:25 23 6. Dombóvár 21 11 1 9 40:37 23 7. Szekszárdi D. 21 9 4 8 35:29 22 8. Nagyk. VTE 21 10 2 9 29:27 22 9. Mohács 21 9 2 10 24:26 20 10. Kaloesai H. 21 8 3 10 34:42 19 11. Nagyk. Dózsa 21 8 2 11 20:33 18 12. Pécsszabolcs 2 1 6 5 10 25:34 17 13. Nagymányok 20 4 7 9 21:30 15 14. Szekszárdi P. 21 5 5 11 25:42 15 13. Taszár 21 5 4 12 30:39 14 16. Máza-Szászvár 20 5 3 12 21:37 13 A forduló eredményei: Pécsi EAC —Nagykanizsai Bányász 4:1, Kapos­vári Kinizsi—Nagykanizsai Dózsa 5:0, Dombóvári Vasutas—Szekszárdi Petőfi 3:1, Szekszárdi Dózsa—Mohá­csi te no. a Nagymányoki Brikett —Máza-Szászvár mérkőzést később­re halasztották. madások vezették be. Ekkor Sáfránynak több esetben kellett hárítani. Negyedóra eltelte után magára talált a Kinizsi és egy látványos támadás végén Far­kas fejese a kapufán csattant. Erőteljes kalocsai támadások után a 35. percben Martin szé­pen elfutott, jól adott be és Papp lövése a hálóban kötött ki. 1:0! Az utolsó 10 percben a jól játszó Kinizsi győzelmét nem tudták kétessé tenni az erőtlen pécsi támadások. dást vezetett. Bencsiknek két esetben is önfeláldozóan kellett mentenie kapuját a góloktól. Az utolsó 10 perc változatos, gyors játékkal telt el. A hazaiaknak ekkor két nagy helyzetük is volt, de ezeket Bende és Kama­rás elügyetlenkedték. A mérkőzés nem hozott vala­mi színvonalas játékot, s az adott helyzeteket egyik csatár­sor sem tudta kellően kihasz­nálni. Jók: Bencsik és Besenyi. Öt gól után „ébredt fel" a bajai csatársor NAGYKANIZSAI VASÚT Nagykanizsa, 1000 néző, ve­zette: Szilvásí. BMTE: Disztl — Nagy, Pán- csics II., Sáfár — Csongor, Gyu­lavári — Borsos, Czeglédi, Pet- rich, Barna, Horváth. Edző: Hirmann Endre. Nem úgy kezdődött a mér­kőzés, hogy Eaja ilyen súlyos arányú vereséget szenved. Már a harmadik percben Barnának volt tiszta helyzete, de pár lé­pésről fölé vágta a labdát. Ezt követőleg volt még néhány góllal kecsegtető kísérlete a ba- jaiaknak, de ezeket sem tud­ták értékesíteni, A 20. percben a kanizsai balösszekötő erős lesről Indult, a partjelző bein­tett, a játékvezető felülbírálta, s az összekötő a hálóba vágta a labdát, 1:0! A 32, percben egy beadásnak szánt labda húsz AS—BAJAI MTE 5:2 (2:0) méterről váratlanul a bal felső sarokban kötött ki. 2:0! Erős hazai rohamokkal in­dult a TI. félidő, hogy a győ­zelmet bebiztosítsák. Ez sike­rült is, mert a 10. percben jobbszélsőjük nehéz szögből nagy gólt lőtt. 3:0! A 25. perc­ben a szabadon hagyott közép­csatár kiugrott és máris 4:0! A 30. percben szögletet rúgtak a bajai kapunál. Gyulavári rövi­den fejelt ki, a jobbösszekötő­höz került a labda, aki a há­lóba talált. 