Petőfi Népe, 1964. szeptember (19. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-15 / 216. szám

Tizenöt perc játék nem elég a győzelemhez Wagybátonyi Bányász—Kecskeméti Dózsa 3:2 (1:0) Kecskemét, 3000 néző, v, Schopp. K. Dózsa: Gór — Feleki, Bé­rén, Winkler — Morvái, Sző- czei — Ézsi Tanács, Szappanos Rozgonyi, Lieber. Edző: Dra- gollovich Gyula. Nagybátony: Bulyovszky — Szalai, Veress, Kovács I. — Kupcsulik, Tari — Kovács II. Huszár, Szarvas, Pintér, Nagy. Edző: Laczkó Sándor. Nem úgy kezdődött a mér­kőzés, hogy vereséggel hagyja el a Dózsa a játékteret. Már a második percben gólhelyzet adódott a hazaiak előtt, de Szappanos beadását Rozgonyi nem lőtte azonnal és a védők mentettek. Már ekkor is fel­tűnt a nagybátonyiak bátor, támadó játéka. Az 5. percben már a második szögletet ível­ték a Dózsa kapuja elé. Ellen- támadás végén szép, Szappa­nos—Lieber adogatás után Lie­ber lőtt kapu mellé. A 10. perc­ben a harmadik szögletet ér­ték el a vendégek. Több meleg helyzet adódott ezenkívül is a kecskeméti kapu előtt, de Gór, vagy a védők mindig tisztáz­tak. A 23. percben egy haza adásra Tanács rajtolt rá, már- már elcsípte, de a kifutó Bu- lyovszki önfeláldozóan mentett. A kapus meg is sérült, s csak néhány perces ápolás után tért vissza. A 27. percben láthatta a kö­zönség az első igazi gólhelyze­tet. Lieber viharzott el a bal­szélen, beadását Tanács Szap­panos elé fejelte, aki igazított is a labdán, de csúnyán fölé lőtt. A 33. percben Rozgonyi labdája szállt kapu mellé. Eb­ben az időszakban változatos, izgalmas volt a játék. A 35. percben a nagyon veszélyes Kovács II. futott e! a jobbszé­len a hibázó Winkler mellett, de veszélyes lövését Gór bra­vúrosan védte. A 39. percben Rozgonyi labdájával Szappanos ugrott ki a védők közül, de nagy gólhelyzetben a kapusba gurított. Sok pontatlan átadás jellemezte a Dózsa játékát. A 43. percben a szemre is szé­pen játszó nagybátonyiak meg­szerezték a vezetést. Az egyik védőről visszapat­tanó labdára Huszár rajtolt rá, 25 méterről lőtt és a jól eltalált labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:0 a nagybátonyiak javára. A félidő utolsó percében Ro- gics szabadrúgását védte Bu­lyovszky. A II. félidő heves Dózsa-ro- hamokkal indult. A 2. percben Lieber szép cselekkel játszot­ta magát tisztára a balszélen Beadását Ézsi a levegőben úszva fejelte kapura, de a ka­pus védett. Egy perccel később hajszálra ugyanez ismétlődött meg,. csak most Lieber beadása Szappanos fejéről vágódott kapu felé, Bulyovszky azonban ismét a helyén volt. A 6. perc­ben mégis a Dózsa kapott gólt. Tömörülés támadt a kapu előtt Berán kivágta a labdát, de sajnos, pontosan Szarvas elé, áki a lábak között a kapuba lőtt. 2:0. A gól kissé felrázta a csapatot, néhány veszélyes támadást ve­zettek. Végre a 27. percben si­került a jól védekező nagybá­tonyiak kapuját bevenni. A szemfüles Lieber Tanács átadását a bal sarokba vág­ta. 2:1. A gól után a közönség har­sány buzdítása mellett, ferge­teges Dózsa-támadások követ­keztek. A 28. percben Szappa­nost az utolsó pillanatban sze­relték szögletre. A 33. percben a nagyszerűen játszó Lieber csípett el egy kidobott labdát, a kapust is kicselezte, de lö­vésre lendülő lábát Bulyovszky elkaszálta. A jogos büntetőt Rozgonyi magasan a jobb sarokba lőtte. 