5:0! Az utolsó 10 percben az BMTE rohamozott és Czeglédi két góljával sike­rült szépíteni. A bajai csapat mélyen tudá­sa alatt játszott, s megérdemelt vereséget szenvedett. A csapat­ból senkit sem lehet kiemelni. Megyei I. osztályú laliilarúp-oreifiráyek A megyei bajnokság rangadó­ján Kecskeméten némi szeren­csével a Félegyházi Vasas dia­dalmaskodott. Versenytársai kö­zül mind a hárman nagy gól­aránnyal győztek, s így a táb­lázaton jelentősebb változás nem történt. Részletes eredmények: Kiskunfélegyházi Vasas— Kecskeméti Dózsa II. 2:1 (0:1) Kecskemét, 500 néző, v.: Kris­tóf. — Az I. félidőben a Dózsa játszott jobban, több gólhelyze­te is volt, de csak egyet tudott értékesíteni a 22. percben, ami­kor Kerepesi Vékony jobb ol­dalról beívelt labdáját a ven­dégek hálójába fejelte. 0:1! — Szünet után sok sportszerűtlen jelenet tarkította a mérkőzést. A félegyháziak kaptak jobban lábra, és már a 2. percben Len­gyelnek sikerült egy potya gól­lal egyenlítenie. A továbbiak­ban a Dózsa került fölénybe, mégis a 7. percben egy előrevá­gott labdát Lantos II. jól hasz­nált ki, és megszerezte a mér­kőzést eldöntő gólt. — Jók: Il­lés, Görög, Sikár, illetve Csor­dás, Pesti és Schifter. Kiskunfélegyházi Honvéd— Császártöltés 6:0 (4:0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, v.: Farkas, (Szegedről). A hazai csapat megerőltetés nélkül ér­te el ilyen arányú győzelmét. A vendégek védelme végig igen bizonytalan volt, és több ízben csak a kapufa mentett. Szünet után teljesen a Honvéd irányí­totta a játékot és kényelmesen játszva is féltucat góllal ter­helte meg ellenfele hálóját. — Gl.: Oláh 4, Kovács és Juhász. Jók: Juhász, Oláh, Balogh, Schmál, illetve Hajzer, Lei I. Bajai Honvéd— Kecskeméti Fémmunkás 1:1 (1:0) Baja, 200 néző, v.: Pénzes. Eseménytelen, unalmas játék folyt az I. féUdőben. Többnyire középen játszottak, úgyhogy egyik kapu sem forgott veszély­ben. A 36. percben szögletrúgás a kecskeméti kapunál, a beívelt labdát Jakab a hálóba lőtte. 1:0! Szünet után a 3. percben egyenlített a Fémmunkás. Rigó három emberen is átkígyózott, és mintegy 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a lab­dát. 1:1! Megélénkült a játék, nagy harc indult a győztes gólért, Sok szabálytalanság tar­kította a küzdelmet. A Honvéd­nek két ízben is alkalma lett volna a góllövésre, de mindkét­szer kapufát jött. — Jók: Tum- bász. Varga II., Bene, Illetve Gerőházi, Virágh és Rigó, Bajai Bácska Posztó—Kecel 7:1 (5:0) Baja, 300 néző, v.: Tóth. — A Bácska-támadások a 3. perc­ben eredményhez vezettek, sőt a 8. percben már 2:0-ra állítot­ták az eredményt. Kecel az utolsó negyedóráig jól tartotta magát, de megingó védelmük ekkor újabb gólokat kapott. — Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, s a kecellek szépí­teni is tudtak egy gyors góllal. Az utolsó tíz percben azonban ismét visszaestek, s a bajai csa­társor két szép góllal beállí­totta a végeredményt. Gl.: Gór- janacz, 4, Marity, Gugán, és Ikotity (11-esből), illetve Fodor. Jók: Városi (a mezőny legjobb­ja), Borsodi, Gugán, illetve Ko­vács és Flajsz. Kecskeméti Légierők— Kalocsai Spartacus 3:1 (1:0) a félidő közepén Jakubács gyors két gólja eldöntötte a mérkőzés sorsát. A Spartacus csak az utolsó percben tudott Molnár góljával szépíteni. Jók: Ábra­hám, Jakubács, Pálfi, illetőleg Sipos I., Molnár és Faragó. Kiskőrös—Tiszakécske 9:1 (4:0) Kiskőrös 7C0 néző, v.: Peák. — Kiskőrösi támadásokkal in­dult a mérkőzés, s már a 9. percben vezetéshez jutottak. A hazaiak erőteljes támadásai még ebben a félidőben három újabb gólt hoztak. A további gólokat a kitűnően védő Varga akadá­lyozta meg. Fordulás után a 3. percben szépített Tiszakécske. A továbbiakban teljesen a kis­kőrösiek irányították a játékot, és akár kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna, mert egy ll-est mellé lőttek. — Gl.; Mar­kó 4, Szentgyörgyi II. 3. Petz- nyik, Szentgyörgyi I., illetve Zoboki. A mezőny legjobbjai: Szentgyörgyi II. (Kiskőrös) és Varga (Tiszakécske). Soltvadkert—Kiskunhalasi MÁV 3:0 (3:0) Soltvadkert, 400 néző, v.: Bo- ronkay. — A védekezésre be­rendezkedett vendégcsapat ellen végig fölényben játszottak a he­lyiek, és helyzeteik alapján na­gyobb arányú győzelmet érde­meltek volna. Az I. félidő ele­jén jól zárt a halasi védelem, és csak a 25. percben született meg az első gól Karászi révén, majd a 32. percben szép táma­dás végén Fritmann szerzett gólt. Szünet után még nagyobb hazai fölény alakult ki, de a sok gólhelyzetből csak eayet tudtak értékesíteni a 22. perc­ben Fritmann lövéséből. — Jók: Lehóczki. Mészáros, Ledniczki, illetve Hegedűs,. Oszlár, Tóth I, Bácsalmás— Szabadszállási Honvéd 1:0 (0:0) Szabadszállás, 100 néző, v.; Szabó I. — A szabadszállásiak a széltől támogatva állandó fö­lényt harcoltak ki, és jórészt a bajai kapu előtt tanyáztak — minden eredmény nélkül. Mind­össze négy kapufát lói.tek. A II. félidő nagyobb részében is Sza­badszállás irányított, méais az utolsó előtti percben egy távoli lövésből ősz II. a vendégeknek szerezte meg a győzelmet. Jók; Nincsevics, ősz II., illetve Sze­lei és Rizsányi. A MEGYEI I. O. LABDARÜC Ö-BA JNOKS AG Állása: 1. F. Vasas 20 16 1 3 52:12 3J 2. B. Bácska 21 12 8 1 51:13 32 3. Kiskőrös 21 12 4 5 48:22 20 4. F. Honvéd 20 10 7 3 47:16 27 5. Soltvadkert 20 12 3 5 30:18 27 6. K. fémmunkás 20 10 4 6 28:20 24 7. K. Légierők 21 8 5 8 30:34 21 8. Bácsalmás 21 8 3 10 43:33 19 9. Kal. Spart. 21 7 3 11 35:45 17 10. Szsz. Honvéd 21 6 5 10 26:39 11 11. B. Honvéd 21 4 6 11 29:30 14 12. Tiszakécske 20 5 4 11 11:46 14 13. H. MÁV 21 4 6 11 15:56 14 14. Kecel 20 2 8 10 34:53 13 15. Császártöltés 20 3 3 14 15:57 9 1. K. Dózsa XI. 22 17 1 4 90:31 35 j _______ GS : I <£i- P-Tt 1 Ues­Nagy az érdeklődés az olim­pia eseményei iránt Úszásra, műugrásra, tornára, röplabdá­ra, cselgáncsra, sportlövészet­re, lovaglásra és vívásra már minden jegy elkelt. * * * * Kecskemét, 100 néző, v.: Bar- ta. — A széltől támogatott ka­locsai csapat az I. félidőben jól tartotta magát. A Légierők tá­madásai álmosan gördültek, és csak a 38. percben tudtak Be­regi góljával vezetéshez jutni. Szünet után sem játszott alá­rendelt szerepet a Spartacus, de Minden előző híreszteléssel szemben a cselgáncsozás ab­szolút világbajnoka a holland Geesink Tokióba érkezett és részt akar venni az olimpián. A hír azért meglepetés, mert a holland versenyző amatőr voltát már többször kétségbe vonták. ~