2:2. Ebben a játékrészben kitűnően játszott a Dózsa. Lendületes rohamok, bátor kiugrások, lö­vések ragadtatták tapsra a né­zőket. A 37. percben ismét Szappanos előtt nyílt gólszerzé­si alkalom, de gyengén lőtt, s a kapus kitűnő reflexszel há­rított. Ügy látszott, hogy a Dó­zsának sikerül a maga javára fordítania a mérkőzést. Nem így történt. A 44. percben a vendégek szerezték meg a győ­zelmet jelentő gólt. Pintér tá­voli lövését Gór csak kiütni tudta, a berohanó Huszár a labdát a felső lécre emelte, onnan Szarvas elé pattant, aki nem hibázott. 3:2. Erőtlen Dózsa támadással feje­ződött be a mérkőzés. Sokak számára meglepetés ez az eredmény. Meg kell azon­ban mondanunk, hogy a Dózsa megérdemelt vereséget szen­vedett, bár helyzeteit tekintve, gólokkal is nyerhetett volna. Tizenöt perc játék nem elég egy mérkőzésen. Ez a vereség szerte foszlatta a Kecskeméti Dózsa titkolt reményeit a baj­nokságért folyó harcban. A csapatban Gór jól védett, a má­sodik gólban azonban ludas volt. A védelemben’ Berári volt a legjobb, néha azonban ő is megingott. A legrosszabb csa­patrész a fedezetpár volt. A csatársorban örvendetes Lieber élményszerű játéka — hosszú idő óta tartja jó formáját. A sor többi tagját nem dicsérhet jük. A Nagybátonyi Bányász ki­tűnő, egységes csapat benyo­mását keltette, a mérkőzés nagy részében jobban játszott, mint ellenfele. A védelem a kapussal együtt jól állt a lábán, a csatársorban leginkább Ko­vács II. és Szarvas játéka tet­szett. Schopp játékvezető egy meg nem adott góltól eltekint­ve, jól vezette a mérkőzést. K. G. NB II. KELETI CSOPORT: 1. Egri Dózsa 26 15 6 5 44:24 36 2. Jászberény 26 15 5 £ 35:21 35 3. Bp. Spartacus 26 13 6 7 48:25 32 4. Bp. Előre 26 12 8 6 33:22 32 5. Kecskemét 26 13 5 8 41:24 31 6. Szóin. MTE 26 12 4 10 40:32 28 7. Gyula 26 10 7 9 42:30 27 8. Békéscsaba 26 10 7 9 38:48 27 9. szóin. MÁV 26 10 6 10 37:35 26 10. Szegedi VSE 26 9 7 10 49:42 25 11. Nagybátony 26 8 7 11 26:26 23 12. Vasas Izzó 26 10 3 13 32:38 23 13. Nyíregyháza 26 8 6 12 31:47 22 14. Kisterenye 26 7 8 11 31:48 22 15. KISTE XT 26 6 9 11 31:40 21 16. Baglyasalja 26 7 7 12 21:41 21 17. Debr. Dózsa 26 4 11 11 22:38 19 18. Miskolci B. 26 6 6 14 25:46 18 • A forduló eredményei: Békéscsa­bai Előre—Bp. Spartacus 2:0, Bu­dapesten!, Bp. Előre—Vasas Izzó 3:0, Szolnoki MTE—Debreceni Dózsa 2:3, Debrecenben, Egri Dózsa—KISTEXT 2:1, Szegedi VSE—Baglyasaljai Bá­nyász 3:1. Baglyasalján, Gyulai ME- DOSZ—Miskolci Bányász 2:0, Jász- 3erényi Lehel—Kistoronyéi Bányász 1:1, Kisterenyén!, Szolnoki MÁV— Nyíregyházi MSE 0:0. Befejeződött a IX, női kosárlabda Európa-bajnokság 1. Szovjetunió, 2. Bulgária, 3. Csehszlovákia. A Kisstadionban vasárnap este 5000 néző előtt fejeződött be a női kosárlabda Európa- bajnokság. A Szovjetunió—Bul­gária mérkőzés igazi döntő volt. Hatalmas taktikai küzdelemben végül is a Szovjetuniónak si­került a maga javára fordítania a mérkőzést és — ha csak két ponttal is — de megérdemelten nyerte meg az Európa-bajnok­ságot. A döntő eredményei: Szov-t jetunió—Bulgária 55:53 (22:20). V.: Pythoud (svájci), Velkai (magyar). Ld.: Smildzina (16), Szalimova (10), Szlidenkó (9), ill.: Boriszova (20), Kuzova (12). Cseszlovákia—Románia 63:17 (37:24). V.: D’Hondt (belga), Vincze (magyar). Ld.: Brozová (18), Jasková (15), ill.: Racovita (18). KITŰNŐ JÁTÉKERŐT KÉPVISEL A SZERDÁN KECSKEMÉTEN SZEREPLŐ VOJVODINA NOVI SAD NŐI ÉS FÉRFI KOSÄRLABDACSAPATA Mint azt már hírül adtuk, kedden a Kecskeméti Petőfi és a Kecskeméti Dózsa vendége­ként Kecskemétre érkezik a Vojvodina Novi Sad női és fér­fi kosárlabda-csapata és szer­dán este Kecskeméten, csütör­tökön Budapesten a Csepel el­len játszik mérkőzést, majd pénteken Kiskunfélegyházára utaznak, ahol a női csapat is­mét a Kecskeméti Dózsával, a férfi csapat pedig a Kiskunfél­egyházi Reménység VSC férfi csapatával találkozik. A jugosz­láv csapat kitűnő játékerőt kép­visel. Az a területi bajnokság, ahol játszanak, a magyar NB I. középmezőnyének felel meg. Mind a nők, mind a férfiak a magas csapatok közé számíta­nak. A férfi csapatban a leg­magasabb a 193 cm-es Susnye- vics és a 192 cm-es Panics Vla­dimir, de kívülük is több 180 —190 cm közötti magasságú já­tékos van. Egyedül Haller Ist­ván, a csapat 30 éves és 166 cm-es játékosa tartozik az „ala­csonyak” közé, ő viszont gyors és kitűnően irányít és dob. A női csapatról még nincsenek adataink. A Petőfi játékosok, akik nemrég Növi Sadon és To­polyán is látták őket játszani, elmondották, hogy rendkívül gyorsak és kemények a jugo­szláv lányok. Szerdán délután már 3 órá­tól folyamatosan lesznek me­gyei bajnoki mérkőzések a Vá­rosi sporttelep mindkét bitume­nes pályáján, majd este 6 óra­kor a Kecskeméti Dózsa—Voj­vodina női, negyed 8-kor pedig a Kecskeméti Petőfi—Vojvodi­na férfi mérkőzésre kerül sor a Petőfi-pályán. Á Honvéd megérdemelte a döntetlent NAGYKANIZSAI DÓZSA—KALOCSAI HONVÉD 0:0 Nagykanizsa, 500 néző, vezet­te: Sabácz. Kai. Honvéd: Bencsik — Ok- ner, Matos, Kiss — Kohut, Be- zsenyi, — Bende, Balogh, Csa- la, Kamrás, Varga. Edző: Ma­lomszegi Ottó. A Honvéd Baloghof vonta hátra a védelme megerősítésére, s így sikerült a hazai csapat erőteljes támadásait még a 16- oson kívül hárítani. Az I. fél­időben Benőének és Kamrásnak egy-egy jó helyzete is volt, de Hz újpesti cselgáncsozók jeleskedtek BCDAPEST—VIDÉK 4:2 Sikeresen szerepeltek asztaliteniszezőink Nyíregyházán Megyei serdülő és ifjúsági asztaliteniszezőink szombaton és vasárnap Nyíregyházán sze­repeltek 6 megye legjobbjai részére kiírt csapatbajnoksá­gon. A versenyen a fiataljaink kitűnő eredményt értek el és egy első és egy harmadik he­lyet szereztek. A serdülő leány- csapatunk Fekete Margit, Seres M., Pápai K., Soós S. és Fekete Márta összeállításban állt asz­tal mellé és a csapat első he­lyen végzett. A legjobb ered­ményt Fekete Margit és Seres Magda érték el. A' serdülő fiúk, akik még egyelőre csak kez­dőknek számítanak, eredményt nem tudtak felmutatni, de ügyesen játszottak és jövőre talán már ők is tudnak majd bizonyítani is. Az ifjúsági leányok Varga L, M egyes, Varga V., Somos ösz- szeállíiású csapata is jól sze­reseit és az erős mezőnyből a harmadik helyen végzett. A csapat legjobbja Varga Judit volt, aki összesen csak két mérkőzését vesztette eL A férfi ifjúsági csapat összeállítása Varga S., Petőfi, Kosa, Varga Judit, Megyes Margit volt. Ez nem tévedés! A szabályok ugyanis megengedik a leányok­nak, hogy a fiú csapatban in­duljanak. A két leány meg is felelt a várakozásnak és a fiú mezőnyben is jól játszottak. A csapat Varga Sándor kitűnő játékával, aki összesen szintén 2 mérkőzést vesztve végigverte az egész magyar ifjúsági él­mezőnyt az ötödik helyet sze- a*zte meg. EREDMÉNYEK: Serdülő leá­nyok: I. Bács-Kiskun megye 2. Borsod. megye, 3. Szabolcs me­gye. Ifjúsági leányok: 1. Mis­kolc, 2. Debrecen, 3. Kecskemét. Ifjúsági fiúk: 1. Miskolc, 2, Eger, 3. Szombathely* ... 5. Kecskemét, Igen jól sikerült ifjúsági egyé­ni cselgáncsversenyt rendezett vasárnap délelőtt az Űjkollé- gium tornatermében a Kecske­méti Dózsa mintegy hetven részvevővel. A verseny egyet­Dózsa). — 65 kg: 1. Mándli I. (U. Dózsa), 2. Kerekes (Bp. Hon­véd), 3. Nyerki (K. Dózsa) és Vrai (Bp. Spartacus). — 70 kg: 1. Szoboszka (U. Dózsa), 2. Zsé- dő (U. Dózsa), 3. Nádas (MTK) A Fodor II. (K. Dózsa) — Boros (Dorog) mérkőzésen győzött a kecskeméti versenyző. len szépséghibája volt, hogy nem kezdtek pontosan. A szépszámú közönség mindvégig színvonalas küzdelmet látott, amelyben különösen az újpesti cselgáncsozók szerepeltek jól. A kecskemétiek néhány értékes helyezést szereztek. Részletes eredmények: 55 kg: 1. Szabó (Bp. Spartacus), 2. Nahn (Bp. Spartacus), 3. Fo­dor II. és Buhi (K. Dózsa). — 60 kg: 1. Hetényi (Bp. Honvéd), 2. Rácz (Bp. Honvéd), 3. Bada­csonyi és Mándli II. (Űjpesti és Molnár (Pécsi VSK). — 75 kg: 1. Németh (U. Dózsa), 2. László (U. Dózsa), 3. Győrfi (MTK) és Vári II. (K. Dózsa). — Nehézsúly: 1. Mészáros (U. Dózsa), 2. Hendel (U. Dózsa), 3. Mezei (MTK) és Vendrődi (U. Dózsa). Az egyéni verseny után meg­rendezték Budapest és Vidék ifjúsági válogatott találkozót, amelyet a budapestiek nyertek 4:2 arányban. Győztesek: Sza­bó, Hetényi, Nádas, Németh, illetve Nyerki és Lukács 11. mindkettő elügyetlenkedte. Az utolsó negyedórában Bencsiknek két esetben is nehéz helyzetben kellett védenie a kapuját. Szünet után a Nagykanizsai Dózsa nagy erővel támadott, de a Honvéd-védők önfeláldozóan védték kapujukat. A jó taktika és a kitűnő vé­dekezés meghozta a gyümölcsét és a Honvéd az egyik pontot teljesen megérdemelten vitte ha­za. Jók: Bencsik (a mezőny leg­jobbja) és a közvetlen védelem. Lovassport Suti István (BM Dézsa) nyerte a Hadabás-vándordíjat Vasárnap délelőtt Budapes­ten a mezőgazdasági kiállítá­son hatalmas tömeg előtt ver­senyeztek a legjobb magyar lovasok a versenyzés közben szerencsétlenül járt Hadabás István lovas emlékére alapított vándordíjért. A díjat szép lo­vaglás után a halasi BM Dózsa kitűnő versenyzője Suti István nyerte el Öregúr nevű lova nyergében. A csapatversenyben a BM Dózsa csupán 1 hiba­ponttal szorult a győztes Bu­dapesti Lovas Klub B-csapa- ta mögé. EREDMÉNYEK: Hadabás Ist­ván vándordíj (130 cm): 1. Suti (BM Dózsa), Öregúr n. 1. 0 hbp., 2. Kelemen (BM Dózsa), Pár­kány n. 1., 3. Piros (Bp. Hon­véd). Csapatverseny: (130—160 cm): 1. Budapesti Lovas Klub 43 hbp., 2. BM. Dózsa 44 hbp., 3. Bp. Honvéd A. 48 hbp. PETŐFI NEPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Btzottsága és a megyei tanács lapja. Foszerkeszt 5: ar Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Mezei István igazgat * Szerkesztőség: Kecskemét. Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont 26-19. 25-16. Kiadóhivatal: Kecskemét. Szabadság tér 17a Telefon: 17-09. Terjeszti s Magyat Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál éa kézbesítőknél Előfizetési iít __hónapra 13 főni Bá cs-Kiskun megyei Nyomda V Kecskemét — Telefon: 11-85 Index: 2* 965,